PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni A serisi, yeni 1 serisi, yeni A3

AhmetG
02-10-2012, 09:03
0 km dizel baz modellerden hangisini tercih ederdiniz?

RCkid
02-10-2012, 09:11
1i tercih etmem cirkin cunku
a3 cok pahali gelecek diye okumustum ama en guzeli
a1 de ikinci secimim olurdu
ama baz da binilmez bunlara:)

ClioRs182
02-10-2012, 09:23
bn olsam 1 serisi alırdım hepsinden daha çok çekici geliyo bana :)

BMW 1 Serisi 1.16i 2012 Model 81.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 100036278 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-satilik-garaj-arabasi-100036278/detay)

Focus4171
02-10-2012, 09:37
Audi A3 ilk tercihim olurdu kesinlikle. BMW 1 motor seçenekleri ve arkadan itişli olması güzel ama tasarım bence çok kötü. O sınıfta araç olsun diye yapılmış sanki :) Bunların yanında alternatif Golf 7 olabilir.

baretta
02-10-2012, 09:59
Ben A serisini tercih ettim. A3 de çok güzel olmuş fakat ben artık vw den sıkıldığım için A180 dedim. 1 serisininde tipini beğenmediğim için vazgeçtim. Ama baz model olarak hiçbirisi alınmaz o da bir dip not olsun :)

MCN21
02-10-2012, 10:02
Bence yeni a serisi iyidir , hem guzel hem mercedes :D

16EC813
02-10-2012, 10:04
bmw 1 serisine hep hatunlar biniyo :D

m. ali öz
02-10-2012, 10:57
a serisi iyidir :)

AhmetG
02-10-2012, 12:38
baz iyidir, bi jant almaya bakar :D

batucan
02-10-2012, 12:48
benim sıralamam;
Audi A3
Bmw 1
Mercedes A

ankara06
02-10-2012, 13:01
araçlar ikiye ayrılır , yıldızlı ve diğerleri :)
yeni a serisi şaka bir yana gerçekten güzel , 1 serisine kötü fln diyorlar ama zevk meselesi tabi , bence kötü değil , donanım konfor zevk var , audi de çok hızla gelişen bir marka o da kötü araç yapamaz , ama her zaman mercedes ve bmw nin bi adım arkasında görüyorum audiyi ben şahsen

İbrahim33
02-10-2012, 16:08
Yeni bmw 1 serisi bana hiç hoş gelmiyor nedense...Pek sevemedim onu...Audi a3'ünde tasarımı makyaj yemiş olsada iyiden iyide eskimeye ve sıkmaya başladı artık...Audi'nin donanımı inceledimde araba boş değil boş oğlu boş bence...Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu , sis farı , hız sabitleyici , ön kol dayama gibi elzem donanımlar bile yok...Hele birde kapaklı jantı varki evlere şenlik...Yeni Mercedes a serisi çok güzel bir araç...Ben olsam tercihimi Mercedes'ten yana kullanırım...

Yiğit Ş.
02-10-2012, 16:14
a serisi çok güzel ideal.

63owen63
02-10-2012, 16:41
Yıldızı tak geç, ama baz tat vermeyebilir :)

FATİH
02-10-2012, 17:44
bu sınıf golf ve a3'ün sınıfı. ;)

Berk7767
02-10-2012, 17:53
bende bmw 1 diyorum zaten bu ay alıyorum arabayı:D

onur_S
02-10-2012, 21:14
Yeni bmw 1 serisi bana hiç hoş gelmiyor nedense...Pek sevemedim onu...Audi a3'ünde tasarımı makyaj yemiş olsada iyiden iyide eskimeye ve sıkmaya başladı artık...Audi'nin donanımı inceledimde araba boş değil boş oğlu boş bence...Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu , sis farı , hız sabitleyici , ön kol dayama gibi elzem donanımlar bile yok...Hele birde kapaklı jantı varki evlere şenlik...Yeni Mercedes a serisi çok güzel bir araç...Ben olsam tercihimi Mercedes'ten yana kullanırım...

a3 ün yenisi geliyor bahsettiğiniz a3 o a3 değil :D

baretta
02-10-2012, 21:26
A180'in tek eksisi Dizelde AMG paket vermemeleri ve otomatiğinin olmaması.
Şöyle Bir AMG hiç fena olmaz :)

http://s3.paultan.org/image/DSC_05501.jpg

berkay_aydin
02-10-2012, 21:29
A serisi bence çok iyi olmuş, 1 serisi alacağıma polo alırım daha iyi...

onur_S
02-10-2012, 21:35
bende bmw 1 diyorum zaten bu ay alıyorum arabayı:D

18 mi alıyosun kaptan :D
hadi hayırlısı olsun

turci
02-10-2012, 22:51
düşünmeden yeni a alırım.

Alperen-B
02-10-2012, 23:09
hiç mantık yürütmeye gerek yok direk A serisi bence.

anthinka
03-10-2012, 11:20
İç plastik kalitesi testi:soru:
:sorybom::hmmm::hmmm:

XLkChTVeqFw

JlxZq-GBXrE

G8PGzGq-XWM

civic@ef
03-10-2012, 11:22
A180 CDI motoru hangi araca ait araştırın derim ;) bende alacaktım eğitimden gelen ustadan motor hakkında bilgi alınca nutkum tutuldu.

