PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayı emanet ettik başımıza dert aldık.

egeturbo
15-03-2008, 07:44
Dün sabah dükkana bizim ufak suzuki ile geldik arkasındanda abimler alfa ile gelmiş akşam üstü abim şehir dışana otobüs ile gitti fakat oturduğumuz semtte park yeri sorunu çook büyük babam dedi ufaklığı sanayide bıraklaım ustaların dükkanına ben de dedimki neden bırakıyoruz arabaya bişi olur parçaları açalarlar falan hemen bi dükkanınordan esnaf bizim muhabbete sazan gibi saldırdı ya işte bizim Ferudun usta var onun dükkana koylaım bişi olmaz ben olur bile demeden adam gidip o usta ile konuşmuş oda ok demiş komşu gledi akşam aldı anahtarları gidior dedim hayırdır ne o benim anahtarları almışsın ya işte ben yer buldum ferudun ustalara koayacaz alan filan benim ama hep içimde bi sıkıntı .Dedim bırak ben arabamı çekerim gittim dükkana masalarda içkiler çakmak çaksak dükkanda havaya ucucaz bıraktım kapılarını kilitledim cd çaları aldım hatta krikoyu bile aldım:D anahtarları aldım gidiom izim sazan komşu dedi bırak anahtarları sabah onlar erken gelior onlar çeker ok dedim bıraktım ulen sabah bi geldimne göreyim kapıların kilitleri açık arabanın içnde farklı bi teyb bagaj full bira şişeleri kafam bi attı bğaırıom çağırıom siz ne yaptınız arabama bimlemle usta dedi y aiçinde oturmuş benim arkadaşlar dedim senin arklarına bimlemle yapayım kısacası su arkadaşlar arbanızın serviste vs biyerde kalacağını biliyorsanız adam gibi yerlerle çalışın ve hatta sazan bi komşunuz varsa lafı sokun yolu verin şimdi saat 08.44 arabayı iç dış yıkıcam nerden baksan 4 saatimi alacak:S

Kemal_H
15-03-2008, 08:31
sanayi ortamını kötülemek istemem ama ben arabayı hiç birzaman bırakmaya gelemiyorum ne olursa olsun en ufak bir lamba bile takılacak olsa arabanın başından ayrılmıyorum serviste bile içeri girip muhabbet ediyorum hemde yapılan işe göz atmış oluyorum bir dahakine yolda belde bir iş gelirse başıma nasıl söküp takacagımıda ögrenmiş oluyorum :D

Sheyhzade
15-03-2008, 09:16
Sanayiciden sanayiciye değişir bence bu. Benim arabam 25 gün akson'dan dolayın sanayide yattı ve araca dokunulmamıştı bile.parça geldiğinde gittim ve akü bitmiş kapılar açılmadı , adamlar marş bile vurmamışlar arabaya.içinde cipsler çerezler vardı , onlar bile yerli yerinde duruodu :) sözüm meclisten dışarı kimse yanlış anlamasın ama karakter meselesi bu ya , eksikse yapıcak bişi yok.

Eyüp
15-03-2008, 10:20
Sanayiciden sanayiciye değişir bence bu. Benim arabam 25 gün akson'dan dolayın sanayide yattı ve araca dokunulmamıştı bile.parça geldiğinde gittim ve akü bitmiş kapılar açılmadı , adamlar marş bile vurmamışlar arabaya.içinde cipsler çerezler vardı , onlar bile yerli yerinde duruodu :) sözüm meclisten dışarı kimse yanlış anlamasın ama karakter meselesi bu ya , eksikse yapıcak bişi yok.

aynen...aynısı bizede oldu sanayide 1 hafta kaldı araba bagajda icecek falan vardı hepsi yerli yerinde duruyordu...adamlar sadece islerini yapmıslar...karakter meselesi....

sulhi
15-03-2008, 10:25
o yerden yere deişir tabi ben meseLa kendi sanayime bırakıyım o dedıklerınden asLa olmaz temız elle binilir işi yapılsa bile temız elle inilir..

khan
15-03-2008, 10:27
bizde kapali garaji olmayan arkadaslar sehir disina giderken garaja birakmak icin arabalarini ellerinden geleni yaparlar. bizim ustalar sagolsun bu konularda cok titizdir. benim arabam 1-2 ay yatti garajda cok rahat bir sekilde cunku benim arabami en az benim kadar kollayacaklarindan eminim.
yani genelleme yerine birey olarak degerlendirmek lazim.
bir garaja zaten alkol girdiyse oraya supheyle yaklasmali.

