PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yine bir e ticaret sitesi hakk.

playhard
24-09-2012, 18:36
geçen hafta dolandırıldıktan sonra hız kesmeden heyecan aramaya devam ediyorum
Eylul Ticaret (http://www.eylulticaret.com) diye bir site daha buldum. aras kargo kapıda ödemeli gönderebileceklerini söylediler bnde alıcam açıp bakıcam dedim tamam dediler. sizlerinde önerilerini alıyım dedim.yorumlar falan komedi ama bu sefer elime almadan telefonu parayı vermiycem.

Le10ur
24-09-2012, 18:44
uzak durun boyle sıtelerden

Low-Rider
24-09-2012, 18:48
dolandırılmaya yer arıyorsun

dolandıırlıpta burada konu açmazsın inşallah

playhard
24-09-2012, 19:00
inşallah.ama napıyım en ucuzunu bulmaya çalışıyorum.3-4 kere aradım zaten başka no lardan.iyi gibi duruyo bunlar bakalım sonuçta kapıda görüp açıp alıcam.

_sinan_
24-09-2012, 19:22
yanlış anlamayında altyapıları vs. hiç gücen verici değiil , wordpress ile eticaret yapmaya kalkıyorlar , ben olsam riske girmem , illa burdan alıcaksanız gidip yerlerinden alın derim , internetten sipariş geçmeyin..

ygtrn
24-09-2012, 19:23
geçen hafta ne gibi bir olay geldi başına?

cookies
24-09-2012, 19:25
E- ticareti denetleyen bir mekanizma mevcut değil mi? Tarla sat, arsa sat site aç.. Tasarım zaten evlere şenlik buram buram çakma kokuyor..

ido
3-5 kurus ucuz olsun derken elındekı paradanda olcan ..

rodya
geçen hafta dolandırıldıktan sonra hız kesmeden heyecan aramaya devam ediyorum
Eylul Ticaret (http://www.eylulticaret.com) diye bir site daha buldum. aras kargo kapıda ödemeli gönderebileceklerini söylediler bnde alıcam açıp bakıcam dedim tamam dediler. sizlerinde önerilerini alıyım dedim.yorumlar falan komedi ama bu sefer elime almadan telefonu parayı vermiycem.

Hocam sen neye ihtiyacın varsa söyle, benim nijeryada arkadaşım var. Ona sipariş ederiz. Hem kendisi oranın devrik prensi. essah bak

playhard
24-09-2012, 19:32
geçen hafta ne gibi bir olay geldi başına?

boşluğma geldi adamın tc sine kadar aldım kendi verdi.parayı hesaba yatırdım hop gitti:)
sakinleştirici falan kullanıyorum ondan böyle rahatım bizde para çok havasında değilim.

çakma kokuyor hakkaten ama adam kapıda kontrol et al diyo şimdi bnde az çok anlıyorum telden.en çok pasaport kaydı fos çıkar onuda bulurum.

darkmoon
24-09-2012, 19:41
bunların sahibindendede ilanları var dilovası nı görüce anımsadım bin tl ye ipad3 satıyorlar sahibindende mağazaları var..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-tablet-pc-apple-ipad-wi-fi-4g-16gb-1399tlyerine-1000-tl-eylulticarette-99836347/detay?source=promotion_topl

TaGo
24-09-2012, 19:44
Yorumlara dikat beyler bizimde e–ticaret sitelerimiz var.

Osman Bahadır
24-09-2012, 19:50
Ben de bu adamlar nasıl para kazanıyorlar diyordum.

