PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giulietta mı? A3 mü?

Ken_Block
04-10-2012, 12:10
Aracı bir bayan'a yakışır şekilde kıyaslarsanız sevinirim..
Ben şahsen ikisi arasında kaldım.. 15 arabadan bu ikisi arasında kaldım..
Sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum..

Eyüp
04-10-2012, 12:13
Aynı ikilemde arkadaşım kaldı , gitti A3 aldı :)

Ken_Block
04-10-2012, 12:16
Aynı ikilemde arkadaşım kaldı , gitti A3 aldı :)

memnun mu diye sormak içimden geçmiyo bile benim de kafam da A3 var ama yolda ne zaman Giulietta görsem kafam ona gidiyor sonra yine A3 oluyo böyle devam ediyo:beuj::D

MuGeN_poWer
04-10-2012, 12:37
alman herzaman para eder uzmez etmez ya

Eyüp
04-10-2012, 12:41
Memnunmu sorusuna daha cevap veremiyorum , araba galeriden cuma çıkıcak :D

YAVUZ
04-10-2012, 12:42
gulietta tabi biraz marjinallik diyorum...

TT_BOY
04-10-2012, 12:42
alfanın tasarımı hoşuma gidiyor , alfa diyorum ;)

Ertekin
04-10-2012, 12:45
Geçen bi giulietta ya bindim resmen aşık oldum.A3 ü bilmiyorumda alfa müthişmiş.

Ken_Block
04-10-2012, 14:29
çoğunluk giulietta diyor ama benim kafa kabullenmiyor:) a3 dese bile çoğunluk heralde yine kabullenemezdim:))

RsErdi
04-10-2012, 14:31
gulietta iyidir :)

ClioRs182
04-10-2012, 14:39
quiletta ya sesi yeter :)

63owen63
04-10-2012, 14:44
Almancı olsak da, ben şahsen gui alırdım :)

Mert-
04-10-2012, 14:51
ben giulietta kullanıyorum geçen sene aldık. tasarımı, dizaynı, içi dışı heryeri çok güzel çok dikkat çekiyor kullanırken zevk veriyor fakat bi süre sonra salak saçma ufak tefek problemler çıkartıyor sinir ediyor :) yani ilgi alaka lazım her alfa da olduğu gibi.

bence aracı kullanacak bayanın otomobillere ilgisi varsa ve tasarıma - sürüş zevkine önem veriyorsa alfayı tercih edin.

yok ayağımı yerden kessin sessiz sorunsuz olsun diyorsanız audiyi tercih edin.

Canselmo
04-10-2012, 14:52
Guiletta yı yaklaışık 100 km civarı kullandım 1.4 170 hp full TCT şanzumanlı ve cam tavanlı .

Bence dizayn olarak müthiş bi araç kendine acaip baktıran bi araç yolda cok fazla görmedğiniz içinde kendinizi özel hissediyorsunuz..

Tct şanzumanı tavsiye ederim cok güzel işliyo vites geçişlerini anlamıyorsunuz cift kavramalı bir şanzuman

Motoru cok başarılı dinamic moduna alıp yaklaşık 2 km mesafede 200 km lere gelmiştim nerdeyse tam hatırlamıyorum..

Dreksiyonu acayip hassas cok başarılı ve normal bi araçtan cok daha az tur attığı için virajlarda cok işinize yarıyo .

Konfor olarak orta derece demeliyim pek konforlu olduğu sayılmaz acıkcası.Bana göre aracın cok sert süspansiyonlara sahip olduğu özellikle bozuk yolda giderken Sanki 20 jantlı basık bi araç kullanıyrsunuz gibi ..

Yol tutuşu bence mükemmel işlliyo trafikte ani manevralarda yüksek hızlarda bir gram kayma olmadı ..

Biraz uzun oldu fakat bence a3 yerine kesinlikle guiletta diyorum

FATİH
04-10-2012, 14:53
farklı olmak ve tasarım isteniyosa guiletta. (bana göre a3'ün tasarımı da guiletta'dan daha güzel.) kalitesinden sürüşüne, imajından güvenliğine kadar adam akıllı bi araç isteniyosa a3. ;)

Anti
04-10-2012, 15:14
İç malzeme kalitesi sizin için çok çok önemli değilse kesinlikle Giulietta.

