PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar Paleti

Ken_Block
16-09-2012, 15:46
?v=h-2kndidcgw&feature=relmfu

Merak ettiğim ve google'da araştırıp kimsenin bu konu hakkında bilgili olmadığını gördüm konuyu açsammı açmasammı diye tereddüt ettim ama açtım:)

Kar paleti diye bir şey varmış ben bunu 5 gün önce öğrendim 5 gündür araştırdım bulamadım..

Video'da ki araçta kar paleti var nasıl öyle gidebiliyo dizimize kadar kar var orada..

Bu kar paleti yazlık lastiğe takılırsa bir sorun olur mu? İlla kışlık lastiğe mi uygulanması gerekir..:soru:

ozkanfaruk
16-09-2012, 16:30
çok iyimiş ya :)

darkmoon
16-09-2012, 16:36
sahibindende satılıyorda bir plastik palet gibi olanları var birde kumaş gibi bir malzemeden olanları var hangisi iyi acaba..

Ken_Block
16-09-2012, 16:38
sahibindende satılıyorda bir plastik palet gibi olanları var birde kumaş gibi bir malzemeden olanları var hangisi iyi acaba..

kumaş gibi olan yırtılır mı korkusu sarıyor:)

BüLenT GöReN
16-09-2012, 17:21
plastik olanları kış zamanı bursada satanı dolu videodaki aracın plakasıda bursa plaka ama bu kadar karda etkili olacağına şaşırdım açıkçası

ChtArdARSL
16-09-2012, 21:58
ben yaklasık 2 yıldır sezonları kullnıyorum,gayet rahat konforlu tafsıye ederım..

uludaga 2 kere cıktım ındım hıc takılmadım 17 jant 45 yanak lastıkle..

Ken_Block
16-09-2012, 22:13
ben yaklasık 2 yıldır sezonları kullnıyorum,gayet rahat konforlu tafsıye ederım..

uludaga 2 kere cıktım ındım hıc takılmadım 17 jant 45 yanak lastıkle..

yazlık lastiğe taksak sorun olur mu bu sene artık lastik almak istemiyorum da:)

İbrahim Erdem
16-09-2012, 23:44
alınacaksa bu zamanlar alınmalı bu tarz kışlık ekipmanlar. Kışın başın sıkışınca baya fiyat farkı bayılıyorsun.

Ken_Block
17-09-2012, 19:31
2 lastiğe mi alıyım yoksa tamamlıyımmı ne dersiniz?

Nightfish
17-09-2012, 19:33
Bunun hangisi makbuldur, bi ton çeşidi var. Bi ilan örneği falan verebilecek olan var mı ?

ChtArdARSL
17-09-2012, 20:11
yazlık lastiğe taksak sorun olur mu bu sene artık lastik almak istemiyorum da:)

2 lastiğe mi alıyım yoksa tamamlıyımmı ne dersiniz?

100,150 TL mı ne olması lazım benımkının markasını yazarım.. Ztn tek lastık alamanın ımkanı yok :) ben yazlık+17 jant kullandım tık denemdı bu senede kulllancam gıderken.

benımkı bundan..

Snowtech Kauuk Kar Zinciri * Snowtech Plastik Kar Zinciri * Cold Compress Annda Buz Kompresi (http://www.snowtech.com.tr/classic-snowtech_plastik_karpaleti_classic_model.html)

Ken_Block
17-09-2012, 20:31
100,150 TL mı ne olması lazım benımkının markasını yazarım.. Ztn tek lastık alamanın ımkanı yok :) ben yazlık+17 jant kullandım tık denemdı bu senede kulllancam gıderken.

benımkı bundan..

Snowtech Kauuk Kar Zinciri * Snowtech Plastik Kar Zinciri * Cold Compress Annda Buz Kompresi (http://www.snowtech.com.tr/classic-snowtech_plastik_karpaleti_classic_model.html)

o anlamda dememiştim aslında aracım önden çeker öndeki iki lastiğe alsak yeter mi arkalarada almak gerekir mi?

bu siteden mi aldınız dışarıdan mı?

darkmoon
17-09-2012, 20:36
o anlamda dememiştim aslında aracım önden çeker öndeki iki lastiğe alsak yeter mi arkalarada almak gerekir mi?

4 lastiğede alman lazım yoksa manevra anında paletlerin takılı olduğu lastikler dönerken paletsiz lastikler atma kayma eylimine giricekdir. :) ben değil uzmanlar öyle söylüyor :)

Ken_Block
17-09-2012, 20:38
4 lastiğede alman lazım yoksa manevra anında paletlerin takılı olduğu lastikler dönerken paletsiz lastikler atma kayma eylimine giricekdir. :) ben değil uzmanlar öyle söylüyor :)

teşekkürler aslında hiç düşünmeden bu soruyu sormuşum şimdi bunu anladım teşekkür ederim tt ailesi:) 4 lastik masrafından kurtardınız:) illa alıcaz da zaten lastik:(

ChtArdARSL
17-09-2012, 21:11

2 lasıge alman yeterlı. Ben oyle kullnıyorum ztn yawwas gıttıngedn oturu sorun olmuyor

Yawas gıttgın ıcın sorun olmuyor bende olmadı

Ken_Block
24-09-2012, 15:08
2 lasıge alman yeterlı. Ben oyle kullnıyorum ztn yawwas gıttıngedn oturu sorun olmuyor

Yawas gıttgın ıcın sorun olmuyor bende olmadı

evim ankaranın en yüksek 4. yeri kışın ölüm oluyor 4 lastiğe alıyım başımıza kaza gelmesin;)

teşekkürler

Osman Bahadır
24-09-2012, 15:15
Hızlı gitmenize veya limitlerde kullanmanıza gerek yok. Dört lastiğe de kış lastiği veya palet takmadığınızda kışın karda yokuş aşağı, özellikle Ankara'nın dik yokuşlarından aşağı inerken fren yaptığınızda arabanın arkasının önünüze geçmesi muhtemel. Virajlarda oluşabilecek arka kısım kontrol kaybını zaten söylemeye bile gerek yok.

Ken_Block
24-09-2012, 16:56
yokuş aşağı problem olmuyor artık alıştık iniyoruz da başka adam üzerime doğru gelince yapacak bişey kalmıyor tabii allah kimsenin başına vermesin.. Yukarı çıkabilmek çok zor o bölüm için palet işe yararsa süper olacak aslında..

Tsport
24-09-2012, 17:53
evim ankaranın en yüksek 4. yeri kışın ölüm oluyor 4 lastiğe alıyım başımıza kaza gelmesin;)

teşekkürler

Siz yinede kışlık lastik alın yağmuru var kuru soğuğu var palet sadece karda işe yarıyor çünkü. Yaz lastiği geç ışındığı için kışın çok soğuk havada yolu tutmuyor hemde çabuk yıpranıyor.

Ken_Block
24-09-2012, 18:58
Siz yinede kışlık lastik alın yağmuru var kuru soğuğu var palet sadece karda işe yarıyor çünkü. Yaz lastiği geç ışındığı için kışın çok soğuk havada yolu tutmuyor hemde çabuk yıpranıyor.

tamamdır teşekkür ederim vakumlu lastik fiyatları şimdi ucuz erkenden almak lazım