PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 74 75 camaro sorunsalı??

yusufbatırel
26-09-2012, 19:46
selamun aleykum arkadaslar
allah nasıp ederse bugunlerde 75 model bır camaro almak ıstıyorum epey zamandır hayalım olan bır araba tabı bu zamana kadar sadece forumda yapan arkadaslarımız aracları takıp ettım kullanmadım
yanı dıs guzellıgı dısında yuruyenı motoru hakkında cok fazla bır bılgım yok
kafama takılanlar sunlar
alıpta a dan z ye yapıcak gucum sımdılık yok ama sorunsuz bı sekıldede bınmek ısterım ***** tekerleklı sandalyedeyız
aracın yuruyenıyle ılgılı bır sorun oldugunda parcaları kımden temın ederız
her ustayada goturulmez dıye dusunuyorum amerıkan sahıbı arkadaslar kımlere goturuyor ne tur sıkıntılar yasıyorlar?
motor la ılgılı kronık problemlerı varmıdır?
yakıtla ılgılı bı derdım yok:)yaksın
aracın gucune 275 300 hp arası yazıyor bu o agırlıkta bır arac ıcın tatmınkardır
ahıret soruları sordugumu bılıyorum hakkınızı helal edın ama 1 kere alıcam bı dahada omrum boyunca benımle beraber olucak
aracı baktırmaya gıttıgımde nelere dıkkat etmelıyım kullanıcı olarak tavsıyelerıne ıhtıyacım var

atituti
26-09-2012, 19:54
hayal kırıklığından öteye gidemez abi bu macera öyle diyim.

K0213
26-09-2012, 19:54
verdiğin parayala orantılı beklentilerinin ne olduğu çok önemli!

ben 74 model Chevelle Malibu Coupe aldım geçen sene, sadece 8k liraya aldığım içinhiç bir şeyine bakmadım :) (tabi sen bunu yapma) ama bir yıldır da her fırsatta kullandım hi bir sorun çıkarmadı!

bence gözünde amerikanı büyütürsen hiçbir zmn sahip olmazsın ;)

ya çok ucuza alıp tamamen restore yoluna git, ya da derli toplu bir arabaya ederinde para ver derim ;)

oxygen
26-09-2012, 19:55
75 tavsiye edilmez. Alınacak kasa en son 74tür.

Kaportasına çok iyi baktırın. mümkünse kaportası detaylı olarak elden geçirilmiş, sorunsuz olan bir tane bulmaya çalışın.

zaten alacağınız camaronun üstünde 350cui makine olacaktır. 280 hp'ler yeterli sayılır. Tork yüksek olduğu için kalkışlar iyidir fakat top speed çoğu amerikanda olduğu gibi camaroda da yoktur. Motorları genelde sorunsuz sayılabilir. tamamen mekanik olduğu için çıkan sorunlar kolay halledilir. Şanzımana da iyi baktırın. Elden geçmiş camaroların çoğunda TH350 vardır.

Motor ve yürüyen ufak masraflarla toparlanır ama iç aksam ve kaporta insanı beter eder. O yüzden içi ve kaportasına öncelik verin bakarken.

10 sene önce 3k dolar olan camarolar bugün 30 40 k tl lere satılıyor :) O yüzden iyi araştırın, çok iyi pazarlık yapın. şu anda bana kalırsa iyi toplanmış bir 74'ün ederi 25000 tl'dir, oda maximum.

bu siteden de ürünleri kolayca temin edebilirsiniz. Direk mail yoluyla irtibata geçin, Mike diye birisiyle yazışırsınız, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır.

http://www.ss396.com/

atituti
26-09-2012, 19:58
mantıklı olan yeni modellerinden almanız :)

yusufbatırel
26-09-2012, 19:58
alıcagım arabanın lınkını verebılırım sorun degıl
Sahibinden Satılık 1974 Model 100000 Km Chevrolet Camaro 37.000 TL - 84452410 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-1974-camaro-84452410/detay)

cabrioleter
26-09-2012, 20:36
ya ben resimlerine bakıp duruyorum 74 ile 75 arasındaki farklar neler?

