PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ta-tecnix coilover sorun???

arteus
13-10-2012, 14:03
Yeni kasa opel corsa kullanıyorum 1.3 cdti. Daha önce H&R nin coiloverlarını kullanıyordum ses haricinde bi sorunum yoktu fakat daha sonra ta-tecnix aldım ve onu kullanmaya başladım. Sonuna kadarda bastım ve doğal olarak negatif bir kamber aldı. Şimdi yolda seyir halinde ( hız 30 km ) iken ıslak bir zeminde arabanın ön tarafı kendi kendine sağa sola hareketleniyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir???

arteus
13-10-2012, 15:36
Yokmu başına gelen yardımcı olacak biri

therev
13-10-2012, 17:25
ingiltere forumunda yasayan bi elemean vardi oda negatif kamberden sikayetciydi. sonradan coillere bir ayar yapilim ustten duzeltilmis. ta tachnixde kamber ayari olmadigindan kit benzeri seylerde kullaniyolar orda.

arteus
13-10-2012, 17:43
Az önce rot balanscıdan geldim bayağı bozuk dediler şimdi süper oldu. Sanırım rot ayarları bozuktu

Günkut
13-10-2012, 17:47
Aracını bastıgın zaman ister istemez balansı bozuluyor bende rexte amortisör milinin üstünde 2 parmak lastik vardı dibe kadar düşmesin diye koymustum daha sonra cıkarınca yine bozulmustu balans ayarıyla düzelir.

CTG
13-10-2012, 18:10
Konuyla alaksız olacak ama h&r ve ta technixi karşılaştırır mısın zıplama-sekme-sertlik açısından

arteus
13-10-2012, 18:15
H&R inanılmaz iyi ama bana göre dedikleri gibi sekme yapmıyo falan filan değil gayette iyi sekiyo Ta-tecnix ise arabayı sekmekten kullanamıyorum. Kısacası H&R daha konforlu ve markası var Ta-tecnix konfor sıfır markası yok ve daha çok basıyor. Birde fiyat farkı var tabikide