PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dr.Ecu 1.6 TDI İncelemesi

BARR
01-09-2012, 22:33
Ecufast yazılımım dün yapıldı arabanın kaderi değişti. Standart kullanımda anlık tüketimler %10 a yakın daha iyi özellikle vites düşürmeye fazla gerek kalmaması çok iyi. 5.vites 80 de bayıldığım yokuşu çok rahat bayılmadan çıkabiliyorum. Sakin kullanımda hissiyat bozulması yada bir gariplik yok.(standart kullanıcı için). İzmirin kötü asfaltında ilk 3 vites gazı kapattığınızda araç sarıyor. Kaliteli asfaltta ise otobanda koltuğa yapışıyorsunuz. Araçta toplam 6 kişilik ağırlık varken (2 kişi ektsra ağır Özgün + Mustafa abi ) Düz yolda 213 gördük, bu akşamda kısa bir mesafede rahatça 215km hızı gördüm düzlükte ki arkadaşım selektör yaptığı için bıraktım. Bu kadar gazlamama rağmen ortalamam 6.5lt civarında idi gece sonunda. Yağ sıcaklığımda gece 105 dereceyi geçmedi, gündüz ise 110 civarındaydı sürekli araç sıkıştırılıp ayar yapılır iken. Ecufast ekibi Özgün-Alper ve Mustafa abiye emeklerinden dolayı tekrar teşekkürler. Yeni araba almış gibi oldum.

Yazılım yapılışı;

1.6TDI ve 1.4 160 (2011-12) beyin sökülüyor ve bu işlemin ehil ellerde yapılması çok önemli ben bu yüzden özgün-Alper ve Ecufasti seçtim.

-Beyin özel bir şema ve belirli noktalardan UNLOCK yapılıyor.

-Daha sonra beyin araca geri takılıp araçla teste çıkıyor.

-Test esnasında ilk başta aracın mevcut yazılımı okunuyor.

-Daha sonra standart yazılımınız Plakanız ile birlikte kaydediliyor.

-Yeni yazılım sizin isteğiniz ve Tuner'ın tecrübesi-bilgisi doğrultusunda aracınıza yazılıyor.

-Yol testinde gerekli değişiklikler yapılarak son haline geliyor yazılım kayıt ediliyor ve işlem tamamlanıyor.

Toplam süre 1-1.5 saate yakın.

Kısa ve detaylı olmadan bu şekilde belirtebilirim. İşin teknik kısmını Özgün (Dr.Ecu) veya Alper abiye sorabilirsiniz.

HD izlemenizi tavsiye ederim.

1. Stock TDI vs Ecufast TDI 2.vites 40km;

Ecufast1.6TDI vs Stock 1.6TDI (Manuel-Manuel) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZfuoJof59NE&feature=youtu.be)

2. Stock TDI vs Ecufast TDI 3.vites 60km;

Ecufast1.6TDI vs Stock 1.6TDI (Manuel-Manuel) - 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=wmnxkiyC1Eg&feature=youtu.be)

3. A3 1.4 TFSI 125+ K&N filtre vs Ecufast TDI 2.vites 40km; 200km sonunda 3-4 boy fark var. Golf önde.

Ecufast 1.6TDI vs A3 1.4 TFSI 125 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-4g9_KbwhzY&feature=youtu.be)

4. A3 1.4 TFSI 125+ K&N filtre vs Ecufast TDI 3.vites 60km; 205km sonunda 4 boy fark var. Golf önde.

http://www.youtube.com/watch?v=h9SlJ0HfFKs&feature=youtu.be

5. Ecufast TDI 0-100-160 2 kişi (+80kg);

Ecufast 1.6TDI 0-100-160 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=s_j0H_sNUD4&feature=youtu.be)

efe_
01-09-2012, 22:59
125tsi'nin önünde gitmesi fazlasıyla yeterli zaten :) keyifli sürüşler

YsfTzcn
01-09-2012, 23:20
Maşallah, büyük fark var gerçekten, güzel inceleme olmuş.

Eyup Duygun
02-09-2012, 00:36
Maşallah araca degisim süper , fabrıkasyon silikonu acmak bir hayli zor.Dediginiz gibi acarken dikkat sabır gerektirir.Yoksa catlar patlar kırılabilir vsvs..

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 12:52
Karşıyakaya geldiğimde denermiyiz ?

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 12:53
Maşallah araca degisim süper , fabrıkasyon silikonu acmak bir hayli zor.Dediginiz gibi acarken dikkat sabır gerektirir.Yoksa catlar patlar kırılabilir vsvs..

Kapak açma makinası varmış sen almadınmı daha ?

Eyup Duygun
02-09-2012, 13:07
Kapak açma makinası varmış sen almadınmı daha ?

Yok abı daha görmedim bile :)

Yani varmış ama , dikkatli olunca pek ıhtıyac yok.

997TT
02-09-2012, 13:48
En kotu ilac kullanın acarken ;)

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 13:50
En kotu ilac kullanın acarken ;)

yok abi orta büyüklükte bir tornavida bi maket bıçağı birazda sabır

sen bile anlayamazsın açılıp kapandığını ((:

gurcell
02-09-2012, 13:56
Yahu 650 derecelik isiyla 3 dakika isitinca cart diye midye kabugu gibi aciliyor, isi bilen iz de birakmaz, bir de kapak acma aparati mi lazim? :)

997TT
02-09-2012, 14:27
Yok yahu,cok ornek geldı-gelıyor,anlasılıyor...
Isıtma,eskı beyınlerde tamam ama yenı ve bazı model beyınlerde herseyı berbat edebılır,dıkkat etmek gerek.
Oyuzden,ılac ıle(Tabı dozunda) acmak en guvenlısı.
Ekımde almanyaya gıdıyorum,bu almanların kullandıgı zımbırtıyı getırecegım...
Ayrıca ıcıne sıkılan sılıkonda onemlı,cunku standart sılıkonlar cok yayılıyor,elektronık malzemeler ıcın kullanılan slıkonları bulmak gerek....

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 15:25
Yok yahu,cok ornek geldı-gelıyor,anlasılıyor...
Isıtma,eskı beyınlerde tamam ama yenı ve bazı model beyınlerde herseyı berbat edebılır,dıkkat etmek gerek.
Oyuzden,ılac ıle(Tabı dozunda) acmak en guvenlısı.
Ekımde almanyaya gıdıyorum,bu almanların kullandıgı zımbırtıyı getırecegım...
Ayrıca ıcıne sıkılan sılıkonda onemlı,cunku standart sılıkonlar cok yayılıyor,elektronık malzemeler ıcın kullanılan slıkonları bulmak gerek....

işin güzel tarafı PCR2.1 beyinlerin silikonları tekrar yapışabiliyor, yeniden silikonlamaya gerek yok..

997TT
02-09-2012, 15:33
Dogru ama falcata kazırsa,yapısmıyor,oraya aynı sılıcondan surmek gerek. Grantıdekı araclara cok ıhtıyatlı yaklasıyoruz,cunku servısler artık dırek beynı alıp,fızıkı ınceleme yapıyorlar...
Oyuzden ılac ve orjınal sılıcon sart artık....

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 15:35
Dogru ama falcata kazırsa,yapısmıyor,oraya aynı sılıcondan surmek gerek. Grantıdekı araclara cok ıhtıyatlı yaklasıyoruz,cunku servısler artık dırek beynı alıp,fızıkı ınceleme yapıyorlar...
Oyuzden ılac ve orjınal sılıcon sart artık....

kapağı aralarken o uzayan silikonu tam ortasından ikiye bölerseniz bi kısmı kapakta bi kısmı beyinde kalır.. böylece silikonu yenilemeden iz bırakmadan sızdırmazlığını devam ettirmiş olursunuz.. kilit tırnakları için ise tahta kullanılmasını tavsiye ediyorum.. Çizmez..

997TT
02-09-2012, 15:43
Dogru yontem,tek sorun tornavıda ıle mudahelenın artık rısklı olması. Servısler dırek beynı ellerıne alıp ız arıyorlar...
Oyuzden ılac ve orjınal sılıcone sart oluyor ızsız sokup takmak ıcın.
Ozellıkle cıft katlı beyınler yada altından mudahele gerektıren beyınlerı ısıtmak dert.

dirk
02-09-2012, 17:04
servis beyini açıp içine bakıp unlock işlemini göremez mi ? Beyini açmaya gerek mi duymuyorlar ?

Mehmet Gazihan
02-09-2012, 17:59
Kontrol ünitelerine müdahale servis yetkisinde değil, merkeze göndermeleri gerekiyor..

hiçbir servis personeli beyni açmaz, açarsa kimin açtığı belli olmaz ((:

997TT
02-09-2012, 18:08
Acmaz ;)
Dısarıdan kontrol yapıyorlar,mudahele varmı yok mu dıye...

erh
02-09-2012, 22:23
yok abi orta büyüklükte bir tornavida bi maket bıçağı birazda sabır

sen bile anlayamazsın açılıp kapandığını ((:

mehmet ben sipariş verdim 10 tane ama bekliyorum henüz elime ulaşmadı :D

cXe
02-09-2012, 23:14
vay arkadaş son video da 0-100 nü ölçmek için yırttım kendimi, gösterge panelinde ki koca dijital hız göstergesini unutmuşum :D

ayrıca ustalarımızın yukarıdaki yazıları için ayrıca teşekkür ederim önemli bilgiler var şahsen o silikon olayı daha önce başıma geldiği için bir kez tecrübe etmiş oldum şimdi de bir nebze olsun izlenecek yolu öğrenmiş olduk tamire gittiğimizde ustaların işine daha çok karışırız artık :D

FAGE12
03-09-2012, 04:58
maşallah bariz fark ortada kazasız belasız ;)

Jehuty
04-10-2012, 16:27
Yukarıda yazılanlardan sonra keşke Garantiyi uzatmasaydım diyorum.. :(

jakkabo
12-11-2012, 14:18
polo 6R 1.6 tdi kullanıcısıyım. ecufast yaptırmayı düşünüyorum. birkaç sorum olacak
1.forumda araştırdım ancak bu konuyla ilgili bilgi bulamadım. araç muayenesinde problem çıkarmı.
2.arabam ilk çalıştırmada yada seyir halinde motor sesinde farklılık olurmu?

