PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : onemli! mekanik danismanligi nedir?

rekord2000
09-10-2012, 11:50
Arkadaslar bir is gorusmesi durumu soz konusu, yetkili serviste mekanik danismanligi durumu var is konusunda dertleri sikintilari ne olabilir detayli olarak bilgi verebilirmisiniz? En azindan gorusmeye gittigimde tam bilgisiz degil is hakkinda bilgili olarak gitmek istiyorum! Bilgi verecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

bLackModeL
09-10-2012, 11:54
müşterileri karşılayarak araç kabul sırasında müşteri kayıtlarını alacak, aracın bakım/onarım işlemlerinin yapılmasını sağlayacak, tüm iş akışını prosedürler dahilinde takip ederek müşterilerle iletişim kuracak, müşteri memnuniyeti hedefi ile çalışacak kişi :D kaliteli bi servis ise yoksa cay bile tasıttırılar

onursumer
09-10-2012, 11:56
servis danışmanlığı birnevi sanırım

araçların garanti parça değişikliği takip müşteriye bilgisi eksiksiz teslim edilmesi vs gibi işler ile ilgileniyorsun sanırım

rekord2000
09-10-2012, 11:56
müşterileri karşılayarak araç kabul sırasında müşteri kayıtlarını alacak, aracın bakım/onarım işlemlerinin yapılmasını sağlayacak, tüm iş akışını prosedürler dahilinde takip ederek müşterilerle iletişim kuracak, müşteri memnuniyeti hedefi ile çalışacak kişi :D kaliteli bi servis ise yoksa cay bile tasıttırılar

Tesekkurler guzel bi is sikintili degil yani.

HkN
09-10-2012, 12:29
Markaya göre değişiklik gösterebilir.

Mekanik denmesinin nedeni ise Haasar danışmanı kadrosuda olduğu için sanırım.

Benim meslek :)

BLuEBoY
09-10-2012, 12:32
hasar danışmanlığı arkadaşların açıkladığı gibi ama mekanik olunca bi fark varmı bilmiyorum..

yapmak istediğim bi meslekdi.. :(

HkN
09-10-2012, 12:38
hasar danışmanlığı arkadaşların açıkladığı gibi ama mekanik olunca bi fark varmı bilmiyorum..

yapmak istediğim bi meslekdi.. :(

Mekanikteki fark hasar haricindeki herşeyle ilgilenmeniz. Tabiki markaya göre fark olabilir :) birde şirket çok büyük ve fazla kişi varsa yaptığınız iş sayısı düşer :)

rekord2000
09-10-2012, 12:56
Saolun hasar danismanligi hakkinda baya fazla bilgiye sahibim lakin, mekanik danismanligini cozememistim, gorusmemi yaptim ama gecmisim yedek parcaci oldugu ve mekanik danismanlik tecrubem olmadigi icin yalan oldum:( neyse bilgilendirme yapan herkeze cok tesekkurler.

BLuEBoY
09-10-2012, 12:57
Saolun hasar danismanligi hakkinda baya fazla bilgiye sahibim lakin, mekanik danismanligini cozememistim, gorusmemi yaptim ama gecmisim yedek parcaci oldugu ve mekanik danismanlik tecrubem olmadigi icin yalan oldum:( neyse bilgilendirme yapan herkeze cok tesekkurler.

zaten o tecrübeler nerde ediniliyo bi bilsem gidip her meslekten tecrübeli olucam.. arkadaş kimse iş öğretme niyetinde değil herkes hazır eleman arıyo :Deli:

rekord2000
09-10-2012, 13:28
zaten o tecrübeler nerde ediniliyo bi bilsem gidip her meslekten tecrübeli olucam.. arkadaş kimse iş öğretme niyetinde değil herkes hazır eleman arıyo :Deli:

Embesilin tekini sirf tecrube diye ise almaktansa, akilli, efendi, dogru duzgun bi adami alip 1 haftada tecrubeli hale getirmeyi tercih ederim! Kendi sirketim varkende ole yapardim bos laf etmiyorum yani, ne yazikki millette tecrubeli olsun ne olursa olsun diye bi kafa mevcut:( neyse vel hasil kelam is ariyorum arkadaslar sektorde, okuyanlarin aklinda bulunursa sevinirim.

BLuEBoY
09-10-2012, 13:30
Embesilin tekini sirf tecrube diye ise almaktansa, akilli, efendi, dogru duzgun bi adami alip 1 haftada tecrubeli hale getirmeyi tercih ederim! Kendi sirketim varkende ole yapardim bos laf etmiyorum yani, ne yazikki millette tecrubeli olsun ne olursa olsun diye bi kafa mevcut:( neyse vel hasil kelam is ariyorum arkadaslar sektorde, okuyanlarin aklinda bulunursa sevinirim.

ne yazıkki doğru sölüyosunuz.. bende işsizim.. Allah yardımcımız olsun... :(

Osman Bahadır
09-10-2012, 13:34
Hayırlısı olmuş.

Müşteri memnuniyeti ile karı aynı anda maksimize etmen beklenecek, prim usülü çalışırken primin çoğunu müdürün alacak, yükselme ve kariyer imkanın olmayacak ve sen aynı servisteki bir teknisyen gibi 5-10 sene sonra maaşında pazarlık etme veya gidip dışarıda kendi servisini kurma şansına da sahip olamayacaksın. Yedek parçacıyım demişsin. O alanda kendini geliştirirsen çok daha güzel işler yaparsın.

rekord2000
09-10-2012, 14:29
Hayırlısı olmuş.

Müşteri memnuniyeti ile karı aynı anda maksimize etmen beklenecek, prim usülü çalışırken primin çoğunu müdürün alacak, yükselme ve kariyer imkanın olmayacak ve sen aynı servisteki bir teknisyen gibi 5-10 sene sonra maaşında pazarlık etme veya gidip dışarıda kendi servisini kurma şansına da sahip olamayacaksın. Yedek parçacıyım demişsin. O alanda kendini geliştirirsen çok daha güzel işler yaparsın.

Sansimaki yedek parca departmanlarinde hic bir bosluk bulamiyorum kendime:( vaktinde Bostanci sanayii sitesinde Atci Ticaret'de Mercedes parcacisinda calismistim, cok iyi bir referans Yavuz bey emekli olup meslegi birakmasina rahmen hala iyi bir referans, lakin nerde hasar danismani, nerde mekanik danisman eksigi oluyosa beni buluyo es dost saolsunlar. Ama onlarda iste bole sebeplerden yalan olmakta:( Allah yardimcisi olsun benim gibi is arayanlarin, hayatimin hatasi askere gitmek oldu, bi dondum ne sirket kalmis ne bisey:(