PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DC crx - Aj vti - AZ gti - FZ gti - ZN gti - RMP gti

Sayfa : [1] 2

dc_crx
16-09-2012, 21:30
Yorumlar Seviyeli olursa sevinirim..

Specler :

DC crx : F/H/E 4.25 final (306 gti denemelerinde 2 kişiydik K.kaan ile araç sökük)

AJ vti : F/H/E 1 kişi (denemede hararet sorunu yaşadık 1.6ies'ten hiç bir farkı yoktu)

AZ gti : F/E 2 kişi

FZ gti : F/E emme kelebek işli 2 kişi (sensör arızaları ve crx ile denemede levye çıkması yaşanmış videoda Sellektörü görürsünüz zaten)

ZN gti : Filitre 1 kişi

RMP gti : Filitre 2 kişi (pompa sıkıntısı varmış..)

DC crx - AZ gti

DC crx - 306 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=u_m0leVNOXY&feature=youtu.be)
DC crx - 306 GTi vol2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bk4pmBy7LKI&feature=youtu.be)
DC crx - 306 GTi Vol3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Muf5qy168RU&feature=youtu.be)

DC crx - ZN gti

DC crx- ZN 306 gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PdEqjWbovhk&feature=youtu.be)

DC crx - FZ gti

DC crx - FZ 306 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=eA16X_AixgI&feature=youtu.be)

AZ gti - RMP gti

http://www.youtube.com/watch?v=j7tVOL987Jc&feature=youtu.be

AJ vti - ZN gti

http://www.youtube.com/watch?v=afgCKM9reWw&feature=youtu.be

Tuncay
16-09-2012, 22:07
Cigersiz rex:) masallah yaa

Skyhawk34
16-09-2012, 22:08
adamın araba yürümüyor

KOŞUYOR ! :D

Maşallah hepsine :)

K.Kaan
16-09-2012, 22:11
maşallah tüm araçlara dc_rex e kocaman bi maşşallah daha ama:)

dc_crx
16-09-2012, 22:23
Cigersiz rex:) masallah yaa
ciğersiz diyorum abi ciğerlisi elpadrede :D

adamın araba yürümüyor

KOŞUYOR ! :D

Maşallah hepsine :)
eyw.. kankaa.. :D :D

maşallah tüm araçlara dc_rex e kocaman bi maşşallah daha ama:)

kankaa sen olduğun için gidiyordu yoksa gitmiyor.. :D

Tuncay
16-09-2012, 22:25
Elpedre cok fenaa yaa dalsım gibi :) uzuyor ayni
İstek uzerine gelirmi acaba
Elpedre eh gecesi yapalim
Dalsim ken :)

ibratice
16-09-2012, 22:26
denime yapan bütün araçlara maşşallah dc crçarpiya kocaman maşşallah.

K.Kaan
16-09-2012, 22:28
bi de zıplamamış halim:)))))))))))

gokhan_205
16-09-2012, 22:28
ben iyi dayanmışım ama he :D şaka maka araba hızlanmış kanka maşallah ilk denememiz belliydi şimdi bariz fark var ama uzun uzun bi sıkamadık :D

HondatugraL
16-09-2012, 22:31
tebrıkler panpa iyi yürümüşün valla :D

som306
16-09-2012, 22:33
fzyi adam akilli giderken bi goremedik:)
rexte guzel bitirmis devirleri masallah

Trance-R
16-09-2012, 22:35
FZ gti'ın öyle yürümemesi lazım ....

AZ GTI gayet iyi kondisyonda ;)

araçlara , deneyenlere maşallah ... kazasız belasız.

Günkut
16-09-2012, 22:38
Masallah kanka kosmussun yine :)

VA_VTİ
16-09-2012, 22:41
maşallah bütün araçlara..

UmutRıza
16-09-2012, 22:44
Bu rex çorludaki rexmi?

aLLen
16-09-2012, 22:50
Masallah dc Rex Cıgersizmiş bide ciğer olsa neler olacak neler :) su saglık sorunlarımı atlatım denemelere en bastan kosarak gelecegım :)

dc_crx
16-09-2012, 22:51
Elpedre cok fenaa yaa dalsım gibi :) uzuyor ayni
İstek uzerine gelirmi acaba
Elpedre eh gecesi yapalim
Dalsim ken :)
Eh vti gelin alacaz oğlumuza.. :D :D

denime yapan bütün araçlara maşşallah dc crçarpiya kocaman maşşallah.
eyw.. ibrahim abii.. yetişecem sana :P :D

bi de zıplamamış halim:)))))))))))
bir daha ki denemede tepinmemiz lazım :D

ben iyi dayanmışım ama he :D şaka maka araba hızlanmış kanka maşallah ilk denememiz belliydi şimdi bariz fark var ama uzun uzun bi sıkamadık :D
:D :D kankaa ben yine geçersin die düşündüm ama sonuç güzel ciğerli bir gti ile bu kadar gidiyor gördük :D eskiye nazaran şuan araç gerçekten güzel afr bozuk sadece ama eksik değil sadece daha iyi bir ayar ister gibi

tebrıkler panpa iyi yürümüşün valla :D
eyw.. kankiii sözüm vardı bindirecem araca seni ;)

FZ gitmesi gerektiği gibi bence pilotajında etkisi büyük.. ;)

FZ gti'ın öyle yürümemesi lazım ....

AZ GTI gayet iyi kondisyonda ;)

araçlara , deneyenlere maşallah ... kazasız belasız.
maşallah.. AZ gerçekten formunda her zamanki gibi.. :D

Masallah kanka kosmussun yine :)
eyww.. kankaa NA crxide izlemek istiyorum yakın zamanda videolar bekliyorum senden ;)

maşallah bütün araçlara..
teşekkürler.. :)

Günkut
16-09-2012, 22:52
Kanka bir montaj kaldı sonra itanbuldayız kısmetse edirne yavas :D

dc_crx
16-09-2012, 22:52
Bu rex çorludaki rexmi?
yok o halil Karakaş kısaca HaloRex'in aracı :D :D EAT 87 plaka

Masallah dc Rex Cıgersizmiş bide ciğer olsa neler olacak neler :) su saglık sorunlarımı atlatım denemelere en bastan kosarak gelecegım :)

Aynen abi baya uzakta kaldın :D

yhu_306
16-09-2012, 22:53
masallah rex e :)

aLLen
16-09-2012, 22:57
İlk senın arabanı gordugumde dedım bu ne laa ucuyo bızım vtec yalan oldu boku bokuna dunya kadar para verdık alsak bı rex yukleseydık herkeze ızdırap olurduk :)

yhu_306
16-09-2012, 22:59
halonn eski rex ten gördugum kadarıyla cok tehlikeli araclar vtı dan tehlikeli bana göre

gokhan_205
16-09-2012, 23:01
:D :D kankaa ben yine geçersin die düşündüm ama sonuç güzel ciğerli bir gti ile bu kadar gidiyor gördük :D eskiye nazaran şuan araç gerçekten güzel afr bozuk sadece ama eksik değil sadece daha iyi bir ayar ister gibi

Allah razı olsun AZ 306 F-E ile nasıl gitmesi gerekiyorsa öyle gidiyor Allaha çok şükür :):)

sword
16-09-2012, 23:08
maşallah haşarı rex fransız katılı olmuş ben dahıl:)

Ome_RS
16-09-2012, 23:08
zıpkın maşallah :)

Tuncay
16-09-2012, 23:11
Valla gelin oldum videosunu unutmadim ev rc den:)
Bu makinalar birgun yurur birgun yurumez gelinde eder damatta:)

K.Kaan
16-09-2012, 23:12

abi fransız sana yaramıyor sat onu vereyim benim arabayı sana bi efsane daha yürün piyasada:)

dc_crx
16-09-2012, 23:13
İlk senın arabanı gordugumde dedım bu ne laa ucuyo bızım vtec yalan oldu boku bokuna dunya kadar para verdık alsak bı rex yukleseydık herkeze ızdırap olurduk :)
önceden tanısaydım rex aldırırdım abi :D :D etrafımdakilere aşılıyorum.. :D :D

halonn eski rex ten gördugum kadarıyla cok tehlikeli araclar vtı dan tehlikeli bana göre
rex bir vti kolay kolay geçilmezz.. :D

eyw... abi :D :D

zıpkın maşallah :)

eyw kankaa.. :D :D

dc_crx
16-09-2012, 23:18
Valla gelin oldum videosunu unutmadim ev rc den:)
Bu makinalar birgun yurur birgun yurumez gelinde eder damatta:)
crx'ler o konuda daha fena emin olabilirsin abi bazen 1.4 is geçicek gibi oluor :D bazende type-r ile yürüyecek gibi oluor.. :D

abi fransız sana yaramıyor sat onu vereyim benim arabayı sana bi efsane daha yürün piyasada:)

AJ sword amcaya giderse Tehlike arz edior.. :D

Crx-Si
16-09-2012, 23:38
maşallah koşmuş yine. dahada koşsun...

kutsal
17-09-2012, 00:07
güzel denemeler olmus rex bı tık hızlı AZ yıne kondisyonlu maşallah 306lar arasında denemelr olaymıs daha ıyı olurmus en hızlınız AZ yıne sanırım gökhan kankama maşallah :)

Samet306
17-09-2012, 00:10

FZ 306 AZ ile ilk denemesinde oksijen sensörü ve hız sensörü arızası verdiği için kesme yapmıştır sorunu bugun bilgisayara bağlıyarak çözdük crx ile denememizde levye atmıştır buyüzden böyle bi fark oldu onurcan eksik bilgi yazmış.

Samet306
17-09-2012, 00:18
Yorumlar Seviyeli olursa sevinirim..

Specler :

DC crx : F/H/E 4.25 final (306 gti denemelerinde 2 kişiydik K.kaan ile araç sökük)

AJ vti : F/H/E 1 kişi

AZ gti : F/E 2 kişi

FZ gti : F/E emme kelebek kapak işlemli yazılım 2 kişi

ZN gti : Filitre 1 kişi

RMP gti : Filitre 2 kişi

DC crx - AZ gti

DC crx - 306 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=u_m0leVNOXY&feature=youtu.be)
DC crx - 306 GTi vol2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bk4pmBy7LKI&feature=youtu.be)
DC crx - 306 GTi Vol3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Muf5qy168RU&feature=youtu.be)

DC crx - ZN gti

DC crx- ZN 306 gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PdEqjWbovhk&feature=youtu.be)

DC crx - FZ gti

DC crx - FZ 306 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=eA16X_AixgI&feature=youtu.be)

AZ gti - RMP gti

306 Gti-RMP 306 Gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=j7tVOL987Jc&feature=youtu.be)

AJ vti - ZN gti

AJ vti - ZN 306 Gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=afgCKM9reWw&feature=youtu.be)

Onurcan FZ 306 Filtre Egsoz emme kelebek poliş araçda YAZILIM YOK yanlış ve eksik bilgilendirme yapıyosun..

Ayrıca pilotaj eksikliği demişsin 306 nasıl yürüttüğümü bilenler iyi biliyo;) Sensör arızasından dolayı ve bildiğin üzere levye sorunundan ötürü böyle bi fark görünmüştür düzeltmeni rica ediyorum.

AZ 306 ile FZ yi sonuna kadar basamadık pilot anlaşmazlığı ve bahsettiğim sorunlardan dolayı ama olsun önemli değil gökhan kardeşimle herzaman basarız oda levye problemi yaşadı ayrıca o akşamki AZ nin pilotu burak saolsun levye ile çok uğraştı ona ayrıyetten teşekürederim.

ZN ile AZ 306 denemesinide yaptım 2 ye 2 bastık sonuç kafa kafaya egsoz takıp tekrar bi deneme yapmak istiyorum AZ ile iki aracada maşşallah.

ZN 306 Aj Vti denemesi teke tek bastık ZN 306 1 veya 1.5 boy önde bitirmiştir.

Rmp ile AZ tekrardan denenicektir oda benzın ponpasının azizliğine uğramıştır şanssız bi geceydi ama güzel denemelerdi birde aksilikler olmasaydı çok daha iyi olucakdı:) bütün araçlara maşşallah allah kaza bela vermesin. Onurcanım Düzeltmeleri yaparsan sevinirim..

halilkarakas
17-09-2012, 00:31
Masallah masallah giden rex gormek sevindirici kenks :D

emirarslan34
17-09-2012, 00:54
maşallah araclara.

teskocuu
17-09-2012, 01:07
Masallah rex e bayaa iyi gidiyor tam bir kill bill:)

turgay.ozgur
17-09-2012, 01:07
tüm araçlara maaşallah rexe ayrı maaşallah kanka. dc rex kara kaçan artık temiz yürüyor...