BARR
12-11-2012, 14:22
1)Muayene ile hiçbir bağlantısı yok bu olayın problem çıkmaz.

2) Seste de bir farklılık oluşmuyor.

F.Dogan
12-11-2012, 14:39
ekibin ellerine sağlık

jakkabo
12-11-2012, 17:17
1)Muayene ile hiçbir bağlantısı yok bu olayın problem çıkmaz.

2) Seste de bir farklılık oluşmuyor.

teşekkürler baran. aracın başarılı allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

brs_odbs
12-11-2012, 17:20
maşallah hayırlı olsun

mfk1980
22-12-2015, 21:25
Guzel degerler yazilim zaten boyle yapilmali log felan alinarak gule gule binin.

rebeloghy
22-12-2015, 21:33
Guzel degerler yazilim zaten boyle yapilmali log felan alinarak gule gule binin.

Konu 3 sene öncesi malesef araç satıldı :)

mfk1980
22-12-2015, 21:52
Konu 3 senelik olsa da yapılan isin ozu bu simdi millet duman ata ata sen gecerdin ben gecerdin derdine dusmus yazilim nasil arac saglikli mi diyen yok teknik sorulara cevap veren de pek kalmamis.

LnchCntrl
22-12-2015, 22:18
Yeni nesil vag grubu tüm 1.6 tdı lar 105 hp den 140 a çıkar. Fazlası olur ama alper abi bu şekilde yapıyor. Ben kayseri bayisi olarak 20 kadar yaptıysam hepsi sorunsuz ve memnun kullanıyorlar. Bilindik firmaların dışında aracınızı elleştirmeyin :D

mfk1980
22-12-2015, 23:10
Ister istemez mennun kalinir 1.6 tdi 2.0 tdi a donusuyor ama motorun icinde ne olup bitiyor biraz ben onunla ilgiliniyorum.

Mr.K
23-12-2015, 08:39
Yeni nesil vag grubu tüm 1.6 tdı lar 105 hp den 140 a çıkar. Fazlası olur ama alper abi bu şekilde yapıyor. Ben kayseri bayisi olarak 20 kadar yaptıysam hepsi sorunsuz ve memnun kullanıyorlar. Bilindik firmaların dışında aracınızı elleştirmeyin :D

yalnız atladığın bir durum söz konusu aracı biz yaptık :) ecufast değil konu tarihine bakarsan demek istediğimi anlarsın.

LnchCntrl
23-12-2015, 09:46
:) bende biz yaptık demedim ki zaten . Ortada siz-biz durumuda yok bana göre zaten. ben tech üyesi olarak yorum yaptım, karar verirse zaten dr.ecu ya gider. :)
ticari bi yorum değil yani abi.

Mr.K
23-12-2015, 11:00
:) bende biz yaptık demedim ki zaten . Ortada siz-biz durumuda yok bana göre zaten. ben tech üyesi olarak yorum yaptım, karar verirse zaten dr.ecu ya gider. :)
ticari bi yorum değil yani abi.

hemşerim bende kayseriliyimde uyanıklıgın anlamı yok :) bayi oldugunun reklamını düpedüz yapıyosun ,alper abinin reklamını yapıyosun,sonra da kuzenım yazmış der gibi ticari bir yorum değildir diyosun.

başladım zaten yavaştan geçmiş konuları uçurmaya.

neyse sağlıcakla kal hayırlı işler.

Yarbay
23-12-2015, 11:24
kurum ve yazılım ile ilgili arkadaşlar yanlış anlamayın ama bazı yorumlar en azından benim mantığım ile biraz yanlış.

dediğim gibi bu şahsi fikrim ve aslında son 6-7 aydada fikrimi doğrulayın birden çok tecrübede edindim yine doğrulayanda birçok forumda deneyim yaşayanda okudum.

1) bir dizel araç kurumu kara dumandan dolayı üretir ve bunun ana sebebi Zengin karışım / yakılamayan mazottur.

2) bu kara duman / kurum sizin sadece egr valfiniz yada dpfnizi tıkamaz ve sadece bunları iptal ederek işi çözmüş olmazsınız.

kara duman ilk etapta yanma odasında tam silindirin sıkıştırdığı ve yakıtı patlatığı noktada oluşur burada ilk yanma odasında kuruma sebeb olur, valfleri sarar, enjektör uçlarına yapışır buda zamanla doğru püskürtemeyen enjektör demektir.

sonra yanma odasından çıkarak en ama en kritik (özelliklede geometrik turbolu araçlarda) olan turbonuzun kanatlarına yapışır.
aranızdan biraz bilgili ve teknik olanlarınız görmüştür yazılım bile yapılmamış araçlardaki geometrik turbolar bile kara dumandan dolayı kurum ile sıkışıyor kanatları işlevini yitiriyor.

açıkçası bana sorarsanız yazılımın limiti kara dumanın belli bir çıktığı oran olmalı ki motor kurum bağlanmasın turbo,egr,dpf,valfler,enjektörler,emme manifoldu kurum bağlamasın.

o sebebtenmidir bilmiyorum ama daha az önce başka bir konuda yazılımcı bir arkadaşımızın 105 1.6 tdiları 140hpde bıraktığını okduum ve inanın takdir ettim çünkü maalesef yazılım piyasası iyiyiden iyiye rekabetçilikten dolayı saçmalamış durumda.

geçmişte birebir aynı motor,aynı sıkıştırma oranı,aynı enjektör,aynı pompa ile satılan 1.5 dci 86lıklara yazılım yapılırken 105hp yazılım yapılırken ve bu rakamlarda egsozundan az azda olsa duman atarken, 110hpde traktör gibi duman atarken

şimdiki Euro 5 birebir (%95, emisyon egr ve dpf hariç) aynı motor olan 1.5 dci 90lıklar yazılım ile 120 hatta 125hpye çıkartılıyor ve kulanıcı egsozundan duman çıkmayınca (çünkü tüm dumanı dpf yutuyor) yazılımı/motoru sağlıklı sanıyor ama belli bir süre/mesafe sonra sorunlar çıkıyor ortaya.

bunun tamamen sebebi rekabetçilik, A firması 1.5dci 90 için 110hp yazılım yapıyor 850tl sonra egsoztan duman çıkmadığını bilerek ve sorun çıksa bile 40bin km sonra olacağını bilerek (atıyorum burasını) B firması 120hpyi 750tl diyor akabinde bütün piyasa bunu şart koşuyor ya ama işte ali abim 120hp yapabiliyor onun işi kral o bu işin ehli/adamı.

ya beyler bunun hepi topu enjektör püskürtme basıncı,püskürtme süresi ve turbo basıncı ve o bile değil hatta artık, adamlar bir harita yapıyor hollandada (mesela) ve bayiilere web üzerinden haritayı gönderiyor o bayiide size yüklüyor özetle ecu sökmek takmak orası el işçiliği ve emek var ona kabul ama inanın gerisi son derece basit büyütmeyin gözünüzde.

yani sanmayınki A firmasındaki Ali'de sihirli değnek var,tecrübesi sayesinde vs yapıyor size o extra 5hpyi , burada 5hp fazla alıyorsanız bunu size B firmasıda vaad edebilirdi ama yapmak istemedi yoksa A'da B'dede turbo,enjektörler,pompa aynı ve limit sınırlarıda aynı tek fark kimin vanayı nereye kadar açıp cesaret ettiği.

açıkçası 1.6 tdi 105lik içinki genelde 105 diye geçse bile aslında genelde stock dynoda 112-114hp veren bu motora 140hp sınır koyan arkadaşı takdir ediyorum çünkü tamda Euro 4- Euro 5 öncesi motorlardaki yazılımın yapılıp duman çıkartmaya başladığı limit olan %23 artışa resmen birebir denk geliyorki muhtemelen bu motor içinde tam dumansız olduğu ve artınca duman çıkartmaya başladığı limittir diye düşünüyorum.

LnchCntrl
23-12-2015, 11:37
hemşerim bende kayseriliyimde uyanıklıgın anlamı yok :) bayi oldugunun reklamını düpedüz yapıyosun ,alper abinin reklamını yapıyosun,sonra da kuzenım yazmış der gibi ticari bir yorum değildir diyosun.

başladım zaten yavaştan geçmiş konuları uçurmaya.

neyse sağlıcakla kal hayırlı işler.

Nasıl bir kar elde ederim diye tech e geldim. Müşteri toplıcam. Doğru yer demi ?

Evet bayiyim, bir önce ki yorumda bilgi istiyorum demiş bende bilgi vermeye çalıştım bayi olduğumu söylememde de bi sakınca görmedim.

Açıkçası dr.ecu & ecufast ayrılığı beni ilgilendirmiyor elimi dahi sıkmadın tanışmıyoruz uyanıklık felan yapmıyorum . sözlerine dikkat et abi.

mfk1980
23-12-2015, 11:43
kurum ve yazılım ile ilgili arkadaşlar yanlış anlamayın ama bazı yorumlar en azından benim mantığım ile biraz yanlış.

dediğim gibi bu şahsi fikrim ve aslında son 6-7 aydada fikrimi doğrulayın birden çok tecrübede edindim yine doğrulayanda birçok forumda deneyim yaşayanda okudum.

1) bir dizel araç kurumu kara dumandan dolayı üretir ve bunun ana sebebi Zengin karışım / yakılamayan mazottur.

