PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pert kayıtlı araç alınır mı ?

Silence45
07-10-2012, 18:08
Pert kaydı bulunan ancak yazılanlara göre 2008 - 58000km'de 5 parça boyalı bir araç var.Hyundai getz 13000 lira istiyor.Sizce böyle bir araç alınır mı ?

Batuhan Gül
07-10-2012, 18:11
alınmaz derim. satarkende sıkıntı kullanırkende.

MeRtCaN
07-10-2012, 18:11
alınmaz bence

zor satarsın

RsErdi
07-10-2012, 18:14
bencede alınmaz satamazsın elinde kalır

delyyy
07-10-2012, 18:14
Alırken piyasanın altına alıyosan sıkıntı değil, satarken de piyasasının altında satarsın..
En fazla 1 yerine 2 veya 3 ayda satılır..

NakkaSss
07-10-2012, 18:20
Son sahibi olmak istiyorsan al

fatihcakin
07-10-2012, 18:30
Düzgün toplandıysa neden olmasın...

Osman Bahadır
07-10-2012, 18:32
Binerken tedirgin bineceksin, sonuçta ağır bir kazası var ki pert olmuş. Düzen tutmayan bir tarafları sürekli olacak, orjinal araba gibi sorunsuz olmayacak. Kasko yaptırmada sorun yaşayacaksın. Alırken belki ucuza alacaksın ama satarken de ucuz satmak zorundasın. Tabi satabilirsen...

ErayCerit
07-10-2012, 18:32
uzun yıllar bineceksen alınır. motorda ve yürüründe sıkıntı yoksa her türlü binilir. Ha satarken de ona göre ucuz ve geç satılır

nostra
07-10-2012, 18:34
tamamen sana kalmış.al diyende olcak alma diyende.uygun fiyata alıyosan ve uzun süre kullanmaya niyetliysen olabilir. yarın birgün hemen satmamda gerekebilir diyosan yaklaşma bile. bide nasıl perte çıkmış oda önemli tabi..

onursumer
07-10-2012, 18:46
aracın durumuna gore değişir

ayrıca fiyatı emsallerine gore çok ucuzsa ucuza alınır aynı şekilde ucuzada satılır

Nightfish
07-10-2012, 18:49
Fiyatı öyle uygun değil ki. 7-8'e verse tamam da. Kaskosu normalinin 3 katı çıkacak ve sürekli masraf açacak. Alınır ama o fiyata değil.

Silence45
07-10-2012, 19:09
Piyasaya göre 4-5 bin lira ucuz bence ancak dendiği gibi durumu nasıl ona bakmak gerekir sanırım.Almamak en iyisi galiba.7-8'de çok düşük kalmıyor mu ?

nostra
07-10-2012, 19:10
Fiyatı öyle uygun değil ki. 7-8'e verse tamam da. Kaskosu normalinin 3 katı çıkacak ve sürekli masraf açacak. Alınır ama o fiyata değil.

7ye 8e verceğine ölene kadar biner..

Nightfish
07-10-2012, 19:16
7-8'e vereceğime ben de binerdim işte konu zaten o. Ancak öyle efsane bi indirim olmadığı sürece alınmaması gerek diye düşünüyorum.

Ufuk
07-10-2012, 19:34
şimdi pert olayıda çok önemli benim arkadaşım lr freelander (2009) takla attı araba pert olmadı.Ama kimileri var ki ufacık ön tampon+kaput çarpmasıyla araba pert.

ondertopcu
07-10-2012, 19:34
Alınır neden alınmasın ufacık kazadanda pert olmuş olabilir.

220T
07-10-2012, 19:52
Pert var,pert var.Bazıları alınabilir ama bahsettiğiniz arabanın avantajlık bir durumu yok gibi duruyor.

Dodoo
07-10-2012, 21:19
Gereksiz bir hamle olur bence..

