PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 yaş üstü araçlar trafikten kaldırılıyor ???

Germanian
30-09-2012, 19:39
Bi kaç gündür bu mevzuyu haberlerde vs. duyuyorum nette biraz araştırdım birşey bulamadım ..
biraz öncede haberlerde yasa dün akşam yürürlüğe girdi deniyor nedir bu işin aslı mevzuat bilmemne nedir ne değildir ??

biz 90 model arabamızı verip karşılığında paramı alıcaz şimdi yoksa sıfır arac alırken otv yimi düşücekler ne olucak yani pek anlayamadım ??

bilenler varsa aydınlatabilirlermi bizi nereye gitmeliyiz ne yapmalıyız diyerekten ..

şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

Osman Bahadır
30-09-2012, 19:42
Hiçbirşey olduğu yok. Defalarca yazıldı. Aracını trafikten çekmek, hurdaya ayırmak isteyen buna karşılık borcunu da sildirebilecek o kadar. Bundan yararlanmak istemeyen, arabasına binmek isteyen sonsuza kadar arabasına binmeye devam edebilir. Hususi kullanımı olan bir aracın yaşı sebebiyle trafikten kaldırılması diye birşey hiçbir zaman sözkonusu olamaz. ÖTV indirimi falan da yok.

Germanian
30-09-2012, 19:44
Hiçbirşey olduğu yok. Defalarca yazıldı. Aracını trafikten çekmek, hurdaya ayırmak isteyen buna karşılık borcunu da sildirebilecek o kadar. Bundan yararlanmak istemeyen, arabasına binmek isteyen sonsuza kadar arabasına binmeye devam edebilir. Hususi kullanımı olan bir aracın yaşı sebebiyle trafikten kaldırılması diye birşey hiçbir zaman sözkonusu olamaz. ÖTV indirimi falan da yok.

yani bir zamanlar olduğu gibi ver arabayı makine kimyaya al bilmem kaç lira para falan yok yani doğrumu anladım

Osman Bahadır
30-09-2012, 19:46
yani bir zamanlar olduğu gibi ver arabayı makine kimyaya al bilmem kaç lira para falan yok yani doğrumu anladım

Hayır. Hususi binek araçlar için yok öyle birşey. Sadece birikmiş borcu olan 20 yaş üstü araç sahipleri için tanınmış bir fırsat. Para yok, ötv indirimi yok. Borç siliniyor o kadar.

Germanian
30-09-2012, 19:47
Hayır. Hususi binek araçlar için yok öyle birşey. Sadece birikmiş borcu olan 20 yaş üstü araç sahipleri için tanınmış bir fırsat. Para yok, ötv indirimi yok. Borç siliniyor o kadar.

anladım teşekkürler üstad.

Gko
30-09-2012, 20:14
edit......

Osman Bahadır
30-09-2012, 20:16
35 ak 1119 sari m3 sirinyer bolu mangalda goruldu

Sen çok yanlış gelmişsin yeğen :)

DetailEF
30-09-2012, 20:16
35 ak 1119 sari m3 sirinyer bolu mangalda goruldu

Puhahahahaha :D

r3dkit
30-09-2012, 20:26
hahahahah :D

Met
30-09-2012, 20:27
hahha o neydi ya :D

sinan-s
30-09-2012, 20:36

İyi yaa..Ne varsa eskı araçlarda var.. :)

Gko
30-09-2012, 20:36
telefon kurbanı olduk arkadaş iyimi kusura bakmayın :D