PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahibinden.com 'Kategori Vitrini' Aldatmacası

BilalAkbayır
03-09-2012, 14:46
14 Ağustos'ta açmış bulunduğum otomobil ilanına dün sahibinden.com'da 'Kategori Dopingi' aldım. Sürekli bilgisayar başında olan biriyim ve sürekli otomobil vitrinini sayfasını yeniliyorum ama ilanım hiçbir zaman otomobil vitrinindeki 24 ilan arasına düşmedi.

Az önce sahibinden.com müşteri temsilcisiyle yaklaşık yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım. Müşteri temsilcisi dopinglerle alakalı bilgiye sahip değil. Şu anda ilanlarını kategori vitririnde bulundurmak isteyen kullanıcılar kategori vitrini ücretini ödediği tarihten sonra ilanı onaylanır ve ilanı örneğin bu doping için 250 kullanıcı ödeme yaptıysa belirli zaman aralıklarıyla döner durur. Yani 24 ilan atıyorum 1o dk'lık süreçte yayınlandıysa diğer ilanlar 24er 24er yine aynı zaman süresince yayınlanması gerekiyor.

Ben sahibinden.com üyeliğim boyunca 4 adet kategori vitrini dopingi aldım ve bu süreç hep bu şekilde işledi. Ancak derdimi müşteri temsilcisine anlattığımda benim ilanımın eski tarihli olduğu için arka sıralarda kalacağını ( arka sıralar ne demekse artık sanki otomobil vitrini çok sayfalı bir sayfa ) ve sadece yeni tarihli ilanların o 24 ilan arasında bulunacağını söyledi. Yani benim ilan 'tüm vitrin ilanlarını göster' sekmesine tıkladığım zaman ve oradanda Mercedes-Benz ilanlarını tıkladığım zaman görünebilecekmiş. Veya ben ekstra ' güncelim ' dopingi içinde para ödersem ancak o ilanlar arasında görünecekmiş.

Ben bu yazımdaki ikinci paragrafı aynı şekilde müşteri temsilcisine tane tane anlattım. Ben sizi biraz bekleteceğim dedi. Uzun bir süre bekledim, telefonu açtı ve doping sistemiyle alakalı az önce yanlış bilgi verdiğini ve sistemin benim dediğim şekilde işlediğini belirtti. Kendi çapında bir form doldurmuş ki artık ne formuysa sahibinden.com yetkilileri (ablamızdan daha yetkili abiler) bana geri dönecekmiş. Peki bu 2 günlük maduriyetimi nasıl çözeceksiniz dedim onu yetkililer biliyormuşmuş.

Şimdi ben o 99 TL'lik ödemeyi boşuna mı yapmış bulunmaktayım ?

kemal_koker
03-09-2012, 14:48
şu zamana kadar hiç doping almadım . almanın da pek bir yararı yok zaten sizin aracınız da ki özelliklere göre arama yapılıyor

atıyorum sunroof lu olsun cgi olsun e kasa olsun 220 olsun vs diye

keşke almasaydınız 100 lira da az değil bana göre :(

BilalAkbayır
03-09-2012, 14:51
http://d1209.hizliresim.com/11/3/cluln.png

Kutu içinde belirttiğim ilan benim ilandan daha önce açılmış bir ilan ancak vitrinde görünüyor.

http://d1209.hizliresim.com/11/3/cluls.png

Jackie
03-09-2012, 14:55
Acele etmesseniz kendi ilanınızı da vitrinde görebilirsiniz. Temsilcinin dediği gibi bütün vitrin ilanları değişmeli olarak orada görünür

matthardy
03-09-2012, 15:01
hergün sahibindene bakarım hayatımda vitrin ilanlarına baktım hiç olmamıştır desem yeridir.
genelde direk sol taraftaki aramaya yazarım aricam şeyi.

bencede doping boşa para.

BilalAkbayır
03-09-2012, 15:05
Acele etmesseniz kendi ilanınızı da vitrinde görebilirsiniz. Temsilcinin dediği gibi bütün vitrin ilanları değişmeli olarak orada görünür

Acele etmiyorum yazımı yanlış anlamışsınız. ben onun farkındayım o bilgiyi ben bilgisiz müşteri temsilcisine verdim.

Trance-R
03-09-2012, 15:06
doping boşa para değildir.
neyse ; durumu açıklim ..

kategori vitrininde eğer örn ; 200 ilan var ise , o 200 ilan 24 saate orantılı olarak saniye hesaplanıp , o şekilde vitrinde görüntülenir.Sistem otomatik yapar.

- sizin ilanınız eğer eski tarihli yani ( 1 ay öncesinden verilmiş durumda ise ) listelemelerde arkalarda yada ; listenin ALTINDA gerilerinde bulunur.

- eğer ki , size geri dönüş yapılacaksa , yapılır .

- sahibinden.com sizden almış olduğu doping parasının üstüne YATMAZ , size hesabınıza hiç şüphesiz aktarım yapar .. iptal durumunda .