Nires
03-10-2012, 11:23
bmw 1 serisi

FATİH
03-10-2012, 11:27
yukarıda videodaki kalite testinde gördüklerimiz gerçekse a serisi yerine partner ya da kangoo'yu da tercih edebilirsiniz kalite olarak. aynı şeylerle karşılaşırsınız ve çok daha fazla para bayılmamış olursunuz hiç değilse.

WeLeT
03-10-2012, 11:32
A180 CDI motoru hangi araca ait araştırın derim ;) bende alacaktım eğitimden gelen ustadan motor hakkında bilgi alınca nutkum tutuldu.

Hangi araca ait bizimle de paylaşır mısın bildiklerini ? Bu aralar bahsettiğin arabayı düşünüyorumda..

civic@ef
03-10-2012, 11:35
yukarıda videodaki kalite testinde gördüklerimiz gerçekse a serisi yerine partner ya da kangoo'yu da tercih edebilirsiniz kalite olarak. aynı şeylerle karşılaşırsınız ve çok daha fazla para bayılmamış olursunuz hiç değilse.

Plastik konusunda çok bir şey beklemeyin bügün S Klasse araçlarda bile aynı şey görmeniz mümkün. Ben Audi A4 kullanıyorum onda da aynı şekilde plastik aksamlar oynuyor ve gıcırtı sesi yapıyor.

Gokhan43
03-10-2012, 11:36

1.5 renault motoru yok mu üstünde 110'luk ?

civic@ef
03-10-2012, 11:38
1.5 renault motoru yok mu üstünde 110'luk ?

Evet Renault Clio motoru var. 120.000 KM de bir triger değişimi yapılması gerekiyor ve 8 valf.

onur_S
03-10-2012, 11:38
hangi araca ait mitsubishiyle ortak 1.5 motor kullanıyorlardı ama?

Berkan
03-10-2012, 12:33
105 lik renault dizel motorunun azcık gıdıklısı :D

FAGE12
04-10-2012, 04:18
plastik konusunda çok bir şey beklemeyin bügün s klasse araçlarda bile aynı şey görmeniz mümkün. Ben audi a4 kullanıyorum onda da aynı şekilde plastik aksamlar oynuyor ve gıcırtı sesi yapıyor.

a4 unuz kaç model acaba ?

darkmoon
04-10-2012, 04:28
mercedes benim için bmw den herzaman gerek kalite gerek işçilik gerek kullanılan malzeme olarak bir tık üstündür aynısı audi içinde geçerli bmw de audiden bana göre bir tık üstündür..

AHMET1907
04-10-2012, 08:43
Bende A serisinin benzinlin 156lığını düşünüyorum, bunu motoru hangi araçla ayni?

turci
04-10-2012, 09:40
bildigim kadarı ile benzinli motorların hepsi mercedesin kendi motorları.

civic@ef
04-10-2012, 11:23
a4 unuz kaç model acaba ?

2010 model

34yec53
04-10-2012, 11:30
kesinlikle a serisi diyorum mercedes e bence nesil atlatıcak 2013 de :)

FATİH
04-10-2012, 14:58
a4 unuz kaç model acaba?
anlatılanlara bakılırsa 97'den de eskidir. :)

audi işçilik ve malzeme olarak rolls royce ve bentley gibi ultra premium araçlardan sonra gelir. bmw ve mercedes, işçilik ve malzeme kalitesi bayrağını 3-5 sene önce audi'ye devrettiler. iki kelimeyle audi'ler çok tok ve taş gibiler.

son zamanlarda bmw ve mercedes'lerde gördüklerime inanamıyorum.

civic@ef
04-10-2012, 15:05
2010 model

audi işçilik ve malzeme olarak rolls royce ve bentley gibi ultra premium araçlardan sonra gelir. bmw ve mercedes, işçilik ve malzeme kalitesi bayrağını 3-5 sene önce audi'ye devrettiler. iki kelimeyle audi'ler çok tok ve taş gibiler.

cevap yukarıda arkadaşım Ankarada Mercedes-Audi-VW-Seat yetkili servisiyiz. Bu marka araçlar ile çok haşirneşir olduyoruz 1997 yılından itibaren serviste çıraklıktan arıza teşhis teknisyenliğine kadar yaptım şu anda servis müdürüyüm. Geçen hafta Berline yeni çıkan CITAN'nın eğitimine gittim. Senin anlıyacağın havadan değil gerçek bilgiler aktarıyorum.

FAGE12
04-10-2012, 15:40
plastik konusunda çok bir şey beklemeyin bügün s klasse araçlarda bile aynı şey görmeniz mümkün. Ben audi a4 kullanıyorum onda da aynı şekilde plastik aksamlar oynuyor ve gıcırtı sesi yapıyor.

pekı sızce o kadar paralar verılıp bu tarz ufak tefek sorunlarla karsılasılması insanın midesini bulandırması normal mı ?

