PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çakma 4s e android yüklenir mi?

cXe
17-09-2012, 14:30
merhaba arkadaşlar, şuan nokia nın dandik bir telefonunu kullanıyorum (eski siyah-beyaz ekranlılardan). bu aralar cep telefonuna verecek fazla param yok, internette ki 250 liralık çakma 4s ler dikkatimi çekti.

telofoncuları gezip telefonu canlı olarak inceledim. dokunmatiği falan gayet iyi (kapasitif) ama işletim sistemi pek iç açıcı değil o nedenle bu ürünü satın alsam android yükleyebilir miyiz?

nette araştırdım çoğu cep telefonu hatta netbook ları bile androide çevirebiliyorlar. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

not: 250-300 liraya kadar android telefon öneriniz varsa onlarıda değerlendireceğim, bu ürünü kesinlikle iphone benzediği için almıyorum 250 liraya alınabilecek kameralı dokunmatik ekranlı internete girebilen başka telefon yok sanırım

mbulur
17-09-2012, 14:33
O telefonu alman demek paranı çöpe atman demek. Herşeyi geç, en fazla birkaç ay sonra elinde kalır zaten. Taklit cihazları alıpta memnun olan görmedim.

O telefonlara Android yükleyemezsin. Zaten yüklenebilecek olsa çekinmeden Iphone taklidi yapan Çin'liler açık kaynak kodlu Android'i de yüklerlerdi.

VtecDream
17-09-2012, 14:34
t20 akar :) huawei u8650 işini çok rahat görür.

berkay_aydin
17-09-2012, 14:38
n8'e yüklenir mi acaba ? işletim sistemi berbat ötesi hele uygulamaları iğrenç

cXe
17-09-2012, 14:48
kuzenim bahsettiğim telefonun aynından almış bayadır da kullanıyor. internete falan rahatlıkla girebiliyormuş, hafıza kartına attığı filmleri falanda izlebiliyormuş.

ne bileyim elime aldım kalitesi falanda fena değil gibi, metal kasa kapasitif ekran falan... kamerasıda fena değil gibi? dediğim gibi şuan telefona ayırcak param yok, bu yoklukta bide parayı çöpe atmaktan çekiniyom :D

telefonun modem özelliği varsa ve android yüklenebilirse almakta kararlıyım :D

Ken_Block
17-09-2012, 14:54
Paranı çöpe atma sakın 1-2 ay kullanırsın sonra yeni telefon bakmaya karar verirsin benim eski telefonum HTC Wildfire bak tavsiye ederim ikinci el piyasasının en fazla fiyatı 400 lira sahibindende bak..

34btr1907
17-09-2012, 14:58
yakın arkadasım dogubanka bu ısı yapıyor, androitli olanları var bıraz daha pahalı demişti bi araştır istersen.

ahmetsahin111
17-09-2012, 15:01
Ilk once diger arkadaslarinda dedigi gibi parani cope atarsin illa alayim diyosan android yukleyebilirsin fakat arama felan yapamassin yani cihaz cep telefonu olmaktan cikar :) arkadasim denemisti

cXe
17-09-2012, 15:05
Ilk once diger arkadaslarinda dedigi gibi parani cope atarsin illa alayim diyosan android yukleyebilirsin fakat arama felan yapamassin yani cihaz cep telefonu olmaktan cikar :) arkadasim denemisti

hadi ya :D işin bu boyutu hiç aklıma gelmedi. benim bir arkadaşta htc nin bir modelini windows dan androide çevirdi ama böyle bir sıkıntı yoktu

Ken_Block
17-09-2012, 15:08
hadi ya :D işin bu boyutu hiç aklıma gelmedi. benim bir arkadaşta htc nin bir modelini windows dan androide çevirdi ama böyle bir sıkıntı yoktu

htc'ler android değil mi zaten:)

cXe
17-09-2012, 15:11
htc nin eski modeliydi, çocuk almanyalı yurt dışı telefonuydu yanlış hatırlamıyorsam

darkmoon
17-09-2012, 15:13
her şeyi bir yana koy bu çin telefeonlarının sar değeri çok yüksek yani sağlığını seviyorsan alma..

