PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nişantaşı myo

eyup58
27-09-2012, 17:38
S.a. abilerim kardeşlerim kardeşim bu okula gidiçekte bu okulda aramızda okuyan varmıdır.Burayla konustukta büyük ihtimalle buraya gönderiçem kardeşimi Bilgisayr programlaa bölümüne 2 senelik +1senede ingilizce görçeklermiş.Okul nasıldır aramızda gidenler okuyanlar vardır belki diye konuyu açtım...Birde kafamız çok karısık belki blenler vardır üniversiteleri özel oldugundan hepsi ben iyiyim diyor;

Istanbul da ki vakıf üniversitelerini eğitim,akedemik kadro,lab ve derslik kalitesi ve aklınıza gelebilecek diğer ölçültlerde sıralamanızı rica ediyorum.

Sıralamaları oluştururken lütfen ön yargısız bunu yapın
Teşekkürler

Bahçeşehir Üniversitesi · Beykent Üniversitesi · Doğuş Üniversitesi · Haliç Üniversitesi · İstanbul Bilgi Üniversitesi · İstanbul Ticaret Üniversitesi · İstanbul Kültür Üniversitesi · Kadir Has Üniversitesi · Koç Üniversitesi Okan Üniversitesi · Sabancı Üniversitesi · Yeditepe Üniversitesi

ve diğer açılan yeni üniversitEleri lütfen sıralayınız

baretta
27-09-2012, 17:39
Daha yeni açıldı sanırım , ,ilk eğitim yılı olması gerek , yeri de Bayrampaşa'da :D

eyup58
27-09-2012, 17:45
Daha yeni açıldı sanırım , ,ilk eğitim yılı olması gerek , yeri de Bayrampaşa'da :D

bu işler karma karışık ya devlet gitmesi iyide orasıda istanbul olmayabilir o yuzden araya özelde koyalım dedik istanbul ama bir sürü var sadece diploma almak için gitmesinide istemiyoruz

FAGE12
28-09-2012, 00:54
M. Sarıgül açıklama yapmıştı bir ara çalışma garantisi mi çalışma imkanı mı ne sunujyorlardı öğrencilere ? Tam hatırlamıyorum ama 2 sinden biriydi ;)

YunusAydn
28-09-2012, 09:09
pangaltındaki kampüsünde 2 sene okuyup mezun olan bi kız arkadaşım vardı gayet memnundu ortamı olsun öğretimi olsun bi sıkıntı duymadım hiç ondan.

anıl turan
28-09-2012, 09:54
giden tanıdığım yok ama orda doçent olan hocam var...

extreme__
28-09-2012, 10:32
Kendi okuduğum okul floryada istanbul Aydın üniversitesi de başka bir seçenek

HaKo
28-09-2012, 10:35
bu nedir böyle ya mahalle araları üniversite doldu eğitimi de ayağa düşürdüler iyice en sonunda.

__FrK__
28-09-2012, 10:35
kayıtlar bitmedi mi ? myo nun yerleştirmeleri ösym tarafından yapılmıyor mu siz nişantaşını kazandıysanız nasıl farklı bi yere gideceksiniz ?

bu nedir böyle ya mahalle araları üniversite doldu eğitimi de ayağa düşürdüler iyice en sonunda.

Hako kardeşim gelişmiş ülkelere ve nüfüsa göre ülkedeki üniversite sayımız daha 10 da 1 bile değil :) bi de üni fakülte bölüm myo vs açma standartları var hepsi yök e bağlı açılan heryer aslında sosyal olarak olmasada eğitim olarak iyidir gerisi öğrenciye kalmış

HaKo
28-09-2012, 10:49
kayıtlar bitmedi mi ? myo nun yerleştirmeleri ösym tarafından yapılmıyor mu siz nişantaşını kazandıysanız nasıl farklı bi yere gideceksiniz ?

Hako kardeşim gelişmiş ülkelere ve nüfüsa göre ülkedeki üniversite sayımız daha 10 da 1 bile değil :) bi de üni fakülte bölüm myo vs açma standartları var hepsi yök e bağlı açılan heryer aslında sosyal olarak olmasada eğitim olarak iyidir gerisi öğrenciye kalmış

doğru sayı olarak az ama Avrupada 1 üniversitenin hacmi bizim istanbulda ki 10 tane mahalle arası üniversitenin hacmine eşit. Yani rakamlara bakmakta yanıltıcı. Eğitim iyi olabilir ama üniversite sadece ders görülen yer değildir. İnsanın kendini ruhen fiziken geliştirdiği kültürlendiği yerdir. Şu an açılan okulların iş hanından farkı yok. Kurmuşlar muhasebeyi para basıyolar başka bi numaları yok.

__FrK__
28-09-2012, 11:03
doğru sayı olarak az ama Avrupada 1 üniversitenin hacmi bizim istanbulda ki 10 tane mahalle arası üniversitenin hacmine eşit. Yani rakamlara bakmakta yanıltıcı. Eğitim iyi olabilir ama üniversite sadece ders görülen yer değildir. İnsanın kendini ruhen fiziken geliştirdiği kültürlendiği yerdir. Şu an açılan okulların iş hanından farkı yok. Kurmuşlar muhasebeyi para basıyolar başka bi numaları yok.

şahsi vakıf üniversitelerinin ticari maksat gütmeleri normal çünkü onu en nihayetinde bi iş ve ticaret adamı kuruyor :) önce parayı sonra eğitimi düşünüyorlar ama zamanla onlarda diğer şahıs vakıflarının kurduğu eski ve gelecek vaad eden üniversitelerdeki standartları yakalayacaklardır ayakta kalmak için. Bu konuda rekabeti ve standartı artırmak için devletin önlem olarak kurduğu 2 vakıf üniversitesi var biri Fatih Sultan Mehmet vakıf üni. diğeri Bezmialem vakıf üni. var bunlarda diğerlerinin gelişmesi için ihtiyacı olan zamanı hızlandırmak için kuruldu ya gelişicek ya lağvedilecekler.

rodya
28-09-2012, 11:20
PAzarlık yapın. İstanbuldaki farklı bir MYO'ya kardeşimi yazdırdım.
Fiyatı 9000 + KDV'ydi.
4000 KDV dahil şeklinde yazdırdık ki fazla pazarlığın b.kunu da çıkartmadık.

mmustu
28-09-2012, 12:08
komşum yaw :) yeni açılmadı bi kaç senedir hizmet veriyo bayada kalabalık öğrencisi var iyidir iyi :D

eyup58
29-09-2012, 18:04
Peki bu Nişantası myo okuyan yokmu aramızda bilgisayar programlama bölümü olucak neye baksak hepsi kötü diyorlar birde diğerlerine göre bu en yakını sarıyere dışarı gidicieğine o parayla burda kalması daha mantıklı.Aramızda varsa Nişantası myo mezunu yada okuyan felan okul durumundan bahsederse sevınırm.

63owen63
29-09-2012, 18:21
Bugün iş başvurusunda bulundum:). Olursa kardeşinin ingilizce dersine girebilirim :)

eyup58
29-09-2012, 18:30
Bugün iş başvurusunda bulundum:). Olursa kardeşinin ingilizce dersine girebilirim :)

hahaha iyimiş vallaha bide üniversite durumunu öğrenebilsek güzel olcak ya :D:D inşallah olur işin