FATİH
04-10-2012, 19:05
profilde görünen otomobilleriniz kısmında 93 ex ve eg yerine 2010 audi yazsaydın keşke arkadaş, tahmin yürütmek zorunda kalmazdık. ayrıca 2010 audi'den o sesler çıkıyosa hiç düşünmeden satardım ben olsam. anlatılanlara bakılırsa 1997 öncesi demem de gayet normal, çünkü günümüz audi'lerinden öyle şeyler beklemem.

fena kaliteciyim. kapıdaki vidadan, torpidonun iç kaplamasına kadar bakarım arkadaş. benim gözlemlediğim kalite sıralaması:

malzeme
1. audi
2. bmw
3. mercedes - volkswagen (golf ve yukarısı)
4. diğerleri

işçilik
1. audi
2. mercedes
3. bmw - volkswagen
4. diğerleri

HondatugraL
04-10-2012, 19:29
A serisi diyorum. Çok çekici yıldızına gurban.

fastchild
04-10-2012, 20:16
1.18 diyorum çok iş yapacak TwinScroll turbo ile

FAGE12
05-10-2012, 02:33
profilde görünen otomobilleriniz kısmında 93 ex ve eg yerine 2010 audi yazsaydın keşke arkadaş, tahmin yürütmek zorunda kalmazdık. Ayrıca 2010 audi'den o sesler çıkıyosa hiç düşünmeden satardım ben olsam. Anlatılanlara bakılırsa 1997 öncesi demem de gayet normal, çünkü günümüz audi'lerinden öyle şeyler beklemem.

Fena kaliteciyim. Kapıdaki vidadan, torpidonun iç kaplamasına kadar bakarım arkadaş. Benim gözlemlediğim kalite sıralaması:

Malzeme
1. Audi
2. Bmw
3. Mercedes - volkswagen (golf ve yukarısı)
4. Diğerleri

işçilik
1. Audi
2. Mercedes
3. Bmw - volkswagen
4. Diğerleri

su konuda sıze katılmıyorum profıl resmı ıle degerlendırme durumu yanlış olmuş sızın profılde de yanılmıyorsam mercedes g resmı degılmı ? Geriye kalan sıralamalarda 3 assagı 5 yukarı aynı kanaatteyım ;)

FATİH
05-10-2012, 17:22
audi'nin kalite konusunda bmw ve mercedes'ten daha fazla puan aldığını birçok test sonucuyla gösterebilirim burada. ayrıca profil resmindeki g serisine olan aşkımız başka, otomobiller hakkında çeşitli konulardaki görüşlerimiz başka. profilde fiat olsaydı fiat'ı mı savunmam gerekirdi her konuda? :)

FAGE12
05-10-2012, 20:39
audi'nin kalite konusunda bmw ve mercedes'ten daha fazla puan aldığını birçok test sonucuyla gösterebilirim burada. ayrıca profil resmindeki g serisine olan aşkımız başka, otomobiller hakkında çeşitli konulardaki görüşlerimiz başka. profilde fiat olsaydı fiat'ı mı savunmam gerekirdi her konuda? :)

Zaten aynı şeylerı soyluyoruz sızınle arabalar konusunda onda sıkıntı yok ben sadece dıger arkadas ıcın yaptıgınız yorumu yanlıs buldum ;) nese konu hortlamasın ALLAH HERKESIN GONLUNE GORE VERSIN

darkmoon
06-10-2012, 01:12

bizde 99 yılında a6 2.5 tdi vardı kupon araçdır az vardır o motorda bizde gümrükden çekmişdik kendimde 2010 model audi a5 coupe 1.8tfsi orjinal sline paket vardı.. mercedesde aldık ailecene kendi eski araçlarım içinde e200 avantgarde vardı gözlüklü kasa şu anda e90 3.20d var..
bunları yazmamın nedeni sizin devamlı pek çok yazınızda audiyi yere göğe sığrıramamanız farklı konulardada buna denk geliyorum ya sanırım audiden başka bir araç görmediniz premium sınıfda yada audiye hiç binmediniz yada audiniz var biraz markacılık yapıyorsunuz yoksa hadi bmw neysede mercedesden iyi demeniz şaşırtıcı..

ben a5 aldım aldıkdan sonra termostatdan su kaçırdı turbosunda sıkıntı çıkdı şimdi aklıma gelmiyor incik boncuk sorunlar çıkardı sağolsunlar hepsini garantiden hallettiler ama araçdan soğudum ve satılığa çıkardım satar ayakda bixenonlar yandı komple ds3 kite 3 bin tl para verip yeniledim..
iç plastik deseniz benim için hayal kırıklığı idi ben premium sınıf bir markanın daha zengin çeşitli malzemeler kullanmasını beklerdim en azından karbon ahşap yada alacantra türevi albenisi görsel güzelliği ve kaliteli malzemeleri insan kokpitte bekliyor sadece koltukda değil..
premium markalarda eski kalite yok devamlı mercedes bmw audi binicileride zaten bunu söylüyor bmw de kalitede çok düşüşe geçdi ama aralarında gene malzeme parça kalitesi ve zenginliği olarak ilk sırayı mercedes alır şahdi fikrimdir..

