PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patlayan Lastiklere Son..!

Ken_Block
03-10-2012, 19:52
Youtube'da gezerken bi video gözüme çarptı acaba bu lastiğin içinde ki sıvı neyin nesidir, nereden bulunur..

?v=PJUCYjn4w3k&feature=youtu.be

(konuyu nereye açacağımı bilemedim):beuj:

rebelh
03-10-2012, 19:56
6 tane karakovan balı sadece 100lira evet yanlış duymadınız sadece 100 lira hemde kapıda ödeme fırsatıyla..

Seven7
03-10-2012, 19:57
Çok iyiymiş.

MeRtCaN
03-10-2012, 19:58
guzel bır jell miş ama acaba balansı bozarmıkı ?

Safak
03-10-2012, 19:59
O kadar araban var... koya koya miniyi avatara koymuşun...

Ken_Block
03-10-2012, 19:59
6 tane karakovan balı sadece 100lira evet yanlış duymadınız sadece 100 lira hemde kapıda ödeme fırsatıyla..

hahaha:D:D:icon_tup: çok iyidi:D:D

elpadre
03-10-2012, 20:02
deneyıp gormek lazım :)

rebelh
03-10-2012, 20:23

galericiyse demekki :D

ÜSTÜNERC
03-10-2012, 20:34
degısıkmıs :)

phantom
03-10-2012, 22:07
çok ilginç bir konu.
TR'de ofisi açılmış.
Tyre Protector Türkiye - Lastik Patlamasına Kalıcı Çözüm! (http://www.tyreprotector.com.tr)
göztepe sanayi'de uygulayıcı firma mevcut.

Maxi
03-10-2012, 22:12
o madde bundan farklımı sizce ?

+ yeni mevzu değil video yükleneni 4 sene olmuş

http://images.gittigidiyor.com/3707/LASTIK-TAMIR-SPREYI-ITHAL__37077423_0.jpg

phantom
03-10-2012, 22:31
tamir kiti değil ki bu.
maxidayı lastik içine bi RF sensör koyup controller'a bağlar mıyız :)
şaka bi yana olay farklı...

Maxi
03-10-2012, 22:42
moruk belki aynı değildir ama çok benzer olmalı bence
bu tamir tüpleri 1 sıkımlık değilki
yani sıktın, ee uçmuyorki o, lastiğin içinde kalıyor artık

mesela benim scooterın arka lastiği
heralde 3 kutu sıkmışımdır şimdiye kadar
artık hiç patlamıyor, içinde hava yok bundan var :D

rebelh
03-10-2012, 22:43
mesela benim scooterın arka lastiği
heralde 3 kutu sıkmışımdır şimdiye kadar
artık hiç patlamıyor, içinde hava yok bundan var :D

:hahaha::hahaha::hahaha:

phantom
03-10-2012, 22:51
moruk belki aynı değildir ama çok benzer olmalı bence

abicim deterjan markası kıyaslar gibi yorum yapmışsın :):):) seninki gaz, bu sıvı.

kaçak anında nasıl katılaştığı belirtilmediği gibi lastikvari elastiki bir dolgu yaptığı belirtilmiş.

kaçakta oluşan vakumun kimyasal katalizör etkisi yaptığını düşünüyorum, yoksa durup dururken nasıl katılaşacak?

çivi/cam giren yeri hava kaçırmayacak şekilde doldurduğu iddia ediliyor. lastikçiye gidip standart tamir yapmak için bundan daha pratik bir çözüm olmaz.

tabii dediklerim ürün anlatıldığı gibi çalışıyorsa doğru.

bi araştırma yapacam. yedek lastik & kriko setinden kurtulmak çok iyi olur.

Ken_Block
04-10-2012, 09:27
o madde bundan farklımı sizce ?

+ yeni mevzu değil video yükleneni 4 sene olmuş

http://images.gittigidiyor.com/3707/LASTIK-TAMIR-SPREYI-ITHAL__37077423_0.jpg

lastikçiye gitmene kadar idare etmiyor muydu bu?:soru:

Ken_Block
04-10-2012, 09:28

sataşmayın valla atılıcam Şafak abi:o:D
adminler bi hareketime bakıyo zaten :icon_wack

phantom
04-10-2012, 20:55
lastikçiye gitmene kadar idare etmiyor muydu bu?:soru:

standart olarak başa gelen 2 tatsız olay var.

ilkinde çivi/cam vs.den dolayı anında basınç kaybı oluyor, farkedip tamir kitini kullanmaya çalışıyorsun.

ikinci ihtimal ise farkedilmemesi. ertesi gün arabaya binmek için gittiğinde lastiğin indiğini görüyorsun. bu durumda tamir kiti işe yaramaz çünkü lastik basıncı aşırı düşüktür, hatta yoktur.

bu ürün anında tamirat yapıyorsa her iki senaryoda da başarılı olur.

