PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vts yardım acil

ulas
24-09-2012, 15:28
arkadaşlar bugün aracı çalıştırıp yürüdükten sonra hararet göstergesinin yükselmediğini farkettim. Sorun sadece göstergemidir veya müşür falan. Yoksa motor ısındığında fan açarmı ? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. :heyoo:

KeremDOGAN
24-09-2012, 15:36
Gösterge bozuk olablir.

Fan hiç açmıyor mu ?

ulas
24-09-2012, 15:47
conta yakmıyım diye uzun süre sürmedim. sadece manuel fan açabilyorum düğmeyle.

alpergti
24-09-2012, 15:56
göstergede büyük bi ihtimal sıkıntı...bekle biraz çalışsın fan açar...

ulas
24-09-2012, 16:00
teşekkür ederim eksik olmayın

XSi
26-09-2012, 20:03
göstergelerin sensörleri ile fanı çalıştıran veya beyne su sıcaklığını söyleyen sensör farklı.

su hararet göstergesi, motorun üst kapağın yan tarafında, şanzımanın olduğu tarafta mavi renkli soket.

fişini sökünce iki pin göreceksin, ince bir kablo bul, tesisat tarafındaki fişteki pinlerden birine kablonun bir ucunu değdirip, kablonun diğer ucunu da akünün eksi kutbuna değdirirsen ya hararet ışığı yanacaktır, yada göstergen tavan yapacaktır.

dediğim gibi 2 pin var (tesisatta 2 kablo), biri sıcaklık göstergesini çalıştırır, diğeri su hararet ışığını yakar

her ikisinide denersin, hem ışık yanar, hemde gösterge en üst seviyeye kadar hareket ederse, müşir bozuk demektir, serviste orjinali 45 tl dir, yan sanayi 20 tl.

black_eagle1988
27-09-2012, 14:48
göstergelerin sensörleri ile fanı çalıştıran veya beyne su sıcaklığını söyleyen sensör farklı.

su hararet göstergesi, motorun üst kapağın yan tarafında, şanzımanın olduğu tarafta mavi renkli soket.

fişini sökünce iki pin göreceksin, ince bir kablo bul, tesisat tarafındaki fişteki pinlerden birine kablonun bir ucunu değdirip, kablonun diğer ucunu da akünün eksi kutbuna değdirirsen ya hararet ışığı yanacaktır, yada göstergen tavan yapacaktır.

dediğim gibi 2 pin var (tesisatta 2 kablo), biri sıcaklık göstergesini çalıştırır, diğeri su hararet ışığını yakar

her ikisinide denersin, hem ışık yanar, hemde gösterge en üst seviyeye kadar hareket ederse, müşir bozuk demektir, serviste orjinali 45 tl dir, yan sanayi 20 tl.

Yapılabilecek herşeyi söylemiş :icon_tup: