PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTnet 11820 kazigi dikkatli olun

ef186
07-09-2012, 23:19
Arkadaslar bugun basima gelen bir olayi sizlerle paylasmak istiyorum ki bilmeden ve gereksiz yere para odemeyin .

Simdi olayin basinda bilgisayar ve internet ile olan profosyonel yasamimdan bahsediyim ki aklinizda acaba sorusu dogmasin (Forumdan olmayan ama google uzerinde de 11820 seklinde arandiginda bu konuyu ziyaret edebilecek insanlari dusunerek ).

Ben Bilgisayar muhendisi ve suanda Sancom Teknoloji hizmetlerinin sahiplerinden biriyim. Yaptigimiz isler ile ilgili merak edenler icin Sancom Technology — Corporate Communication Technologies (http://www.sancom.com.tr) adresini ziyaret edebilirler.

Gelelim bugun yasanan telefon trafigi ve sonuclarina .

Oncelikle ufak bir network e sahip arkadasimin isyerinde kullandigi bir program SQL sunucusuna baglanarak calismakta ve internet baglantisi surekli acik olmasina ragmen ara ara program internete baglanamayip hata vermekte.

Sistemi ve bu ufak networku test ettigimde lokal olarak bir sorun olmadigini ancak internet baglantisinda 1 dakika icinde 5 sn kadar (bazen bir dakika icinde 5 er saniyelik period ile 2 kez yani 10 sn ) ping yukselmesi (700ms -800 ms) civarinda oldugunu farkettim.

Bunun uzerine ttnet destek hatti olan 4440375 i arayarak turlu zorluktan sonra

(bugune ozelmidir bilemiyorum ancak ttnet destek hatti menusunde hiz ve baglanti sorunlari ile ilgili kisma geldiginizde baglanti problemleri icin 1 e basip 1 kez calma sesi duydugunuzda telefonda ses gidiyor benim gibi ilk denemede mal gibi beklerseniz 15 dakika sessiz bir telefonla basbasa kalip 3 denemeden sonra bunun bir sorun olduguna kanaat getiriyorsunuz )

bir musteri hizmetleri yetkilisine (ki kendisine hiz problemleri menusu olan 2 ye basarak ulasabildim ) ulastim. Kendisine lokal networkun sorununun olmadigini testlerini yaptigimi modemide kontrol ettigimi restart ettigimi bekledigimi pingi gun boyu takip ettigimi ancak bu takip sonucunda senkron haline gelmis bir yukselme ve duzelme oldugunu sql ile iletisimin bu surede koptugunu ve bu nedenle isyerinde kullanilmasi gereken programin calismadigini anlattim.

Kendisi standart prosedur olan bir saniye hattinizi kontrol ediyorum bekletmesi sonrasinda bana 11820 destek hattini aramam gerektigini soyledi bunun disinda da en ufak bir bilgi yada baska bir detay vermeden beni 11820 yi aramaya yonlendirdi . Kendisine bu 11820 numarasinin ttnetin destek hatti olup olmadigini ne oldugunu sordugumda destek hatti oldugunu soyledi.

Bomba burdan sonra patliyor aslinda :

118 20 yi aradigimda cevap veren destek uzmaninada yukaridaki derdimi anlattim . Kendisi de pcye uzaktan baglanarak soruna bakabilecegini soyledi .

Bende gayriihtiyari sorma geregi hissettim ''pcye uzaktan baglanarak ping testi ve standart modem ayarlari disinda ne yapacaksiniz ? size lokal olarak sistemde birsey olmadigini soyledim dedim ''
Gelen cevap :
''Efendim ozaman 4440375 i arayarak port degisimi yaptirmaniz gerekmekte''

Tam bu anda aklimdan gecen soruyu sordum ben sizle konusmak icin nekadar oduyorum ?

Gelen cevap dakika basi 1,17 TL oldu ki ben hicbirsey yaptirmamama ve 4440375 i ilk aradigimda ozellikle belirtme ragmen lokal sistemimde sorun olmamasina ragmen 2 dakikadan fazla telefonda kalip TTNET in bu tuzagina dustum ve 2,50 TL civarinda ucreti TTNET e hediye ettim.....

Burda TTNET in bilgisayar ve internet konusunda bilgili olmayan uyelerine destek adi altinda nasil ucret odettigi kafamda netlesti.

Sonrasinda 4440375 i arayarak bu konu hakkinda sikayette bulundum . Hem boyle bir hizmete ihtiyacim yokken bastan savip resmen hizmeti bana yerlestirdikleri hemde bu hizmetin ucretli oldugunu soylemedikleri gibi sanki TTNET abonelerinin yasal olarakta ucretsiz olarak almasi gereken destegin bir parcasiymis gibi sunduklarindan dolayi.