Selcuk_RoL
17-09-2012, 01:29
deneyen tüm araçlara maşşallah allah kaza bela göstermesin yanlız rex yaşına rağmen gençlere taş çıkarmış helal olsun

CRUEL
17-09-2012, 06:22
Massallah
Bu Crx hizlanmismi benmi cok hizliydim:d

meh66
17-09-2012, 06:37
masallah kardesım araban cok ıyı gıdıyor

bLackModeL
17-09-2012, 07:03
maşallah dc ye

FAGE12
17-09-2012, 07:45
hakıkatnde kondısyon mukemmel crx in ;) kosmus mubarek yarış atı gibi ;)

mur_84
17-09-2012, 07:52
tüm araçlara maşallah..

onurcan olmuş rex.. :)

kadir jdm civic
17-09-2012, 07:57
maşallah kardeşim senın crx önunde stoc makinalar zor dayanır.

le olum bende gelseymışım benım Si de 306 larla yürürmüş be denk gelmez ki az kaldı bekliyorum sabırla yenı makınam çıksın denemeleri yapıcaz :):):)

dc_crx
17-09-2012, 08:04
Herkese cok tesekkur ederım Samet bazı sorunlardan bahsetmıs 2.sayfada pc'den gırdıgımde duzeltecegım..
Eksıkler gıderıldıgınde tekrar deneme olur hıc fark etmezz

kadir jdm civic
17-09-2012, 08:07
herkesin arabası eksik ya tam düzgün gene yok ki senın crx te eksiklikler var güzel bir yazılım bir kaç işlemle dahada hızlanır ama bu hızıda çok tatmın edici kardeşim

D.CaN
17-09-2012, 08:17
Maşallah araçlara güzel vakit geçirdik, GFJ olaydı iyiydi :p

İBRAHİM_MEY_GTİ
17-09-2012, 08:40
araçlara maşallah crx gecekten cok güzel yürümüş

az 306 gti speclere göre cok güzel yürüyo gökhan allah kaza bela vermesin

gökhan ufaktan az 306 ile speclerde braz oynama yap istersen :D:D

dc_crx
17-09-2012, 08:48
Massallah
Bu Crx hizlanmismi benmi cok hizliydim:d
UG'nin şimdi olmasını isterdim şimdi deneme daha zevkli olurdu :) stok 2 makina ;)

masallah kardesım araban cok ıyı gıdıyor
eyw.. Mehmet abi sana KVU'yu hatırlatsın :P :D

maşallah dc ye

hakıkatnde kondısyon mukemmel crx in ;) kosmus mubarek yarış atı gibi ;)

tüm araçlara maşallah..

onurcan olmuş rex.. :)
teşekürler.. :D :D

maşallah kardeşim senın crx önunde stoc makinalar zor dayanır.

le olum bende gelseymışım benım Si de 306 larla yürürmüş be denk gelmez ki az kaldı bekliyorum sabırla yenı makınam çıksın denemeleri yapıcaz :):):)
eyw.. abi çıkar Si'da bi sapliim :P :D :D ahahh... :D

Maşallah araçlara güzel vakit geçirdik, GFJ olaydı iyiydi :p
GFJ olaydı iyiydi :D :D

araçlara maşallah crx gecekten cok güzel yürümüş

az 306 gti speclere göre cok güzel yürüyo gökhan allah kaza bela vermesin

gökhan ufaktan az 306 ile speclerde braz oynama yap istersen :D:D
teşekkürler ibrahim abi..
AZ speclerle bir oynasın 306'lara taş çıkarır

ykavcioglu
17-09-2012, 08:57
videoları şuan izleyemiyorum genede maşallah araçlara:)
Onur devir dönmeye başladınmı?

@Umut yakalarsın yakında kanka, b16 var altında:D

dc_crx
17-09-2012, 09:12
videoları şuan izleyemiyorum genede maşallah araçlara:)
Onur devir dönmeye başladınmı?

@Umut yakalarsın yakında kanka, b16 var altında:D

yok kankaa ayrı 7800 limitör

kelalper
17-09-2012, 09:12
kimse kusura bakmasın ben şunu anlıyorum videolardan. İstanbulda yürüyen 306 kalmamış.

dc_crx
17-09-2012, 09:14
kimse kusura bakmasın ben şunu anlıyorum videolardan. İstanbulda yürüyen 306 kalmamış.

görüşünüze saygım var.. ama AZ 306 speclerine göre en iyi giden 306 gti

İBRAHİM_MEY_GTİ
17-09-2012, 09:15

bu konuda sana katlıyom abi nerde o yrüyen eski 306 lar up 306 bc 306 arıyo insan bunları
ama abi şöle bişey var speclere göre gine az iyi yürümüş

Crx-Si
17-09-2012, 09:26
neye göre az yürümüş onu merak ediyorum.

nerde o puglar diye söylüyorsunuz ama nerede dediğiniz arabalar bu crx lerden 8-10 yaş genç oluyor her nasılsa.

geçilince yürümemiş oluyor makinalar, tam tersi diğer araba iyi yürümüş demeniz gerekiyor. 2.0 hacimli bir araba ile 1.6 arabayı konuşuyorsunuz fabrika çıkışı olarak bile arada bilmem kaç hp fark var ama işte yürümemiş pug larınız bir de geçilince yok arabamda bu vardılar şu vardılar çıkıyor piyasaya eminim geçse idiniz bu sıkıntıların hiç birisi yazılmazdı bile.

En sevmediğim şey sıkıntılı araba ile rolling yapılması çünkü çamura yatma tekniğine gayet uygun oluyor o zaman geçildiğinde.

Arabamda sorun yok arkadaş garantisini almadan kimse ile rolling yapma Onurcan.

Crx dediğiniz araba 21 yaşında...

dc_crx
17-09-2012, 09:34
neye göre az yürümüş onu merak ediyorum.

nerde o puglar diye söylüyorsunuz ama nerede dediğiniz arabalar bu crx lerden 8-10 yaş genç oluyor her nasılsa.

geçilince yürümemiş oluyor makinalar, tam tersi diğer araba iyi yürümüş demeniz gerekiyor. 2.0 hacimli bir araba ile 1.6 arabayı konuşuyorsunuz fabrika çıkışı olarak bile arada bilmem kaç hp fark var ama işte yürümemiş pug larınız bir de geçilince yok arabamda bu vardılar şu vardılar çıkıyor piyasaya eminim geçse idiniz bu sıkıntıların hiç birisi yazılmazdı bile.

En sevmediğim şey sıkıntılı araba ile rolling yapılması çünkü çamura yatma tekniğine gayet uygun oluyor o zaman geçildiğinde.

Arabamda sorun yok arkadaş garantisini almadan kimse ile rolling yapma Onurcan.

Crx dediğiniz araba 21 yaşında...
Bundan sonra aynen dediğin gibi yapacağım abi.. araçlarda sorun yoksa deneyelim.. varsa gerek yok gerçekten bahane sıkıyorlar sonra

gokhan_205
17-09-2012, 09:37

Suan crx in geçmesi bana göre normal kg diye birsey var benim arabam kg kantarda 1160 kg çıkıyor bu speclerde bana göre GFJ den sonra en iyi yürüyen arabaların basında ben chip yaptıgım zaman onurla tekrar deneriz ozaman hersey çıkar ortaya zamanın da yürüyen 306 larda illaki yazılım vardı

kelalper
17-09-2012, 09:37
Burada CRX e laf mı söylenmiş. Normal yürümesi gereken 306 bu şekilde mi yürür. Yaşı maşı ne alaka. Araba bakımlıysa sorunu yoksa yürür. CRX olması gerektiği kadar yürümüş ama 306 lar yürümemiş. Piyasada dünya kadar egzosunda 20 tane ayrı kaynak olan filtresi hava çekmeyen 306 vardır. Düzgün bir egzost ve filtre ile iyi durumdaki 306 yürür. Bunlar duruyor. Egzost diye egzostta 20 tane kaynak hepsi çapak içinde. Allah bilir o çapaklara takılan kurum yüzünden egzost içi 45 e gelmiştir. Arkada bi son susturucu ne oldu arabada egzost var. Nerden anladın e bööörüo işte.

OmeR-FE
17-09-2012, 09:38
MAşallah araçlara.
İstanbula geldiğimde crx'le bende denemek isterim :)

EmrahERKAN
17-09-2012, 09:38
masallah araclara boyle organizasyonlar olmuyor bizim buralarda. Ies i oralarda kosturmak vardi

kelalper
17-09-2012, 09:41
Suan crx in geçmesi bana göre normal kg diye birsey var benim arabam kg kantarda 1160 kg çıkıyor bu speclerde bana göre GFJ den sonra en iyi yürüyen arabaların basında ben chip yaptıgım zaman onurla tekrar deneriz ozaman hersey çıkar ortaya zamanın da yürüyen 306 larda illaki yazılım vardı

Ben 306 ların yeni çıktığı zamanlardaki yürüyüşlerini çok iyi biliyorum. Arkadaşımda vardı bende VTS ve T4 varken. GOJ plaka beyaz 306. Sadece filtre ile 2 tane dragta 2. oldu arabada egzost bile yoktu . Yazılım dediğin şey o zaman 500 pounddu kimse o parayı vermiyordu.

kadir jdm civic
17-09-2012, 09:44
şimdi yürüyen 306 kalmamış degil olay

cogu herkes crx yürümez etmez piyasada ekmegi yenmış artık normal anlamda kullanımda zor giden crx ile denemeler yapılıyor tabi crxler yürümez oluyor adamın arasındaki makına 63 bınde olmuştur saglıklı makına araba hafif üstndeki yapılan en guzel yapılan seyler daha ne olsun tabi başka bir crx olsaydı bu 306 lar fark atardı ama bu crx e atamıyor çünkü bu crx başka bir şekilde çogu crx ten çok çok iyi gidiyor.

birde melihin crx girse ortamlara bakın şenlige be....

dc_crx
17-09-2012, 09:50
yazılım yapsan yeter kankaa o zaman daha farklı olur aracın maşallah.. :D

Burada CRX e laf mı söylenmiş. Normal yürümesi gereken 306 bu şekilde mi yürür. Yaşı maşı ne alaka. Araba bakımlıysa sorunu yoksa yürür. CRX olması gerektiği kadar yürümüş ama 306 lar yürümemiş. Piyasada dünya kadar egzosunda 20 tane ayrı kaynak olan filtresi hava çekmeyen 306 vardır. Düzgün bir egzost ve filtre ile iyi durumdaki 306 yürür. Bunlar duruyor. Egzost diye egzostta 20 tane kaynak hepsi çapak içinde. Allah bilir o çapaklara takılan kurum yüzünden egzost içi 45 e gelmiştir. Arkada bi son susturucu ne oldu arabada egzost var. Nerden anladın e bööörüo işte.
sağlıklı bir crx sağlıklı bir 306 gti kolay kolay geçilmez bence buda benim görüşüm kurum diyorsunz kaç kaynaklı diyorsunz.. 306 kaç model araçlar.. crx kaç model araçç.. neyin kurumundan bahsediyorsunzz AZ 306 gti harici diğerleri ciğersiz olabilir ona laf söyleyemem 306 sahibi olmadım hiç.. ama egzoz borusuydu kurum muhabbetine girmeye gerek yok CRX 91 model.. ;)
AZ 306 Gti beni daha önce geçmişti onunda videosu olması gerekiyor Gökhan biliyor aracım eksikti gerçekten.. eksiklerimi giderdim ne kadar kazancım olmuş dosthane bir deneme yaptık AZ gti gidişini bana daha önce ispat etmiş bir araçtır zaten

MAşallah araçlara.
İstanbula geldiğimde crx'le bende denemek isterim :)
Deneriz kankaa geldiğinde Alo de yeter.. :D

masallah araclara boyle organizasyonlar olmuyor bizim buralarda. Ies i oralarda kosturmak vardi
:D :D İst'da bir garaj tutalım size.. :D

