PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : --cam kaldırma modülü--

ENGean
12-10-2012, 09:45
Arkadaslar bu piyasada 30-40tl ye cam kaldırma modullerı satılıyor.bır cok marka var ama ne kadar kalıtelı bilemıyorum tabi.
eskı araclarımda vardı ama ben taktırmamıstım.
şimdiki aracımada düşünüyorum ama önerebılcegınız bi ürün varmı ?

+ olarak sunroof'u sizce baglatmalımıyım? ilerde takılma bozulma gıbı bı durumla karsılasmıyım :)

arac tek kapı.

darkmoon
12-10-2012, 09:52
o modüllerin çoğu aynı zaten çin malı isimleri farklı piyasada en çok tutulan beğenilen hangisiyle bence onu al.
tek kapı olduğu için tek modül yeterli olur sırayla kaldırır yalnız.. 4 kapı aracın olsa çift modül al paralel bağla derdim..

sunroof için aracın orjinal kapama modülü değilse mesela opellerde orjinal modülleri falan var sonradan takılabiliniyor

sonradan takma piyasa işi ise sunroof motoruna uzun vadede zarar veriyor sunroof o kadarda gerekli değil bence.

Met
12-10-2012, 10:08
Arkadaslar bu piyasada 30-40tl ye cam kaldırma modullerı satılıyor.bır cok marka var ama ne kadar kalıtelı bilemıyorum tabi.
eskı araclarımda vardı ama ben taktırmamıstım.
şimdiki aracımada düşünüyorum ama önerebılcegınız bi ürün varmı ?

+ olarak sunroof'u sizce baglatmalımıyım? ilerde takılma bozulma gıbı bı durumla karsılasmıyım :)

arac tek kapı.

Bizde bertone de takılı 2 kapı ve sunroof aracı kitleyince kapanıyor.
Yalnız sunroof 2 kademe açık ise ilk kitlemede 1 kademe kapanıyor sonra tekrar açıp bir daha kitlerseniz tamamen kapanıyor.

Bu arada modülün markası cenmax tı sanırım.

Ek.Civic_Spoon
12-10-2012, 10:10
dediğiniz piyasadaki ürünlerden bence en iyisi ınwells marka ben kendim satıyorum ve çok araca montaj yaptık, daha hiçbirinde sorun yaşamadım kaliteli ürün bence ..

Emre Akçay
12-10-2012, 10:13
Ben dün Cenmax aldım. Yalnız 2 cam + sunroof kapatan modül yok. 4 cam + sunroof kapatan var. Yani 4 camın 2 tanesini montaj yapıp + sunroof bağlanıyor. Biraz karışık oldu ama. :D

rebelh
12-10-2012, 10:17
bu modül sadece kilitleme için mi işe yarıyor toksa benim sol cam sıkıntılı ve yavaş kapanıyor o sorunuda çözer mi?

ykavcioglu
12-10-2012, 10:17
elektrikciler cam motoruna zarar veriyor diyorlardı bunlar için..

darkmoon
12-10-2012, 10:19
4 cam lı oldumu mesela o modülden iki tane alıyorlar paralel bağlıyor ilk tekiklemede sağ sol ön birer modülden sonraki tetiklemede arka sağ sol cam aynı anda falan gibi..

dandikleride var camı çok ağır kaldıran onlar artık çinmalındaki en kalitesizler adamlar basit modülün içinden bile malzeme çalmışlar cam ağır ağır hımbıl hımbıl kalkıyor. :)

ENGean
12-10-2012, 10:20
sunroof olayı bıraz kafamı kurcalıyo ama ondan vazgectım sunroof ıcın gerek yok.
sadece camlar ıcın dusunuyorum

gökan
12-10-2012, 10:21
taktrma o camı kaldırmaz 2 gune bozulur

ENGean
12-10-2012, 10:22
elektrikciler cam motoruna zarar veriyor diyorlardı bunlar için..

hacı bnm eskı tek kapı civic te wardı, baya güzel hoştu :)
4 kapılı cıvılere baglatmadım. ama sımdı tekrar dusnuyorum.
he eskı aracta kullandgm sure ıcerısınde bı sıkıntı ıle karsılasmadım ama ben baglatmamıstım, o yuzden markası modelını bılmıyodum.

