PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : segman bıtmesi

akıncı
10-09-2012, 08:25
2005 model nıssan almera qg15 kodlu motor 2000 km once komple sıfırlandı motor, 0,50 piston 0.50 sekman takıldı,cumartesı gunu baktığımızda sekman kırmış gibi kompresor vermeye yağ yakmaya başladı neyse açtık baktıkkı sekman bitmış bildiğin sekmanlar incelmış size gore neden yapmış olabılır.Motor toplanırken olculer tamdı sekman aralığı,gomlekte problem felan yoktu

rekord2000
10-09-2012, 09:29
Segmanlarin yerli olmadigina eminsiniz degil mi?

akıncı
10-09-2012, 09:34
Segmanlarin yerli olmadigina eminsiniz degil mi?

npr marka japon sekman

MeRtCaN
10-09-2012, 09:43
npr marka japon sekman

Hamza ustacım bende tam onu dıyecektım Sekmanlar Npr mi diye..

Acıkcası ben pek guvenemıyorum Npr Sekamana Pıyasada Japon dıye satılan Ama sahte olan Npr Urunlerı var

nereden alınmıstı malzemeler ?

rekord2000
10-09-2012, 09:43
ilginc. Konunun uzmanlar gelir birazdan bende merak ettim simdi.

s2k
10-09-2012, 09:50
ilginc. Konunun uzmanlar gelir birazdan bende merak ettim simdi.

konunun uzmanları yukarda yazmıs zaten ?

Maxi
10-09-2012, 09:57
ne olursa olsun bir segmanın 2000 km de biteceğini düşünmüyorum
segman yerli bile olsa hamurdan yapıldığını göstermez

bence hata segmanda değil başka bir yerde
ölçü hatası ? +0.5 segman piston takıldı, peki doğru ölçüde silindirler honlandımı?

yağ pompası ve yağ basıncı düzgünmü ? bakıldımı ? motor yağsız kalmış olmasın ?
yağsız kalırsa değil 2000 100km de bile bitebilir ..

aklıma bunlar geliyor

rekord2000
10-09-2012, 10:02
konunun uzmanları yukarda yazmıs zaten ?

1. Olarak telefondan girdigim icin yorumlari hemen goremiyorum!
2. Olarak uzmanca gelen bi aciklama hemen senin yorumunun altinda yazili durumda!
3. Olarak neden insanlara hemen gider yapma merakiniz var onu cozemedim bu forumda!
4. Olarak gecmis olsun hocam segmanlarina uzuldum yeni motor keyfi surmek varken simdi bidaha ugras uzucu bi durum:(

UmutRıza
10-09-2012, 10:07
Geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum

s2k
10-09-2012, 10:12
1. Olarak telefondan girdigim icin yorumlari hemen goremiyorum!
2. Olarak uzmanca gelen bi aciklama hemen senin yorumunun altinda yazili durumda!
3. Olarak neden insanlara hemen gider yapma merakiniz var onu cozemedim bu forumda!
4. Olarak gecmis olsun hocam segmanlarina uzuldum yeni motor keyfi surmek varken simdi bidaha ugras uzucu bi durum:(

Vay arkadaş sen niye bööle hemen küstün ki :D gider mider yok ne gideri :soru: 2 olasılık var ya rektifiye hatası yanlış ölçümlerle toplanmış ki arkadaş ölçülerde hata olmadığını söylüyor, yada segmanlar kalitesiz.

Sen şimdi uzman cevap gelir diye yazınca adamlar sanki bişey bilmiyorda bi bilen gelsin öğrenizi gibi bi durum olmuş ondan öyle yazdım :cool:

Yukarıdada zaten tek kalan seçenek segmandan kaynaklanabileceğini yazmışlar. Uzmanca gelen cevapta yazan soruların cevabı zaten ilk postta var ;9 Maxi Bey yağlanma sorunu olabileceğinide eklemiş :icon_tup:

edit: gider yapmak istesem senin gibi !!! lerle doldururdum cümlelerin sonunu ;)

BahattinS
10-09-2012, 10:14
Bu motorda nasıl bilmiyorum ama daha önce topladığımız bi motorda gömleklerin her noktasının aynı ölçüde olmaması yüzünden aynı problemi yaşadık.

akıncı
10-09-2012, 10:14
Hamza ustacım bende tam onu dıyecektım Sekmanlar Npr mi diye..

Acıkcası ben pek guvenemıyorum Npr Sekamana Pıyasada Japon dıye satılan Ama sahte olan Npr Urunlerı var

nereden alınmıstı malzemeler ?

mertcan sureklı kullandığımız segman hondalarda, ozellıkle hiç gormedım boyle bişey toz emmış dıye düşünuyoruz oyle bır durumda o km de zor rektefıyecımızde tam bır açıklık getıremedı sanırım segmandabır hata var npr fırmasıylada goruştuk kabul etmıyorlar artık garantıden kendım komple yenıden yapacam hayırlısı bakalım Allah can sağlığı versın .müşterimızıde zor durumda bırakmanın bir anlamı yok

s2k
10-09-2012, 10:15
2005 model nıssan almera qg15 kodlu motor 2000 km once komple sıfırlandı motor, 0,50 piston 0.50 sekman takıldı,cumartesı gunu baktığımızda sekman kırmış gibi kompresor vermeye yağ yakmaya başladı neyse açtık baktıkkı sekman bitmış bildiğin sekmanlar incelmış size gore neden yapmış olabılır.Motor toplanırken olculer tamdı sekman aralığı,gomlekte problem felan yoktu

şu anda gçmleklerde problem var mı ? sadece segmanlar mı bitmiş ?