Ava giden avlanır. Uyanıklık her zaman kar getirmeyebilir. Sahtesi, taklidi, dolandırıcılığı, talebi bol mallarda daha sağlam iş yapmak lazım. Cüzi karlar peşinde koşmamak, genel nasıl davranıyorsa o yolu seçmek en doğrusu.

playhard
24-09-2012, 19:50
kocaeli deki arkadaşlar bi ziyaret etseler şahane olur:)

burkaykalyon
24-09-2012, 19:51
ya bu şerefsizlerin yüzünden bizim açtığımız e-ticaret sitelerine öngörüyle yaklaşılıyor.ayar olmaya başladım iyice...

sitemin güvenilir olduğunu anlatmam için bütün sertifika belgelerini siteye koyacam...adam akıllı noterden satış taahütnamesi hazırlattım...128 bit SSL ve Verify Secure olayına dünya para verdim....bunlar gibilerini gördükçe pc yi parçalayasım geliyor....

GokhanRS
24-09-2012, 19:54
ya bu şerefsizlerin yüzünden bizim açtığımız e-ticaret sitelerine öngörüyle yaklaşılıyor.ayar olmaya başladım iyice...

sitemin güvenilir olduğunu anlatmam için bütün sertifika belgelerini siteye koyacam...adam akıllı noterden satış taahütnamesi hazırlattım...128 bit SSL ve Verify Secure olayına dünya para verdim....bunlar gibilerini gördükçe pc yi parçalayasım geliyor....

burak adamları tanımadan niye şerefsizler diye saydırdın anlamadım. ya çok düzgün insanlarsa ya gerçekten güvenilirlerse. herkes tonla para vermek zorundamı site olayına.

bende websiteme 25 milyar yatırdım. banka ödemelerini bile anında kendi kendine otomatik kontrol edebilen bir sistem var düşün, ama ucuz site yapıpda güvenilir iş yapanda olma ihtimali var direk hakaret etmek doğru değil.

playhard
24-09-2012, 19:55

nasıl içlerine siniyor nasıl yapabiliyorlar hayret yani.

iPhone 4S - Buy iPhone 4S Unlocked or for AT&T, Verizon or Sprint - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s)

buda yeni aklıma geldi
apple ın sitesinde 1000tlye geliyor.100 tlde imei kaydı etti sana 1100.bunlarda 1100 e satıyorlar:S

darkmoon
24-09-2012, 19:56
şahsen dükkanım olsa online alışveriş sitesi yapmakdan ziyade güzel ürünlerimi tanıtan bir site yapardım online satışıda sahibinden gg gibi milyonlarca insanın girdiği güvenli yerlerden yapardım.. benden bir şey almak isteyenleride oraya yönlendirirdim.. bu insanlara bence daha çok güven verirdi..

playhard
24-09-2012, 19:57
burak adamları tanımadan niye şerefsizler diye saydırdın anlamadım. ya çok düzgün insanlarsa ya gerçekten güvenilirlerse. herkes tonla para vermek zorundamı site olayına.

bende websiteme 25 milyar yatırdım. banka ödemelerini bile anında kendi kendine otomatik kontrol edebilen bir sistem var düşün, ama ucuz site yapıpda güvenilir iş yapanda olma ihtimali var direk hakaret etmek doğru değil.

abi senin bu olaylara genelin baktığından farklı biçimde bakmana bayılıyorum:)

d16y4
24-09-2012, 19:58
adamların resimlerine baksana 20 çeşit ürün var toplasan ama sitelerinde 10000 parça ürün var hemde yarı fiyatına :D

FT106
24-09-2012, 20:01
kapıda ödeme şeklinde alırsan şube alıcısı olarak yollasınlar.aras şubesine git aç malzemeyi kontrol et sağlamsa al imzala.bende aras karkoda kuryeyim genelede kapıda ödeme kargoları müşterilere kontrol etirmeden vermiyorum.sonuçta para veriyorsunuz.

