PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : icralık araçlar

KGüneyli
13-09-2012, 15:45
- Cumleten hayırlı gunler, bikac arkadasla bikacgündür kafamızı kurcalayan bir konu hakkında ugrasmaktayız :)

Simdi bu icraalık aracları acık arttırmada satısa sunuyorlarmıs. Birkactane arac hosumuza gitti fiyatlarıda gayet uygun ; örnek acık arttırmaya cıkan fiyat 8.000tl bu aracı ihale ile alsak bize gelişi nekadar olur hani bu adamların kuru sıkıdan icerde ihalede fiyat arttırma gibi bi durumları oluyormu.

Biz bu ihaleye nasıl giricez nasıl bi yol izlicez.

ayrıca da bu ihalelerde aracı değerinden daha fazlaya çıkma ihtimali var mıdır:soru:

konuyla daha önce ilgilenenler bana yol yordam hakkında bilgi verebilirse sevinirim şimdiden sağolun

aslan
13-09-2012, 15:47
Tasiş teki icralık araçlardanmı bahsediyorsun?

officer
13-09-2012, 15:48
Açık artırmada fiyatın artmadığını düşünürsen en az 2 katı.
Araba 8se bi 8 kadar da vergisi var. + açık artırma

Müdavimleri var, ihale değerini geçerse almazlar zaten, satacakları rakamları bilip ona göre artırma yapıyorlar, ama binicidir çok çok beğenmiştir ya da canı ister piyasadan pahalıya da alabilir.

eyup58
13-09-2012, 15:48
o iş yaş gibi kardeş

cKatmer
13-09-2012, 15:49
bildiğim kadarıyla site aracılık yaparsa istediğiniz aracı örneginn

8bin TL x %18kdv + aracılık bedeli alıyorlar

Ken_Block
13-09-2012, 15:56
İcradan alınan araçtan olsun eşyadan olsun hayır gelmez..
Ağlayanın malı gülene nasip olmaz..

Bu icradan alan adamlar genelde mafya ve otopark sahipleri alıyorlar..
Araç en az 6-7 ay yatıyor zaten 8.000TL lik aracın 3-4.000 TL lik masrafı çıkar emin ol..

Le10ur
13-09-2012, 15:58
bu işlerle ılgıleneceksen sanayı de ıyı bır ustan olacak
aracların anahtarı bıle yok ruhsatı yok ıhaleden alıyosn aracı cekıcı ıle alıyosn sonra plaka ruhsat cıkartıysn ondan sonra satabılırsen satarsn bı kac tanıdıgım bu ısı yapıyor ıyı para var aslında bu ıste ama dedıgım gıbı aracı yapacak saglam ustalar lazım

Günkut
13-09-2012, 15:59
bildiğim kadarıyla site aracılık yaparsa istediğiniz aracı örneginn

8bin TL x %18kdv + aracılık bedeli alıyorlar

bu aracı arkadas bana pm atabilirmi :D

ghibli06
13-09-2012, 16:03
zamanında bir tane aracım icradan gitti, mahkemeliktik, hala da devam ediyor ama aracı devlet sattı, şimdi bir de onunla uğraşıyoruz...

icralık hiç bir şeyden ben daha hayır göreni bilmiyorum, Allah uzağımda tutsun...

MatraX_07
13-09-2012, 16:18
dostum yanlıs anlamada bu ıslerle ugrasmak ıstıyorsan arkan sağlam olacak veyaa ensesı kalın bırısını bulman lazım değilse kolay koley yedırmıyorlar

KaanBRS
13-09-2012, 16:23
*İcradan alınan araçların vergisini siz ödemezsiniz sizin yatırdığınız ihale bedeli üzerinden ödenir. Siz etlisine sütlüsüne karışmazsınız yani kısaca ihale bedeli + %18 kdv. dir
*Aracın bedelinin fazla yazdırılma durumu tamamen o araca değer biçen icra memurunun yaptığı işleme bağlıdır kimi zaman otoparkta aracın fiyatlarına sahibinden üzerinden bakılır ortalama bir fiyat yazılır.Bazen imkansızlıklar yüzünden telefon ile sorulup yazılır.
*Arkanın sağlam olmasına gerek yok en azından Bursa için konuşuyorum o konular artık geride kaldı bu satışlar gazete ilanı ile yapılıp halka açık olan bir durumdur.İsteyen istediğine parayı basar alır.
*Araç hakkında durumu daha önceden gidip otoparkçıya biraz avanta bırakarak bi yemek parası bir sigara? gibi öyle dıştan bir bakabilirsiniz.Geriye kalanına bakmak sizin yeteneğinize kalmış.