SiMaO
07-10-2012, 21:23
Kazasına bağlı , bazıları para almak için felan pert'e çıkartıyor düzgünce öğrenmek lazım kazasını bence

civic@ef
07-10-2012, 21:33
Benim kendi kullandığım araçta Pert kaydı var eski sahibi seyir esnasında uyuyor aracın sagını bariyerlere vuruyor. Ve araç Pert oluyor benim toplamda bütün parçalar yeni olmak kaydıyla 21.000 TL ye mal ettim. Piyasanın 10.000 tl aşağısında rakam istiyorum ama satamadim. Bu arada sigorta firmaları araç sahibine araç bedeli ödedikleri için pert araçların sorgulamasında araç bedeli yansıtılıyor. Aslında araç 30.000TL hasar bedeli %40' ını geçince pert oluyor yani 14.750 TL hasar olursa pert oluyor

Met
07-10-2012, 21:40
Alınır, satılmaz-satamazsın.

ERY98
08-10-2012, 00:56
valla iyi araştırılması lazım.. ben kendim bi serviste görmüştüm araç pert kayıtlıydı üst tavan dahil ciddi pertti.. 2 hafta sonra aracı bidaha gördüğümde inanamadım, aracı toplamışlar satıyorlar, ama belli kısımları bırakmışlarki bu haliyle pert oldu diye millete yutturmak için.. doğal olarak eski halini kimse görüp bilmemiş olcak.. yani bu tarz olaylar olabiliyo perti biraz daha adam edip kazası buydu denilebiliniyor malesef. buarada araç makyajsız bmw 1 serisiydi beyaz renkte..

FAGE12
08-10-2012, 01:12
Arabadan arabaya değişir ....

Ne pert arbalara bınılıyor ulkede ;)

ERTAN
08-10-2012, 01:45
Pertlik durumuna bağlı birazda.

DOHC
08-10-2012, 08:02
Alınır, satılmaz-satamazsın.

Mesajlarda alanlar var gördüğün gibi, alan varsa satabilen de var demektir. Ben o riske girmem ama.......

douu
08-10-2012, 08:04
kupon bir araç olmadıkça gerek yok bence böyle bir alışverişe.

darkmoon
08-10-2012, 08:12
26 yaşındaki ufak yiğenime daha yeni 2007 pert kayıtlı range rover td6 hse paketli aldık..
ne alıcağın kaça alıcağın ve aracın durumu önemli şasesi temizmi taklası varmı bunlar temiz ve sorun yoksa motorun yürüyenini kontrol ettirirsin onlarda güzel ve temiz yapılmışsa alınır tabi niye alınmasın çocuk bir yıldır sorunsuz biniyor.. ama iyi kontrol şart.. biz aracı almadan bir range servisine sokduk birde maslakda bizim kendi ustamıza götürdük. büyük ihtimal biizm araçda airbag yok öyle bir tahmin yürüttük emin olmamakla beraber ama aldığımız fiyat her şekil amortisman yapıyor..

caprio55
08-10-2012, 10:29
pertlik durumuna göre değişir.. alınmayacak satılmayacak mal yoktur.. fakat 30 binliralık bi aracı perti piyasada 25 24 civarındadır.. bu rakamı örnek olsun die verdim.. piyasa fiyatından %15-20 civarında ucuzsa alır binersin..

he şuda var tabi.. ne kadar pert olsada aracı baktıracaksın.. turşu olmuş araça verilmez tabi.... ucuza alır satarkende ona göre satarsın..
3 tane pert araba aldım sattım.. şu an bindiğim opel corsada pert.. bunuda satarsam yine pert araba alırım..
ama tekrar söylüyorum.. pertte olsa arabaya baktır..

orhan_guney
08-10-2012, 10:32
Fiyat iyse alınır vede temiz yapılmışsa araç.

akıncı
08-10-2012, 10:40
honda civic var 2003 vtec2 traversten vurmuşlar airbag açmış pert kaydı var 1 yıldır kullanıyorum sorunsuz bıçımde çokta memnunum baktım işime geldı aldım,bazılarındada taklalı değişmeyen yerı yok ama pert kaydı yok satılıyor, bende yenı ılana koydum belırttım durumu normale gore satılması yavaşlıyor tabıkı

DOHC
08-10-2012, 10:44
Sağlam kazalı arabada, rot ayarının tutması yürüyen aksamın düzgünlüğü için yeterli sebep midir?