Görsellik olarak bariz üstün ve yolda az görülen bir araç, ama bu dikkat çekicilik yüzünden bayanı trafikte rahatsız edebilirler. Seçim size kalmış :)

FAGE12
04-10-2012, 15:31
Guliet ta yı kullananlar zaten acıklamış e ***** audıyı de acıklamaya gerek yok bılınen bı arac bence alfa daha cekıcı gelıyo daha sıcak bı arac

kurumoğlu
05-10-2012, 09:36
a3 simdi herkezin altında var ama bi guiletta :) su an bindigim aracı bile takasa bırakmayı dusunuyorum hayalimdeki tek araç diyebilirim a3 sevmıyorum ama bi opel astra ile kıyaslanması bence daha dogru olur :)

Captain Iron
05-10-2012, 09:46
Aracı bir bayan'a yakışır şekilde kıyaslarsanız sevinirim..
Ben şahsen ikisi arasında kaldım.. 15 arabadan bu ikisi arasında kaldım..
Sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum..

bence güvenlik olarak a3 herşey şekilde rakiplerini geride bırakır ;)

darkmoon
05-10-2012, 09:48
a3 ile guiletta kıyaslanırsa a3 denebilir normalde.. ama ben guiletta derdim alfa sürmek bana göre ayrıcalıkdır en çok beğendiğim markalardan biri ama ne ironikdirki tekde alamadığım markadır.. almandan hepsini aldım audisi vw mercedesi opeli şu anda bmw var zaten kore aldım sorentosu sonatası japon aldım tofaşı saymassak bir italyan alamadımya ona yanarım..

İbrahim33
05-10-2012, 09:58
Bence bayan için Audi daha iyidir...

Ken_Block
05-10-2012, 12:14
yorumlarınız için teşekkür ederim fakat şöyle bişey de var kalite de önemli bi kaç arkadaşın yorumlarında gördüm.. Peki servis açısından ne düşünüyorsunuz kullanıldığı malzemeler kaliteli mi oturaklı bir araç istiyoruz..

ahmetbaha-drs
05-10-2012, 12:26
Tasarım önemliyse Alfa Giulietta geri kalan herşey için Audi A3.

Canselmo
05-10-2012, 12:34
yorumlarınız için teşekkür ederim fakat şöyle bişey de var kalite de önemli bi kaç arkadaşın yorumlarında gördüm.. Peki servis açısından ne düşünüyorsunuz kullanıldığı malzemeler kaliteli mi oturaklı bir araç istiyoruz..

Kalite olarak kıyaslarsanız A3 ün malzeme kalitesi guilettaya göre bir tık öndedir.
Juilyet kullanan arkadaşlar daha iyi acıklar. Forumlardan okuduğuma göre bir süre sonra iç aksamından gelen trim seslerden şikayetci olmuşlardı.

onur_S
05-10-2012, 12:36
A3 sahibi olarak giulietta test ettim.dısı filan dizaynı tamam fakat kalite olarak a3 le kıyaslanacak bi araç değil maalesef
ayrıca burada 50 kişi alfa alfa der fakat iş ciddiye bindiği zaman kendileri de alacakları vakit cok az kişi gider alfayı alır.

FATİH
05-10-2012, 17:18
dışı filan dizaynı tamam fakat kalite olarak a3'le kıyaslanacak bi araç değil maalesef.
ayrıca burada 50 kişi alfa alfa der fakat iş ciddiye bindiği zaman, kendileri de alacakları vakit cok az kişi gider alfa'yı alır.
iki cümleye de full katılıyorum. ;)

Murat Ç.
06-10-2012, 23:13
Audi birkere premium sınıfta sıkıntısız rahat uzun yıllar binilir arabadır mutlu eder insanı fazla düşünme al gitsin :)

darkmoon
07-10-2012, 03:28
aynen bayana audi iyi gider akmaz kokmaz gerçi yeni nesil alfalarında akıp kokucağını sanmıyorum gayet stabiller ama alfa daha araba tutkunu insanların yönelebiliceği türden bir araç.. benim tanıdığım tüm alfaist ler genelde aracın sorunlarına bile aşık insanlar..