ENGean
12-10-2012, 10:23
taktrma o camı kaldırmaz 2 gune bozulur

ya gökhan zaten ikilemdeyim iyice moralımı bozdun :D

:D

ykavcioglu
12-10-2012, 10:23
bende çok seviyorum yaptıracaktım, almıştım hatta elektrikçi takmayalım demişti, gittim ürünü değiştim ozmn:)

Met
12-10-2012, 10:24
işi bilen birisi yaparsa 40-50 liralık modül işini görür pişman da olmazsın.

darkmoon
12-10-2012, 10:29
yaptırmak istiyorsan kaliteli olanını al iyi bir ustasında taktır.. bozulursada bozulur dert etme o kadar.. büyütülücek bir şey değil o kadar zararlı olsa son nesil bütün araçlarda kendinden var bu özellik onlarında mantığı basit bir tetikleme bu modüllerinde mantığı basit bir tetikleme..

tarik
12-10-2012, 10:34
aldığım arabalarda noterden sonra ilk işim modül taktırmak oluyor.
Cenmax marka kullanıyorum. ustam 100liraya takıyor isteyen varsa Yenisahrada.

darkmoon
12-10-2012, 10:40
birde işi bilen iyi elektirkçi ustalar takarken modülü araya akım dalgalanmasına karşı role falan koyuyorlar yani işlerini dört dörtlük yapıyorlar. zaten o tip işlerde ömürlük oluyor.

burkaykalyon
12-10-2012, 10:50
ya konuyu dağıtmak gibi olmasın ama bende sıkıntılıyım baya bu cam konusunda.ön camları otomatiğe çevirmek istiyorum.en ucuz şekilde tahmini masraf(işçilik dahil-hatta ustası olan varsa çok ii olur.) ne çıkar?bütün aparatlarla birlikte?

tarik
12-10-2012, 10:53
aldığım arabalarda noterden sonra ilk işim modül taktırmak oluyor.
Cenmax marka kullanıyorum. ustam 100liraya takıyor isteyen varsa Yenisahrada.

cam modülü + işçilik dahil.

darkmoon
12-10-2012, 10:58
ya konuyu dağıtmak gibi olmasın ama bende sıkıntılıyım baya bu cam konusunda.ön camları otomatiğe çevirmek istiyorum.en ucuz şekilde tahmini masraf(işçilik dahil-hatta ustası olan varsa çok ii olur.) ne çıkar?bütün aparatlarla birlikte?

maslakda 2.kısımda elektrikçiler var dfm bayisinin yanından başlıyor orda sıralı iki üç yer var..

_Burak_
12-10-2012, 11:29
benim borada vardı markasını unuttum şimdi
ama tek tek değil hepsini aynı anda kaldırıyordu camların
o tip modeller var mı hala

darkmoon
12-10-2012, 12:22
4 camı aynı anda kaldıran benim bildiğim yok.. 2 modül alıyorlar paralel bağlantı yapıyorlar ikişer ikişer aynı anda kalkıyor..

birde hem kaldırıp hem indiren modüller var.. carubn falan vardı ama takan test eden görmedim okumadım.

-ER-
12-10-2012, 12:26
Hazır konusu varken sorayım beyler.

Alarm takılı olmadığı halde camları kapatabilirmiyiz ?
Kapıyı kitlediğimde yada anahtar deliğinden fark etmez :)

berkred
12-10-2012, 12:26
cam motorlarını bozduğunu duymuştum daha önce

darkmoon
12-10-2012, 12:30
cam modülünün alarmla bir alakası yok. tetiklemeyi kapı kilidinden alır sen arabadan inip kapıları kitledinmi camlar kapanır.. araba çalışırkende kapıları kitlersen devreye girmez. birde aklıma gelmişken termikli alın Allah göstermesin kolunuz kafanız çocuğunuzun bir yeri sıkışır..

ENGean
12-10-2012, 13:56
termikli dedıgın nası oluyo hocam :s

darkmoon
12-10-2012, 14:03
termikli dediğim cam kalkarken önüne bir enel çıkarsa cam duruyor yani kolun bacağın sıkışmıyor..

ENGean
12-10-2012, 14:18
termikli dediğim cam kalkarken önüne bir enel çıkarsa cam duruyor yani kolun bacağın sıkışmıyor..

he anladım cok sagol :)

aq şansmı mikiyim ya, 1 saat önce b.köyde arabayı çektirdim , 2 tane modül parası gitti :mad:

Emre Akçay
12-10-2012, 14:39
Camlardan kapandıktan sonra hala camlara elektrik gelip, cam motorunu bozduğu söyleniyor fakat eski aracımda cyclone 4 cam modülü var 2 sene sıkıntısız kullandım. Sadece bir defasında su aldığı için çalışmamıştı.

ulasoztas1
12-10-2012, 16:00
bende sırf sunroof u açık unutma huyumdan dolayı düşünüyorum hatta aynaları katlanır aynalarla değiştirip onları da bağlatmak istiyorum..