Burak E.
13-09-2012, 16:25
dostum yanlıs anlamada bu ıslerle ugrasmak ıstıyorsan arkan sağlam olacak veyaa ensesı kalın bırısını bulman lazım değilse kolay koley yedırmıyorlar

Abartıp mercedes bmw girmezsen bulaşmazlar güneşlideki yerden arkadaşım aldı bi araba hyundai strex aldık adamlar gık demediler bize ama mercedes bmw araça girersen sıkıntı cıkar :)

matthardy
13-09-2012, 17:48

+4623462456

sana bana yedirtmiyorlar.

bir harley için bakmıştık 4 milyardan başlıcaktı,2 kişi geldi "girmiyorsunuz" dedi -peki abi dedik yol aldık :D

DOHC
13-09-2012, 18:22

Ne kadar saçma. Arabasını adam gibi satıp borcunu ödeseydi ya? Hakkını alamayan alacaklıların göz yaşlarına bakan yok..... Onların bir hayatıi ailesi yok mu acaba? İş yapsan, paranı alamasan sen ne yaparsın?
İmkan olsa çatır çatır alırım......

GKD
13-09-2012, 18:30
*İcradan alınan araçların vergisini siz ödemezsiniz sizin yatırdığınız ihale bedeli üzerinden ödenir. Siz etlisine sütlüsüne karışmazsınız yani kısaca ihale bedeli + %18 kdv. dir
*Aracın bedelinin fazla yazdırılma durumu tamamen o araca değer biçen icra memurunun yaptığı işleme bağlıdır kimi zaman otoparkta aracın fiyatlarına sahibinden üzerinden bakılır ortalama bir fiyat yazılır.Bazen imkansızlıklar yüzünden telefon ile sorulup yazılır.
*Arkanın sağlam olmasına gerek yok en azından Bursa için konuşuyorum o konular artık geride kaldı bu satışlar gazete ilanı ile yapılıp halka açık olan bir durumdur.İsteyen istediğine parayı basar alır.
*Araç hakkında durumu daha önceden gidip otoparkçıya biraz avanta bırakarak bi yemek parası bir sigara? gibi öyle dıştan bir bakabilirsiniz.Geriye kalanına bakmak sizin yeteneğinize kalmış.

son bir senedir benimde bir arkadaşım uğraşıyo 7 taneye yakın alıp sattı istanbul içinde aynı şey geçerli

ghibli06
13-09-2012, 18:54
Ne kadar saçma. Arabasını adam gibi satıp borcunu ödeseydi ya? Hakkını alamayan alacaklıların göz yaşlarına bakan yok..... Onların bir hayatıi ailesi yok mu acaba? İş yapsan, paranı alamasan sen ne yaparsın?
İmkan olsa çatır çatır alırım......

pardon da hakim misin savcı mısın? icradaki her aracın borç yüzünden mi satışta olduğunu zannediyorsun? yarın biri arabana çarpar, Allah korusun ölümlü kaza olur devlet araçları incelemek için alır karşı taraf senden davacı olur, bak bakalım o aracı devletten nasıl geri alabiliyorsun? sonra da üzerinden 4 sene geçer bu sefer devlet aracı satışa çıkartır masraflarını karşılamak için sonra da birileri çıkar der ki 'satıp da borcunu ödeseydi!'

damdan düşenin halinden damdan düşen anlar!

