PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Msupra ( E36 M3 with Supra Engine )

Tholl-ga
25-03-2008, 19:37
http://i232.photobucket.com/albums/ee73/tholl-ga/msupra/msupra2.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o273/yiitatilla/DSC01212-1.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee73/tholl-ga/msupra/msupra4.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee73/tholl-ga/msupra/msupra3.jpg

http://i220.photobucket.com/albums/dd169/rugzo/msupra/DSCF5112.jpg

http://i220.photobucket.com/albums/dd169/rugzo/msupra/DSCF5010.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o273/yiitatilla/DSC01210.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o273/yiitatilla/DSC01216.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o273/yiitatilla/DSC01211.jpg

Hks 272 Cams
Hks Cam Gears
Ferrea Valves
Ferrra Valve Locks
Brain crower Valve Springs and Retainers
Precision Pt71 Turbo
Greddy Intake Manifold
90mm TB
4" Exhaust system
Forged pistons
Titanium Rods
Coated Bearings
Modified Oil Pump
SP Billet Tensioner
AeroMotive A1000 Fuel Pump
2x wallbro fuel pump
AeroMotive Fuel Regulator
Surge Tank
Bosch 1200cc injectors
Hks Fuel Rail
-10AN Fuel lines
Nx Nos
Co2 Sprey kit
Crank pulley
TIAL 44mm WG
ARP Head Studs
RPS twin Carbon Clutch
ARP main Studs
Greddy Pulley kit
Greddy oil Catch Can
Hks DLI
Hks EVC 5
Hks Racing Blow Off
AEM Engine Managment System
AEM 3.5 bar Map sensor
AEM injector Driver
AEM intake Temp Sensor
Custom BellHousing
Custom Diff
custom Axles
Custom Shaft

Aem EMs Mapped by Oz`( DRECU )
Engine Built by YILdIRIM MotorSport

Germanian
11-05-2010, 03:27
msupraya diyecek laf yok gerçekten .. kilometre taşıdır bence türkiyede..

bu arada ön jantların markası nedir acaba?

keskin KT4...

ulasoztas1
11-05-2010, 09:47
körfezde izleme fırsatım olmuştu yapılan en iyi projelerden biri bence...

ferhat-a
11-05-2010, 09:50
Güzel Ülkemizin yapı taşlarından
maşallah Allah nazardan korusun

öncel
11-05-2010, 09:54
konyaya geliyosa bizde canlı canlı görürüz artık

KingoAtmo
11-05-2010, 13:36
msupra reloaded olmuş :)
elinize sağlık ...

Ek.Civic_Spoon
11-05-2010, 13:37
severek izliyoruz ve izlemeye deam edicez..:)

ErmanArseven
11-05-2010, 13:41
swap center kalabalık geliyor bu sene msupranında turbosu büyültülmüş keyifli bir yarıs olucak bu sene Allahın izniyle :)

Bluttbeton
11-05-2010, 14:28
Maaşallah ...

iso335
15-05-2010, 02:50
şuan gerçekten çok hızlı gerçekten anlayamazsın binmen lazım anlatamam binmen lazım

mig
15-05-2010, 19:00
şuan gerçekten çok hızlı gerçekten anlayamazsın binmen lazım anlatamam binmen lazım

abi beni bi gezdirmedin daha valla dariliyorum :D

Oz`
13-06-2010, 17:18
hala 3 litre :)
Gtx4202 Var üstnde Sorunsuzca yürüyor

AşkınS.
13-06-2010, 17:23
Canlı göremeden ölmek istemedigim bi makina :)

senna
14-06-2010, 08:30
hala 3 litre :)
Gtx4202 Var üstnde Sorunsuzca yürüyor

o housing şansa geldi yeminle:)

vtecburhan
14-06-2010, 08:45
maaşallah cok guzel bır makıne

yılmaz7
01-07-2010, 15:19
abi hastalık sebebi bi araba bunun içinde insanın bugüne kadar tatmadığı bi duygu vardır :)

Selcuk_RoL
01-07-2010, 15:24
Msupra:icon_tup:

MRC
01-07-2010, 15:32
maşallah maşallah:icon_tup:

E30///M3
01-07-2010, 15:44
hadiii bekliyoz pazara Konya ya...:icon_tup:

oğuzk
01-07-2010, 17:17

inanmıyorum binmem lazım :D :D

BocuQ
02-07-2010, 03:07
Bende çok merak ediyorum binmek isterdim..
eğer askere gitmeden ankaraya yolum düşerse mutlaka uğrayip aracı incelicem.. tahmini güç ne bellimi ?

