PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NOS için önerilen BUJİ...

FRG
25-03-2006, 21:59
arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce arabama NOS takıldı
ardından aldığım kişilerce orj. bujinin kaldıramıyacağı bir etken olduğundan
dayanmıyacağı ve kısa bir süre sonra yanacağı sölendi
marka modelini tam bilmediğim ve araştırmadan cahilce taktırdığım sadece hakkında universal olduğunu bildiğim bir buji takıldı
sonuc arabam siyah duman atıyor ve performansında benim hissettiğim bir kayıp var sorduğumda ustama ''BAŞKA''bir usta bunun bujilerden kaynaklandığını ve zararının fazla benzin olduğunu söledi..
şimdi değişmem gerek ama nasıl ne marka ve çeşit ne olmalı
şimdiden teşekkürler...

ARAC:fiat palio sporting 2003 model..
arabada unichip var ''etkisi olabilir diye yazyıyorum''.....

Oz`
26-03-2006, 00:20
şimdi ilk olrarka senin bugji soğukluğun gerekiyor Buji numaranın üstündeki 1 adet numara oluyor bu ona göre 1 yada bence 2 soğuk buji dediğimiz daha yüksek ısılara daha yüksek silindir içindeki patlamalara daha dayanabilicek nikel platinyum iridyum olarak değişir ama öncelikle dediğim gibi senin buji kodun gerekmekte

siyah duman atman arabanın olduğundan zengin çalıştığını gösterir olma nedenleri evet bujinin kötülüğü artık yeteri kadar işlevini görememesi bunun yanında benzin besincını arttırmış olabilirsin ve unichip ile benzini açmış avansı kısmış olman olasılığı çok yüksek ama öncelikle buji bulalım sana ondan sonra diğer seçenekleri gözden geçiririz

FRG
26-03-2006, 20:15
çok sağol özgüncüm...
ben yarın söküp bir bakıyım.....
''uni chip alt devirlerde avansı açıp benzini kısık olarak ,üst devirlerde ise tam tersi uygulanmış..
sence nos için ayrı bir yazılım gerektirir mi?...
çünkü benim arabam için gerekli firmalar istek olmadığı için üretim yapmıyorlar malesef..

Oz`
26-03-2006, 21:33
unichip ile ayarlanabilir hepsi

Future_King
26-03-2006, 21:57
en son savaş abi de başliodu unichip e nooldu? snra başkası aldı fln diye duydum dist. lugu?

TT_BOY
18-04-2006, 12:30
sanırım ayar yapamıyolarmış die biliyorum ama yannış olmasın

halilcakir
18-04-2006, 12:36
Galiba DA aldı distribütörlüğünü...