PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Görüş Kamerası Tavsiye?

Emre Akçay
08-10-2012, 21:15
Arkadaşlar öncelikle tampona takılan cinsten alacağım. Neden derseniz park sensörünü takarken tam ortayı onun için boş bırakmış usta. Ben plakalık aydınlatmasına istiyordum ama yapacak bişey yok. Sağlık olsun. İki model var kafamda. Biri ledli imiş. Ne kadar yanıyor işe yarıyor mu bilmiyorum. Diğeri ise normal park sensörü boyutunda. Led felan yok. Gece görüş özellikliymiş. Kullanan varsa yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

1- Ledli imiş. Led bozuluyor diyorlar bilemedim. Aydınlatması var mı gece görür müyüz?
GERİ VİTES KAMERASI GECE GÖRÜŞLÜ 8 LEDLİ renkli GittiGidiyor'da 65218389 (http://urun.gittigidiyor.com/garaj/geri-vites-kamerasi-gece-goruslu-8-ledli-renkli-65218389)

2- Bu normal sensör boyutunda. Daha hoş geldi gözüme.
GECE GÖRÜŞLÜ RENKLİ GERİ VİTES TAMPON KAMERASI GittiGidiyor'da 64736801 (http://urun.gittigidiyor.com/garaj/gece-goruslu-renkli-geri-vites-tampon-kamerasi-64736801)

darkmoon
08-10-2012, 21:17
2 numara daha iyi gibi bence biraz sensör havası var hem tamponda sırıtmaz hemde dikkat çekmez fazla..

Emre Akçay
08-10-2012, 21:18
2 numara daha iyi gibi bence biraz sensör havası var hem tamponda sırıtmaz hemde dikkat çekmez fazla..

Bende öyle düşündüm de. Görüş nasıl acaba? Gece - gündüz görüşü hangisinde iyidir acep?

darkmoon
08-10-2012, 21:21
ledlinin görüşü daha iyidir neticede ledleri var ama bence çokda dikkat çeker heleki geceleri..

Emre Akçay
08-10-2012, 21:33
ledlinin görüşü daha iyidir neticede ledleri var ama bence çokda dikkat çeker heleki geceleri..

İşe yarar mı ledler? Çin malı sonuçta bozulursa haybeden almış oluruz. :)

darkmoon
08-10-2012, 21:44
o kısmını bilemiyorum ama ben alıcak olsam sensörlü görünmlü olanı tercih ederdim hem görüntüsü diğer sensörlere uym sağlar hem tamponda çok dikkat çekmez bütünlük sağlar hemde diğerien göre gözüme daha kaliteli göründü nedense ama tercih tabiki senin..

Emre Akçay
08-10-2012, 21:46
o kısmını bilemiyorum ama ben alıcak olsam sensörlü görünmlü olanı tercih ederdim hem görüntüsü diğer sensörlere uym sağlar hem tamponda çok dikkat çekmez bütünlük sağlar hemde diğerien göre gözüme daha kaliteli göründü nedense ama tercih tabiki senin..

Çok teşekkür ederim. Sağolasın yorumların için. :)

Başka öneri var mıdır?

darkmoon
08-10-2012, 21:48
beklersen başkalarıda yorum yazar kesin :) belki farklı modeller önerirler. tamponda delik olmasaymış plakalığa takılanlar en güzeli aslında.

Emre Akçay
08-10-2012, 21:51
beklersen başkalarıda yorum yazar kesin :) belki farklı modeller önerirler. tamponda delik olmasaymış plakalığa takılanlar en güzeli aslında.

Tamponda delik yok aslında da. Sensörlerin aralıklıkları aynı değil. Ortaya ileride kamera takarım düşüncesiyle sensörlerin mesafelerini de yakın koymuş. Orta taraf geniş kalmış. Güzel durmamış.

Osman Bahadır
08-10-2012, 21:58
Ben zamanında o gece görüşlü, etrafı kızılötesi ledli olanından çinden doubledin alırken içine ücretsiz koydurmuştum :) Ama o bile gece zayıftı. Kızılötesi led olmayanından gece görüşü beklemeyin.