S.Özeren
07-10-2012, 03:32
Alman herzaman bir adım öndedir ama giuliette'da görmemezlikten gelincek bi araç değil ondan dolayı oyumu alfaya verdim arka stopları beni benden alıyor

E.Bozoglu
07-10-2012, 03:34
Tasarım ve cekicilik olarak alfa, ama yinede Almandan şaşma :)

darkmoon
07-10-2012, 04:20
alfalarda tasarımdanda öte insanın kanını kaynatan kışkırtan bir şey var çözemedim henüz ama öyle bir şey var.. alfa 166 ya binme sürme şansına sahip oldumda araca aşık oldum resmen işçilikde malzemede sıkıntıları görmeme rağmen gözlerim kör oldu umrumda olmadı :) ..

Eriador
07-10-2012, 04:32
Gecen sene bizde ayni ikilemde kalmistik sonra Alfa da karar aldik . Kardesimin arabasi cok memnun

Berk7767
07-10-2012, 04:59
guiletta kullandım çok keyifli araç tipinide çok beğeniyorum hatta a3 ü satıp dizel giuletta almayı düşünüyordum ama kalite,2. el satış vs a3 diyorum

Ken_Block
07-10-2012, 08:30
Arkadaşlarım, Abilerim;
Öncelikle bu güzel yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim..
Bu iki araç arasında kaldım bu sayfayı ziyaret edenlerin yarısından çoğu Alfa Romeo Guilietta dedi..
Fakat içi olsun dışı olsun kırılıp dökülmeyen bir araba almak istiyoruz.. Fazla sorun çıkarmasın yani demek istediğim..
Dün iki aracıda test ettim Giulietta'nın sesi güzel fakat A3'e bindiğimde araç güven verdi birden..
Bugün inşallah Audi A3'ü alıyoruz arkadaşlarım yakında fotoğraflar gündeme vururum:)

Hepinize Teşekkür Ederim..

Berk7767
07-10-2012, 16:50
hayırlı olsun mantıklı seçim:)

FAGE12
07-10-2012, 17:25
arkadaşlarım, abilerim;
öncelikle bu güzel yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim..
Bu iki araç arasında kaldım bu sayfayı ziyaret edenlerin yarısından çoğu alfa romeo guilietta dedi..
Fakat içi olsun dışı olsun kırılıp dökülmeyen bir araba almak istiyoruz.. Fazla sorun çıkarmasın yani demek istediğim..
Dün iki aracıda test ettim giulietta'nın sesi güzel fakat a3'e bindiğimde araç güven verdi birden..
Bugün inşallah audi a3'ü alıyoruz arkadaşlarım yakında fotoğraflar gündeme vururum:)

hepinize teşekkür ederim..

ben oyumu alfadan yana kullandım lakın içinize sineni almakla doğru karar vermişsiniz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah ;)

Ken_Block
07-10-2012, 17:30
hayırlı olsun mantıklı seçim:)

teşekkür ederim:)

ben oyumu alfadan yana kullandım lakın içinize sineni almakla doğru karar vermişsiniz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah ;)

Tamam Alfa'da güzel arabada bazı yorumlarda kullanılan malzeme kalitenin düşüklüğünden bahsedilmiş bu yüzden biraz korktuk aldık mı bi kere alıyoruz iyisini alalım:) İyi dilekleriniz için teşekkür ederim:)

berko
07-10-2012, 20:44
hayırlı olsun, benim bi arkadaşta Giulietta ve BMW 1 arasında kalmıştı, ikisinide iyice incelemiştik zamanında, Giulietta tamam tasarım olarak güzel ama geri kalan herşey için almandan şaşma :) Sonuçta BMW 1 aldı..