d16y4
08-10-2012, 10:47
minik bir hasardan airbagleri açılmış pert araçlar oluyor o araçlar alınır tabi 8-10 sene binilecekse sadece kaskoda sigortada sıkıntı olur

yasin_oguz
08-10-2012, 10:49
Ne kadar düzgün toplansa da pert kaydı var dendiğinde insanlar kendini geri çekiyor. Şuan araç alırken bile lokal boyalı dendiğinde insanlar başka araçlara yöneliyor. Çok uyguna alacaksın satarkende uyguna satacaksın ancak

h.guroglu
08-10-2012, 19:38
ben sadece sağ ön çamurluk sağ ön far ön tampon ve kaput hasarından dolayı pert olan araç biliyorum ki kuleler sapa sağlam

darkmoon
08-10-2012, 19:47
2008 patriot 2.0 crdi limited jeepi araç yan yatmış takla bile atmamış aracın sağ direk ve tavanın yumruk içi kadar bir kısmı çökmüş o kadar.. çalışır yürür vaziyette en ufak bir sıkıntısı yok aracın kaportada motorda.. içerde tek yolcu airbagi patlamış ön camda çatlamış o kadar ama motorunda yürüründe en ufak bir arıza sıkıntı yok aracı perte çıkarmışlardı o halde 30 bin tlye sattılar alanda en fazla 3-4 bin tl masraf yapar biner.. aracın piyasa değeri 50 bin tl.

Tahir
08-10-2012, 19:49
Şahsi fikrim pert araba alınırken fiyat uygun olsa da 'satarken aldığım fiyata satarım' diye düşünmemek lazım.Ne olursa olsun bir kere o damga yendiyse satış süreci içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

Silence45
08-10-2012, 21:47
Herkese teşekkür ederim cevapları için.Her ne kadar uzun süre binecek olsamda her türlü satarken sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum.Vazgeçtim.

M.A.D
30-11-2012, 18:10
güncel çekeyim konuya, pert kayıtlı bi araç var , ön soldan girmiş biyere, fakat pertlik bi durum yok , airbag açtığı için expertiz pert kaydını geçirmiş, aracın yamuk yumuk hiçbiyeri yok , piyasası 25 binlira, bu araç 20.000lira, sizce alınır mı ? piyasası bayağı olan bi araba...

Nightfish
30-11-2012, 18:13
5.000 lira için ben o riske girmezdim. 2. elde satarken bekleyeceğin süre o 5.000 liralık karı fazlasıyla geri ödetir.

Met
30-11-2012, 18:14
Ömürlük binecem, satmıcam dersen mantıklı ama yarın bigün satarım, satıcam dersen çok zorlanırsın.

muratburunce
30-11-2012, 18:14
ewet 5000 tl için girilecek risk değil bencede...

M.A.D
30-11-2012, 18:21
yani arabanın pertlik hiçbi durumu yok sadece airbag açtığı için perte çıkarılmış, sırf o "kayıt" mı beni sıkıntıya sokar diyorsunuz :(

kelalper
30-11-2012, 18:24
5.000 lira için ben o riske girmezdim. 2. elde satarken bekleyeceğin süre o 5.000 liralık karı fazlasıyla geri ödetir.

Öyle bir faiz veren banka varsa söyle ben hemen bütün evi arabayı satıp ne varsa oraya yatıriim. 1-2 ayda %30 kazanırım demek ki. 15 liralık arabayı 10 a satmak için beklerken 2 ayda 15 bin lira 5 bin lira getirecek vaay be.

Nightfish
30-11-2012, 18:27
Öyle bir faiz veren banka varsa söyle ben hemen bütün evi arabayı satıp ne varsa oraya yatıriim. 1-2 ayda %30 kazanırım demek ki. 15 liralık arabayı 10 a satmak için beklerken 2 ayda 15 bin lira 5 bin lira getirecek vaay be.

Abi sanırsam ne demek istediğimi anlamadın ?