Ken_Block
17-09-2012, 15:16
htc nin eski modeliydi, çocuk almanyalı yurt dışı telefonuydu yanlış hatırlamıyorsam

doğru doğru eskiden windowstu:o

cXe
17-09-2012, 15:18
her şeyi bir yana koy bu çin telefeonlarının sar değeri çok yüksek yani sağlığını seviyorsan alma..

çok iyi bir nokta değindiniz, biraz araştırdım çift hatlı tv li olan telefonların sar değerleri ciddi derecede yüksekmiş. tek hatlılar normal telefonlarla eşdeğerdir dediler?

mbulur
18-09-2012, 00:25
Çin malı çakma Iphone 4s'lerin android olanlarıda var, ama ürünün özelliklerinde 450 Mhz Cpu olduğu yazıyor, ne derece iş görür sen karar ver.
Çin malı A10 işlemcili tabletler bile 4.0 ICS'te kasarken çakma telefon ne derece sağlıklı çalıştırır, düşünmeye bile gerek yok.
Paranı çöpe atma, belki biraz daha eklemeyle ikinci el iyi bir akıllı telefon alabilirsin.

darkmoon
18-09-2012, 00:32
çok iyi bir nokta değindiniz, biraz araştırdım çift hatlı tv li olan telefonların sar değerleri ciddi derecede yüksekmiş. tek hatlılar normal telefonlarla eşdeğerdir dediler?

insanlar bu noktayı atlıyor bu çin telleri hiç bir standarta göre üretilmiyor sar değerleri aşırı yüksek sar değeri demek bildiğiniz radrasyon değeri demekdir yani vücudunuzun yediği radrasyon değeri..

Altta yüksek sar değerinin yol açıcağı kısa ve uzun vadeli rahatsızlıkar veriliyor alıntıdır

Kısa vadeli rahatsızlıklar:
Beyinde

Hafızayı zayıflatma riski.
Beyin tümörü oluşma ihtimalini artırması.
Konsantrasyon ve dikkat eksikliği.
Baş ağrıları ve sersemlik.
Görüş alanında daralma. (Beyin kabuğundaki görme merkezi ile ilgili.)

İşitmede

Kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma.
Geçici işitme rahatsızlıkları.

Diğer

Kalp rahatsızlıkları,kalp pilinin bozulma riski.
Stres ve yorgunluk hissi.
Embriyo gelişiminin işleyişini bozması.
Düşük riskinin artması.
Kan hücrelerinin bozulması.
Bağışıklık sisteminin dengesini bozması.

Uzun vadeli rahatsızlıklar:

Yüksek tansiyon.
Genetik mutasyon oluşumu.
Sperm sayısının azalması.
Lenfoma kanseri.
Cilt kanseri.
Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.
Sağırlığa kadar ulaşabilen işitme rahatsızlıkları

O yüzden marka bilindik telefonlardan şaşmayın ve mümkün mertebe alıcağınız tellerin sars değerlerine bakın

cXe
18-09-2012, 01:19
sar değerlerine nerden ulaşabiliriz peki? bu çan çun modellerin teknik özelliklerinde belirtilmiyor gördüğüm kadarıyla

şöyle bir düşündümde bu kadar insan içinden kimse tavsiye etmediğine göre ciddi bir sıkıntı var :D 250 lira buna vermektense aynı fiyata ainol flame diye bir tablet var onu almayı düşünüyorum. bahsettiğim tablette ips 1280x800 çözünürlükte ekran 5 mp arka kamera falan var işlemcisi de gayet iyi gibi arm tabanlı cortex a9 çift çekirdek

Yiğit G.
18-09-2012, 11:37
onu alacagıma...

Hero HTC Cep Telefonu Sahibinden ikinci el 280 TL - 99565965 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-htc-hero-cok-ucuz-sahibinden-acilll-satilikk-99565965/detay)

IPhone 2G Apple Cep Telefonu Sahibinden ikinci el 290 TL - 99157181 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-tornavida-degmemis-full-orjiinal-iphone-8gb-99157181/detay)

Wildfire S HTC Cep Telefonu Sahibinden ikinci el 340 TL - 99481108 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-htv-wildfire-s-cok-ama-cok-temiz-99481108/detay)