GokhanRS
24-09-2012, 20:01

iPhone*4S - Buy iPhone 4S Unlocked*or for AT&T, Verizon or*Sprint - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s)

buda yeni aklıma geldi
apple ın sitesinde 1000tlye geliyor.100 tlde imei kaydı etti sana 1100.bunlarda 1100 e satıyorlar:S

anlamadım 4s orjinal 4s mi?

burkaykalyon
24-09-2012, 20:02

abicim sitede güvenlik namına hiçbirşey yok..ne güvenlik sertifikası ne bir ibare?alt kısımdaki tüm tuşlar pasif.twitter'dan ulaş diyor girince böle bir sayfa yoktur diyor. işi düzgünce yapmak istiyorsan kuralına göre yapacaksın bunu en iyi sen bilirsin abi.yanlış mıyım?

he esnaftır eminönünde veya başka bir yerde dükkanı vardır güzel para kazanır ama esnaftır ve öle kalmalı.haa bu e-ticaret işinde iyi para var diip gidip böle dandirik bi site açıp ta güvensizlik yaratıyorlarsa kusura bakma abi şerefsiz derim adamlara...benim demek istediğim olay Türkiye'de herhangi bir kontrol mekanizması olmamasından dolayı her önüne gelen bu işe girmeye çalışıyor.yalan yanlış bir dünya site var.

ben böyle bir esnaflık bilmiyorum abi açıkçası.böyle esnaf olunmaz ve bu şekilde kazandığın paradan da hayır gelmez...

playhard
24-09-2012, 20:03
anlamadım 4s orjinal 4s mi?

aynen orjinal

GokhanRS
24-09-2012, 20:04
burak çoğu reklam için açıyor siteleri. siteden işmiş yaptıkları yokki. adamın dükkanı var dükkanda iş yapıyor zaten. siteden biri ararsada kapıda ödemeli mal yolluyorlar. kredi kartı entegrasyonu bile yok sitede nasıl dolandırıcı olsun.

GokhanRS
24-09-2012, 20:05
aynen orjinal

anladığım kadarıyla sordun orjinal dediler sana.

peki kapıda ödemeli geldiğinde orjinal olduğunu nasıl anlayacaksın? çok fena taklitler varda orjinalden ayırt edilmesi zor olan o açıdan soruyorum.

burkaykalyon
24-09-2012, 20:09
burak çoğu reklam için açıyor siteleri. siteden işmiş yaptıkları yokki. adamın dükkanı var dükkanda iş yapıyor zaten. siteden biri ararsada kapıda ödemeli mal yolluyorlar. kredi kartı entegrasyonu bile yok sitede nasıl dolandırıcı olsun.

Kredi Kartı Ödeme : Eylul Ticaret (http://www.eylulticaret.com/mail-order)

adamların kredi kartı entegrasyonu var abi.hizmet sözleşmesi'ni okudum kabul ediyorum tiki var ya.hizmet sözleşmesi yok :)

sence dolandırıcılık olmuyor mu?

he dediğin doğru reklam için böyle bir site açmış olabilirler.ama sen biliyorsun ben biliyorum.peki ülkemizde bir dünya internetten anlamayan insan var.kredi kartı bilgilerini girse???

sence böyle esnaflık olur mu?

Osman Bahadır
24-09-2012, 20:09
Hangi güvenilir satıcısı olma ihtimali? Adam adres bile vermemiş. "Şu mevkii, şu cadde, numara yok, ama gelmeyin, müşteri kabul etmiyoruz" Bu nedir Allah aşkına? Bi dünya yorum var, hepsi fake...

Ha adamın yeri vardır, esnaftır, fazla masraf etmeden basit bir site yapar, dükkanına veya GG, sahibinden vs sitelere yönlendirir, anlarım. Sahibinden'e yazmış, get ilanı yok... Burada düpedüz dolandırıcılık var.

GokhanRS
24-09-2012, 20:11
Hangi güvenilir satıcısı olma ihtimali? Adam adres bile vermemiş. "Şu mevkii, şu cadde, numara yok, ama gelmeyin, müşteri kabul etmiyoruz" Bu nedir Allah aşkına? Bi dünya yorum var, hepsi fake...

