PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Alım Satımı Hakkında

burkaykalyon
09-10-2012, 22:35
Arkadaşlarım Abilerim Selamlar Herkese,

Ya kafama takılan bir soru var. Şimdi 1 haftadır aracımın ***** sitede ilanı var. Ancak alıcılarda mı bir sıkıntı var yoksa bende mi çözemedim. Sorun şu:

1 haftadır arayanın soranın bini bir para. yaklaşık 15 kişiyle konuştum. 15 kişiden 10 kişi bana aynen şu lafı söylüyor:

-Aracı şuraya getir bakacam.

Birtanesi de dedi ki geçen gün:

-Yarın saat 2'de Maltepe Honda servisinde aracı ekspertize sokacam oraya getir.

Az önce telefonuma mesaj attı bitanesi diyor ki yarın aracı Sarıyer'e getir bakacam. Gayet emrivaki bir şekilde. Dedim ki çalışıyorum gün içinde akşam 7-8 gibi görüşelim uygunsa.Yok diyor aracı biri getirsin o zaman. Tövbe yarabbii....

Bu araç alım satımda usul mü değişti yoksa bende mi bir yanlışlık var anlayamadım?:beuj:

Satıcı olarak biz mi alıcıların ayağına gidecez?

Burak K.
09-10-2012, 22:38
Gel bak de gitme. Bende arbananın ilanını koyduğumda arayan kişi yaklaşık 5000 lira aşağı bi fiyat teklif edip eğer arabayı bulunduğum şehire(Sivastı sanırım.) Getirirsern + 500 lira daha veririm demişti dingil. :D

burkaykalyon
09-10-2012, 22:39
Gel bak de gitme. Bende arbananın ilanını koyduğumda arayan kişi yaklaşık 5000 lira aşağı bi fiyat teklif edip eğer arabayı bulunduğum şehire(Sivastı sanırım.) Getirirsern + 500 lira daha veririm demişti dingil. :D

o bambaşka bi kafaymış :D

darkmoon
09-10-2012, 22:40
valla ben corvetti almaya antalyaya sorentoyu almaya izmite sonatayı almaya ankaraya gittim.. milete bak ayağına çağırıyor.

-HAKTAN-
09-10-2012, 22:44
Ayağa mal götürürsen mundar olur sen sen ol kimsenin ayağına mal götürme mal yerinde ağırdır.
Ciddi alıcı niyeti olan ne yapar eder gelir.
Tecrübe konuşturdum galiba biraz ama cidden durum bundan ibaret:D

Osman Bahadır
09-10-2012, 22:45
Almaya niyeti olan adam kalkar fizandan gelir.

Ama adamın yaklaşımına göre vakit kısıtlarından ötürü bir orta yol bulunabilir. Tabi bu cep telefonuna gelen mesaja gitmek değildir.

burkaykalyon
09-10-2012, 22:47
yok abi zaten hayatta götürmem de hepsi böyle söylemeye başlayınca dedim herhalde usul erkan değişti bizim haberimiz yok :D

oğuzk
09-10-2012, 22:47
Kesinlikle gitme gerçek alıcı gelip bakar gösterir alır.

Ben 2-3 kere götürdüm,kimi ilanı yanlış okumuş, kiminin babası izin vermemiş götürüp gösterdikten hatta pazarlık ettikten sonra.

GKD
09-10-2012, 22:50
bu ara piyasa durgun herhalde

darkmoon
09-10-2012, 22:51
ayağına götürürsen adam bunun paraya ihtiyacı var diye düşünür en kötüsü malı öldürmeye çalışır.. tok satıcı olmak en güzelidir..

Frid
bende kolay bulunacak bir yerde buluşmayı tercih ediyorum sokağıma mahalleme gelmesinin anlamı yok

burkaykalyon
Kesinlikle gitme gerçek alıcı gelip bakar gösterir alır.

