PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rover 620Ti hakkında yardımmm..

r3dkit
18-09-2012, 11:00
Öncelikle şimdiden yazıcak olan herkese teşekkür ederim. amcama almayı planlıyoruz lpg de yakıt durumu nedir. kronik arızaları varmıdır. yada 10.000-12.000 arası önerebileceginiz araçlar varmıdır.

bulduğum bi araç var ama arayıp sormadım nedir ne değildir.

Rover 620 Ti 1997 Model 10.500 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 98788772 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-97-rover-620-ti-lpg-li-full-sunrooflu-98788772/detay#)

muratburunce
18-09-2012, 11:56
araç güzel duruyor ama tam bir bilgi almak lazım... mutlaka yardım eden birileri çıkacaktır...

dahan
18-09-2012, 12:43
sana şimdi parçası pahalı ve bulunmuyor tutulmuyor aman yanaşma diye fikir vereceklerdir,,,,

Ertekin
18-09-2012, 12:45
parçası pahalı ve bulunmuyor tutulmuyor aman yanaşma

220T
18-09-2012, 12:49
Ankara'daymışsınız,RMG'ye götürün işlerinde iyidirler.;) Yanlış bilmiyorsam 3. veya 4. vites oranı 220'den farklıdır.Bu sınıfta, bu fiyata daha hızlısını bulmak zordur.Genelde hararet meselesi dillerdedir ama hiç yaşamayan da var.Rover kullanıcılarından şu parçayı bulamadım diye bir şey ben duymadım.:icon_tup:

r3dkit
18-09-2012, 13:02
rmg servisi tanıyorum arkadaşlardan dolayı.hatta aradım sordum aracı orda üst kapak rektefiye görmüş uzun yıllar önce. ama yakıttan korkuyorum parçadan çok.

220T
18-09-2012, 13:10
Öyle korkutacak bir yakıtı olmaması lazım.

darkmoon
18-09-2012, 13:20
alınıpda satılıcak türde bir araç değil çokda güzel bir araç bu araçlar ingilizdir ama bu roverları yapan esas firma hondadır.. honda accord platformunda üretildi zaten zamanında 3 kasa ve a4 de rakip çıkmışdı.. bazılarında rover bazılarında honda motoru var.. ticari alırım sürerim satarım tarzından ziyade alırım sürerim evladiyelik binerim bittiği yerde biter tarzı düşünülücekse on numara araba alınır.. sürüşü keyifli ve yumuşak iç tasarımı tam ingiliz tarzı zaten gayet sade ve klasik.. malzeme kalitesi başarılı..

driftboy
18-09-2012, 13:24
Ankara'daymışsınız,RMG'ye götürün işlerinde iyidirler.;) Yanlış bilmiyorsam 3. veya 4. vites oranı 220'den farklıdır.Bu sınıfta, bu fiyata daha hızlısını bulmak zordur.Genelde hararet meselesi dillerdedir ama hiç yaşamayan da var.Rover kullanıcılarından şu parçayı bulamadım diye bir şey ben duymadım.:icon_tup:

Tanıdıgım bir özel serviste 620Tİ hararet yapıp gelmişti, 2 ay kadar orda durdu bigün hayırdır abi bunu sizmi aldınız niye burda dedim, soktuğumun arabası hararet yapmış parça yok ki toplayayım duruyo öyle dedi.. Hatta arabanın sahibi gelip yokmu isteyen ver 7 8 liraya kurtulayım zaten benzini anamı aglattı bela oldu basıma dedi.. arabada cidden cok temizdi ilk sahibinden filan alınmış vs vs vs

r3dkit
18-09-2012, 13:24
satmak gibi bi düşüncemiz yok ama günlük 100km gibi yol yapıcak arıza çıkartırmı korkusu var.

driftboy
18-09-2012, 13:26
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/103948-rover-620ti-genel-bilgi-seysi.html

Erdem K.
18-09-2012, 13:32
mgroverturk diye rover severlerin ilgilendiği ve aktif olduğu bir forum var. oraya da bu aracı danışırsan belki bilen ya da ankarada sana yardımcı olabilecek olur. fazla sayıda ankaradan üyesi var. genel olarak konforlu ve hızlı bir araçtır. parça-motor-yakıt konuları eski araç olduğundan biraz aracın geçmişine biraz da bana göre bütçeyle alakalıdır. kimine göre 2lt turbolu bir araç için 45-50 kuruş/km tüketim normalken kimine göre fazladır...

