PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo gtı

ayku82
06-10-2012, 21:43
Arkadaslar ,

Polo GTI tek kapi son zamanlarda kasa ve motor olarak cok hosuma gitmeye basladi. Arac gercekten her yonden tatminkar gozukuyor. Test surus yapmadim ama 1.4 180 HP gayet yeterli bir motor ve kalite olarakta distan guzel gozukuyor.

Arac hakkinda bilgisi olan arkadaslar beni aydinlatirsa cok sevinirim.

1) Arac ne zaman makyaj gorucek veya kasa degistircek ?
2) Sifir fiyatlari tam donanimli ne kadardir ? Sunroof vs dahil
3) 2011 araclarda zannedersem yag eksiltme problemi varmis diye okudum, bu sorun devam ediyor mu ya da ikinci el arac alsak elimizde patlar mi arac bu problemden oturu ?
4) Yakit sakin kullanimda nasildir ?

Ve baska her konuda bildiklerinizi yazarsaniz cok sevinir , memnun olurum.

FAGE12
06-10-2012, 21:48
2012 de yag sorununu buyuk olcude halledıldı aynı sekılde dsg de

ıkıncı el alacaksanız da mumkunse garantısı 2+2 uzatılmıs sekılde olanları tercıh etmelısınız :)

tam detaylı bılgı sahıbı olan wag cılar yardımcı olurlar ;)

RedSun
06-10-2012, 22:15
valla benimde merak ettiğim bir konu. araştırtım forumda ama açıkcası konu açmaya çekindim. daha önce bir çok konusu açılmış araştırdım ama cevabını bulamadım.

bu yağ yakma sorunu ben aracı 2. el alsamda garantiye giriyormu? yada garantisi bitmiş bir araç için servis bu sorundan dolayı onarım yaparmı?

kelalper
06-10-2012, 22:19
garantisi bitmiş araçları bildiğim kadarı ile yeniden garantiye almıyorlar. Yağ yakma sorunu da turbodan dolayı diye duydum onu da hallettiler. Kasa yakında makyajlanabilir ama ona dikkat etmek gerek.

RedSun
06-10-2012, 22:24
garantisi bitmiş aracı garantiye tekrar aldırmak değil aslında benim sormak istediğim

garantisi bitmiş bir polo gti'ın yağ yakma sorununu vw üstlenip ileride olabilcek bir sorunu üstleniyormu?

SGTI
06-10-2012, 22:40
Bende 12 model tek kapı var dediğim gibi ilk günden beri severek binerim.Yazdıklarımı objektif olarak yazıcam elimden geldiğince

bi üstte yazan arkadaşın dediği gibi 2012 modellerde yağ problemi giderildi.7000 km ye geldi benim aracım sadece ilk 3000 km de yağ eksiltti(ki bu son derece normal) son
4000 kmde hiç yağ istemedi.Yaktığı konusunda uzunda mükemmel bir tüketimi var.20-25 kuruş civarı yakar.Şehir içinde ise(ki ben istanbulda oturuyorum) şu an 8.5-8 litre yakıyor.Gaza çıktığınızdada 11-12 litre ortalamayla eve geri dönüyorsunuz. Garanti konusunda şöyle diyim size verdikleri garanti 2 yıldır.Bu süreden sonra motor ve şanzıman için garanti vermez.Bunu 2 yıl daha arttırabilirsiniz 500-600 tl civarı bir ücretti sanırım.(tam emin değilim).Ek olarak iyi niyet garantisi diye birşey var.mesela bi aralar garantisi biten çok fazla vw müşterisi mağdur olmuştu.iyi niyet garantisiyle %70-80 civarı bir indirim yapılıyor.Kısacası bayiyle aranızdaki ilişkiye bağlı.
Makyaj konusunda tam birşey diyemiyorum.Son zamanlarda makyaj hızını arttırdı vw.Ama polo gti(6r) bildiğim kadarıyla 2009 da piyasaya çıktı.(yurtdışında)Tabiki belli olmaz.Ek olarak makyaj çıkmadan bunu öğrenmeniz çok zor..GTI fiyatları ben aldıktan sonra bi artmış bi düşmüş tam bilemediğim ve yanlış yönlendirmek istemediğim içni yazmıyorum.Son olarakda bugüne kadar yağı ve bezini dışında hiçbir masraf çıkarmadı çok şükür.Başka sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarım.