Ben 306 ların yeni çıktığı zamanlardaki yürüyüşlerini çok iyi biliyorum. Arkadaşımda vardı bende VTS ve T4 varken. GOJ plaka beyaz 306. Sadece filtre ile 2 tane dragta 2. oldu arabada egzost bile yoktu . Yazılım dediğin şey o zaman 500 pounddu kimse o parayı vermiyordu.

demek ki GOJ harici araçlar gitmiyormuş..

by microp
17-09-2012, 09:51
Deneyen araçlara maşallah kazasız belasız

AZ 306 ile deniyceltik bi kısmet olmadı... ;)

dc_crx
17-09-2012, 09:58
AZ 306 GTi - DC crx (araç ayarsızken AZ'den yediğim boy)
306 GTİ-6,VTi,CRX - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=pUVKrmkQ9ZY&feature=player_embedded)

gokhan_205
17-09-2012, 10:07
Kg den kimse bahsetmiyor ben cok fazla geçme geçilme muhabbeti sevmem inanın böyle bir ınsanda değilim binmemiş kullanmamışkisilere birsey demiyorum kimse ilede laf dalaşına girmiyorum yaşda büyükler küçükler kırılma vs olmasın Rez güzel gidiyor maşallah lafım yok he ama yazılımı yapalım orta susturucumuzu sökelim koltukları sökelim yine basalım kg eşit olan 2 arabanın arasında 30 kg fark olsa bile ne kadar fark olacağını bilir crx koltuklar sökük tamam ama 2 kisi benim araçta sorum yok gayet sağlıklı bakımlı araç kesinlikle bahanem yok crx hızlı yokmu Vtec deneyin görün ne kadar hizliymis diyosunuzya Vtec cok hızlı söyle böyle yere göğe sigdiramadiginiz vteclerle deneyin ;)

Tuncay
17-09-2012, 10:14
Denicez kardesim merak etme:)

serkanokan
17-09-2012, 10:18
Maşallah hepsine..CRX güzel yürüyo ;)

K.Kaan
17-09-2012, 10:27

geceeye 4 tane cillop gibi 306 geldi hiçbiri de yürümüyor öyle mi?? yada orada olup araçları görmeden buna nasıl karar veriyorsunuz merak ettim? crx sağlıklı ve güzel yürüyor olabilir mi böyle bi ihtimal yok mu? lütfen komik olmayalım hangi olasılık daha sağlıklı acaba??? tüm arkadaşların arabaları da gayet diri ve keyifli araçlardı. özellikle Az 306 öyle yenilir yutulur cinsten değil maşallahı var aracın cidden sıfır araç kondisyonuna ve görünümüne sahip dusuncesındeyım:icon_tup:

K0213
17-09-2012, 10:34
ne güzel gidii ya la :D

valla maşallahı var ;)

gokhan_205
17-09-2012, 10:39
geceeye 4 tane cillop gibi 306 geldi hiçbiri de yürümüyor öyle mi?? yada orada olup araçları görmeden buna nasıl karar veriyorsunuz merak ettim? crx sağlıklı ve güzel yürüyor olabilir mi böyle bi ihtimal yok mu? lütfen komik olmayalım hangi olasılık daha sağlıklı acaba??? tüm arkadaşların arabaları da gayet diri ve keyifli araçlardı. özellikle Az 306 öyle yenilir yutulur cinsten değil maşallahı var aracın cidden sıfır araç kondisyonuna ve görünümüne sahip dusuncesındeyım:icon_tup:

Eyw.kardesim sagol

kadir jdm civic
17-09-2012, 10:49
gökhan kardeşim AZ 306 gtı kimse laf söylıyemez ben gözümde kimsenınde hakkı yoktur diger 306ları görmedim sahiblerini tanımam etmem gökhanla daha öncede denemelerimiz olmuştu

az 306 hem dış kasa olarak motor olarak çok guzel giden bir araç.

burda crx hızlı bir crx okadar olay bu kabullenmek lazım crx in hızlı oldugunu istediginz f h e li vtec getirin geçicegine eminim çünkü tüm denedigi vtecleri 4 5 boy gecen bir crx kalkıp stock bir vtec geçilemez tabi gizli spec nos basmazlarsa

orhan_guney
17-09-2012, 10:56
gti den girdiniz vtec den cıkdınız nedir sıkıntınız anlamış değilim. vallah.zamanında onur gecılmiş gti ye şimdide gti gecılmiş crx gayet normal şeyler arabasına para harcayan arabasına bakan gecer bukadar basit yahu. gti ye veya vtec yada crx *** atmayın.

JDM VTİ
17-09-2012, 11:14

anlaşıldı benim denemelere cıkmam lazım en kısa zamanda yine.

az 306 yazılımsız gitmesi gerektiği gibi gidiyor ayrıca, crx'ler fazla gidiyor bunu kabullenin artık.:icon_tup:

eskiden 306lar vtec gecemez denilirdi, geçtik, geçiliyor, hemde filtre egzosla ile sadece, zn 306 sadece filtreyle geçmiş hatta videolarda :)

306 konusunda pek bi bilgin yok abi görünen:icon_tup:

kelalper
17-09-2012, 11:32
benim mi bilgim yok. 2001 senesinde heralde sen daha 306 ne bilmiyorken biz geceleri ikitelli sanayi arkasında koşturuyorduk arabaları. Parça söküp takıyorduk ne kadar ne kadar fark ediyor diye. O lafı bana kullanma istersen.

CRUEL
17-09-2012, 11:51
AZ 306 GTi - DC crx (araç ayarsızken AZ'den yediğim boy)
306 GTİ-6,VTi,CRX - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=pUVKrmkQ9ZY&feature=player_embedded)

Sesimi cikarmicakdm crx i yapmslar guzl yuruyo die ama bu videoyu izledikden sonra 306nin gercelten gitmedigini anladm:d eski halinlede asiri fark atamamis benle koiyaslarsak o zaman bi 306ya benim 3 5 boyum olurdu biraz sacma gibi olurdu sanki 306 ya 206nin bu kdr fark atmasi..ben gordugumu soluyorum yada durum ole deil 306 cok saglikli deniyosa benm arac ve crx in suanki hali normalinden fazla yuruyor...

gokhan_205
17-09-2012, 11:56
Sesimi cikarmicakdm crx i yapmslar guzl yuruyo die ama bu videoyu izledikden sonra 306nin gercelten gitmedigini anladm:d eski halinlede asiri fark atamamis benle koiyaslarsak o zaman bi 306ya benim 3 5 boyum olurdu biraz sacma gibi olurdu sanki 306 ya 206nin bu kdr fark atmasi..ben gordugumu soluyorum yada durum ole deil 306 cok saglikli deniyosa benm arac ve crx in suanki hali normalinden fazla yuruyor...

Senin 206 nin nasıl yürüdüğünü biliyorum Bulent abi ışık oto herseyi anlattı ;)He bide bu arada hangi senin araba bide benim diyosun zamanımda getirseydin deneseydik cok 206 ile denedim benim arabam Burda yerim belli getir 206 basalım cok bilmeden konuşmayın Ben böyle insan değilim zorluyosunuz yazdırmaya ya

dc_crx
17-09-2012, 12:22

206 ıle denedıgımde aracımda egzoz bıle yoktu kı bence pay cıkarma kendıne az 306 ıle denerken aracımda egzoz vardı senle denedıgım gıbı sadece fılıtreyle deneseydım Az 10 boy atardı bana Ug 206 suan crx speclerıyle gecemez kı bıraz daha +spec yapmalı yetısmesı ıcın

D.CaN
17-09-2012, 12:23
Kusura bakmayında AZ filitre,egzos la yürüyebiliceğinin en iyi şeklinde yürüyo şuanda.Onurcanın arabası gayet iyi yürüyo şuanda eskisiyle alakası yok kasa olarak 306dan hafif zaten bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.

umu_vtec
17-09-2012, 12:23

aracında ne vardı senin o kdar iyi gidiodu usta aracının speclerini ve gdişini bilmediğim için soruorum senin demene göre filtre egzozlu bi tayparı rahat rahat kovalaman lazım şimdi arabamda filtre egzoz vardı öle gdiodu demede bide :)

kelalper
17-09-2012, 12:27
o 306 sahibi arkadaşlar arabalarını lifte kaldırdıkları zaman beni çağırsınlar kendilerine arabalarının neden yürümediğine dair dünya kadar şey sayarım.

JDM VTİ
17-09-2012, 12:27
benim mi bilgim yok. 2001 senesinde heralde sen daha 306 ne bilmiyorken biz geceleri ikitelli sanayi arkasında koşturuyorduk arabaları. Parça söküp takıyorduk ne kadar ne kadar fark ediyor diye. O lafı bana kullanma istersen.

abi demek ki iyi anlayamamışsın işte, eski olmak daha cok bilmek anlamına gelmiyor ki.

ayrıca o seneden bu seneye cok sey değişti öğrenildi gelişildi.

Samet306
17-09-2012, 12:32
Fazlasıyla boş muhabbet dönüyo herkez dalgasına baksın..
Yürümeyen GTI bizim 306 lar:hihih:

sword
17-09-2012, 12:34
efsane yorumlara devam okuyalım öğrenelim:)

umu_vtec
17-09-2012, 12:42
efsane yorumlara devam okuyalım öğrenelim:)

la biz kaç senedir hiç yürüyememişiz :D

Vtec_2
17-09-2012, 12:45
Onurcan kardesımın aracı hafif fakat hakıkaten hızlı. Adam arabasına bakıyor ugrasıyor. Kazasız belasız kardesım.

dc_crx
17-09-2012, 12:47
Umut'a atarlıyım onu gecmelıyım :)

gokhan_205
17-09-2012, 12:48
la biz kaç senedir hiç yürüyememişiz :D

Kanka senden Burak'tan daha iyi bilenlerde varmış bak demekki herseyi yolda deneye deneye ogrenilmiyomus Burak kankam bosuna koşturmuş 306 lari :) :) :) :)

kelalper
17-09-2012, 12:48
abi demek ki iyi anlayamamışsın işte, eski olmak daha cok bilmek anlamına gelmiyor ki.

ayrıca o seneden bu seneye cok sey değişti öğrenildi gelişildi.

bende diyorum kiarabalarınız o zamana göre geri gitmiş. Geliştiyse o zamana göre çok daha iyi gitmeleri gerekmiyor mu 306 ların. Ama şu anda o zamana göre daha yavaş 306lar. O senelerde CRX lerde bakımlıydı Vteclerde 306 larda. O zamandan bu zamana CRXler uçtu 306lar yerinde saydı demek ki.

percussionali
17-09-2012, 12:49
massallah masallah guzel kosuyo rex:icon_tup:

gokhan_205
17-09-2012, 12:54
bende diyorum kiarabalarınız o zamana göre geri gitmiş. Geliştiyse o zamana göre çok daha iyi gitmeleri gerekmiyor mu 306 ların. Ama şu anda o zamana göre daha yavaş 306lar. O senelerde CRX lerde bakımlıydı Vteclerde 306 larda. O zamandan bu zamana CRXler uçtu 306lar yerinde saydı demek ki.

Abi varsa yürüttüğün 306 veya senin yürüyor dediğin 306 deneyelim bakalım nasıl yurutuluyomus 306

kelalper
17-09-2012, 12:59
şu anda yok işte sorun orada. Üstünden 12 sene geçmiş. Arabalar kaç tane sahip değiştirmişlerdir.

umu_vtec
17-09-2012, 13:05
şu anda yok işte sorun orada. Üstünden 12 sene geçmiş. Arabalar kaç tane sahip değiştirmişlerdir.

kadran videosu varmı hiç o zamnlardan varsa eğer ben bitik baskıyla çıkar kadran videosu çekerim bu akşam bakarız aradaki farkı görürüz kim daha hızlıymış anlarız o zaman

Tuncay
17-09-2012, 13:06
Ya su percussionali den reca etsek rex ile videomuzu cekermi acabaa:)

ykavcioglu
17-09-2012, 13:08
tam perunun gecesiymiş, niye alo yapmıyonuz:D

kelalper
17-09-2012, 13:13
kadran videosu varmı hiç o zamnlardan varsa eğer ben bitik baskıyla çıkar kadran videosu çekerim bu akşam bakarız aradaki farkı görürüz kim daha hızlıymış anlarız o zaman

2000 li senelerden kimin kadarn videosu var acaba. Cep telefonlarında daha kamera denilen özellik yoktu.

