PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park Sensörü Tavsiyeleriniz

Emre Akçay
19-09-2012, 15:06
Aslında pek arka tamponu deldirip taktırma taraftarı değilim fakat arkamda duran kaldırım dubasını görmeyince park sensörünün şart olduğu anladım. Şöyle kolay bozulmayan, güzel idare eden, led ekranlı, sesli ve en önemlisi ön konsolda eşek gibi sırıtmayan bir park sensörü alayım diyorum. 4 model buldum da karar veremedim.

1- Marka yok. Renkli ekran olması hoşuma gitti. 50 TL.
4 SENSÖRLÜ LCD EKRANLI ARAÇ GERİ PARK SENSÖRÜ - Takip Sistemi ve Araç Elektroniği Ürünleri sahibinden.com'da - 94739278 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-4-sensorlu-lcd-ekranli-arac-geri-park-kiti-94739278/detay)

2-Toolmax. Bim'de satılıyormuş. Görüntü güzel. Kaliteyi bilmiyorum. En cazibi bu gibi geldi. 45 TL imiş.
TOOLMAX TÜRKÇE PARK SENSÖRÜ - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 72246302 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-toolmax-turkce-park-sensoru-72246302/detay)

3-Cyclone Access. Markası tek avantajı gibi. Mavi-siyah aydınlatma. Fiyat pahalı. 110 TL.
Cyclone Access EKRANLI 4 lü Yedek Lastik,Çekme Kancası Uyumlu Park Sensörü 34f005 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/cyclone-access-ekranli-4-lu-yedek-lastikcekme-kancasi-uyumlu-park-sensoru-34f005/productDetails.aspx?productId=otm34f005&categoryId=20024958&SKU=OTM34F005#Gorseller)

4-Cyclone Programatic. İç sıcaklığı gösteriyormuş extradan. Dümdüz ekran. Fiyatı en pahalı olan bu. Değer mi değmez mi bilemedim. Fiyat 150 TL.
http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=20024958&Productid=otm34f010

vtec_alp
19-09-2012, 15:08
Aslında tamponu deldirmeden olan park sensörleri var şerit şeklinde.Onları'da düşüne bilirsin.

Emre Akçay
19-09-2012, 15:14
Çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ya onlarında. Kullanmadım, görmedim, bilmiyorum ama. Bakalım onlara da.

RIDVAN
19-09-2012, 15:16
Park Sensörüne Hiç Gerek Duymayan Acaba Benmiyim Tek :o

ALy
19-09-2012, 15:18
arkadaşımda toolmax var pek sağlıklı çalışıyor mu bilmiyorum ama bi ara herşeye 10cm kaldı diye ötüyodu. bimden bende almış bulundum ama taktırmadım öyle duruyor. toolmax hakkında olumlu şeyler olursa bende taktırabilirim konuyu takipteyim.

leader_T
19-09-2012, 15:19
Aracımda Toolmax 1 yıldır kullanıyorum BİM'den alma. Gayet güzel ben çok memnunum. Amaç parkı kolaylaştırmaksa işinizi fazlasıyla görür. Sesli uyarı sistemi gerçekten işe yarıyor bazen ekrana bile bakmıyorum :)

aslan
19-09-2012, 15:22
Ekransız istersen cadence derim bir karı var içinde söylüyor zaten 80cm 50cm diye

Emre Akçay
19-09-2012, 15:24
Ekranlı birşey olsun ya. Toolmax yorumları iyi gibi heralde. Cuma günü gelecekmiş Bim'e. Ona göre hücum edelim.

darkmoon
19-09-2012, 15:29
elektromanyetik park sensörü bu forumda volvosuna yapan vardı çok başarılı olduğunu söylemişdi sorduğumda..

bilindik markalardan şaşma cenmax , mtec falan.. paran varsada en iyisi valeo valeo nun beep kepper modeli var harika bir şey ama tuzlu 250 tl arabadan çık git evine birisi park yaparken aracına çok yaklaşsın arabanın park sensörleri algılayıp aracı ince parkaları yakıyor daha fazla yaklaşmaya devam ederse 4 lüleri falan yakıyor yani aracınıda sen evdeyken bile koruyor önden arkadan kimse vurmasın diye.. sistem insan hayvan araabyıda ayırt edebiliyor öyle her şeye uyarı vermiyor..

SGTI
19-09-2012, 15:34
elektromanyetik park sensörü bu forumda volvosuna yapan vardı çok başarılı olduğunu söylemişdi sorduğumda..

bilindik markalardan şaşma cenmax , mtec falan.. paran varsada en iyisi valeo valeo nun beep kepper modeli var harika bir şey ama tuzlu 250 tl arabadan çık git evine birisi park yaparken aracına çok yaklaşsın arabanın park sensörleri algılayıp aracı ince parkaları yakıyor daha fazla yaklaşmaya devam ederse 4 lüleri falan yakıyor yani aracınıda sen evdeyken bile koruyor önden arkadan kimse vurmasın diye.. sistem insan hayvan araabyıda ayırt edebiliyor öyle her şeye uyarı vermiyor..