MiaMi
15-03-2008, 10:29
Benim arabayı sanayiye bıraktıp ilk haftasonu gittiğimde. TaiBoxin bi anahtarlığım vardı üzerinde yok anahtarın. Dedim ne oldu lan buna. Çırak abi kasaya kaldırdım araç çıktığında üzerine takacağım dedi. Aferin dedim sonra her gittiğimde çocuğa fıstık fındık.

Mrt
15-03-2008, 10:36
Benim arabayı sanayiye bıraktıp ilk haftasonu gittiğimde. TaiBoxin bi anahtarlığım vardı üzerinde yok anahtarın. Dedim ne oldu lan buna. Çırak abi kasaya kaldırdım araç çıktığında üzerine takacağım dedi. Aferin dedim sonra her gittiğimde çocuğa fıstık fındık.

eheeh cok iyi ya tam esnaf işte :)

tunch
15-03-2008, 10:44
yurtdısına cıkacagımız icin aracı yaklasık bi 2ay bur-mot'a bıraktık.hiçbir yerinde birsey olmamakla birlikte dondugumde bide istanbula gelip hawaalanından aldılar bizi aracla.yerden yere farklılık war bencede

dragon07
15-03-2008, 11:05
güvenmediğin yere bırakmazsın bu kadar basit.bir elin beş parmağı bir değil o yüzden herkezi aynı kefeye koymamak lazım.zira iş yerine alkol giriyosa dükkana bile girmemek lazım.dükkanın beti bereketi kaçar:D

gökan
15-03-2008, 11:32
yurtdısına cıkacagımız icin aracı yaklasık bi 2ay bur-mot'a bıraktık.hiçbir yerinde birsey olmamakla birlikte dondugumde bide istanbula gelip hawaalanından aldılar bizi aracla.yerden yere farklılık war bencede

senın krallıgın var demı yavrucugum

Dragger
15-03-2008, 11:40
Ben de Fiat Gürsoy servisine, 7-10 gün aralıgında defalarca bıraktım otomobilimi...

Teybin kafasını bile almam, torpidodan en ufak bisey almam, cünkü hicbirseye dokunulmaz, islemler yapılır teste cıkılır, yıkanır tertemiz teslim edilir aracım...

onur_toros
15-03-2008, 13:07
geçmiş olsun.. yerinden yerine değişir her yer aynı değil..

MuratB
15-03-2008, 14:12
senın krallıgın var demı yavrucugum

paşa cocuu ahaha

tunch
15-03-2008, 18:42
gokan,murat; orası kurulmadan once yetkili serwisin sorumlusuydu muammer bey sonradan burmotu kurunca oraya gectik.10yıldır baskası ellemedi.bırakta olsun o kadar:)

DaRkNeSs-
15-03-2008, 19:48
geçmiş olsun arda noldu teyp muhabbeti??
bu arada feridun usta dediğin adam motorcu mu ??
babamın kartal zamanında bi ustası vardı sizin bi iki arka sokağınızda o mu acaba?

torrento
16-03-2008, 19:57
boşuan dememişler yaaa at avrat silah emanet verilmez miş diye çok doğru hepimize ders olsun tabiki

Tugral
16-03-2008, 20:17
walla benim hiç öyle bi problemim olmadı olmazda. Benden daha cok ilgileniyorlar sağolsunlar. Hepsi abim gibidir :)

Aps
16-03-2008, 21:07
arda geçmiş olsun,peder ne dedi duruma?
olm niye sizin tükana koymadınız aracı merak ettim...

egeturbo
16-03-2008, 22:17
yok o değil can abi o ferudun sağlam adam ama bu başka benim kendi garajım sanayinin sonunda ama içereiye 3 araç alabiliorum 3 araçlıkta yer doluydu su bizim alt kata geçsem cook güzel olacak bole alkoliklerle uğraşmıcam bi gün gene aracı boyacıya bırakmıştık boyansınd ie adam ev taşımıştı:S:S bi baktım ana bizim arba adamlar eşye tasıor babaya bi tel baba dedim bizim arbayla ev tasıorlar nerde lan falan dedi dedim burda atla gel babam geldi cinayet işliodu adam:D