DENON
02-07-2010, 07:40
kanat tak uçsun körfezde görmüştüm :D

swat42
02-07-2010, 22:27
malesef konyay gelmiyomuş bu sene zor göürüz gibi

cht2424
02-07-2010, 23:22
masallah kazasız belasız

onur_S
03-07-2010, 00:54
merak ettiğim bir araç fakat ısrar etseniz binmem(saçmaladım) güzeli uzaktan sevelim. :)

1JZ
19-07-2010, 17:58
2JZ den çıkma parçalara muşterı var satarsanız.
piston, kol, emme manifold,

SupraTR
27-07-2010, 20:52
Yakisir adasima... Msupra'nin zamaninda Türkiyede gerceklesmesi cok önemliydi... nerden baksan GSnin Uefa Kupasini almasi kadar reklami var Türkiyeye :D

Yanliz Modifiye listesinde gözüme Titanium Rods carpti... Titanium Piston Kollari kastedilmiyor herhalde, Titanium magzemesi olan Kollar F1'de kullaniliyor ama asaga yukari her yarisdan sonra Motor zaten asaga alindigi icin.

jdmperfect
28-07-2010, 12:39
lastik kokusu burnuma geliyor halaaa

senna
28-07-2010, 12:42
Yakisir adasima... Msupra'nin zamaninda Türkiyede gerceklesmesi cok önemliydi... nerden baksan GSnin Uefa Kupasini almasi kadar reklami var Türkiyeye :D

Yanliz Modifiye listesinde gözüme Titanium Rods carpti... Titanium Piston Kollari kastedilmiyor herhalde, Titanium magzemesi olan Kollar F1'de kullaniliyor ama asaga yukari her yarisdan sonra Motor zaten asaga alindigi icin.

ti kollar o kadar zayıf değil

SupraTR
28-07-2010, 16:27
ti kollar o kadar zayıf değil

sorun zayifligi degil aslinda, titan degisik demir yapilari ile sürtününce cabuk tükeniyor(gerci piston ve krank bölümünde uygulanan kaplamalar var ama onlarda uzun ömürlügü degilde daha yakin zamanlara kadar).
benim tanidigim en uzun ömürlü titan pistonkollari(pankl) 3-4000Km'de bir degismesi gerekiyor, kol basina 1500€ civarinda... agarlik kazanci normal h-beam'e göre -200gram. Msupra'da hangileri kullaniliyor bir fikrin varmi senna?

senna
28-07-2010, 16:32
marka model veremem yalnız titanyum kol düşündüğün kadar kısa ömürlü değil cidden aluminyum kolla bile 50k kmleri görenler var ti kolun maliyeti fazla olduğu için çok kullanan tabi yok ama 20 30k kmleri görebnleri biliyorum hatta seri üretim olarak bi motorda çıkıyordu ama markayı unuttum cidden

kol başına 1500 euro yok biraz pahalı yazmışsın:) daha ucuz aslında pankl dediğini carrillo olarak düşünerek yazıyorum

B.Aktepe
28-07-2010, 16:33
nsx te var c30a.

SupraTR
28-07-2010, 16:53
marka model veremem yalnız titanyum kol düşündüğün kadar kısa ömürlü değil cidden aluminyum kolla bile 50k kmleri görenler var ti kolun maliyeti fazla olduğu için çok kullanan tabi yok ama 20 30k kmleri görebnleri biliyorum hatta seri üretim olarak bi motorda çıkıyordu ama markayı unuttum cidden

kol başına 1500 euro yok biraz pahalı yazmışsın:) daha ucuz aslında pankl dediğini carrillo olarak düşünerek yazıyorum

Aluminium Kollar Mahle'nin var, ama Aluminium karisimi olarak biliyorum onlari yoksa Aluminium 660derecede erimeye basliyor zaten...
Acikcasi 20-30k gören titan daha duymamistim, daha detayli bilgi verirsen sevinirim...
2jzgte icin bide Crower Titanumlari (http://www.atomicspeedware.com/2jzgtebillettitaniumrods.aspx) biliyorum, onlar daha ucuz, ona görede kalitesi var.
Carrillo'nun Titaniumu yok, enazindan 2jz icin duymadim, pankl'dan(carrillo'nun yeni sahibi) özel üretim yaptirma imkani var oda dedigim fiyatlarda :)

mitsubishi_boy
28-07-2010, 17:03
Titan 3-4 K'da gitmez be bro, yanlışın var:)
Çok daha sağlam.

