PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Dizel'e boost saati montajı?

Mst
14-03-2008, 21:39
Arkadaşlar aracım Doblo 1.9 Jtd, şu anda elimde mevcut swoosh marka boost saati var, bu saatin montajı ile ilgili bikaç sorum olucak;
Göstergeye gelen hava hortumu motorda hangi hortuma takılması gerekiyor, yada sadece tek bi hortumamı takılıyor, göstergenin kutusundan çıkan bir adet hortumun bağlantı aparatı var "T" şeklinde, tek bi hortuma bağlanmıyor sanırım?
Ayrıca forumda okuduğum kadarıyla dizellerde boost saati rolantide ses ve titreme yapıyormuş sanırım, bu konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlarımız varsa yardım istiyorum.

Dragger
15-03-2008, 01:02
Baska bi konuda detaylıca acıklamıstık, tekrar alıntı yapıyım.

Dizel otomobillerde, turbo ile intercooler arasında biryere kaynak yapılarak boost göstergesinin calısması saglanıyor, benzinlide emmeden aldıgı icin daha kolay, dizelde biraz daha ugrastırıyor.

Arac icine baglantı yapılması vs konusunda da gögüs falan sökülmüyor, icin rahat olsun.

Görüntü cok güzel, keyif veriyor kullanımda...

Tek olumsuz sey, sesli calısıyor dizellerde, gösterge 0 hizasındayken biraz titreme ve ses yapıyor, ama gaza basıp boost göstergesi hareketlendiginde bu kesiliyor.

Rudolf Diesel
04-04-2008, 17:16
bence dijital taktır bu sayede titreme ve ses fln sorunu yaşamazsın

JenGoO
19-04-2008, 17:52
peki emme manifoldu plastik ise nerden yapcaz wastegate çözüm olabilirmi?

Mst
24-04-2008, 22:31
peki emme manifoldu plastik ise nerden yapcaz wastegate çözüm olabilirmi?

Dizelde emme manifoldundan olmuyor denedim çalışmadı, sadece eksi gösteriyor.

HKS
07-05-2008, 22:15
arkadaşımın corsa dizeline taktırmıştık tüp takan bayilere git onlar manifolda gaz girişi yapmak için bi rekor kullanıyolar. manifoltu delip dişli rekoru sıkıp orjinal gibi çıkış oluyo düşünen varsa bi baksın bence ;)

JenGoO
07-05-2008, 23:00
Dizelde emme manifoldundan olmuyor denedim çalışmadı, sadece eksi gösteriyor.

emme manifoldundan yaparsan vacum olayını halledersin fakat wastegate ten çözersen sadece boost u halledersin vacum yalan olur yani en mantıklısıda wastegate ten halletmek olcakk:beuj:

Mst
08-05-2008, 09:54
emme manifoldundan yaparsan vacum olayını halledersin fakat wastegate ten çözersen sadece boost u halledersin vacum yalan olur yani en mantıklısıda wastegate ten halletmek olcakk:beuj: Vacum olayından vazgeçtim zaten :) En iyisi sadece boost için giriş yapacak en iyi yeri bulmam lazım.

cecem 131 gt-t
22-11-2008, 21:00
selamlar herkese benım mercedes vıtom var ben yaptım cokkolay arkadaslar map sensorunun oldugu yere bır 't' koyalım bırısı saate bırısı emme manıfolduna gıtsın ısteyen olursa fotoları yollayım yavru vatandan sevgilerle...

Cihan
22-11-2008, 21:43
o değil de dizellerde ne zamandan beri vakum var :)