PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fd6

vtiaras
15-09-2012, 01:10
arkadaşlar civic fd6 otomatik vitesle 200 le giderken hiç R ye takan oldumu R ye atılırsa sonuç ne olur?

Murat Ç.
15-09-2012, 01:13
çok bişi olmaz arabanın birkaç parçasını yoldan toplarsın :) ama 200 km hızdayken R ye çekmek çok saçma akıl işi deil anlayacaqın ;)

MeMo
15-09-2012, 01:14
Hard core olur

driftboy
15-09-2012, 01:14
şanzımansız bi şekilde yola devam edersin durana kadar bişey olmaz paran çoksa yeni şanzıman alırsın bide

vtiaras
15-09-2012, 01:15
hiçbirşey olmuyor bizzat denendi :D

gökberk
15-09-2012, 01:16
R'ye takmış olursun.

Met
15-09-2012, 01:17
Bu şanzıman bir harika dostum.

MeMo
15-09-2012, 01:17
Bi daha deneyip video cekermısın hepımız merak edıyoruz

rexes
15-09-2012, 01:20
Şanzuman kabul etmez.

01ayk01
15-09-2012, 01:21
bu şanzıman bir harika dostum.

:d :d :d :d

Maxiboost
15-09-2012, 01:21
Yeni nesil sanzimanlarda bu tarz durumlar icin koruma mevcut. Kolu gecirseniz bile mekanik gecis yapilmiyor belli bir hizdan sonra. Bu olayin heyecaniyla konu acan arkadasa tesekkurler bu olayi bilmeyen arkadaslarimizda ogrenmis olur arkadasin sayesinde.

vtiaras
15-09-2012, 01:23
denenmemiş birşeyi sıfr geyik olsun diye yazmak söylediğmden daha çok saçma olurdu herhalde bizzat kuzenimin aracında denedik hatta birçok kez denedik hiçbir sıkıntı olmuyor oyüzden sordum ztn deneyen varmı diye kuzenime söyleyeyim hem araç içinde giderken R ye taksın hemde ben onun arkasında giderken R ye taksın en kısa zamanda da videoyu burda paylaşayım :)

MeMo
15-09-2012, 01:25
bence suyunu cıkarıp zırt pırt yapmayın onu ıllakı oda kul yapısı bı noktada kafası atarsa sanzımanın ıste o zaman hıc ıyı seyler olmaz :)

driftboy
15-09-2012, 01:25
Yeni nesil sanzimanlarda bu tarz durumlar icin koruma mevcut. Kolu gecirseniz bile mekanik gecis yapilmiyor belli bir hizdan sonra. Bu olayin heyecaniyla konu acan arkadasa tesekkurler bu olayi bilmeyen arkadaslarimizda ogrenmis olur arkadasin sayesinde.

yeni nesil şanzımanlar derken sadece otomatiklerde mi yoksa manuelde demi böyle bişey var ? ilk defa duydum bunu bilmiyodum.

ramco 06
15-09-2012, 01:26
Ben defalarca denedim geri lambasi yaniyor sensor devreye giriyor komedi bi an oluyor :D geri lambasina takilmayin arkadaslara yolda sordum bizzat arac normal vitesinde gitmeye devam ediyor p ye takar gİbi yaptim o zaman sansziman yere dusecek izlenimi verdi tavsiye etmem ama r ye atin rahat olun :D

ruudvan
15-09-2012, 01:26
vıtes gecmez zaten bu pek mumkun olan bısey deıl 10km ıle gıderken bıle vitesi r yapmak zordur.

ramco 06
15-09-2012, 01:28
Manuelde sanzİmansiz kalirsiniz :D

vtiaras
15-09-2012, 01:28

olayın heyecanını yaşamak değil bunu bugun denemedik zaten çok uzun zamandır deniyoruz aklıma geldi paylaşmak istedim daha onceden deneyen varmıdır diye zaten koruma olmasa şanzuman kalmaz ortada mantığıda o zaten buzamana kadar giderken denemiş kişi olcağını sanmadığım için konuyu paylaşmak istedim :D

vtiaras
15-09-2012, 01:30
manuelde siz siz olun denemeyin :D her otomatik viteste olmuyor yanlıs hatırlamıosam arkadaşlar a3 te geçiremediler

Maxiboost
15-09-2012, 01:32
yeni nesil şanzımanlar derken sadece otomatiklerde mi yoksa manuelde demi böyle bişey var ? ilk defa duydum bunu bilmiyodum.

