PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dgs- açık öğretim

erdalss
03-09-2012, 18:37
arkadaşlar myo mezunuyum dgs ye girdim ve tercihler yarın son bu sene çalışamadığım açık öğretim yazıp boş geçmek istemiyorum.ama tercihlerde kafam çok karıştı bi dersaneye gittim tercihlerinde yazıcaksın açık öğretimi dedi.bana biraz bilgisiz gelmişti. daha sonra okuldan bi hocamı aradım açık öğretim tarihleri daha sonra tercihlerle değil değil ama sağlıklı bi konuşma değildi kısa sürdü. arkadaşlar bilenler burdan yazarsa çok sevinicem benim dgs tercihleri yapmam gerekşyormu açık öğretimiçin ? yoksa 10-25 eylül arasındaki açık öğretim sitesindeki zamandamı kayıt yaptırıcam ? teşekkür ederim.

EREN34
03-09-2012, 18:39
Herhangi bir tercih vs yapmiyorsun aof ile ilgili. Aof sitesinden dgs kayi tarihlerini takip et. o tarihler geldiginde istenen evraklarla herhangi bir subeden kaydini yaptir. bu arada askerligini tecil ettirmeyi unutma. ilk sene kayit senesi aof tecil etmez. gereken evragi vermez. sen myo diplomanla kendin trcil ettireceksin. onunda son tarihi genelde 1 Ekim dir

alper_pug
03-09-2012, 18:40
Tercihlerle alakası yok açıköğretimin , hocan doğru söylemiş daha sonraki tarihlerde açıköğretim kayıtları oluyor o zaman kayıt yaptırıyorsun.

erdalss
03-09-2012, 18:49
çok sağolun arkadaşlar. askerlik için şimdi bir işlem yaptırmam gerekiyormu yani diplomayı alıp ?

alper_pug
03-09-2012, 19:07
Açıköğretime kaydını yaptırıp sonra işlem yapman gerekiyor askerlikle ilgili , yani ben öyle yapmıştım :)

erdalss
03-09-2012, 19:08
tamm çok sağol :)

alper_pug
03-09-2012, 19:17
Sende sağol kolay gelsin :)

EREN34
03-09-2012, 20:38
Önce myo diplomanla tecil ettirmen gerek. Aöf artık askerlik ile ilişiği yoktur belgesi olmadan kayıt almıyor. Kayıt tarihi geldiğinde ise askerlik şubede bakaya durumuna düşmüş olacaksın. Sen her türlü myo diploman ile tecil ettireceksin askerliği

Cankaraca
03-09-2012, 21:03
Benimde bir sorum olacak. Suan 2 yıllık myo okuyorum fakat bırakıp , 4 yıllık acıkögretime kayıt olmak istiyorum. Bugün gittim büroya , bu sene ÖSS sınavına girdim dedim böle böle durumu anlattım. Bana öss ek yerlestirme tercihlerinde acıkögretimi yazacaksın denildi. Kız pek emin konusmadı. Varmıdır bi bileniniz ?

Murat Özcan
03-09-2012, 21:09
konuyu takipteyim myo bitti,açıköğretim 3. sınıftan devam edicem askerlik için ne yapmam gerekiyor bu boşlukta almasınlar beni bide daha nizamiye kapısına bıle ugramadım :D

mertrs
03-09-2012, 22:27
benimde bu sene bitti myo, dgs'de istediğim puan çıkmadı, bende aöf kayıt yapıcam, dgs tercihlerinde yazılmıyor diye biliyorum (myo mezunlarının direk geçiş hakkı olduğu için) , direk gidip aöf birosundan kayıt yapıyorsun diye öğrendim, aöf birosuna gitmeden myo diploması ile askerlik tecili yapıp gitmek gerekiyor tecil kağıdı olmadan kayıt yapmıyorlar :)

mertrs
03-09-2012, 22:30
Birde bizim tecil okul bitince bitti mi :) Şimdi bir çevirme olduğunda çıkıyormu almasınlar durduk yere askere :D

ozKn
04-09-2012, 02:04
DGS sınavı nasıl zormu bnde seneye giricem

Murat Özcan
04-09-2012, 02:12
Birde bizim tecil okul bitince bitti mi :) Şimdi bir çevirme olduğunda çıkıyormu almasınlar durduk yere askere :D

valla bilmiyorum ki alırlarsa yanlıslıkla askerde görüşürz artık beyler :D

FAGE12
04-09-2012, 02:52
yok yok almazlar askere rahat ol merts kardeş . dgs sınavıyla aof bı alakası yok bugun dgs tercıhlerının son gunu 19 uda aof dıye bılıyorum yınede bı gıdıp sormakta fayda var ao burosuna ;)

BerkayKamaci
05-06-2013, 15:40
Konuyu hortlatıyorum. :) Dgs başvurusunun bugün son günüydü başvuruları yaptım şu an bir sıkıntım yok. Bu sınava girip tecrübesi olanlar konuya yazabilir mi? Bir kaç sorum olacak öncelikle sınavın tarzı nasıldır ve özelde burslu girmem için çok puana mı ihtiyaç var veya burssuz girmek istersem nasıl yapmam gerek :D

Eyüp
05-06-2013, 16:00
Ayni sorulara sahibiz,cevaplari bende bekliyorum..

aron76
05-06-2013, 16:23
aynı cevapları bende bekliyorum.

_FrKn_
05-06-2013, 16:25
Bende takipteyim.2 yıllık myo nun 1. sınıfındayım. bu sene aöf'e kayıt yaptırmalı mıyım sizce yoksa myo'yu bitirip 3. sınıf aöften mi devam etmeliyim? hangi bölümün 4. seneliğini tamamlayabilirim ve myo dan aldığım dersleri tekrar alacak mıyım. alacaksam bu seneden kayıt yaptıracağım.myo uzarsa falan zaman kaybı olmasın.keşke geçen sene kayıt yaptırsaydım. şimdi düşünüyorum değer mi diye. teşekkürler..

Emre Akçay
05-06-2013, 17:37
Ben 2 oldu giriyorum. Bu sene 3. ye girecem. Sorular basit süre az. Yardırın gençler.

bason
05-06-2013, 18:15
DGS başvurusunu kaçırdık o zaman. Eylemdi, ev aramaydı filan derken unuttuk iyi mi.:D Halbuki geçen sene ne güzel 72 ye 5 yapmıştım matematikten.:D

BerkayKamaci
05-06-2013, 19:28
Herkes sorular basit süre az diyor. Türkçe çok zaman alıyormuş sanırım bende süreyle sıkıntısı olan biriyim ama matematikten fazla bişey beklemiyorum ordan biraz zaman kazanıcaz sanırım :D

erdalss
05-06-2013, 21:13
konu güncellenmiş bende dün kayıdımı yaptırdımm. :) tekrar deniycem ama çalışmıyorm ne yapıcam bilmiyorum :S

onursumer
06-06-2013, 00:10
onceden girip kazanan biri olarak

sınav çok basit olduğundan herkes çok iyi yapıyor

burdaki en buyuk dez avantaj soruları yetiştirme sayısal ve sozel hepsini okuyup yaparsan şansın çok çok daha iyi olur

ben genelde sozelin yarısında kalıyorum yetişmiyor

Eyüp
06-06-2013, 00:24
sınav çok basit olduğundan herkes çok iyi yapıyor

Abi bunu dedin korkuttun :)

onursumer
06-06-2013, 00:27
sınavın genel içeriği okuduğunu anlama,4 işlem , oran orantı ,1 bilinmeyenli denklem okadar yani :) pratik hızlı olmak gerekiyor

çoğu soru kolay ama tuzaklı çat diye işaratlediğinde yanlış yapma ihtimalin olabiliyor :)

yada yok ya bukadar kolay olamaz biryerde yanlış yapıyorum diyebiliceğin kadar basit sorularda olabiliyor

Eyüp
06-06-2013, 00:33
Çok yüksekte gözüm yok , Marmara bölgesinde İstanbul,Sakarya,Bursa'da bir devlet olsun yeter..