JDM VTİ
17-09-2012, 13:14

speclerin neler? kadran videosu bekliyoruz müsaitsen.

kelalper
17-09-2012, 13:15
Abi varsa yürüttüğün 306 veya senin yürüyor dediğin 306 deneyelim bakalım nasıl yurutuluyomus 306

Bana şunları cevaplar mısın?
Araban kaç senedir sende?
Motor ile ilgili bütün geçmişini biliyor musun?
Kaç bin km de açıldı. Ne malzeme kullanıldı.
Kompresyon ölçümleri ne?
Daha önce lpg gördü mü.

umu_vtec
17-09-2012, 13:17
2000 li senelerden kimin kadarn videosu var acaba. Cep telefonlarında daha kamera denilen özellik yoktu.

kamerayla çekmiş olamazlarmı illa cep telefonumu lazım. çok merak ettim eskiden yürüyen 306 ları o yüzden sordum varsa çekim aklında kalmasın kimsenin aydınlansın konu die

halilkarakas
17-09-2012, 13:21
Bu crx ler başa bela valla :)

kelalper
17-09-2012, 13:26
kamerayla çekmiş olamazlarmı illa cep telefonumu lazım. çok merak ettim eskiden yürüyen 306 ları o yüzden sordum varsa çekim aklında kalmasın kimsenin aydınlansın konu die

olsa yayınlarım merak etme.

umu_vtec
17-09-2012, 13:28
speclerin neler? kadran videosu bekliyoruz müsaitsen.

piston cadde tipi soft egzantrik filtre düzboru bide egzoz var ama kocaman siyah kazanlı sesi kesenlerden orjinal egzoz ayarında yani baskım bitik şuan eskilerden video varsa karşılaştırmak için video çekim dedim yoksa boşuna yola çıkıp basıp debriyaj dibe yapışmış şeklde yollarda kalmayalım sora :)

gokhan_205
17-09-2012, 13:36
Bana şunları cevaplar mısın?
Araban kaç senedir sende?
Motor ile ilgili bütün geçmişini biliyor musun?
Kaç bin km de açıldı. Ne malzeme kullanıldı.
Kompresyon ölçümleri ne?
Daha önce lpg gördü mü.

4 senedir kullanıyorum bende motor geçmişini adım gibi biliyorum ilk sahibi teyzeden 306 iyi buraya kadar herhalde bütün bakımları Maslak pug da yapılmış 125 binde Allah'a şükür kapak açılmadı LPG felan görmedi bu cewaplarla puan vericen herhalde

umu_vtec
17-09-2012, 13:42
4 senedir kullanıyorum bende motor geçmişini adım gibi biliyorum ilk sahibi teyzeden 306 iyi buraya kadar herhalde bütün bakımları Maslak pug da yapılmış 125 binde Allah'a şükür kapak açılmadı LPG felan görmedi bu cewaplarla puan vericen herhalde

bi 306 daha ne kadar sağlıklı olabilir acaba :D az 306 gerçekten çok sağlıklı bir araç kondisyonu harika gitmesi gerektiği gibi gidiyor gökhan sen boşver kardeşim eskiden varmış şöle gidiomuş böle gidiomuş şimdikiler yürümüomuş falan he de geç :)

kutsal
17-09-2012, 13:42
bahsettığınız AZ 306 en ıyı yuruyen 306 lardan bırı bu speclerde o kiloda rex e 200lere kadar denerken gerı dusmesı de cok normal. sız 2.0 bu araba beygırı fazla demekle kendınızı kurtaramassınız 2001 de beygır kılo hesaplaması yoktu sanırım :)ki o senelerde bızde rex vardı bu senelerde 306 ya bınıyoruz 2 arabanında farkını yeterınce bılıyoruz bu speclerde sızın 306larınızı gecıcek 306 var dıyosanız ıstanbulda gökhan arkadasıma ulassınlar eskısehırdeyım suan bu cıvardada bana ulassınlar vıdeo ceker geçsekte gecılsekte paşalar gıbı koyarız.ayrıca rex ın speclerıne göre fazla gıttığını söylemek ısterım maşallah.bırde AZ ye gıtmıyo dıyen 206 cı bı arkadas olmus 306 gecen 206 gti vıdeosu varmı ki hıc merak ettım atarmısınız ızleyelım?

gokhan_205
17-09-2012, 13:47
bi 306 daha ne kadar sağlıklı olabilir acaba :D az 306 gerçekten çok sağlıklı bir araç kondisyonu harika gitmesi gerektiği gibi gidiyor gökhan sen boşver kardeşim eskiden varmış şöle gidiomuş böle gidiomuş şimdikiler yürümüomuş falan he de geç :)

Yok kanka takmıyorum ya varsa öyle bir araba suan deneriz beni su zamana kadar 1 306 gecti oda GFJ bu kadar

gokhan_205
17-09-2012, 13:49
bahsettığınız AZ 306 en ıyı yuruyen 306 lardan bırı bu speclerde o kiloda rex e 200lere kadar denerken gerı dusmesı de cok normal. sız 2.0 bu araba beygırı fazla demekle kendınızı kurtaramassınız 2001 de beygır kılo hesaplaması yoktu sanırım :)ki o senelerde bızde rex vardı bu senelerde 306 ya bınıyoruz 2 arabanında farkını yeterınce bılıyoruz bu speclerde sızın 306larınızı gecıcek 306 var dıyosanız ıstanbulda gökhan arkadasıma ulassınlar eskısehırdeyım suan bu cıvardada bana ulassınlar vıdeo ceker geçsekte gecılsekte paşalar gıbı koyarız.ayrıca rex ın speclerıne göre fazla gıttığını söylemek ısterım maşallah.bırde AZ ye gıtmıyo dıyen 206 cı bı arkadas olmus 306 gecen 206 gti vıdeosu varmı ki hıc merak ettım atarmısınız ızleyelım?

Eyw kanka sagol :)

kutsal
17-09-2012, 13:54
Eyw kanka sagol :)

kanka neye göre yürümüyo açıklama yapsınlar eyvallah dıycem DC rex ın gıderını şöföründen ıyı bilenler var konuda :)

bıde hondacı arkadaşlar sempatizim yapıcak dıye vıdeodakı vtı yı unutmasınlar 306lar vtı yı gecıyo ozmn rex ne yapıyo ?

JDM VTİ
17-09-2012, 13:59
piston cadde tipi soft egzantrik filtre düzboru bide egzoz var ama kocaman siyah kazanlı sesi kesenlerden orjinal egzoz ayarında yani baskım bitik şuan eskilerden video varsa karşılaştırmak için video çekim dedim yoksa boşuna yola çıkıp basıp debriyaj dibe yapışmış şeklde yollarda kalmayalım sora :)

eksikleri gidermeyi düşünüyo musunuz? ona bende piston var egzantrik yok, deneriz dicektim

JDM VTİ
17-09-2012, 14:00
Yok kanka takmıyorum ya varsa öyle bir araba suan deneriz beni su zamana kadar 1 306 gecti oda GFJ bu kadar

heyt be giderli 306 seni :)))

gokhan_205
17-09-2012, 14:20
heyt be giderli 306 seni :)))

Gercekler seninle specler farklı olmasa basarız sikinti yok flitre Egzost la bu kadar yazılım isini hızlandırıyorum hemen :))

gokhan_205
17-09-2012, 14:21

Umut pampa hallet su baskıyı felan ss ile basın :)

JDM VTİ
17-09-2012, 14:22
Gercekler seninle specler farklı olmasa basarız sikinti yok flitre Egzost la bu kadar yazılım isini hızlandırıyorum hemen :))

kanka yap yazılımını daha da elleme sen kıl adamsın :) arabana aşık adamsın salla bu muhabbetleri ki eminim umrundada değil aslında bu muhabbetler.

emoro
17-09-2012, 14:23
Dc rex 63 binde kapak acilmamis speclerine gore fazla gidior bakimli olmasinin katkisi buyuk

K.Kaan
17-09-2012, 14:24
kanka neye göre yürümüyo açıklama yapsınlar eyvallah dıycem DC rex ın gıderını şöföründen ıyı bilenler var konuda :)

bıde hondacı arkadaşlar sempatizim yapıcak dıye vıdeodakı vtı yı unutmasınlar 306lar vtı yı gecıyo ozmn rex ne yapıyo ?

üstad bi karışıklık oldu heralde konuda kmse honda fanatizmi yapmadı ki özellikle vti sahibi ben bile öyle birşey demedim..:) denediğimizde motorum tam ısınmamıştı ama bahane değil 4 sonunda 306 nın arka tamponundaydım 5 ortalarında yakınlaşıyordum yol bitiyordu ki 306 ların ne kadar sağlıklı durduklarını ilk söyleyen benim:icon_tup:

kutsal
17-09-2012, 14:34
üstad bi karışıklık oldu heralde konuda kmse honda fanatizmi yapmadı ki özellikle vti sahibi ben bile öyle birşey demedim..:) denediğimizde motorum tam ısınmamıştı ama bahane değil 4 sonunda 306 nın arka tamponundaydım 5 ortalarında yakınlaşıyordum yol bitiyordu ki 306 ların ne kadar sağlıklı durduklarını ilk söyleyen benim:icon_tup:

rex gecmıs öluymüş geberıkmıs ya 306lar ondan o şekılde yazdım senı hedef almadım yanlış anlaşılmasın.baska arac yoktu denemede oyuzden

K.Kaan
17-09-2012, 14:36
rex gecmıs öluymüş geberıkmıs ya 306lar ondan o şekılde yazdım senı hedef almadım yanlış anlaşılmasın.baska arac yoktu denemede oyuzden

tamamdır kardeşim kusurumuza bakma o zaman bana hitaben sandım açıkçası..:icon_tup: ki o geceki 306 lar gayet güzeldi ben hala destekçileriyim hele AZ cidden mermi gibi bi araba:D

gokhan_205
17-09-2012, 14:46
kanka yap yazılımını daha da elleme sen kıl adamsın :) arabana aşık adamsın salla bu muhabbetleri ki eminim umrundada değil aslında bu muhabbetler.

Ya ben şimdiye kadar coktan yapardimda iste o kiyamama mevzusu beni bitiriyor arabaya :) :) :) Saçma konuşmalar olunca insan ister istemez canını sıkıyor

gokhan_205
17-09-2012, 14:48
tamamdır kardeşim kusurumuza bakma o zaman bana hitaben sandım açıkçası..:icon_tup: ki o geceki 306 lar gayet güzeldi ben hala destekçileriyim hele AZ cidden mermi gibi bi araba:D

Eyw kardesim Allah razı olsun :)

kelalper
17-09-2012, 15:24
Tamam kabul 306 nız çok iyi durumda ama CRX e geçiliyor. Bunu kabul ediyorsanız ne diim.

16EC813
17-09-2012, 15:37
rexsler hızla tırmanışta :D top onda üçnumara :D
tüm araçlara maşallah

dc_crx
17-09-2012, 16:32

valla merak ediyorum aracını Tuncay abi benim rex'e sadece cut out ile atar yapıyorsan helal olsun sana :D

Tuncay
17-09-2012, 16:35
valla merak ediyorum aracını Tuncay abi benim rex'e sadece cut out ile atar yapıyorsan helal olsun sana :D

Egzoz filtre b16b beyin b16b piston :)
Yeni specim sadece b16b oem beyin eklendi

CRUEL
17-09-2012, 16:37
Onurcan benle denerken egsoz yokduda egsoz koyunca 20boy mu fark etti:d ben duruma gore yorumladm gormedm bilmiyorum.simdi bu 306 ile aj vti in durumunada bakinca ben diyorumki oha kardeaim bu crx e ne yaptnz? ayrica 306nin sajibine soruyorum bulent abiden aracin ne kdr temiz oldugunumu ogrendn anlat bakalm ne dediyse sole yazdigini okutcam ona:) ayrica keske deneyeblseydk o kdr konu acmstm isteyenle deniyelm die:) aj tamponundaysa pekde sansin yokmus:d not:crx stock deil:D

CRUEL
17-09-2012, 16:40
Ayrica aj icin hararet sorunu yasadk ies den farki yokdu diyonuz sonrada 306nin tamponundaydi diyonuz bu 306 iea kadarmi gidiyo? Kendinizle celismeyin bisiler yazarken birbirinize haber vern bari:D

kadir jdm civic
17-09-2012, 16:42
Egzoz filtre b16b beyin b16b piston :)
Yeni specim sadece b16b oem beyin eklendi

abi çok merak ediyorum cidden bak okadar role geliyorsun benzın parası harcıyorsun arabayı zorluyorsun iyi gitsin diye ugraşıyorsun geçtigin oluyor geçildigin oluyor senın aracının giderini arttırmak için sana defalarca herkez söyledi

neden bir wideband alıp yolda güzel bir ayar yaptırmıyorsun aracına b16b oem beyın alıcaksın ama senın motorda muhakkak kapak ve blok taşlama vardır standartından farklı bir sıkıştırma oranına sahip aracın bence oemden degilde customdan yana kullan tercihini derim ben

EH in daha gideri var ama bunu yolda göstermezse hayallerde benım aracım senınkini gecer muhabbeti gülünc olur o yuzden göster EH in gercek güçünü herkes görsün bak ozaman sonucu...