Eworen
06-10-2012, 22:56
1) Makyaj durumu belirsiz kısa vadede daha doğrusu basında veya sağda solda çıkmış herhangi bir haber duymadım şahsen 2013 te dahi sanmıyorum yinede belli olmaz..
2) "0" km tam donanımlı !! liste fiyatı 60 Bin TL 55-57 Bin tl arası fiyata alınabilir verilecek teklife bağlı değişir ama alcantara gibi gereksiz bi kaç donanım harici 53-55 Bin TL civarına alınabilir
Ama tekrarlıyayım fiyatlandırma genel olarak yapılacak indirimlere bağlı olarak dönemsel değişir ben sipariş verdiğimde farklı fiyattan bahsediliyordu aracı teslim aldığımda farklı fiyat oldu ( Siparişten sonra 4 aylık bekleme süresi )
3) Bendeki 2012 model ve çıkışlı 2000 de yağ eklettim 10 bin küsürat Km de şu an hiç bı sıkıntı yok
4) Şehir dışı uzun yol sabit hız da 4.6 lt değerini yakalamıştım 200 km boyunca tabi bu nadir olur
Genel olarak 8-10 lt arası tüketimi vardır pek sakin kullanım şekli için alınacak araba olduğunu düşünmüyorum tüketim fazla gelmesin çünkü seri kullanıma sürekli teşvik eden bir araç

livelydog
06-10-2012, 23:02
Arkadaşlar merhaba yağ yakma dialogları artık can sıkıcı bir hal almaya başladı 2011 model aracımın 30.000KM bakımını yeni yaptırdım ve aldığım andan bugüne kadar yağ konusunda en ufak bir problem yaşamadım bu aracı alan arkadaşlar turbo bir araç aldıklarının farkına vararak 10000KM'yi beklemeden maddi durum el veriyorsa 5000KM'de yağını değiştirmeye özen göstermeliler. Yağ sıcaklığı 93-94 seviyesine düşmeden kontak kapatılmamalı, motor ısısı artana kadar sabredilmeli kontak açılır açılmaz gaza yüklenilmemelidir. Servisin kullanmakta olduğu castrol 5-30 yağın dışına da hiç çıkmadım. Turbo keçesinden veya karter pompasından kaynaklanan geri çağırım kampanyaları hakkında servislerinize danışabilirsiniz. Benim aracım hakkında vosmer ile görüştüm ve araç kodum doğrultusunda geri çağırım kampanyası bulunmadığı belirtildi. Karter pompa değişimini servisler otomatik olarak mı gerçekleştiriyor yoksa mutlaka yağ eksiltme durumu olması mı bekleniyor?

SGTI
07-10-2012, 02:38
üstteki arkadaşa aldırma sen konuşur konuşur gider o dsg ww yazısı gördümü dayanamaz

RedSun
07-10-2012, 05:11
üstteki arkadaş?

SGTI
07-10-2012, 05:51
sen niye üstüne alınıyorsun ki hocam her vw konusuna yorum atan arkadaş için dedim ben

RedSun
07-10-2012, 07:11
üstte ben varımda :p

ne bilim sabah sabah alındım :)

Fbc
07-10-2012, 08:04
2012'de yağ yakma sorunu kesin giderildi diye birşey yok, vw bir parça geliştirdi yağ yakma sorununa karşın, kartelle ilgili bir problem turboyla değil diye biliyorum ben

Alperen-B
25-02-2013, 09:28
Hort.

Arkadaşlar polo gti 4 kapı almayı düşünüyorum. Adana Aykan VW servis ile
görüştüğümde bana 4 aylık bi bekleme süresinden bahsettiler. Ellerinde hali hazırda GTI
bulunduran servisler varmı şuan. 4 ay uzun bir süre beklemekte işime gelmiyor açıkçası.
Vw servisinin bana verdiği fiyat ise 57 civarlarında. Acaba daha uyguna veren acentalar
var mı yada elinde 2012 model kalmış olanlar (pek zannetmiyorum ama). Şimdiden tşkler.

SGTI
25-02-2013, 10:18
Size yakın şehirlerdeki ve istanbuldaki bayileri arayıp da sorsanız ? Eğer vw kota verdiyse TR ye 2013 ki illaki vardır belli olmaz daha uyguna fiyatta bulabilirsiniz.

Tholl-ga
25-02-2013, 10:39
Arkadaşlar merhaba yağ yakma dialogları artık can sıkıcı bir hal almaya başladı 2011 model aracımın 30.000KM bakımını yeni yaptırdım ve aldığım andan bugüne kadar yağ konusunda en ufak bir problem yaşamadım bu aracı alan arkadaşlar turbo bir araç aldıklarının farkına vararak 10000KM'yi beklemeden maddi durum el veriyorsa 5000KM'de yağını değiştirmeye özen göstermeliler. Yağ sıcaklığı 93-94 seviyesine düşmeden kontak kapatılmamalı, motor ısısı artana kadar sabredilmeli kontak açılır açılmaz gaza yüklenilmemelidir. Servisin kullanmakta olduğu castrol 5-30 yağın dışına da hiç çıkmadım. Turbo keçesinden veya karter pompasından kaynaklanan geri çağırım kampanyaları hakkında servislerinize danışabilirsiniz. Benim aracım hakkında vosmer ile görüştüm ve araç kodum doğrultusunda geri çağırım kampanyası bulunmadığı belirtildi. Karter pompa değişimini servisler otomatik olarak mı gerçekleştiriyor yoksa mutlaka yağ eksiltme durumu olması mı bekleniyor?