Oda olmazsa yüzde elli burs bile olur :)

emre.ates
06-06-2013, 13:15
dgs sınavını kazanmış biri olarak elimden geldiğince sorularınıza cevap verebilirim.Öncelikle hangi bölümleri okudunuz veya okuyorsunuz hangi bölüme geçmeyi düşünüyorsunuz bunu tespit edip ona göre strateji uygulamalısınız sınavda kendimden örnek verecek olursam inşaat teknıkerliği bitirdim sayısal bölümden girdiğim için 80 matematikten 70 altına düşmemem ve 80 turkceden 50 altına inmem gibi kazanma ve girme olasılığım az cok sınava girmeden belli oluyor ve okul puanım bu noktada devreye girerek diğer adaylardan sıyrılmanı sağlayabilir gibi ufak tefek hesaplar yaparak ders çalışırken ve sınava hazırlanırken eksıklerınızı ve hazırlıklarınızı ona göre yapmalısınız.

bason
06-06-2013, 13:33
DGS ye defalarca girmiş en fazla 280 alıp hiç bir yere girememiş biri olarak okul puanının ve mantık sorularının çok önemli olduğunu söylemeliyim. Mantık sorularını öyle herkes yapamıyor hatta bakmıyorlar bile zaman kaybı diye. Standart sapması çok yüksektir o soruların. Ayrıca okul puanı inanılmaz önemlidir. Ben arkadaşımla hemen hemen aynı netleri yaptım o Egede okuyor, ben giremedim. O na 79, bana 56 puan geliyordu okuldan.:) Gireceğiniz bölüm ve kontenjan sayısı da önemli, son bir kaç senedir arttı baya kontenjan. Okuldan atılmada kalkınca rahatladı insanlar. DGS de mühendislik geçişi yapacakların çok çalışması lazım.

Serhat
06-06-2013, 23:05
Dgs'ye başvurduk sırfverdiğim başvuru parası için kazanıcam sınavı inşallah. :D
Birşey soracağım, Dgsye başvurumu yaptım, şuan sınavlarım açıklandı ve muhasebeden kalmışım. Diyelim bütünlemelerde de veremedim. Sınavım geçerli olmuyor mu ?

Oznsrl
06-06-2013, 23:53
Dgs'ye başvurduk sırfverdiğim başvuru parası için kazanıcam sınavı inşallah. :D
Birşey soracağım, Dgsye başvurumu yaptım, şuan sınavlarım açıklandı ve muhasebeden kalmışım. Diyelim bütünlemelerde de veremedim. Sınavım geçerli olmuyor mu ?

doğru anladıysam şöyle cevap veriyim okuduğn myo dan diplama alamadan dikey geçiş yapamıosun

bende kaydımı yaptırmıştım bugün de dgs seti satın aldım netten gelnce inş başlarım çalışmaya :D

bende daha önce kazandm snra bıraktm ve hiç çalşmamştm herkezn dediği gibi sınav kolay tek sıkntı süre süreyide geçtim orda 3 saat oturmaya hazrlklı olsan bile yeter aslında :D

erdalss
07-06-2013, 12:03
evet abi o nedir öyle ya insan bunalıyor sınavda, gözümü bu bile korkutuyo benim psikolojimi bozuyor 3 saat ya, o paragraflar adamı maffediyor :D

oğuz
07-06-2013, 14:31
DGS ye defalarca girmiş en fazla 280 alıp hiç bir yere girememiş biri olarak okul puanının ve mantık sorularının çok önemli olduğunu söylemeliyim. Mantık sorularını öyle herkes yapamıyor hatta bakmıyorlar bile zaman kaybı diye. Standart sapması çok yüksektir o soruların. Ayrıca okul puanı inanılmaz önemlidir. Ben arkadaşımla hemen hemen aynı netleri yaptım o Egede okuyor, ben giremedim. O na 79, bana 56 puan geliyordu okuldan.:) Gireceğiniz bölüm ve kontenjan sayısı da önemli, son bir kaç senedir arttı baya kontenjan. Okuldan atılmada kalkınca rahatladı insanlar. DGS de mühendislik geçişi yapacakların çok çalışması lazım.

280 puan ile nereleri yazip giremediniz ?cogu bolume yetebiliyor cunku

emrah-ışık
07-06-2013, 20:31
merhabalar ben 2 yıllık otomotiv bölümü . mezunuyum şuanda 4 yıllık düşünüyorum ama yine otomotiv olarak acaba böyle bir şansım varmı

bason
07-06-2013, 23:36
280 puan ile nereleri yazip giremediniz ?cogu bolume yetebiliyor cunku

İnşaat mühendisliği/Mimarlık. İYTE, DEÜ, EÜ, CBÜ yazdım. İzmir istiyordum. Özeller tutuyordu ancak öyle bir imkanım yok. Hatırlamıyorum tam puanları yalan olmasın ancak bunlar arasında bana en yakın puan 286 filandı sanırım.:)

Serhat
08-06-2013, 00:13
merhabalar ben 2 yıllık otomotiv bölümü . mezunuyum şuanda 4 yıllık düşünüyorum ama yine otomotiv olarak acaba böyle bir şansım varmı

Otomotiv mühendisliği var 4 yıllık olarak, tam sizin bölümünüz.

emrah-ışık
08-06-2013, 23:32
ooo çok çok iyi ama nasıl olacak bu iş kusura bakmayın suanda bu sistem hakkında hiçbir bilgim yok eğer ben bu bölümde okumak istersem nereye başvurmam gerekiyor biraz bilgilendirirseniz sevinirim

Silence45
08-06-2013, 23:47
Farklı konu açmak istemedim hazır bazı sorularda benzer iken buradan sorayım.Bu sene liseden mezun olacağım hayırlısıyla.YGS'den istediğim puanı çıkartamadım.LYS'dende pek umut beklemiyorum sonuçta YGS'de kötü olduğu için.2 senelik MYO Düşünüyorum oradan da DGS ile 4 yıllık inşallah.Ancak DGS hakkında sorularım var, sınavı kime sorsam çok zor diyor?
Pc programcılığı düşünüyorum bende.1 sene kaybım olmasın en azından derslere çok çalışırım 4 senelik için diye düşünüyorum.İzmir istiyorum üniversiteler hakkında çok bilgim yok tavsiye edebileceğiniz yerler falan var mı ki ?

Suleyman
08-06-2013, 23:56
Farklı konu açmak istemedim hazır bazı sorularda benzer iken buradan sorayım.Bu sene liseden mezun olacağım hayırlısıyla.YGS'den istediğim puanı çıkartamadım.LYS'dende pek umut beklemiyorum sonuçta YGS'de kötü olduğu için.2 senelik MYO Düşünüyorum oradan da DGS ile 4 yıllık inşallah.Ancak DGS hakkında sorularım var, sınavı kime sorsam çok zor diyor?

