PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo 145 geç marş

mega
16-10-2012, 09:24
Merhabalar yaz başından beri aracımda olan sorun ilk başlarda çok sorun olmuyordu ama artık canımı sıkmaya başladı konuyla ilgili fikri olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.
Problem şu şekilde aracım soğuk veya sıcak olması farketmeksizin ilk marşta geç çalışıyor. çalıştığı anda hemen stop edip tekrar çalıştırdığımda sorunsuz çalışıyor. bir iki saat araç yerinde beklediğinde aynı sorun tekrarlanıyor. tahmin ettiğim kadarıyla benzin hattındaki basınç düşüyor sistemdeki benzin bir şekilde depoya geri kaçıyor gibime geliyor. Yakıt kütüğüne giren ve depoya dönüş için cıkan hortumlarda gevşeklik vardı ilk başlarda sistem burdan hava alıyor ve benzin depoya geri dönüyor diye düşündüm boruların kelepçelerini değiştirip tekrar denedim ama malesef sorun düzelmedi. benzin hattında bir geri kaçak olduğu şüphesindeyim aracı kaldırıp benzin hattı üzerinde bir çek valf aradım ama böyle birşey göremedim. Sistemde bir valf olması mecburi gibi geliyor mantık olarak acaba bu valf benzin pompası içinde olabilirmi ezbere söküp değiştirmek istemiyorum açıkcası. konu hakkında fikri olanlar varsa yada sorunun başka bir sebebi olabilirmi fikri olan arladaşlar paylaşırsa sevinirim. Bu aracı kendim uğraşmak vakit harcamak için satın aldım oyüzden kendi başıma bişiler yapmak istiyorum daha öncede yazmıştım forumda ama usta tavsiyesi vermişlerdi arkadaşlar ben yapabildiğim kadar kendim birşeyler yapmak istiyorum. Şimdiden herkeze teşekkürler.
Bu arada araç 1998 model 145 1.4 TS