SULTANOGLU
26-09-2012, 20:48
Abi ne zaman araca bakmaya gidicen ? Musait olursan beraber gideriz. Burdan yazmakla olmaz bakmak lazim ama benim tavsiyem en.modelli olarak 74 tur.

74 ve 75 arasinda arka cam sekli ve motor farkliliklari vardir.

SULTANOGLU
26-09-2012, 20:50
Arabayi hic canli gormedim ama fotolardan guzel gozukuyor

yusufbatırel
26-09-2012, 21:04
Arabayi hic canli gormedim ama fotolardan guzel gozukuyor
hakan cumartesı veya pazar gunu musaıt oldugumda gıdıcem ınsallah ararım senıde yanlız bısey dıycem bu ılandakı kaput farklı dımı orjınal kaputu degıl?

yusufbatırel
26-09-2012, 21:08
verdiğin parayala orantılı beklentilerinin ne olduğu çok önemli!

ben 74 model Chevelle Malibu Coupe aldım geçen sene, sadece 8k liraya aldığım içinhiç bir şeyine bakmadım :) (tabi sen bunu yapma) ama bir yıldır da her fırsatta kullandım hi bir sorun çıkarmadı!

bence gözünde amerikanı büyütürsen hiçbir zmn sahip olmazsın ;)

ya çok ucuza alıp tamamen restore yoluna git, ya da derli toplu bir arabaya ederinde para ver derim ;)
malesef camaroların fıyatları ucuyor ucuza alamıyoruz kı

yusufbatırel
27-09-2012, 12:37
Nerde bu amerikancılar

darkmoon
27-09-2012, 12:44
bende corvette c5 var sıkıntılı şu aralar yatıyor araç 3 aydır halledicemde fırsatını bulamıyorum.. amerikan aracı güzeldir tavsiye ederim sadece beklenti çıtanı yüksek tutma..

yusufbatırel
27-09-2012, 12:52
bende corvette c5 var sıkıntılı şu aralar yatıyor araç 3 aydır halledicemde fırsatını bulamıyorum.. amerikan aracı güzeldir tavsiye ederim sadece beklenti çıtanı yüksek tutma..
Korkutma:)alıcam derdim sorunsuz binmek

SULTANOGLU
27-09-2012, 16:30
Abi kaput sonradan takilma ama cidden guzel kaput.

Hani soylediyim evinin kapali otoparki varsa al abi ama bu tarz arabayi sokaga biraktigin an 1 zarar vericek kisi cok. 2 yagnur kar camur eger araba guzel toplanmadiysa cok net curutur. Sonucta curumeye cok elverisli arabalar.

Ayrica bagaji birazcik ufak hani tekerlekli sandalye sigar mi bilemiyorum. Bana sigmaz gibi geldi. Bunu gunluk kullanicagini dusunmuyorum bile :)

Cumartesi ne yazikki ananemin olum yildonumu gunduz doluyum malesef. Pazar gunude drift day deyim

darkmoon
27-09-2012, 16:35
Korkutma:)alıcam derdim sorunsuz binmek

yok korkma bileni yanına al biz inceden çıtır kaza yapdık sıkıntı ondan :) yoksa motoru temizse değme avrupa aracına motor açısından taş çıkartır.. birde orjinal al amerikanda şunu anladım araç ne kadar orjinal o kadar değerli satışı kolay ve beğeniliyor..

yusufbatırel
27-09-2012, 18:51
Abi kaput sonradan takilma ama cidden guzel kaput.

Hani soylediyim evinin kapali otoparki varsa al abi ama bu tarz arabayi sokaga biraktigin an 1 zarar vericek kisi cok. 2 yagnur kar camur eger araba guzel toplanmadiysa cok net curutur. Sonucta curumeye cok elverisli arabalar.