Tuncay
17-09-2012, 16:43
abi çok merak ediyorum cidden bak okadar role geliyorsun benzın parası harcıyorsun arabayı zorluyorsun iyi gitsin diye ugraşıyorsun geçtigin oluyor geçildigin oluyor senın aracının giderini arttırmak için sana defalarca herkez söyledi

neden bir wideband alıp yolda güzel bir ayar yaptırmıyorsun aracına b16b oem beyın alıcaksın ama senın motorda muhakkak kapak ve blok taşlama vardır standartından farklı bir sıkıştırma oranına sahip aracın bence oemden degilde customdan yana kullan tercihini derim ben

EH in daha gideri var ama bunu yolda göstermezse hayallerde benım aracım senınkini gecer muhabbeti gülünc olur o yuzden göster EH in gercek güçünü herkes görsün bak ozaman sonucu...

Ah be guzel kardesim su an bayagi iyi durumda hepberaber izleyip goruceez

orhan_guney
17-09-2012, 16:47
aracım bitsin tuncayım ben senınle denıycem merak etme başkan :)

kadir jdm civic
17-09-2012, 16:50

abi sen aracının yürümesini istiyormusun hiç bunlarla ugraşma bir beyın ayarı yaptır birde sök aracını bak neler oluyor ozaman gör çırpınıyorsun geçicem diye sonra gene geçiliyorsun abi crx geçmen için çok çok ilerletmen gerekli aracı ve bitmedi he onurunkinden daha üstün bir crx daha var melihin hadi onuru geçtim diyeceksın pistonlu vtecın var karşına dolu rex gelince ne olucak acaba...

Tuncay
17-09-2012, 16:50
aracım bitsin tuncayım ben senınle denıycem merak etme başkan :)

Orhanim eyvallah herzaman :)

elpadre
17-09-2012, 16:56

Tuncay abi sat o arabayı :D

dc_crx
17-09-2012, 16:57
Onurcan benle denerken egsoz yokduda egsoz koyunca 20boy mu fark etti:d ben duruma gore yorumladm gormedm bilmiyorum.simdi bu 306 ile aj vti in durumunada bakinca ben diyorumki oha kardeaim bu crx e ne yaptnz? ayrica 306nin sajibine soruyorum bulent abiden aracin ne kdr temiz oldugunumu ogrendn anlat bakalm ne dediyse sole yazdigini okutcam ona:) ayrica keske deneyeblseydk o kdr konu acmstm isteyenle deniyelm die:) aj tamponundaysa pekde sansin yokmus:d not:crx stock deil:D

Ayrica aj icin hararet sorunu yasadk ies den farki yokdu diyonuz sonrada 306nin tamponundaydi diyonuz bu 306 iea kadarmi gidiyo? Kendinizle celismeyin bisiler yazarken birbirinize haber vern bari:D

Beni başkalarıyla karıştıraa ben gizli spec olaylarınaa girmem bir 206 gti da ne kadar gidiyor biliyoruzz..
aracımda kısa F/H/E var komple sökük 2 kişiydk araçlarda..
egzoz 20 boy mu fark etcek diyorsun ama ben sana o günde samimiyetimle gel deneyelim dedim denedik 51 lik boruda 2 orta sonra 48 oem susturucum vardı far sökük değil sadece filitreyle denedim araçta sökük değildi. senin aracın söküktü 2 kişiydin yanındaki 50 kg yok nerdeyse AZ ile denerken aracım sökük yine 2 kişi ortalar sökük sonda 63 lük egzoz vardı bilgin varsa araba bilgin gerisini sen hesap edersin artık

ykavcioglu
17-09-2012, 16:59
hızlıyım diyenler öne çıksın:D
tamirhaneliler bekliyoo:D:D:D

dc_crx
17-09-2012, 16:59
REX adama Vti sattırır.. :D

ykavcioglu
17-09-2012, 17:01
bizim gibi konforlu gazlayan varmı acep:D
teknedeyiz sanki:D

kadir jdm civic
17-09-2012, 17:02
hızlıyım diyenler öne çıksın:D
tamirhaneliler bekliyoo:D:D:D

bro bunlar stock hızlılar o yuzden tamırhaneler fazla para kazanmaz

ykavcioglu
17-09-2012, 17:03
yok kanka bizim cevizli tamirhane:D:D
kingler diyariii:D

gokhan_205
17-09-2012, 17:03

Ben senin aracına herhangi birsey yazmadım onceden egzantrik felan varmış soktuk dedi orjinale çevirdik dedi cok iyi yürüdü araba dedi senin arabana birsey demiyorum crx i geçersin o zamanki halı ile normal Egzost bile yoktu diyor onur varmı video vs.yok 306 ile denediğin video varmı varsa hangi araba bir koyda görelim komik durumlara düşmeyelim bilmeden tahmini yorum yapmamak lazım çıkarsın yola sıkarsın hersey belli olur ben hiç 306 gecen 206 görmedim bunun olduguna inanamıyorum hayallerle yaşamakta güzel ama :))

kadir jdm civic
17-09-2012, 17:04
REX adama Vti sattırır.. :D

valla şimdi aklıma geldi bir vtec gazlama amaçlı alınıyorsa 20 bın veriyorlar denızlıde motorunda sorun olan temız bir rex var 7500 tl ye veriyorlar 5 bın motoruna yıkılır 12500 e vteclerın içinden gecer be diger kalan 7500 tl yi konfora saysınlar artık ....

ykavcioglu
17-09-2012, 17:08
yine yaptın akşam pazarını, yaşımız genç kırmızı yakışır kanki:)
bıktım beyaz arabadan :D

Tuncay
17-09-2012, 17:10
Tuncay abi sat o arabayı :D

Seni gecmeden satmam :))

dc_crx
17-09-2012, 17:12

O araca o zaman çok para harcaman lazım :D

kadir jdm civic
17-09-2012, 17:13
O araca o zaman çok para harcaman lazım :D

hacı adam gibi ayar yapılsa gercekten gecer mi bilemem ama en kötü ihtimalle kafa kafaya gider

kadir jdm civic
17-09-2012, 17:14

araba yok kanka gördun mu atardan giderden uzak kaldık hadi az kaldı cıkartcam ful NA da nasıl gidicek bakalım bu sefer :):):)

yunus benı arasana telden

kadir jdm civic
17-09-2012, 17:15

kanki tuncay abinin kozmatik güzelliginide elinden alalım hoppaaaaa

Asimos
17-09-2012, 17:19
ahhh dc crx , o akşam bende ordaydım bi önceki konuda lastikler yetişirse gelicem demiştim hatırlarsan. Geldim ama bagaj lastiklerle doluydu :D

kaanı gördüm gözgöze geldik ama tanımadı beni:D sonra tam yanınıza gelcektim kayboldunuz , neyse bidahaki sefere inşallah:icon_tup:

dc_crx
17-09-2012, 17:19
Tuncay abi melii abiyi geçemez araca ayar yapılmşş 3 boy daha öndeymş melii abinn :D

Tuncay
17-09-2012, 17:22
Tuncay abi melii abiyi geçemez araca ayar yapılmşş 3 boy daha öndeymş melii abinn :D

Seni geceyimde melii kendiliginden cikar ortaya zaten:)

dc_crx
17-09-2012, 17:24
ahhh dc crx , o akşam bende ordaydım bi önceki konuda lastikler yetişirse gelicem demiştim hatırlarsan. Geldim ama bagaj lastiklerle doluydu :D

kaanı gördüm gözgöze geldik ama tanımadı beni:D sonra tam yanınıza gelcektim kayboldunuz , neyse bidahaki sefere inşallah:icon_tup:
valla görmedim sizi aracınzın plakası nedir?

Seni geceyimde melii kendiliginden cikar ortaya zaten:)

çok azim ettin abi geçersin inş.. :D

aLLen
17-09-2012, 17:25
:) bu rex cok farklı rex kardes illa gazlaayalım oturup bı cay kahve içelim şüreyyaplajında :) muhabet sohbet edelım millet zaten senın rex salca olur azlamak isteyen gazlar :)

Asimos
17-09-2012, 17:26
valla görmedim sizi aracınzın plakası nedir?

otuzdört SAU 34

ykavcioglu
17-09-2012, 17:27
:) bu rex cok farklı rex kardes illa gazlaayalım oturup bı cay kahve içelim şüreyyaplajında :) muhabet sohbet edelım millet zaten senın rex salca olur azlamak isteyen gazlar :)

kanka rollingsiz çay olurmu hiçç

aLLen
17-09-2012, 17:30
kanka rollingsiz çay olurmu hiçç

Kardes olur neden olmasın maksat muahbbet :) sonrası roll olur otoban kenaraında kıcmız doncana sıcacık mekanda daha ii gıdene kadarda araclar isinır :)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:33
zaten yol kenarında durup arabadan inmeyi anlamıyorum, mantıksız:)

aLLen
17-09-2012, 17:34
Aynen zaten fotograf arabalar sıkıntı olma sansı da var :)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:36
cana gelmesinde..
neyse kanka hazırlan geliyorum:)

kelalper
17-09-2012, 17:38
ya bişey diyecem 306 bulamayız ama bir sürü RS var stock a yakın. Bizim arkadaşın 306 Rslerle kafa burun yürüyordu. Clio RS ile deneyin.

dc_crx
17-09-2012, 17:39
otuzdört SAU 34

Usta maşallah bende kimin o araç diyordum orj 99 güzel araç Allah kaza bela vermesin tekrardan maşallah

aLLen
17-09-2012, 17:39
cana gelmesinde..
neyse kanka hazırlan geliyorum:)

gel kardes gel ben :) hazır gibiyim :)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:40
gel kardes gel ben :) hazır gibiyim :)

birde benim mazdayı satarsan bomba olacak:D

aLLen
17-09-2012, 17:41
tek kapımı moruk 4 kapımı dort kapıysa 10000 olan model var aldırım :)

umu_vtec
17-09-2012, 17:43
eksikleri gidermeyi düşünüyo musunuz? ona bende piston var egzantrik yok, deneriz dicektim

tabiiki baskıyı yaptıriim deneriz benm egzantriğimnde dereceleri orjinale çok yakın değerler zaten soft bi egzantrik arabada yazılım olmamasına rağmen arabanın rolantisini bir milim oynatmıo bile bildğin orjinal gibi millete soft egzantrik var diosun oo egzantrik varmış moduna girio herkes tabi senin benm gbi bilen insanlar anlıo ne demek istediğimi :)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:43
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/133130-orj-79000-kmde-otomatik-sunrooflu-beyaz-15i-dohc-practica.html
alet budur, çok kaliteli ama sıkıldım artık 1 sene oldu gazlamayalı.

kutsal
17-09-2012, 17:44
ya bişey diyecem 306 bulamayız ama bir sürü RS var stock a yakın. Bizim arkadaşın 306 Rslerle kafa burun yürüyordu. Clio RS ile deneyin.

yıne aynı seyı tekrar edıyor gıbı olucazda rs ıle 306 arasında 10 hp yaklaşıkta 100 kılo fark var 2 orj araba arasında 2 boy fark olur rs önde olur kafa burun gıdemez hayal urunu bunlar koyun vıdeo ızleyelım orj rs de kalmadı zaten;)

aLLen
17-09-2012, 17:45
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/133130-orj-79000-kmde-otomatik-sunrooflu-beyaz-15i-dohc-practica.html
alet budur, çok kaliteli ama sıkıldım artık 1 sene oldu gazlamayalı.