Oturup emek vermek gerekiyor kimse kolay demesin bence de çünkü bir sayısalcı olarak en kötü ihtimalle yazıyorum, 70+ matematik neti çıkarmak ve 60+ türkçe neti çıkarmak gerekiyor bunları en alt seviye olarak kabul edebilirsin ve okul puanı gerçekten çok önemli bana 5x li bir şeyler geldi okuldan ve cidden vasat bir puan :).Dediğin gibi yapılabilir :icon_tup:

Silence45
09-06-2013, 00:03
Oturup emek vermek gerekiyor kimse kolay demesin bence de çünkü bir sayısalcı olarak en kötü ihtimalle yazıyorum, 70+ matematik neti çıkarmak ve 60+ türkçe neti çıkarmak gerekiyor bunları en alt seviye olarak kabul edebilirsin ve okul puanı gerçekten çok önemli bana 5x li bir şeyler geldi okuldan ve cidden vasat bir puan :).Dediğin gibi yapılabilir :icon_tup:

2 yıllığa gitmemdeki amaç hem güzel ünv ler var sanırım hemde 1 sene kaybımın olmaması için düşünüyorum açıkcası.DGS kolay diyorlar yukarılarda matematik konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.Türkçede de artık 2 sene var kitap okur hallederiz herhalde :) ama en önemlisi okul notları sanırım.Göreceğim dersler ilgi alanım açıkcası çalışır yüksek alırım diye tahmin ediyorum ancak sadece tahmin tabiki görmediğim için bir şey diyemiyorumda.

Serhat
09-06-2013, 00:11
Dgs ile de bir sene kaybın olacak. Direk 3. sınıftan başlamıyorsun 1 sene hazırlık okuyup müfredatı tamamladıktan sonra 3. sınıfa geçiyorsun diye biliyorum.

@emrah-ışık : Dikey geçiş sınavına başvurmanız gerekiyordu, sınava girip puanınızla ösym tercihi yapar gibi bir okula yerleşebilirdiniz. Ancak sınav kayıtları bitti, bir dahaki seneye başvurabilirsiniz.

Suleyman
09-06-2013, 00:19
2 yıllığa gitmemdeki amaç hem güzel ünv ler var sanırım hemde 1 sene kaybımın olmaması için düşünüyorum açıkcası.DGS kolay diyorlar yukarılarda matematik konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.Türkçede de artık 2 sene var kitap okur hallederiz herhalde :) ama en önemlisi okul notları sanırım.Göreceğim dersler ilgi alanım açıkcası çalışır yüksek alırım diye tahmin ediyorum ancak sadece tahmin tabiki görmediğim için bir şey diyemiyorumda.
Bu arada en önemlisi "dikkat ve konsantre olmak" ben sırf panik oldum diye sınav ortasında çok şey kaçırdım..

Dgs ile de bir sene kaybın olacak. Direk 3. sınıftan başlamıyorsun 1 sene hazırlık okuyup müfredatı tamamladıktan sonra 3. sınıfa geçiyorsun diye biliyorum.

@emrah-ışık : Dikey geçiş sınavına başvurmanız gerekiyordu, sınava girip puanınızla ösym tercihi yapar gibi bir okula yerleşebilirdiniz. Ancak sınav kayıtları bitti, bir dahaki seneye başvurabilirsiniz.

Gideceği okula göre değişkenlik gösteriyor bazı okullar hazırlıkla beraber 5 sene okumayı zorunlu tutuyor(İtü ye giden arkadaşım) bazıları da hazırlıkla beraber 3 sene(gerekli ders muafiyetleri sağlanırsa tabii:D)[ben :)]

emrah-ışık
09-06-2013, 00:19

çok teşekür ederim peki direk geçiş yaptıktan sonra puanı tuturduk diyelim zor ama :Dokul işi nasıl olacak yine normal okul gibi gidip gelcezmi yoksa açık öğretim gibi felan mı :)

Suleyman
09-06-2013, 00:21
çok teşekür ederim peki direk geçiş yaptıktan sonra puanı tuturduk diyelim zor ama :Dokul işi nasıl olacak yine normal okul gibi gidip gelcezmi yoksa açık öğretim gibi felan mı :)

Evet normal okul gibi :)

Silence45
09-06-2013, 00:22

4 yıllığa gitsem bile hazırlık çoğu okulda yok mu zaten? Benim 1 sene kayıptan kastım bu sene hiç bir yere gitmeyip baştan hazırlanmaktı.Bu şekilde seneye gitsem yine 5 yıl okumayacakmıyım açıkçası pek bilgim yok o yüzden soruyorum.Hani her üniversite olmasa bile çoğu 5 zaten diye biliyorum.

emrah-ışık
09-06-2013, 00:22
Evet normal okul gibi :)

teşekürler abim saolasın kaydı ozaman bize yine :D

Silence45
09-06-2013, 00:24
Bu arada en önemlisi "dikkat ve konsantre olmak" ben sırf panik oldum diye sınav ortasında çok şey kaçırdım..

Gideceği okula göre değişkenlik gösteriyor bazı okullar hazırlıkla beraber 5 sene okumayı zorunlu tutuyor(İtü ye giden arkadaşım) bazıları da hazırlıkla beraber 3 sene(gerekli ders muafiyetleri sağlanırsa tabii:D)[ben :)]

hazırlıkla beraber 3'ü tam anlayamadım ben ama? Biraz daha açıklayabilir misin abi genel olarak ?

Serhat
09-06-2013, 00:24
Normal okul için sınava giriyorsunuz zaten kazanırsanız üniversite hayatı devam edecek. :D Eğer açık öğretim okumak istiyorsanız, sınava girmeyip bu sene içinde başvuru yaparak açıktan 4 yıllığa tamamlayıp lisans diploması alabilirsiniz ama istediğiniz bölüm olmayabilir. Ben yanlış bilgi vermiyim ama sadece işletme veya iktisat bölümünden tamamlıyorsunuz diye biliyorum.

Silence45
09-06-2013, 00:27
İstediğim olay 2 yıllık MYO'dan Pc programcılığı, DGS ile Pc Mühendisliğine geçiş.Bu şekilde 4 sene mi yoksa 5 sene mi oluyor şimdi :D

Serhat
09-06-2013, 00:30
İstediğim olay 2 yıllık MYO'dan Pc programcılığı, DGS ile Pc Mühendisliğine geçiş.Bu şekilde 4 sene mi yoksa 5 sene mi oluyor şimdi :D

Pc Programcılığı Yüksek okulu 2 Yıl+ Dgs ile geçişten Pc Mühendisliği 1 yıl hazırlık + 2 yıl öğrenim = 5 Yıl :D

Suleyman
09-06-2013, 00:31
4 yıllığa gitsem bile hazırlık çoğu okulda yok mu zaten? Benim 1 sene kayıptan kastım bu sene hiç bir yere gitmeyip baştan hazırlanmaktı.Bu şekilde seneye gitsem yine 5 yıl okumayacakmıyım açıkçası pek bilgim yok o yüzden soruyorum.Hani her üniversite olmasa bile çoğu 5 zaten diye biliyorum.

Mühendisliklerin hepsinde hazırlık okuyorsun(en azından öyle biliyorum).Okula göre değişir kaç sene okuyacağın.

teşekürler abim saolasın kaydı ozaman bize yine :D
:)

hazırlıkla beraber 3'ü tam anlayamadım ben ama? Biraz daha açıklayabilir misin abi genel olarak ?
Hazırlık-3.sınıf-4.sınıf :) ama toplamda 3 senede biteceğe benzemiyor benim okulum belki bir yarım dönem falan uzayabilir çünkü gerekli ders muafiyetlerim hala sağlanmış değil.