HondatugraL
06-10-2012, 01:52
bizde 99 yılında a6 2.5 tdi vardı kupon araçdır az vardır o motorda bizde gümrükden çekmişdik kendimde 2010 model audi a5 coupe 1.8tfsi orjinal sline paket vardı.. mercedesde aldık ailecene kendi eski araçlarım içinde e200 avantgarde vardı gözlüklü kasa şu anda e90 3.20d var..
bunları yazmamın nedeni sizin devamlı pek çok yazınızda audiyi yere göğe sığrıramamanız farklı konulardada buna denk geliyorum ya sanırım audiden başka bir araç görmediniz premium sınıfda yada audiye hiç binmediniz yada audiniz var biraz markacılık yapıyorsunuz yoksa hadi bmw neysede mercedesden iyi demeniz şaşırtıcı..

ben a5 aldım aldıkdan sonra termostatdan su kaçırdı turbosunda sıkıntı çıkdı şimdi aklıma gelmiyor incik boncuk sorunlar çıkardı sağolsunlar hepsini garantiden hallettiler ama araçdan soğudum ve satılığa çıkardım satar ayakda bixenonlar yandı komple ds3 kite 3 bin tl para verip yeniledim..
iç plastik deseniz benim için hayal kırıklığı idi ben premium sınıf bir markanın daha zengin çeşitli malzemeler kullanmasını beklerdim en azından karbon ahşap yada alacantra türevi albenisi görsel güzelliği ve kaliteli malzemeleri insan kokpitte bekliyor sadece koltukda değil..
premium markalarda eski kalite yok devamlı mercedes bmw audi binicileride zaten bunu söylüyor bmw de kalitede çok düşüşe geçdi ama aralarında gene malzeme parça kalitesi ve zenginliği olarak ilk sırayı mercedes alır şahdi fikrimdir..

:icon_tup::icon_tup::icon_tup: katılıyorum.

FATİH
06-10-2012, 09:15
@darkmoon;

performansta nasıl porsche'nin arkasındaysam, kalitede de audi'nin arkasındayım arkadaşım. audi''nin kalitesine, bmw'nin stiline, mercedes'in de bi bütün olarak yaptıklarına hastayım; yasak mı var anayasada? sen de hemen her yerde hyundai savunuyosun, kim ne dedi? ;)

ikincisi ben arızadan, şundan bundan bahsetmedim. yok a5'in termostatı arızalandı, yok su sızdırdı falan... ben "malzeme ve işçilik" kalitesinden bahsediyorum. önce okuduğumuzu anlayalım değil mi? :)

testlerde audi'ye kalite konusunda bmw ve mercedes'ten daha fazla puan verilen bi sürü karşılaştırmalı test tablosu koyabilirim.

FATİH
06-10-2012, 09:22
ben a5 aldım...

iç plastik deseniz benim için hayal kırıklığı idi ben premium sınıf bir markanın daha zengin çeşitli malzemeler kullanmasını beklerdim en azından karbon ahşap yada alacantra türevi albenisi görsel güzelliği ve kaliteli malzemeleri insan kokpitte bekliyor sadece koltukda değil.

a5 almışsın ama daha audi'nin neler sunduğundan haberin yok. audi.de'ye gir, "a5 konfigüre et" diye gir, bakalım karşına neler çıkıyo? :)

sonata'daki ahşap görünümlü plastik daha çok hoşuna gidiyosa birşey diyemem. aslında a5'in kalitesine laf eden birisinin bentley'leri görmüş olması gerekir ya, boş verelim en iyisi. ;)

darkmoon
06-10-2012, 09:39
sohbet ediyoruz benim bir şey dikkatimi çekdi ve abarttığını düşündüğümü söyledim.. bende 3.20d de var sonatada var corvette c5 de var..
bu sitede levent etiler civarında oturanlarda az çok tanır bizi bilir bizi..
bentleymiş falan zenginin malı züğürdün ağzı hesabı hayatta alamıycağım araçları referans gösterip bir şeyler anlatmaya çalışmadım..

porsche dedin o bizim ortak noktamızdır.. audide ayrışıyoruz.. oda zevk renk meselesidir ben o noktada mercedese kayarım sen audiye.. bunu böyle anlatsan daha iyi olurdu..

bir şeyler anlatmak için yada anlata bilmek için tatlı tatlı laf sokıyımda hyundaiyide araya katıyım falan diye laf oyunları yapmana gerek yok.. hyundai yi savunduğumda yok bu forumda sonata hakkında bir iki konuda yorum dışında savunma dediğin şeyi hiç yapmadım resim paylaşdım klip paylaşdım bunlar savunmaya giriyorsa o zaman her markayı savunuyorum çünkü bu forumda her tür aracın resimlerini kliplerini paylaşıyorum temprasından mercedesine kadar..
kısaca hiç bir markayı savunmam bmw yide yerden yere vururum vw de hiç bir marka bana tapusunu vermiyor.. sonatanın plastik ahşap görünümlü plastiğinide audinin kasvetli soğuk içinden gözüme güzel görünüyorsa beğenirim ordan bıyık altından laf sokmanada gerek yok açık açık söylemen daha güzel olur.. hep aynı forum muhabbetleri şurdan laf sokıyımda 3 puan alıyım olayı hiç karşılıklı seviyeli teknik güzel güzel sohbet edemiycez..

