PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo gti vs Mini Cooper S (stage 2) + bonuslar

CeM öZeR
08-09-2012, 23:59
Bizden yaşca büyük saygı değer Mehmet abimizin aracıyla bir denememiz oldu. Ortamımız çok iyiydi gelen herkese öncelikle teşekkür ederim. Aracımın arka koltuk sırt bölümü her zamanki gibi yoktu.Cooper S eminim 2-3 işlemden sonra daha iyi yürüyecektir. Bu konu bana veya aracıma taş atanlara gelsin.

Not = Specler video açıklama bölümlerinde yazıyordur...

Evotech polo gti stage 2 vs mini cooper S 184hp 2012 tiptronic Evolve stage 2

2. vites roll 55 km/h
polo gti - cooper 2. vites.MOV - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=um1BJvqe6xg&feature=plcp)

1. vites roll 40 km/h
polo gti - cooper 1. vites.MOV - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=JYx-4P_lDKI&feature=plcp)

Burdan sonraki bölüm sen 4 kapı cam tavanınla otur oturduğun yerde diyen arkadaşlarıma gelsin..

YZ 454 GTI 60-180 km/h ( Yanlışlıkla sunroof açık ölçüm yapılmıştır)
yz gti 60 180 km - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=v-YTOfrhbfI&feature=plcp)

Adamların has adamı Serdar kardeşimin aracı Ecufast stage 2 DBS polo gti (tek kapı cam tavansız) ,type R'cıların korkulu rüyası 60-180 km/h

DBS polo gti 60-180 km - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ExDvdsIVZTI&feature=plcp)

Şimdi tek bir şey yazıyorum. Bugüne kadar eksik spec,yaşanan ufak tefek sıkıntılar ile beni geçtiği için sevinen arkadaşlara gelsin. İsteyen istediği oktan modunu açsın. Bakalım kim kimi ne kadar geçiyor. ;) Bana yanlış yapana ben cevabımı böyle veririm...

tdipower
09-09-2012, 00:09
maşallah güzel çeviriyor :)

63owen63
09-09-2012, 00:18
Cem maşallah, hayvan da jokeyide gergin spec :)

CeM öZeR
09-09-2012, 00:21
Sağolun dostlarım. Mehmet yapacak bişey yok kanka millet bişeyler diyor. Cevap vermezsek ayıp olur.. :)

YGZ96
09-09-2012, 00:40
Hey allahım...
Niye hep böyle bi üslup takiniyorsun sen?

CeM öZeR
09-09-2012, 00:42
Hey allahım...

Yanlış bir üslup göremedim. Neyse onu yazdım. Bir yerde bir yanlış mı yapmışım birine? Klavyecilere anladıkları dilden yazdım sadece..

Burak İ
09-09-2012, 02:06
Maaşallah diyorum başka bir şeye gerek yok.

Rabbit33
09-09-2012, 09:01
Gergin GTI adaleti sağlamış :icon_tup:

dragon07
09-09-2012, 09:08
maşallah güzel videolar dostum .dbserdarla denicekmisiniz yakın zamanda ?

VWci
09-09-2012, 09:11
Polo çok güzel gidiyor maşallah...

Günkut
09-09-2012, 09:12
Hey allahım...

üslupta ne var anlayadım ne güzel acık ve net bir şekilde yazmıs arkadas isteklerini daha önce yazmıs oldugu sıkıntılarada nazik bir şekilde atar yapmıs :)

masallah allah tekerini düz bastırsın .

BARR
09-09-2012, 09:15
İçinden geçerim Cem alet gergin torkumuz yeter ahahaha :D

Maaşallah.

ümitech
09-09-2012, 09:28
Masallah bu polo fena her zaman diorum, seytan tuyu var bu arabbada :)
Aradaki farkta ilce boyu olmus :)

zafa38
09-09-2012, 09:50
Hey allahım...

Adam yaralı pampa :D

efe_
09-09-2012, 09:52
tsi adaleti yapmışda, cooper yazılımla şiştim der gibi yürüyor bu kadar fark normal gelmedi :)maşallah araçlara

onursoytam
09-09-2012, 10:07
maşallah cem :)

typermelih
09-09-2012, 10:10
gercekyen helal,nede olsa benim arabanın genclik hali:)düsük viteste dsg böyledir...

typermelih
09-09-2012, 10:12
ben herzaman diyorum tsi motora sahip arabalar atik arabalardır iyi kaçar :) :)

TYPERHAKAN
09-09-2012, 10:23
fazla hırs iyi değildir,abi tavsiyesi,burdan meydan okucağına telefon açıp niye çağırmıyorsun bilendiğin kişiyi

Cem.B
09-09-2012, 10:34
istanbulda olsaydınız denemek isterdim polo ile merak ediyorum nasıl olur

yasin_38
09-09-2012, 10:39
maşallah cem aracın çok güzel yürüyo onu geçtim bi insan hem sürüp hem böle bi video çekmesi çok daha büyük başarı :D

coopera gelince beklediğimin altında kaldı yazılım ve Downpipe daha fazla fark eder diye düşünüyodum çünkü stock halide buna yakın yürüdü eğer ismail yine bişler yapmadıysa o zamandan bu yana :D ama filitre olmaması büyük etken bence acil filitre takılıp bakılmalı cooper şişiyo sanki filitre olmadığından
güzel bi gündü ıbıza cupra golfV gti videolarını çeken olmadımı

SDR_07
09-09-2012, 10:47
maşallah güzel videolar dostum .dbserdarla denicekmisiniz yakın zamanda ?