Silence45
09-06-2013, 00:35
Pc Programcılığı Yüksek okulu 2 Yıl+ Dgs ile geçişten Pc Mühendisliği 1 yıl hazırlık + 2 yıl öğrenim = 5 Yıl :D

Tamamdır şimdi oldu.Normal olarak 4 senelik kazansamda yine 5 sene okuyacağım hiç bir şey değişmeyecek herhalde.İşte dediğim gibi abi bu sene gidersem 1 sene kaybım olmayacak.

Mühendisliklerin hepsinde hazırlık okuyorsun(en azından öyle biliyorum).Okula göre değişir kaç sene okuyacağın.

:)

Hazırlık-3.sınıf-4.sınıf :) ama toplamda 3 senede biteceğe benzemiyor benim okulum belki bir yarım dönem falan uzayabilir çünkü gerekli ders muafiyetlerim hala sağlanmış değil.

Anladım abi teşekkürler.

Silence45
09-06-2013, 00:56
Gece gece rahatsız edicem ama :D şimdi 2 yıllık Pc programcılığı bölümlerine bakıyorumda ben ATL çıkışlı olacağım, direk geçiş hakkım var.Ancak baktığım sitelerde yanlarında hep YGS puanları falan yazıyor.Bunun etkisiz olması gerekmiyor mu? Yani ben istediğim üniversiteleri tercih edemiyor muyum? Bunun eğrisi doğrusu nedir?

Serhat
09-06-2013, 01:17
Gece gece rahatsız edicem ama :D şimdi 2 yıllık Pc programcılığı bölümlerine bakıyorumda ben ATL çıkışlı olacağım, direk geçiş hakkım var.Ancak baktığım sitelerde yanlarında hep YGS puanları falan yazıyor.Bunun etkisiz olması gerekmiyor mu? Yani ben istediğim üniversiteleri tercih edemiyor muyum? Bunun eğrisi doğrusu nedir?

Tercih yapmadan giriş hakkın olabilir bir araştırmanı tavsiye ederim. Bazı bölümler tercih ettikleri öğrenci gruplarını belirtiyor. Tercih klavuzunda o belirtiliyor zaten. İlk önce bu tercihlere göre yerleştirmesini yapıyor. Daha sonra diğer düz liselerden gelenleri kontejyanına göre dolduruyor.

Silence45
09-06-2013, 01:19
Tercih yapmadan giriş hakkın olabilir bir araştırmanı tavsiye ederim. Bazı bölümler tercih ettikleri öğrenci gruplarını belirtiyor. Tercih klavuzunda o belirtiliyor zaten. İlk önce bu tercihlere göre yerleştirmesini yapıyor. Daha sonra diğer düz liselerden gelenleri kontejyanına göre dolduruyor.

Abi bende onu kastedmek istemiştim aslında.Tercih yapmadan giriş için. Ancak bu konular hakkında çok bilgisizim.50kb ile bağlanıyorum gece gece rahatsız ettim neyse artık bi şekilde bulucaz onları.Sağolasın abi.

Serhat
09-06-2013, 01:24
Abi bende onu kastedmek istemiştim aslında.Tercih yapmadan giriş için. Ancak bu konular hakkında çok bilgisizim.50kb ile bağlanıyorum gece gece rahatsız ettim neyse artık bi şekilde bulucaz onları.Sağolasın abi.

Bende olup olmadığını unuttum şimdi, bi ara kalktı diyorlardı sonra geri geldi falan dediler ama şuan durum ne bilmiyorum. Bende telefonun netinden bağlanıyorum kardeşim, senden farkım yok merak etme. :D

Silence45
09-06-2013, 01:29
Bende olup olmadığını unuttum şimdi, bi ara kalktı diyorlardı sonra geri geldi falan dediler ama şuan durum ne bilmiyorum. Bende telefonun netinden bağlanıyorum kardeşim, senden farkım yok merak etme. :D

Hahaha birebir aynıyız abi :) Şuan için mevcut geçebilirim.Yarın biraz araştırayım ben durumu.Güzel yerler varmış olabilirse.

bason
09-06-2013, 12:00
Hazırlığı geçerseniz neden okuyasınız? Hazırlık okunursa 1 yıl uzar + Müfredatta almadığınız dersler var ise onları alacaksınız sonra 3. sınıftan başlıyorsunuz. Derslerden muaf olma mevzusunu da sıkı takip edin, arkadaşım sırf bu yüzden 1 sene fazladan okumak durumunda kaldı yaz okuluna gitti vs. Ayrıca MYO bir sene bile kalsanız DGS hakkınız kayboluyor diye hatırlıyorum. Umarım değişmiştir bu konu.:) Derslere sıkı çalışıp en azından okul puanınızın 70 lerin altına inmemesi gerek. Benim gibi sürünüp durursunuz.:D Benim full+full yapmam lazım herhalde girebilmek için.:D Geçen sene sapma oldukça yüksekti herhalde 22 Türkçe, 70 matematik ile iyi bir puan almıştım. Sınav da matematik aşırı zor değil 40 tane filan zaten problemlerden geliyor. Bunun yanında Türkçe'de ağırlık okuduğunu anlama vs tarzında genelde Türkçe soruları zor değil uzun, sıkıcı ve zaman kaybettirmek için konuyor. Türkçe de konu konu açıp fazla üstünde durmaya gerek yok bol bol soru çözün hızlanın. Matematik ise bir çok sayısal mezun öğrencinin en azından 60 net yapacağı düzeyde. Biraz iyi ise matematik 70 ler çok zor değil bu öğrenciler için. En azından ulaşılamaz değil. Ağırlık matematiğe verilmeli çünkü ayırt edici ders matematik. Eğer ki baktınız her şey iyi gidiyor. Bol bol sözel-sayısal mantık çözün çok puan getirir. Kolay gelsin...

erdalss
25-07-2013, 14:06
evet yokmu dgs ciler yokmu :D

Oznsrl
25-07-2013, 14:24
29 unda en geç açıklanır yazıo biyerde :D

bilalMW
25-07-2013, 14:39
istediğin yaşta istediğin zaman dgsye girip lisans tamamla şansımız varmı ? mesela ben 2 yıllık üstüne aöf tamamladım sonradan başka bişey koyabiliyormuyuz? :)

Serhat
25-07-2013, 14:45
Giren arkadaşlar sorular nasıldı? Ümitleriniz neler ? Nereleri yazacaksınız?

Bence sorular aşırı zaman kaybettirmeye yönelik sorulardı zaten bu sınavda da zaman çok önemli olduğu için yetiştirmek çok zordu.