Alırken 5.000 ucuza alırsın ancak pert kayıtlı olduğu için her ne kadar piyasası da olsa o kayıt yüzünden normalde satılacak sürenin en az 2 katı sürede satacaksın. Ki bi yerden sonra bıkkınlık geliyor, satılsın diye bi dünya da indirim yaparak satıyorsun.

Bu amaçla yazmıştım da, süper banka hesabını gerektirecek bi cevap neden geldi anlayamadım.

kelalper
30-11-2012, 18:27
Arabadan kar ederim diye düşünüyorsan alma. Aldığın fiyat piyasadan ucuzsa al ama bil ki satarkende o fiyata satacaksın. Şasede bişey yoksa ki o da rot ayarında ortaya çıkar bakarsın ona göre alırsın. Satarkende aynı şekilde gösterip satarsın.

Osman Bahadır
30-11-2012, 18:29
yani arabanın pertlik hiçbi durumu yok sadece airbag açtığı için perte çıkarılmış, sırf o "kayıt" mı beni sıkıntıya sokar diyorsunuz :(

Pertlik bir durumu olmayan araba pert edilmez. Pertse perttir.

Hava yastığı açılınca araba doğrudan pert olur diye birşey yok. Eğer tamir maliyeti düşükse ve aracın bütünlük ve güvenliği bozacak bir durum yoksa araç tamir edilir. Aracın bütünlüğünü bozacak veya tamiri mümkün veya emniyetli yapılamayacak derecede hasarlıysa veya tamir maliyeti yüksekse araç pert edilir.

Hasarı şu anki tamir edilmiş haliyle incelediğin için net olarak göremiyor olabilirsin. Belki şasisi kaynaklı? Belki yerine bile getiremediler, öylece giydirdiler... Ne pertten toplanıp tek parça boyalı diye satılan, tablası yerine gelmediği için kaynakla ek yapılan veya tablası kesilerek takılan arabalar var. Baksan dışarıdan kaporta çizgileri çok düzgün... Ama gel bir de içini gör...

hddsheriff
30-11-2012, 18:29
anadolu sigortadan defalarca pert araba aldık yaptık sattık. Zarar etmedik üstüne para bile kazandık. Satarkende zorlanmadık açıkçası.

kelalper
30-11-2012, 18:30
Abi sanırsam ne demek istediğimi anlamadın ?

Alırken 5.000 ucuza alırsın ancak pert kayıtlı olduğu için her ne kadar piyasası da olsa o kayıt yüzünden normalde satılacak sürenin en az 2 katı sürede satacaksın. Ki bi yerden sonra bıkkınlık geliyor, satılsın diye bi dünya da indirim yaparak satıyorsun.

Bu amaçla yazmıştım da, süper banka hesabını gerektirecek bi cevap neden geldi anlayamadım.

Yatırım amaçlı aldıysan dediğin doğru ama kimse ticaretini yapmıyorsa paraya sıkışıpta satmıyorsa düşük fiyata aldıysan en kötü aldığın fiyata satarsın. Bugün cillop gibi arabayı satarrken bile karşındaki paraya sıkıştığını anlasın vampir kesilip bedavaya almak ister. Bu millet öyle bi çuval tuz ver bedava diye onu bile yer.

life is life
30-11-2012, 18:30
2008 model 75.000 km de manuel boyasız 1.4 getzi geçen hafta 15000 verdik.. Aciliyetten bu paraya verdik. Piyasasıda max 17000 lira zaten. Bence değmez 13000 pert almaya :icon_tup:

Nightfish
30-11-2012, 18:31
Abi sen söyleyebilir misin 1 hafta sonra asla paraya sıkışmayacağım, başıma bir şey gelmeyecek diye ? Aramızda kaç kişi var acil bi durumda arabasını satarak para kaynağı olarak görmeyecek ?

Kimse direkt olarak yatırımı düşünmese de araç alımlarında mutlaka dolaylı yoldan yatırım olarak görme var.

ycLbLgn
30-11-2012, 18:33

bende aynı görüşteyim :)

kelalper
30-11-2012, 18:35
Abi sen söyleyebilir misin 1 hafta sonra asla paraya sıkışmayacağım, başıma bir şey gelmeyecek diye ? Aramızda kaç kişi var acil bi durumda arabasını satarak para kaynağı olarak görmeyecek ?