Kankacigim deniyeceğiz tabi kacari yok bu ay ici Ankara yolumuz var.ordada güzel tsı lerimiz var ben. Denemek istiyorum. Aracımı aynı setupta yarışmak görmek istiyorum Cem'in saniye degerleri 1 saniye onde benden **'a Kayseri'nin havası soğuk iki araç yan yana ne olur görmek istiyorum

Eworen
09-09-2012, 10:53
Maşallah tam tahmin ettiğim gibi olmuş sonuç
MCS in revize motoru gayet başarılı ama o şanzımanla olcak iş değil çok etkiliyor kullanırken çok net anlıyabiliyorsunuz
JCW harici şu an manuel R56 pek gelmiyor manuel R56 da candır şu an can..

Geçenlerde spontane bi şekilde gelişen, arkadaşımın R56 175 hp lik manuel MCS i ile ufak bi deneme yaptık benim GTI ile arada çok net fark oluyor hele alttan GTI yakalayınca ciddi farklar olabiliyor..

R56 da Manuel !!! JCW bilirim başkada bişey bilmem.. GTI ın yerine mutlaka almak istediğim bir araç..

zafa38
09-09-2012, 10:54
fazla hırs iyi değildir,abi tavsiyesi,burdan meydan okucağına telefon açıp niye çağırmıyorsun bilendiğin kişiyi

:icon_tup: Zaten ben artık denemeyeceğimi kendisinede beyan etmiştim burdan atara gidere gerek yok benim aracımı bilen bilir yapıldıgı gunden beri her basısta aynı gider Maşallah.. Sen aracı yaptıralı aylar oluyor aylarca bitmek bilmeyen sorunların bahanelerin sunum eksik bunum patlak onum çıkık diye sayıklandın hersefeerinde yeniden denedik yeniden geçtim ama artık bunun adı Hazımsızlık ve Kıskançlık Kendini kanıtlama çabası içindesin foruma...
Tebrik ederim senide aracınıda Cooperida Aynen bu Şekilde bana uzak oynamaya devam et tekerine taş değmesin Maşallah araçlara....

VW6R
09-09-2012, 11:23
Maşallah polo ya, allah kazadan korusun.

efe_
09-09-2012, 12:24
Maşallah tam tahmin ettiğim gibi olmuş sonuç
MCS in revize motoru gayet başarılı ama o şanzımanla olcak iş değil çok etkiliyor kullanırken çok net anlıyabiliyorsunuz
JCW harici şu an manuel R56 pek gelmiyor manuel R56 da candır şu an can..

Geçenlerde spontane bi şekilde gelişen, arkadaşımın R56 175 hp lik manuel MCS i ile ufak bi deneme yaptık benim GTI ile arada çok net fark oluyor hele alttan GTI yakalayınca ciddi farklar olabiliyor..

R56 da Manuel !!! JCW bilirim başkada bişey bilmem.. GTI ın yerine mutlaka almak istediğim bir araç..

Manuel olsa yine dsg gibi olmazki,serilik abidesi.
Yani diyoruzki bmw bile, vw kadar başarılı otomatik şanzuman yapamıyor ?

typermelih
09-09-2012, 12:27
:icon_tup: Zaten ben artık denemeyeceğimi kendisinede beyan etmiştim burdan atara gidere gerek yok benim aracımı bilen bilir yapıldıgı gunden beri her basısta aynı gider Maşallah.. Sen aracı yaptıralı aylar oluyor aylarca bitmek bilmeyen sorunların bahanelerin sunum eksik bunum patlak onum çıkık diye sayıklandın hersefeerinde yeniden denedik yeniden geçtim ama artık bunun adı Hazımsızlık ve Kıskançlık Kendini kanıtlama çabası içindesin foruma...
Tebrik ederim senide aracınıda Cooperida Aynen bu Şekilde bana uzak oynamaya devam et tekerine taş değmesin Maşallah araçlara....

lan yinemi küstünüz,siz varya kulakları cekilecek adamlarsınız...

Eworen
09-09-2012, 12:32
Manuel olsa yine dsg gibi olmazki,serilik abidesi.
Yani diyoruzki bmw bile, vw kadar başarılı otomatik şanzuman yapamıyor ?

Manuel şahsen her daim ilk tercihim olur keşke GTI da manuel seçeneği olsa idi
Manuel JCW e asla hayır denmez..

Bmw nin 8 ileri ZF şanzımanı çok başarılıdır en az DSG kadar başarılı
Miniye adapte etmemeleri mini için talihsizlik olmuş mevcut 6 iler şanzıman törpü vazifesinde..

Cem.B
09-09-2012, 12:35
Manuel şahsen her daim ilk tercihim olur keşke GTI da manuel seçeneği olsa idi
Manuel JCW e asla hayır denmez..