Oznsrl
25-07-2013, 16:27
Bence sorular aşırı zaman kaybettirmeye yönelik sorulardı zaten bu sınavda da zaman çok önemli olduğu için yetiştirmek çok zordu.

aynen hele ki o türkçedeki mantık soruları gibi olan mantıksız sorular reşatın spor arabası yok onun aile arabası varsa dedesinin amcasının oğlunun arabası nedir kıvamında saçma sapan şeyler

mat çözüodum hoca süre bitti dedi g.t gbi kaldım türkçede çok oyalandım hiç bi soru insani boyutlarda değildi

Serhat
25-07-2013, 16:32
aynen hele ki o türkçedeki mantık soruları gibi olan mantıksız sorular reşatın spor arabası yok onun aile arabası varsa dedesinin amcasının oğlunun arabası nedir kıvamında saçma sapan şeyler

mat çözüodum hoca süre bitti dedi g.t gbi kaldım türkçede çok oyalandım hiç bi soru insani boyutlarda değildi

Ben o sorulara kadar zamanın hep 1 dakika ilerisinde götürdüm işi, 2 dk ya kadar çıkmıştım. O sorulara bi geldim 10 dk fark yedim. :ofk: Sonrasında ip koptu zaten. Ösym'de işini biliyor.

erdalss
25-07-2013, 16:42
geçen seneye göre kat kat daha zordu diyebilirim hem soru zorluğu hemde zaman açısından. ama yine beklentisiz girdim onun için sıkıntı yok.

Oznsrl
25-07-2013, 17:16
aynen geçen sene çok rahattı bu sene çok kastı benide zten yetişmedi bnm beklentm vardı ama artık yok :D

Silence45
25-07-2013, 17:29
Hazırlığı geçerseniz neden okuyasınız? Hazırlık okunursa 1 yıl uzar + Müfredatta almadığınız dersler var ise onları alacaksınız sonra 3. sınıftan başlıyorsunuz. Derslerden muaf olma mevzusunu da sıkı takip edin, arkadaşım sırf bu yüzden 1 sene fazladan okumak durumunda kaldı yaz okuluna gitti vs. Ayrıca MYO bir sene bile kalsanız DGS hakkınız kayboluyor diye hatırlıyorum. Umarım değişmiştir bu konu.:) Derslere sıkı çalışıp en azından okul puanınızın 70 lerin altına inmemesi gerek. Benim gibi sürünüp durursunuz.:D Benim full+full yapmam lazım herhalde girebilmek için.:D Geçen sene sapma oldukça yüksekti herhalde 22 Türkçe, 70 matematik ile iyi bir puan almıştım. Sınav da matematik aşırı zor değil 40 tane filan zaten problemlerden geliyor. Bunun yanında Türkçe'de ağırlık okuduğunu anlama vs tarzında genelde Türkçe soruları zor değil uzun, sıkıcı ve zaman kaybettirmek için konuyor. Türkçe de konu konu açıp fazla üstünde durmaya gerek yok bol bol soru çözün hızlanın. Matematik ise bir çok sayısal mezun öğrencinin en azından 60 net yapacağı düzeyde. Biraz iyi ise matematik 70 ler çok zor değil bu öğrenciler için. En azından ulaşılamaz değil. Ağırlık matematiğe verilmeli çünkü ayırt edici ders matematik. Eğer ki baktınız her şey iyi gidiyor. Bol bol sözel-sayısal mantık çözün çok puan getirir. Kolay gelsin...

Böyle bir olay var mı ya?

oğuz
25-07-2013, 18:30
girdik ama baltaya sap olamayız bu seferlik.seneye hazırlanıp gireceğim.bu sefer mat bilmediğim için Türkçeden yardırım mattan anca 15-20 tane yaptım zaman anca yetti.seneye direk mattan başlayacağım zaten sayısalım

Emre Akçay
26-07-2013, 08:45
Türkçe de hakkaten saçma sapan mantık soruları vardı. Matematikte de geometride hiçbir sınavda o kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. Zaten beklentisiz gördüm 4 yıllık mezunum da şansa kazanırız belki dedik :)

Serhat
04-08-2013, 00:24
Sonuçlar açıklandı durumlar nasıl beyler?

onursumer
04-08-2013, 00:43
ben oylesine girmiştim uzun bir aradanson ciddi zor gelmişti boş geçmiştim sınavın çoğunu :D

çalışıp girenlerin durumları nasıl ?

erdalss
04-08-2013, 00:46
valla sıralamm 23bin küsürlerdeyim :D iptalim :D

onursumer
04-08-2013, 01:01
bende okadar boşa rağmen 35lerdeyim sınav zordu sanırımki çok dokulen olmuş :D

Emre Akçay
04-08-2013, 01:22
9362 sıralamam. Bişeyler olur mu acaba pek umudum yok ama.

bilalMW
04-08-2013, 01:24
ben oylesine girmiştim uzun bir aradanson ciddi zor gelmişti boş geçmiştim sınavın çoğunu :D

çalışıp girenlerin durumları nasıl ?

sen napıyorsun kardeşim çözemedim senin eğitim sistemini bana bir cv at :D

istediğin yaşta istediğin zaman dgsye girip lisans tamamla şansımız varmı ? mesela ben 2 yıllık üstüne aöf tamamladım sonradan başka bişey koyabiliyormuyuz? :)

ayıp oluyor ama şuna bi cvp yazın :)

Oznsrl
04-08-2013, 03:54
9362 sıralamam. Bişeyler olur mu acaba pek umudum yok ama.

sıralaman çok iyi olur bnce

bende 220 yapmışım geçen sene 230 du :D 21 bin küsürlerdeim

Eyüp
04-08-2013, 06:36
2860.yım,hiç çalışamadan girmiştim...

Herkes için hayırlısı olur inşallah..

Serhat
04-08-2013, 12:08
Hocam İstanbul içi girersiniz heralde?

bason
04-08-2013, 12:30
Sınav genel sıralamasından ziyade, yazacağınız bölümlere göre sıralamanız daha önemli. Kontenjan sayısı önemli vs.

Bilal istediğin zaman girebilirsin kardeşim herhangi bir engel olmaması gerek. Eskiden 3 kere mi ne izin veriliyormuş. Sonra mantıksız olduğunu kavrayıp değiştirmişler sanırım.:D

Emre Akçay
04-08-2013, 14:34
Tercihler ne zaman başlıyor acaba?

erdalss
04-08-2013, 14:50
sıralaman çok iyi olur bnce

bende 220 yapmışım geçen sene 230 du :D 21 bin küsürlerdeim

bizden bi cacık olmaz gibi sen ne diyon bu işe :D

erdalss
04-08-2013, 14:51
bilalbmw : valla istediğin zaman girebilirsin diye biliyorum sıkıntı yok bende şuan aof okuyorum kazansaydım oraya geçiçektim değişen birşey yok.

BerkayKamaci
04-08-2013, 15:21
7200'lerdeyim bende.
İstanbul içi özelleri %50 burslu kazanmak istiyorum geçen sene girenlere göre puanım fena değil bakalım inş olur.

oğuz
04-08-2013, 17:18
7200'lerdeyim bende.
İstanbul içi özelleri %50 burslu kazanmak istiyorum geçen sene girenlere göre puanım fena değil bakalım inş olur.

sayısal ea sözel ?
puanın kaç merak ettim

Oznsrl
04-08-2013, 17:29
bizden bi cacık olmaz gibi sen ne diyon bu işe :D

haha bnde öyle düşünüorm :D :D

onursumer
04-08-2013, 18:04
sen napıyorsun kardeşim çözemedim senin eğitim sistemini bana bir cv at :D

ayıp oluyor ama şuna bi cvp yazın :)

hobi olarak okuyorum :D

dgs ye istediğin zaman girebilirsin problem olmuyor :)

BerkayKamaci
04-08-2013, 18:12
sayısal ea sözel ?
puanın kaç merak ettim

EA puanım 242 fazla bişey değil ama 7000'lerdeyim bende şaşırdım :D

Emre Akçay
20-08-2013, 12:06
Tercihler yarın son beyler kaçırmayın. :)

Serhat
21-08-2013, 14:40
Beyler yaptınız mı tercihleri?

