PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu dergiyi sakın kaçırmayın! O.K. mi ?

onurdemir
28-03-2008, 08:36
http://img208.imageshack.us/img208/277/tuningturkiyenisanpt6.jpg

Türkiye’nin ilk ve en çok satan modifiye dergisi Tuning Türkiye, hediye yağmurlarını yağdırdığı Nisan sayısıyla bayilerde. Bu ay derginizde tam 3 promosyon yer alıyor. 1.si 3-6 Nisan tarihlerinde Tuning Türkiye Dergisi basın sponsorluğunda yapılacak olan İstanbul Tuning Show 2008 fuarı davetiyesi, 2.si anahtarlıklı O.K. prezervatifi, üçüncüsü ise Kadir Köymen’in çekimini yaptığı Şayin filminin, DJBUL.COM’un hazırladığı birbirinden güzel mp3lerin, onlarca wallpaperın, M3 Challenge oyununun yer aldığı Multimedya CD. Tüm bunların yanında 10 farklı otomobil ve 1 motosiklet testinin yer aldığı Tuning Türkiye Test eki de yine derginizle birlikte ücretsiz.

http://img86.imageshack.us/img86/2489/foyyd9.jpg

Peki Tuning Türkiye’nin 63. Sayısında neler var? Tabi ki Türkiye’nin en iyi modifiyeli otomobillerinin yer aldığı dop dolu sayfalar var. Bu ay İzmir, Antalya, İstanbul, Adapazarı ve Bursa’dan araçlar dergi sayfalarımızı süslüyorlar. Kapak aracımız olan Mosselman supercharger kitli, Hamann jantlı ve komple AC Schnitzer ekipmanlarıyla donatılan BMW 520’nin muhteşem görünümü eminiz ki soluğunuzu kesecek. Sayfalarımıza İzmir’den konuk olan ve birbirinden modifiyeli versiyonlarının bir araya gelerek oluşturduğu 5 adet Subaru Impreza dosyasında Impreza’nın, WRX’in ve STI’ın tarihini de öğrenme fırsatını bulabileceksiniz. Beygir yüklü sayfaların ardından sizleri oto müzik sistemleri konusunda dahi sayabileceğimiz Team Aksoy Vol.2 firmasının hazırladığı John Cooper Works destekli Mini Cooper S bekliyor. Performans, body kit ve müzik sistemiyle donatılan Mini Cooper S’in ardından ise Bursa’dan sayfalarımıza konuk olan Fiat Mirafiori geliyor. Lancia Delta Integral motor parçaları ve daha bir çok ekipmanla donatılan Fiat Mirafiori’nin wide body kit’i ve Garrett turbosu onun nasıl bir kimliğe sahip olduğunu sergiliyor. Nisan sayısına Antalya’dan konuk olan araç ise Cadillac Escalade beyazı rengindeki Honda S2000. Çeşitli modifikasyonlarla donatılan S2000’in asil duruşuna sizlerde hayran kalacaksınız. Bu sayının son modifiyeli otomobili ise Opel Astra GTC. Tasarım öğelerini içeren Astra, Adapazarı’ndan sayfalarımıza konuk oluyor. Her ay olduğu gibi Tuning Türkiye’nin bu sayısında da en güncel otomobil ve modifiye haberlerinin yer aldığı “Yeniler” bölümü, “20.000 YTL’ye ne alınır?” bölümü, TunerWar 2008 fuarı, en güncel tuning ekipmanlarının yer aldığı “Tuneshop” bölümü, Multimedia bölümü, DJ’s Life bölümü, Garage Tune köşesinde Sound Station Tuning, ikincisi düzenlenen ve yoğun ilgi gören Speedweekend 2, 9 farklı etkinlik haberi, Net Tune köşesi, Backstage ve MMS bölümü, forumların listesinin yer aldığı Forum Guide ve firmaların listesinin yer aldığı Guide bölümü yer alıyor. Prezervatifli anahtarlık, İstanbul Tuning Show 2008 fuar giriş davetiyesi, Multimedya CD ve Test Eki’nin dahil olduğu Tuning Türkiye Nisan sayısı 5.90 YTL’lik fiyatıyla tüm bayilerde. Bu sayıyı tükenmeden alın O.K. mi?

http://img86.imageshack.us/img86/8307/tuningtrkiyetest2ku3.jpg

Tuning Türkiye Dergisi
Haber Müdürü
Onur Ziya Demir
onur@tuningturkiye.com.tr
www.tuningturkiye.com.tr

Onuralp
28-03-2008, 08:39
Hele şükür abi, Şayin çıkmış yani... KKYMN inşallah benim çekimleride koymuştur... :D