- ö.m. atabilir , dilediğin soruyu sorabilirsiniz.
- ***** sitedenim ;)

BilalAkbayır
03-09-2012, 15:12
Boşa para olmadığını elbet biliyorum daha önce 4-5 kere vitrin dopingi aldım.
Ama daha öncede böyle birşeyle karşılaşmadım.

Yazımı tam okusaydın bende işleyişin nasıl olduğunun farkındayım merak etme ilanlar sürekli güncelleniyor.

-''Listelemelerde arkalarda ya da listenin ALTINDA gerilerinde bulunur'' cümlesiyle ne anlatmaya çalışıyorsunuz ki ben yukarıdaki iki resimle ilan tarihi benim ilanımdan daha önce olan ilanın vitrine düştüğünü gösteriyorum.

-Geri dönüş yapılmadı, bir daha aradım. Sıkıntı yok mail at diyorlar, mail de attım.

-Yatamaz zaten, ben o hizmeti alamıyorsam paramı da bırakmam.

berkay_aydin
03-09-2012, 15:13
Örneğin sürekli opel ilanlarına bakınca vitrindeki ve diğer öğeler opel ağırlıklı oluyor gibi geliyor, böyle bir sistem var mı ?

Trance-R
03-09-2012, 15:20
Boşa para olmadığını elbet biliyorum daha önce 4-5 kere vitrin dopingi aldım.
Ama daha öncede böyle birşeyle karşılaşmadım.

Yazımı tam okusaydın bende işleyişin nasıl olduğunun farkındayım merak etme ilanlar sürekli güncelleniyor.

-''Listelemelerde arkalarda ya da listenin ALTINDA gerilerinde bulunur'' cümlesiyle ne anlatmaya çalışıyorsunuz ki ben yukarıdaki iki resimle ilan tarihi benim ilanımdan daha önce olan ilanın vitrine düştüğünü gösteriyorum.

-Geri dönüş yapılmadı, bir daha aradım. Sıkıntı yok mail at diyorlar, mail de attım.

-Yatamaz zaten, ben o hizmeti alamıyorsam paramı da bırakmam.

kullanıcı adın ?

BilalAkbayır
03-09-2012, 15:26
oguzhansss

Trance-R
03-09-2012, 15:38
sağolasın ,
şimdi verdiğin Mercedes ilanına , 12.08 de gözüken doping almışın.
12.19da onaylanmış.

sormak istediğin soru şu mu ;

-diğer vitrin ilanları içerisinde benden önce ilan vermiş ( ilan tarihi ) olan diğer ilanlar gözüktü de , benim aracım neden gözükmedi mi ?

- veya ; neden halen göremedim mi ?

- mağduriyet , derken neyi anlatmak istediniz anlamadım ?

BilalAkbayır
03-09-2012, 15:43
-Sürekli ilanımı bilgisayarımdan takip ediyorum ve ilanım Otomobil Vitrininde gözükmüyor.

-Müşteri temsilcisi bu sıkıntının ilan tarihinin eski olduğundan kaynaklandığını ve Otomobil Vitrinin'de ilanımı görebilmem için ekstra'dan Güncelim dopingi almam gerektiğini söyledi. Ben de benden önce ilan verenlerin ilanının Vitrin'e düştüğünü belirtiyorum. Yani bunun açıklaması bu şekilde olamaz.

- Otomobilimin ilanının gün içinde farklı saatlerde ( sırası geldiğince) otomobil vitrininde yayınlanmasını istediğim için 99 TL ödeme yaptım. Ve bu hizmetten faydalanamıyorum. Mağduriyetim bundan kaynaklanıyor.

Trance-R
03-09-2012, 15:57
mağduriyetiniz bana göre yok ,
VASIT vitrininde , vitrin dopingi alan 435 adet ilan var.

-konumuz vitrin dopingi alıp öne çıkmak "olamaz."
-EĞER ; bir ilanı kendi kategorisi içerinden ilk başlara çıkartmak isterseniz , GÜNCELİM dopingi alıp , ilan veriliş tarihini bulunduğunuz güne çekersiniz . Ve ilanınız kendi listeleneme görüntüsünde ilk sıralarda yer alır.

-Kategori vitrin dopingi alan tüm ilanlar , aynı saniye veya aynı dakika'ya sahip şeklinde VİTRİN de görüntülenir ... vitrin dopingi alan ilanların yoğunluğuna göre değişir bu süreç.

- yani bu dopingi aldığınız için , ilan tarihiniz güncellenmez veya kendi kategorisi içerisinde ekstra görüntülenir durumda olmaz.

BilalAkbayır
03-09-2012, 16:04
Benim ilanım Vasıta-Otomobil bölümünde yani o bölümde 233 tane ilan var neyse sayısı önemli değil.

Ben vitrin dopinginin ne anlama geldiğini biliyorum öne çıkmadan bahsetmiyorum.
Aracım vitrin'de çıkmıyor anlamıyorsunuz.

Kendi kategorisi içinde üstlere çıkarma gibi bir isteğim olsaydı Güncelim dopingi alırdım zaten. Ama temsilciniz o 24 ilan arasına girmek için Güncelim dopingi almam gerektiğini söylüyor ve yanlışını da öğrettim.