FATİH
06-10-2012, 10:02
kimseye laf koyup 3 puan alma derdinde değilim.

benim tuhafıma giden audi'nin kokpitine birisinin kalitesiz demesi. ilk defa duyuyorum birisinden bunu. neyse...

civic@ef
06-10-2012, 10:09
arkadaşım benim gördüğüm şekilde araca bakmıyorusun. Biz araçta araıza arayan ses arayan adamlarız hasas kulağımız var diyorum sen olayı büyütüyorsun. Sen birtane audiye binmişsindir ben işim gereği hergün her saat araç başındayım. Bu kadar marka fanatikliğini anlamış değilim. Ben sana beş para etmez demiyorum mükemmel değil diyorum. Mercedes'ten gelen saha sorumluları ile beraber yemeğe gittiğimizde Audi ile gidiyoruz onlarda kalitesini onaylıyorlar kimse farkı birşey söylemiyor ama bir markayı bu kadar yüceltmenin anlamı yok bence. Bu şekilde ortam boşuna geriliyor.

FATİH
06-10-2012, 10:14
konu üç markanın kalitesinden açıldı. ben kendimce kalite sıralaması yaptım. üstün gördüğüm markayı da söyledim. okuduğumu ya da gördüğümü yazdım. yani fikirlerimi söyledim. bu marka fanatikliği mi?

arkadaşın birisi mercedes a serisinin kalitesi hakkında olumsuz birkaç video paylaşmış. ne oldu? bu arkadaşa da mercedes düşmanı mı diyeceksiniz? herkes istediği markayı yüceltir, kimse de bi halt yiyemez.

darkmoon
06-10-2012, 10:16
benim tuhafıma giden audi'nin kokpitine birisinin kalitesiz demesi. ilk defa duyuyorum birisinden bunu. neyse...

üstat keşke ilk şunu yazsaydın bak ne güzel anlaşırdık :)

benim yazdıklarımı yanlış algılamışsın okurken ben kokpite kalitesiz demedim asla demem kaldıki öyle bir cümlede yok zaten kokpite kalitesiz yazıcak kadar kafayı yemedim :)

sadece hayal kırıklığına uğrattı dedim bu kalitesiz demek değil ve belirttim devamında daha zengin malzeme kullanabilirdi diye ki kullanabilirlerdi kapkara bir iç konsol var kasvetli adamı boğuyor.. plastikde olsa keşke ahşap görünüm yada carbon tarzı görünüm yada renkli süet alacantra falan kullansalardı..

hayal kırıklığı derken bundan bahsettim yoksa kokpit kalitesiz falan değil ama 120 bin tl verdinmi bir araca insan biraz beklentisi yüksek oluyor düz siyah plastik kokpit değilde biraz renkli çeşitli malzeme kullansalar kokpit daha ferah daha göze güzel görünebilirdi.. araba zaten basık içine oturdunmu gömülüyorsun birde kokpitte boğucu oldumu adamı daraltıyor en azından ben ferah arabalara alışmışım :) ..

beni illa bir araba fanatiğide yapıcaksan bak ben sana söyliyim jaguarcıyım fanatiklik derecesinde :D

FATİH
06-10-2012, 10:38
simsiyah kokpiti hangi modelde alırsanız alın, ne kadar kaliteli de olsa insanı sıkar, boğar, kalitesizmiş hissettirir. eğer şu kırmızı içine aldığım kısımlara konfigüre ile ceviz ahşap falan atılsa (atılabiliyor.) kalite algısı artacaktır ki bu da psikolojik bi olay. halbuki gene kaliteli bu kokpit, sadece simsiyah:

http://img4.resimup.net/di/AKN6.jpg

şimdi böyle celallenmemin sebebi de marka fanatikliği yapmadığım halde fanatikmişim gibi söylemeniz, bi de audi'nin herkesçe bilinen kalitesini savunmama karşı çıkmanız. yoksa ne güzel de anlaşıyoruz arkadaş. :)

not: audi, bmw ve mercedes'ten iki model al kendine deseler; biri g55 amg, diğeri 535d gran turismo xdrive olur. :) yani öyle çılgın audi'ci falan değilim. sadece kalite konusunda audi diyorum. ;)

McKrop
24-10-2012, 00:53
Mercedesi yolda hic eklamdaki hali fenaaa. Bmwyi distan hic sevmedim ama arkadan cekis olmasi en buyuk artisi. Audi bence biraz sonuk kalmis. Kalitesi tartisilmaz tabi. Benim tercihim mercedes olurdu ama mercedes logosunu ben spor bi arabaya yakistiramiyorum.

