PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2000 Clio Boğulma gibi bir ses :/ ?

RatStyle
01-10-2012, 13:10
Herkeze İyi Günler Arkadaşlar İyi Haftalar :)

hemen konuya giriyorum. Dün kuzenim beni aradı ve 2000 model 1.4 cliosunun motorundan boğulma gibi bir ses geldiğini söyledi

Açık olarak şöyle bahsedeyim, 1de 2de vites farketmiyo tapagazlayınca motordan boğulma gibi bir ses var kuzen çekişde de sanki biraz düşüş var sence neden olabilir geçen abim kaldırıma çıktı katolizörde sıkıntı var dedi tamirci parası neyse verdik yaptırdık ondan önce bi sıkıntı yoktu niye olabilir ?

Ben öncelikle hava filtresinde sorun olabileceğini düşündüm ama kaza olduğu için motorda kayma varmış onuda yaptırmış kuzen öyle dedi bende onun yalancısıyım :S

Sizce ne gibi bi sıkıntı olabilir ?

Yardım eden herkeze çok teşekkürlerimi sunarım :)

EDİT : Şimdi gelen mesaja göre Şasede yamulma var alttaki koruyucu dalga motor kulağı kopmuş o değişti motor ön aksam geri gitmiş biraz oda değişti kuzen bi yardım eett. !
Mesaj aynen bu şekilde :)

drago
01-10-2012, 13:26
yağ pompası karterin içinde ise ve zarar görmüşse ondan yapabilir

şanzıman uğultusu da olabilir

akslardan gelen uğultu da olabilir

sesi duymadan yapabileceğim yorum bu olur en fazla

Osman Bahadır
01-10-2012, 13:33
Gaza yüklenince geliyor diyorsun. Hava filtresi kutusunda kırık veya yerine tam oturmamış biryer olabilir. Resonatör kırılmış da olabilir. Hava filtresi kutusunu, alt bağlantılarını ve borusunu kontrol etsinler.

RatStyle
01-10-2012, 15:03
Arkadaşlar o zaman bir sorum daha olacak bunun bize en kötüsünü düşünürsek ne gibi masrafı olabilir acaba ?

tayreep_john
01-10-2012, 15:23
birçok sıkıntısı olabilir... kelebek açıyo ses artıyo ama ivmelenme olmuyo dimi ??? sensörlerinde bi sıkıntı olmuş olabilir... onlara bakılması lazım sente atlaması olmuş olabilir cliolarda olabiliyo ... boğaz kelebek tıkanmış olabilir filtre sökülüp bakılıp temizlenmeli... enjektörler tıkanmış olabilir alt devirlerde tekleme yapar ( carbon clean yapılmalı ) ... bunun gibi birçok sorun çıkabilir... :( inşallah sorunun çözülür takipteyim ...

RatStyle
01-10-2012, 16:09
Hocam eğer bursadaysanız kuzenım bursada bende bursaya gelicem 20si gibi getirelim arabamızı önüne bi bakalım beraber olurmu ?

mehmetRS
02-10-2012, 12:27
Triger sentesi?

RatStyle
04-10-2012, 09:33
Öneriler için teşekkürler arkadaşlar Ayın 20sinde bursaya gidicem soruna orada kendım bakıcam sorun neyse onunla ilgili buraya bilgilendirmeyi yazıcam Teşekkürler hepinize.

byspeedman
08-10-2012, 21:57
tam gaz yaptıgında kesiciye (redline) girmiyorsa araç sente atlamıştır boğuntu sesi emmesi gereken havayı manifolda verdiğinden yapar senteyi kontrol edin çok basittir kayış çok eski değils eüzerinde işaret bile duruyordur