Ben bu dopingi aldığım için kendi kategorisinde ekstra üst sıralarda görüntüleme hizmetini almadığımı zaten biliyorum.

BilalAkbayır
03-09-2012, 16:06
http://c1209.hizliresim.com/11/3/clxt8.png

İki gündür ilk defa şu anda vitrine çıktı araç.

Trance-R
03-09-2012, 16:12
http://c1209.hizliresim.com/11/3/clxt8.png

İki gündür ilk defa şu anda vitrine çıktı araç.

düzelteyim ; siz ilk defa görüntülediniz.
sistem otomatik olarak saniye veya dakika periyotlarını ayarlar.
Vasıta Vitrinde 435 ,
vasıta otomobilde 233 ... sayı olarak dopingli ilan var.

ilanınız 3234 kez görüntülenmiş. Hayırlı satışlarınız olsun.

iyi günler dilerim.

BilalAkbayır
03-09-2012, 16:16
Bin küsür tanesi doping öncesine aitti.

İlginize teşekkürler. Konu silinebilir.

Trance-R
03-09-2012, 16:19
ekstra olarak yine konuştum arkadaşlarım ile , yetkili ABİ lerim ile :)

- ilan içerisinde , güncelim dopingi "de" var ise , daha fazla görüntülenmeye sahip oluyorlarmış ;)

BilalAkbayır
03-09-2012, 16:21
Ekstrası ne oluyor ki? Vitrin'de kalma süresi mi uzuyor ?

997TT
03-09-2012, 17:01
Ust sıradayım dopıngı ıyıdır ;)

BilalAkbayır
03-09-2012, 17:47
Sıkıntım halloldu, bir vitrin daha verdik :)

CavitS
03-09-2012, 18:35
http://d1209.hizliresim.com/11/3/cm3wl.jpg

ofli
03-09-2012, 19:02
doping boşa para değildir.
neyse ; durumu açıklim ..

kategori vitrininde eğer örn ; 200 ilan var ise , o 200 ilan 24 saate orantılı olarak saniye hesaplanıp , o şekilde vitrinde görüntülenir.Sistem otomatik yapar.

- sizin ilanınız eğer eski tarihli yani ( 1 ay öncesinden verilmiş durumda ise ) listelemelerde arkalarda yada ; listenin ALTINDA gerilerinde bulunur.

- eğer ki , size geri dönüş yapılacaksa , yapılır .

- sahibinden.com sizden almış olduğu doping parasının üstüne YATMAZ , size hesabınıza hiç şüphesiz aktarım yapar .. iptal durumunda .

- ö.m. atabilir , dilediğin soruyu sorabilirsiniz.
- ***** sitedenim ;)

***** siteden olman cok iyi ya konunun basligini okudugumda sorunun cozulmus oldugunu anlamistim :))):D

BilalAkbayır
03-09-2012, 19:03
CavitS farklı ilanımdan bahsediyorduk o yeni ilanım.

Murat Özcan
03-09-2012, 19:25
Bende vitrine pek bakmam ama sahibinden olayı artık iyice ticari amaca dönüştürdü tek oldukları için istedikleri gibi hareket ediyor adamlar onlara rakip bir site daha çıkamadı maalesef

FAGE12
04-09-2012, 03:27
en azından magdurıyet gıderılmıs :) hayırlı satıslar bu arada mını nızı vıtrınden gorduk anneme arac arıyoruz ve yakında ıletısıme gecıcez gıbı gorunuyor ;)

Tuncer M.
04-09-2012, 03:44
Mağduriyet giderildiyse başlık da değiştirilmeli bence.

FB10ur
04-09-2012, 05:06
düzelteyim ; siz ilk defa görüntülediniz.
sistem otomatik olarak saniye veya dakika periyotlarını ayarlar.
Vasıta Vitrinde 435 ,
vasıta otomobilde 233 ... sayı olarak dopingli ilan var.

ilanınız 3234 kez görüntülenmiş. Hayırlı satışlarınız olsun.

iyi günler dilerim.

dostum konuya el atmış bile:):) yanlız başlık değişirse seviniriz....

fatihtemizer
04-09-2012, 08:05
en guzelı en ustteyım dopıngı..aklınızda olsun..katogorı vıtrını pek işe yaramıyor.

Trance-R
04-09-2012, 08:16
üst sıradayım etkilidir ;)

güncelim keza o şekilde ;)

hayırlı satışlar tekrardan ..

BilalAkbayır
04-09-2012, 10:42
en azından magdurıyet gıderılmıs :) hayırlı satıslar bu arada mını nızı vıtrınden gorduk anneme arac arıyoruz ve yakında ıletısıme gecıcez gıbı gorunuyor ;)

Tech'ten birilerine giderse sevinirim :)

Mağduriyet giderildiyse başlık da değiştirilmeli bence.

dostum konuya el atmış bile:):) yanlız başlık değişirse seviniriz....

Moderatör'e konunun silinmesini talep etmiştim ancak silinmemiş.