GokhanRS
13-09-2012, 19:02
pardon da hakim misin savcı mısın? icradaki her aracın borç yüzünden mi satışta olduğunu zannediyorsun? yarın biri arabana çarpar, Allah korusun ölümlü kaza olur devlet araçları incelemek için alır karşı taraf senden davacı olur, bak bakalım o aracı devletten nasıl geri alabiliyorsun? sonra da üzerinden 4 sene geçer bu sefer devlet aracı satışa çıkartır masraflarını karşılamak için sonra da birileri çıkar der ki 'satıp da borcunu ödeseydi!'

seninki özel durum olabilir. sana özel yazdığını sanmıyorum o arkadaşın. alınman yanlış. bir çok araç normal vergi borçları yüzünden icralık olunup el konuyor. yani istisnalar kaideyi bozmaz. yüzde 80i borçtan orda araçların.

diğer arkadaşların dedikleri mafya vari konulara gelince öyle birşeyde yok artık. benim ensem kalın filan değil. bi kaç arkadaşıma yol gösterip ordan araç aldık. bmw de fiestada aldık. kimsede gelip girmiyorsunuz diyemedi. yanaşamadılar bile.

tek sorun galericiler sağolsun sürekli ihale takip ediyorlar. onlar arttırdıkca normal vatandaş çekiniyor. ucuza araba düşürmek çok zor ihaleden. genelde imkanı ustası olan yada bizzat servisi olan adamlar alıp ekmek yiyor.

DOHC
13-09-2012, 19:05

Özel durumlar ayrı elbette ama icralıkların büyük çoğunluğu borç ödememekten-ödeyememekten geliyor. 20 milyon dosya diyorlar 18 milyon haneli Türkiyede.....

M.Rauf Ateş - İcra dosyası sayısı 20 milyona gidiyor - Posta (http://www.posta.com.tr/ekonomi/YazarHaberDetay/Icra_dosyasi_sayisi_20_milyona_gidiyor.htm?Article ID=61471)

ghibli06
13-09-2012, 19:07
istisna olabilir ama her aracın da borçtan harçtan icraya düşmediğini bilmek lazım, bir gün gelirler 'senin aracın gümrük işleri eksik yapılmış' derler 'son kullanıcı olsan da araba change' derler, yani bunların yüzdelerinin de o kadar az olduğunu zannetmeyin...

GokhanRS
13-09-2012, 19:08
iyide çenç aracı ihaleyle satıp trafiğe çıkarmak yasak. ancak hurda olarak satılabilir :D

neyse yani ben ordan araç alanların sorun yaşayacağını sanmıyorum. ağlayananın malı gülene konusu yok burda. bedava almıyorlar. ben kendime almam ama alan bi kaç kişiye yardımcı oldum. kendim almama sebebimde geçmişte ne işte kullanıldığı belli değil. otoparkçıya rüşvet vermeden araca bakamıyorsun. ne çıkarsa şansına şeklinde almak zorundasın. ki ben ömrümde rüşvet verme günahını işlemedim. ondan almıyorum.

Murat Ç.
13-09-2012, 19:11
ağlayanın malı gülene yaramaz demişler birdaha düşün derim..

DOHC
13-09-2012, 19:29
ağlayanın malı gülene yaramaz demişler birdaha düşün derim..

O malı ben almadım, sen almadın, o almadı. Adamın borçlu olduğu kişiler nasıl alacak parasını? Bu yüzden belki de onlarda borçalanacak, icralık olacaklar paraları olduğu halde.............
Ben o malı gülerek değil, istediğim için, beğendiğim için alıyorum ayrıca öteki tarafa da yardım ediyorum dolayısıyla.......

ramco 06
13-09-2012, 19:34
Gunah olmaz bencede aglayanİn mali olayi diil bu is

1998corsa
13-09-2012, 19:35
- Cumleten hayırlı gunler, bikac arkadasla bikacgündür kafamızı kurcalayan bir konu hakkında ugrasmaktayız :)

Simdi bu icraalık aracları acık arttırmada satısa sunuyorlarmıs. Birkactane arac hosumuza gitti fiyatlarıda gayet uygun ; örnek acık arttırmaya cıkan fiyat 8.000tl bu aracı ihale ile alsak bize gelişi nekadar olur hani bu adamların kuru sıkıdan icerde ihalede fiyat arttırma gibi bi durumları oluyormu.