Bmw nin 8 ileri ZF şanzımanı çok başarılıdır en az DSG kadar başarılı
Miniye adapte etmemeleri mini için talihsizlik olmuş mevcut 6 iler şanzıman törpü vazifesinde..

yeni kasada olcak sanırım m3 lerdeki gibi dkg

bu arada istanbulda varmı bu speclerde polo acaba

mesutt1
09-09-2012, 13:11
delikli nane kırbaçlanmış :D

CeM öZeR
09-09-2012, 13:22

Safayı aradım gerekeni söyledim Hakan abi. Hırsı yaptıran kendisi. Defalarca söyledim eski günlerdeki videoları sil kaldır diye. 2-3 ay egzoz contam yanık gezdim basınç kaçırdı,bujim yoktu,dump valfim kaçırıyordu vesaire.Ama her seferinde denedim. Benim istediğim günlerde o denememişti. Bugün arabanın yakıtı iyi değil,araba havasında değil vesaire gibisinden. Safa da bu speclerimin eksik ve bilincinde olmadan aracımın sorunlu olduğu zamanlarda geçtiklerinin videosunu inadına kaldırmıyor. Madem öyle bende atarımı da giderimi de yapmak da serbestim. Dump valve de takıldı,buji sentil ayarı da yapıldı geçen sefere göre. Hadi görmek istiyorum revo cuprayı o zaman bende. Madem geçmiş silinip atılmıyor. Bende revo cuprayı silip atmak istiyorum. Hakkım değil mi?

Ayrıca herkese teşekkür ederim. İşin eğlencesindeyiz. Ama hırs yaptırıyorlar. Haftalardır arkadaşlarımızla eşimiz dostumuzla gidiyor farklı araçlarla gazlıyor gidiyor çayımızı kahvemizi içiyor dağılıyoruz. Gayet on numara ortamımız var çük şükür..

CeM öZeR
09-09-2012, 13:31
Kankacigim deniyeceğiz tabi kacari yok bu ay ici Ankara yolumuz var.ordada güzel tsı lerimiz var ben. Denemek istiyorum. Aracımı aynı setupta yarışmak görmek istiyorum Cem'in saniye degerleri 1 saniye onde benden **'a Kayseri'nin havası soğuk iki araç yan yana ne olur görmek istiyorum

Kardeşim Sağol. Araban benim arabam. Sözüm var ağırlayacağım seni. ;) Videolara dikkat ettim de ben 19 derecede sen 25 derecede basmışsın galiba kardeşim.

CeM öZeR
09-09-2012, 13:36
maşallah cem aracın çok güzel yürüyo onu geçtim bi insan hem sürüp hem böle bi video çekmesi çok daha büyük başarı :D

coopera gelince beklediğimin altında kaldı yazılım ve Downpipe daha fazla fark eder diye düşünüyodum çünkü stock halide buna yakın yürüdü eğer ismail yine bişler yapmadıysa o zamandan bu yana :D ama filitre olmaması büyük etken bence acil filitre takılıp bakılmalı cooper şişiyo sanki filitre olmadığından
güzel bi gündü ıbıza cupra golfV gti videolarını çeken olmadımı

Atlet giymedim abi +10 hp :D Sadece yakıtı biraz daha dinlenmiş iyisinden aldım,bujilerin sentil ayarı 10 mm olmuş onu da 0.70 mm'ye ayarladım iyi farketti. Emek veriyoruz karşılığını alıyoruz çok şükür :) Jetta-R ile golf 5 gti dsg denemesini de yapalım bir ara. ;) Harbi ibizayla golf gti videolarını unuttuk ya.

Cooper 8-10 boy civarı hızlanmış ama eminim filtre kiti ve iyi bir son susturucu ile daha verimli ve şu anki haline göre daha ilerde yürüyecektir.

997TT
09-09-2012, 14:02
Cem,Masallah,ıyı yurumussun gercekten. Keyıfle bınmek nasıp olsun...
Not:Cem'in aracına sadece "1" kez yazılım atılmıstır,kendısının mekanık sorunları var olan seylerdı ve zamanla hallettı,bu hale geldı.
Italya GP si baslıyorrrrrrr....

RsErdi
09-09-2012, 14:48
iyi çeviriyor maşallah

yasin_38
09-09-2012, 15:10
:) Jetta-R ile golf 5 gti dsg denemesini de yapalım bir ara. ;)
.

ilk fırsatta deniycem açıkçası ben gti yi çok daha iyi bekliyodum dsg olunca ama şanzuman vites atışları çok büyük kayıp var sizinkilerle alakası yok manuel gibi zaman kaybediyodevirlenene kadar ömerin cupra ile de o fark olunca ben ömerle denemiştim ona filitre takmadan çok az bi fark vardı dengeli bi deneme olabilir

Kekuti*
09-09-2012, 15:57
Kisaa anektod paylasayim Minici olarak..

Bende otomatik kullaniyorum 184luk modeli. Manuel farketmez diyen arkadaslar, duzgun dogru spec list yapan arkadas manuelle 1.5 uzeri rahatlikla acabilir. Otomatikte acamiyorunuz, denedik gorduk.. Manuel daha hizli vites atarsin Dsg den biraz yavas olur ama yinede bmw otomatiginden hizli olacagi kesin ;)

Aracta ne var tam bilmiyorum ama evolve sisteminin oturmasi uzun sure alicak gibi gorunuyor :) yurt disindaki reklam politikalari ve ucuk dyno verileriyle iyi reklam yaptilar :)
Ben sadece tek mini baz alinip kistas alinmasina karsiyim, biraz gaz var gibi anliyorum. Ama tr deki tek mini o arac degil hatirlatirim :)

Acik filtre olayina gelince, biraz ugras gerektiriyor. Cooper icin filtre pek ilac degil kutu ici emisi daha iyi olan bir filtre denenmesi dogru olur.. Ama tikanmasi filtreden kaynaklanmiyor..

Umarim istanbula yolunuz duser, gergin gtilari cok seviyoruz biz burda :D

Kazasiz belasiz surusler diliyorum hepinize..
Masallah

Kekuti*
09-09-2012, 15:59
Ek olarak 1. Vites ve 2. Vites basma nedir :) gti biraz avantajli sanirim..