Eyüp
21-08-2013, 15:00
Tercihleri yaptık , bekliyoruz :)

emre.ates
21-08-2013, 15:04
hakkınızda hayırlısı olsun beyler gecen sene bu zamanlar az stres yaşamadım 45 gun sonra acıklandı o tercıhler şükür yerleştim darısı başınıza inş

Emre Akçay
21-08-2013, 15:20
Bende yaptım tercihleri bakalım ne zaman açıklayacaklar. Herkesin tercihi hayırlı olsun. :)

oğuz
21-08-2013, 16:18
endüstri müh in puanı makina ve otoya göre daha düşük.ve dersleri daha kolay.iş imkanı nasıldır acaba ?

onursumer
21-08-2013, 19:31
gaza geldim bende tercih yaptım kısmet :D

hkspower
21-08-2013, 22:58
bende 473. oldum tercihleri yaptım... hepimiz hakkında hayırlısı olsun...

Emre Akçay
28-08-2013, 14:48
Tercihler açıklandı arkadaşlar. Ben ilk tercihime yerleşmişim. Herkesin hayırlısı olsun. Yerleşemeyenler 6 Eylül'den itibaren ek yerleştirmeleri takip etsin.

silwerhooks53
28-08-2013, 14:55
arkadaslar benımde bı sorum olcak ıstanbul aydun unıv 2 yıllık meslek yuksek okulun ıngılızce cevırmenlık mezunuyum ve acık ogretıme bolumunun gecısı yok 1. sınfıtdan baslıycam fakat acıkogretım kayıtları ne zaman ve acaba bu bolumun gecısı varmı acaba sımdıden sagolun

Serhat
28-08-2013, 15:00
arkadaslar benımde bı sorum olcak ıstanbul aydun unıv 2 yıllık meslek yuksek okulun ıngılızce cevırmenlık mezunuyum ve acık ogretıme bolumunun gecısı yok 1. sınfıtdan baslıycam fakat acıkogretım kayıtları ne zaman ve acaba bu bolumun gecısı varmı acaba sımdıden sagolun

Edit.... Hocam geçişte bölüm yok demişsiniz dikkat etmedim. Seneye 1. sınıftan başlayabilirsiniz ygs sınavına girerek.

Eyüp
28-08-2013, 16:24
Ankarayı kazanmışım..

erturul çiçek
28-08-2013, 16:41
Okan Üniversitesi çıktı ama malesef gidemiyorum:no::(:(

mcanx
28-08-2013, 17:09
Beykent Üniversitesi - Makine Mühendisliği

emre.ates
28-08-2013, 17:11
Beykent Üniversitesi - Makine Mühendisliği

hayırlı olsun kardesm bende gecen sene beykent inşaat muh geçiş yaptım yardımcı olabilceğim bir konu olursa pm atarsın.

mcanx
28-08-2013, 17:14
teşekkür ederim ilgin için, haftaya kayıda gidicem :)

onursumer
28-08-2013, 17:58
hay şansıma koyim yaa

istanbul kültür üni bilgisayar müh. :D en sona hadi boş geçmesin diye yazmıştım bıraktığım okulu kazandım gene ahahah :D

dn4859
28-08-2013, 18:01
beykent- güzel sanatlar fakultesı- grafık tasarım :)

Serhat
28-08-2013, 18:36
İstanbul Arel Üniversitesi- Uluslararası Ticaret.
Araya yazmıştım, yazmaz olaydım. :D Büyük ihtimal gitmicem, açıkten devam edicem.

Emre Akçay
29-08-2013, 08:52
Herkes özel kazanmış heralde :) Trakya Üni. - Çeko oldu benimde.

volume81
29-08-2013, 09:04
arkadaşlar ben kou 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum bu sene bitiricem kısmetse bitmeden aöf işletme okumak istiyorum sınav'a girmeme gerek yok sanırım kayıt yaptırmak yeterli oluyor diye biliyorum

kayıt tarihleri 2. üniversite için https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx link'de 30 eylül - 25ekim diyor bu tarihlerimi beklicem ?

onursumer
29-08-2013, 09:06
arkadaşlar ben kou 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum bu sene bitiricem kısmetse bitmeden aöf işletme okumak istiyorum sınav'a girmeme gerek yok sanırım kayıt yaptırmak yeterli oluyor diye biliyorum

kayıt tarihleri 2. üniversite için https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx link'de 30 eylül - 25ekim diyor bu tarihlerimi beklicem ?

seneye bitirdikten sonra direk kayıt olabiliyorsun intibak,3,4 okuyorsun

Le10ur
23-02-2014, 10:27
arkadaşlar dgs için kitap alcam önerebileceğiniz yayın var mı hangı kıtabı onerırsınız yanı

Cankaraca
23-02-2014, 14:36
arkadaşlar dgs için kitap alcam önerebileceğiniz yayın var mı hangı kıtabı onerırsınız yanı

+1 Bende bu hafta içi dgs için kitap alıcam. Aöf de Murat Yayınları kullanıyorum. DGS içinde Murat Yayınları düşünüyorum şuanlık. Diğer yayınlardan tecrübesi olanlar bilgi verirse iyi olur :)

emre.ates
23-02-2014, 15:01
tasarı ,ihtiyaç,pegam,güvender,karekök matematik 0 genel yayınlar biraz genel bir soru bu kişi kapasitesi alt yapısına göre çeşitlilik gösterir.Konu anlatım veya soru bankası olarak tavsiyelerim farklı olur. 80 matematıkte kac net yapıyosunuz şu an ki durumunuzu belirtirseniz nerden başlıyacağınız hakkında biraz fikir verebilirim.

Cankaraca
23-02-2014, 18:23
tasarı ,ihtiyaç,pegam,güvender,karekök matematik 0 genel yayınlar biraz genel bir soru bu kişi kapasitesi alt yapısına göre çeşitlilik gösterir.Konu anlatım veya soru bankası olarak tavsiyelerim farklı olur. 80 matematıkte kac net yapıyosunuz şu an ki durumunuzu belirtirseniz nerden başlıyacağınız hakkında biraz fikir verebilirim.

Öncelikle ilginize teşekkürler. Matematik liseden beri bitiklerde malesef :)

Bu sene öncelikli hedefim Haziran 'da mezun olmak. DGS de Temmuz ayında yanlış hatırlamıyosam. Zaman boşluğum az olacağı için bu sene soru bankası çözebilirim anca. Soru bankası olarak tavsiyeni bekliyorum :)

emre.ates
23-02-2014, 19:49
Öncelikle ilginize teşekkürler. Matematik liseden beri bitiklerde malesef :)

Bu sene öncelikli hedefim Haziran 'da mezun olmak. DGS de Temmuz ayında yanlış hatırlamıyosam. Zaman boşluğum az olacağı için bu sene soru bankası çözebilirim anca. Soru bankası olarak tavsiyeni bekliyorum :)

ortalamanın etkisi büyük lisede olduğu gibi o yüzden okul derslerine ağırlık vermenı tavsiye ederim.Karekök matematik sıfır kitabını alman senın için iyi olur sayfanın üst tarafında konu özetlerı ve o konu içindeki tüm soru tiplerini kapsıyor o kitabı bitirdiğin zaman matematikteki büyük bir kısmını görmüş olucaksın geriye tablo yorum ve grafik soruları kalıyor onların içinde sayısal mantık ve sözel mantık kitapları var ales soruları vs var o tarz bır kıtapla çöze bilirsin bölümünü ve gitmek istediğin dikey gecis bölümünüde yazarsan kac net yapman nasıl hazırlanman gibi tavsiyelerde buluna bilirim.

