PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalın internet???

PiscocuK
10-10-2012, 19:38
arkadaşlar normalde ttnetin telefon üzerinden internetini kullanıyordum.diğer ev için birdaha telefon çektirmek istemedim ttnet bana yalın internetten bahsetti ama beni tatmin edici açıklama yapamadılar.oturduğum semte bakıp kurulum yapılabileceği bilgisini verdiler ama nedir nasıldır ne üzerinden nete bağlanılıyor yeni bir teknolojimi sorun çıkarırmı gibi bisürü soru sordum hepsi cevapsız kaldı.aranızda kullanan varmı yaşadığınız sorunları iyi kötü yönlerini ve tavsiye edip etmeyeceğinizi yazarsanız çok sevinirim..yarın yeniden arayacaklar yarına kadar müsade istedim araştırma yapmak için

teşekkürler

BRETE
10-10-2012, 19:58
bende 1 aydır uğraşıyorum net için oturduğum yer fibere geçmiş bundan dolayı sınırsız fiyatı 80 lira dedi geçen sene normal adsl kullandım 13mb ile bağlanıyordum 62 lira ödüyordum fakat kablolar değiştiği için mecbur fibere kalıyorsun 80 lirada az para değil almadım.

geçen hafta dsmart ve internet için başvurdum maxi paket ve sınırsız internet aylık 83 lira ödeme bunu kabul ettim burdada sorun çıktı 1 haftada internet bağlamadılar kafam attı onuda iptal ettim 1 aydan beri uğraşıyorum net için ben pas ettim artık cepten giriyorum

PiscocuK
10-10-2012, 20:01
burada fiber yok sanırım.vınn denedim ama ihtiyaçlarımı karşılamıyor 4gb için 40 tl para ödeniyor 20tl daha öder sınırsız olarak kullanırım dedim ama yalın net kafamı karıştırıyor.nettede araştırdım kimse açıklama yapmamış konu gti vti konusuna dönmüş :) bu paralara alınmaz soyguncu bunlar diye :D

BRETE
10-10-2012, 20:10
bulunduğun yerde fiber yoksa 12 ay sözleşmeli 62 liraya alabilirsin ben geçen sene kullandım hiç sıkıntı olmadı vından iyidir vın bela bulaşma vın normal netten daha hızlı bitiyor

Ahmet_28
10-10-2012, 20:12
ben yalın internet kullanıyorum net6.aylık 42 tl ödüyorum 1 defa tutarı aştım onun dışında 42 tl sabit geliyor 6gb yetersiz gelirse onun 8 veya sınırsızı var.

ben öyle herhangi bi sorunla karşılaşmadım.zyxel kablosuz modemde hedaye :)

PiscocuK
10-10-2012, 20:35
Modem hediye evet sinirsiz olmali.bakalim yarina kadar arastirmaya devam

Omak
10-10-2012, 21:44
Yalin internet yine adsl, telefon hatti uzerinden baglaniyor. Sadece o telefon hattinda telefon sinyali yok ve telefon sabit ucreti odemiyorsun. Yalin internet icin telefon alt yapisina ihtiyacin var anliyacagin. Kullanimida adsl ile ayni ne paket alirsan odur.

yucelebeci
10-10-2012, 21:45
bende sınırsız yalın fiber kullanıyorum 62 tl ödüyorum hiç problem çıkarmıyor

Kutluhan
10-10-2012, 22:16
3 gün önce bizde ttnete başvurduk sınırsız yalın internet için elemanları bekliyoruz bakalım 5 gün içinde kurulum için gelirler demişlerdi

ondertopcu
10-10-2012, 22:22
Normal Adslden farkı yok aynı sistem sadece çevir sesi yok ;)

xcel
10-10-2012, 22:27
limitsiz yalın 16mbit bir yıl sözleşme tp-link modem hediye 62 tl adil kullanım sınırı 50 gb sonra 3mbite düşüyor hız...

Yalcin54
10-10-2012, 22:37
Yalın internet te çevir sesi yok.Yinede telefon hattı üzerinden bağlanılıyor.Şuan herkez yalın bağlatıyor.Hiç bir sıkıntısı yok ama sizin evin ankastresi kötüyse telefonlu net-süperonline,turknet,millenicom,milenyum abonesi olsanız bile sorun yaşarsınız.onun için dairenizin iç tesisatı ne kadar iyi kaliteli olursa o kadar hızlı ve sorunsuz olur..

PiscocuK
11-10-2012, 08:19
daha önce telefon üzerinden bir aboneliğim vardı ama avrupa yakasına geçtiğim için iptal ettirmiştim.şimdi her iki evi de kullandığım için yeniden internet ihtiyacım var.diğer bağlantımda hiç sorun yaşamadım sanırım bunda da yaşamam

yorumlar için teşekkürler

huseyinturk
11-10-2012, 08:31
21 lira olan telefon ücretini almıyorlar ama adiler onun yerine her ay 19 lira bağlantı bilmemnesi ücreti alıyorlar..

matthardy
11-10-2012, 09:24
boşuna yaptırmayın,telefon hattını hiç kullanmadığım için bende yaptırmak istedim.

telefona ayda 21 tl sabit,netede 49 geliyordu.
dedimki yalına geçirin beni.

yalın internette aylık 15 tl ücreti var dedi.

lan dedim aradıki 6 lira içinmi burda senle muhabbet ediyoruz dedim ,karşılıklı küfürleştrik kapattık telefonu.

uyduya gecin ttnet hayatımda gördüm en kötü işletme şirket artık ne derseniz deyin.

PiscocuK
11-10-2012, 09:47
az önce görüştük ve abonelik başlattım

12 ay taahhüt yaptık
59.90 tl aylık ücreti + her ay 2,5 tl hizmet ücreti + wireless modem hediye
toplamda 62,50 tl
5 iş günü içerisinde arkadaşlar gelip ayarları yapacaklar
birde cep numarası verdi arkadaşlar gelip baktıktan sonra bizi arayın modeminizi gönderelim yarın elinizde olur modem gelene kadarda netiniz açılır dediler..

hayırlısı artık

RottingChrist
24-10-2012, 22:38
arkadaşlar bende şu sınrısız 8 mb 59.99 luk pakete abone olmak istiyorum ama kullananlardan bir tavsiye varsa bilmek istiyorum. dedikleri fiyattan hariç ücretler yansıtıyorlar mı acaba?