Cooper 2. Vites 65+ ve 3. Vites 90 uzeri basarsa fark bu kadar olmaz ;)

997TT
09-09-2012, 16:09
Cooper Pro konustu ;)
Kesınıkle dogru,otomda fazla basınc problem yaratıyor,ancak vıtesı hızlandırmak mumkun,tabı DSG gıbı olmaz...
Cem'in arac suan cok hızlı,umarım yıne hızlı oldugunu dusunen 1-2 GTI ıle dener,fark daha ıyı anlasılır.
Ayrıca Cem'in aracına update yapılmadı,ne zamankı yetmıyor derse,update mumkun ama ıyı yuruyen bır makıne duzenı var...
Ayrıca sadece tavsıye;Cem,sen dahıl,konuya yazarken atarlı gıderlı degılde,daha cok ıyı yuryen bır arac sahıbı gıbı yazılamsını tercıh ederım.
Tarzının kımlere oldugu acık ancak boyle yaparak kendıne olan saygını zedelersın.Bos ver,ne derlerse desınler,vıdeo yada bu tarz seyler en guzel yanıt olur....

zafa38
09-09-2012, 16:27
Kisaa anektod paylasayim Minici olarak..

Bende otomatik kullaniyorum 184luk modeli. Manuel farketmez diyen arkadaslar, duzgun dogru spec list yapan arkadas manuelle 1.5 uzeri rahatlikla acabilir. Otomatikte acamiyorunuz, denedik gorduk.. Manuel daha hizli vites atarsin Dsg den biraz yavas olur ama yinede bmw otomatiginden hizli olacagi kesin ;)

Aracta ne var tam bilmiyorum ama evolve sisteminin oturmasi uzun sure alicak gibi gorunuyor :) yurt disindaki reklam politikalari ve ucuk dyno verileriyle iyi reklam yaptilar :)
Ben sadece tek mini baz alinip kistas alinmasina karsiyim, biraz gaz var gibi anliyorum. Ama tr deki tek mini o arac degil hatirlatirim :)

Acik filtre olayina gelince, biraz ugras gerektiriyor. Cooper icin filtre pek ilac degil kutu ici emisi daha iyi olan bir filtre denenmesi dogru olur.. Ama tikanmasi filtreden kaynaklanmiyor..

Umarim istanbula yolunuz duser, gergin gtilari cok seviyoruz biz burda :D

Kazasiz belasiz surusler diliyorum hepinize..
Masallah

Yapmayın EMG gelicek şimdi:D

Kekuti*
09-09-2012, 16:30
Haşa pro falan degilim, ama arkamda iyi calisan bir garaj, parca tedarigimi yapan ciddi bir tedarikci ve bu arabayi yuruten sisman bir pampam var :)

Demek istedigim su, ben bugune kadar hic bir zaman gti i kucumsemedim hatta yukarda Allah var guzel gidiyor arkadasin araci. Ancak olay su, alin size cooper la videom, yuruyene *** atan arkadaslara kapak olsun gibi bir mana cikardim ilk cumleden. Ama o cooper baz degil ;)

Oncelikle olay su; Evolve markasinin reklam politikasi su sekilde;
1- sisirilmis denyo verileri :)
2- universal mini forumlarina hakim olmalari ve baska markalara pazar birakmamalari..

Ben aracima Evolve ismiyle bisey koymak istesem i tercooler disinda hic bir urununu dusunmem. Benim tezim sudur, yazilim arac dinlenerek afr si egtsi kontrol edilerek yapilmalidir. Hazir programi alip uzeride editler yapmak bana pek saglikli gelmiyor :) dusuncem dogru veya yanlis sadece bir varsayimdir.
Ek olarak yorumlarima gelirsem, basinc zart zurt okumadim. Ama stock bile olsa copper i 3.000 rpm alti(r56 icin konusuyorum) bastirirsaniz, clio dizel bile 1-2 saniye onde olacaktir ki denedigi araba gti :D adil olmamis pek.

Son olarakta, İstanbul dememin olayi su. Burda cok syida hizli cooper var. Bir okadarda hizli gti var, ama tek miniyle deneyip araci yargilamak biraz yanlis. Hayal dunyasina kapilmamak lazim :)
Emeklerinizi kucumsemiyorum, hatta taktir ediyorum. Ama bu kadar hirs inanin iyi degil.

TR'de cok hizli miniler var. Tipki bu gti gibi ;)
O yuzden bu kadar hirs ve birseyler kanitlama hirsini anlayabilmis deilim.

İki tarafida kutluyorum guzel denemeler olmus. Dogru yada yanlis denenmis bir sonuc gorulmus ama bu sonucun dogru olmadigini belirtmek amacim ;)
Tekrar kazasiz belasiz surusler dilerim..

CeM öZeR
09-09-2012, 16:31
Ek olarak 1. Vites ve 2. Vites basma nedir :) gti biraz avantajli sanirim..

