PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 93 peugeot 106 xr 3 bijon sorunu

Yanyanömer
18-09-2012, 23:13
Merhaba
Arkadaşlar aracıma cc jantı veya gtı jantı takmayı düşünüyorum. Ama aracım 3 bijon bunu nasıl 4 bijona çevirebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler

ZaZy
18-09-2012, 23:47
direk kaliperleri değiştr. Flanş daha pahallıya belir ve o kdar verimli olmaz

Yanyanömer
25-09-2012, 14:05
kaliper olarak hangi aracin kaliperlerii uyar?

DENON
25-09-2012, 14:19
direk kaliperleri değiştr. Flanş daha pahallıya belir ve o kdar verimli olmaz
kalıperın ne oldugunu sanırım bılmıyosunuz ?

aracın poryaları , diskleri taşıyıcıları vb....... şeyler değişecek o iş kolay bır iş değil , bırkere arkadaşın aracına uyacak 4 bijonlu sıstemın hangı aracta bulundugunu bılmek şart

flanş işine gelince ben imalatını yapıyorum bu sıtede en az 15 takım site dışında 20-25 takım yaptım arkadaşlara en ufak sıkıntı yaşayan ne duydum nede bana dönüş oldu , eger speacer işi sakat bir iş olsaydı eıbach ve H&R gibi markalar bunu üretmezdi , insanları yanlış bilgilendirmenın gereği yok eger o konuya vakıf değilseniz

ae101
25-09-2012, 14:29
106 gti disk porya kaliper bulun derim çıkma, ya da kaliper ve porya bulursanız diğer kalan disk-balata gibi şeyleri sıfırda alabilirsiniz, ancak o sayede çözülür işiniz..

ZaZy
25-09-2012, 15:12
kalıperın ne oldugunu sanırım bılmıyosunuz ?

aracın poryaları , diskleri taşıyıcıları vb....... şeyler değişecek o iş kolay bır iş değil , bırkere arkadaşın aracına uyacak 4 bijonlu sıstemın hangı aracta bulundugunu bılmek şart

flanş işine gelince ben imalatını yapıyorum bu sıtede en az 15 takım site dışında 20-25 takım yaptım arkadaşlara en ufak sıkıntı yaşayan ne duydum nede bana dönüş oldu , eger speacer işi sakat bir iş olsaydı eıbach ve H&R gibi markalar bunu üretmezdi , insanları yanlış bilgilendirmenın gereği yok eger o konuya vakıf değilseniz

hocam yanlış anladınız benim demek istediğim kaba taslak direk yeni model olan 106ların bijonla ilgili düzeneğini değiştirin 4 bijon olsn dedim.
Flaşların verimsiz olacağını söylememdeki sebepte 3 bijon olduğu için veririmsiz olur dedim,1 tanesi bile sakata gelse büyük tehlike (anadoluda renault toroslara flanş koyan bir arkadaş tehlike geçirdiğini anlatmıştı).
Maliyete gelince bende aracımda flanş kullanıyorum bize maliyeti 200 tl. Çıkma yeni model 106 ekipmanlarıda zaten aynı paraya gelecek.
saygılar

snan1910
25-09-2012, 15:15
bendede eskiden vardı 3 bijon 106
komple 106 taşıyıcılaru arka lar vs 1-2000 istediler yıldızda ozaman
sirf bu yüzden sattım arabayı

Yanyanömer
27-09-2012, 22:20
öğrendiğime göre mk1 4 bijonlu modellerin taşıyıcıları direk oluyormuş. Zaten hiç olmadı söker tornada yaptırırız olur biter:D

Hakan Burak
03-10-2012, 12:17
Aracın bijon aralıkları nasıl? Eğer 3x112 falan ise smart jantı tam uyar, 17'sini bile takabilirsin.
Bu arada 3x150 bijonlara 3x112 jantlar spacer'le falan uydurulabilir mi? Cevap verebilirseniz sevinirim, çok önemli. :)
Jant'a örnek. (15 inch'te var, sıkıntı yok.)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-smart-forteo-coupe-jant-72608508/detay

emre_
03-10-2012, 13:40
denonun yaptığı flanş ile uzun süreler kullandım arabamı sıkıntım şikayettim hiç olmadı tavsiye ederim hem az zahmetli olur öbür türlü herşeyi değişmen gerek kaliper değişince olsaydı eeeey gidi brembo kapakları takıncada işe yarardı :D