Ben 2-3 kere götürdüm,kimi ilanı yanlış okumuş, kiminin babası izin vermemiş götürüp gösterdikten hatta pazarlık ettikten sonra.

hatta üste yazmayı unuttum.geçen perşembe biri aradı dedi ki yarın arabayla işe git arabayı aldım sabah 10'da yanındayım.bende tamam dedim.anlaştık telefonda fiyatı ama ben hala diorum ki abi arabayı gel gör öle konuşalım telefonda adı konmaz bu işin...

neyse velhasıl cuma günü kalktım evimden(eyüp) işyerine(çengelköy) gittim. sabah 10 oldu bizim dayıdan haber yok.dedim senin yapacağın işe ne aradım ne sordum...hala arayacak beni bakalım.inşallah arar da bi güzel paylarım...

burkaykalyon
09-10-2012, 22:52
bende kolay bulunacak bir yerde buluşmayı tercih ediyorum sokağıma mahalleme gelmesinin anlamı yok

onu bende yaparım abi. yeşilpınardayım ilanlara hep alibeyköy yazarım...

Frid
09-10-2012, 23:00
onu bende yaparım abi. yeşilpınardayım ilanlara hep alibeyköy yazarım...

avrupa konutları yada bölge parkını tercih ediyorum bende

Tahir
09-10-2012, 23:01
Burada düşüncesizce ayağına çağıranların dışında kötü niyetli olabilecekleride düşünmek lazım alacak adam gelir bakar.Aynı şeyi galericilere ya da bayilere söyleyebilirler mi acaba...

c20let
09-10-2012, 23:05
Evet ortak bi nokta bulunabilir yada servise gösterecekse rica edip zamanı kısıtlıysa oraya çağıra bilir ama bununda bi usulü vardır öyle emreder gibi konuşup yada kısa mesaj ile yapmanın mantığı ne bilemiyorum :D

darkmoon
09-10-2012, 23:08
ben yeni adet edindim zaten satmadan önce resmi servise gidip kendi cebimden para verip aracıma eskpertiz raporu çıkartıyorum.. varsın 30-40 tl param gitsin.. elimde hazır eksptertiz raporumda oluyor.. almak isteyen isterse başka yerde tekrar yaptırır isterse yaptırmaz..

ysnyldz
09-10-2012, 23:09
o maltepedeki benide aradı ankaradan gelmiş maltepede rotbalanscı dayısı varmış getir aracı dedi bende beykoza sen gel bi dolu araç var satılık EG dedim o da bana sen satmak niyeinde değilsin dedi dünden beri 10kişi gelmiş aracıyla :) ama beğenmmiş beyfendi alacak adam fizandada olsa gider alır
boş koy gitsin :) kanımca

ERkut 205
09-10-2012, 23:10
Bence mesaj atanlara itibar etmeyin. Mesaj atmakda nedir yaa çok saçma:eek:, almaya niyeti olan kişi arar konuşur bilgi alır gelir görür.Kendince beğenirse de anlaşırsınız gene servise gidecekseniz gidersiniz. Hatta benim ustam var şurada burada götürelim diyenlere dahi gitmeyin.Alıcı madem o kadar beğendi,ustasını getirsin araç başında baksın... Yada şu olur şahıs semti yada şehri bilmiyor şehirler arası geliyordur uygun bir yerde karşılanır elbette, ama onun dışındaki istekler yersiz.

Genelde taktikler bellidir ustaya gidince fiyat düşürtülür yaktığın benzin parasınada ayrı sinirlenir bir sürü sinir harbi, yaşarsın... Gerçek alıcı oldumu adam gecenin bi yarısı kalkıp şehir dışından bile beğenip alıp gidiyor ;)

burkaykalyon
09-10-2012, 23:13
zaten tok satıcıyım :D bide bunları gördükçe iyice ayar oluorum :D

darkmoon
09-10-2012, 23:14
ustamı kaldı bu devirde.. almak isteyen adam götürür resmi servise baktırır 30-40 tl sine kıyıp. servislerde plakayıda sorgularlar araç bakıma en son ne zaman gelmiş neler değişmiş ne işlemler yapılmış onlarda çıkar artık servislerde merkezi sistem var zaten izmirdeki servise sok aracı istanbuldaki servisde görünüyor..

burkaykalyon
09-10-2012, 23:17
ustamı kaldı bu devirde.. almak isteyen adam götürür resmi servise baktırır 30-40 tl sine kıyıp. servislerde plakayıda sorgularlar araç bakıma en son ne zaman gelmiş neler değişmiş ne işlemler yapılmış onlarda çıkar artık servislerde merkezi sistem var zaten izmirdeki servise sok aracı istanbuldaki servisde görünüyor..

hala eski usul mahalle servisi ustalarıyla gelenler var abi öle deme...