Berkan
24-10-2012, 01:03
bugün arkadaşımla öyle fiyat bakınmak amaçlı has otoda baktım test ettim a180 122hplik olanını o gelen trim seslerinden sonra yargılıydım ama hoş ve geniş gayet araç tatmin edicide gidiyo vitesi silecek kolunun yerinde giriş paketinin bir üstünden sonraki paketlerde direksiyondan vitesli olarakda geliyo xenonsuz çıplak gibi duruyo koca far :D urban paket+cam tavan+xenonlu bir a180 122hp = 82-83 civarı a200 156hplik amg+xenon+camtavan 90-92 civarında geliyo metalik renk farkıda katarsak 95 e yaklaşıyor araç :) ve ayrıca estoril tonunda bir rengi var felaket yakışmış

rebel
24-10-2012, 01:55
eski kalite artık hiç bir araçta yok malesef. eskisine biniyoruz sonra bide 2010'a.. arada dağlar kadar fark var. bütün firmalar sert plastik geri döndürelebilr malzemelerden,sac kalınlığını incelterek vs vs armutun sapı uzumun çöpü diyerekten parçalardan kısıyor. bu 3 aracı bilmiyorum fakat bi eski jenerasyon a3 olarak konuşursam a3 forumlarına bakarsanız ordaki birçok a3 cünün izalasyondan,plastık seslerınden,rüzgar sesinden,sunroof tıkırtılarından bahsettiğini görürsünüz. Bu her markada varmı ? evet var. bizim türk insanında merso ayrı bi yerdedir, bmw ayrı biyerde... bide volvo vardırki oda hep prestijle anılanlardan. binerken audi ve volvo gibi araçlardan çokkkkk çokk üst şeyler beklersınız o sanki uzay mekiğidir ama binildiğinde oha dedirttirecek işcilik hataları,kalite eksiklikleri bulabilirsiniz.bu tamamen psikolojik. premium araca binmemiş adam sorarsanız o adam evin salonunda oturuyomuş gibi rahat oldğunu ve çıt ses duymadığını anlatır. diğer bir taraftan 0 km a4 de binipte bu yol sesi alıyor,rüzgar sesi alıyor diyenide görebilrisniz. eee sorun kimde ??? bu adama ohaaa lan sen nasıl konuşuyon audiye bunu diyeni allah taş eder muhabbetine getirirseniz işin içinden çıkılmaz. vel hasıl kelam bu devirde bütün arabalar kalitesız :D en iyi fiyat/performansta hangi ise tasarım sizin için hangisiyse onu alın

CeM öZeR
24-10-2012, 08:14
Direkt A3. Mercedes a serisi vasat kalitede. bmw 1 serisi çirkin ötesi çirkin...

Emir_b16a
24-10-2012, 22:37
sınıf mercedesinde bmw ninde iddalı olduğu bi sınıf değil sadece audiye rakip olmak için üretilen bi sınıf

tasarım açısından a serisini tercih ederdim 450 si olurda tadından yenmez ama baz olursa alınmaz 1.6 turbosu çıkarmı bilemedim oda iş yapar

bmw 114 ü merak ediyorum 3 silindirli 120 hp olanı ama sadece uzaktan merak ediyorum :D

a3 ztn sınıfının en yüksek kaliteye sahip olan aracı ama malesef 7 tepe ve bilgi ünilerinin yakınında şahin gibi hissetmenize neden olucak (yine) :D

o yüzden 1. tercihim a serisi eğer çıkıcaksa 1.6 turbolusu
yada a3 dizel
sonrada 114 olurdu muhtemelen

HaKo
24-10-2012, 22:48
gönül derki : 3kapı estoril blue m paket 1 serisi

mantık derki : a3 her türlü kalite konfor teknoloji ezer geçer...

a serisi güzel araç ama iç trim kalitesini çok eleştiriyorlar. a3 ün içinin kaliteli olacağına eminim. 1 serisini baya inceledim m paket güzel tatminkar.

baretta
24-10-2012, 22:51
A serisi için ben şöyle söyleyeyim ; sipariş vermiştim test etmeden , geçen gün arayıp test aracının geldiğini söylediler. Gittim , test ettim ve arabadan inince siparişimi iptal ediyorum dedim ve ettirdim.

İç malzeme kalitesi gerçekten kötü , içeri çok yol sesi alıyor , sürüş poziyonu çok kötü...

darkmoon
24-10-2012, 22:56
bu premium sınıf markalar satış kaygısı yüzünden normalde girmemeleri gereken halk sınıfı segmentlere giriyorlar bir yandan premium marka kalitesinden ödün vermemeye çalışırken bir yandan halk işi araba üretmek nasıl bir çelişkidir.. ya premiumluğundan ödün vericenki ucuza araç malede bilesin yada kaliteli araç üreticen premium sınıfa yakışan ama o halk işi segmenttede astronomik fiyatlara satıcan.. bu işde tek başarılı audi olmuşdur nedenide arkasında halk işi araç üretmekde uzman lider bir vw var..