yağ karter havalandırması değişiyo
öncelikle servise aracım yağ eksiltiyor şikayeti ile başvuruyorsunuz.yağınızı tamam layıp 1000 km sonra geri çağırıyolar limit dışı yağ eksiltme varsa bu parça değişiyor.vw castrol yağını hiç sevmiyor bu bi gerçek o yüzden mobil motul gibi yağları kullanmanızı tavsiye ederim 5-40

2012'de yağ yakma sorunu kesin giderildi diye birşey yok, vw bir parça geliştirdi yağ yakma sorununa karşın, kartelle ilgili bir problem turboyla değil diye biliyorum ben
aynen karter havalandırma boruları değişiyor

Size yakın şehirlerdeki ve istanbuldaki bayileri arayıp da sorsanız ? Eğer vw kota verdiyse TR ye 2013 ki illaki vardır belli olmaz daha uyguna fiyatta bulabilirsiniz.

şu an kayserideki bayide 4k beyaz en full ü mevcut 57.000 TL

m. ali öz
25-02-2013, 17:46
Tolga abi biz alalı kur değişti mi bilmiyorum ama fiyat yüksek gibi geldi sunroof varmı o araçta ?
gerçi kişisel sipariş üstüne gelmediyse bayi kendi getirdiklerine biraz fazla istiyor.

ayku82
25-02-2013, 20:39
Arkadaslar 3K normal 1.4 otomatik bir POLO alip GTI aksesuarlari secme sansimiz mevcut mudur ? Fiyatlar nedir ?

Eger boyle bir arac mumkun degilse 3K , sunrooflu ve dolu bir GTI fiyati nedir assagi yukari sifir olarak ?

SGTI
25-02-2013, 21:13
Arkadaslar 3K normal 1.4 otomatik bir POLO alip GTI aksesuarlari secme sansimiz mevcut mudur ? Fiyatlar nedir ?

Eger boyle bir arac mumkun degilse 3K , sunrooflu ve dolu bir GTI fiyati nedir assagi yukari sifir olarak ?

Sunroof rcd510 3kapi vs.. yani benim sahip oldugum arac 52 lira gibi bir fiyata geldi.su an artti diyolar ama bilmiyorum...

Ben hic duymadim gti paket alindigini s line gibi bi durum mevcut degil diye biliyorum bizim araclarda ki zaten oyle almakda cok pahaliya gelir ama sanayiyi bi guzel dolasarak gti izgarasi stickerlari alirsiniz 150 lira falan tutar heralde izgara.enpahalisi 17 janta cevirmek olur sizin icin yeni tip gti jantlari (oyuklari siyah renk olani) bayiden alirsniz 5000 tl ye bu fiyati ben aldim (tabi sadece fiyat alma amacli :D) ordan biliyorum.cikma, replica jantlar 1000-1500 e bulunur ki bide lastik lazim falan filan.bana pek mantikligelmiyor gti almaya durumunuz varsa.her ne kadar gti gibi gozuksede o performansi gurlemesini hissetmiyceksiniz.uzun oldu ama bende aracimi almadan onxe sizin durumunuzda oldugum icin bol bol yaziyorum.GTI bambaska :)

Eworen
25-02-2013, 21:22
TR de tek kapili polo sadece GTI da var
Fiyatlarina da zam geldi indirim oranlarida degismis olabilir..

yesil
22-04-2013, 19:27
yeni konu açmak istemediğim için bu konuda soruyorum,

benim gti da xenon ve gündüz led farı yok, far butonu 0 konumundayken aracın kısa farları yanıyor. Kapatmak için ne yapmak lazım

twin
22-04-2013, 19:35
Murat bey standart değil mi gti da xenon ?

SGTI
22-04-2013, 22:18

benim gti da xenon ve gündüz led farı yok, far butonu 0 konumundayken aracın kısa farları yanıyor. Kapatmak için ne yapmak lazım