2) bu kara duman / kurum sizin sadece egr valfiniz yada dpfnizi tıkamaz ve sadece bunları iptal ederek işi çözmüş olmazsınız.

kara duman ilk etapta yanma odasında tam silindirin sıkıştırdığı ve yakıtı patlatığı noktada oluşur burada ilk yanma odasında kuruma sebeb olur, valfleri sarar, enjektör uçlarına yapışır buda zamanla doğru püskürtemeyen enjektör demektir.

sonra yanma odasından çıkarak en ama en kritik (özelliklede geometrik turbolu araçlarda) olan turbonuzun kanatlarına yapışır.
aranızdan biraz bilgili ve teknik olanlarınız görmüştür yazılım bile yapılmamış araçlardaki geometrik turbolar bile kara dumandan dolayı kurum ile sıkışıyor kanatları işlevini yitiriyor.

açıkçası bana sorarsanız yazılımın limiti kara dumanın belli bir çıktığı oran olmalı ki motor kurum bağlanmasın turbo,egr,dpf,valfler,enjektörler,emme manifoldu kurum bağlamasın.

o sebebtenmidir bilmiyorum ama daha az önce başka bir konuda yazılımcı bir arkadaşımızın 105 1.6 tdiları 140hpde bıraktığını okduum ve inanın takdir ettim çünkü maalesef yazılım piyasası iyiyiden iyiye rekabetçilikten dolayı saçmalamış durumda.

geçmişte birebir aynı motor,aynı sıkıştırma oranı,aynı enjektör,aynı pompa ile satılan 1.5 dci 86lıklara yazılım yapılırken 105hp yazılım yapılırken ve bu rakamlarda egsozundan az azda olsa duman atarken, 110hpde traktör gibi duman atarken

şimdiki Euro 5 birebir (%95, emisyon egr ve dpf hariç) aynı motor olan 1.5 dci 90lıklar yazılım ile 120 hatta 125hpye çıkartılıyor ve kulanıcı egsozundan duman çıkmayınca (çünkü tüm dumanı dpf yutuyor) yazılımı/motoru sağlıklı sanıyor ama belli bir süre/mesafe sonra sorunlar çıkıyor ortaya.

bunun tamamen sebebi rekabetçilik, A firması 1.5dci 90 için 110hp yazılım yapıyor 850tl sonra egsoztan duman çıkmadığını bilerek ve sorun çıksa bile 40bin km sonra olacağını bilerek (atıyorum burasını) B firması 120hpyi 750tl diyor akabinde bütün piyasa bunu şart koşuyor ya ama işte ali abim 120hp yapabiliyor onun işi kral o bu işin ehli/adamı.

ya beyler bunun hepi topu enjektör püskürtme basıncı,püskürtme süresi ve turbo basıncı ve o bile değil hatta artık, adamlar bir harita yapıyor hollandada (mesela) ve bayiilere web üzerinden haritayı gönderiyor o bayiide size yüklüyor özetle ecu sökmek takmak orası el işçiliği ve emek var ona kabul ama inanın gerisi son derece basit büyütmeyin gözünüzde.

yani sanmayınki A firmasındaki Ali'de sihirli değnek var,tecrübesi sayesinde vs yapıyor size o extra 5hpyi , burada 5hp fazla alıyorsanız bunu size B firmasıda vaad edebilirdi ama yapmak istemedi yoksa A'da B'dede turbo,enjektörler,pompa aynı ve limit sınırlarıda aynı tek fark kimin vanayı nereye kadar açıp cesaret ettiği.

açıkçası 1.6 tdi 105lik içinki genelde 105 diye geçse bile aslında genelde stock dynoda 112-114hp veren bu motora 140hp sınır koyan arkadaşı takdir ediyorum çünkü tamda Euro 4- Euro 5 öncesi motorlardaki yazılımın yapılıp duman çıkartmaya başladığı limit olan %23 artışa resmen birebir denk geliyorki muhtemelen bu motor içinde tam dumansız olduğu ve artınca duman çıkartmaya başladığı limittir diye düşünüyorum.

Tamamen size katilmak ile birlik de kendini ispatlamis custom yazilim yapan arkadaslarinda duman atmama sartini ilke etmesi lazim musteri istesin dursun yazik gunah o kadar salinimin cevreye gonderilmesi.

Yarbay
23-12-2015, 11:45
açıkçası az önceki iki arkadaşın yorumlarını okumadan yazdım yukarıdaki yazdıklarımı okumuş olsaydım yazmadım hatta 4-5 defa yazdığıma gittimde silme/değiştirmeyi bir türlü beceremedimde.

Allahtan siteden tanıyan birkaç arkadaş var, beyler ben Adana'nım Volvo'da çalışıyorum yorumlarım tamamen şahsi ve kimseyi tanımam hatta tamda aksine genelde yazılıma karşı biriyim çünkü maalesef kimse tadında bırakmıyor sınırları çok aşıyor.

şahsen tek söylemek istediğim aracınızın sınırlarını bilin ve mümkünse 5-10hp için aracınızı heder etmeden tatlı tatlı soft yazılım yaptırın inanın uzun vadede daha mutlu olursunuz.

zaten genelde soft yazılımlardaki hp farkı atıyorum %5-10 ise torque o oranda değilde biraz daha aşağıda kalıyor yani soft yazılımda torque yine baya yüksek sadece hp biraz geride kalıyor ve sandığınız kadar uçurum yok yani o dumana,turbonun,pompanın,enjektörün zorlandığına,kuruma vs değmez bence.

Yarbay
23-12-2015, 11:48
Tamamen size katilmak ile birlik de kendini ispatlamis custom yazilim yapan arkadaslarinda duman atmama sartini ilke etmesi lazim musteri istesin dursun yazik gunah o kadar salinimin cevreye gonderilmesi.

eyvallah kardeşim saolun.

LnchCntrl
23-12-2015, 11:49

Başından sonuna doğru tespit. Mesela hard ayarda 10 20 fazla kasıp dpf tıkatıp sonra dpf yide ayrı ücrete iptal eden zihniyet ordan kazanıyor.

Tatminkarlığın en ön planda olması gereken iş bana kalırsa

mfk1980
23-12-2015, 11:58
Arkadaslar herkes yaptiracagi yeri bilir ben sadece dizeli bilmiyorum bilgi almak istiyorum daha once mk4 gti aracim vardi gazlamaya cikarken vilgisayarida yanima alip log alirdim sagolsun arkadaslar da log okumanisi felanda ogretmisti ama simdi bakiyorum kimse isin ozune inmiyor gidiyor mu gidiyor egt si kac yag sicakligi nedir bilgi verecekseniz aldiginiz log lar uzerinden verin saygilar.

Yarbay
23-12-2015, 12:02
Arkadaslar herkes yaptiracagi yeri bilir ben sadece dizeli bilmiyorum bilgi almak istiyorum daha once mk4 gti aracim vardi gazlamaya cikarken vilgisayarida yanima alip log alirdim sagolsun arkadaslar da log okumanisi felanda ogretmisti ama simdi bakiyorum kimse isin ozune inmiyor gidiyor mu gidiyor egt si kac yag sicakligi nedir bilgi verecekseniz aldiginiz log lar uzerinden verin saygilar.

kardeşim EGT dedin içimden ağlamak geldi Exhaust Gas Temperature ne denli önemli bunun gibi detaylara inmen çok sevindirici, maalesef yazılım konusu olmuş sidik yarışı , dyno verisi olmuş ego tatmin reçetesi herkesin aklı fikri hp/tq.

Osmaniye uzak değil valla benzer yıllarında araçlarınıda kullanmışız tanışmak vesile olur bir gün kebab yeriz inş :)

mfk1980
23-12-2015, 12:09
Hafta sonu insallah adanada yim k.maras da gorev yapiyorum yolunuz duserse beklerim 0533 640 56 41 numaram

Yarbay
23-12-2015, 12:11
Hafta sonu insallah adanada yim k.maras da gorev yapiyorum yolunuz duserse beklerim 0533 640 56 41 numaram

PM yolluyorum kardeşim, mutlaka gelince arıyor olacağım.

Yogi
23-12-2015, 12:13

Haklısınız sonuçta Batman Petrol Spor ile Real Madridin ne farkı olabilirki? Sonuçta iki takımda 1 tane futbol topunu rakip
takımın kalesine atmaya çalışıyor. Real Madrid başarısını 15 kişi top oynadığı içinmi sağlıyor.

Her işte tecrübe önemlidir. x ve y firma aynı gücü çıkarıyor olabilir ama x firmasının yaptığı araba kırılıyorsa istiyosa 30 Hp fazla çıkartsın kimse
o firmaya yazılım yaptırmaz.

bir üstteki mesajda şöyle yazmışsınız

"Kardeşim EGT dedin içimden ağlamak geldi Exhaust Gas Temperature ne denli önemli bunun gibi detaylara inmen çok sevindirici, maalesef yazılım konusu olmuş sidik yarışı , dyno verisi olmuş ego tatmin reçetesi herkesin aklı fikri hp/tq"

millet arabasına sticker yapıştırmak için chip yaptırmıyor diğer arabalardan hızlı olsun diye yaptırıyor. Ekonomi için yaptıranında zaten hp umrunda olmaz.

mfk1980
23-12-2015, 12:23
Haklısınız sonuçta Batman Petrol Spor ile Real Madridin ne farkı olabilirki? Sonuçta iki takımda 1 tane futbol topunu rakip
takımın kalesine atmaya çalışıyor. Real Madrid başarısını 15 kişi top oynadığı içinmi sağlıyor.

Her işte tecrübe önemlidir. x ve y firma aynı gücü çıkarıyor olabilir ama x firmasının yaptığı araba kırılıyorsa istiyosa 30 Hp fazla çıkartsın kimse

"Kardeşim EGT dedin içimden ağlamak geldi Exhaust Gas Temperature ne denli önemli bunun gibi detaylara inmen çok sevindirici, maalesef yazılım konusu olmuş sidik yarışı , dyno verisi olmuş ego tatmin reçetesi herkesin aklı fikri hp/tq"

millet arabasına sticker yapıştırmak için chip yaptırmıyor diğer arabalardan hızlı olsun diye yaptırıyor. Ekonomi için yaptıranında zaten hp umrunda olmaz.