Biz bu ihaleye nasıl giricez nasıl bi yol izlicez.

ayrıca da bu ihalelerde aracı değerinden daha fazlaya çıkma ihtimali var mıdır:soru:

konuyla daha önce ilgilenenler bana yol yordam hakkında bilgi verebilirse sevinirim şimdiden sağolun

Dediginiz acik arttirmalarda 2 turlu musteri bulunmakta biri gercek alici digeri fiyat arttirip sizden avanta almaya calisanlar. Ayrica mafyoz takilan arkadaslarda arada girebiliyo onlarda gene avantacidir. Aracin rakaminin degisikligi hic belli olmaz sizin kendinize ne deger bictiginiz ve aracin ne kadar edecegi ile alakali sizin durmanizi gerektiren bir cizgi olmali 2 kere arac almis biri olarak konusuyorum.

mumin35
13-09-2012, 19:56
ihaleye girmedne önce iyi düşün biz 2005 renault clio almıştık motor bitik çıktı .:)

tylan
13-09-2012, 20:26
Benim dukkan komşum bu işlerle ilgileniyor güzelde kar getiriyor dıyor ama bilemiyorum kendı tanıdıgı motor ve kaporta ustası var ve kendı çekicisi var işin kurdu olmuş artık istanbula bursaya ankaraya ihalelere giriyor mafyavari adamlar karışsa giremez herhalde hatta banada demişti ben araba almadan önce gel sanada ihaleden alalım dıye ama ben bulaşmak istemedım çunku getirdiği arabaları göruyorum çoğunun parçasını çalmış oluyorlar içinde ve yedi emine taşırken her yeri çiziliyor vuruk içinde kalıyor bana göre değil yani.

ST
13-09-2012, 20:32
zamanında bir tane aracım icradan gitti, mahkemeliktik, hala da devam ediyor ama aracı devlet sattı, şimdi bir de onunla uğraşıyoruz...

icralık hiç bir şeyden ben daha hayır göreni bilmiyorum, Allah uzağımda tutsun...

Bizimde öyle bir stareximiz 2001 yılında gitti 12binTl idi,5binTL'ye gitti :/ Bende pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

KGüneyli
14-09-2012, 06:37
Yorumlar için teşekkürler hayla düşünme aşamasındayız acaba girsek alsak, nasıl cıkar felan diye araba :) sizde burda baya korkuttunuz :)

Bi arkadas aglıyanın malı gülene yaramaz demiş. Benmi aglattım bu adamı? Parasını verip alıyorum sonucta bu arabayı. Bu sacma düşünceden cıkın derim :)

Ense kalın olmasına kalın arkdasın arkasında baya yükseklerden adamlar varda işte prosoduru adam gibi örenelim dedik. şimdilik düşüncede kalıcak gibi bu olay :) teşekkürler yardımlarınız için :)

KaanBRS
14-09-2012, 07:35
Ne güzel dünya,yap borcu alsınlar arabanı altından satılınca ağlayanın malı mı oluyor? O borç parada kimlerin hakkı var peki onu hiç düşündünüz mü? Burda ağlayan bir tek araba sahibi diğer yanda parasını kaptıran aylarca alamayıp rezillik çeken adam ne yapsın ?

mechanic
14-09-2012, 07:42
motorunu bitik olarak hesaplauıp girin.
beyin de uçmuştur , elektrik tesisatı arızalı ve teybi felan kaybolmuştur. o şekilde hala kar ediyorsanız hayırlı olsın.
ya da allahın sevdiği kulusunuz süper arızasız sağlan arabalardan size de bi tane düşebilirç

KGüneyli
14-09-2012, 07:47
http://www.leasedirectcars.f9.co.uk/images/580235.JPG

bunun aynısı var :) seytaaan dürtüyor :)

Ken_Block
14-09-2012, 07:53
Bizim de 3 ay once acik arttirmayla range rover sport ve evimiz gitmisti:( gecenlerde range rover'i gormustum pert bir sekilde ankara eskisehir yolundaydi.. Yukarida bir laf soyledim onu dikkate alin lutfen..