Ardindan da 4440375 de bu isi halledicek birime aktarilarak port ile ilgili ariza kaydimi olusturdum ki santralleri gercekten yogundu bu sikayet ve uzerine port icin ariza kaydimi birakmam cep telefonundan aradigim icin bakabildim 35 dakika idi.

Burdan sunu cikartiyoruz TTNET hizmetleri arasina eklemis gibi gosterdigi bir 11820 numarasi ile Abonelerini alenen dolandirmakta.

Bir Turk tipi hesap ile rakamin ve payin nekadar buyuk olabileceginide yaziyim neden 3 lira icin konu actigimi anlayin.

6 milyon uzerinde abonesi olan TTNET icin bu 6 milyon abonenin %50 sinin sorun yasadigini ve bu sorun karsisinda gerekli gereksiz (ki ben gereksiz yere yonlendirildim) yonlendirme yapmis olsa ve bu insanlarda sorunum cozulecek umudu ile arasa uzak masaustu baglantisi o bu derken minimum 5 dakika hatta kalsa aylik olarak 17.550.000 (evet fazla sifir yok onyedi milyon bes yuz elli bin turk lirasi) Gibi bir rakami haksiz yoldan insanlardan tahsil edebilir ve benim yasadigim olaya bakilirsa daha fazlasini beklemek te garip degil ...

Bu nedenle siz siz olun eger sizi 4440375 den 11820 ye yonlendirirlerse pcnizde yada sisteminizde bir sorun olmadigina eminseniz veyahut yukarda anlattigim gibi uzaktan pcnize erisip sorunu cozmeye calisacak bir tamir hizmeti almak istemiyorsaniz numarayi cevirmeyin...

Benden bukadar ...
K.Bugra YILDIRIM

5500
07-09-2012, 23:24
lanet olsun ttnete.. süperonlineye geçtim rahatladım yemin ederim.. destek hattını arıyorum çat diye müşteri temsilcisi bağlanıyor sorunu çözüyor..

kanashibari
07-09-2012, 23:24
Geçmiş olsun malesef dolandırıcılığın ve adaletin bu konuda çalışmadığı bir ülkede yaşıyoruz. TTNET bunu yapıyor gizli olarak bankalar ise aleni yapıyor ama kimsenin gıkı çıkmıyor. :(

ef186
07-09-2012, 23:28
Ya hayir ben isim meslegim geregi duruma hakimim ancak bilgisayar sistemleri konusunda bilgisiz bir adam olsa bugun aradigimda uzaktan baglanip zaten yapmis oldugum islemleri tekrar yapacak ve bana gene 4440375 i aramam gerektigini soyleyecekti ...

Sonuc itibariyle bu yonlendirme resmen dolandiriciliktir ve insanlarin bilgisi dahilinde olmadan faturalari araciligi ile para calmaktir....

Dusunun iste TTNET i arayan insanlarin nekadari bu tuzaga dusuyor ...

Baska bir forumdan eski tarihli alinti :

evet öyleymiş ttnetin altyapısını kullanıyor ama şöyle bişey var şimdi ben bayramda yaşadığım sorun için aradım bu ttnet müşteri temsilcisini kadın 11820 yi aramamı söyledi teknoloji hizmetlerimiymiş neymiş tamam eyvallah dedim aradım çıkan çocuk direk görüşmelerimizin dakikası 1.17 TL diyince direk suratına kapadım.hem 4440375 yardımcı olmuyor hemde bilgi vermeden 11820 yi aratıyorlar aldıkları onlarca tl haksız kazanç bi yana basit bi hesap ( yarın başınıza gelebilir) 5 milyon abonesi olasa bu ttnetin 1 milyonu sorun yaşasa 500 bini 11820 yi arasa benim gibi TTnetin bir günde kazanacağı para minimum 500 bin tl. hemde haksız yere.bıktım bu TTnetin olayından . ayda 2 gün internetim kesilir.kapı komşum tüm siteleri açarken ben sorduğumsa altyapı çalışması var derler .bu alt yapı çalışması bi bana mı var AMK (adil müteşebbis kaybeder) keşke herkez bu başlıkta bu konu ile ilgili yorumlarını yazsalar

sagi
07-09-2012, 23:30
çağrı merkezleri ve bu tür işletmeler biraz sıkıntılı bende çağrı merkezinde çalışıyordum ve eğitimden çıkıp çağrıya oturdum tecrübe sahibi olmadan arayan bir cok musterıye eksık yanlıs bılgı verebılıyorduk buda fırmadan kaynaklanmakta 17 mılyon demişsiniz yukarıda ben hic unutmam 2 saat 5 dakika benimle inatlaşıp konuşan müşteri vardı düşünün ona gelecek faturayı :D :D