oğuz
23-02-2014, 19:51
dgs ye hazırlanıyorum tasarı dershanesindeyim,merak ettiğiniz bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım..

ben sadece tasarının kendi verdiği yayınları kullanıyorum gayet güzel gibi.ama farklı kaynaklar almak tabiki yararınıza olacaktır.
sınav fbliler gününde 19.07
Bende aof hakkında fikir alayım,iktisat işletme hangisini seçeyim veya başka bolum.otomotiv mezunuyum satış danışmanlığı pozisyonu olabilir ilerde bu pozisyona gelmek için hangisi işe yarar bi bolum

Uur
23-02-2014, 20:54
dgs ye hazırlanıyorum tasarı dershanesindeyim,merak ettiğiniz bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım..

ben sadece tasarının kendi verdiği yayınları kullanıyorum gayet güzel gibi.ama farklı kaynaklar almak tabiki yararınıza olacaktır.
sınav fbliler gününde 19.07
Bende aof hakkında fikir alayım,iktisat işletme hangisini seçeyim veya başka bolum.otomotiv mezunuyum satış danışmanlığı pozisyonu olabilir ilerde bu pozisyona gelmek için hangisi işe yarar bi bolum

İktisat işletmeye göre daha ağırdır. İşletmeyi seçmeni tavsiye ederim.

Le10ur
23-02-2014, 21:19
dgs ıle ılgılı kıtap aldım bgn yargı yayınlarının 1000 sayfalık guzel bı konu anlatımlı kıtabını aldım 30 tl ye

emre.ates
23-02-2014, 21:27
dgs ıle ılgılı kıtap aldım bgn yargı yayınlarının 1000 sayfalık guzel bı konu anlatımlı kıtabını aldım 30 tl ye

yargı biraz kasıyor baslangıc olarak bıraz zor gelebilir ihtiyaç iyidir tasarıda aynı sekılde zor gelırse hiç kasma farklı yayınlara yönel pratiklik ve konu eksıklerını bitirdikten sonra yargıya baslanman daha faydalı olur

Le10ur
23-02-2014, 21:33
yargı biraz kasıyor baslangıc olarak bıraz zor gelebilir ihtiyaç iyidir tasarıda aynı sekılde zor gelırse hiç kasma farklı yayınlara yönel pratiklik ve konu eksıklerını bitirdikten sonra yargıya baslanman daha faydalı olur

temel saglam benım sorulara baktm zorlancagımı sanmıyorum zaten keyfıne gırcem zaten

bason
02-09-2014, 13:20
Bir hort yapalım. Kayıtlar geldi çattı kimler kazandı nereyi kazandı vs. Bir güncel çekelim. Ben İYTE İnşaat mühendisliğini kazandım. Yaş biraz sıkıyor beni ama çevremin ve ailemin büyük desteği ile okumaya karar verdim. Ön kayıtları yaptırmayı unutmayın, kesin kayıt da sıkıntı çıkıyor.

rebelh
02-09-2014, 13:24
kaç nete say/söz ayırıp okul puanı hariç kaç puan aldınız?
seneye bende giricem

bason
02-09-2014, 13:29
Tam hatırlamıyorum da toplamda 120 soruda 70 netim yoktu. komple 284 küsür aldım. Matematiğim iyiydi Türkçe netim azdı. Kontenjanlar baya artmış puanlar düşmüş. Geçen sene İYTE İnşaat 288 ile kapamış. Bu arada okul puanımda 56-57 filan yani yüksek değil.Ancak sınavın zor olduğunu söylemeliyim. O yüzden sapmalar baya yüksek. Özellikle de matematikten. Bölüm sayısal. Sıralama 3901 bölüm sıralamasına bakmadım ama ilk 300-400 e girmişimdir diye tahmin ediyorum.

PowerSample
06-09-2014, 11:24
Dgs hakkındaki son güncel konu bu sanırım, ufak bir güncel yapayım.

Akdeniz üniversitesi/Turizm fakültesini kazandım 8-12 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırmak için orada olacağım yarın yola çıkıyorum. Akdeniz üniversitesinde okuyan ve genel bilgi verecek arkadaşlardan bilgi rica ediyorum :)

Yurt, ortam, kayıtta gerekenler(sitesinde pek birşey yok) ve ders zamanları genel konular :)

-Ata-
06-09-2014, 12:19
aöf işletme ile uluslarası ilişkiler bölümlerinde aşırı zorluk uçurumu var mıdır ? işletme yerine tercih edilse zorlanır mıyız ?

barakuda26
06-09-2014, 12:28
dgs geçişi yaptım uluslararasına 3. sınıftan başladım 2012 yılında. çalışırsan yaparsın uluslararası komple siyaset ve yakın tarih bilgisine dayanıyo. sayısal hiçbi dersi yok. ama ben çalışmadan sınavdan bi gün önce bakayım öyle girerim sınava dersen geçemessin hiçbir dersten :D

AdemAr
06-09-2014, 13:22
uluslararası ilişkiler okuyorum açıktan derslerin hepsi sözel ben sınavdan 1 gün önce çalışıyorum bu sene son sınıftayım eğer tarihe birazcık ilgin varsa kolay ama uluslararası ilişkiler bitirip bu sektörde çalışmak istiyosan sağlam ingilizcede bilmen gerekli.

kaRRa
07-09-2014, 10:56
Önereceğiniz dershane var mı Ankaradan. Araştırdım biraz birinin övdüğü dershaneyi başkası kötülüyo kötü denileni başkası övüyo kararsız kaldım :)

bason
07-09-2014, 12:36
3 gün önce gittiğimde DGs ile gelen bir öğrenci daha vardı 42 net ile İYTE Makineyi kazanmış. 307 puan almış. Nasıl bir sapma olduysa artık. :) 42 netle bile girilebiliyor yani. :) ALES'den halliceydi bu DGS zaten. :D

onursumer
07-09-2014, 13:06
Yerlestirmede sectiginiz yeri tercih edenlerinde buyuk etkisi var suprizlerolabiliyor

Silence45
07-09-2014, 13:22
3 gün önce gittiğimde DGs ile gelen bir öğrenci daha vardı 42 net ile İYTE Makineyi kazanmış. 307 puan almış. Nasıl bir sapma olduysa artık. :) 42 netle bile girilebiliyor yani. :) ALES'den halliceydi bu DGS zaten. :D

42 net sadece mat mı yoksa toplamda 42 net mi?
Toplamda 42 ise harbiden nasıl bir sapma olduysa artık.

bason
07-09-2014, 13:29
Sadece Mat yaptığını ve bölüm birincisi olduğunu söyledi. Kendimden çok ona şaşırdım. :) Benim de çok beklentim yoktu sürpriz oldu bana. Okuyacağınız okulun eğitimi İngilizce ise ders saydıramıyorsunuz. Baştan okuyor gibi bir şey oluyor. Ona da dikkat edin. Ben şimdi cebelleşiyorum. 5 sene okuyacağım herhalde. :( Ancak okulun yurt dışı üniversiteler ile olan diploma denkliğine güveniyorum. :D