Ayrica bagaji birazcik ufak hani tekerlekli sandalye sigar mi bilemiyorum. Bana sigmaz gibi geldi. Bunu gunluk kullanicagini dusunmuyorum bile :)

Cumartesi ne yazikki ananemin olum yildonumu gunduz doluyum malesef. Pazar gunude drift day deyim
kapalı otopark var hakan kocaman bı sıkıntı olmaz o yonden yenı bır sandalye aldım butun tekerlerı cıkıyor o yuzden sıgar gıbı gelıyor bana denıycez tabı gunluk kullanmıycam bı tane cıvıcıgım var 0 aldım onu gunluk kullanıyorum cokta memnunum oyuzden sıkıntı yok:)
gelme olum canın sagolsun bakarım ben sen sole bana nerelerıne bakım:)

atituti
27-09-2012, 18:59
abi sen gel beni dinle vazgeç bu sevdadan :) ya da git yeni modellerden bak

SULTANOGLU
27-09-2012, 18:59
Abi kaporta anlaminda marpiyerlere kesin bak arka tekerlege yakin olan kisimlardan catlama ve curume yapar. Yapmamissa ya cok iyi toplanmis yada sasi tamamlayici takilmistir arabaya. Benim amerikanda tek keiterim kaportadir abi olabildigince duzgun olmasina dikkat et. Yoksa muhtesem kaportaci boyaci arkadaslarin cekiceklerifiyata aklin hayalin durur. Bagaj kapaginin altina bak curuk varmi ? Bagaj havuzu su almismi islakmi ? Icersi nem kokuyormu bunlara bak yeter abi.

Onun disinda arabanin elektrik aksami ici mici temiz olsun eksiksiz olsun hatta olabildigince orjinal olsun.

Motor konusunda bisey demiyorum zaten problem cikarsada basin agrimaz.

atituti
27-09-2012, 19:05
bi kaporta boyayı kumlamayı 20 ye yaptıran var :D

yusufbatırel
27-09-2012, 19:11
abi sen gel beni dinle vazgeç bu sevdadan :) ya da git yeni modellerden bak
atmosferık bınıceksın sonra turbo dıyceksın oda bıtıcek sonunda her modıfıyecının gonlunde yatan bır amerıkan dıyceksın:)
vazgecmem:)

yusufbatırel
27-09-2012, 19:14
Abi kaporta anlaminda marpiyerlere kesin bak arka tekerlege yakin olan kisimlardan catlama ve curume yapar. Yapmamissa ya cok iyi toplanmis yada sasi tamamlayici takilmistir arabaya. Benim amerikanda tek keiterim kaportadir abi olabildigince duzgun olmasina dikkat et. Yoksa muhtesem kaportaci boyaci arkadaslarin cekiceklerifiyata aklin hayalin durur. Bagaj kapaginin altina bak curuk varmi ? Bagaj havuzu su almismi islakmi ? Icersi nem kokuyormu bunlara bak yeter abi.

Onun disinda arabanin elektrik aksami ici mici temiz olsun eksiksiz olsun hatta olabildigince orjinal olsun.

Motor konusunda bisey demiyorum zaten problem cikarsada basin agrimaz.
hakan kadıkoyde amerıkancı kım var bakım tamır ıslerını yapan olmadı ona gotureyım

atituti
27-09-2012, 19:14
abi tamirci kolayda bakması zor :) cok nazlı bebeler

SULTANOGLU
27-09-2012, 19:15
Abi benim servisim belli ben heryerde dedigim gibi as performansa gidiyorum :)

yusufbatırel
27-09-2012, 19:22
Abi benim servisim belli ben heryerde dedigim gibi as performansa gidiyorum :)
hakan 100km de 20lt 30 lt arası yaktıgı dogrumu?