BLuEBoY
07-09-2012, 23:36
Modemim sistemden ıp alamıyordu tam 6gün her akşam aradım arıza kaydı açtırdım.. Her aradığımda bi önceki arıza kaydımın benım sorunumla alakasız olmasına daha fazla dayanamayıp son akşam hattaki arkadaşa biraz fazla çıkışmam sonucunda doğru arıza kaydını girip ertesi gün arızam giderildi..

Ay sonunda 15 tl gibi bi tutar ödeyerek yaşadığım sinir stresin üstüne tuz biber ektiler..

Söleyecek bişe bulamıyorum.. Allah sonumuzu hayır etsin...

ruudvan
07-09-2012, 23:38
işe bak arkadaş ya modern zamanın dolandırıcıları .benım ne porttan ne pıngten haberım var acıkcası o detayları bılmıyorum zaman zaman netımde yavaslama oluyor wındows update e baglıyorum durumu .
acıkcası ttnetı zaten sevmezdım sımdı ıyıce kıl oldum bılgılendırme ıcın tesekkurler.

SiMaO
07-09-2012, 23:43
Haksız yere okadar para kazanıyorlar.
Yarın bende aramayı düşünüyorum TTnet'i Bayramdan önce aldım neti okadar yavaş ki 0,56 mbit görebildim şuana kadar ve çok yavaş
Sayfalar açılmıyor, 3-4 sekme açıyom çok ağır açılıyo techte gezerken sayfalarda resimlerin yarısı açılmıyor yarısı çok uzun zamanda açılıyor felan resmen paramızla rezil oluyoruz ya.
Sözleşmede imzaladım şimdi iptalde edemiyorum sanırım etsemde bi ton para talet ederler daha 1 ay olmadı sanırım imzalıyalı. ilk 2 ay ücretsizdi hatta

ef186
07-09-2012, 23:51
1 ay olmadiysa isin rengi degisir iptal edebilirsin sanirim tahutu onu bi arastir derim ben

sagi
07-09-2012, 23:53
yalnız arkadaşlar şunu belirteyim sizlere bu tür sorunları sadece o firmaya mal etmemek lazım bir çok servis sağlayıcı böyle içlerinde yine en iyisi ttnettir bana kalırsa aldığımız şikayetleri duysaydınız en son dayanamadım ayrıldık bizde

SiMaO
08-09-2012, 00:04
1 ay olmadiysa isin rengi degisir iptal edebilirsin sanirim tahutu onu bi arastir derim ben

Değiştirmeyi düşünüyorum başka süper online felan daha iyi diye duydum kablolu ile bağlanıyorum gene yavaş
Youtube de 1 video açıyom 1 saniye çalıyo donuyo 1 saniye çalıyo donuyo
Çekilcek çile değil gerçekten bu TTnet.

Günkut
08-09-2012, 00:05
Bugra abi aynı olay bende var.kalkıp senin gibi pingi filan takip edemiyorum evde pc basında gecirmem icin max 2 saatim var ve eziyet oluyor.1 saat online oyuna giriyorum (c.s) pingler sapıtıyor kopuyor cart curt haftada belki 3 defa 375 i arıyorum o var bu var su var ama çözüm yok bununla ilgili ne yapmam lazım benım kafayı yicem cinnet geicirp ttneti basıcam.

edit:modemim saglam
altta calısan programlar vs kapalı

onursumer
08-09-2012, 00:07
Ttnet turkiye sartlarinda kotunun iyisidir

Ama bu son zamanlarda bokunu cikardilar tam olarak problemini anlatmak okadar zorki

Bundan aylar once bende hiz problemi yasiyordum haftalarca ugrastim forumdan bir arkadas yardimci olduda portumu degistiler huzura kavustum

SErhat.
08-09-2012, 00:09
Özelleştikten sonra bir firmanın her hizmeti kötüleşir mi?