Silence45
07-09-2014, 13:38
Sadece Mat yaptığını ve bölüm birincisi olduğunu söyledi. Kendimden çok ona şaşırdım. :) Benim de çok beklentim yoktu sürpriz oldu bana. Okuyacağınız okulun eğitimi İngilizce ise ders saydıramıyorsunuz. Baştan okuyor gibi bir şey oluyor. Ona da dikkat edin. Ben şimdi cebelleşiyorum. 5 sene okuyacağım herhalde. :( Ancak okulun yurt dışı üniversiteler ile olan diploma denkliğine güveniyorum. :D

Benimde sıkıntım o işte baştan 4-5 sene okumak istemediğim için okuluda ona göre seçmek zorundayım.Tercih etmeyi düşündüğüm okullar ile gidip görüşmeyi düşünüyorum zaten hangi dersleri sayıyorlar vs gibi.Sonuç alabilir miyim bilmiyorum ama deniyeceğim.
Bölüm birincisi olsa bile toplamda öyle ahım şahım puan gelmiyor bildiğim kadarıyla.42 mat netiyle demekki 240 civarı bir puan gelmiş kendisine.Maşallah şanslı olmuş bu sene sanırım.

bason
07-09-2014, 13:46
Benimde sıkıntım o işte baştan 4-5 sene okumak istemediğim için okuluda ona göre seçmek zorundayım.Tercih etmeyi düşündüğüm okullar ile gidip görüşmeyi düşünüyorum zaten hangi dersleri sayıyorlar vs gibi.Sonuç alabilir miyim bilmiyorum ama deniyeceğim.
Bölüm birincisi olsa bile toplamda öyle ahım şahım puan gelmiyor bildiğim kadarıyla.42 mat netiyle demekki 240 civarı bir puan gelmiş kendisine.Maşallah şanslı olmuş bu sene sanırım.
Okuldan 80 gelse 227 ham puan yapar 210 üst zaten harika bir puan ham olarak demek ki sınavın mat ortalaması 3-4 net filan. :D Araştırma yapmana çok fazla gerek yok. Okula göre değişeceğini sanmıyorum. Eğer eğitim dili İngilizce ise baştan okuturlar. :) Ben 31 yaşında mezun olmuş olurum tertemiz geçersem sınıfları. Beni büyük sıkıntıya sokuyor bu ancak sonunda da mühendis olacaksın + okulun eğitimi çok iyi yurt dışı olanakları var. Önceki üniversitemi kazansaydım gitmeye bilirdim. Çok şükür İnşaat sektöründe çevremizde var. Hepside desteklerini sundu ve böyle bir karar verdim. İnşallah hayırlısı olur herkes için. Ancak ne olursa olsun 23-24 sonrası sıkıntı yaratıyor insanda. DGS ile girecekseniz elinizi çabuk tutun bir sene sıkın dişinizi girin sonrası gelecektir zaten. :)

Silence45
07-09-2014, 13:59
Okuldan 80 gelse 227 ham puan yapar 210 üst zaten harika bir puan ham olarak demek ki sınavın mat ortalaması 3-4 net filan. :D Araştırma yapmana çok fazla gerek yok. Okula göre değişeceğini sanmıyorum. Eğer eğitim dili İngilizce ise baştan okuturlar. :) Ben 31 yaşında mezun olmuş olurum tertemiz geçersem sınıfları. Beni büyük sıkıntıya sokuyor bu ancak sonunda da mühendis olacaksın + okulun eğitimi çok iyi yurt dışı olanakları var. Önceki üniversitemi kazansaydım gitmeye bilirdim. Çok şükür İnşaat sektöründe çevremizde var. Hepside desteklerini sundu ve böyle bir karar verdim. İnşallah hayırlısı olur herkes için. Ancak ne olursa olsun 23-24 sonrası sıkıntı yaratıyor insanda. DGS ile girecekseniz elinizi çabuk tutun bir sene sıkın dişinizi girin sonrası gelecektir zaten. :)

Bende bu sene gireceğim inşallah işte.2 sene okuyup sonradan 4-5 sene okuma taraftarı değilim açıkcası.Belki öylesi çok daha iyi ancak yaş ilerliyor ne bilim :D Ders içeriklerine göre sayılan dersler okula göre değişiklik gösterebiliyor abi.İng ise 4-5 değilde 3-4 oluyor sanırım işte yine okuldan okula farklılık mevcut dediğim gibi.Şuan hangi ünidesin abi? Bende egeyi istiyorum nasipse ama bakalım bu sene inşallah ilkinde kazanırda patlamayız :D

bason
07-09-2014, 14:15
Ben İYTE kazandım. İYTE puanları çok yüksek değil, çok tanınan da bir okul değil ancak eğitimi çok kalitelidir mühendislikte. Ege inşaat okuyan arkadaşım eğitimden hiç memnun kalmadı. Ege ve 9 Eylülün ortamı çok iyidir İYTE de bunu bulamazsın. İYTE yurt dışında da tanınan bir okuldur. Okuyacağın bölüme göre üniversitelerin eğitim kalitesi değişiyor. Okumak için İzmir iyidir açıkçası. :) Kontenjanlar baya arttı ancak sınav süresi ve soru sayısı azaldı, zorluk arttı. Dediğim gibi ALES kıvamındaydı sınav. Zaten netlerden ve gelen puanlardan belli her. şey. :) Sıkı ve çok çalışmaktan ziyade düzenli çalışmalısın. Ben KPSS'ye hazırlanıyordum arkadaşım ve ailem dedi gir DGS sınavına da öyle girdim sınava. Yapamayacağın sorulardan ziyade sınav stresi ve zamanla yarışmak temeli sınavın. Yoksa dershane sınavları son 1-2 ay çok daha zor oluyor DGS sınavından. Şimdiden kolay gelsin umarım başarırsın. :)

Silence45
07-09-2014, 14:23
Ben İYTE kazandım. İYTE puanları çok yüksek değil, çok tanınan da bir okul değil ancak eğitimi çok kalitelidir mühendislikte. Ege inşaat okuyan arkadaşım eğitimden hiç memnun kalmadı. Ege ve 9 Eylülün ortamı çok iyidir İYTE de bunu bulamazsın. İYTE yurt dışında da tanınan bir okuldur. Okuyacağın bölüme göre üniversitelerin eğitim kalitesi değişiyor. Okumak için İzmir iyidir açıkçası. :) Kontenjanlar baya arttı ancak sınav süresi ve soru sayısı azaldı, zorluk arttı. Dediğim gibi ALES kıvamındaydı sınav. Zaten netlerden ve gelen puanlardan belli her. şey. :) Sıkı ve çok çalışmaktan ziyade düzenli çalışmalısın. Ben KPSS'ye hazırlanıyordum arkadaşım ve ailem dedi gir DGS sınavına da öyle girdim sınava. Yapamayacağın sorulardan ziyade sınav stresi ve zamanla yarışmak temeli sınavın. Yoksa dershane sınavları son 1-2 ay çok daha zor oluyor DGS sınavından. Şimdiden kolay gelsin umarım başarırsın. :)
Valla sorular bu sene zor gelmiş herkes aynı şeyi söylüyor.Ben düzenli olarak çalışmayı planlıyorum zaten.Bilgisayar müh istiyorum bölüm olarak.İYTE biliyorum ancak Ege istiyorum ben.İnşallah istediğim gibi olurda bu sene kazanırım :) Teşekkür ettim abi senin hakkındada hayırlısı olsun artık :)

AdemAr
07-09-2014, 23:46
bende bu sene gireceğim kadıköy intibak akademiye yazıldım hayırlısı olsun :)