Valla ben ledsiz gti gormedim yanlis anlamayin ama karistiriyosunuzdur belki diye soyluyorum led fari 0 a getirdiginizdede sonmez cunku.eger led olmadigina eminseniz o konsepti bozmamak icin fariniza bu sistem yuklenmis olabilir.vagcomdan %90 ihtimalle kapanir.vagcomu olan herhangi bir servise goturmeniz yeterli

qatrio
22-04-2013, 22:24
garantisi bitmiş araç dahi olsa yag yakma sorunu ile karşılaşırsanız servis size yardımcı oluyor nedeni aracın sorun çıkarmış olması değil sorunlu gelmesi 2 tane arkadaşım garantisi bitmiş aracı yag sorunu ile işlem gördü sadece 200 lira işçilik verildi. saygılar

yesil
22-04-2013, 22:29
hayır canım kendi arabamı neden karıştırayım :D araçta ledli bi xenon yok standart halojen farlar var, standart donanımında yok gti ların, normalde ledli gündüz farı olan araçlarda nasıl kapatılıyor gündüz farı, silecek kolu ve far kolunu çekip bişeyler yapınca kapanıyordu sanırım, belki o şekilde yaparsam kapanır.

levent
22-04-2013, 22:38

Yol pc menüsünde gündüz farı on/off olayı varsa ordan yoksa vag-com ile kapatabilirsiniz.

Murat bey standart değil mi gti da xenon ?

değil.

Eworen
22-04-2013, 22:44
Ledli Bi-xenon far GTI da standart değil opsiyon olarak alınıyor diğer çoğu standart bilinen opsiyonlar gibi..

Soruya gelince şahsen kapanma yöntemini bilmiyorum xenon olunca sürekli led yandığı için kapatmak isteyen GTI sahibi bulmak zor ama xenon olmayınca kapatmak istenilebilir haklısınız..

SGTI
22-04-2013, 22:45
hayır canım kendi arabamı neden karıştırayım :D araçta ledli bi xenon yok standart halojen farlar var, standart donanımında yok gti ların, normalde ledli gündüz farı olan araçlarda nasıl kapatılıyor gündüz farı, silecek kolu ve far kolunu çekip bişeyler yapınca kapanıyordu sanırım, belki o şekilde yaparsam kapanır.

Valla kapatmaya çalışmadım şekil oluyo diye :D o tür bi kombinasyon duymadım hiç gerçe kapatmaya çalışanıda duymadım ama.vagcom ilaç olur size

yesil
23-04-2013, 00:34
Ledli Bi-xenon far GTI da standart değil opsiyon olarak alınıyor diğer çoğu standart bilinen opsiyonlar gibi..

Soruya gelince şahsen kapanma yöntemini bilmiyorum xenon olunca sürekli led yandığı için kapatmak isteyen GTI sahibi bulmak zor ama xenon olmayınca kapatmak istenilebilir haklısınız..

mesele gündüz farını kapatmak değil, gündüz farı olsa sıkıntı yok, direk kısa farlar yanıyor 0 konumunda. araçta gündüz farı yok zaten :D

vagcom suz olmayacak anlaşılan bir servise gideceğiz mecburen

CeM öZeR
23-04-2013, 13:54
Arkadaslar ,

Polo GTI tek kapi son zamanlarda kasa ve motor olarak cok hosuma gitmeye basladi. Arac gercekten her yonden tatminkar gozukuyor. Test surus yapmadim ama 1.4 180 HP gayet yeterli bir motor ve kalite olarakta distan guzel gozukuyor.

Arac hakkinda bilgisi olan arkadaslar beni aydinlatirsa cok sevinirim.

1) Arac ne zaman makyaj gorucek veya kasa degistircek ?
2) Sifir fiyatlari tam donanimli ne kadardir ? Sunroof vs dahil
3) 2011 araclarda zannedersem yag eksiltme problemi varmis diye okudum, bu sorun devam ediyor mu ya da ikinci el arac alsak elimizde patlar mi arac bu problemden oturu ?
4) Yakit sakin kullanimda nasildir ?

Ve baska her konuda bildiklerinizi yazarsaniz cok sevinir , memnun olurum.

1 = Araç 2015-2016 da makyaj görecek
2 = 48.500 tl üstüne sadece cam tavan ve 3-4 ekstra (konfor paketi,bixenon,rcd 510 teyb) tek kapı olursa 54.500-55.000 tl leri bulur
3 = Yağ eksiltme problemi araçtan araca göre değişir. Rodaj büyük önem arz ediyor. Havalandırma hortumu sorunu veya yanlış yağ kullanımıda bunu tetikleyebiliyor. 2. el alınmış bir aracı tanıyan bilen insanlardan takip edip sorgulamak - yetkili servis kayıtlarına bakmak lazım.

4 = 53 litre genleşme tankınıda doldurarak şehiriçi Kayseri memur kullanımında bir depoyla 930 kilometre yaptım. Yakıt 97 oktan ve tam olarak 257 TL'ye doldurmuştum... Ortalama kullanımda 50-52 litre ile 750 km civarı, sürekli dip gaz gezerek 600 km civarı yol yapabilirsiniz. Genleşme tankını doldurmazsanız bu km'ler biraz düşecektir..

11.05.2011'den beri severek kullanıyorum... :)