Kimse direkt olarak yatırımı düşünmese de araç alımlarında mutlaka dolaylı yoldan yatırım olarak görme var.

Bende diyorum ki öyle bir durumda ne olursa olsun zaten ucuza vereceksin. Pırlanta gibi de olsa ucuza vereceksin mecburen. Arabnın piyasa değeri 15 diyelim sen gittin 10 a aldın. 15 den satmaya kalkarsan satamazsın. Git oraya 11 yaz kesin bir sürü adam arar bir taneside alır. İlla o modeli istiyordur parasıda ona çıkışıyordur 10 a verirsin pazarlıkla.

Nightfish
30-11-2012, 18:37
Abi tamam da sen de benim dediğime gelmişsin zaten. Acil paraya sıkıştığında bi normal ilan var bi de pert kayıtlı ilan var. Diyecekler sana alet zaten pert kayıtlı, sen de aciliyet var diye iyice öldüreceksin, başta piyasadan 5.000 lira ucuza almış olman bişi ifade etmeyecek çünkü satarken ettiğin zarar amorti edecek o karı.

hddsheriff
30-11-2012, 18:44
Abi tamam da sen de benim dediğime gelmişsin zaten. Acil paraya sıkıştığında bi normal ilan var bi de pert kayıtlı ilan var. Diyecekler sana alet zaten pert kayıtlı, sen de aciliyet var diye iyice öldüreceksin, başta piyasadan 5.000 lira ucuza almış olman bişi ifade etmeyecek çünkü satarken ettiğin zarar amorti edecek o karı.

pert kayıtsız arabaları öldürmüyorlarmış gibi yazmışsın. 15 bin yazarsın adam 10 bin vereyim diye mesaj atar. Pert kayıtlı olsa ne yazar olmasa ne yazar.

Nightfish
30-11-2012, 18:46
Normalleri öldürmüyorlar demiyorum ki, pert kaydı olunca daha çok öldürüyorlar diyorum.

hddsheriff
30-11-2012, 18:48
Normalleri öldürmüyorlar demiyorum ki, pert kaydı olunca daha çok öldürüyorlar diyorum.

fark etmiyor diyorum bende pert veya değil adam direk 5 bin altına fiyat veriyor.

life is life
30-11-2012, 18:54
fark etmiyor diyorum bende pert veya değil adam direk 5 bin altına fiyat veriyor.

60 , 70 bin fiyatı olan bir araca 5 bin altına fiyat verilebilirde , 15, 20 bin fiyatı olan aracada 5 bin altına fiyat veren adamı bozarım şahsen..

lethaldoze
30-11-2012, 18:58
Pen aldım. İş içimnb kullanıyoryum fkat çok titizim arac konusunda. Evet hiçbirşeyi olmayan aracı perte ayırıyorlar. Bizzat benim aracımda gördüm. Ahbabım olan 3 ayrı ustaya gösterdim tam not aldı sonra peret olduğunu söyledim inanmadı tekrar kontrol ettiler yok bişey dediler. Tesadüf eski plakadan eski sahibini buldum oda söyledi bi tampon gitmişti dedi.
-ustaların hiçbir çıkarı yok araba başka yerden alındı niye yalan söylesinler ki ahbaplarım.
-eski sahibi satmış gitmiş niye yalan söylesin ki çok samimi geldi bana. bunlara inanarak aldım bende
Şuan çok memnunum ve hiç sıkıntısını görmedim ok gibi araba. Yalnız kasko dert oluyo o gerçek bide satarken belki sorun olur...
yani pert ama nasıl pertt önemli bence...

hddsheriff
30-11-2012, 18:58
60 , 70 bin fiyatı olan bir araca 5 bin altına fiyat verilebilirde , 15, 20 bin fiyatı olan aracada 5 bin altına fiyat veren adamı bozarım şahsen..

70 bin tl lik bir ilan ver bak ne teklifler geliyor.