Cooper 2. Vites 65+ ve 3. Vites 90 uzeri basarsa fark bu kadar olmaz ;)

Valla neyse , ne denildiyse onu yazdım. Hız olarak 1. viteste ben miniye uydum çünkü ben arkadan deviri arttırarak mininin yanına geldim. 2. viteste ise bekledim yanıma gelince bastık. Hız olarak bir uyuşmazlık olmadı aramızda. Dediğiniz doğrudur daha üst hızlarda denenebilirdi. Ama siz de bilirsiniz ki en fazla iki boyluk farklar bunlar.. Sağolun iyi dilekleriniz için. 3-13 Ekimde İstanbulda olacağım ama aracımı getirmeyi düşünmüyorum. Getirsem fena olmazdı dener,gülüp,eğlenirdik.. Çünkü hem maddi açıdan hem yoğun eğitim programımdan dolayı araba orda başıma bela olabilir. :)

Kekuti*
09-09-2012, 16:33
Ayrica murat abi son cumleyi anlayamadim? Saygimi zedeleyecek bir atifta bulundum?

Biraz yanlis anlasilmisim heralde yine :)

Mini prof. Degilim ama bu arc nasil yurur cok iyi biliyorum. Hatta bu sitede o kadar cok mini hakkinda master yapmis kisiler varki, ben cidden birsey bilmiyorum :) R56 ya ciddi emek harcadim ve bu araba nasil en ust duzeye gelir oldukca iyi biliyorum.

En onemli ihtiyac ; MoNeY :D gerisi bilgi birikim be dogru insanlar ;)

CeM öZeR
09-09-2012, 16:37
Haşa pro falan degilim, ama arkamda iyi calisan bir garaj, parca tedarigimi yapan ciddi bir tedarikci ve bu arabayi yuruten sisman bir pampam var :)

Demek istedigim su, ben bugune kadar hic bir zaman gti i kucumsemedim hatta yukarda Allah var guzel gidiyor arkadasin araci. Ancak olay su, alin size cooper la videom, yuruyene *** atan arkadaslara kapak olsun gibi bir mana cikardim ilk cumleden. Ama o cooper baz degil ;)

Oncelikle olay su; Evolve markasinin reklam politikasi su sekilde;
1- sisirilmis denyo verileri :)
2- universal mini forumlarina hakim olmalari ve baska markalara pazar birakmamalari..

Ben aracima Evolve ismiyle bisey koymak istesem i tercooler disinda hic bir urununu dusunmem. Benim tezim sudur, yazilim arac dinlenerek afr si egtsi kontrol edilerek yapilmalidir. Hazir programi alip uzeride editler yapmak bana pek saglikli gelmiyor :) dusuncem dogru veya yanlis sadece bir varsayimdir.
Ek olarak yorumlarima gelirsem, basinc zart zurt okumadim. Ama stock bile olsa copper i 3.000 rpm alti(r56 icin konusuyorum) bastirirsaniz, clio dizel bile 1-2 saniye onde olacaktir ki denedigi araba gti :D adil olmamis pek.

Son olarakta, İstanbul dememin olayi su. Burda cok syida hizli cooper var. Bir okadarda hizli gti var, ama tek miniyle deneyip araci yargilamak biraz yanlis. Hayal dunyasina kapilmamak lazim :)
Emeklerinizi kucumsemiyorum, hatta taktir ediyorum. Ama bu kadar hirs inanin iyi degil.

TR'de cok hizli miniler var. Tipki bu gti gibi ;)
O yuzden bu kadar hirs ve birseyler kanitlama hirsini anlayabilmis deilim.

İki tarafida kutluyorum guzel denemeler olmus. Dogru yada yanlis denenmis bir sonuc gorulmus ama bu sonucun dogru olmadigini belirtmek amacim ;)
Tekrar kazasiz belasiz surusler dilerim..

İyi de dostum sen okuduğunu iyi anlamamışsın ki. Ben konuyu açtım mini videosundan sonraki bölüm bonus bölümü orası bana 4 kapı cam tavanınla sen otur diyen type R'cı arkadaşa ve herkesin bildiği Zafaya. Sen üstüne almışsın. 2 farklı konu açıp konu kirliliği yapmak istemedim. Ama birbirine karıştırmışsın. Ben mini öyle gidiyor böyle gidiyor şöyle kaçıyor, onu bu kadar geçtiğime göre şunu bu kadar geçerim demiyorum ki. Size safa beni çok yanlış tanıtmış anlaşılan.

zafa38
09-09-2012, 16:38
Ayrica murat abi son cumleyi anlayamadim? Saygimi zedeleyecek bir atifta bulundum?

Biraz yanlis anlasilmisim heralde yine :)

Mini prof. Degilim ama bu arc nasil yurur cok iyi biliyorum. Hatta bu sitede o kadar cok mini hakkinda master yapmis kisiler varki, ben cidden birsey bilmiyorum :) R56 ya ciddi emek harcadim ve bu araba nasil en ust duzeye gelir oldukca iyi biliyorum.

En onemli ihtiyac ; MoNeY :D gerisi bilgi birikim be dogru insanlar ;)

Kanka yeni Trendim EMG yi geçmek :)
Şaka bir yana Kendi aracım en iyi yürüyen TSI lardan Fakat ciddi yapılmıs bi Miniye TSİ grubu suanki imkanlar dahilinde yetişemez nezamanki LOBA Motorsport un K04 Turbo upgrade ini düzgün çalıştırcak bir yazılım gelir ozaman TSI dan korkulur...
İnşallah onumuzdeki gunlerde DSG software upgrade için gelicem İstanbula gorusmek dilegiyle...