Ahmet_28
04-10-2012, 21:06
2004-2005 yıllarında tırın dorse lastiklerine jel bastırıyorduk.yani bu pek yeni bi olay değil :)

BU®AK
04-10-2012, 21:18
Zamanında iş güvenliği birimi olarak tüm araçlarımızda kullanmayı düşünüyorduk.Buna benzer bir sıvı ile polis araçları (panzer vs) askeri araçların bir çok test videosunu izledim. Üstelik testi yapanlarda polis ve askerlerdi. Firma ismini hatırlamıyorum, Tpao da büyük araçlarında bu sıvıdan kullanıyor ve sıvı gerçekten başarılı. Balans vs sorun yaratmıyor. Bizzat şoförler ile görüşmüştüm. Fiyat konusunda bişey diyemem ama çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Tamir kiti gibi basit bir sistem değil. Aksine kalıcı bir sistem...

phantom
04-10-2012, 21:37
UK sitesinde 1L'si için 10 sterlin fiyat verilmiş.

Mr.K
04-10-2012, 21:40
valla ben yarın alcaktım bugun benzin alırken gördüm bizim burda bundan var ;
http://www.sip-scootershop.com/en/wwimages/5cbf9486-91b7-404c-98c3-2ea61fcf0713.jpg

trde nedir ne degıldır bılmıyorumda 30lira burda..

Maxi
05-10-2012, 00:46
abicim deterjan markası kıyaslar gibi yorum yapmışsın :):):) seninki gaz, bu sıvı.

yanlışın var bu da sıvı
tüp içinde olduğundan dolayı sen deodorant sanıyorsun heralde :)
bunu sıkınca lastiğin içinde sıvı olarak duruyor.
gaz nasıl deliği tıkasın ?

phantom
05-10-2012, 00:56
maxidayı firmayla bi konuşayım da demo vs. bişeyler görmeye çalışalım.
anlatıldığı gibi çalışıyor ise harika
ama 2 video bi site görüp çok heyecan yapmamak lazım ;)

Maxi
05-10-2012, 01:48
işin aslı
bu gibi maddeleri lastiğin içine sıkınca/koyunca, lastik iç çevresinde yapışkan sümüksü bir madde ile kaplanmış oluyor.

lastiği janttan ayırınca içinin temizlenmesi çok zor
eğer lastik içeriden onarılması yama yapılması gerekiyorsa önce temizlenmesi lazım.

bir diğer husus ise balans
tam emin değilim ama aracı bırakınca sabaha kadar bu madde aşağıda toplanmazmı acaba ? onun tekrar homojen dağılması için tekerin belli hızda yol yapmasımı gerekir

ruudvan
05-10-2012, 02:21
o yontem eskıden berı varda bu bıle nerdeyse 5-6 senelik
http://www.a5oc.com/forums/attachments/drivers-lounge/8862d1288778489-see-through-tyres-suitable-tweel1.jpg
http://www.freedomwriter.com/issue34/images/com7-tires1.jpg
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/01/22/article-2090275-11671EB9000005DC-394_468x310.jpg

Emir_b16a
05-10-2012, 02:57
lastik hareket etmediği sürece bi faydası yok neredeyse bu tip ürünlerin ya hasar görmüş nokta lastiğin yere temasa yakın bölgelerinde olucak yada ordan geçicek yada lastik hareket halindeylen merkez kaçla lastik etrafına bulanacak

kauçuk esaslı bi madde kısa sürede olsa lastiğin inmemesini sağlar ama kalıcı çözüm hasar görmüş lastiği değiştirmektir

phantom
05-10-2012, 17:42
TR distribütörü ile görüştüm.
uygulama merkezi göztepe sanayi/özsaygılı.
binek için 150TL, tüm lastikler.

Ken_Block
05-10-2012, 18:29
TR distribütörü ile görüştüm.
uygulama merkezi göztepe sanayi/özsaygılı.
binek için 150TL, tüm lastikler.

güzel fiyat ama Maxi'nin dediği gibi;
kışlık yazlık lastiklerimiz var bunlara ayrı jant takma gibi bi lüksümüz yok.. lastiği janttan ayırdığımız zaman uçacak mi 150 lira:soru:

işin aslı
bu gibi maddeleri lastiğin içine sıkınca/koyunca, lastik iç çevresinde yapışkan sümüksü bir madde ile kaplanmış oluyor.

lastiği janttan ayırınca içinin temizlenmesi çok zor
eğer lastik içeriden onarılması yama yapılması gerekiyorsa önce temizlenmesi lazım.