Frid
09-10-2012, 23:19
ustasıyla gelsin olayı da çok saçma bunu bir kabullenelim artık, kimiz yahu usta götüreceğiz sağa sola anadoludan avrupaya geçmeye kalksan en az 40 dk sürüyor, hangi usta gelecek dükkanını bırakıp yada 3 kuruşa gelecek araba bakacak, ve en önemli nokta şu kaporta motor ikisinden iyi anlayan kaç usta vardır, adı üstünde usta olacak faso fiso degil

burkaykalyon
09-10-2012, 23:22
ustasıyla gelsin olayı da çok saçma bunu bir kabullenelim artık, kimiz yahu usta götüreceğiz sağa sola anadoludan avrupaya geçmeye kalksan en az 40 dk sürüyor, hangi usta gelecek dükkanını bırakıp yada 3 kuruşa gelecek araba bakacak, ve en önemli nokta şu kaporta motor ikisinden iyi anlayan kaç usta vardır, adı üstünde usta olacak faso fiso degil

abi ustanın yaptığı bişeyde yokki.arabanın direklerine bakıo süspansiyonlara bakıo kaputu açıp motora bakıo yağa bakıyor.başka bişi yok ki...

lifte kaldıracak değil ya..bizim baktığımız gibi bakıyor.sadece senelerin tecrübesinden dolayı duruştan anlıyordur bir sorun varsa.o ayrı tabi...

aodabasi
09-10-2012, 23:24
arabamı satarken adama kolaylık olsun diye 10 km yol gittim..satmak ayrı dert almak ayrı dert valla

Frid
09-10-2012, 23:26
ilk arabama 2 saat serviste baktırdık belki daha fazla sürdü bir sürü boya değişen olmasına rağmen aldık hala nasıl bir kafayla aldık anlamadım :D

2. sadece yalandan motora baktırdık yine hangi kafayla aldık bilmiyorum :D

3. ye Allah Kerim ne olur bilemiyorum :D

darkmoon
09-10-2012, 23:34
bazı ustalar var hastayım onlara zaten bende tipo 2.0 vardı hatta ona gitmiyim passat 1.6fsi vardı adam ustasıyla geldi herif tertemiz boyasız değişensiz aracı nerdeyse perte çıkartıyordu :D diyor arka kapıda boya var bu araba belden aşağı boyanmış bir ara ilk geldiğinde kaput değişmiş galiba dedi ben hayır deyince ama oynanmış belli diyor :D hastayım
bir kerede 2.0 tipomu satarken araba punto sarısı idi sınırlı sayıda o renkde türkiyeye gelmiş adam demezmi bu araba sonradan bu renge boyanmış bu renkde tipo olmaz :D :D

oğuzk
09-10-2012, 23:37
arabamı satarken adama kolaylık olsun diye 10 km yol gittim..satmak ayrı dert almak ayrı dert valla

10 km birşey değilmiş valla, ben Gölbaşından Çankaya'ya gittim baktılar beğendiler şaşmaza gittik gösterdik, pazarlık ettik anlaştık, Çankaya'ya bıraktım tekrar gölbaşına gitmiştim. Kapora almadık salak gibi 2 gün beklettiler sonra babadan izin çıkmadı dediler. :Deli:

aodabasi
09-10-2012, 23:52
10 km birşey değilmiş valla, ben Gölbaşından Çankaya'ya gittim baktılar beğendiler şaşmaza gittik gösterdik, pazarlık ettik anlaştık, Çankaya'ya bıraktım tekrar gölbaşına gitmiştim. Kapora almadık salak gibi 2 gün beklettiler sonra babadan izin çıkmadı dediler. :Deli:

KApora şart noterden dönen mi ararsın ustadan dönen mi ararsın..tekrar çankaya'ya bırakman son noktayı koymuş :p..bu arada bende çankayadayım tekrarlanırsa haberleşelim boşuna gelmiş olma :D:D:D