Vallahi mükemmel makine. Gururla bahsediyorum MSupra'dan yurtdışında:)

senna
28-07-2010, 17:04
Aluminium Kollar Mahle'nin var, ama Aluminium karisimi olarak biliyorum onlari yoksa Aluminium 660derecede erimeye basliyor zaten...
Acikcasi 20-30k gören titan daha duymamistim, daha detayli bilgi verirsen sevinirim...
2jzgte icin bide Crower Titanumlari (http://www.atomicspeedware.com/2jzgtebillettitaniumrods.aspx) biliyorum, onlar daha ucuz, ona görede kalitesi var.
Carrillo'nun Titaniumu yok, enazindan 2jz icin duymadim, pankl'dan(carrillo'nun yeni sahibi) özel üretim yaptirma imkani var oda dedigim fiyatlarda :)

aluminyum kol grp groden r&r baya bi markanın var belli bir güç oranından sonra özellikle yatak aşınmasının ve güçten dolayı önüne geçmek için aluminyum kullanmak gerekiyor kesit oranı çelik alaşımlı kollara nazaran daha iyi detonasyona karşı vs dayanımı daha iyi derken daha iyi tolere edebiliyor.660 derece de eriyebilir yalnız eğer silindir başına 300-400hpleri zorluyorsan al kol gerekli bana göre kullanmak gerekir.

20-30k km titanyum kol kaynakları falan evdeki pcmdeydi bulduğumda atarım titanyum kol silindir başına 200 250hp için(bu güçler 2jz ve bi kaç motor için yazıyorum) güzel bir seçenek bence devirlenmesi eğer uygun elemanlarda varsa çok güzel

carrillonun titanyumu var pankl dediğin sanırım senin arrow ti kollar carrillo var pauter var crower var bir kaç marka daha var ti kol yapan 2jzye tabi fiyatlar birazcık pahalı:)

SupraTR
28-07-2010, 17:28
aluminyum kol grp groden r&r baya bi markanın var belli bir güç oranından sonra özellikle yatak aşınmasının ve güçten dolayı önüne geçmek için aluminyum kullanmak gerekiyor kesit oranı çelik alaşımlı kollara nazaran daha iyi detonasyona karşı vs dayanımı daha iyi derken daha iyi tolere edebiliyor.660 derece de eriyebilir yalnız eğer silindir başına 300-400hpleri zorluyorsan al kol gerekli bana göre kullanmak gerekir.:)

Yok üstad, Aluminium bana yaramaz veya genel olarak yüksek turlara ihtiyaci olanlara yaramaz, üretici firmalari 7000turu gecmeyinz gerisine garanti yok diyorlar:D
Aluminium ayni zamanda asiri isida formunu degistrebiliyor, heleki 300-400hp kol basina biraz zor usta.

20-30k km titanyum kol kaynakları falan evdeki pcmdeydi bulduğumda atarım titanyum kol silindir başına 200 250hp için(bu güçler 2jz ve bi kaç motor için yazıyorum) güzel bir seçenek bence devirlenmesi eğer uygun elemanlarda varsa çok güzel

carrillonun titanyumu var pankl dediğin sanırım senin arrow ti kollar carrillo var pauter var crower var bir kaç marka daha var ti kol yapan 2jzye tabi fiyatlar birazcık pahalı:)

Titanium hakindaki bilgilerini bekliyorum, 20.000kmden emin olabilirsem, almaya deger, bana nerden baksan 5-6sene gider:)

senna
28-07-2010, 17:31
Yok üstad, Aluminium bana yaramaz veya genel olarak yüksek turlara ihtiyaci olanlara yaramaz, üretici firmalari 7000turu gecmeyinz gerisine garanti yok diyorlar:D
Aluminium ayni zamanda asiri isida formunu degistrebiliyor, heleki 300-400hp kol basina biraz zor usta.

Titanium hakindaki bilgilerini bekliyorum, 20.000kmden emin olabilirsem, almaya deger, bana nerden baksan 5-6sene gider:)

drag koşan yaklaşık 2000 2100hp olup 9 10 dönen makinelerin hepsine al kol var 2jz içşin konuşuyorum 7k çok çok düşük stok kol kullansın onlar:D

al kolla 80 90 psi methanolle basıp 10 11 dönenler mevcut titanın scion vs aklıma gelenler eski makineleri söylemiyorum bile scranton brother vs vs

bu dediklerim tabi 40 passte bi kol atan adamlar diğer türlü aluminyum kolla uzun kmler yapanlar var cadde makinesi olarak
ne tip bi setup yapıcaksın bilmiyorum ama eğer imkan varsa carrillo yada titanyum alırım ben olsamda krankı hafifletip hafif volanla falan çok güzel olur bence