Hem hizli olsun hem de saglikli olsun diye yaptiriyor kardes arkadasin yazdiklarinda da yanlis anlasilacak bir sey yok bence tecrube de mutlaka onemli ama sadece tecrube degil turkiye de midifiye akimini baslatan abi yuzunden ben neler cektim ne kadar para harcadim bilen bilir sagolsunlar tayfun ve alper arkadas karsima cikti da bir dur dedi yazildiktan sonra motor da ne olup bitiyor onu ogrenmeye calisiyorum

Yarbay
23-12-2015, 12:30

alt devirlerini rezil edecek motoruna 2 beden büyük turbo takarsın üst devirlerin güçlü olur 4500de vites atar 3500den toparlarsın sürekli devir bandında kalırsın.

ekonomi ve verim odaklı enjektörlerini sökersin takarsın kafam kadar yakıt püskürten enjektör alırsın extra güç

yine alt devirlerin ölür, gaz tepkin yerlerde olur ama yüksek devirlerde güçe extra katkısı olur gider fargo kamyonda kullanılan boyuta intercooler takarsın.

al sana senin mantığınla MİLLETİ GEÇME REÇETESİ kardeşim.. mantıklı ve kullanışlı güç almak var , güç almak var.

ayrıca A firması B firması örneğinize katlıyorum tabikide tecrübeli isimlerin bir yazılımın arkasında olması önemli ve elbetdeki etkisi olacaktır ama bu şu an piyasada var olan değerleri sağlayacak bir farka eş değer değil.

şurda hepsi 5 sene önce 1.5 dci 85-86lıklar 105te doyarken,110hpde kıçını yırtarken birebir aynı yazılım firması naptıda 125hp elde etti hayırdır? tecrübe deme bana komik der güler geçerim.

teknik anlamda birebir (emisyon kaynaklı egr ve dpf hariçki bu değil avantaj aslında tamda aksine dezavantajken) aynı iki motorla naptıda 85hpden 110a çıkarken bunda 90dan 125hpye çıktı kardeşim?

neden tamda 3 kişi tanıyorum Renault forumdan yazılımla ilgili ilk etapta iddialaşıp 3ün 2sindede sonradan sorun çıkan?

Mr.K
23-12-2015, 12:50

alt devirlerini rezil edecek motoruna 2 beden büyük turbo takarsın üst devirlerin güçlü olur 4500de vites atar 3500den toparlarsın sürekli devir bandında kalırsın.
ekonomi ve verim odaklı enjektörlerini sökersin takarsın kafam kadar yakıt püskürten enjektör alırsın extra güç
yine alt devirlerin ölür, gaz tepkin yerlerde olur ama yüksek devirlerde güçe extra katkısı olur gider fargo kamyonda kullanılan boyuta intercooler takarsın.
al sana senin mantığınla MİLLETİ GEÇME REÇETESİ kardeşim.. mantıklı ve kullanışlı güç almak var , güç almak var.
ayrıca A firması B firması örneğinize katlıyorum tabikide tecrübeli isimlerin bir yazılımın arkasında olması önemli ve elbetdeki etkisi olacaktır ama bu şu an piyasada var olan değerleri sağlayacak bir farka eş değer değil.
şurda hepsi 5 sene önce 1.5 dci 85-86lıklar 105te doyarken,110hpde kıçını yırtarken birebir aynı yazılım firması naptıda 125hp elde etti hayırdır? tecrübe deme bana komik der güler geçerim.
teknik anlamda birebir (emisyon kaynaklı egr ve dpf hariçki bu değil avantaj aslında tamda aksine dezavantajken) aynı iki motorla naptıda 85hpden 110a çıkarken bunda 90dan 125hpye çıktı kardeşim?
neden tamda 3 kişi tanıyorum Renault forumdan yazılımla ilgili ilk etapta iddialaşıp 3ün 2sindede sonradan sorun çıkan?

yazılımcıdan yazılımcıya fark yok ise şayet biri RealMardin diğeri DiyarPala diyelim.
o 3-5hp dediğiniz durumu bir daha gözden geçirin isterseniz.

madem A firmasıda B firması kadar bilgili ve tecrübe sahibi buyursunlar efenim piyasada zibilyontane evo,subaru,gtr,hızlı vag grubu tsi'lar,hızlı PD grubu,PSA grubu ee fark görebiliyo olması lazım bağzen insanların dimi.Facebook olsun youtube bizim site,birçok video paylaşılıyo .Öyle 3-5hp almak azcık daha şurdan şunu şeyedim,heh 1gr'da tereyağı ekliyim oh oh ,azcıkta 0.08bar basınç açimm yeaah,aman dur şimdi öff bak finishim hamlesi geliyo,egr'yide kapattığım gibii ''THUG LIFE'' araç hazır abi +30hp aldık gülegüle bin demek değil.

bu kadar basite indirgeyip , olayı basitleştirmeniz çok ilginç.Zamanında hp'den dolayı havalarda uçusan beygirlerden(hayali!!!) reklam yapan birçok şirket var iken şuan neymiş efendim 140'a inmiş-çekmişte işte %28lik artışa tekabül ediyomuştamişmişmişte muşmuşmuş.

ayrıca yazdığınız reçeteye sahip 1tane araç göstersenize :D ne kadar düz mantık bir işmiş abi ne kadar kolaymış..

Yarbay
23-12-2015, 13:02
yazılımcıdan yazılımcıya fark yok ise şayet biri RealMardin diğeri DiyarPala diyelim.
o 3-5hp dediğiniz durumu bir daha gözden geçirin isterseniz.

madem A firmasıda B firması kadar bilgili ve tecrübe sahibi buyursunlar efenim piyasada zibilyontane evo,subaru,gtr,hızlı vag grubu tsi'lar,hızlı PD grubu,PSA grubu ee fark görebiliyo olması lazım bağzen insanların dimi.Facebook olsun youtube bizim site,birçok video paylaşılıyo .Öyle 3-5hp almak azcık daha şurdan şunu şeyedim,heh 1gr'da tereyağı ekliyim oh oh ,azcıkta 0.08bar basınç açimm yeaah,aman dur şimdi öff bak finishim hamlesi geliyo,egr'yide kapattığım gibii ''THUG LIFE'' araç hazır abi +30hp aldık gülegüle bin demek değil.

bu kadar basite indirgeyip , olayı basitleştirmeniz çok ilginç.Zamanında hp'den dolayı havalarda uçusan beygirlerden(hayali!!!) reklam yapan birçok şirket var iken şuan neymiş efendim 140'a inmiş-çekmişte işte %28lik artışa tekabül ediyomuştamişmişmişte muşmuşmuş.

ayrıca yazdığınız reçeteye sahip 1tane araç göstersenize :D ne kadar düz mantık bir işmiş abi ne kadar kolaymış..

aralarında en çok bayıldığımda senin gibi örnekler çıkınca oluyor biliyorumusun :) hani tam oluyor herşey yerini buluyor.

güzel kardeşim hayddiii söyle bakim bize ne gibi parametreler var neler yapıyor A firmasıda B firması malı bunu yapamıyor,

hani diyorsun ya değilmiş öyle enjektör basıncı artırmak,püskürtme süresini uzatma ve turbo basıncını artırmak.

o halde hadi bize anlatda bizi aydınlat be kardeşim? :)

yahu dizel o denli basit çalışan bir sistemki racechip miş , nitroymuş gibi boxlar var, hatta ABT bile bu yola başvurdu artık hani o derece,
bu söylediğimiz boxlar içinde 10usd tutmayan rezistanstan ibaret, sensörleri direnç ile yanıltarak yanma odasına daha fazla yakıt püskürtmesini sağlıyor.

hani senin dediğini alt tarafı racechip örneğini bile kullanarak çürütebilirim, dizel motorda yazılım o denli basitki racechip gibi uyduruktan 10usdlik bir rezistans yazılımın yaptığının %70ini tek başına başarabiliyor.nede gariptirki aynende o olmaz hee öyledir dediğin gibi üzerinde ayarlar var :)

inan çok merak ediyorum neleri yaptığını iddia ediyorsun o yazılımda, lütfen bizi aydınlat.

Mr.K
23-12-2015, 13:07
bak şimdi çok bilmiş YARBAY

box,racechip gibi markaların vaad ettiği güçleri o hayal ürünü olan kutuları dyno'da test ettiğimiz araçlar mevcut istersen dyno çıktısıda koyabilirim.

vaad edilen güç +25hp
alınan güç box ile +8hp
plasebo=kesinlikle.

ayrıca bilmiş bilmiş konuşan ve olayı basite indirgeyen kişi ben değilim bunuda unutmamak lazım ok.
bir ekleme daha yapayım.Başka firmaların bozduğu araçları millet ortada kalmasın diye gene biz düzeltiyoruz veya yazık edilen araçlara gidipte ,kardeş nerde soyunduysan orda giyin demiyoruz.

elimizden ne gelioysa araçlar için başka şirketlerde yazılımş olsalar dahi şunu yapsan iyi olur,böyle yapsan şöyle olur diyoruz.Gün içinde milyontane telefon geliyo roccom var dp yaptırdım stg2 için yazılım.

bir dp ile stg2 akımını kim başlattı acaba sormak istiyorum.Çok bilmiş birçok yazılım şirketi mevcut ülkemizde malesef.

ben yetkili bi agbiye benzemiyorum ama üstün reçete bilginiz beni çok fazla aydınlattı açıklama yapar iseniz şayet berhudar olurum.Basite indirgediğiniz gibi gerek teknik,gerek basite indirgeyerek.

LnchCntrl
23-12-2015, 13:10
enjektöre verdik basıncı ? nasıl düşüyor günlük kullanımda bu aracın yakıtı ? Benim 1 lt sarfiyat düşürmüş 320d aracım vardı, 184 ten tahmini 210 larda seyreden. Bence bi kaç noktası daha var bu işin ?