Manuelde hersey mekanik kontrol sende ama yinede cogu aracta geri vites dislisinde senkromenc olmamasindan (cok dusuk hizlar icin) bazi 6 ileri araclarda belli bir hizdan sonra geri vites yolunun kapatilmasi yuzunden sokamazsin.

vtiaras
15-09-2012, 01:33
Ben defalarca denedim geri lambasi yaniyor sensor devreye giriyor komedi bi an oluyor :D geri lambasina takilmayin arkadaslara yolda sordum bizzat arac normal vitesinde gitmeye devam ediyor p ye takar gİbi yaptim o zaman sansziman yere dusecek izlenimi verdi tavsiye etmem ama r ye atin rahat olun :D

benim kuzende bazen trafıkte yapıyor çok kişi yanaşıyor geri ışık lambanız yanıyor diye uyarıyor çok makara oluyor bazende arkadan çok yakın gelenlere yapıyor millet asılıyor frenlere :D

SGTI
15-09-2012, 01:33
Söylimde içimde kalmasın.
Birgün 200km/h ile giderken nasıl olsa korumaya alıyor diye denersiniz.Fakat bununda bir insan icadı olduğunu unutup belki elektronik bir arıza yüzünden R ye alırsınız.İlk önce ufak bir silkelenme yaşarsınız.Sonra BAM diye bir ses işitirsiniz o an şanzuman sizden önce gitmiştir.O silkelenmenin heycanıyla hakimiyetinide kaybederseniz o zaman şehadet getirmeye vaktiniz kalmaz.

TurboJDM
15-09-2012, 01:34
R'ye takmak deyin aklıma Temelin fıkrası geldi. :D :D :D

Temel ve arkadaşı araç kiralama şirketine giderler, bir Mercedes kiralarlar ve yola koyulurlar giderken arabanın motoru patlar, bunun üzerine hemen Araba kiralama şirketine geri dönerler -Ya böyle böyle, arabanın motoru iyi değilmiş, falan... filan...derler.
Hemen yeni araba verirler ve gene aynisi olur, araba kiralama şirketinin sahibi şaşırmıştır ve der ki,
-Yahu Temel sen bu arabayı nasıl kullanıyorsun da böyle oluyor
Temel de cevap verir :
-Arabaya biniyorum birinci, ikinci, ucuncu, dorduncu ve besinci vites derken hacen orda bir de R var rocketleyrum motor patlayi... :D:D:D

alex
R ye birden çekersen uçuş moduna geçersin şanzımandan binimum parçalardan bikaç tanesi yola fırla gider hatta orta taraf komple parçalanada bilir :D aman diim :P

Murat Özcan
619 My Sterio olur :)

ramco 06
15-09-2012, 01:36
benim kuzende bazen trafıkte yapıyor çok kişi yanaşıyor geri ışık lambanız yanıyor diye uyarıyor çok makara oluyor bazende arkadan çok yakın gelenlere yapıyor millet asılıyor frenlere :D

Ben vitesi r ye alcam dedigimde2 kisi birden elime atlamisti napiosun die nie boyle sacmalik pesinde kosarsak onuda anlamis degilim :D

Maxiboost
15-09-2012, 01:36
olayın heyecanını yaşamak değil bunu bugun denemedik zaten çok uzun zamandır deniyoruz aklıma geldi paylaşmak istedim daha onceden deneyen varmıdır diye zaten koruma olmasa şanzuman kalmaz ortada mantığıda o zaten buzamana kadar giderken denemiş kişi olcağını sanmadığım için konuyu paylaşmak istedim :D

Gece saat 01:10 da acele bir sekilde sadece fd6 yazip basligi acip once zarfliyip sonra dayanamayip 5. Postta denedik bisi olmuyo yazarak mi paylastin :D

gökberk
15-09-2012, 01:38
@Maxiboost

:)

MeMo
15-09-2012, 01:39
Ben bunu manuelle denıyıp sonra buraya vıdeo koycam :D:D

gökberk
15-09-2012, 01:40
Megane II olur II,5 o zaman.