Ha adamın yeri vardır, esnaftır, fazla masraf etmeden basit bir site yapar, dükkanına veya GG, sahibinden vs sitelere yönlendirir, anlarım. Sahibinden'e yazmış, get ilanı yok... Burada düpedüz dolandırıcılık var.

valla olabilir benim lafım yok. dolandırıcı sitede çok. ama esnaf olup sadece site olsun amacıyla açanda var.

adam kapıda ödemeli yollarız diyor. ürünü alıp test etmeden para vermicek bir riski olmasa gerek.

ama ben orjinal veya değili nasıl ayırt edecek onu merak ediyorum. o kadar anlaşılırmı oluyor.

rebelh
24-09-2012, 20:15

iPhone*4S - Buy iPhone 4S Unlocked*or for AT&T, Verizon or*Sprint - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s)

buda yeni aklıma geldi

abd den gelen telefonlarda çok fazla çakallık doluyor kardeşimin bi arkadaşı 250 $ teminat gösterip 2 tane s3 aldı t mobiledan

sonra da gitti bankarada 250 $ını çekti ve o telefonları hiç ücret ödemeden tr ye getirdi birini hala kullanıyor diğerini sattı

imkansız değil yani

playhard
24-09-2012, 20:16
anladığım kadarıyla sordun orjinal dediler sana.

peki kapıda ödemeli geldiğinde orjinal olduğunu nasıl anlayacaksın? çok fena taklitler varda orjinalden ayırt edilmesi zor olan o açıdan soruyorum.

abi bikere kutudaki ve sim yuvasındaki imei karşılaştırcan.cihaz zaten açlırsa o açılıştaki kayganlığı belli eder.o dokunmatiği aynı seviyede yapabilen daha çıkmadı. elime bi kaç taklit cihaz geçti birinde bi yerde çince yazıya denk geldim. daha önce 3g kullandım yazı stiline alışığım i phone un elime aldığımda replika olduğunu anladım.birde alırken pek mümkün değil ama bilgisayara bağladımı itunes onu görmesi lazım görmedimi at çöpe.

darkmoon
24-09-2012, 20:20
aktif bir net kullanıcısı büyük siteler dışında hiç bir yerden alış veriş yapmaz.. bende bir şeyler aradığımda adamların online satışları olsa bile gg de yada sahibindende dükkanları varmı varsa orda alırım diyorum.. yabancı sitelerdede ebay da dükkanınız varmı diyorum varsa ordan alıyorum.. aslında bunu dememin en önemli nedeni bu işde uzmanlarmı ve dükkanlarına yapılan yorumlar benim için çok önemli negatif yorumları görüpde cayıp almadığımda oldu..

TolgaEsentepe
24-09-2012, 20:29
git sıfır kutusunda jelatini üzerinde garantili malı görerek al..

GokhanRS
24-09-2012, 20:34
aktif bir net kullanıcısı büyük siteler dışında hiç bir yerden alış veriş yapmaz.. bende bir şeyler aradığımda adamların online satışları olsa bile gg de yada sahibindende dükkanları varmı varsa orda alırım diyorum.. yabancı sitelerdede ebay da dükkanınız varmı diyorum varsa ordan alıyorum.. aslında bunu dememin en önemli nedeni bu işde uzmanlarmı ve dükkanlarına yapılan yorumlar benim için çok önemli negatif yorumları görüpde cayıp almadığımda oldu..

evet gg dükkanı gibi profiller önemli. benim 12bin satışta 100 de 100 olumlu yorumum var gösterdiğim zaman güvenmeyen kalmıyor :D

darkmoon
24-09-2012, 20:40
evet gg dükkanı gibi profiller önemli. benim 12bin satışta 100 de 100 olumlu yorumum var gösterdiğim zaman güvenmeyen kalmıyor :D

bende denk gelsem bende alırım :D çok dikkat ederim öyle şeylere ak koyun kara koyun orda meydana çıkıyor.. eğerki 5-6 tane aynı tarz negatif yorum gelmişse
5 lira -10 lira fazla aynı ürünü %100 olumlu yorum almış başka satıcıdan alıyorum..

burkaykalyon
24-09-2012, 20:42

maşallah abicim :D bana da yardım eder misin üstün fikirlerinle :D bu işte yeniyim de daha...reklam lazım :D