ALPER-VNS
24-10-2012, 22:57
1 serisi iğrenç, a3 de audi markasından tiksindiğim için almam.. merso kalıyo sadece geriye ki gayet de başarılı olmuş bence

valla ben de audide gördükler,me iinanamıyorum 2004 a3 te bütün tuşlar silinmiş vs bmw bu kadar kalitesiz değil benim arabam da 2004 en ufak bi silinme vs yok.. trimlerdeki soyulmalar da audi de bmw ye oranla x2

rebel
25-10-2012, 00:40
o soyulma tamamen kullancı ıle alakalı. bıızm aracta en ufak soyulma yok mesela. ama gecen aylarda 3 ay bmw baktım arkadas hepsınde soyulma var (e46) vw serisinde iç tirimler de soyulma olur , döşeme atar ama tuşlarda silinme zor olur hocam

bilalMW
25-10-2012, 00:52
Gönül F20 1 serisi der lakin her yerde var gibi bişey oldu elitliği kalmadı. Ben A Klasse derim hem çok marjinal bir yapısı var hemde teknik açıdan bir eksiği yok F20'den. Birde A'da dizeller 1.8 ltden başlar.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/Mercedes-Benz_A_250_BlueEFFICIENCY_AMG_Sport_(W_176)_%E2%80 %93_Frontansicht,_17._September_2012,_D%C3%BCsseld orf.jpg/1024px-Mercedes-Benz_A_250_BlueEFFICIENCY_AMG_Sport_(W_176)_%E2%80 %93_Frontansicht,_17._September_2012,_D%C3%BCsseld orf.jpg

çizgilere bakarmısın arkıdış :)

baretta
25-10-2012, 00:53
Gönül F20 1 serisi der lakin her yerde var gibi bişey oldu elitliği kalmadı. Ben A Klasse derim hem çok marjinal bir yapısı var hemde teknik açıdan bir eksiği yok F20'den. Birde A'da dizeller 1.8 ltden başlar.

A180 CDI - 1.5 dCi 109ps

1.8 dizeller 2014 de gelecekmiş muhtemelen

bilalMW
25-10-2012, 00:59
A180 CDI - 1.5 dCi 109ps

1.8 dizeller 2014 de gelecekmiş muhtemelen

dipnot için teşekkürler 1.5 dCi nin geleceğini biliyordum lakin direk satışa K9K ile sunulduğunu bilmiyordum. :)

arfy
25-10-2012, 01:01
anılla birbirimizi yedik Aclass için ... alma dedim alcam dedi alma dedim alcam dedi ... gitti test etti iptal ettirdi .. bu denli olucağını bende düşünmüyordum sadece bmw alsın istiyordum kendimce :)

1.5 reno motorlu ve plastik kalitesi olarak eğer videodaki kadar vasat ise almak büyük sacmalık olur ... gerçekten o denli kötüyse çin malı gibi video

ALPER-VNS
25-10-2012, 01:41
o soyulma tamamen kullancı ıle alakalı. bıızm aracta en ufak soyulma yok mesela. ama gecen aylarda 3 ay bmw baktım arkadas hepsınde soyulma var (e46) vw serisinde iç tirimler de soyulma olur , döşeme atar ama tuşlarda silinme zor olur hocam

99 2000 modellerde e46nın tuşlarının %80i siliktir direksyonda (3kol olanlar).. ama bmw farkeder bunu direksyonu değiştirir sorun çözülür.. e46 yı baya iyi tanırım ayıptır söylemesi.. a3 aynı teyp, aynı 4lü tuşunu yıllar geçer ama hala değiştirmez pul pul dökülür sonra

Berkan
25-10-2012, 01:57
sınıf mercedesinde bmw ninde iddalı olduğu bi sınıf değil sadece audiye rakip olmak için üretilen bi sınıf

tasarım açısından a serisini tercih ederdim 450 si olurda tadından yenmez ama baz olursa alınmaz 1.6 turbosu çıkarmı bilemedim oda iş yapar

bmw 114 ü merak ediyorum 3 silindirli 120 hp olanı ama sadece uzaktan merak ediyorum :D

a3 ztn sınıfının en yüksek kaliteye sahip olan aracı ama malesef 7 tepe ve bilgi ünilerinin yakınında şahin gibi hissetmenize neden olucak (yine) :D

o yüzden 1. tercihim a serisi eğer çıkıcaksa 1.6 turbolusu
yada a3 dizel
sonrada 114 olurdu muhtemelen

a serisi 1.6T zaten 180 i 1.6 122 a200 1.6 156 hp lik mevcut

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/Mercedes-Benz_A_250_BlueEFFICIENCY_AMG_Sport_(W_176)_%E2%80 %93_Frontansicht,_17._September_2012,_D%C3%BCsseld orf.jpg/1024px-Mercedes-Benz_A_250_BlueEFFICIENCY_AMG_Sport_(W_176)_%E2%80 %93_Frontansicht,_17._September_2012,_D%C3%BCsseld orf.jpg

çizgilere bakarmısın arkıdış :)

amg paketi bu ciddende hoş duruyo ama bu araç a200 olunca fiyatta 90 bin tlcik oluyo

onurgoyunc
25-10-2012, 08:58
gönül derki : 3kapı estoril blue m paket 1 serisi

mantık derki : a3 her türlü kalite konfor teknoloji ezer geçer...

a serisi güzel araç ama iç trim kalitesini çok eleştiriyorlar. a3 ün içinin kaliteli olacağına eminim. 1 serisini baya inceledim m paket güzel tatminkar.

benim gönülde aynısını söyledi ama oluşabilecek fiyattan sonra vazgeçti :D

arkadaşım a serisi diye tutturmuş durumda. test ettik ben beğenmedim. malzeme kalitesi düşük, aşırı derece kasvetli bir araba. a180in gidişi idare eder. belki a180 dizelde amg paket şansın olursa düşünülebilinir. Mercedes'in arabadan beklentisi büyük. Sene sonuna kadar 800, önümüzde ki senede 8000 adet satış beklentileri var

TayfunS
25-10-2012, 09:02
A serisinin tipi süper geliyodu ve seviyodum da, bindim mi hayır. Ama yorumlara göre kötü.