Geri görüş kamerasını arabam pert olana kadar kullandım. Şimdiki arabamda fabrikasyon park sensörü var, dıt dıt ötenden. İnan geri görüş kamerasından çok daha iyi. Zamanında boşuna delmişim, uğraşmışım o kadar. İstediğin kadar iyi de gösterenini taksan, kamera olmuyor. Ben sevememiştim. Şekil olsun diye yapacaksan birşey diyemem, ama büyük beklentilerle takma bence.

Emre Akçay
08-10-2012, 22:00
Ben zamanında o gece görüşlü, etrafı kızılötesi ledli olanından çinden doubledin alırken içine ücretsiz koydurmuştum :) Ama o bile gece zayıftı. Kızılötesi led olmayanından gece görüşü beklemeyin.

Geri görüş kamerasını arabam pert olana kadar kullandım. Şimdiki arabamda fabrikasyon park sensörü var, dıt dıt ötenden. İnan geri görüş kamerasından çok daha iyi. Zamanında boşuna delmişim, uğraşmışım o kadar. İstediğin kadar iyi de gösterenini taksan, kamera olmuyor. Ben sevememiştim. Şekil olsun diye yapacaksan birşey diyemem, ama büyük beklentilerle takma bence.

Pek bişey beklemiyorum abi de dediğim gibi tamponun ortası boş kaldı. Takmışken de biraz işe yarar bişey olsun diyorum. Normal park sensörü gibi olandan alayım madem. Diğerine güvenemedim ledlerin aydınlatması pek iyi değil gibi yorumlar okudum çünkü. Gerek yok o zaman.

darkmoon
08-10-2012, 22:02
plakalığa takılanlar iyi bizim sorentoda var plakalık ampülünün olduğu kısımda bende ebaydan aldım 15 dolara ışık olarak plakalığın ışığını kullanıyor geceleri görüntüsü fena değil gösteriyor yani..

Osman Bahadır
08-10-2012, 22:03
Pek bişey beklemiyorum abi de dediğim gibi tamponun ortası boş kaldı. Takmışken de biraz işe yarar bişey olsun diyorum. Normal park sensörü gibi olandan alayım madem. Diğerine güvenemedim ledlerin aydınlatması pek iyi değil gibi yorumlar okudum çünkü. Gerek yok o zaman.

Oynatacak halihazırda monteli doubledin vb cihazın varsa, ilave bir masrafın olmayacak, sadece kamera alacaksan takılabilir. 50 liraymış, birşey de değil hani.

Emre Akçay
08-10-2012, 22:21
Oynatacak halihazırda monteli doubledin vb cihazın varsa, ilave bir masrafın olmayacak, sadece kamera alacaksan takılabilir. 50 liraymış, birşey de değil hani.

Double var. Masraflık birşey yok ya biraz güzel göstersin yeter.

S.Özcan
08-10-2012, 23:05
bende ledsizi var karanlıkta hiçbirşey görünmüyor

Sam
16-10-2012, 08:17
Bende double'la beraber infrared kamera taktırdım 1. linktekinden gece gündüz gayet güzel gösteriyor.Tek kusuru arkada fazla ışık olunca yani araba farı kameraya vurunca görüntü bozuluyor biraz.O da sıkıntı değil...

Gündüz görüntüsü
http://i.imgur.com/awyV5.jpg

http://i.imgur.com/Far6f.jpg

individual
16-10-2012, 08:39
toyota prius bende 2 hafta kaldı 2010 modeldi sanırım.Standart olarak geri görüş kamera sistemi ve ses uyarı sistemi vardı.yanlız 2 kez kameraya baktım o kadar hiç ihtiyaç hissetmedim.vw de birde minide denk gelmişti sanırım park olayında şu tarzda grafikli veren sistemler daha iyi bir çözüm üretiyor bence :)

http://www.vag-tec.com/public/images/pictures/vw-optical-parking-sensor-large.jpg

http://www.vag-tec.com/public/images/pictures/additional-vw-optical-parking-sensor-1.jpg

Emre Akçay
16-10-2012, 08:42
2. sıradakinden aldım. Şimdi geldi elime bakalım.