KGüneyli
14-09-2012, 08:03
Bizim de 3 ay once acik arttirmayla range rover sport ve evimiz gitmisti:( gecenlerde range rover'i gormustum pert bir sekilde ankara eskisehir yolundaydi.. Yukarida bir laf soyledim onu dikkate alin lutfen..

Gördüm gördümde, bu işle aglayan gülen alakası ne ben onu anlayamadım. Tamam allah cümlemizi korusun icralık durumlardan ALLAH kimsenin basına vermesinde. Sonucta bu adamlar aracı satıyor bende hani imkanlarımla alıyorum. şimdi öyle bi ön yargı yanlıs..

G_TT_I
14-09-2012, 08:23
bu işlerle ılgıleneceksen sanayı de ıyı bır ustan olacak
aracların anahtarı bıle yok ruhsatı yok ıhaleden alıyosn aracı cekıcı ıle alıyosn sonra plaka ruhsat cıkartıysn ondan sonra satabılırsen satarsn bı kac tanıdıgım bu ısı yapıyor ıyı para var aslında bu ıste ama dedıgım gıbı aracı yapacak saglam ustalar lazım

Luks araclari yabanci biri alirsa, hemen kardes bizde bunun yedek parcalari var, beyin, cam acma motoru, Anahtarlari :hahaha: diye dusuyorlarmis :D

fangio
14-09-2012, 08:32
Arkadaşlar kaçırdığınız bir şey var. Misal adamın 100.000TL borcu var ve ödeyemiyor. Bu durumda 100.000 TL'lik arabası yada evi elinden alınmıyor ki. Elindeki malı yok pahasına satılıyor. Misal sizin 3 hafta önce 80.000TL ye aldığınız araba borcunuza binaen 40.000TL sayılsa zorunuza gitmez mi?

officer
14-09-2012, 08:35
Arkadaşlar kaçırdığınız bir şey var. Misal adamın 100.000TL borcu var ve ödeyemiyor. Bu durumda 100.000 TL'lik arabası yada evi elinden alınmıyor ki. Elindeki malı yok pahasına satılıyor. Misal sizin 3 hafta önce 80.000TL ye aldığınız araba borcunuza binaen 40.000TL sayılsa zorunuza gitmez mi?

Sözüm meclisten dışarı ama 100binlik malı sahibi 90 bine satsın acilden borcunu kapatsın o zaman, olmaz mı ?

mbulur
14-09-2012, 10:16
istisna olabilir ama her aracın da borçtan harçtan icraya düşmediğini bilmek lazım, bir gün gelirler 'senin aracın gümrük işleri eksik yapılmış' derler 'son kullanıcı olsan da araba change' derler, yani bunların yüzdelerinin de o kadar az olduğunu zannetmeyin...

Yazdıklarınızda haklılık payı var, ancak icradan satılan araçların tamamı borç nedeniyle satılır. Bu borç bir şahsa olabilir, şirkete olabilir yada devlete olabilir. Sizin daha önce yazdığınız ve aracınızın icra dairesinden satılması durumuda borç kaynaklı. Yaptığınız kaza neticesinde bir nedenle borcunuz oluşmuş (karşı tarafın maddi hasarı, yaralanma yada ölüm tazminatı, mahkeme masrafları ve karşı taraf vekalet ücreti vs.) ve aracınız icra dairesi tarafından satılarak paraya çevrilmiş. Bu borç haklı yada haksız nedenle oluşmuş olsun sonuçta borç. Bir kişi dolandırılır haklılığını ispatlayamayıp haksız duruma düşebilir ve malı icradan satılabilir. Kimse bunun olmasını istemez ancak maalesef olabiliyor. Yaşadığınız sıkıntı için ayrıca geçmiş olsun, davanın devam ettiğini söylediniz, haklıysanız umarım haklılığınızı kanıtlarsınız.

Gümrükte yanlış yada eksik beyan, eksik ÖTV yada KDV yatırma, change, sahibi bulunamayan çalıntı gibi nedenlerle yapılan satışları TASİŞ organize eder. Bu satışlar Tasiş şubelerinde ilgili mevzuata uygun olarak yapılır, icradan yapılan satışlarla hiçbir ilgisi yoktur.