:) kards reklam yapalım buluruz ılla bırını insallah verırız ama crx alıcam dersen satmayalım :) dc olmus zaten herkeze ızdırp sende fazla olur :)

elpadre
17-09-2012, 17:46

Egzantik girsemmi acaba :D

Sat o arabayı Tuncay abii :D benimle uğraşma sen 5 harcarsın ben 10 harcarım :D

ykavcioglu
17-09-2012, 17:46
Honda Civic 1.6 Si 1992 Model 14.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 33681716 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-1992-model-honda-civic-hb-si-kirmizi-tek-kapi-33681716/detay/)
bunu alacam inşallah:D

aLLen
17-09-2012, 17:49
Honda Civic 1.6 Si 1992 Model 14.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 33681716 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-1992-model-honda-civic-hb-si-kirmizi-tek-kapi-33681716/detay/)
bunu alacam inşallah:D
obaaa cıcek bu bee ben hıj gormedım maltepede bunu ama cook ii valla kardes jantları ben alrım :)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:51
obaaa cıcek bu bee ben hıj gormedım maltepede bunu ama cook ii valla kardes jantları ben alrım :)

jantlar boyasız kanka, 3 lira:D:D:D:D

ciddi eskiden beri sevdiğim fiyatta uzlaşamadığım araçtı, artık bu sefer ortasını bulacaz inşallah mazdayı satarsak:)

ykavcioglu
17-09-2012, 17:52
Egzantik girsemmi acaba :D

Sat o arabayı Tuncay abii :D benimle uğraşma sen 5 harcarsın ben 10 harcarım :D

abi akşam migrosta buluşma var gelcenmi:D

JDM VTİ
17-09-2012, 17:58
tabiiki baskıyı yaptıriim deneriz benm egzantriğimnde dereceleri orjinale çok yakın değerler zaten soft bi egzantrik arabada yazılım olmamasına rağmen arabanın rolantisini bir milim oynatmıo bile bildğin orjinal gibi millete soft egzantrik var diosun oo egzantrik varmış moduna girio herkes tabi senin benm gbi bilen insanlar anlıo ne demek istediğimi :)

306 için en soft egzantrik 10beygir veriyor en düşük ve rolanti bozmaz.

umu_vtec
17-09-2012, 18:01

yazılımsızmı verio o 10 beygiri

dc_crx
17-09-2012, 18:04

o 10 hp verecek ayarı yapamamışlar araca o zaman :D

JDM VTİ
17-09-2012, 18:04
yazılımsızmı verio o 10 beygiri

evet. ama dediğin gibi orj değerlerde olan yani en alt aftermarkt egzantrik yazılım ile versin 15*20 hp arası bişey. ki 20hp'leri bulması çok çok zor imkansız bence:)

umu_vtec
17-09-2012, 18:08
evet. ama dediğin gibi orj değerlerde olan yani en alt aftermarkt egzantrik yazılım ile versin 15*20 hp arası bişey. ki 20hp'leri bulması çok çok zor imkansız bence:)

doğrudur ben hemen yazılım yaptıriim o zaman araca :D

JDM VTİ
17-09-2012, 18:11
yazılım orj mi suan, oynama hiç yok mu? eğer orj ise yaptır dünyası değişicek arabanın.

umu_vtec
17-09-2012, 18:15
yazılım orj mi suan, oynama hiç yok mu? eğer orj ise yaptır dünyası değişicek arabanın.

hiç oynama yok yazılım tamamiyle orjinal şuan bile araç çok tatminkar gidio zaten o zaman tadından yenmez demekki

percussionali
17-09-2012, 18:23

tam perunun gecesiymiş, niye alo yapmıyonuz:D

çekeriz kardeşim sıkıntı yok ;)

angry28
17-09-2012, 18:29
araçlara maşaaallah

CRUEL
17-09-2012, 18:30
Gokhan_205@
Ole bi diyonki sanki bisiler solemis gibi usta biliyorm sordm bulente fln dynce yanlis anlasilir nese sormusun oda solemis durumu ztn:)
Hic 306 ile yok ama denedigin aj vti ile var gir youtubedan bak sonrada kendinle kiyasla az cok anlaran.
Ben burda senin aracini bilmem bu crx ve vti ile daha once denedgmden seni bu kdr nasil gecer diyerek bisiler yazdm.artislige gidere gerek yok suan sivvilde olsaydm ug hala bende olsaydi bugun bile gelrdm denemeye ama durum farkli o yuzden uzatmiyorum bos konusmayalm videolardan degerlendiren.
Onurcan sana bisi demek istemiyorm daha oncede oldugu gibi alakasi cevaplar veriyosn ayrica kisayi headersi fln da yeni gordm abinde guzel bi ayar yapmstr yurumustur massallah:)

dc_crx
17-09-2012, 18:33
Gokhan_205@
Ole bi diyonki sanki bisiler solemis gibi usta biliyorm sordm bulente fln dynce yanlis anlasilir nese sormusun oda solemis durumu ztn:)
Hic 306 ile yok ama denedigin aj vti ile var gir youtubedan bak sonrada kendinle kiyasla az cok anlaran.
Ben burda senin aracini bilmem bu crx ve vti ile daha once denedgmden seni bu kdr nasil gecer diyerek bisiler yazdm.artislige gidere gerek yok suan sivvilde olsaydm ug hala bende olsaydi bugun bile gelrdm denemeye ama durum farkli o yuzden uzatmiyorum bos konusmayalm videolardan degerlendiren.
Onurcan sana bisi demek istemiyorm daha oncede oldugu gibi alakasi cevaplar veriyosn ayrica kisa oldugunu yazmamisin speclere headersi fln da yeni gordm abinde guzel bi ayar yapmstr yurumustur massallah:)

ewt arabadan anlamıyorsun belli 4.25 final görmüyorsan

kelalper
17-09-2012, 18:35
yıne aynı seyı tekrar edıyor gıbı olucazda rs ıle 306 arasında 10 hp yaklaşıkta 100 kılo fark var 2 orj araba arasında 2 boy fark olur rs önde olur kafa burun gıdemez hayal urunu bunlar koyun vıdeo ızleyelım orj rs de kalmadı zaten;)

Rs stocktu 306 da filtre daha sonra da son susturucu takıldı. Kafa burundu. Arkalarında ben gidiodum T4 ile. Neyin hayal ürünü. Gözüme mi inanıcam senin varsayımlarına mı. RS kötü olamaz daha 10 bin değildi.
2000-1- 2 den bahsediyorum sen bana diyorsun video koy. Kimin doğru düzgün videosu var o zamanlardan hala bilgisayarında.

CRUEL
17-09-2012, 18:36
ewt arabadan anlamıyorsun belli 4.25 final görmüyorsan

;) sakaci cocuk ne kdr heycan yapip aninda yazdn gorup mesajimi deistirmeden yapistrmsn cvbi ama sen yazmadan yazmisim sonradan gordugumu:)

CRUEL
17-09-2012, 18:39
Uzatmaya gerek yok ben sana 20boy attimmi attim:D sonradan naaptn neettin bilmiyorum hizlandirmisin olsaydi aracm denerdk olmadigi icin konusmaya gerek yok sen oyna oyuncagnla:)

melih
17-09-2012, 18:42
şimdiki 306 lar gitmiyo be :D eskiden daha hızlıymışş :D

dc_crx
17-09-2012, 18:51
Uzatmaya gerek yok ben sana 20boy attimmi attim:D sonradan naaptn neettin bilmiyorum hizlandirmisin olsaydi aracm denerdk olmadigi icin konusmaya gerek yok sen oyna oyuncagnla:)

emin ol UG'nin sende olmasını senden çok ben isterdim o zaman denediğimizde sonucun ne olacağını sen daha iyi bilirdin AJ vti kg'larınz eşit değildi 1 boy anca atabildin yanındaki eleman AJ''ye geçtiğinde denedin mi gene

life is life
17-09-2012, 18:51
Deneyen araçlara maşallah..

D.CaN
17-09-2012, 19:08
Haddinden fazla gereksiz muhabbet döndü araç sahiplerinde sorun yok yazıp çizip ortalığı karıştırdınız, rs den girdiniz 206dan çıktınız konumuz onlar değil saptırmayın.
@kelaper abi kusura bakmada her konuda karıştırıyosun ortalığı.
Sakin olurmusunuz biraz.

kutsal
17-09-2012, 19:43
ölmüş bizim arabalar ölmüsss nerde o milenyum çağı :)

APO
17-09-2012, 19:50
dünyanın en sağlıklı 306 sı filtre eksozla en fazla AZ 306 kadar gidebilir...nokta..:)

Samet306
17-09-2012, 20:01
Gökanım o gecenin finali AZ 306 & ZN 306 videosunu koyda keyifli bi Roll izlesinler yoksa bu mevzu çok uzuyıcak kanka:)

MTNVTI
17-09-2012, 21:37
MAŞALLAH katil rex'e ve diğer araçlara...

gokhan_205
17-09-2012, 22:05
dünyanın en sağlıklı 306 sı filtre eksozla en fazla AZ 306 kadar gidebilir...nokta..:)

ALLAH razı olsun abi ve şöförde vtecburac sa son noktadır yani :) cevap vermem kimseye gerek yok ;)

vtecburac
17-09-2012, 22:12
bu konuda sana katlıyom abi nerde o yrüyen eski 306 lar up 306 bc 306 arıyo insan bunları
ama abi şöle bişey var speclere göre gine az iyi yürümüş

ibo gfj up den hızlı yavrum senınkıde laf olsun torba dolsun:)

halilkarakas
17-09-2012, 22:17
onurcan senin şanzımanda bişey var bana çok uzun gibi geldi :D

vtecburac
17-09-2012, 22:17

az 306 nın egzoz sıstemınden filtresıne kadar çok ıyı gayet basarılı ayrıca yürümesi gerektıgı gıbı yuruyor, filtre egzozla bundan daha fazla yürümez ımkansızz, ayrıca crx cok cok ıyı gıdıyor o yanıltıyor herkezi.

K.Kaan
17-09-2012, 22:23

kemal kardeşim aj aj diye tutturmuş gidiyorsun da çıktığımız akşam arabamın üzerinde cut bile durmaktaydı ve yolcu ağırlıklarını eşitlediğimizde önünde yürüdüğümü ilkercom da çok iyi biliyor ve onuun youtube accountunda vardı şimdi alaksız yere bağlaman çok komik heee konunun üzerine gitmemiştim gitmemde saçma sapan hırslar bunlar kardeşim ama o günün üzerine araba 7 8000 km yaptı motor açıldı egsoz kkoyuldu filtre sistemi düzeltildi ve ayarları yapıldı yani o gün ki denemeyi tekrarlama şansımız olsaydı emin ol avans bile verirdim sana:icon_tup: onur un crx i eskiye göre cidden apayrı yürüyor ve adam yapabileceğini biliyor boşa atıp tutmuyor mantıksız arabalara da kafa tutmuyor anlayacağın. bense sade bi vti sahibiyim hatta şimdilik ve piyasada az çok herkes biliyor aracın şu anda nasıl gittiğini o koyduğun videoları bazen oturup yanımdaki 110 kg lık arkadaşımla izliyoruz ve hala gülüyoruz arkadaşının benim önde olduğum videoları çekmemiş olmaması da kötü bi rastlantıydı cidden herneyse kardeşim ug çok güzel bi arabaydı ama emin ol dc_ rex şu anda eleğe çevirirdi sende olsaydı kardeşim sende hayırlısıyla vatani görevini bitirmiş gelmiş olsaydın.. hayırlı tezkereler tekrardan.. hee o geceki de hararet sorunu değil motorun tam kızışmamış olmasıydı :)

K.Kaan
17-09-2012, 22:25
emin ol UG'nin sende olmasını senden çok ben isterdim o zaman denediğimizde sonucun ne olacağını sen daha iyi bilirdin AJ vti kg'larınz eşit değildi 1 boy anca atabildin yanındaki eleman AJ''ye geçtiğinde denedin mi gene

kardeşim denedikte şanssızlık işte yanındaki kardeşimiz video çekmemiş ne yazık ki:)))))))) forumda ilkercom nickli abimizin youtube accountunda uzaklardan görülen araçlara üst ses olarak honda önde sesini duyabilirsiniz zaten.:icon_tup: ve aracımın o zamanki haliyle:)

