PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açıköğretim Hakkında

StyleALP
28-09-2012, 16:56
Merhabalar;

Bu sene ki ÖSYS sınavının ilk yerleştirmelerinde bir okula yerleştim ancak kararımda değişiklik uygulamam gerekti okula kayıt yaptırmadım. Şimdi ise ek yerleştirmeler başladı ve kontejanı olmayan açıköğretim programlarına kayıt yaptırabiliyorum. AÖF hakkında bilgim yok şimdi sizlere sorularım olacak;

-Seneye tekrardan ÖSYS ye gireceğim bu sene aöf e kayıt olsam 2 yıllık aöf okumaya başlasam seneye tekrar sınava girip bir üniversite kazandıgımda bir sıkıntı çıkar mı? Normal üniversite okumak istiyorum yani aöf ün yanında,

-AÖF olarak Erzurum ve Eskişehir üniversitelerine rastladım klavuzunda. Bunların dışında bir AÖF var mı? İstanbul dan ikamet ediyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

ProdriveSTI
28-09-2012, 17:12
Hayır sıkıntı çıkmaz,hem örgün hem aöf okuyan bir sürü tanıdıklarım var.

StyleALP
28-09-2012, 17:23
Hayır sıkıntı çıkmaz,hem örgün hem aöf okuyan bir sürü tanıdıklarım var.

Teşekkür ediyorum

StyleALP
28-09-2012, 17:29
Pekii, bir sonraki ösym tercihlerinde aday tercihlerinde aöf lüyü sıralamada geriye attıkları doğru mu örgün eğitim kayıtlarında?

Murat Süslü
29-09-2012, 10:57
Arkadaşın son sorusuna ek olarak bende sorayım: İlk senesini AÖF okuyup seneye örgün eğitime gitmek üzere sınava girecek olan adayın başarısı diğerlerine göre geriye mi bırakılıyor? İlk önce örgün eğitimi kazanıp ardından aöf e mi gitmek mantıklı yoksa örgün eğitime hazırlık yılında bir seneyi değerlendirmek için 2 yıllık aöf e kayıt yaptırmak mı mantıklı?

mcanx
30-09-2012, 19:46
yarın şimdi gidip ilk defa kayıt yaptırıcam da (myo mezunuyum dgs yapıcam), işlem sırası hakkında bilginiz var mı?

önce gidip bankaya yatırdık parayı sonra hemen a.öğretim bürosuna mı?? ve sonra herşey bitmiş mi oluyor??

mcanx
30-09-2012, 21:52
yok mu bilen yada bilgisi olan?

Bad-Fast
30-09-2012, 22:01
yarın şimdi gidip ilk defa kayıt yaptırıcam da (myo mezunuyum dgs yapıcam), işlem sırası hakkında bilginiz var mı?

önce gidip bankaya yatırdık parayı sonra hemen a.öğretim bürosuna mı?? ve sonra herşey bitmiş mi oluyor??

benim çok oldu onu yapalı da bide askerlik durum belgesi istiyorlar , yaş sınırı nedir bilmiyorum ama öle yani , klasik diploma kimlik fotokopisi banka dekontu falandı diye hatırlıyorum ;)