Son olarak bende icradan satılan bir malı kesinlikle almam.

Tayfun-E30
14-09-2012, 10:23
Sözüm meclisten dışarı ama 100binlik malı sahibi 90 bine satsın acilden borcunu kapatsın o zaman, olmaz mı ?

Hic ticaret yaptinmi bilmiyorum ama o is oyle olmuyor, olucak olsa kimse zaten hacizlenicek malini satmamazlik yapmaz..

Bence aglayanin maliyla gulunmez, hakimmisiniz savcimisiniz ne kadar rahatsiniz insallah sizden cikmaz.. Etme bulma dunyasi insallah ayni duruma dusmezsiniz..

Hakli veya haksiz adamin 10 liralik malik 5liraya satiliyor adamin 10 lira edicek seyini 5 liraya aliyorsunuz sonra ben parasini verdim beni baglamaz.. Neyin parasini verdin? O adamin hakki yenmiyormu? Sen o hakki yemeye vesile olmuyormusun?

Ucuz mal alma sevdasi mantigin vijdanin onune geciyor bazi arkadaslarda.. Bence kafayi 5 liralik araci 3liraya almaya yorucaginiza 2 lira fazla kazanip oyle binmeye yorun..

yasin_oguz
14-09-2012, 10:25

İmkan dahilinde olamaya bilir belkide niyetlendi böyle birşeye satamadı. Bence çok ince bir çizgi bu alıp ya da almamak..

darkmoon
14-09-2012, 10:29
2004 yılında bende 99 model a6 2.5 tdi aldım türkiyede nadir az olan bir seri a6 nın..
başımızada gelmeyen kalmadı dayım antalya yolunda köpeğe çarptı arabanın önü dağıldı..
ben tarabya sahil yolunda az kalsın denize uçuyordum ağaca vurdum yoksa şimdi yokdum.. benim öyle fazla takıntım yokdur ağlayanın malı gülene yaramaz tarzı ama o arabada korkdum benim kazadan sonra zaten toplayıp garaja koydum hiçde kullanmadım direk satışa çıkardım 2 ay falan garajda yattı..

officer
14-09-2012, 10:35
Hic ticaret yaptinmi bilmiyorum ama o is oyle olmuyor, olucak olsa kimse zaten hacizlenicek malini satmamazlik yapmaz..

Bence aglayanin maliyla gulunmez, hakimmisiniz savcimisiniz ne kadar rahatsiniz insallah sizden cikmaz.. Etme bulma dunyasi insallah ayni duruma dusmezsiniz..

Hakli veya haksiz adamin 10 liralik malik 5liraya satiliyor adamin 10 lira edicek seyini 5 liraya aliyorsunuz sonra ben parasini verdim beni baglamaz.. Neyin parasini verdin? O adamin hakki yenmiyormu? Sen o hakki yemeye vesile olmuyormusun?

Ucuz mal alma sevdasi mantigin vijdanin onune geciyor bazi arkadaslarda.. Bence kafayi 5 liralik araci 3liraya almaya yorucaginiza 2 lira fazla kazanip oyle binmeye yorun..

İmkan dahilinde olamaya bilir belkide niyetlendi böyle birşeye satamadı. Bence çok ince bir çizgi bu alıp ya da almamak..

Ben fikir alışverişi yapmak adına yazdım, ille böyle olsun vs diye değil. Tabiki başına gelen bilir, zordur sıkıntıdır, burada konuyu tartışıyor fikir alışverişi yapıyoruz diye yazdım bunu, oturduğum yerde rahat olduğumdan değil.

Haciz de önce uyarı filan geliyor olması lazım, haber bilgilendirme yapılıyor galiba.
Bu tebligat yapıldığında malın değerinden ucuza gideceğini zaten biliyorsun, hacize girmeden sen kendin satsan en azından biraz daha değerinde gitse olmaz mı demek istiyorum. Yine söylüyorum oturdum yerden rahat rahat yazma durumu yok.

GokhanRS
14-09-2012, 10:38

range ve ev niye gitti sizin?

