PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.5 crdi Dereceli egsantrik

ResuscitateR
25-09-2012, 20:41
Nette araştırdığım da uygulaması yapılmış bi araça rastlamadım ve bilgi almak için soruyorum..

Derecesi yükseltilmiş egsantrik takılan dizel araçlarda ne gibi bi performans değişikliği söz konusu?
Aracın turbosuda makul şartlarda büyültülmüşse eğer birlikte düzen tutarmı?
Günlük kullanımda sıkıntı yaşatırmı?
Riskleri çok fazlamıdır?
Performans olarak b.turbo+yazılım+egzos+ilaveler+ Dereceli Egsantrik > b.turbo+yazılım+egzos+ilaveler Farkı ne kadarlık bi hp ve torka tekabül eder? (yaklaşık olarak ne kadarlık bi beklenti içinde olmak gerekir)
D.egsantrik'ten sonra hissedilen değişiklik nedir motorda? aLt devirler-üst devirler-top speed-ara hızlanmalar - tork vs.. neye etki eder daha çok?

1.9 tdi'lar için D.egsantrik fark katar diye okumuştum..1.5 crdi için değermi sizce?
Uygulamayı 1.5 crdi 110hp motor için değerlendirerek soruyorum bunları
Sıkıntı yaşamadan 160-170 hp ler mümkünmüdür?..
Şimdiden vereceğiniz bilgiler için Teşekkürler..

berkay_aydin
25-09-2012, 20:44
Aracı aldınız mı ? Almadıysanız böyle bir yükleme yapacak kişilere 1.7 dti corsa öneririm, komple turbo swap, yazılım, düz boru ve ilaveler ile sıkıntısız 180 hp'ler alınabiliyor...

tdipower
25-09-2012, 20:46
egzantrik takmadan 160hp alabilirsiniz zaten o makinadan. sadece yazılım ile 140 civarı oluyor ki büyük turbo setup ile 160 çok kolay alınabilir

Osman Bahadır
25-09-2012, 20:53
Performans kamşaftları genelde yüksek devirler hedef alınarak geliştirilir. Dizel motor ise yüksek devir çeviremez. Aynı zamanda dizel motor yüksek sıkıştırması sebebiyle valve overlappingi de sevmez. Siz tutup duration'ı arttırırsanız sıkıştırma sorunları yaşarsınız. Öncesinde uygulanabilecek birçok yakıt enjeksiyonu ve basınç iyileştirmeleri varken güç çıktısının çoğunu 2000-4000 devir aralığında veren bir motor için bence derecesi arttırılmış kamşaft çok ileri sıralardaki bir uygulama olabilir ancak.

ResuscitateR
25-09-2012, 22:26
Performans kamşaftları genelde yüksek devirler hedef alınarak geliştirilir. Dizel motor ise yüksek devir çeviremez. Aynı zamanda dizel motor yüksek sıkıştırması sebebiyle valve overlappingi de sevmez. Siz tutup duration'ı arttırırsanız sıkıştırma sorunları yaşarsınız. Öncesinde uygulanabilecek birçok yakıt enjeksiyonu ve basınç iyileştirmeleri varken güç çıktısının çoğunu 2000-4000 devir aralığında veren bir motor için bence derecesi arttırılmış kamşaft çok ileri sıralardaki bir uygulama olabilir ancak.

Teşekkür ederim açıklamanız yeterli geldi bu konu hakkında..

ResuscitateR
25-09-2012, 22:30
egzantrik takmadan 160hp alabilirsiniz zaten o makinadan. sadece yazılım ile 140 civarı oluyor ki büyük turbo setup ile 160 çok kolay alınabilir

Benim bildiğim önerilen turbo gt1749va (130hp'lik tdi'larda kullanılan) yazılım ilede soft bi şekilde 135 hp civarı yapılıyor. gt1749 ile 160 yakalamak mümkünmü? sağlıklı bi şekilde? (egzos h.filtresi kat iptali yapılmak şartı ile)

Sweet Vagabond
26-09-2012, 12:27
1.5 110 hp araç tahmin ettiğim araç ise ( accent era ) Yol tutuşunu ve frenlerini güçlendirmenizi tavsiye ederim.

emre_
26-09-2012, 12:44
1749 va takarsan komple egzost ve yazilim ile 160 hp leri yakalarsin o motordan su asamada d.egzantrik fayda saglamaz turbo egzost yazilip yapip keyfini surmeni oneririm

ResuscitateR
26-09-2012, 14:25
Kia rio 1.5 crdi içindi sölediklerim ki aynı motorlar zaten..
kemal20 kardeşin aracında yaptıgı bazı uygulamalar var ondan bilgi almıştım bazı konular hakkında ama aşamadığı sıkıntıları oldugunu bilioyorum. hallettimi bilgimde yok..