Cem.B
09-09-2012, 16:42
Gerilmeyin yaw :) ama polo kadrana gore baktim hizli(sonucta kendi kadranimada bakip hesaplamalar yapiorum)
Pololar cidden hizli gidiyor ve yine yaziorum kimse sallamamis ama ;) ole bir poloyla farki gormek isterdim

öskür
09-09-2012, 16:45
hiz gti varken neredeydiniz:p
ahahh murat baskan pbox verileri nerde koyun veriler yarissin arabalar yarismasin:))

Kekuti*
09-09-2012, 16:51
Valla neyse , ne denildiyse onu yazdım. Hız olarak 1. viteste ben miniye uydum çünkü ben arkadan deviri arttırarak mininin yanına geldim. 2. viteste ise bekledim yanıma gelince bastık. Hız olarak bir uyuşmazlık olmadı aramızda. Dediğiniz doğrudur daha üst hızlarda denenebilirdi. Ama siz de bilirsiniz ki en fazla iki boyluk farklar bunlar.. Sağolun iyi dilekleriniz için. 3-13 Ekimde İstanbulda olacağım ama aracımı getirmeyi düşünmüyorum. Getirsem fena olmazdı dener,gülüp,eğlenirdik.. Çünkü hem maddi açıdan hem yoğun eğitim programımdan dolayı araba orda başıma bela olabilir. :)

Araci getirmen onemli degil, gel istersen cay kahvede iceriz.. Burayida gormende fayda var ;)
Tekrar kazasiz belasiz surusler dilerim

Kekuti*
09-09-2012, 16:57
İyi de dostum sen okuduğunu iyi anlamamışsın ki. Ben konuyu açtım mini videosundan sonraki bölüm bonus bölümü orası bana 4 kapı cam tavanınla sen otur diyen type R'cı arkadaşa ve herkesin bildiği Zafaya. Sen üstüne almışsın. 2 farklı konu açıp konu kirliliği yapmak istemedim. Ama birbirine karıştırmışsın. Ben mini öyle gidiyor böyle gidiyor şöyle kaçıyor, onu bu kadar geçtiğime göre şunu bu kadar geçerim demiyorum ki. Size safa beni çok yanlış tanıtmış anlaşılan.

Konuyu yanlis anladiysam mazur gorun ben gereksiz gaza gelmisim :) iphoneun kic kadar ekranindan zor okunuyor :D
Ama son cumle yakismamis, zafayla tanistik bir kere gorustuk ama biz boyle gevsek gevsek milletin arkasindan dedikodusunu asla yapmayiz. Zafa da hic bisey demedi sizin hakkinizda.

Su bizim alptuuu nun çuprasiyla denetseydik valla sizi :) cok merak ediyordumda bizim dana arabayi satti

Kekuti*
09-09-2012, 17:03
Kanka yeni Trendim EMG yi geçmek :)
Şaka bir yana Kendi aracım en iyi yürüyen TSI lardan Fakat ciddi yapılmıs bi Miniye TSİ grubu suanki imkanlar dahilinde yetişemez nezamanki LOBA Motorsport un K04 Turbo upgrade ini düzgün çalıştırcak bir yazılım gelir ozaman TSI dan korkulur...
İnşallah onumuzdeki gunlerde DSG software upgrade için gelicem İstanbula gorusmek dilegiyle...

Kanka biraz iddalimi olur bilmiyorum. Tsi i hafife almiyorum ama egzantrikli bir copperi gecmek biraz zor gibi geliyor bana. Ki sadece egzantrik yok bu araclarda :D

Denemeler muhabbettir, aren bana tir sokuyor bir kere bile donup agzimi acmadim mesela :) maksat muhabet.
Gelin istanbula hep beraber grup seks tadinda carpistiralim arclari :) rocco disinda tsi la denemedim bende banada neler yapmam gerektigine dair fikir olur. Al cemi de gelin kardes kardes :)

Bu arada yabana atilmayacak r53'ler var. Bt var md var. Aren'in klasmani olan araclar. Bi kademe alti Cem var speclerine gore cok iyi gidiyor oda. R56 olarak en klasman disi gt28 li bi arc var. Bide hizli bir t4 turbolu var ama antalyada o arkadasimiz.
Harcadigim parayi works'e harcasaydim keske diye kafami taslara cok vuuyorum bazen :)

Kekuti*
09-09-2012, 17:03
hiz gti varken neredeydiniz:p
ahahh murat baskan pbox verileri nerde koyun veriler yarissin arabalar yarismasin:))

Arkadasim polemik yaratmasana senin sadece plakan hizliydi :D

Bitanesin ;)

997TT
09-09-2012, 17:10
Ben gayet guzel yazdim ve bilgilerinden dolayi seni ovdum?
Ayrica saygini kaybetme derken oradaki tum cumle Cem'e. İlk 2 satir haric tum post Cem'e zaten ;)
Yahu,hizlimi okuyorsunuz yoksa onyargilimi anlamadim ama ogut vereyim istedim...
Ozgurum avci guzelim,biz pololari yaptigimizda ortalikta hizli 1.4 yoktu,olanlarida fena geciyorduk,1 sene gecti uzerinden... Pbox verileri belli,bekliyoruz daha iyilerini,cikar mi sence? ;)

YGZ96
09-09-2012, 17:13
Birsey sormak istiyorum senin aracın türkiyenin en hızlı 1.4tsi mi?