MeMo
15-09-2012, 01:41
Megane II olur II,5 o zaman.

megane 2 noldugunu anlamaz ama tepkı vermek ıcın takla atabılır :D

vtiaras
15-09-2012, 01:43
Söylimde içimde kalmasın.
Birgün 200km/h ile giderken nasıl olsa korumaya alıyor diye denersiniz.Fakat bununda bir insan icadı olduğunu unutup belki elektronik bir arıza yüzünden R ye alırsınız.İlk önce ufak bir silkelenme yaşarsınız.Sonra BAM diye bir ses işitirsiniz o an şanzuman sizden önce gitmiştir.O silkelenmenin heycanıyla hakimiyetinide kaybederseniz o zaman şehadet getirmeye vaktiniz kalmaz.

ben kuzenime hep diyorum ibrahim yapma etme eyleme diye ama o herşeyi yapıyor ilk başta bende inanmadım yanında giderken gösterdi fd6 ya neler yapmıyor ama aracın herhalde ayrı bi özelliğimi var nesi var birşey olmuyor ama elbet bişeylere mutlaka zararı vardır milette okadar özen gösterir aracı servisten çıkmaz ama onun araca birşey olmuyor maşallah diyelimde bişey çıkarmasın hatta gecenlerde 1. viteste yaklasık 1 bucuk 2 dakıkaya yakın redline la gitti en sonunda vites kendi kendine attı

MeMo
15-09-2012, 01:45
ben kuzenime hep diyorum ibrahim yapma etme eyleme diye ama o herşeyi yapıyor ilk başta bende inanmadım yanında giderken gösterdi fd6 ya neler yapmıyor ama aracın herhalde ayrı bi özelliğimi var nesi var birşey olmuyor ama elbet bişeylere mutlaka zararı vardır milette okadar özen gösterir aracı servisten çıkmaz ama onun araca birşey olmuyor maşallah diyelimde bişey çıkarmasın hatta gecenlerde 1. viteste yaklasık 1 bucuk 2 dakıkaya yakın redline la gitti en sonunda vites kendi kendine attı

Bi noktada hiç aklınıza gelmıcek sorunlar cıkabılır hatta Allah korusun can saglıgınız tehlıkeye atıcak bır durumda kalabılırsınız en nıhayetınde onu yapan insan

Osman Bahadır
15-09-2012, 01:48
"Ahanda R'ye alıyorum" diye elinde tuttuğun otomatik vites kolu aslında sadece bir kumanda kolu. Küçük bir soketi var ve birkaç kablo ile şanzıman beynine sinyal gönderiyor. Şanzımana oradan bir kol uzanıp da mekanik olarak dişliyi ötekine geçirmiyor. Sen elindeki kumandaya istediğin kadar bas, şartlar oluşmamışsa sinyal eyleme geçmez.

vtiaras
15-09-2012, 01:54
Gece saat 01:10 da acele bir sekilde sadece fd6 yazip basligi acip once zarfliyip sonra dayanamayip 5. Postta denedik bisi olmuyo yazarak mi paylastin :D

ben techte çok konu açan biri değilim ondan ötürü sadece fd6 olarak yazmış bulundum belirteyim kimseyi zarflama niyetim filan yok o mantıklada açmadım zaten konuyu şunuda belirteyim madem ki 5. postada açıkladın diyosun napsaydım onlarca kişi yok girmez yok etmez olurmu oyle şey yazmasınımı bekleseydim zarflama niyetim olsa zaten gecenın 1 inde niye yazayım ozaman kusura bakma bidaha böyle konu paylaşırsam neticesini 1 ay sonra açıklarım :D ben sadece soru sordum olay yeni değil zaten yaklaşık 2 hafta önce star hondada mustafa abiylede bu konuyu paylaşıldı saygılarımla.

İbrahim33
15-09-2012, 02:45

+1

İlk 8 postu şaşkınlıkla okudum...Direk sanayici yorumları zaten hepsi :)

gökberk
15-09-2012, 02:51
Sanayide daha başka yorumlarlar olayı :)

Tekos
15-09-2012, 02:53
Aslında iyi oldu soylediğin çok merak ettiğim bir konuydu :D

Dünya da böyle bir şeyi denemem araba tam durmadan bir defa "R"ye taktım "tak" şeklinde bir ses geldi . Servise sordum hiç bir şey olmaz aracın sisteminde koruma var dediler ama alışkanlık haline getirme sakın oto. vites. manuel'e göre daha hassastır yanıtını aldım.

Ama genede fd6'ya helal olsun.Başka denemeleri varsa onları da yazsana :D

low&slow
15-09-2012, 03:15
manuelde yeni araclarda geri vitese almıyor duvarla cevrılmıs gıbı gırıs ıznı yok :D

FAGE12
15-09-2012, 05:56
Way arkadaş zewke bakarmısın yaw yolda gıderken nıye gerıye takıyon vıtesı ? bunun heyecanımı olur :) ahahaha

KGüneyli
15-09-2012, 06:33
siz ne içiosunuz ben bilmiorumki.