Tayfun-E30
14-09-2012, 10:48
Ben fikir alışverişi yapmak adına yazdım, ille böyle olsun vs diye değil. Tabiki başına gelen bilir, zordur sıkıntıdır, burada konuyu tartışıyor fikir alışverişi yapıyoruz diye yazdım bunu, oturduğum yerde rahat olduğumdan değil.

Haciz de önce uyarı filan geliyor olması lazım, haber bilgilendirme yapılıyor galiba.
Bu tebligat yapıldığında malın değerinden ucuza gideceğini zaten biliyorsun, hacize girmeden sen kendin satsan en azından biraz daha değerinde gitse olmaz mı demek istiyorum. Yine söylüyorum oturdum yerden rahat rahat yazma durumu yok.

Yok sahsi birsey tabiki yok aramizda ihtiyati hacizle gelir alir, dun teblig eder tebligat gelmeden hacize gelir..

Ken_Block
14-09-2012, 11:23
range ve ev niye gitti sizin?

biz demir işi yapıyoruz demir işi çok riskli bir iştir şöyle diyim dolara bağlıyız yani 10 dolar kazanıyorsak 10 doları tekrar demire yatırıyoruz ve dolar çok kötü düştü bizde çok açıkta kaldık sonra birden yükselince allak bullak oldu işler işçilerimize ödeyemedik paralarını ve sigortalarını onlar bizi mahkemeye verdiler ve yine ödeyemedik evimiz gitti.. Range Rover'ı alırkende bankadan kredi çekmiştik 48 aylık 38 ay'ı ödemiştik krizden dolayı 2 ay aksattık ve bankalar üzerimize çullandı.. 10 ay ödeyemedik diye 62.000 tl ye Range Rover satıldı..

Allah kimsenin başına böyle bir bela vermesin.. :(

Ben sadece yaşadıklarımdan dolayı sizlere böyle şeyler söylüyorum "Ağlayanın malı gülene yaramaz.." diye sizin de başınıza gelebilir ama Allah Korusun.. :icon_tup:

GokhanRS
14-09-2012, 23:12
biz demir işi yapıyoruz demir işi çok riskli bir iştir şöyle diyim dolara bağlıyız yani 10 dolar kazanıyorsak 10 doları tekrar demire yatırıyoruz ve dolar çok kötü düştü bizde çok açıkta kaldık sonra birden yükselince allak bullak oldu işler işçilerimize ödeyemedik paralarını ve sigortalarını onlar bizi mahkemeye verdiler ve yine ödeyemedik evimiz gitti.. Range Rover'ı alırkende bankadan kredi çekmiştik 48 aylık 38 ay'ı ödemiştik krizden dolayı 2 ay aksattık ve bankalar üzerimize çullandı.. 10 ay ödeyemedik diye 62.000 tl ye Range Rover satıldı..

Allah kimsenin başına böyle bir bela vermesin.. :(

Ben sadece yaşadıklarımdan dolayı sizlere böyle şeyler söylüyorum "Ağlayanın malı gülene yaramaz.." diye sizin de başınıza gelebilir ama Allah Korusun.. :icon_tup:

bahsettiğin işte çevrem var. ve bi anda çok yükselip bi anda çok düşenide olabiliyor. ama ağlama filan yok bence olayda. bak profilinde bir sürü araba var. demekki toparlamışsınız şimdi. tabiki herkesin işleri kötü gidebilir bu yüzden hacizlenebilir. ki başımıza gelmemiş şey değil. ama ağlayanın malı gülene yar olmaz olayı değil bence bu. alan adamın sizin durumun kötüleşmesinde suçu olsa bi nebze haklısınız. ama işçilerinizinde hakkı sonuçta alacaklı olmuşlar dava açmışlar.

yani bu işte hacizlenende madur. alacağını tahsil edebilmek için dava etmekle uğraşanda madur. allah bidaha bela vermez umarım. bu ülkede bu güne kadar hiç arabası olmadan 70 senesini geçirmiş insanları düşünürsek şükür bu günlerimize.