Şöyle de bi durum var tamam çok hazır harita var, madem bu kadar kolay neden ayar alıyor bu tuner ler. paralarımı batıyor ceplerine yoksa yazamayacakkları kadar zor mu ? Bi çelişki yok mu ? :)

Yarbay
23-12-2015, 13:18

box,racechip gibi markaların vaad ettiği güçleri o hayal ürünü olan kutuları dyno'da test ettiğimiz araçlar mevcut istersen dyno çıktısıda koyabilirim.

vaad edilen güç +25hp
alınan güç box ile +8hp
plasebo=kesinlikle.

ayrıca bilmiş bilmiş konuşan ve olayı basite indirgeyen kişi ben değilim bunuda unutmamak lazım ok.
bir ekleme daha yapayım.Başka firmaların bozduğu araçları millet ortada kalmasın diye gene biz düzeltiyoruz veya yazık edilen araçlara gidipte ,kardeş nerde soyunduysan orda giyin demiyoruz.

elimizden ne gelioysa araçlar için başka şirketlerde yazılımş olsalar dahi şunu yapsan iyi olur,böyle yapsan şöyle olur diyoruz.Gün içinde milyontane telefon geliyo roccom var dp yaptırdım stg2 için yazılım.

bir dp ile stg2 akımını kim başlattı acaba sormak istiyorum.Çok bilmiş birçok yazılım şirketi mevcut ülkemizde malesef.

ben yetkili bi agbiye benzemiyorum ama üstün reçete bilginiz beni çok fazla aydınlattı açıklama yapar iseniz şayet berhudar olurum.Basite indirgediğiniz gibi gerek teknik,gerek basite indirgeyerek.

bu klişe cevaba o denli hazırdımki inan sadece ilk 2 cümleni okudum gerisini okumadım bile hani o derece hee hee modundayım ve demode olmuş klişe esnaf ağızı.

kardeşim birebir Adana Fourtuning Megachips Adana'da Mansur tarafından soft yazılımlı F30 320d var şirket aracımdada (ki birebir söz edilende 1.5 dci 90 clio4) birebir söz edilen ve yine Mansur tarafından takılan ve 100tl karşılığında öncesi sonrası dynolanan sonuçlar mevcut .Allahtan forumda birkaç arkadaşımız bunda şahit :)

yani bukadar kendini rezil edemezdin:

racechip standart box iddiası 110hp-271tq ( http://store.racechip.com.tr/index.php?route=product/category&path=1422_9020_107572 )

aracımda çıkan 108hp-254tq

yine aynı marka ürün box için scirrocco 160lık için racechip ultimate 192hp iddia etmiş 181hp üretmiş,

peki ya yazılımla ne elde edilmiş dersin? 191hp?

http://store.racechip.com.tr/index.php?route=product/category&path=1433_9118_108177

https://forum.lowyat.net/topic/3722794/all

gerisini yorumlamayı okurlara bırakıyorum :)

onur_S
23-12-2015, 13:24

vaad edilen güç +25hp
alınan güç box ile +8hp
plasebo=kesinlikle.

Peki siz hiç araç bozmuyormusunuz sıfır hata mı gidiyorsunuz? Bilgi verebilirmisiniz Mr.K ?

Mr.K
23-12-2015, 13:25
gerisini okurlara bırakıcak bir durum bence söz konusu değil ;
hani sizin bahsettiğiniz 3-5 hp fark oluşan araçlar varya : ) onun gibi düşünelim birazcıkta isterseniz.

yazılım ile elde edilmiş güç diye yabancı bir firma veya tuner'ın konusunu koyuyosun.sonra öyle işlemde böyle güç edilmiş şöyle olmuş böyle olmuş.
kaç adet tsi grubu araç mevcut tr'de box ile yürüyen ?
kaç adet yazılımlı araç mevcut ??

ayrıca vaad edilen aslında olan'ı güzel özetlemişsiniz fakat atladığınız şöyle bir durum söz konusu ;
hangi dyno ?
çıktı var mı ?
yük tipi mi ?

dünyanın baz aldığı veyahut kabul gören bir dyno mu hadi öyle olduğunuda varsayalım.

bence biz anlaşamıyoruz zaten ,klasik esnaf ağzıymışta öyleymişte böyleymiş.

yaptığımız araçlar zaten mevcut görünürde gerek Techturkey olsun,gerek instagram facebook olsun göz önünde.
pist yarışlarını,dragları,roll' kovalayan kişilerin araçlarını katmıyorum bile.Ben neyi kime anlatmaya çalıştığımı şuan farkettim.

evet siz haklısınız. :icon_tup:
pes ettim .

Peki siz hiç araç bozmuyormusunuz sıfır hata mı gidiyorsunuz? Bilgi verebilirmisiniz Mr.K ?

tabiki bozuyoruz veya hata yapıyoruz ama gidip yaptığımız işin arkasında duruyoruz,başkasına git benden bu kadar veya ben yapamıyorum demiyoruz.Bilmem anlatabildim mi ? Hatasız kul olmaz imiş,hatasız iş ve ticarette olmaz dolayısıyla 4 4lüğüz denilen bir durum söz konusu değil zaten.

Yarbay
23-12-2015, 13:40
gerisini okurlara bırakıcak bir durum bence söz konusu değil ;
hani sizin bahsettiğiniz 3-5 hp fark oluşan araçlar varya : ) onun gibi düşünelim birazcıkta isterseniz.

yazılım ile elde edilmiş güç diye yabancı bir firma veya tuner'ın konusunu koyuyosun.sonra öyle işlemde böyle güç edilmiş şöyle olmuş böyle olmuş.
kaç adet tsi grubu araç mevcut tr'de box ile yürüyen ?
kaç adet yazılımlı araç mevcut ??

ayrıca vaad edilen aslında olan'ı güzel özetlemişsiniz fakat atladığınız şöyle bir durum söz konusu ;
hangi dyno ?
çıktı var mı ?
yük tipi mi ?

dünyanın baz aldığı veyahut kabul gören bir dyno mu hadi öyle olduğunuda varsayalım.

bence biz anlaşamıyoruz zaten ,klasik esnaf ağzıymışta öyleymişte böyleymiş.

yaptığımız araçlar zaten mevcut görünürde gerek Techturkey olsun,gerek instagram facebook olsun göz önünde.
pist yarışlarını,dragları,roll' kovalayan kişilerin araçlarını katmıyorum bile.Ben neyi kime anlatmaya çalıştığımı şuan farkettim.

evet siz haklısınız. :icon_tup:
pes ettim .

tabiki bozuyoruz veya hata yapıyoruz ama gidip yaptığımız işin arkasında duruyoruz,başkasına git benden bu kadar veya ben yapamıyorum demiyoruz.Bilmem anlatabildim mi ? Hatasız kul olmaz imiş,hatasız iş ve ticarette olmaz dolayısıyla 4 4lüğüz denilen bir durum söz konusu değil zaten.

kardeş yanlış anlama ama sen bizi sazan sanıyorsun herhalde :) ?

hocam sırasıyla direk kanadada steet tune sonra adam gibi fine tuning yapmaya dyno tune yapılmış 2 aracım oldu haritalanması tek başına 3 saat sürmüş araçlardan söz ediyoruz burda hiçbirinde üstelik ecu sökme vs vakit kaybıda olmaksızın 3 saat vede 3üde turbosuz araçlar yani tune yapılmasıda muhtemelen daha kolaydı ona rağmen.

işte ben buna yazılım derimki inanın herkes burada abartıyor gir abi Kanada sitelerine istiyorsan sana sayfa sayfa atim hocam link kendin oku İngilizcen vardır zaten artık herkes çat pat biliyor.

kendin oku hazır tunemı atmış adam gibi hakkıyla custommı yapmış, 1 saatmi uğraşmış 3 saatmi? en önemliside ortalama saatlik işçiliğin 15dolar olduğu bir ülkede Kanada aylık kiraları göz önünde bulundurularak kaç dolara yapmış bir bak bakim?

ben 3 aracımıda aynı yere 300kanada dolarına yaptırdım 3üde 2-3 saat sürdü adam gibi yapıldı ve kanada dolarıda 2.2 hocam hesabını sen yap.

bu benim yaptırdığım yer:

http://www.engineeredautomotive.com/dyno-tuning

bunun dahada abartısı lamborghinilerin Ferrarilerin gittiği bir yerki o bile saatlik 250 kanada doları alıyor= 550tl ve 1.5 -2 saatdee işini bitiriyor ahahda linki bilimadamım:

http://magnusmotorsports.com/awd-dyno/

sana şöyle söylim o araçların hepsindede aracın içindeydim neler yapılıyor az çok biliyorum kardeşim, o araçlarında yanısıra 2de türkiyede araca yazılım yaptırdım 1de box ve emin ol çokta sohbet mohbet bliyorum az çok detaylarını.

burada senin yanlışın şu oldu, ben senin emeğine saygısızlık etmedim tam ama tam aksine senin mesleğindekileri savundum ve dedimki piyasada rekabet arkadaşların abartılı vaadlerde bulunmasını zor koşuyorki bu alıcıya suçu yüklemektir,bilinçlenmelerini sidik yarışını bırakmalarını istedim.

yine dedimki ecu sökülüyor takılıyor emek var burada hakkını vermek lazım dedim.

senin şu anki yorumlarında bana neden saldırıda bulunuyor onu anlamadım açıkçası? hani mal olsam neysede neyle geleceksin çok merak ediyorum..

mfk1980
23-12-2015, 14:15
Arkadaslar ortalik bu biz iyiyiz bu iyiyize gitmesin lutfen ven bilgi edinmek istiyorum bindigim atin huyunu suyunu ogrenmek istiyorum daha oncede belirttim herkes yazilim yaptiracagi yeri biliyor ben ozgun e yaptiriyorum ama bu demek degil ki arac hakkinda bilgi edinmek istememe engel olsun yag sicakligi sorulmus maksimum degeri icin cevap verilmemis 110 derece normal denmis ben stok arac ile 118 gordum diger formlara donmeye basliyor o zaman burasi da kask almak icin veya yazmak icin yaziliyor.saygilar.