Sundukları tüm hizmetlerde hep en kötüler..

ef186
08-09-2012, 00:10
Bugra abi aynı olay bende var.kalkıp senin gibi pingi filan takip edemiyorum evde pc basında gecirmem icin max 2 saatim var ve eziyet oluyor.1 saat online oyuna giriyorum (c.s) pingler sapıtıyor kopuyor cart curt haftada belki 3 defa 375 i arıyorum o var bu var su var ama çözüm yok bununla ilgili ne yapmam lazım benım kafayı yicem cinnet geicirp ttneti basıcam.

edit:modemim saglam
altta calısan programlar vs kapalı

Eger pc , modem, apartmandaki telefon kutusu ve evine gelen telefon hattinda bir kayip yok temassizlik cizirti vb. yok ise ise Port degisimi icin test talep et gelip evinde olcum yapsinlar gerekiyorsa portu degistirsinler .

alihan_27
08-09-2012, 00:12
Koca ülkenin tek int. iletişim kurumunu peşkeş çekerlerse olacağı budur; hatta az bile sömürdüler adamlar. Superonline çıktı tekelleri yıkıldı çok şükür. Lanet ettirdiler bana. Haram zıkkım olsun benden aldıkları haksız paralar.

Yiğit G.
08-09-2012, 00:38
ttnet kadar adi bir şirket görmedim ben.. yazmaya kalksam parmaklarım yorulur... bugun gordum normalde 60 tl olması gereken faturam 80 küsür tl gelmiş.. ne alaka hala çözemedim... işimi gücümü bırakıp tt net e gidip konusucam su fiber gelmediki sokagıma...

deeperblack
08-09-2012, 01:04
Tüm kişisel bilgilerimizi parayla 118 80 - koçnet v.s. gibi firmalara para ile sattıkları yetmiyomuş gibi birde kendi vermek zorunda oldukları hizmet üzerinden de hala milleti yolmaya çalışıyorlar.
Ey güzel ülkem... Her konuda keriz yerine konmaya okadar alıştık ki...

BLuEBoY
08-09-2012, 01:09
ttnet kadar adi bir şirket görmedim ben.. yazmaya kalksam parmaklarım yorulur... bugun gordum normalde 60 tl olması gereken faturam 80 küsür tl gelmiş.. ne alaka hala çözemedim... işimi gücümü bırakıp tt net e gidip konusucam su fiber gelmediki sokagıma...

sene sonuna kadar tüm altyapıyı fibere geçirip 8mbit sınırlarını 20mbit e çıkartıcaklarmış diye sölemişti bi ttnet bayiisi müşterimiz...

halilcan9455
08-09-2012, 07:27
TTnet= sorun sorun.
1 ayda 18 kere arıza kaydı bıraktığımı hatırlarım..

kemal_koker
08-09-2012, 07:35
paylaşım için teşekkürler.. bundan sonra daha dikkatli davranacağım.

Ken_Block
08-09-2012, 08:09
TTNET'i şikayet etmekten bıktım..!

KA®ANLIK
08-09-2012, 08:16
Allah Superonline dan razı olsun...
Çevrenizde superonline fiber varsa ne yapın ne edin, superonline a geçin...

highpower
08-09-2012, 08:45
sınırsız internet paketi kullanmama rağmen (tt net)son üç ayda 280 tl fatura geldi toplam hiç internetide ölümüne kullanmayız süperonline a geçtim bakalım nolacak

twin
08-09-2012, 10:30
yeni bi firma lazım da nasıl gelicek o firma

Rox
08-09-2012, 10:54
bunu sadece ttnet yapmıyor bütün şirketler aynı prosedürü uyguluyor normal tarifem 35 tl avea smile asdl aradım diye bu ay faturam 78 tl geldi yapıcak bişey yok mike mike ödücez varmı çaresi??

Omak
08-09-2012, 10:59
bilgilendirme için teşekkürler. birde o müşteri hizmetlerine koydukları gerizekalı temsilcilerin biraz internet network ve bilgisayardan bilgileri olsa herşey çok daha kolay olacak.
bende aynı şekilde kendime ait olan bütün testleri yapıyorum sorun bizde değil arıyorum ezberlemişler 3-5 laf onları söylüyor, ki en başta bunlar bunlar yapıldı presedur okuma bana dediğim halde.

crused
08-09-2012, 11:01
turkiyede ttnetten cektigimi bi ben bi allah bilir en az hafta da bi kere pediriyotik olarak ariyordum hep sorun hep sorun. burda ole bi sistem kurmuslarki adamlar allah razi olsun telefonla aramak yok modemin ustunde bi tus var basiyosun adamlar bastiktan en gec 3 bes dakka sonra ariyolar 10 dakka sonra geliyolar hemen sorun cozuluyor. tv internet telefon yangin alarmi hersey internet uzerinde. fiber 100 megabit internet test yaptiginda 98 megabit ciksin itraz edip o ay odedigin butun parayi geri talep etme hakkin var o yuzden genelde 110 120 aralarinda asagiya dusmuyo. insallah turkiyede en kisa zamanda bu imkanlara ulasirda artik milletin su ttnet den cektigi sıkıntilar biterrr. en buyuk dolandirici ttnettir. allah var bi imkanini beni burda cok memnun ediyor oda tivibucep :))