akıncı
10-09-2012, 10:18
ne olursa olsun bir segmanın 2000 km de biteceğini düşünmüyorum
segman yerli bile olsa hamurdan yapıldığını göstermez

bence hata segmanda değil başka bir yerde
ölçü hatası ? +0.5 segman piston takıldı, peki doğru ölçüde silindirler honlandımı?

yağ pompası ve yağ basıncı düzgünmü ? bakıldımı ? motor yağsız kalmış olmasın ?
yağsız kalırsa değil 2000 100km de bile bitebilir ..

aklıma bunlar geliyor

yağ problemı yok, oyle olsa yataklarda skıntı olurdu,yağ lambası anında sonuyor zaten oçulerıde kendımız kompretorle olçuyoruz sıfır hata şans artık bu durum bişey dıyemıyorum

caglargungor
10-09-2012, 10:19
hamza bey geçmiş olsun olmazdı böyle şeyler =)

akıncı
10-09-2012, 10:19
şu anda gçmleklerde problem var mı ? sadece segmanlar mı bitmiş ?

sekman bıttıği,için gomleklerede zarar vermış gomlek takılcak tekrar

akıncı
10-09-2012, 10:24
hamza bey geçmiş olsun olmazdı böyle şeyler =)
bızde şaşırdık açıp gorunce ,kısmet kanka :)

s2k
10-09-2012, 10:24
yağ problemı yok, oyle olsa yataklarda skıntı olurdu,yağ lambası anında sonuyor zaten oçulerıde kendımız kompretorle olçuyoruz sıfır hata şans artık bu durum bişey dıyemıyorum

sekman bıttıği,için gomleklerede zarar vermış gomlek takılcak tekrar

yağlama problemide kesin olmadığına göre, montaj hatasıda anlatığınıza göre yok ? o zaman tek seçenek çok talihlisiniz segman hatası size çıkmış :D:D:D geçmiş olsun valla müşteriniz sizin gibi ustası olduğu için şanslı :icon_tup:

timucintt
10-09-2012, 10:25
segmanı bir yerde incelettirmen mümkünmü ? malzeme kalitesini vs ? bide 0.50 honlanmış motor ne denli 0.50 honlandı onuda iyice araştırmak lazım.... sırf bu yüzden motorumu rektefiye edemiyorum... ne adam gibi motoru ölçen var neden honlayabilen rektefiyeci var...daha geçen bmw motoru toplayan bir arkadaşın motor gömleğini honlantmak için gönderdiler sanayiye nasıl honlanmışsa daha gömlek üstünde pistonun zarar verdiği dikey çizikleri duruyordu o şekilde motoru toplandı kaç km gidebilecek o şekilde muamma...

akıncı
10-09-2012, 10:29
segmanı bir yerde incelettirmen mümkünmü ? malzeme kalitesini vs ? bide 0.50 honlanmış motor ne denli 0.50 honlandı onuda iyice araştırmak lazım.... sırf bu yüzden motorumu rektefiye edemiyorum... ne adam gibi motoru ölçen var neden honlayabilen rektefiyeci var...daha geçen bmw motoru toplayan bir arkadaşın motor gömleğini honlantmak için gönderdiler sanayiye nasıl honlanmışsa daha gömlek üstünde pistonun zarar verdiği dikey çizikleri duruyordu o şekilde motoru toplandı kaç km gidebilecek o şekilde muamma...

honlama yapılmadı bu motora,0,50 pistona gore talaş kaldırma işlemi yapıldı,daha sonra honlama yapıldı , honlamada ufak tefek hatalar kalır ama bu işte dediğiniz gibi hatalar kalması mumkun değil

bladerk
10-09-2012, 10:50
saçma olmuş hamza bence iki ihtimal var biri segman boşlukları düşük kalmış piston şişme yapınca segmanı yiyo (bu problem egt olan araçlarda çok görülür) ikinci ihtimal yine egt yanmada bi sorun var lpgden falan olabilen bi sorun böyle bi sorun varsa da subaplar belli eder kapağı da incele

sonuç olarak önerim sen o motoru cebinden yaparsın biliyorum müşterinle de konuş rektevecinle de piston segman beraber değiştirin yeniden boşluklar gözden geçirilsin sorun segman gibi değil bence bende de npr vardı öküz gibi gazladık biliyosun

BahattinS
10-09-2012, 11:06
saçma olmuş hamza bence iki ihtimal var biri segman boşlukları düşük kalmış piston şişme yapınca segmanı yiyo (bu problem egt olan araçlarda çok görülür) ikinci ihtimal yine egt yanmada bi sorun var lpgden falan olabilen bi sorun böyle bi sorun varsa da subaplar belli eder kapağı da incele

sonuç olarak önerim sen o motoru cebinden yaparsın biliyorum müşterinle de konuş rektevecinle de piston segman beraber değiştirin yeniden boşluklar gözden geçirilsin sorun segman gibi değil bence bende de npr vardı öküz gibi gazladık biliyosun

Erkut abi bu arada depodan gazlı ve bobin yeri olan 20 tane silindir kapağı çıktı :D Sıkıştırmayı da düşürüp yanma odasını ciddi anlamda büyütmek gerekiyormuş haftaya sana bi tane motor hazırlıyorum artık başlayalım :D

bladerk
10-09-2012, 11:17
Erkut abi bu arada depodan gazlı ve bobin yeri olan 20 tane silindir kapağı çıktı :D Sıkıştırmayı da düşürüp yanma odasını ciddi anlamda büyütmek gerekiyormuş haftaya sana bi tane motor hazırlıyorum artık başlayalım :D

herhalde duyduğum en güzel şey bu oldu sen motoru hazırla ben çalıştırmak için herşeyi hazırladım :D