K.Kaan
17-09-2012, 22:28
vtec vs gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=KBbkpUuYr4c&list=UUfjaJX1KzWL17tdeRkiauDg&index=6&feature=plcp)

aaa burada da ug aj videosu war:/ hee yalnış anlama kardeşim ug çok güzel araçtı ama cut ı bile üzerinde olan bi vti 2şer lik denemede öyle giden bi 206 yı geride bırakıyorsa demekki o vti okunmuş üflenmiş bir arabada:)))

vtecburac
17-09-2012, 22:37
az 306 crx ıle adama gıbı deneyemedıkı ya levye cıktı yada onumuze araba cıktı, kısa mesafede 2 boy cıkıyor sonrasında 306 arayı sabıtlıyor uzunda gelıcek ama yol bulamadık yanı bu vıdeoya bakarak crx az 306 yı gecdı dıyemezsınız uzun uzun basılırsa iş değişir;) az 306 nun uzunu gayet iyi..

gokhan_205
17-09-2012, 22:48
az 306 crx ıle adama gıbı deneyemedıkı ya levye cıktı yada onumuze araba cıktı, kısa mesafede 2 boy cıkıyor sonrasında 306 arayı sabıtlıyor uzunda gelıcek ama yol bulamadık yanı bu vıdeoya bakarak crx az 306 yı gecdı dıyemezsınız uzun uzun basılırsa iş değişir;) az 306 nun uzunu gayet iyi..

kankam senden daha iyi bilenler varmış sitede yahu lütfen :D :D :D

halilkarakas
17-09-2012, 22:52
306 nın uzunu iyi olabilir ama crx te kısa var 210 da red e girer :(

vtecburac
17-09-2012, 22:54
kankam senden daha iyi bilenler varmış sitede yahu lütfen :D :D :D

yok be kanka oyle deme ya bızımde pek bıldıgımız bıse yok ama senın arabanın speclerınde senden daha ıyı gıden cıkarsa ben 306tane 306 hedıye ederım:D

orhan_guney
17-09-2012, 22:58
Burak yaşıyonmu :)

dc_crx
17-09-2012, 22:59
Halıl kankaa uzun gelen ne 4.25 ex 2.dıslıyıde koymam lazım :P Buda yetıyor kankıı..
306'lar dıorm Az'de sınırlamıyorum uzunda crx alır halıl yazmıs 210da red'e gırıor arac amaa Burak abıylede gokhanlada sabaha kadar denerım gecılıp gecme derdımız olmayan ınsanlarız roll bılen adamlarız 2nızede tesekkur ederm en zevklı deneme sızle oldu benım acımdan

gokhan_205
17-09-2012, 23:06
yok be kanka oyle deme ya bızımde pek bıldıgımız bıse yok ama senın arabanın speclerınde senden daha ıyı gıden cıkarsa ben 306tane 306 hedıye ederım:D

sağol kanka sayende Allaha şükür :)

vtecburac
17-09-2012, 23:06
Burak yaşıyonmu :)

yaşıyorum çok şükür orhan abi:)

gokhan_205
17-09-2012, 23:07
Halıl kankaa uzun gelen ne 4.25 ex 2.dıslıyıde koymam lazım :P Buda yetıyor kankıı..
306'lar dıorm Az'de sınırlamıyorum uzunda crx alır halıl yazmıs 210da red'e gırıor arac amaa Burak abıylede gokhanlada sabaha kadar denerım gecılıp gecme derdımız olmayan ınsanlarız roll bılen adamlarız 2nızede tesekkur ederm en zevklı deneme sızle oldu benım acımdan

Eyw kanka sıkıntı yok sen geçersin ben geçerim sıkıntı yok aynen dediğin gibi ama insanlar boş muhabbetleri seviyolar :) aynen devam problem yok kanka ;)

APO
17-09-2012, 23:11
yaşıyorum çok şükür orhan abi:)

şu imzanı değiştir be kardeşim canımı sıkıyo her gördüğümde...:Deli:

orhan_guney
17-09-2012, 23:11
tekrar dıyorum kimseyi takmayın geçilmek güzeldir azim verir insana :)

vtecburac
17-09-2012, 23:12
sağol kanka sayende Allaha şükür :)

estgfrllah kanka senin kalbinle orantlıdı aracının performası:)

vtecburac
17-09-2012, 23:14
şu imzanı değiştir be kardeşim canımı sıkıyo her gördüğümde...:Deli:

vay apo abi özeldik senıde kızma abi motoru sattık:)

APO
17-09-2012, 23:18
vay apo abi özeldik senıde kızma abi motoru sattık:)

ayarlayın oraları görüşelim bir ara...çok uzağız ya..:psattıysan motoru sıkıntı yok..;)

gokhan_205
17-09-2012, 23:18
estgfrllah kanka senin kalbinle orantlıdı aracının performası:)

Allah razı olsun kanka :D

gokhan_205
17-09-2012, 23:20
ayarlayın oraları görüşelim bir ara...çok uzağız ya..:psattıysan motoru sıkıntı yok..;)

Abi özlettin kendini :D

APO
17-09-2012, 23:25
Abi özlettin kendini :D

burdayım ben... gönüller bir olsun..;)yap şu yazılımı sök arabanı ara beni..:D

gokhan_205
17-09-2012, 23:26
burdayım ben... gönüller bir olsun..;)yap şu yazılımı sök arabanı ara beni..:D

:D :D :D tamam abi :D

APO
17-09-2012, 23:28
:D :D :D tamam abi :D

tamam diyip sallama hemen:D ben senin ciğerini bilirim sökmezsin arabanı benim gibi..;)

gokhan_205
17-09-2012, 23:29
tamam diyip sallama hemen:D ben senin ciğerini bilirim sökmezsin arabanı benim gibi..;)

abi sökmeişine karşıyım ya yazık sırf yazılım yapıp gelsem olmazmı :D :D :D

APO
17-09-2012, 23:33
abi sökmeişine karşıyım ya yazık sırf yazılım yapıp gelsem olmazmı :D :D :D

gel ne olursan gel..:D özeline attım cevabı..;)

gokhan_205
17-09-2012, 23:36
gel ne olursan gel..:D özeline attım cevabı..;)

tamamdır abi :D sağol gelicem :D

K.Kaan
18-09-2012, 00:07

abi kusura bakma cidden ya görmedim yada tanıyamadım heralde..:/

CRUEL
18-09-2012, 05:49
Kaan@
Zaten her gecilen aracin bahanesi vardir:) oda senin bahanen olsn:) bisileri kanitlamak icin yolun 45derece sana dondugu ve erken ciktigin videoyu koymusun:) egimide en az 1boyu var ztn:) ama tmm hadi gectn gectn:D aracini satiyosn sana reklam torpilim olsn:D konunun gidisi bozulmasn hirs yapiyonuz sonra bu araclar super yuruyolar alayini ezer gecerler:D

gokhan_205
18-09-2012, 08:13
Kaan@
Zaten her gecilen aracin bahanesi vardir:) oda senin bahanen olsn:) bisileri kanitlamak icin yolun 45derece sana dondugu ve erken ciktigin videoyu koymusun:) egimide en az 1boyu var ztn:) ama tmm hadi gectn gectn:D aracini satiyosn sana reklam torpilim olsn:D konunun gidisi bozulmasn hirs yapiyonuz sonra bu araclar super yuruyolar alayini ezer gecerler:D

Neyin pesindesin kardes araban yok askerdesin hala neyin mücadelesini veriyorum gel yap bir araba deneriz sabahlara kadar ;)

Asimos
18-09-2012, 08:22
Usta maşallah bende kimin o araç diyordum orj 99 güzel araç Allah kaza bela vermesin tekrardan maşallah

Amin ustacım saolasın:icon_tup:

abi kusura bakma cidden ya görmedim yada tanıyamadım heralde..:/

Ne kusuru kaanım canın sağolsun:icon_tup:

Ya yemin ederim sırf bu yüzden aracı çıkarmıyorum piyasaya , eğlenme olayından tartışmaya dönüşüp amacından çıkıyo rollingler vs.ler.

CRUEL
18-09-2012, 10:03
Neyin pesindesin kardes araban yok askerdesin hala neyin mücadelesini veriyorum gel yap bir araba deneriz sabahlara kadar ;)

Konu bozulmasndedikce cins cins yaziyosun kardes mardes hayirdir?nerden bu muhabbet?buraya konu acildiysa yorum yaparim kaldiramiyosan acma konu.. 306 ile crx gecemiyon boy boy fark yiyosn konusuyosn hala benm derdm sizin gibilere bu araclari veriyolar sonra 206lar 306lar yurumuyo oluyo konuyu uzatmak istemedikce uzattiriyonuz ben yorumumu yaptm bitti ustune laf solemeyin

gokhan_205
18-09-2012, 10:15
Konu bozulmasndedikce cins cins yaziyosun kardes mardes hayirdir?nerden bu muhabbet?buraya konu acildiysa yorum yaparim kaldiramiyosan acma konu.. 306 ile crx gecemiyon boy boy fark yiyosn konusuyosn hala benm derdm sizin gibilere bu araclari veriyolar sonra 206lar 306lar yurumuyo oluyo konuyu uzatmak istemedikce uzattiriyonuz ben yorumumu yaptm bitti ustune laf solemeyin

Cok komiksin sen ya neyse bisey demicem sana kötü birsey yazmıyorum sen anlamak istediğin gibi anlıyosun zorla kötü konusturmaya çalışıyorsun senden daha fazla peugeotcu oldugumu bilmen lazım yuruyemiyosun diyorumya gel yap yürüt ben o yürüttüğün arabayla denicem bakalım ne kadar anlıyosun bu işlerden güldürme beni ;) Boy boy :) :) :) :) hahaha crx in cok iyi yürümesi sizi yanıltıyor başka arabalarla denesin onur görucek herkez bu yorumlarida alıntı yapicam böyle bilmeden konuşanlara komik duruma düşmeyin beyler ;)

dc_crx
18-09-2012, 10:17
Gökhan Karı Muhabbetlerinee girmee kankaa.. Ağzı olan konuşuyorr herkesi bıraktığı gibi zannediyor arkadaş ama yanılıyorr.. Allah sana bi ciğerli 206 daha versin inş.. o zaman ağzın kapanır belki..

gokhan_205
18-09-2012, 10:21
Gökhan Karı Muhabbetlerinee girmee kankaa.. Ağzı olan konuşuyorr herkesi bıraktığı gibi zannediyor arkadaş ama yanılıyorr.. Allah sana bi ciğerli 206 daha versin inş.. o zaman ağzın kapanır belki..
İns verir kanka dua ediyorum iyi bir araba alırda denerim onunla :)

CRUEL
18-09-2012, 10:21
Tmmdir uzatmaya gerek yok umarim 7ay sonra az hala sende olur;) kirici konustugm yerler olduysa kimse kusura bakmasn..

gokhan_205
18-09-2012, 10:25
Tmmdir uzatmaya gerek yok umarim 7ay sonra az hala sende olur;) kirici konustugm yerler olduysa kimse kusura bakmasn..

Bende bende problem yok Allah bir zeval vermezse bende gel büyür hadi sana hayırlı tezkereler

CRUEL
18-09-2012, 10:25

Olm illa tersmi konusayim? duzgun yaziyoz anlamion ters yazioz anlamion cenesine bisi dedirtme simdi..gerci hata bende bebelerle ugrasiyorum hadi cnm kumluk az ilerde..