FATİH
07-10-2012, 22:08
hayırlı olsun arkadaşım, doğru seçim. ;)

dicaser
08-10-2012, 01:12
guli ile a3 kıyaslanamayacak araçlar maalesef :) ben düz mantık direk gider gider bodozlama a3 alırım alman malı oldugu için "ANCAK" gerçek hayata dönecek olursak a3'ün ancak bütün opsiyonlarını aracın içine katarsanız normal bi guliye yetişebilir ;) bikere gulide teknolojiyi görmüyorsunuz direk hissediyorsunuz ayrıca söylendiği gibi inanılmaz bir şanzuman var zaten gulide çift kavramalı yani normal arabalar gibi değil yani audi gibi tek baskı balatalı değil çift her vitese göre özenle ayarlanmış çift baskı balata bulunuyor gulide , 2 aracada binen biri olarak konuşuyorum gulinin içi a3'ten çok daha geniş koltukları bile a3ten üstün oldugunun bir göstergesi ;) bir kere binip tct şanzumanla bi kaç km yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum ;) inanın a3'le kıyaslamanın ayıp oldugunu anlayacaksınız :) bu bahsettiğim gerçek hayattı benim kişisel tercihim genede audiyi almak olurdu 2. elde satcagım zaman alfadan daha çabuk satacagım ve hep alman malına biniyor olacağım tercih sizin ;)

blumenberg
08-10-2012, 01:32
alman başkadır fakat audi yani sonuçta.. italyandan yanayım bende

Ken_Block
08-10-2012, 15:12
hayırlı olsun, benim bi arkadaşta Giulietta ve BMW 1 arasında kalmıştı, ikisinide iyice incelemiştik zamanında, Giulietta tamam tasarım olarak güzel ama geri kalan herşey için almandan şaşma :) Sonuçta BMW 1 aldı..

Teşekkür ederim herkes bi Giulietta arasında kalıyor zaten:) Hepimiz Almancıyız:):p

hayırlı olsun arkadaşım, doğru seçim. ;)

Teşekkür ederim:)

guli ile a3 kıyaslanamayacak araçlar maalesef :) ben düz mantık direk gider gider bodozlama a3 alırım alman malı oldugu için "ANCAK" gerçek hayata dönecek olursak a3'ün ancak bütün opsiyonlarını aracın içine katarsanız normal bi guliye yetişebilir ;) bikere gulide teknolojiyi görmüyorsunuz direk hissediyorsunuz ayrıca söylendiği gibi inanılmaz bir şanzuman var zaten gulide çift kavramalı yani normal arabalar gibi değil yani audi gibi tek baskı balatalı değil çift her vitese göre özenle ayarlanmış çift baskı balata bulunuyor gulide , 2 aracada binen biri olarak konuşuyorum gulinin içi a3'ten çok daha geniş koltukları bile a3ten üstün oldugunun bir göstergesi ;) bir kere binip tct şanzumanla bi kaç km yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum ;) inanın a3'le kıyaslamanın ayıp oldugunu anlayacaksınız :) bu bahsettiğim gerçek hayattı benim kişisel tercihim genede audiyi almak olurdu 2. elde satcagım zaman alfadan daha çabuk satacagım ve hep alman malına biniyor olacağım tercih sizin ;)

Alman alındı teşekkür ederim:)

alman başkadır fakat audi yani sonuçta.. italyandan yanayım bende

Yorum için teşekkürler geç kalındı ama:p
Audi emin ellerde:D

FAGE12
08-10-2012, 20:14
hagı motor seçeneği hangı donanım seçeneği seçtiniz ?

Ken_Block
08-10-2012, 20:27
hagı motor seçeneği hangı donanım seçeneği seçtiniz ?

1.6 TDI Attraction

onur_S
08-10-2012, 20:31

maalesef hayal alemindesiniz giuliettanın üstün olduğu yanları a3 e göre dizaynı olabilir.mantıklı motor seceneği olabilir mesela 1.4 170 gibi .onun dısında herhangi bir artısı yok.a3 ün stronic sanzımanı da çift kavramalı tek değil.
biz gittik denedik hiç dediğiniz gibi değildi,sanırım fiat kullandıgınız ıcın fanatıklık yapıyorsunuz