SULTANOGLU
27-09-2012, 19:27
Acik yolda bakimli saat gibi isleyen hafif kurcalanmis 14 yakar ama skisik trafikte 20 yi bulir :D

yusufbatırel
27-09-2012, 19:30
Acik yolda bakimli saat gibi isleyen hafif kurcalanmis 14 yakar ama skisik trafikte 20 yi bulir :D
kanka bunlarda 250 ler 6 silindir ve tekboğaz karbüratör V8ler iki boğaz ve dört boğaz karbüratörlü bunda hangısı var:)bıde normal kullandıgında 4 sılındır gaza oturdugunda 8 acılıyorya amerıkanda bunlarda sureklı 8 mı acık oluyor

K0213
27-09-2012, 19:33
Yeni modellerde 4 silindir çalışma prensibi var motorun, bunlarda direk 8 silindir çalışıyor abi.

o nedenle rolanti sesi yenilere göre herzmn çok daha güzel :)

yusufbatırel
27-09-2012, 19:36
tesekkur ederım arkadaslar baska sorum yok:)cumartesı gıdıyom:)

SULTANOGLU
27-09-2012, 19:39
Sakin ama sakin 6 silindir alma dusuncesi bil midemi bulandiriyor. hiiic hir keyif alamazsin ahi oyuzden 350 cuin v8 olsun camurdan olsn :)

K0213
27-09-2012, 19:41
hayırlısı olur inşallah :)

sen alda abi hertürlü hakkından gelirsin, bomba gibi olur!

Babamın 68 implasından sonra yıllardır aklımdaydı amerikan almak ama bir türlü gözüm kesmiyordu almayı sonunda bu aracı çok beyenerek aldım ve kafamdaki soru işaretlerine cevap ararken az daha vaz geçiriyorlardı, en son izmire bilet vardı die bakarken bileti aldım ve gittim tek başıma kimsye göstermeden aracı aldım :) kiiiii senin alacağın araç mükemmel gözüküyo fotolarda, iyi bi yere gösterip ufak tefeğini görmezden gelip güzel bir fiyata almalısın kesinlikle :)

atituti
27-09-2012, 19:41
illa alacaksan baska araba bakıver ;)

yusufbatırel
27-09-2012, 19:46
hayırlısı olur inşallah :)

sen alda abi hertürlü hakkından gelirsin, bomba gibi olur!

Babamın 68 implasından sonra yıllardır aklımdaydı amerikan almak ama bir türlü gözüm kesmiyordu almayı sonunda bu aracı çok beyenerek aldım ve kafamdaki soru işaretlerine cevap ararken az daha vaz geçiriyorlardı, en son izmire bilet vardı die bakarken bileti aldım ve gittim tek başıma kimsye göstermeden aracı aldım :) kiiiii senin alacağın araç mükemmel gözüküyo fotolarda, iyi bi yere gösterip ufak tefeğini görmezden gelip güzel bir fiyata almalısın kesinlikle :)
allah razı olsun ama ıste ıyı fıyata alamıyoruz goruyosun bu zamana kadar takıp ettıgım en gozume hos gelen makul fıyatlı bu gonul ıstıyor tabı daha ucuz olsun alıcam artık hayırlısıyla

yusufbatırel
27-09-2012, 19:47
illa alacaksan baska araba bakıver ;)
bu paraya baska varsa emsalde camaro sole onu alalım