bir diğer husus ise balans
tam emin değilim ama aracı bırakınca sabaha kadar bu madde aşağıda toplanmazmı acaba ? onun tekrar homojen dağılması için tekerin belli hızda yol yapmasımı gerekir

alihan_27
05-10-2012, 19:09
Bu yeni bir şey değil. Buyrun continentalin lastiğini inceleyin. Su yalıtım membranlarına(bitüself vb.) benzer tipte, yaklaşık 3-5 mm kalınlığında yapışkan filmin lasiğin iç yüzeyini kaplaması esasına dayanıyor.
Continental Lastikleri Türkiye - www.continental-lastikleri.com.tr -ContiSeal™:Continental (http://www.conti-online.com/generator/www/tr/tr/continental/lastikleri/themes/otomobil-lastikleri/contiseal/contiseal-tr.html)

Edit: Videosuda bu http://www.conti-online.com/generator/www/tr/tr/continental/lastikleri/themes/otomobil-lastikleri/contiseal/contiseal-tr.html

phantom
05-10-2012, 23:00
valla öyle bi yorumlar geliyo ki, sanki 10 yıldır kimsenin lastiği patlamadı herkes özel uzay teknolojisi maddeler kullanıyor vs.:)
tek bir kişi var mı arkadaşlar bu jeli/sıvıyı/gazı içeri ittirdim denedim evet başarılı çivi vs. girince lastik tamir oluyor diyen :)
ben de ihtiyatla yaklaşıyorum olaya, ancak hakkaten başarılı ise 20-35kg'luk yedek lastik ağırlığını atmak çok iyi olur.
sonuçta 40 yılda bir lastik patlayacak diye safra ile dolaşıyoruz.

phantom
05-10-2012, 23:10
TR distribütörünün söyledikleri özetle şöyle;
- ocak ayından itibaren başlamışlar, çalışmaları yeni sayılır (tanıtım, fuar vs.).
- ürün aynen videolardaki gibi görev yapıyor.
- jel suda çözüldüğü için yıkanması mümkün.
- yanaktan hasar ya da yarıklarda işe yaramıyor (mantıklı).
- %95 oranında balans yapmadığını söyledi, ancak kendisi de çok net değil. anladığım kadarıyla bu olayı tecrübe etmek şart.

bu benzin pahalılığında stepneyi taşımayarak ekonomik bir avantaj sağlanabilir. denemek lazım.

@ken_block; yazlık-kışlık olayı tabii ki bozulur, lastikçiye abi jeli dökmeden jantı ayır falan dersen dayak yersin :).

benim kışlık & yazlık iki takımım var; her yıl sök-tak 70-80TL verinceye kadar bi takım jant alıverdim (2. el); aynen kara geçtim.

tabii benim jantlarım sac, üstünde kapak var. herkes aynı derecede ucuza alamayabilir.

RESERVE
05-10-2012, 23:20
iyi de benim anlamadım bişey var bu lastige çivi vida aklına ne gelirsa giriyo.. süratli araba kullananlarımız çok ya bişey olursa ? 10 lira - 15 lira için riskle gezmeye değer mi? eleştirdiğimi düşünmeyin sakın..

RESERVE
05-10-2012, 23:23
valla öyle bi yorumlar geliyo ki, sanki 10 yıldır kimsenin lastiği patlamadı herkes özel uzay teknolojisi maddeler kullanıyor vs.:)
tek bir kişi var mı arkadaşlar bu jeli/sıvıyı/gazı içeri ittirdim denedim evet başarılı çivi vs. girince lastik tamir oluyor diyen :)
ben de ihtiyatla yaklaşıyorum olaya, ancak hakkaten başarılı ise 20-35kg'luk yedek lastik ağırlığını atmak çok iyi olur.
sonuçta 40 yılda bir lastik patlayacak diye safra ile dolaşıyoruz.

evet başıma geldi lastigin içinde bu sıvı varken patlagı bulamadık,söktük içini yıkadık jantla birlikte..sonra bulduk patlagıbaya bi uğraştırdı normalde 10 lira ise 20 liraya tamir edildi..

phantom
05-10-2012, 23:26
@emir_ek, doğru düşünmüşsün.

böyle birşey kullanırsam, lastiğin zedelendiğini görünce gidip tamir ettiririm. büyük ihtimalle jel tamirat öncesi yıkanıp akıtılacak. bu yüzden aynı lastiğe tekrar jel uygulaması yaptırmak lazım.

nadiren çivi vs. girdiğini düşünürsek, zahmetli veya pahalı bir iş gibi gözükmüyor.

Murat Özcan
06-10-2012, 01:33
İlginö bir video olmus içindeki değişik bir malzeme olabılır