TigeR
30-11-2012, 19:06
satarken sıkıntılı olur düzgün yapılmamışsa sıkıntılı olur bence alma

life is life
30-11-2012, 19:07
70 bin tl lik bir ilan ver bak ne teklifler geliyor.

Bir aracın üzerindeki pazarlık payı olarak bırakılan miktar az çok bellidir.. 70 bin değeri olan bi aracada hadi olsa olsa 5 bin altı bir teklif gelir diyorum. Bu araca kalkıp 60 lira 55 lira teklif edenide bozarım diyorum. Bir çok arabam oldu bu zamana kadar , satarken hiç pazarlık konusunda sıkıntı yaşamadım :icon_tup:

hddsheriff
30-11-2012, 19:12
Bir aracın üzerindeki pazarlık payı olarak bırakılan miktar az çok bellidir.. 70 bin değeri olan bi aracada hadi olsa olsa 5 bin altı bir teklif gelir diyorum. Bu araca kalkıp 60 lira 55 lira teklif edenide bozarım diyorum. Bir çok arabam oldu bu zamana kadar , satarken hiç pazarlık konusunda sıkıntı yaşamadım :icon_tup:

bu dediğiniz makul ve mantıklı insanların alışverişi için geçerli. O kadar çok çakal var ki ilan vermeye korkar olduk onu anlatmaya çalışıyorum.

atıyorum 70 bin tl lik bir araç ilanınız var 67-68 e vermeyi düşünüyorsunuz. Her gün n az 2 mesaj gelir "50 nakit vereyim" " sorunsuzsa 55 vereyim" diye. At , kat , tarla takaslarını saymıyorum bile :D

Sinan
30-11-2012, 19:13
evlat edinmek gibi bisey :)

Emre İlbi
30-11-2012, 19:19
Sayısı az olan özel araçlar için sorun olmazdı alırdım,
ancak Getz gibi bir araçta bırak pert kaydını boyayı bile takıntı ederim :)

life is life
30-11-2012, 19:22
bu dediğiniz makul ve mantıklı insanların alışverişi için geçerli. O kadar çok çakal var ki ilan vermeye korkar olduk onu anlatmaya çalışıyorum.

atıyorum 70 bin tl lik bir araç ilanınız var 67-68 e vermeyi düşünüyorsunuz. Her gün n az 2 mesaj gelir "50 nakit vereyim" " sorunsuzsa 55 vereyim" diye. At , kat , tarla takaslarını saymıyorum bile :D

Piyasası 20 li rakamlar eden araca 35 bin ilan açan kişiye uçma mesajı vermek için teklif edilebilinir ancak.. Başka bir mantığı yok :)

delyyy
30-11-2012, 19:23
Kusura bakmayın ama bilen de yazmış bilmeyen de..

2 tane pert araba alıp sattık bugüne kadar.. Bunun yanında da sayamayacağım kadar hasarlı araba alıp sattık bu işin en güzel zamanlarında..

Biri Getz'di. 10 liraya alıp 14.500 e sattık. Diğeri Transporter, 12ye alıp 17ye sattık. Satarken de adamlara dedik perti var diye. Adam beğendi, işine geldi, aldı, gitti.

Kazalı alıp topladığımız arabaları piyasanın üzerinde sattığımız bile oldu.. Hepsine de söyledik hasarlarının olduğunu..

Pert veya kazalı arabayı da savunmuyorum şu an, yanlış anlaşılmasın..
Bi hatam varsa da affola..