CRUEL
18-09-2012, 10:28
Bende bende problem yok Allah bir zeval vermezse bende gel büyür hadi sana hayırlı tezkereler

Eyw o zaman
(telden yaziyorum flood yapiyorm azck ama kusura bakilmasn modlar)

K.Kaan
18-09-2012, 11:09
Kaan@

kardeşim kim demiş erken basıyorum diye???:) peki o zaman yine bir bahanen olacağını bildiğim için bi sürprizim daha var diyelim. he bi de unutma kardeşim ben bu tarz şeylerle reklam peşinde değilim aracımı neden sattığımı bile bilmiyorsun unutma;) hee konu avantaj dezavantajsa da full sökük 2 litre araçla eğimde 2'şer kişi basmak senin için avantaj değilse eyvallah:)))))) ben geçilen aracın bahanesi var demedim ki kendi aracının geride kalmasına bahaneler üretmeye başladın kardeşim. askerdesin cidden özlemişsin kardeşim heralde rollingi hayırlısıyla tezkereni alıp gel güzel bi araba yap tekrardan :icon_tup: kimse aracına kötü demedi ama sen sattığın araba için hala yalan dolan neyin piyasasını yapmaktasın onu anlayamıyoruz..

civic VTi vs 206 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GWW7hBl2Sys&feature=BFa&list=UUfjaJX1KzWL17tdeRkiauDg) aaa 45 derece viraj yok ama yinede ilk frene oturan araba önde gözüküyor..:/ pardon erken çıkmışım heralde:icon_tup::)

CRUEL
18-09-2012, 11:47
kardeþim kim demiþ erken basýyorum diye???:) peki o zaman yine bir bahanen olacaðýný bildiðim için bi sürprizim daha var diyelim. he bi de unutma kardeþim ben bu tarz þeylerle reklam peþinde deðilim aracýmý neden sattýðýmý bile bilmiyorsun unutma;) hee konu avantaj dezavantajsa da full sökük 2 litre araçla eðimde 2'þer kiþi basmak senin için avantaj deðilse eyvallah:)))))) ben geçilen aracýn bahanesi var demedim ki kendi aracýnýn geride kalmasýna bahaneler üretmeye baþladýn kardeþim. askerdesin cidden özlemiþsin kardeþim heralde rollingi hayýrlýsýyla tezkereni alýp gel güzel bi araba yap tekrardan :icon_tup: kimse aracýna kötü demedi ama sen sattýðýn araba için hala yalan dolan neyin piyasasýný yapmaktasýn onu anlayamýyoruz..

civic VTi vs 206 GTi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GWW7hBl2Sys&feature=BFa&list=UUfjaJX1KzWL17tdeRkiauDg) aaa 45 derece viraj yok ama yinede ilk frene oturan araba önde gözüküyor..:/ pardon erken çýkmýþým heralde:icon_tup::)

Bu konu bitmez arkadas yalan dolan yok bnm videolarim ortada ole 200metreden kim onde kim deil belli olmayan videolar koyuyosn bende koyiyim o zaman ayrica ne hikmetse aracnda hafif vilan oldugunu aracini satarken ogreniyoruz...yuzune vurmiym dedim ama yalan dolanla yok egsozum yokdu bilmemnem yokdu sallamaya basladnz. Duz boru var ortada orjnl egsoz vardi aracinda hatrladgm kdriyla..
Herseyi gectm asagidaki videodaki aj vti da; headers filtre hafif volan var 206da ise egsoz filtrese kutu ici kendn gordun.. Yol duz goruntu net.hea bide 4sonunda vites kacirmisim:). Yorum kullanicilarin...ben daha bisi demiyorum..
-yYP-B2RHXU
UG 206 GTI & AJ CIVIC VTI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-yYP-B2RHXU&feature=youtube_gdata_player)

K.Kaan
18-09-2012, 11:56
Bu konu bitmez arkadas yalan dolan yok bnm videolarim ortada ole 200metreden kim onde kim deil belli olmayan videolar koyuyosn bende koyiyim o zaman ayrica ne hikmetse aracnda hafif vilan oldugunu aracini satarken ogreniyoruz...yuzune vurmiym dedim ama yalan dolanla yok egsozum yokdu bilmemnem yokdu sallamaya basladnz. Duz boru var ortada orjnl egsoz vardi aracinda hatrladgm kdriyla..
Herseyi gectm asagidaki videodaki aj vti da; headers filtre hafif volan var 206da ise egsoz filtrese kutu ici kendn gordun.. Yorum kullanicilarin...ben daha bisi demiyorum..
-yYP-B2RHXU
UG 206 GTI & AJ CIVIC VTI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-yYP-B2RHXU&feature=youtube_gdata_player)

kardeşim o akşam volan oldugunu zaten soylemıstım yine ilkercom a sorabilirsin;) kaldı ki volandan dolayı 4 ve 5 te geriye düştüğüm aşikar :) hee videoya gelince 80 ben 110 da arkadaşla gazladığımızı sayarsak sen naptın kardeşim yaa nedir bu gidememenin sebebi açıkla bana gözünü seveyim bu videodaki:)))) evet orjinal egsozumuzda 45 orta 1.4 son ve cut üzerindeydi.. :)))) neyse kardeşim uzatmayalım boşuna istersen aynı o dönemki gibi kardeşim hiç problem değil böyle şeyleri kafama takmam diyorum banaa attığım pm e cevap vermiştim hatırlarsan ;) o şekilde kapatıyorum konuyu:D arkadaş aklınca cinlik yapmış önde olduğun videoları çekmemiş çeker gibi yapmış demiştin hatırlarsan..;) herneyse benim arabam zaten gitmiyor ki neyin davasını yapıyoruz ug ye bile geçildi:) aha hayırlı tezkereler kardeşim

E0041
18-09-2012, 11:58
Olm illa tersmi konusayim? duzgun yaziyoz anlamion ters yazioz anlamion cenesine bisi dedirtme simdi..gerci hata bende bebelerle ugrasiyorum hadi cnm kumluk az ilerde..

kum derken ??

elpadre

CRUEL
18-09-2012, 12:04
kardeşim o akşam volan oldugunu zaten soylemıstım yine ilkercom a sorabilirsin;) kaldı ki volandan dolayı 4 ve 5 te geriye düştüğüm aşikar :) hee videoya gelince 80 ben 110 da arkadaşla gazladığımızı sayarsak sen naptın kardeşim yaa nedir bu gidememenin sebebi açıkla bana gözünü seveyim bu videodaki:)))) evet orjinal egsozumuzda 45 orta 1.4 son ve cut üzerindeydi.. :)))) neyse kardeşim uzatmayalım boşuna istersen aynı o dönemki gibi kardeşim hiç problem değil böyle şeyleri kafama takmam diyorum banaa attığım pm e cevap vermiştim hatırlarsan ;) o şekilde kapatıyorum konuyu:D arkadaş aklınca cinlik yapmış önde olduğun videoları çekmemiş çeker gibi yapmış demiştin hatırlarsan..;) herneyse benim arabam zaten gitmiyor ki neyin davasını yapıyoruz ug ye bile geçildi:) aha hayırlı tezkereler kardeşim

Duzgun konusur gibi yapip igneli laflar nie soluyosn kardesm? Evt senin onde oldugupmn denemelerde oldu yok demiyorm virajli kacmali gocmeli
. duzgun denemeleri koydm ben bu kdr basit pm den konu kapansn die mesajlastk ben o konuda hemen hemen ayni gidiyoruzda demstm ama burda bahaneler uretldgnden yok kardesm durum bu diyorum.. Size aracinizla basarilar umarim daha iyisini alirsn :)konu vti 206 oldu iyimi

kadir jdm civic
18-09-2012, 12:16
Duzgun konusur gibi yapip igneli laflar nie soluyosn kardesm? Evt senin onde oldugupmn denemelerde oldu yok demiyorm virajli kacmali gocmeli
. duzgun denemeleri koydm ben bu kdr basit pm den konu kapansn die mesajlastk ben o konuda hemen hemen ayni gidiyoruzda demstm ama burda bahaneler uretldgnden yok kardesm durum bu diyorum.. Size aracinizla basarilar umarim daha iyisini alirsn :)konu vti 206 oldu iyimi

bu video daki 206 gtı onurun DC rexin yanına yaklaşamaz bile 2 de tutunursa bravo derım video onu gösteriyor

DC rex ile AJ denediginde 2 de direk ayırıyor 4 5 boy rex geciyordu daha 4 ün ortalarında

K.Kaan
18-09-2012, 12:32
Aj şu anda o hallerine göre bambaşka yüürüyor ama hala rexe geçiliyor bu denklemden de söylediğin sonuna kadar doğrulanıyor kadirim..:) herneyse hayırlı forumlar diyelim konu kaldığı yerden devam etsin. onur Aj deki gelişimi çokçok iyi biliyor ve son demelerimizde hala geçilmeme rağmen nasıl bir fark oldugunu daha ıyı anlatacaktır zaten. dc_rex şimdiki haliyle o kondisyondaki bi araca geçilse zaten ehliyetimi kırar atar bir daha da direksiyona oturmam der son sözümü söylerim..:) kardeşimin ciğersiz rexi bambaşka yürüyor ve çok çok daha da da iyileşecek onun kontrolünde

orhan_guney
18-09-2012, 12:43
arkadaşlar arada bir sex yapın rahatlayın yahu nedır bu sıkıntınız konu nerden nerelere gelmiş.Kaan sen bak işine kardeşim ,bılen bılıyor nıye uzatıyorsun kımseye bişey ıspatlamak zorunda değilsin kardeşim.

kadir jdm civic
18-09-2012, 12:47
Aj şu anda o hallerine göre bambaşka yüürüyor ama hala rexe geçiliyor bu denklemden de söylediğin sonuna kadar doğrulanıyor kadirim..:) herneyse hayırlı forumlar diyelim konu kaldığı yerden devam etsin. onur Aj deki gelişimi çokçok iyi biliyor ve son demelerimizde hala geçilmeme rağmen nasıl bir fark oldugunu daha ıyı anlatacaktır zaten. dc_rex şimdiki haliyle o kondisyondaki bi araca geçilse zaten ehliyetimi kırar atar bir daha da direksiyona oturmam der son sözümü söylerim..:) kardeşimin ciğersiz rexi bambaşka yürüyor ve çok çok daha da da iyileşecek onun kontrolünde

AJ çok çok iyi giden bir araç ama crx bir başka gidiyor ne yaptıysak gene geçiliyoruz hoş rex gitmesinde yapılması gerekenlerde fikirleri verenlerde biziz araç bizdedir kendı aramızdaki mevzular farklıdır dışardan birisi araçlarımıza laf söyluyorsa 2 defa düşünsün gecebilecegi bir aracı varsa gelsın buyursun geçebilecegine inanıyorsa geçsin.

gecersede hiç fark etmez biz gene üstünüz oluruz denediginiz araç 21 yaşında crx !!!! 98 ve 2000 model araçların daha iyi olması lazım ve teknoloji yönunden daha gelişmişler ......

Günkut
18-09-2012, 12:47
arkadaşlar arada bir sex yapın rahatlayın yahu nedır bu sıkıntınız konu nerden nerelere gelmiş.Kaan sen bak işine kardeşim ,bılen bılıyor nıye uzatıyorsun kımseye bişey ıspatlamak zorunda değilsin kardeşim.

hahah orhan abi cok güzel yerden girdin :D hayır sex yoksa cavusu tokatlayın :D:D

Günkut
18-09-2012, 12:48
AJ çok çok iyi giden bir araç ama crx bir başka gidiyor ne yaptıysak gene geçiliyoruz hoş rex gitmesinde yapılması gerekenlerde fikirleri verenlerde biziz araç bizdedir kendı aramızdaki mevzular farklıdır dışardan birisi araçlarımıza laf söyluyorsa 2 defa düşünsün gecebilecegi bir aracı varsa gelsın buyursun geçebilecegine inanıyorsa geçsin.

gecersede hiç fark etmez biz gene üstünüz oluruz denediginiz araç 21 yaşında crx puha puha 98 ve 2000 model araçların daha iyi olması lazım ve teknoloji yönunden daha gelişmişler ......

+ aerodinamikleride 1197+ üstü yıllarda tasarlanmıslar

Tuncay
18-09-2012, 12:56
Bizim araclarimizi yine bizim araclarimiz gecer sıkıntı yok
Aj dc kd eh zc hepsi ayni
Ama 1 . Yarin belli olacak:)

orhan_guney
18-09-2012, 12:57
RJh bizden değil diyorsun yani :)bu arada 1 deme daha benle maçın var tuncay başkan 10 kaldı sabır :)
Bizim araclarimizi yine bizim araclarimiz gecer sıkıntı yok
Aj dc kd eh zc hepsi ayni
Ama 1 . Yarin belli olacak:)

16EC813
18-09-2012, 12:58

zararlı stayll :D

MTNVTI
18-09-2012, 13:02
RJh bizden değil diyorsun yani :)bu arada 1 deme daha benle maçın var tuncay başkan 10 kaldı sabır :)

orhan senin videonu akşam atarım bir aksilik olmazsa...senin araçta(muu vtec) turbo olduğundan dolayı aramıza yazmamıştır :)

Tuncay
18-09-2012, 13:04
Baskan rakip olamaz yaa su an yeni baskansinya o yuzden yazmadim :)
Zaten gecilirsem sen devreye gecersin:)

orhan_guney
18-09-2012, 13:10
ya bırak allahını seversen 5 ay oldu hala video göndericeksin :)
orhan senin videonu akşam atarım bir aksilik olmazsa...senin araçta(muu vtec) turbo olduğundan dolayı aramıza yazmamıştır :)