Oz`
23-12-2015, 14:36
kardeş yanlış anlama ama sen bizi sazan sanıyorsun herhalde :) ?

hocam sırasıyla direk kanadada steet tune sonra adam gibi fine tuning yapmaya dyno tune yapılmış 2 aracım oldu haritalanması tek başına 3 saat sürmüş araçlardan söz ediyoruz burda hiçbirinde üstelik ecu sökme vs vakit kaybıda olmaksızın 3 saat vede 3üde turbosuz araçlar yani tune yapılmasıda muhtemelen daha kolaydı ona rağmen.
işte ben buna yazılım derimki inanın herkes burada abartıyor gir abi Kanada sitelerine istiyorsan sana sayfa sayfa atim hocam link kendin oku İngilizcen vardır zaten artık herkes çat pat biliyor.
kendin oku hazır tunemı atmış adam gibi hakkıyla custommı yapmış, 1 saatmi uğraşmış 3 saatmi? en önemliside ortalama saatlik işçiliğin 15dolar olduğu bir ülkede Kanada aylık kiraları göz önünde bulundurularak kaç dolara yapmış bir bak bakim?

ben 3 aracımıda aynı yere 300kanada dolarına yaptırdım 3üde 2-3 saat sürdü adam gibi yapıldı ve kanada dolarıda 2.2 hocam hesabını sen yap.

bu benim yaptırdığım yer:
Engineered Automotive (http://www.engineeredautomotive.com/dyno-tuning)

bunun dahada abartısı lamborghinilerin Ferrarilerin gittiği bir yerki o bile saatlik 250 kanada doları alıyor= 550tl ve 1.5 -2 saatdee işini bitiriyor ahahda linki bilimadamım:
http://magnusmotorsports.com/awd-dyno/

sana şöyle söylim o araçların hepsindede aracın içindeydim neler yapılıyor az çok biliyorum kardeşim, o araçlarında yanısıra 2de türkiyede araca yazılım yaptırdım 1de box ve emin ol çokta sohbet mohbet bliyorum az çok detaylarını.

burada senin yanlışın şu oldu, ben senin emeğine saygısızlık etmedim tam ama tam aksine senin mesleğindekileri savundum ve dedimki piyasada rekabet arkadaşların abartılı vaadlerde bulunmasını zor koşuyorki bu alıcıya suçu yüklemektir,bilinçlenmelerini sidik yarışını bırakmalarını istedim.

yine dedimki ecu sökülüyor takılıyor emek var burada hakkını vermek lazım dedim.
senin şu anki yorumlarında bana neden saldırıda bulunuyor onu anlamadım açıkçası? hani mal olsam neysede neyle geleceksin çok merak ediyorum..

:) Selammmmm yarbay abi,

Öncelikle Dyno tuning nedir ne deildir bilelim isterim dynonınun üstünde 3 saat geçirmek hiçbir sekilde zaman ın cokluğunu belirtmez 2 gün dynoda durduğu zaman araba çokmu güzel oluyor :)

Bazı seylerin para ile olduğunu malesef düşünmüyorum ne basitinden instagramdan görebilirsin https://www.instagram.com/dr.ecu/ sadece dizel yada kamyon yapmadığımızı görebilirsin

ayrıca biz saatlik fiyat vermiyoruz bizim politikamız hepsi içinde teslim fiyatı vermektir. buda iyi bakarsaan zaten dynolarımınzın dyno olduğunu görebilirsin

istersen Dynojet vs Mustang dyno yazarsan anlayabilirsin cay pat incgilizceside olanlar kendileride okuyabilir :)

varsa sorunuz ben yardımcı olayım

Yarbay
23-12-2015, 15:11
:) Selammmmm yarbay abi,

Öncelikle Dyno tuning nedir ne deildir bilelim isterim dynonınun üstünde 3 saat geçirmek hiçbir sekilde zaman ın cokluğunu belirtmez 2 gün dynoda durduğu zaman araba çokmu güzel oluyor :)

Bazı seylerin para ile olduğunu malesef düşünmüyorum ne basitinden instagramdan görebilirsin https://www.instagram.com/dr.ecu/ sadece dizel yada kamyon yapmadığımızı görebilirsin

ayrıca biz saatlik fiyat vermiyoruz bizim politikamız hepsi içinde teslim fiyatı vermektir. buda iyi bakarsaan zaten dynolarımınzın dyno olduğunu görebilirsin

istersen Dynojet vs Mustang dyno yazarsan anlayabilirsin cay pat incgilizceside olanlar kendileride okuyabilir :)

varsa sorunuz ben yardımcı olayım

Selamm kardeşimm,

öncellikle şu polemiğin devam etmesini istemediğimi sana tatlı dil ile belirtmek ister tatlı dil ile yaklaşımınından dolayıda teşekkür ederim.

bakınız ben burada sizin mesleğinize herhangi bir leke sürdümmü?

sizin firmayı bir kez bile andımmı?

sizin bir müşterinizi vs sundummu?

ah şu olmuş bu olmuş dedimmi?

bunun tam ama tam aksine dedimki bu arkadaşların mesleği rekabet ortamı yüzünden zorda ve rakiplerin deli gibi iddialarıyla baş edebilmek için kendileride yükseklere koşuyor.

bir arkadaşın yorumu üzerine ona katılarak elbetdeki tecrübe ile farklar olacaktır ve tabikide tecrübeli ellerde fark olacaktır dedim,varmı burda bir yanlışlık?

siz eğer 112hp stock güç üreten 105hp lik 1.6 tdi vag 153hp gibi bir değere çıkınca duman üretmiyor yada 140hp çok daha az dumanlı olduğu iddiası yanlış diyorsanız bende peki ozaman diyorum.

yine benzinliye göre dizel tuning çok daha sade ve basit değil diyorsanız yine pekala diyorum

ve rica ediyorum kapatalım herkes özgür siz müşterinin zorla diye talep ettiği kadar zorlamakta, müşteri talep etmekte özgür ben ilk yazdığımdada belirtmiştim şahsi fikrimdi ve kendi içimdede herzaman savunuyor olacağım , euro5 motorda sırf arkadan duman çıkmıyor diye motor duman üretmiyor anlamına gelmiyor..

ibozum
23-12-2015, 16:08

Teşekkürler Fevzi Abi.. :)

Konu 3 sene öncesi malesef araç satıldı :)

Konu 3 sene öncesinin ve araç satılmış olabilir ancak Baran'ın AY hala bıraktığı yerden devam ettirilmeye çalışılıyor.. Hem uzaklarda da değil araç.. :)

mfk1980
23-12-2015, 17:27
Him anlasildi kardes gule gule bin tekrardan

ibozum
23-12-2015, 21:37
Him anlasildi kardes gule gule bin tekrardan

Çok sağ olasın abi.. Senin cengaveri de görmek istiyoruz yakın zamanda.. :)

mfk1980
23-12-2015, 21:56
Çok sağ olasın abi.. Senin cengaveri de görmek istiyoruz yakın zamanda.. :)

inşallah kardeş bu hafta sonu bir ayar çekeçek özgün.

Oz`
23-12-2015, 22:15
Selamm kardeşimm,

öncellikle şu polemiğin devam etmesini istemediğimi sana tatlı dil ile belirtmek ister tatlı dil ile yaklaşımınından dolayıda teşekkür ederim.

bakınız ben burada sizin mesleğinize herhangi bir leke sürdümmü?

sizin firmayı bir kez bile andımmı?

sizin bir müşterinizi vs sundummu?

ah şu olmuş bu olmuş dedimmi?

bunun tam ama tam aksine dedimki bu arkadaşların mesleği rekabet ortamı yüzünden zorda ve rakiplerin deli gibi iddialarıyla baş edebilmek için kendileride yükseklere koşuyor.

bir arkadaşın yorumu üzerine ona katılarak elbetdeki tecrübe ile farklar olacaktır ve tabikide tecrübeli ellerde fark olacaktır dedim,varmı burda bir yanlışlık?

siz eğer 112hp stock güç üreten 105hp lik 1.6 tdi vag 153hp gibi bir değere çıkınca duman üretmiyor yada 140hp çok daha az dumanlı olduğu iddiası yanlış diyorsanız bende peki ozaman diyorum.

yine benzinliye göre dizel tuning çok daha sade ve basit değil diyorsanız yine pekala diyorum

ve rica ediyorum kapatalım herkes özgür siz müşterinin zorla diye talep ettiği kadar zorlamakta, müşteri talep etmekte özgür ben ilk yazdığımdada belirtmiştim şahsi fikrimdi ve kendi içimdede herzaman savunuyor olacağım , euro5 motorda sırf arkadan duman çıkmıyor diye motor duman üretmiyor anlamına gelmiyor..

kapatmayalım yahu neden tartışıuyoruz sana yalan sölüosun demedim ben :) sadece dedimki 3saaat boyunca uğraşınca cok iyi bir tune oluyor demek değildir diyorum
dizel benzinliye göre cocukların oyuncağı olur minik trickleri tabiki var ama benzinliler kadar değil bütün benzinlileride çok iyi yaptığını idda edenler var

bakın ozaman size söyle anlatayım kıcından 1 ton duman gelmesi demek cok iyi olucak manasında olmuyor kesinlikle bu yanlış limitinde dumanla arkalar simsiyah olmadanda aynı güçler alınır kendimizi kandırmayım duman randuman sekli cahilce bence :D

ayrıca yüksek beygirlerden bahsetmiyorum benim Dynom TR deki EN düşük ölçen dynodur oyle bir niyetim olsa kesinlikle saçma sapan bir marka alırdım :)işin özü olarak size bişi demiyorum siz söylüyorsunuz bizde cevapliyoruz Usadekilerle karşılaştırdınız bizde cevapladık :) buyrun sorun cevaplayalım

mfk1980
23-12-2015, 22:18
başkan bende sorayım mı? nolacak benim halim ; )

Oz`
24-12-2015, 09:24
başkan bende sorayım mı? nolacak benim halim ; )

kime soruon ?:)

Yarbay
24-12-2015, 09:37
kapatmayalım yahu neden tartışıuyoruz sana yalan sölüosun demedim ben :) sadece dedimki 3saaat boyunca uğraşınca cok iyi bir tune oluyor demek değildir diyorum
dizel benzinliye göre cocukların oyuncağı olur minik trickleri tabiki var ama benzinliler kadar değil bütün benzinlileride çok iyi yaptığını idda edenler var

bakın ozaman size söyle anlatayım kıcından 1 ton duman gelmesi demek cok iyi olucak manasında olmuyor kesinlikle bu yanlış limitinde dumanla arkalar simsiyah olmadanda aynı güçler alınır kendimizi kandırmayım duman randuman sekli cahilce bence :D

ayrıca yüksek beygirlerden bahsetmiyorum benim Dynom TR deki EN düşük ölçen dynodur oyle bir niyetim olsa kesinlikle saçma sapan bir marka alırdım :)işin özü olarak size bişi demiyorum siz söylüyorsunuz bizde cevapliyoruz Usadekilerle karşılaştırdınız bizde cevapladık :) buyrun sorun cevaplayalım

ben siz bana yalancı dediniz demedimki? :)

hocam sen gece gece okumuş yazmışsın ama o saatlerde yazdıklarımıda ters okumuşsun çünkü ben duman= iyi tüne yada daha fazla güç, duman sizin iyi tüne için şablonunuz olmalı, tüne 3 saat ise iyidir bunların hiçbirini yazmadım iyi okuyunuz derim.