GokhanRS
24-09-2012, 20:46
maşallah abicim :D bana da yardım eder misin üstün fikirlerinle :D bu işte yeniyim de daha...reklam lazım :D

ben gittigidiyorda satışı bıraktım. bizimle rekabet etmek isteyen yeni yetmeler zararına mal satınca büyük satıcıların çoğu bıraktı. özellikle benim sattığım yazılım türevi işlerde.

artık hep incik boncukcular var yüksek profillerde.

gg kâr ettirmez orda satış yapıcaksan güven sağlamak için yapıcaksın. işini düzgün yapıcaksın. profil yapıcaksın. sonra kendi sitenede referans olarak koyucaksın. güven sağlıyor müşteri çekiyor.

yani gg yi kâr olarak değil referans olarak kullanmaya bak. gg de sadece gittigidiyor kazanır satıcılar doru düzgün bişi kazanmaz.

sattığın malın %10unu alır. üstüne sana 50 100 liradan aylık dükkan kirası alır. üstüne her açıkarttırmadada ıvır zıvırdan geçirir. ürün listelersin üstte olsun istersen geçirir. sürekli onlar kâr eder yani.

darkmoon
24-09-2012, 20:49
yani gg yi kâr olarak değil referans olarak kullanmaya bak. gg de sadece gittigidiyor kazanır satıcılar doru düzgün bişi kazanmaz.

Aynen trusted seller denir zaten bu profildeki kullanıcıya nereye çekse müşterisi gelir ;) ama bunun için bile gg veya sahibinden türevi sitelerde ticaret yapıcaksın bir müddet kendine bir pozitif profil oluşturucaksın..

burkaykalyon
24-09-2012, 20:50
ben gittigidiyorda satışı bıraktım. bizimle rekabet etmek isteyen yeni yetmeler zararına mal satınca büyük satıcıların çoğu bıraktı. özellikle benim sattığım yazılım türevi işlerde.

artık hep incik boncukcular var yüksek profillerde.

gg kâr ettirmez orda satış yapıcaksan güven sağlamak için yapıcaksın. işini düzgün yapıcaksın. profil yapıcaksın. sonra kendi sitenede referans olarak koyucaksın. güven sağlıyor müşteri çekiyor.

sattığın malın %10unu alır. üstüne sana 50 100 liradan aylık dükkan kirası alır. üstüne her açıkarttırmadada ıvır zıvırdan geçirir. ürün listelersin üstte olsun istersen geçirir. sürekli onlar kâr eder yani.

yok abi ben gg için demedim :D onun şartları biliyorum sağol yine de zahmet ettirdim sana o kadar yazmışsın...

ben o senin kendi sitenin reklamasyonu konusunda yardım istedim...

playhard
29-09-2012, 08:19
bunlarda fos çıktı.sahibindende ilanlar kalkmış.sitelerininde hacklendiğini söylüyolar.ama hacklenmiş siteye erişip müşteriye bilgi verebiliyorlar:D

Omak
29-09-2012, 09:12
sende fazlaca bi kaşıntı var bence :D 100 200 fazla ver sağlam olsun

Omak
29-09-2012, 09:14
aman haa kapıda ödeme de çözüm değil açarsın kutuyu basarsın düğmeye şarj yok zannedersin tamam dersin sonra böyle birşey çıkar :hahaha:
doaDWQCNqMk

playhard
29-09-2012, 09:37
bunu ilk ruslar keşfetmiş havaalanında param yok bilet almam lazım ama şarjı yok ucuza veriyim diye yaslamışlar millete:D

ama ben arkada at&t y gördükten sonra direk bırakırım.hadi görmedim öndeki o beyaz stickerı gördükten sonra bırakırım.onuda görmedim iphone un ekran hiç bi zaman mavi göstermez düşük pili.
en iyi çakmasını bile ayırt edebilirim 3 ve 3gs kullandım bayağ haşır neşir oldum