Schumi
15-09-2012, 00:35
Herkes ağlayanın malı gülene yaramaz derse o hacizdeki araçlara talep olmaz. Sonrada talep yok zor satılıyo diye 100.000 lik malı 30.000 diyelimde satıp kurtulalım diye icra memurları düşük fiyat verir. Çok ekstrem durumlar olabiliyor tabi ama genelde o icrada satılan araçların paralarıda hak sahiplerine vereliyor.

He ben alırmıyım. Almam. :D

_sinan_
15-09-2012, 01:01
öyle arka sağlamlığına falan fazla gerek yok , en azından her araç için gerek yok..

18 yaşımda 2 araç çıkarttım tek başıma icradan halada 1 tanesine biniyoruz 3 sened,r maşallah hiçbir sorunu yok diğerini sattım , ama şuda gerçekki 2 adet ihaleyede sokulmadım , bitanesi bmw , diğerde c3 vette idi..

ama şunuda ekliğim , icradan çok büyük bi kar elde edilmiyor artık normal bir kullanıcı için , 3-4bin ucuza geliyo orta sınıf bi araba , okadar çok galerici varki artık.. ama arkadaşım sigortadan kazalı araçları alıyor , eğer tanıdık servis usta vs. var ise gerçekten çok uyguna araçlar düşürülebilir sigortadan , yalnız bazı sigortalarda kapalı zarf usulü...

Ken_Block
15-09-2012, 08:30
bahsettiğin işte çevrem var. ve bi anda çok yükselip bi anda çok düşenide olabiliyor. ama ağlama filan yok bence olayda. bak profilinde bir sürü araba var. demekki toparlamışsınız şimdi. tabiki herkesin işleri kötü gidebilir bu yüzden hacizlenebilir. ki başımıza gelmemiş şey değil. ama ağlayanın malı gülene yar olmaz olayı değil bence bu. alan adamın sizin durumun kötüleşmesinde suçu olsa bi nebze haklısınız. ama işçilerinizinde hakkı sonuçta alacaklı olmuşlar dava açmışlar.

yani bu işte hacizlenende madur. alacağını tahsil edebilmek için dava etmekle uğraşanda madur. allah bidaha bela vermez umarım. bu ülkede bu güne kadar hiç arabası olmadan 70 senesini geçirmiş insanları düşünürsek şükür bu günlerimize.

İşler yoluna girdi tabii bizim aabayı alan adam bizi bulmuş bizde otelde kamaya başladık haliyde 1 ay boyunca adam geldi lobiye indik bn sizin arabayı aldım ama hata yaptım araba açık arttırmaya çıkmadı çekicinin üzerindeyken gördüm aldım ama içi pis kokuyordu yakıt hortumu patlamış radyatörler patlamış 62.000TL ye değmez bu araba lan 6 ay orda yatıyor kışı geçirdi ne bekliyosun dedim.. Adam dedi ki anahtarları alıyım o zaman dedi bende arabayı çektikleri gün vermemiştim anahtarı, anahtarı istedi..
Adam durdu durdu halimizi görünce dedi ki ben arabayı 62.000 TL ye aldım anlaşalım size 65.000 TL ye satalım dedim:) La 7 milyarı ödeseydik araba hala bizde olacaktı sen neden bahsediyosun dedim..
Adam dedi ki anahtarları alıyım dedi bende dur bekle getiriyorum dedim getirdim anahtarın tekini bak bunu serviste çıkarsan 500-750 tl arasındadır dedim ama araç otoparta olduğu için çok uğraştırırlar sizi dedim.. Gel anlaşalım sen serviste 500 TL vereceğine ver bana 1500 TL dedim al senin olsun dedim adam salak gibi baktı düşündü düşündü tamam dedi parayı verdi sonra gitti ama 2 anahtar ile dönmedi 1 anahtar ile döndü yeni arabasına:)

Valla içimi döktüm yaa rahatladım:);)

ycLbLgn
15-09-2012, 17:47

Bu icradan alan adamlar genelde mafya ve otopark sahipleri alıyorlar..
Araç en az 6-7 ay yatıyor zaten 8.000TL lik aracın 3-4.000 TL lik masrafı çıkar emin ol..

aynen öyle katılıyorum .