Parsia
30-11-2012, 19:31
valla öyle umutsuz yorumlar varki :D bi an bende mi sıkıntı var çok mu iyimserim dedim. 1-2 sene boyunca araba aldım sattım, 3 tane pert araba 2 tane de çekme belgeli geçti elimden. bizzat kendim toplattım sattım. piyasanın altına sattım, kendimde piyasanın çok altında almıştım zaten. satarken de üstüne basa basa söyledim hep, parasına göre araba kardeşim işine geliyorsa al, gelmiyorsa illaki alan bulunur. ha sağlam arabaları 2 günde sattığım da oldu. en kötüsü 1 ay sürdü pertte. albeaydı. alan vatandaş araçtan anlamıyordu fakat anlattım ne var ne yok. böyle böyle ben toplattım yaptım ettim 1 aydır da kendim biniyorum diye. adam dürüst bir arkadaşsın eyvallah dedi ama bi de servise göstermek istiyorum dedi. dedim bana uyar, ben söyleyeceğimi söyledim. eksik yok. gittik servise, kardeşi mi tanıdığı mı ne varmış vatandaşın, 2 tane usta geldiler baktılar sağına soluna, servis geçmişine falan baktılar, dediler bunda sadece ön tampon değişmiş başka da bir şey yok. halbuki sağ iki kapı falan değişmişti, direk çekilmişti vs. kozmetik olarak çok da iyi değildi araba ama taksi çıkması gibi de durmuyordu tabiki. vatandaş geldi ben arabayı alıyorum kardeşim dedi, dedim abi sen bilirsin, günahı vebali benim boynuma değil artık, benden çıktı dedim. tamam kardeşim eyvallah sen dürüst davrandın ama servis böyle diyor gördün dedi. peki dedim benim işime gelir, sattım o gün öğleden sonra. velhasıl, her kör bir malın kör bir alıcısı vardır. belki elde biraz fazla durur ama piyasada tutulan bir araçsa, her türlü satılır.

life is life
30-11-2012, 19:31
Kusura bakmayın ama bilen de yazmış bilmeyen de..

2 tane pert araba alıp sattık bugüne kadar.. Bunun yanında da sayamayacağım kadar hasarlı araba alıp sattık bu işin en güzel zamanlarında..

Biri Getz'di. 10 liraya alıp 14.500 e sattık. Diğeri Transporter, 12ye alıp 17ye sattık. Satarken de adamlara dedik perti var diye. Adam beğendi, işine geldi, aldı, gitti.

Kazalı alıp topladığımız arabaları piyasanın üzerinde sattığımız bile oldu.. Hepsine de söyledik hasarlarının olduğunu..

Pert veya kazalı arabayı da savunmuyorum şu an, yanlış anlaşılmasın..
Bi hatam varsa da affola..

Amaç aldığın arabaya binmek ise , temizini piyasada pert kaydı olandan 3 ,4 bin fazlasına almak varken değer mi ona karar vermek lazım. :icon_tup:.

delyyy
30-11-2012, 19:35
Ben alırım şahsen, satarken de aldığım paraya satarım...

Tuncay
30-11-2012, 19:36
Her turlu alirim fiyati uygunsa

desibel
30-11-2012, 22:15
ben aldım piyasasından yaklaşık 6-7 bin tl ucuza hemde piyasadakiler 50-60 bindeyken benim araç 14 bindeydi iyiki almışım

Sert@ç
30-11-2012, 22:22
Pert var pert var benim eski pert leonum gibi pert olmuşsa alınır yıllarca sorunsuz kullanılır
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/121937-20-tfsi-proje-araci.html

Yigit-Y
30-11-2012, 22:24
Fiyatı makul ise neden alınmasın pert araba :)

Ludacris
30-11-2012, 22:27
Soruyu sordugun forum buna uygun degil.
Burda 98 model 2 camurluk boyali arac pert olarak gecer bide hande degil bu
ep3 olsun 3 parca olsun fitenk candir.

Y.Emre
30-11-2012, 22:29
Pert araba işi birazda sigorta şirketindeki, servislerdeki adamlara hatta acente sahibiyle araç sahibinin muhabbet durumuna bile bakıyor.

Bizzat şahit oldum, sadece eğilmiş kaput, kırılmış bir ön tampon, birde kırılmış bi far olan bi aracı perte ayırdılar. Servisteki adamların biriside 'pert' halde aldı yaptı bi güzelde bindi aylarca.

Ayrıca acente sahibiyle aran iyiyse, kaza durumunda kendisi bile soruyor "abi ne yaptırayım arabanı ?" diye. Hani istersen serviste istediğin gibi tamir etsinler istersen perte ayırıp yeni araba/yada arabanın parasını verelim diye.