Ertekin
18-09-2012, 13:35
:) Atatürk sanai sitesinde çıkma ve sıfır yedek parçacıyım.2 sokak üstümüzde rover cı arkadaş var 8. sk da..bulunmayan parçasının olduğunu sanmıyorum.

220T
18-09-2012, 13:43
Tanıdıgım bir özel serviste 620Tİ hararet yapıp gelmişti, 2 ay kadar orda durdu bigün hayırdır abi bunu sizmi aldınız niye burda dedim, soktuğumun arabası hararet yapmış parça yok ki toplayayım duruyo öyle dedi.. Hatta arabanın sahibi gelip yokmu isteyen ver 7 8 liraya kurtulayım zaten benzini anamı aglattı bela oldu basıma dedi.. arabada cidden cok temizdi ilk sahibinden filan alınmış vs vs vs

Bugüne kadar toplanan çok Rover gördüm.Rover konusunda epeyce bilgili olduğuna inandığım insanlarla da uzun zamandır irtibattayım.Ebay'a da başvurulup bulunamayan parça duymadım ben onlardan.Ha kimi insan ebay ile de uğraşmak istemez,o zaman doğrudur bulamayacağı parçalar olur.Parça yok deniyor ama hangi parçayı bulamadıklarını yazan pek olmuyor.Bulunamayan parçayı belirten arkadaşlara,kullanıcılarıyla irtibata geçerek yardım etmeye çalışırım.:icon_tup:

yedekparcabizde isimli yedek parça sitesi,Rover alacak arkadaşlara yardımcı olacaktır.

darkmoon
18-09-2012, 13:52
roverın parça sorunu yok bir sürü toplanan rover 620 400 serisi gördüm sanayide..
servisi sorunu en azından istanbulda yok seyrantepede bir tane rover servisi var sadece roverlara bakan ve maslakdada 2 tane rover servisi benim bildiklerim dahada vardır eminim..

parça sıkıntısı yok çünkü ingilterede hala yedek parça üretimi mevcut.. parça sıkıntısı var diyen insan ya rover hayatta almamışdır yada parası parçayı almaya yetmemişdir parça fiyatı pahalı gelmişdir.. bu araçlar ucuz olabilir ama yedek parçaları ucuz değil en azından doğan şahin parasına değil.. insanlar ucuz fiyatlarına kanıp alıyorlar sonra en ufak bir parça ihtiyacında parçanın sıfır fiyatını duyunca çıkmasını arıyorlar ucuz olsun diye onuda bulamayınca parçası yok oluyor.

Rover ingilterenin tofaşı gibi bir şeydi nasıl türkiyede tofaş fiat destekli üretim yapıyordu ingilteredede rover honda destekli üretim yapıyordu.. haliyle dolu rover var hala şuanda ingiltere sokaklarında ve avrupada bu araçların yedek parça ihtiyaçlarıda olucakdır haliyle..

Erdem K.
18-09-2012, 16:43
eski bir rover sahibi olarak şunu söyleyebilirim ki tahminimce parça sıkıntısından kasıt aranan parçanın termin süresidir. yani elbette her parça orda burda, nette, başka illerde olabiliyor, getirtilebiliyor ama civic vs. gibi parçaları ha deyince temin edilemiyebiliyor...

dahan
18-09-2012, 18:35
iskitlerde rover ,landrover,honda yedek parçaçı var ben 220 nin parçalarını ordan alırım fiyatları uygundur,yalnız bazı parçaçılar pahalı satar,,tutturtuklarına

cetinkaya55
18-09-2012, 22:27
parça bulamazsın,bu arabalardan kimse anlamaz,hondanın artan parçalarından toplanarak yapılmış hıyar bir arabadır.Bütün bu sebeblerden dolayı ingilizler arabaya kraliyet arması koymuşlardır hemde rover ingilizlerin uzay araştırma birimi (yani amirikan conilerin Nasa'sı gibi) olmasına rağmen....bence bunları duymamak için alma..
Benim görüşüm İngilizler her şeyini yapmışlar bu arabanın,pazarlamasını yapmamışlar çünkü ingilizler bencil ve paylaşımı sevmeyen toplum....

r3dkit
24-09-2012, 17:18
Almadık vazgeçtik teşekkür ederimm herkese.

muratburunce
24-09-2012, 17:44
Almadık vazgeçtik teşekkür ederimm herkese.

almiacaksan ne oyalion milleti kardeş düzgün konu aç işin düşünce sadece konu açıp kapatma...

r3dkit
24-09-2012, 17:45
abi :D sıfatına sövücem burda değil :D

muratburunce
24-09-2012, 17:45
abi :D sıfatına sövücem burda değil :D

lütfen bu arkadaşı banlayın :D