PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam sıyırıcılar soyuluyor ?

Yasin Y.
03-09-2012, 15:02
Honda Civic ies cam sıyırıcılarının hepsi tek tek soyuluyor.
Sıfırını almaya kalksan dünya para..

Bu cam sıyırıcıları soyup boyasakmı yada uygun fiyata aynı kaplamadan üstüne atan tanıdığınız bildiğiniz bir yer varmı.

berkay_aydin
03-09-2012, 15:15
plasti dip alıp kendiniz boyayın hem uygun fiyata gelir hemde görsel olarak sprey veya diğer boyalara göre çok daha güzel olur..

ykavcioglu
03-09-2012, 15:22
ben folyo kaplıyordum, güzel oluyor öyle..

emretorlak
03-09-2012, 15:29
söküp folyo kaplat

Mst
03-09-2012, 16:23
Folyo kaplama mantıklı, sprey boyalara felan güvenme aynı sorunu tekrarlar, boyatıcaksanız oto boyacıya sertleştirici felan kullandırarak boyatın.

Crx-Si
03-09-2012, 17:37
elekrostatik boya attıracaksınız sorun kalmayacak.

Osman Bahadır
03-09-2012, 17:39
Ömürlük olsun diyorsan elektrostatik boya nokta olur. Sprey, kaplama vs hak getire. Görsel olarak en güzel, hızlı ve kolay yöntem de plasti-dip olur.

cookies
03-09-2012, 17:41
Cam sıyırıcı derken? camın dış bölümünde kalan plastik şerit diye canlandı ama? EK civiclerin hep dökülür de..

bLackModeL
03-09-2012, 17:50
plasti dip guzel oluyo + yenı bı uygulama yaptım gecen kople soyuyosun parlak kalıyo ya onun ustune seffaf folyoo yaptık karıka bı goruntu

Yasin Y.
04-09-2012, 09:57
Cam sıyırıcı derken? camın dış bölümünde kalan plastik şerit diye canlandı ama? EK civiclerin hep dökülür de..

Aynen öyle camın dış bölümündeki yatay plastik parça.
Parça adı "cam sıyırıcı" olarak geçiyor. Yoksa silecekleri bende spreyle boyuyorum.

Bunun üstünde pütürlü bir malzeme vardı soyulmadan önce :) aynı kaplamayı yada ona yakın bi görüntüyü hemen soyulmıycak bir şekilde istiyorum. Olay bu :)

Olmadı resimde atıcam :D

cookies
04-09-2012, 16:27
Aynen öyle camın dış bölümündeki yatay plastik parça.
Parça adı "cam sıyırıcı" olarak geçiyor. Yoksa silecekleri bende spreyle boyuyorum.

Bunun üstünde pütürlü bir malzeme vardı soyulmadan önce :) aynı kaplamayı yada ona yakın bi görüntüyü hemen soyulmıycak bir şekilde istiyorum. Olay bu :)

Olmadı resimde atıcam :D

Bende diyorum ne alaka adam silecekle cam sıyırıcıyı ayırt edemiyor mu :soru: :)
Vallahi şimdi sıyırıcı nın şöylede bir kötü tarafı var cama bakan kısmı ufak parçalar halinde kırılıyor çok sertleşmiş çatlamış artık ömrünü doldurmuş bir parça yani ben boyasam da kar etmeyecek ama sizde ki sağlam durumdaysa plasti-dip zaten bu tarz soyulmalara karşı çıkarılmış bir ürün.. Sprey boya eğer öncesinde plastik astarı yoksa dış kısım olduğundan yıkamada v.s daha çabuk deforme olacaktır..

Yasin Y.
04-09-2012, 19:06
Anladım en iyisi plasti-dip olucak sanırım. Şu anki görüntü bu
Teşekkürler :)

http://img822.imageshack.us/img822/9932/imag0248nj.jpg

Murat Özcan
05-09-2012, 03:42
Benimkilerde söküldü bende kazıyıp sprey boyayla boyadım çokta güzel durdu tavsiye ederim

ilovedrifting
05-09-2012, 08:38
Bizim eski crv de aynı durum vardı söküp komple kazıttım parlattım krom kaldı güzel olmuştu.

Yasin Y.
05-09-2012, 13:32
krom olayını pek sevmiyorum yoksa dediğin yöntem mantıklı :)

hasan genç
09-09-2012, 15:18
Yazın başında reklamcıya folyo kaplattım bende ve aracı 3-4 günde bir yıkatıyorum artı köpükle hemde de bişiy olmadı . ancak bu elektrostatik için bakmıştım boyanacak yerin tamamı metal olması gerekiyor demişti usta . plasti dip te uygun olur kanımca ancak ben memnunum folyodan bi sıkıntı yok siz karar verin ikiside olur geçmiş olsun .

Yasin Y.
11-09-2012, 19:36
Teşekkürler plasti diple hallettim. Kısmen.

Dolgu yapar düşüncesiyle temizleyebildiğimi temizleyip üstüne uyguladım ama alttan temizlenmemiş kısmın izi çıktı. Şimdilik idare ediyor. Bir ara komple çıtaları söküp temizleyip uygularsam sorun hiç kalmıycak. Tekrar teşekkürler :)