1) 3 saat olayını ve linklerini size türkiye ile kanada arasındaki fiyat politikasını sunmak için yolladım, birinde firma Lamborghiniler tüne yapıyor Amerikadan tırla git gel 12000km yol yapılıyor bu firmadaki adama ve bu adam genelde 2 saatde çok detaylı ve çok iyi sonuçlar elde ederek 550tl fatura kesiyor birinde (sizden söz etmiyorum)
arkadaşlar ufak bir atölyede hatta çoğu bayiisinde dyno aleti bile olmadan direk pcde hazır haritaları yüklüyor türkiye gibi yerde bundan fazlasını talep ediyor.

açıkçası bukadar detaylı yazmak istemezdim ama siz konuyu uzatmak isteyendiniz :)

2) duman=güç yada dumanla tune'nın iyi noktası yakalanır,duman şablonunuz olmalı diyende olmadı , eğer doğru okursanız denildiki duman= yanmamış mazot buna farklı bir cevabınız var ise masaya yatıralım.

duman eşittir kurum,yine yatıralım?

duman eşittir kurum eşşittir zamanla risk altında olan mekanik parçalar mevcut? eğer yok derseniz pekala der geçerim :)

3) konuyu kısa kesmek için hani laf dalaşı yapacağımıza belli başlı iddialar atıldı ortaya dilerseniz bunların takipini yapalım ve elde edilebilir kayıtlar sunalım?

arkadaşınız RACECHIP ile 25hp yerine 8hp elde ediliyor dedi, dizel araçta güç almak öyle bir ayarla olmaz dedi değiilmi?

racechip benim araç olan 1.5 dci 90 clio4 için standart box için 110hp vaad ediyor, sizin meslekdaşın hesabıyla bunun aslı 96hp fln çıkacak racechip kocaman bir yalan çıkacak değilmi?

o halde yaşadığım Adana ilinde bayiiniz var eee bayilik varsada sizde hazır harita değilde hakkıyla dediğiniz gibi custom yazılım yapıyorsanız anladığım kadarıyla bu bayiilerde dynoda vardır haliyle dyno olmadan fine tuning yada custom tuning pek mümkün değil.

ben ücretinizi vermeye,sizin ekipmanınıza çıkıp sizin elemanlarca bu araacı racehipim benim aracımda takılı vede gayet alt bir ayar olan podları 2-2 ayarında dyno ölçtürmeye hazırım.

belliki adam gibi birisiniz ben size ve dynoda değerleri aşağıda göstermeden sae corrected vs yapacağınıza eminim, bakalım bakalım arkadaşınız haklımı?
görelim bu son derece ilkel 10usd bir rezistans ile güç artacakmı, 110hp ye yakın bir değer elde edilecekmi yoksa fos çıkıp 96hpmi çıkacak test edelim.

Oz`
24-12-2015, 11:36
1) 3 saat olayını ve linklerini size türkiye ile kanada arasındaki fiyat politikasını sunmak için yolladım, birinde firma Lamborghiniler tüne yapıyor Amerikadan tırla git gel 12000km yol yapılıyor bu firmadaki adama ve bu adam genelde 2 saatde çok detaylı ve çok iyi sonuçlar elde ederek 550tl fatura kesiyor birinde (sizden söz etmiyorum)
arkadaşlar ufak bir atölyede hatta çoğu bayiisinde dyno aleti bile olmadan direk pcde hazır haritaları yüklüyor türkiye gibi yerde bundan fazlasını talep ediyor.

açıkçası bukadar detaylı yazmak istemezdim ama siz konuyu uzatmak isteyendiniz :)

yarbay abicim tekrar sölüyorum fiyat bu derlerse onlarda onu yaptırıyorsa hiçbirsey dieyemessin :)

2) duman=güç yada dumanla tune'nın iyi noktası yakalanır,duman şablonunuz olmalı diyende olmadı , eğer doğru okursanız denildiki duman= yanmamış mazot buna farklı bir cevabınız var ise masaya yatıralım.
duman eşittir kurum,yine yatıralım?
duman eşittir kurum eşşittir zamanla risk altında olan mekanik parçalar mevcut? eğer yok derseniz pekala der geçerim :)

bakın Anlaşamıyoruz Smoke un da bir limiti var Afr si var cahil cüheyla gidi nekadar duman okadar randuman diip dayanrırsan mazotu evet hem kirlilik hhemde kurum hemde pislik

aksini idda ediyormusuunz Ediyorsanız ben bir makale hazırlamıştım zaten bunun için dumanla alakalı hızlıca bitirir yayınlarım :) ?

3) konuyu kısa kesmek için hani laf dalaşı yapacağımıza belli başlı iddialar atıldı ortaya dilerseniz bunların takipini yapalım ve elde edilebilir kayıtlar sunalım?
arkadaşınız RACECHIP ile 25hp yerine 8hp elde ediliyor dedi, dizel araçta güç almak öyle bir ayarla olmaz dedi değiilmi?
racechip benim araç olan 1.5 dci 90 clio4 için standart box için 110hp vaad ediyor, sizin meslekdaşın hesabıyla bunun aslı 96hp fln çıkacak racechip kocaman bir yalan çıkacak değilmi?

o halde yaşadığım Adana ilinde bayiiniz var eee bayilik varsada sizde hazır harita değilde hakkıyla dediğiniz gibi custom yazılım yapıyorsanız anladığım kadarıyla bu bayiilerde dynoda vardır haliyle dyno olmadan fine tuning yada custom tuning pek mümkün değil.

ben ücretinizi vermeye,sizin ekipmanınıza çıkıp sizin elemanlarca bu araacı racehipim benim aracımda takılı vede gayet alt bir ayar olan podları 2-2 ayarında dyno ölçtürmeye hazırım.

belliki adam gibi birisiniz ben size ve dynoda değerleri aşağıda göstermeden sae corrected vs yapacağınıza eminim, bakalım bakalım arkadaşınız haklımı?

görelim bu son derece ilkel 10usd bir rezistans ile güç artacakmı, 110hp ye yakın bir değer elde edilecekmi yoksa fos çıkıp 96hpmi çıkacak test edelim.

sizin arabanız için custom program derken isterseniz yaparım ama Clio 1.5Dci Standart daha önce Custom diye düşünürseniz evet ilk yaparken kendim yaptım inceledim zorladım dynonun üstünde ama suan belirli bir standart a oturttuğum için direk okuduğunda bayim size hazırladığım programı düzeltip koyacağım ha custom mı değilmi o size kalmış bunun özü olarak ilk yaparken kendim uğraşmışım baska istekler olmaz ise evet sizin sölediğiniz gibi standartlarda bir program yapıyorum ama kimin ahmet veli chris goerge un programı değil kendi programım onu anlatmaya çalışıyorum

2-3 bayimde dyno var isterseniz siz gelin buraya box inizi deneyelim stock deneyelim programlı deneyelim emin olun program ın egrsi herzaman ama her zaman boxdan iyi olur sizden ücrettalep etmiyorum sizde sölediğimi görün bana inanıcaksınız :)

ben daha söylediğim bii hiçbirbox ın program kafdar verimli olduğunu görmedim :)

Yarbay
24-12-2015, 12:37
yarbay abicim tekrar sölüyorum fiyat bu derlerse onlarda onu yaptırıyorsa hiçbirsey dieyemessin :)

bakın Anlaşamıyoruz Smoke un da bir limiti var Afr si var cahil cüheyla gidi nekadar duman okadar randuman diip dayanrırsan mazotu evet hem kirlilik hhemde kurum hemde pislik

aksini idda ediyormusuunz Ediyorsanız ben bir makale hazırlamıştım zaten bunun için dumanla alakalı hızlıca bitirir yayınlarım :) ?

sizin arabanız için custom program derken isterseniz yaparım ama Clio 1.5Dci Standart daha önce Custom diye düşünürseniz evet ilk yaparken kendim yaptım inceledim zorladım dynonun üstünde ama suan belirli bir standart a oturttuğum için direk okuduğunda bayim size hazırladığım programı düzeltip koyacağım ha custom mı değilmi o size kalmış bunun özü olarak ilk yaparken kendim uğraşmışım baska istekler olmaz ise evet sizin sölediğiniz gibi standartlarda bir program yapıyorum ama kimin ahmet veli chris goerge un programı değil kendi programım onu anlatmaya çalışıyorum

2-3 bayimde dyno var isterseniz siz gelin buraya box inizi deneyelim stock deneyelim programlı deneyelim emin olun program ın egrsi herzaman ama her zaman boxdan iyi olur sizden ücrettalep etmiyorum sizde sölediğimi görün bana inanıcaksınız :)

ben daha söylediğim bii hiçbirbox ın program kafdar verimli olduğunu görmedim :)

hocam bu senin arkadaşın ile 1-2 seninle 2 oldu benim söylediğimi saptırdığın ama :)

ben artık sana 3üncü defa söylüyorum artık halen anlamıyorsan bir şey demiyorum, duman= daha fazla güç demiyorum demedimde!

yine standart hiç bir yazılım custom değildir İngilizce adı üzerinde custom yani terzi usulü yazılım demek o araca tamamen özgü o aracın üzerindeki birçok extra takılan parça vs ve o aracın bulunduğu il,soluduğu hava,olduğu rakım, kullandığı mazot bile etken olan ona has yapılmış yazılımdır.

dynosuz ahmetin velinin attığı tarafınızca hazırlanmış yazılıma hazır yazılım denilir, bunu neden bu kadar küfür edilmişçesine savunulduğu anlamış değilim?

bu kötüde bir şey değil zaten, sonuçta özelliklede dizel olan yazılım için gelen araçların %90 aynı yani standart oem parçaları mevcut araçlar.

bu konu sadece işin ne denli basit olduğu için ortaya atılmıştıki bu göreceli kimse özelliklede bu işi yapan yoğurdum ekşi demeyeceği giib kolayda demez.

box konusuna gelince yine saçma sapan birşeyler savunmuşsun, rica ediyorum önce oku, neyi tartıştığımıza hakim ol yorum yapki anlamı olsun.

burada arkadaşınıza dizel araçta ne denli kolaylıkla güç alınabildiğini savunmuş ortayada örnek olarak racechip box gibi son derece basit bir rezistans ile bile güç alınabildiğini savunmuştum.

aynı meslekdaşınız olurmu öyle şey yahu racechip 25 vaad edip 8 verir o söylediğiniz kadar güçlü değil dedi bende size burada herkes huzurunda bunun doğru olmadığını ispat etmek isterim.

zaten sizden önce ben (eğer oturup doğru dürüst yazdığımı okursanız) racechip hemen hemen yazılımdan alınan gücün %70i kadarını verebiliyor demiştim geneleme olarak.