Oha ciddimisiniz olay fenaymış? ama bu cihaz sürekli açık kaldığı zaman sonuçta her saniye sinyal göndericek.Bi seyahate çıktığınızda veya 3-4 gün arabanızın yanında olmadığınızda aküyü bitirmezmi?

Emre Akçay
19-09-2012, 15:34

Çok detaylı bişeymiş ya o da. :)

darkmoon
19-09-2012, 15:42
valeo gibi dünya devi bir firma onu düşünmüşdür herhalde :) bende düşünüyorumda şimdi değil biraz tuzlu ilerde fiyatları düşer ilk geldiğinde 450 tl idi şimdi 250 tl lere düşmüş..

Valeo Beep & Park Keeper - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Z9GVFWXBAsg)

Emre Akçay
19-09-2012, 15:58
Şu 4 modelden tavsiye istiyorum ya. Diğerleri pek hoşuma gitmedi.

Tsport
26-09-2012, 00:15
Almadıysanız bim de satılan iş görür renkli ekran Türkçe güzel bi cihaz. Tabi düzgün montaj yapmanız lazım mesafe ölçümü için. Bugün akşam arkadaşımın Kalos'a taktık çok güzel oldu. Arkayı deliyosunuz içinden aparat çıkıyor zaten, kabloları LPG deliğinden geçirdik bagaja ana üniteye takıyorsunuz. Diğer kabloyu geri vites lambasına takıyosunuz. Ana üniteyi döşemenin altında kalacak sekilde koyuyoruz bagajda kablo gözükmüyor.yan direkten geçirip tavandan dikiz aynasının yanına kadar getirdik biz ekranı. Kgs cihazı gibi oldu çok şık duruyor ve sırıtmıyor aracın içinde. Cihaz hem Türkçe bayan sesiyle isterseniz klasik uyarı sitiliyle çalışıyor. Sensörleri ölçerek doğru takarsanız ve açıları düzgün ayarlarsanız hatasız çalışıyor. Dayanıklılık kısmını uzun vadede test görecegiz.

Ahmet Saraçoğlu
26-09-2012, 00:21
hepsini okumadım , ama tampon deldirmeden kullanılanlardan aldım mercedes e , kesinlikle tavsiye ederim.Delme deşme olmadan çok güzel çalışan bi sistem.Tek eksiği ekran ve sağ-sol ayrımı olmaması ama o kadarda olsun.Tampon deldirmeden takıldığı için kesinliklke yeterli bence.

Chatin
26-09-2012, 06:54
Elektromanyetikler gayet iyi. Tamponun delinmemesi ve park halinde de calismasi en guzel yani. Bence onu tercih et.

onurcii
08-08-2017, 20:22
Merhabalar
Konuyu hortlattim yeni konu acmak yerine.Guncel olarak park sensoru tavsiyeniz var mi ? Ekranli filan olmasina gerek yok ve sadece arka tarafa taktirmayi dusunuyorum.Ses cikarsa yeter.Anadolu yakasinda takan eden var mi bildiginiz.Buradan bisey cikmaz ise bostanci sanayide yaptiricam herhangi bi yerde.Ve ortalama ne kadar vermeliyiz bu sensore bizi parcalamasinlar sanayide.Tesekkurler

_driver_
09-08-2017, 00:13
Candence taktırıyorum araçlarıma genel olarak memnunum

bcakir
26-09-2017, 23:54
Merhabalar
Konuyu hortlattim yeni konu acmak yerine.Guncel olarak park sensoru tavsiyeniz var mi ? Ekranli filan olmasina gerek yok ve sadece arka tarafa taktirmayi dusunuyorum.Ses cikarsa yeter.Anadolu yakasinda takan eden var mi bildiginiz.Buradan bisey cikmaz ise bostanci sanayide yaptiricam herhangi bi yerde.Ve ortalama ne kadar vermeliyiz bu sensore bizi parcalamasinlar sanayide.Tesekkurler

Benim aracımdakalan mesafeyi gösteren büyük ekranlı bir model var. Aldığımda vardı pek sağlıklı çalışmıyor. Ben de 2 ön 4 arka göz olan arıyorum sadece ses yeter ama genelde ince göstergeliler var.

darkmoon
27-09-2017, 00:08
valeo , inwheels yada cenmax ın park sensörleride eskiden iyiydi bir marka daha vardı unuttum.. senitelmi öyle bir şeydi. hatta eskiden vw servisleri önerir kendileride müşteri park sensörü isterse o markadan takıyordu.

Vintage
27-02-2018, 15:35
Yeni konu açmak istemedim hortlatmış oldum ama Hyundai i10 arkadaşın aracına park sensörü düşünüyoruz
İstanbul Anadolu yakası işçilik olarak iyi iş çıkaran memnun kaldığınız tavsiye verebileceğiniz bir yer var mı park sensörü için

Kadyr
27-02-2018, 17:37
İşçiliğe çok para istiyorlar. Kendiniz takabilirseniz takması kolay. Ben zamaninda cyclone marka almıştım yeterli idi ama bir vw nin kendi sensörü gibi hızlı değildi geçikmeli algılıyor du. Hızlı algılayan markalar hangileri bilmiyorum