Eworen
08-10-2012, 20:34
Hayırlı olsun
Yalnız yeni A3 ün eli kulağında bi kaç ayı bile bulmaz TR ye gelmesi şu anlık tek kapılısı gelecek sadece ama muhtemelen bu kategoriyi domine edicektir senelerdir olduğu gibi
Yeni A3 beklenebilrdi eğer mümkünse..

onur_S
08-10-2012, 20:36
aslında 1 serisi en güzeli de ,yılbası gibi geliyor a3

Eworen
08-10-2012, 20:39
1 serisinin dizeli otomatik değil en büyük handikapı.
A3 1.6 TDI stronic siler süpürür yeni A serisi Bmw 1 serisi manuel dizelleriyle bakakalırlar..

driftman
08-10-2012, 21:31
A3 iyidir iyi :icon_tup: Hayırlı uğurlu olsun !!

efe_
08-10-2012, 21:51
1 serisinin dizeli otomatik değil en büyük handikapı.
A3 1.6 TDI stronic siler süpürür yeni A serisi Bmw 1 serisi manuel dizelleriyle bakakalırlar..

Yeni a3 4 kapısı tanıtıldımı? Almanlar tuaf tek kapısını yaptılar ilkten

Eworen
08-10-2012, 21:56
Yeni a3 4 kapısı tanıtıldımı? Almanlar tuaf tek kapısını yaptılar ilkten

Henüz değil
Hatırlarsanız bir önceki nesildede sportback çok sonra çıkmıştı
A1 modelindede sportback sonradan çıktı

Audi de gelenek olsa gerek evvela tek kapı çıkıp sonra 4 kapılısını sunmak :)

Berk7767
08-10-2012, 22:15

fazla bilim kurgu izlemenin yan etkileri olsa gerek

Berk7767
08-10-2012, 22:16
aslında 1 serisi en güzeli de ,yılbası gibi geliyor a3

bekleyip a3 mü alsam tekrar:D

efe_
08-10-2012, 22:34
Henüz değil
Hatırlarsanız bir önceki nesildede sportback çok sonra çıkmıştı
A1 modelindede sportback sonradan çıktı

Audi de gelenek olsa gerek evvela tek kapı çıkıp sonra 4 kapılısını sunmak :)

Evet.Fiyatı rekabetçi tutarlarsa 70 bin tl'ye tdi binilmesi lazım.Tam paket olmaz tabiki ama.Manuel olacakmı bu sefer bakalım pek sanmıyorum ama

Ken_Block
08-10-2012, 23:06
Acelesi vardı aslında çokta iyi pazarlık yapıldı yenisini bekleyemedik bu yüzden beklediğimiz fiyata alamazdık zaten:)

onur_S
09-10-2012, 16:58
bekleyip a3 mü alsam tekrar:D

yeni a3 ün 1.8 i bayagı güzel yani 118 filan dinlemez gibi görünüyor.
bu arada Audi Deutschland > Home (http://www.audi.de)
sportback a3 var.

efe_
20-10-2012, 00:23
yeni a3 ün 1.8 i bayagı güzel yani 118 filan dinlemez gibi görünüyor.
bu arada Audi Deutschland > Home (http://www.audi.de)
sportback a3 var.

tek kapısı çok daha güzel duruyor, arkası gözüme tuaf geldi

UGR_16
20-10-2012, 09:06
Geçenlerde giulietta nın içini inceleme fırsatım oldu. Araç dışardan çok şık fakat içinde kullanılan bazı parçalar beni hayal kırıklığına uğrattı. direksiyonda kullanılan tuşlar olsun yan kapıda kullanılan plastikler bravo linea ile kullanılan parçalarla aynı şoke oldum okadar güzel bir tasarıma yakışmamış.

MCN21
20-10-2012, 09:10
bende alfa diyorum :D bir bayana cok daha fazla hitap eder a3 e göre :) ayrica ne zaman bir bayan binse arabama(giulietta) asık oluyor :D

devil_berk22
23-10-2012, 20:41
2 aracada bindim gezdim audi 1 adım önde

blumenberg
24-10-2012, 00:20
Yorum için teşekkürler geç kalındı ama:p
Audi emin ellerde..:D

Hayırlı olsun o zaman :)