K0213
27-09-2012, 20:02
allah razı olsun ama ıste ıyı fıyata alamıyoruz goruyosun bu zamana kadar takıp ettıgım en gozume hos gelen makul fıyatlı bu gonul ıstıyor tabı daha ucuz olsun alıcam artık hayırlısıyla

abi benim verdiğim fiyat malibular için geçerli banada maliyeti toplanması jantı vs. 25k ları buluyo :o o nedenle camaro için iyi fiyatlar bunlar ;)

yusufbatırel
27-09-2012, 20:12
abi benim verdiğim fiyat malibular için geçerli banada maliyeti toplanması jantı vs. 25k ları buluyo :o o nedenle camaro için iyi fiyatlar bunlar ;)
hala ılanı duruyormu bılmıyorumda eskı aybars dıye bı arkadasın malıbusu vardı 450hp arkasında aırbrush cızılmıs otomatık o 25 gıbı bır rakam dıyordu cok guzel durusu vardı
jantı lastıgı derdı olsun alırız bısey degıl o:)

atituti
27-09-2012, 20:18
o malibu 50 el değiştirdi abi :) ümraniyede satılıktı bi ara 22 ye

K0213
27-09-2012, 20:21
4 kapıyı diyorsun abi sen içi bordo :)

telefonda tanışmıştık sahibiyle, çok efendi düzgün birine benziyor, sorduğum bazı şeyler vardı cvpladı sağolsun, benim arabamıda biliyor ve aracımı bitirince kesinlikle yanına gideceğim..

yusufbatırel
27-09-2012, 20:22
camaro benım elımde guzellesır yaparım ben onu ufak ufak

yusufbatırel
27-09-2012, 20:25
4 kapıyı diyorsun abi sen içi bordo :)

telefonda tanışmıştık sahibiyle, çok efendi düzgün birine benziyor, sorduğum bazı şeyler vardı cvpladı sağolsun, benim arabamıda biliyor ve aracımı bitirince kesinlikle yanına gideceğim..
uzun zamandır gormuyorum aybarsı hakıkaten guzel bır arkadastır

FAGE12
28-09-2012, 00:35
Merakla bekliyorum umarım hayırlısı olur :) ben bile buradan heyecanlandıysam sizi düşünemiyorum artık ;)

Mertİ.
28-09-2012, 00:49
4 kapı malibu bahsettiğiniz 502 olansa çok samimi arkadaşımın ben niyetliyim ona zaten 50 tanede el değiştirmedi :) 4 senedir aynı kişide ondan önce aybars diye birindeydi amerikan işleriyle uğraşıyordu galiba. şuan araç kullanılmıyor sadece rutin çalıştırılıyor.

hala ılanı duruyormu bılmıyorumda eskı aybars dıye bı arkadasın malıbusu vardı 450hp arkasında aırbrush cızılmıs otomatık o 25 gıbı bır rakam dıyordu cok guzel durusu vardı
jantı lastıgı derdı olsun alırız bısey degıl o:)

mesajı şimdi gördüm doğru arabaymış ilanda bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-450hp-malibu-classic-33568882/detay

yusufbatırel
28-09-2012, 01:38
4 kapı malibu bahsettiğiniz 502 olansa çok samimi arkadaşımın ben niyetliyim ona zaten 50 tanede el değiştirmedi :) 4 senedir aynı kişide ondan önce aybars diye birindeydi amerikan işleriyle uğraşıyordu galiba. şuan araç kullanılmıyor sadece rutin çalıştırılıyor.

mesajı şimdi gördüm doğru arabaymış ilanda bu

Sahibinden Satılık 1974 Model 45522 Km Chevrolet Malibu 24.500 TL - 33568882 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-450hp-malibu-classic-33568882/detay)
evet bu araba aybars bu arabaya cok emek vermıstı bu gorunuse omu getırdı bılmıyorum ama motoru o yaptırmıstı

Quantum
28-09-2012, 01:45

e benim çocuk da bu kadar yakıyor ? noluyo yahu civic görünümlü camaro mu benim çocuk yoksa! aha yakaladım!

MUY37
28-09-2012, 13:05
İlandaki 74 camaro arkadaşımın aracı , kaporta konusunda kusursuz diyemesemde mekanik anlamda sorunsuz bir araç. Bu yaz klasik otomobil şenliklerine beraber gittik geldik Bursaya , o sıcaklarda ne hararet sorunu oldu nede başka birşey. Eğer 74 camaro düşünüyorsanız alınabilecek bir araç. Bu arada araç arkadaşın tek aracı olduğunda aktif bir şekilde kullanılıyor.