özetle hiçbir şekilde program,yazılım,tuning adına ne dersen boxtan verimli olmadığını iddia eden yok!

dediğim gibi rica ediyorum iddia etmediğim ama iddia ettiğimi beyan ettiğin kaçıncı cümlen oldu, lütfen zahmet olmazsa iyice bir oku ona göre devam etmek niyetindeysen edelim konuya.

Adana'da veya çevre illerinden her hangibirinde (hatay,antep,maraş,mersin,adana) aracımı götürüp racechip işe yarıyormu sonuç veriyormu yoksa arkadaşın dediği gibi aracım 96hpdemi kalacak tartmaya hazırım, gerçekçi olmak lazım sırf bunu kanıtlayacam diye kalkıp istanbulada gelemem artık siz güvendiğiniz yakın bir ile merkez sunun banaki adım atabileyim.

tekrar ediyorum sizin firmanıza tek bir laf bile etmemiştim ve sizi tanımıyorum,ekipmanızı bilmiyorum, ekibinizden kimseyi tanımam, açıkçası sizinle yaptırmış kimseyide ve aksinide iddia etmedim.

dolayısıyla sizin gerçekte neyi savunduğunuzuda anlamış değilim, çok basit bir şey soracam 1.6 tdi 105lik için siz ve piyasa genelde 150hp civarı bir değer sunuyorsunuz değilmi?

peki superchips ne sunuyor aynı araca? 148hp yani neredeyse birebir değilmi?

buyrun linki: http://www.superchips.co.uk/curves/16TDI105PS.pdf

yani o halde bu işin öncüsü sayılabilecek ve 25 senedir yapan bir firma olan superchips sizinle paralel bir değer elde ediyor değilmi?

peki o halde nolduda , ne sebepten dolayı 1.5 dci 90lık için türkiyede ve birkaç ülkedeki hazır yazılım sunan firmalar 120-125hp sunarken superchips 108hp sunuyor?

malmı bu arkadaşlar size kaptırıyor bu işi, yada tecrübesimi yok? :http://www.superchips.co.uk/curves/1.5dCi%2090PS%20EU5.pdf

onu geçtim birebir aynı motorlar olan 1.5 dci 86lık için superchips 106hp-240tq iddia ediyor yani iddiası paralel ve uyumlu, buyrun : http://www.superchips.co.uk/search?make=29&fueltype=2&model=116&variant=1991

pekala o halde bizim buradaki arkadaşlar naptıda kendi sitelerinde bile 1.5dci 85-86lık meganelar için 105-110hp üretirken ki buda piyasaya göre normal (tabi Euro 4 ya fazlasında egsoztan duman çıkacak) 1.5 dci 90lık Euro 5 için 125hp vaad edebiliyor? nedir yani teknik açıklaması bunun biraz aydınlatabilirseniz süper olurdu.

Yarbay
24-12-2015, 12:58
neyse OZ kardeşim,

sen cevab yazmadan ben şunu dile getireyim bu polemiği devam ettirmek pek hoşuma gitmiyor, ben senin mesleğine saygı duyuyorum, bunca senedirde bu işi yapıp terazida ciddi bir oranda olumsuzdan çok olumlu yorumlar olmasındanda belli olarak düzgün iş yaptığına hiç şüphem yok.

açıkçası gereksiz zıtlaşma ile bir yere varılmayacak, ben benim bildiğimi biliyorum sende senin bildiğini ve açıkçası ters düşülen yerler muhakkak olacak sonuçta paylaşım platformu burası.

keşke arkadaşınız ve siz beni akraba evliliği cahil bir köylü gibi aktarmasaydınız, size şunuda belirteyim bu konu nereden başlıyor biliyormusunuz? ve şu an aralarından kimler okuyor biliyormusunuz?

bize Volvo servisimize bu forum üzerinden benimle irtibata geçip kendisi Çukurova üniversitesinde prof olan bir caddy 1.6 tdi sahibi arkadaşımızın dpf dolması şikayeti ile başlıyor.

arkadaşımız benim yönlendirmem üzerine emin ustaya gidiyor önceki sahibi araca yazılım yaptırmış tabi gücü değeri ve kimin yaptığı belirsiz ama sonuç şu Emin ustamız
tam 3günün bu araçta bağlanan kurumdan kurtarmaya çalıştı bu aracı adeta ölüm gibi sarmıştı,dpf çözücü sıkmak bir yana özel bir çözelti dahi 3üncü uygulamadan sonra ancak fayda etti.

yani diyeceğim siz performans,güç,yazılım tarafını ve bunun nasıl yapıldığını savunurken ben mekanik,ömür ve servis tarafını ve daha az ego ile soft yazılımın daha sağlıklı olacağını savunuyordum.

sadece rica ediyorum uzatmadan kapatalım çünkü dediğim gibi işin içine kişisel benzetmeler, iğnelemeler cahil mahil rahatsız oldum tadındayken kapatalım

Oz`
24-12-2015, 13:20
abi :) yeniden söylüyorım seninle aynı fikirde değilim demedim anlamıyorsun abi ben yargılı konuşmuyorum diyorumki hepsi 1 olmaz tutumaz senle aynı fikrideyim zaten askini idda etmiyorum :)

sen beyinlerin nasıl çalıştığını biliyor musun _ beyinler salakmı sence? barometerları içinde Mafları airtempleri içine nasıl neden koyuyorlar haberin varmı abi senin Madem meslektaşız bana bunun anlatırsan sewinirim senin söylediğin seyler Standalıona beyinler standartdışı beyinlerde olur

Bx hiçbir zaman söylediğin vermez s.chipte hiçbir zaman söylediği beygiri vermez kanıtlarım diyorum amerikadaki ucan amacaları karıştırmayalım bunun sonu çok sayfa sayfa dökülür 1200 beygirler 9 saniye yapan araclar buda 900 1000 beygirlerler yapıyorlar onları neyse dewam edleriz o konuişmaya elimde imkanmda var birçok yerede gittim sertifikamda var cidddi markalardan extrada yalan makinamda var buyrun gelin görelim diyorum yok gelemem edemem ben teklifimi yaptım buyrun dedim gelmekte istemeyen sizssiniz ben değilim 20 sene önce onno usta vardı şimdi kim duyuyor adını ? bilen gören ? onun için bazı seyler değişiyor bazı jenerasyonlar ilerliyor ben size öyle böle yapıyorsunuz demedim sizinle aynı fikirdeyim duman konusunda dedim aksini iddia ediyorsanız size makaleyi yayınlarım dedim

anladınızmı evet Ego ile yapılması doğru deil bende bunu sawunuyorum ama 150 beygirlik bir araba stage 1 yazılım felan deil zaten bunu sawunuyorum bende :=) sen yanlış anlıon beniiiiii

mfk1980
24-12-2015, 13:29
kime soruon ?:)

Sana sordum cevabimi aldim baskan

Yarbay
24-12-2015, 13:49
abi :) yeniden söylüyorım seninle aynı fikirde değilim demedim anlamıyorsun abi ben yargılı konuşmuyorum diyorumki hepsi 1 olmaz tutumaz senle aynı fikrideyim zaten askini idda etmiyorum :)

sen beyinlerin nasıl çalıştığını biliyor musun _ beyinler salakmı sence? barometerları içinde Mafları airtempleri içine nasıl neden koyuyorlar haberin varmı abi senin Madem meslektaşız bana bunun anlatırsan sewinirim senin söylediğin seyler Standalıona beyinler standartdışı beyinlerde olur

Bx hiçbir zaman söylediğin vermez s.chipte hiçbir zaman söylediği beygiri vermez kanıtlarım diyorum amerikadaki ucan amacaları karıştırmayalım bunun sonu çok sayfa sayfa dökülür 1200 beygirler 9 saniye yapan araclar buda 900 1000 beygirlerler yapıyorlar onları neyse dewam edleriz o konuişmaya elimde imkanmda var birçok yerede gittim sertifikamda var cidddi markalardan extrada yalan makinamda var buyrun gelin görelim diyorum yok gelemem edemem ben teklifimi yaptım buyrun dedim gelmekte istemeyen sizssiniz ben değilim 20 sene önce onno usta vardı şimdi kim duyuyor adını ? bilen gören ? onun için bazı seyler değişiyor bazı jenerasyonlar ilerliyor ben size öyle böle yapıyorsunuz demedim sizinle aynı fikirdeyim duman konusunda dedim aksini iddia ediyorsanız size makaleyi yayınlarım dedim

anladınızmı evet Ego ile yapılması doğru deil bende bunu sawunuyorum ama 150 beygirlik bir araba stage 1 yazılım felan deil zaten bunu sawunuyorum bende :=) sen yanlış anlıon beniiiiii

konuyu kapatalım be kardeşim yahu :) , farklı konulardan dolayı yaklaşımını şimdiye kadar okumayı sevdiğim bir arkadaşımızsın birbirimizi kırmayalım yeter yoksa hemfikir olmasakta olur dediğim yeterki birbirimizi kırmalayım yeterki.

Adanaya bayiine ziyareti vs yapıyorsan seve seve yemek eşliğinde masa başındada zevkle muhabek etmek tartışmak isterim bir gün.