Omak
08-09-2012, 11:32
turkiyede ttnetten cektigimi bi ben bi allah bilir en az hafta da bi kere pediriyotik olarak ariyordum hep sorun hep sorun. burda ole bi sistem kurmuslarki adamlar allah razi olsun telefonla aramak yok modemin ustunde bi tus var basiyosun adamlar bastiktan en gec 3 bes dakka sonra ariyolar 10 dakka sonra geliyolar hemen sorun cozuluyor. tv internet telefon yangin alarmi hersey internet uzerinde. fiber 100 megabit internet test yaptiginda 98 megabit ciksin itraz edip o ay odedigin butun parayi geri talep etme hakkin var o yuzden genelde 110 120 aralarinda asagiya dusmuyo. insallah turkiyede en kisa zamanda bu imkanlara ulasirda artik milletin su ttnet den cektigi sıkıntilar biterrr. en buyuk dolandirici ttnettir. allah var bi imkanini beni burda cok memnun ediyor oda tivibucep :))

o dediğin burada çok zor imkansız gibi birşey. yaparlar ama öyle işlemez 3 dk sonra arıyacak 10 dk sonra gelecek 98 mbps çıksa itiraz edip paranı geri alıcaksın vs.vs. burası türkiye :icon_wack

mehmetRS
08-09-2012, 12:05
merak ettiğim birşey var tabi paylaşmak isterseniz,

bu tespit ettiğiniz ping rutini belirli saatlerde daha sık oluyormuydu?

Sizin networkle ilgili sorunun detayından öte, benim baglantım her gün belli saat aralıklarında kesilip tekrar baglanmaya calsııyor, modemi resetlemeden olayı çözemiyorum ve TTNETi defalarca arayıp konusmama rağmen birşey cıkmadı, en son aradıgımda zaten akrabalarımızla ilgili dialogta ağır bir şekilde bulunduk konustugum adamla.. Bende sorunu kendi yöntemlerimle çözmeye calısır halde oldugum için bunu soruyorum.

07jetta
08-09-2012, 12:16
Bende ayda 60 lira ödüyorum ama sonuç sıfır, 2 haftadır hattım 24 saatliğine bakım çalışması altında kapanıyor arıyorum telefona çıkan olmuyor.

Bizi buna mahkum bırakanlar utansın.

mechanic
08-09-2012, 12:22
ttnet pişmanlıktır.

crused
08-09-2012, 12:24
:hahaha:
o dediğin burada çok zor imkansız gibi birşey. yaparlar ama öyle işlemez 3 dk sonra arıyacak 10 dk sonra gelecek 98 mbps çıksa itiraz edip paranı geri alıcaksın vs.vs. burası türkiye :icon_wack
bende biliyorum ama temmenim bu sekilde keske olsa sizde kurtulsaniz bu eziyetten......

mechanic
08-09-2012, 12:27
herkes face den bunu paylaşırsa bence baya etkili olur...
aha! ayaklanma mı başlattım ne:D yaşasın anarşi:D

1500 kişi herbiri 250 kişiye ulaşsa =375000 kişi görür..

ecz_murat
08-09-2012, 12:36
hukuk sisteminde yetrsizsizlik, sorun ve şikayetlerde öngörülenden çok daha fazla sürede müdahale gelmesi, tekelleşmiş kurum ve kuruluşlarda fırsatçılık,hırsızlık,şerefsizlik...artık siz adına ne diyorsanız yapacaklardır. her fırsatta şikayet etmesini bilmediğimiz hakkımızı arayamayan bir toplum olduğumuzdan bahsedilir fakat!!belkide bu tempoda devam etmesini
istiyorlardır sayın büyüklerimiz şeçtiklerimiz??....

Anu
08-09-2012, 13:52
TTnetten seneler önce kurtuldum. Superonline ile geçen sene 3-4 kez 1 er saatlik kesilmeden başka 4 senedir tek bir problemle karşılaşmadım. Dahası problem olan arkadaşıma yollayacakları teknik elemanın cep numarasını verip akşam 8 de sorunu halletmişlerdi.

RsErdi
08-09-2012, 14:19
bilgi için teşekkürler. bir kaç gündürde bende net kesintisi oluyor aralıklarla niye anlamadım. hız sorunum vardı cok sukur onu hallettim şimdi bu başladı ilginç ya