SupraTR
28-07-2010, 17:52
drag koşan yaklaşık 2000 2100hp olup 9 10 dönen makinelerin hepsine al kol var 2jz içşin konuşuyorum 7k çok çok düşük stok kol kullansın onlar:D

al kolla 80 90 psi methanolle basıp 10 11 dönenler mevcut titanın scion vs aklıma gelenler eski makineleri söylemiyorum bile scranton brother vs vs

bu dediklerim tabi 40 passte bi kol atan adamlar diğer türlü aluminyum kolla uzun kmler yapanlar var cadde makinesi olarak
ne tip bi setup yapıcaksın bilmiyorum ama eğer imkan varsa carrillo yada titanyum alırım ben olsamda krankı hafifletip hafif volanla falan çok güzel olur bence

Bilgilerin icin sagol, ben aslinda kendi stroker kitimi toparlamayi düsünüyordum. Krank'i Avusturalyada bir Firmadan alacaktim 86mmdan - 94mm Stroke'a ulasmak icin, 87mm Mahle Pistonlari ve Carrillo H-beam Pistonkolari.
Carrillo'lar burda, digerleri daha gelecek, Ems olarak yeni Aem2 elimde, 1260cc Lucas Injectörler var(10an cift Benzin girisi, 6an geri dönüs olacak), 2x BoschMotorsport 8bar Benzin Pompalari ivir zivir vs hepsi burda, Turbokit ve birde iyi bir debriaj'a ihtiyacim olacak, tabiki bide bol bol sabira...:D yakit olarak burda yakin civarimda E85 istasyonlari oludugundan, Superethanol kullanacagim, ona göre maplenecek :)
Bu Titanium isi simdi baya aklimi celdi, carrillo'lari satmak fazla sorun olmayacagindan titanium kollara gecmek iyi olurdu aslinda :)

senna
28-07-2010, 18:27
Bilgilerin icin sagol, ben aslinda kendi stroker kitimi toparlamayi düsünüyordum. Krank'i Avusturalyada bir Firmadan alacaktim 86mmdan - 94mm Stroke'a ulasmak icin, 87mm Mahle Pistonlari ve Carrillo H-beam Pistonkolari.
Carrillo'lar burda, digerleri daha gelecek, Ems olarak yeni Aem2 elimde, 1260cc Lucas Injectörler var(10an cift Benzin girisi, 6an geri dönüs olacak), 2x BoschMotorsport 8bar Benzin Pompalari ivir zivir vs hepsi burda, Turbokit ve birde iyi bir debriaj'a ihtiyacim olacak, tabiki bide bol bol sabira...:D yakit olarak burda yakin civarimda E85 istasyonlari oludugundan, Superethanol kullanacagim, ona göre maplenecek :)
Bu Titanium isi simdi baya aklimi celdi, carrillo'lari satmak fazla sorun olmayacagindan titanium kollara gecmek iyi olurdu aslinda :)

carrilloyu aldıysan satma dursun:)

mahle pistonu boşver custom cp yada custom cnc işin sonu

debriyaj os giken al derim ben olsam quad plate yada finliler nascardan çıkma tilton kullanıyorlar avustralyada hangi firma yapıyor krankı? malzeme nedir?

SupraTR
28-07-2010, 20:50
carrilloyu aldıysan satma dursun:)

mahle pistonu boşver custom cp yada custom cnc işin sonu

debriyaj os giken al derim ben olsam quad plate yada finliler nascardan çıkma tilton kullanıyorlar avustralyada hangi firma yapıyor krankı? malzeme nedir?

Tilton'nun Ömrü sonsuz ama onu alirsam, iki ay sonra Roberto Carlos gibi baldirlar olur bende...:D ayrica cok fazla ses yapiyor, kullanan Rumen bir arkadasdan biliyorum;)
OS gikende tavsiye edilmisti bana, bakalim daha halen tam olarak bir karara varmadim, herseyi 10kere düsünüp 1kere almak istiyorum, bu hafta 4inch hks carbon ti eksozu ismarladim, ilerdeki ulasmak istedigim hp suandaki kullandigim Tanabe HyperMedalion'dan cikmayacagi icin...:)

Mahle Konusuna gelince... bende sana kesin olarak tam tersini söyleyebilirim, JE veya CP Pistons'u birak Mahle'den sasma, ikisinide direk bire bir görüp bilgi edinme sansim oldugu icin biliyorum...:)