AYBARS
31-10-2012, 10:27
Yusuf selam.Forumdaki diğer arkadaşlarında dediği gibi kaporta bakılması gereken ilk yer.Mekanik kısmıda maliyet açısından yüksek fakat yapılması çokda dertli değil.Lazım olanlar bütün mekanik kısmı olsa bile eksiksiz bir sipariş ile çok kısa sürede binilecek hale gelir.
İlandaki Malibunun şu anki sahibi 4 ncü sahibi.Bende 3 ncü sahibi idim.İlk ve ikinci sahibide akrabalarımın idi.Zaman içinde almaya niyetlenip fakat satış alamayan 2 arkadaşım olmuştu.Onlardanda zaaman içinde tekrar geri almıştım.Yanlış bilgilendirme olmasın diye açıklamaya ihtiyaç duydum.

Yusuf bir önerim olacak.Genelede araç alırken sabit bir bütçe yada araç belirleme derim.Birkaç bin tl fazla olan başka bir araç çok çok daha düzgün olabiliyor.İşin diğer farklı yönüde aracın kimler tarafından yapıldığı.Araca para,harcanması sıfır malzemeler takılması ve modifiye edilmesi her zaman doğru şekilde olmuyor.Bunuda göz ardı etmemek lazım.

kRo_bOy
31-10-2012, 11:34
yusuf abi ne diyim arkadaşlar sölenecekleri sölemişler sende kararını vermişsin hayırlı olur inşallah istediğin gibi bi araba alırsın
bu aralar bende düşünüyorum camaro almayı 74-75-76 olabilir model düştükçe fiyatları artıyor biliyosun
ben senin kadar çıkamam ben daha toplamalık bişeyler düşünüyorum
zaten şu an 57 bel air tentelim var toplanıyor tahminim 4-5 ay içinde biter
o kadar senedir şu amerikanın içindeyiz bi camaro alamadım diyodum bende ama bu sıralar kafaya koydum alacam inşallah:D

yusufbatırel
31-10-2012, 11:53
arabayı almaya nıyetlendık adam ertesı gunu 34 den 43 cıkardı malıdır bısey demıyorumda konuyumu gordu anlamadımkı:)

ilkererginer
31-10-2012, 12:20
Amerikan otomobilleri hobi amaçlı kullanılacaksa tadından yenmez.. mekaniğe karşı merakınız varsa eliniz anahtar tutuyorsa, arabanın altına yatıp birşeyler söküp takarken gülümsediğiniz nadir araçlardır bunlar.. Kullanılan her parçası ustaların tabiriyle ''Canlı'' parçalardır.. söküp takarken elinizde kalmaz, kolay kolay bozulmaz.. Ancak asla yerinde durmayan bir hastalıktır bu.. Alana kadar çalışmasa bile dursun, izlesem yeter diyenler, bir amerikan sahibi olduktan sonra civatalarına kadar orjinale çevirme hevesine kapılırlar.. Bu da haliyle sağlam bir ekonomi gerektirir.. Yakıt konusuna gelince, 350cuin bir V8 motor kullanıyorum, üzerinde 4 barrel karbüratör varken hakikaten yakıt değerleri 20 lt civarındaydı ancak 2 boğaz karbüratöre geçtikten sonra sarfiyatım hatırı sayılır ölçüde düştü.. Tabi ben bununla da yetinmedim :) 2 boğaz rochester karbüratörlere 26m taunus memeleri cuk oturduğundan, hemen karbüratörüme uygulayıp sarfiyatımı daha da düşürdüm.. Usta konusunda da çağlayan da amerikanlarda yetişmiş bir aile dostumu tavsiye edebilirim (motor,mekanik hususunda) hem ehildir, hemde üzmeden çözüm üretir..