Omak
29-09-2012, 09:42
dikkatli ve temkinlisin ama hala kaşıntın var :D

ben derimki az daha bekle ip5 ele gelsin bi iyice fiyatıda düşecek zaten ozaman 4s lerin fiyatlarıda ucuzlar elinde 0 bulunan mağazalar kampanlayar başlatır. 2-3 ay sabret bence

Rec.O
29-09-2012, 09:44
Babamın bana her zaman anlattığı bişey var direk aklıma o geldi bilen vardır belki.Çocuk gitmiş babasına demiş baba deve 5 para, Alma oğlum demiş aradan 1 sene geçmiş deve 10 para baba demiş al oplum demiş. Ucuz etin suyu kara olur bence biraz daha birikim yapın temiz alın.Bu şekilde E Ticaret sitelerine hiç güvenemiyorum..

playhard
29-09-2012, 10:55
evet var kaşıntı biraz:D ya elimdeki telefonuda çıkarttım şu an 20-30 liralık bi tel kullanıyorum arada şebeke gidiyor ondan bi an önce alıyım derdindeyim istanbula gelcem gibi olmadı ordan alırım.

aynen ucuz etin suyu kara oluyo bugüne kadar aman meguiars 3m gibi markalara ne gerek var diye dandik malzemelere bi ton para verdim sonra meg kullandım gerek varmış meğer:)

Tarık V.
29-09-2012, 10:59
Site hacklenmiş, ne kadar doğru bilemem ama bu da oyunun bir parçası olmasın.

Web sitemiz korsan firmalar tarafından hacklenmiştir Müşterilerimize geçici bir süre hizmet veremediğimiz için özür dileriz.

Omak
29-09-2012, 12:01
evet var kaşıntı biraz:D ya elimdeki telefonuda çıkarttım şu an 20-30 liralık bi tel kullanıyorum arada şebeke gidiyor ondan bi an önce alıyım derdindeyim istanbula gelcem gibi olmadı ordan alırım.

aynen ucuz etin suyu kara oluyo bugüne kadar aman meguiars 3m gibi markalara ne gerek var diye dandik malzemelere bi ton para verdim sonra meg kullandım gerek varmış meğer:)

sen kendini çözmüşsün aslında:hahaha:

ByFree
29-09-2012, 14:59
Babamın bana her zaman anlattığı bişey var direk aklıma o geldi bilen vardır belki.Çocuk gitmiş babasına demiş baba deve 5 para, Alma oğlum demiş aradan 1 sene geçmiş deve 10 para baba demiş al oplum demiş. Ucuz etin suyu kara olur bence biraz daha birikim yapın temiz alın.Bu şekilde E Ticaret sitelerine hiç güvenemiyorum..

Zamanında benim babam da anlatmıştı aynısını :) Ne kadar temiz olursa olsun ikinci el bir ürüne para vermekte her zaman tereddüt eder.

redbaron
29-09-2012, 15:44
dolandırılmaktan zevk alıp bi daha aynı yöntemi deneyen birini ilk defa görüyorum bravo :D

Bone-crusheR
29-09-2012, 16:00
site patlamıs saten hayırlı olsun

07jetta
30-09-2012, 11:02
Samsung Galaxy S3 Frsat (http://www.firsatlarzinciri.net/satinal.html)
Bu sayfalarda bariz dolandırıcı, sayfada şirket hakkında bilgi bile yok.

Bu arada bu tarz iş yapanlar Face de çok reklam veriyorlar.

redbaron
30-09-2012, 16:53
Samsung Galaxy S3 Frsat (http://www.firsatlarzinciri.net/satinal.html)
Bu sayfalarda bariz dolandırıcı, sayfada şirket hakkında bilgi bile yok.

Bu arada bu tarz iş yapanlar Face de çok reklam veriyorlar.

sektörün içindeyim .bu sattıkları ürün 150 tl lik s3 ün birebir çakması.tahtakalede satılanlardan.sadece kapıda ödemeyle satışı yapılıyor ve şuan bunun ticaretini yapanlar çok deli para kazanıyorlar söylersem moraliniz bozulur :)