@Lp2
09-09-2012, 17:14
kım en hızlı 1.4 tsı merak ettım bende bu hafta bı tane daha alıyorum tekrar denemek ısterım

öskür
09-09-2012, 17:16
Arkadasim polemik yaratmasana senin sadece plakan hizliydi :D

Bitanesin ;)

ben anlamaz birader hic gecen olmadi ondandir ehehehe:)

Ayrica saygini kaybetme derken oradaki tum cumle Cem'e. İlk 2 satir haric tum post Cem'e zaten ;)
Yahu,hizlimi okuyorsunuz yoksa onyargilimi anlamadim ama ogut vereyim istedim...
Ozgurum avci guzelim,biz pololari yaptigimizda ortalikta hizli 1.4 yoktu,olanlarida fena geciyorduk,1 sene gecti uzerinden... Pbox verileri belli,bekliyoruz daha iyilerini,cikar mi sence? ;)

valla oda var baskan ama veriler sende biz izliyoruz:)
gerci stok beyinle daha fazla ileri gidilebilecigini sanmiyorum cok fazla...

bu arada 2haftadir bildircin durdu:( gozumuz havalarda beklioz...

YGZ96
09-09-2012, 17:17

Pbox verilerini öğrenebilir miyim acaba? Benim aracimdan hızlı olup olmadığınızı görmek istiyorum da.

997TT
09-09-2012, 17:19
14,8 100-200km, dogrumu ozgur? 2 kisi buarada...
Edit: 50-150km 8,8sec Evotech, 9,1 ecu, 100-200km 15,1 evotech

@Lp2
09-09-2012, 17:19
http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuju4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

tek kısı ole denemek ıcın cekmıstım ayar denerken en ıyı bu cıkmıstı ne kadar ıyı anlamam

Kekuti*
09-09-2012, 17:20

Abi quote gormeyince ambale oldum. Ayfondan okuyunca boyle oluyor :)

Dun kardesimi evlendirdikde biraz gerginim sanirim bilmiyorum :D aldiris etme

Serhat Y.
09-09-2012, 17:38
yokmudur istanbulda hızlı polo gti denetsek hakkaten cem in r53 le bende farkı merak ediyorum.
İstanbulda benim bildiğim Cem in aracının bi üst grubu olarak Aren var birde Luai. Yekta ile setuplar yakın diye biliyorum.

Cem.B
09-09-2012, 20:00
yokmudur istanbulda hızlı polo gti denetsek hakkaten cem in r53 le bende farkı merak ediyorum.
İstanbulda benim bildiğim Cem in aracının bi üst grubu olarak Aren var birde Luai. Yekta ile setuplar yakın diye biliyorum.

kanka ist da çok deneyen polo yok sanırım hayırlısı tabi,luaide race cam falan var hepimizden farklı, diğerleri ile kapak+methanol farkı var bende kanka

Ertug_T.
09-09-2012, 20:59
maşallah kardeşim on numara..başka bişey demeye gerek yok =)

YGZ96
09-09-2012, 21:26
Fabia versek olmaz mı :) ben kendime polo bulamıyorum

-Günalp-
09-09-2012, 21:49
Hızlı gti sadece Kayseri'de var sanırım. İstanbulda deneyecek arac yok minilerle..

YGZ96
09-09-2012, 21:56
Hızlı gti sadece Kayseri'de var sanırım. İstanbulda deneyecek arac yok minilerle..

Dostluk çerçevesinde her zaman denerim ben.

kelalper
09-09-2012, 22:16
Yaw polo var da piyasaya cikmiolardir. Oskur var mesela. Hiz polo.

öskür
09-09-2012, 22:20
Yaw polo var da piyasaya cikmiolardir. Oskur var mesela. Hiz polo.

ganka satali 6 ay olmustur be ya:)

Serhat Y.
09-09-2012, 22:20
oskur olabilir ozaman kabul ederse, birde ben polo ile nasıl olur onu merak ediyorum, yoksa 1.4tsi vardır tabi hatta gurkanın roccoyla denemişti cooperlar

997TT
09-09-2012, 22:24
Ozgurun aracı Mersınde suan....
Yılda ayarlasın,bır suru GTI ve Cupra yaptı. Sahıplerı kabul ederse,guzel bır bulusma olabılır...

Cem.B
09-09-2012, 22:28
Ozgurun aracı Mersınde suan....
Yılda ayarlasın,bır suru GTI ve Cupra yaptı. Sahıplerı kabul ederse,guzel bır bulusma olabılır...

evet olabilir öyle bir durum :)

qatrio
09-09-2012, 22:33
Varım diyor :D

Cem.B
09-09-2012, 22:37
Varım diyor :D

tamam çıktı polo 2 hafta sonra yapalım bir org :)

DoDo_hamann
09-09-2012, 22:43
Maşallah araçlara, merak ettiğim polo'nun basıncı nedir peak ve cont olarak?

YGZ96
09-09-2012, 22:46
Varsa bu gece müsait olan polo gti cupra cooper tanisalim. Türkiyenin en hızlı 1.4tsi olamasakta denemek isterim ;)

Cem.B
09-09-2012, 22:48
Varsa bu gece müsait olan polo gti cupra cooper tanisalim. Türkiyenin en hızlı 1.4tsi olamasakta denemek isterim ;)

bu gece ztn olmazda 2 hafta daha gelemem heralde amortisörümde sorun var 1-2 haftaya gelcek siparişi verdim o gelsin takayım buluşma ayarlarız

SDR_07
09-09-2012, 23:16
Kardeşim Sağol. Araban benim arabam. Sözüm var ağırlayacağım seni. ;) Videolara dikkat ettim de ben 19 derecede sen 25 derecede basmışsın galiba kardeşim.