Berk007
28-03-2008, 08:48
bu ay iki dergi de güzel sanki :)

tuna'nın tn414 diğer kardeşlerinin arasından sıyrılmış duruyor :)
maşalla

35TN414
28-03-2008, 08:58
bu ay iki dergi de güzel sanki :)

tuna'nın tn414 diğer kardeşlerinin arasından sıyrılmış duruyor :)
maşalla

:cokgreen:

Erol
28-03-2008, 10:00
O.K. prezervatifi varsa kesin kaçmaz :D:D saol onur bilgi için :)

sülüman
28-03-2008, 10:08
tuning dergisinde prezarvatif ne alaka:D:D:D:D:D:D:

Onuralp
28-03-2008, 10:21
Hakkat ya RTE çocuk doğurun diyodu ama... :D :D :D :D :D

onurdemir
28-03-2008, 10:57
tuning dergisinde prezarvatif ne alaka:D:D:D:D:D:D:
Bizler erkeğiz ve Tuning Türkiye de %90 oranında erkeklere hitap eden bir dergi. Cinsellik Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre sıralamada en önemli ihtiyaçların başında "Yemek, İçmek ve cinsellik" olarak belirtilir. İşi belden aşağı vurunca "ne alaka" denilebilir ama bu dergiyi Anadolu'daki 18-19 yaşında henüz prezervatifin ne olduğunu bilmeyen erkekler de alacak. Prezervatif kötü bir şey değil. Aksine sağlık konusunda gerekli bir ihtiyaç. Keşke her ay düzenli olarak verebilsek. Ama imkanlar buna elvermiyor işte :) Bir çok insan da halen eczane'ye gidip "Pardon, bir kutu prezervatif alacaktım." bile demeye utanıyor. Ama "Baba, ben de baba oluyorum." demeniz daha iyi olmazdı. Değil mi? Saygılarımla.

Baran^
28-03-2008, 11:05
Bu ay farkındaysanız Tr tuning ve Tuning turkiye dergileri gözle görülür farklı hazırlanmış hep böle olsa keşke..Hazırlayanları burdan kutluyorum. Ayrıca prezervatif artık çağdaş bişey biraz gözünüz acılsın gayet normal birşey.Bir yabancı dergi alın elinize karıştırın neler görüceksiniz hiçte fena değil :)

STP
28-03-2008, 11:09
oldu olacak prezetvatıf koymusken bıde kutu ıcıne gerı cekme dısarı bosalma teknıkleırnı felanda yayınlasaydınız gtam olsaydı herkes poset yapmak ıstemez :D

Baran^
28-03-2008, 11:10
oldu olacak prezetvatıf koymusken bıde kutu ıcıne gerı cekme dısarı bosalma teknıkleırnı felanda yayınlasaydınız gtam olsaydı herkes poset yapmak ıstemez :D

ohaa yaaa o değilde derginin içine bitane prezervatif koysalardı promosyon mayetinde fena olmazdı :D

-ER-
28-03-2008, 11:11
X5 Subiş çıkmış böle bi beşli 306 da isteriz :D (bari bende olim :D)

Güzel arabalar var bari okuldan sora alim çıkıpta merak etti :)

STP
28-03-2008, 11:13
ohaa yaaa o değilde derginin içine bitane prezervatif koysalardı promosyon mayetinde fena olmazdı :D

kekooo anahtarlıgın ıcınde var zaten :D

Baran^
28-03-2008, 11:16
Hemen gidiyorum almaya 2-3 tane dergi alırım dursun köşede hahahaha

onurdemir
28-03-2008, 11:17

Ben aslında bu posteri bastıralım dedim ama pek sükse yapmaz dediler onun için vazgeçtik Selçukcum.

http://img404.imageshack.us/img404/5676/okposterpi2.jpg

STP
28-03-2008, 11:20
ooo yanlısın var bro benım meshur tshırtum var ben sana soylım sırf ankara tayfası bızım adam bası yaklasık 20 dergı alırlardı :D

Low-Rider
28-03-2008, 11:21
ahahaha harbi selçuk meşhur tişrötün yine üstünnde:D

STP
28-03-2008, 11:21
olm hata etmısler yayınlamamakta :D

imhotep
28-03-2008, 12:27
sırf tsıhrt 1 milyon sattırır..:D

Onuralp
28-03-2008, 12:52

Hocam ya arkamızda duvar varsa? :D

STP
28-03-2008, 13:03
aga ozaman eatıng the shıt :D

Dragger
28-03-2008, 13:18
Cok güzel görünüyor, elinize emeginize saglık :)

stlegal
28-03-2008, 13:45
ulan selçuk bu tshırtten nerde bulcaz bızım tayfa bundan ıstıyo verelım çocuklara :d

Jan™
28-03-2008, 13:57
güzel bir sayı kolay gelsin

SerkanKurt
28-03-2008, 14:08
davetiye olayı iyimiş :)