Krank'ida Gas'dan almayi düsünüyorum, onlar nerden aliyor/ürtetdiriyor bir fikrim yok Malzemesini Forged Billet 4340(almanca Chrom Molybdän deniyor, Türkcesini sen söyle:D)

senna
29-07-2010, 07:16
Tilton'nun Ömrü sonsuz ama onu alirsam, iki ay sonra Roberto Carlos gibi baldirlar olur bende...:D ayrica cok fazla ses yapiyor, kullanan Rumen bir arkadasdan biliyorum;)
OS gikende tavsiye edilmisti bana, bakalim daha halen tam olarak bir karara varmadim, herseyi 10kere düsünüp 1kere almak istiyorum, bu hafta 4inch hks carbon ti eksozu ismarladim, ilerdeki ulasmak istedigim hp suandaki kullandigim Tanabe HyperMedalion'dan cikmayacagi icin...:)

Mahle Konusuna gelince... bende sana kesin olarak tam tersini söyleyebilirim, JE veya CP Pistons'u birak Mahle'den sasma, ikisinide direk bire bir görüp bilgi edinme sansim oldugu icin biliyorum...:)

Krank'ida Gas'dan almayi düsünüyorum, onlar nerden aliyor/ürtetdiriyor bir fikrim yok Malzemesini Forged Billet 4340(almanca Chrom Molybdän deniyor, Türkcesini sen söyle:D)

tilton karbon hafif ama baya onunda ömrü biraz muamma

mahleyi biliyorum yalnız özellikle custom cpyi tek geçerim mahleye göre sağlamlık açısından

krankın malzemesi güzel güzel olur bencede ağırlık olarak ne durumda?

SupraTR
29-07-2010, 17:54
tilton karbon hafif ama baya onunda ömrü biraz muamma

mahleyi biliyorum yalnız özellikle custom cpyi tek geçerim mahleye göre sağlamlık açısından

krankın malzemesi güzel güzel olur bencede ağırlık olarak ne durumda?

tripple carbon 1500nm'a kadar ve üzerini bile kaldirabilecek kapasiteye sahib, ama cikardigi sesler insana iki günde kafayi yedirir, fiyatida baya tuzlu... o yüzden benim listemde degil ;)

mahle'ye gelecek olursak, cp'ye göre 20gram daha hafif ve oynama degerleri en azlarda, cp'den bu konuda daha iyi. cp tabi cok yaygin, mahleyi 2jzgte'de kullanan almanyada bir kisi taniyorum oda 1100rwhp yapiyor dünya kadar km devirdi sunana kadar bir sikayetini duymadim.

Krank orginal Kranka göre -6,5kiloluk avantaj sagliyacak.

senna
30-07-2010, 09:06
tripple carbon 1500nm'a kadar ve üzerini bile kaldirabilecek kapasiteye sahib, ama cikardigi sesler insana iki günde kafayi yedirir, fiyatida baya tuzlu... o yüzden benim listemde degil ;)

mahle'ye gelecek olursak, cp'ye göre 20gram daha hafif ve oynama degerleri en azlarda, cp'den bu konuda daha iyi. cp tabi cok yaygin, mahleyi 2jzgte'de kullanan almanyada bir kisi taniyorum oda 1100rwhp yapiyor dünya kadar km devirdi sunana kadar bir sikayetini duymadim.

Krank orginal Kranka göre -6,5kiloluk avantaj sagliyacak.

o ses güzel yaw hoşuma gidiyor benim:)

mahle ile hangi cpyi karşılaştırdığını bilmiyorum ama shelf cp değildi benim dediklerim

krank güzelmiş yaptrdığında konu açarsın mutlaka artık:)

kusura bakma, hakklisin konuyu biraz aldik götürdük, ama senna ustada bu islerden iyi anliyor, benim alanim sadece Supra oda 2,5sene önce almis olmamdan kaynaklaniyor:)
en iyisi biz msupraya geri dönelim, yoksa isin sonunda adasim kizacak Konumun icine etdiniz diye:D

benimde sadece supraydıda alamadım bi tane:D

Mustafa Birsesli
30-07-2010, 09:09
kusura bakma, hakklisin konuyu biraz aldik götürdük, ama senna ustada bu islerden iyi anliyor, benim alanim sadece Supra oda 2,5sene önce almis olmamdan kaynaklaniyor:)
en iyisi biz msupraya geri dönelim, yoksa isin sonunda adasim kizacak Konumun icine etdiniz diye:D

yoo aslında böyle muhabbetler süper zevkle okudum ;)