Dostum tabiki yürüteceğiz **'a benzin filan bizim arabaları cok etkiliyor sanırım bazen daha etkili gittiği oluyor iyi olunca olmayınca düşüyor ben diyorum sana emeginin karşılığını suan veriyor araban suan 2 boy onde görüyorum seni.denemek görmek lazım **'a ben herzaman yazılımıma güveniyorum uzunda neler olur. Meraktayim

ChtArdARSL
09-09-2012, 23:35

Senın aracında neler war suan stock harıcı ıle denemıstık?

YGZ96
09-09-2012, 23:56
Senın aracında neler war suan stock harıcı ıle denemıstık?

Yazılım, downpipe, dv, egzos

ChtArdARSL
10-09-2012, 00:01
Yazılım, downpipe, dv, egzos

Dyno warmı? 100-200 olcunmu hıc suan denerdım senle ama acayıp trafık basladı kavacık temde

997TT
10-09-2012, 00:11
Videoda cekin,bizde izleyelim...

YGZ96
10-09-2012, 00:13
Dyno warmı? 100-200 olcunmu hıc suan denerdım senle ama acayıp trafık basladı kavacık temde

Dyno var pbox verileri de var.
Dyno 203hp tekerde, pbox ise gizli kalsin. ;)

ChtArdARSL
10-09-2012, 00:28
Videoda cekin,bizde izleyelim...

Bnde tsı arıyordum stage 1 ıyı denk geldı abı :) ztn stockende denemıstık abı ıle..

Dyno var pbox verileri de var.
Dyno 203hp tekerde, pbox ise gizli kalsin. ;)

Istersen salı aksamı deneyebılırız 225-230 kdr.. Stage2(ıntercooler,egzoz,dv,dp) roccoları 3 boy kdr gecıyorum senlede merak edıyorum abı sımdıde cıkardık ama tem kopru yapımdan dolayı trafık olustu mınıyı davtıne ıstınaden..

ChtArdARSL
10-09-2012, 00:29
2 aracada masallah bu arada ınsallah dahda hızlanırlar

YGZ96
10-09-2012, 00:35
Hafta içi bilecikte oluyorum maalesef haftasonu uygunum.
Yarin toplantim var istanbulda gece burdayım denemek isteyen olursa

ChtArdARSL
10-09-2012, 00:39
Hafta içi bilecikte oluyorum maalesef haftasonu uygunum.
Yarin toplantim var istanbulda gece burdayım denemek isteyen olursa

Kısmet dıyelım hayırlı gecler

CeM öZeR
10-09-2012, 08:34
Dostum tabiki yürüteceğiz **'a benzin filan bizim arabaları cok etkiliyor sanırım bazen daha etkili gittiği oluyor iyi olunca olmayınca düşüyor ben diyorum sana emeginin karşılığını suan veriyor araban suan 2 boy onde görüyorum seni.denemek görmek lazım **'a ben herzaman yazılımıma güveniyorum uzunda neler olur. Meraktayim

Adamsın :) Allah razı olsun.. Bakarız kardeşim..

Bu arada maşallah yine fitili ateşledim sanırım :)

zafa38
10-09-2012, 10:19
Ortalik 56 olmus herkes gazlanmis:)
Eksikleri tamamliyayim sahalara hizli sekilde donucegim ins dsg ve yazilim guncellemesi ile...

CeM öZeR
10-09-2012, 10:27
Ortalik 56 olmus herkes gazlanmis:)
Eksikleri tamamliyayim sahalara hizli sekilde donucegim ins dsg ve yazilim guncellemesi ile...

Rakip çoğaldı ağa. Bende olmasam deneyecek araba bulamayacağız. Alp'i de ayaklandır adam hayata küstü. Revo mevo olaylarını aştım artık. Tsi kardeşliği yapalım. :D Type R,E36-E46 M3, 300 hp civarı araçlar felan bulalım. :Deli: :D

Talh@
10-09-2012, 10:43
varsa istanbulda pololu bi organizasyon bende katılırım.

MCS r56 yazılım,dp, intercooler...

Arenimo
10-09-2012, 12:13
İstanbulda hizli bi ibiza yapiliyo haftya isleti biter heralde :D ben rodaj yapiyorum 1 haftadir daha dogrusu gezip keyfini cikartiyorum:D

nicksar
10-09-2012, 14:11
Arabanın maşallahı var . Kazasız, belasız sürüşler .

@Lp2
10-09-2012, 15:30
İstanbulda hizli bi ibiza yapiliyo haftya isleti biter heralde :D ben rodaj yapiyorum 1 haftadir daha dogrusu gezip keyfini cikartiyorum:D

AYN & Ecufast mı yoksa :)

Arenimo
10-09-2012, 15:45
AYN & Ecufast mı yoksa :)

AYN auto & ECU FAST gurula sunar :D

zafa38
10-09-2012, 15:47
@Lp2 yine neler karıstırıorun :) Sabahki numara seninse kaydediorum Bekle beniiii :D

@Lp2
10-09-2012, 16:00
kaydet kardeşim gel gel beklıyorum valla

Kekuti*
10-09-2012, 16:18
Alptug kardes gel beni bi yar :D

DoDo_hamann
10-09-2012, 16:47
kaydet kardeşim gel gel beklıyorum valla

Hızlı birşeyler geliyor yine :)

Bu arada arabanın basıncını sormuştum?

Rabbit33
10-09-2012, 17:11
Hız GTI Mersin de bartu arkadaşımız kullanıyor,kendisi de bu forum da maşallah çok güzel araç özellikle rengi .