Şıklarda yok ama golf7 de düşünülebilir. dsg tdi

Eworen
25-10-2012, 09:21
1 serisin ve A serisinin dizellerinde otm vites secenegi yok

A3 ise aksine kusursuz stronic sanzimanla sunuluyor

A3 un karsisinda hic ama hic sanslari yok

1.6 TDI Stronic mukemmeldir..

328ia
26-10-2012, 09:39
a3 1.6 tdı stronıc..

levent
26-10-2012, 12:19
A ya bindim , kullanmadım. Bence yeni 1 in üzerinde bir çok konuda. A3 ise zaten bana uzak bir araç.

EVOII
12-11-2012, 00:19
a serisi ve f20 lerin tampon üretimini calıstıgım firma yapıyor bende f20 ve 21 lerin montajını bizzat yapıyorum f20 ler m paket harici ben begenmiyorum kalite olarak iyi a serisi 168 le baslayan kotu imajı a176 kasa koduyla yıktı kalite olarak ben bmw nin gerisinde oldugunu düsünüyorum ic aksam motor aksamında audi ye gelince abartısız soyluyorum almanyanın en işlek otobanı olan A3 cıkın 10 arabadan 5 i audidir kalite işcilik bazında rakiplerini ezer w124 kasa sonrası mercedes e39 sonrası bmw benim icin bitmiştir audi cok prestij kazandı son 10 yılda .

Emir_b16a
12-11-2012, 00:43
evet şimdi tekrar yazmamın vakti gelmiş

fuarda 3 aracıda yakından inceledim detaylı biçimde fiyat performans ve donanım konusunda mercedes 3 araçtan da üstün görünüyo

bmw nin ortalama paketli 1.16 dizeline 90 000 gibi bi fiyat çıkarken

a serisi dolu doluya amg paket ıvır zıvırla 85 000 civarına bitiyo

a3 e fiyat dahi sormadım ki golfün dizel dsg lisine 80 000 istendiğini duyunca (dolu)

mercedes iç kalite olarak günümüz endüstrisinde mercedesin en kötü modeli ama kişisel fikrim tasarım olarak gayet muazzam ve kesinlikle binilicek araba

özellikle a250 211 hp lik yada a200 ikiside amg paket çok şık ve kullanışlı

a serisinin 1.8 otomatiği martta gelicek ztn 100 000 gibi bi bütçeniz varsa a serisi tavsiye edilir

illa dizel takıntınız yoksada a 200 de a250 de muthiş araçlar ki ikiside hantal değil

dizeline gelince 1.5 düz vites olarak var şu anda martta 1.8 dizeli gelicek 100 000 etiket fiyatı olucakmış

bu arada boş dizel a serisi 66 000 (golfe verilen paraya acırım a yanında)

euro değil tl bu arada :)

cabrioleter
12-11-2012, 00:46
13 BMW 1er 4,461 1.7% 4 46,984 1.8%
15 Audi A3 4,399 1.7% 18 38,579 1.5%
18 Mercedes A-Klasse 3,666 1.4% 27 22,849 0.9%

bunlar almanyada ki satış rakamları.
genel sıralamada çok yakınlar. ilki bu ay sonraki 2012 toplam satışları.

edindiğim bilgilere göre mercedes a serisine üvey evlat muamelesi yapmış. test edenler ya da satın alanlar gerçek mercedes kalitesinden fazlasıyla yoksun olduğunu yıldızı için satın alabiliceği yönünde yorumlar yapmışlar.

1 serisi ve a3 için böyle bir şey hiç duymadım.

benim tercihim yeni 1 serisi olurdu..

efe_
12-11-2012, 10:06
A serisi aklımda vardı lakin bayan aracı olduğunu düşündüm resimlerdeki gibi değil epeyce ufak araç olmuş

devil_berk22
12-11-2012, 13:45
Mercedes, Audi, Bmw. Benim sıralamam bu şekilde

ibrahm_38
12-11-2012, 16:38
Fiyatını modelini iç kalitesini bilmem ama bugun kırmızı bi mercedes A gördüm. audi de bmw 1 de yalan oldu gözümde mükemmel bi görünüşü var bence

FATİH
24-11-2012, 16:37
a'nın amg'sini gördüm. kalitesine malitesine birşey diyemem bilemiyorum ama görünüş manyak! bence kompakt sınıfın şu an en güzel görünümlü üyesi a klasse. ;)

besyoali
25-11-2012, 15:48
Benim tercihimde A serisinden yana olurdu.
Kalite üst düzey tutulmuş ....

Feylesof2150
25-11-2012, 22:06
Benim sıralamamda böyle.

118i ZF OTM. (arkadan itiş, sürüş dinamikleri ve keyfi, en iyi otomatik binek otomobil şanzımanı için).
Giulietta 170 hp. TCT
A 200
V 40 1.6 180 hp. Powershift