Maxiboost
28-03-2008, 14:32
O.K. ile bize verilen msj;

'biraz kafanızı kaldırın karıya kıza gidin rahatlayın'

galba :D

BarBo
28-03-2008, 18:00
kesin alıyorum kaçmaz :D

BarBo
28-03-2008, 18:01
O.K. ile bize verilen msj;

'biraz kafanızı kaldırın karıya kıza gidin rahatlayın'

galba :D

:hahaha::hahaha::hahaha:

tazzz
30-03-2008, 01:26
CD içindeki Dj Mp3 lerin kalitesi birbirinden farklı , daha iyi müzikler seçilebilirmiş . Anahtarlık herkesin işine yarar :D

cenk
30-03-2008, 16:20
ben aldım bu ayki sayısını güzel yaa yanlız içindeki CD nin resimler , videolar hiç de tatmin edici değil zaten ögle pek fazlada resim video yok , hee bide bmw m3 diye bi oyun var :)

TünayK
30-03-2008, 16:27
hahahahhahahaha o t shırt...the t shırt:D:D:D:D hahahah...ben bunu poster halınde ısıtorum ya...:D

BarBo
30-03-2008, 19:01
benm anahtarlık boş çıktı yahu prezervatif çıkmadı çıkıomu çıktmıomu ona göre gidip değiştiricem ? :D

tamam değiştirdim.zaten derginin birazı yırtıktı sebep oldu.benden özendi yeğende aldı 2 tane oldu bittikçe doldururm böhöhöyt :D

SerkanKurt
30-03-2008, 19:01
tuning dergilerinde modifiye olayı artık çok monotanlaştı... daha teknik konulardan oluşan dergiler istiyoruz... hep aynı şeyler valla sadece yeni çıkan ürün sayfasına bkıyorum bide davetiye için aldım dergiyi zaten gerisi boş :( Eskiden çok güzel gelirdi dergi fakat artık gerçekten çok sıradan geliyor.

Eyüp
30-03-2008, 19:22
tuning dergilerinde modifiye olayı artık çok monotanlaştı... daha teknik konulardan oluşan dergiler istiyoruz... hep aynı şeyler valla sadece yeni çıkan ürün sayfasına bkıyorum bide davetiye için aldım dergiyi zaten gerisi boş :( Eskiden çok güzel gelirdi dergi fakat artık gerçekten çok sıradan geliyor.

bu sayı banada ole geldi....:(

Baran^
30-03-2008, 19:55
Walla gecen ayki sayıdan sonra bence bu seferki Tr tuning ve Tuning Turkiye ikiside gayet başarılı.Abuk subuk arabalar illaki var yıne ama o kesimede hitap etmek zorunda kalıyorlar ticari kaygılary nedeniyle sanırım.

onurdemir
31-03-2008, 17:48

Sıradan araçlar, sıradan dergi olmasını sağlar. Fakat dergide yer alan Subarular, BMW, Mirafiori uzun uğraşlar sonucunda hazırlanmış araçlar. Öyleki 4-5 senede son halini alan araçlar var. Yapılan masraflarda 20.000-30.000, Hatta BMW'de 40-50.000 YTL civarlarına kadar ulaşabiliyor. Sizce sıradan sözcüğü bu araçlara yakışıyor mu :soru: Kaç kişinin emeği geçtiği, testlerin yapıldığını sizler düşünün tabiki. Yani nasıl bir araç olmalı onu düşünüyorum. Türkiye'de çıkabilecek en iyi araçlara yer veriliyor... MSupra olsun, VTH olsun, yahut MRT olsun, NIF11 olsun... Bu araçlar dünya standartları ile yarışabilecek araçlar. Eldeki en iyi imkanlar zorlanıyor. En azından biz en iyilerini zorluyoruz. Bir çok kişiye aracını dergiye çıkaramayız diyip belkide kalplerini kırıyoruz. İnanın çok ciddi psikoloji isteyen bir iş bu. Allah kimseye vermesin. Ayberk bilir. Zamanında ne var yahu bu işte. Çok kolay diyordu. Birlikte çalışmaya başladıktan sonra da sözünü geri alıp ne kadar zor olduğunu anladı. Şayet burada görürse o da zaten katılacaktır bu olguya.

Bu ayki derginin noktasına kadar başında durduk. Öyle ki cd içinde hazırlanan mp3ler bile 20 günlük kısa bir sürede hazırlandı. Hazırlayanlar arasında bir çok event de çalan ünlü djler yer aldı. İçlerinde Sapphire, Reina'nın DJleri de yer alıyor. Yani daha ne yapılabilir onu düşünüyoruz. Hani bir adım daha gidilmesi gerekiyor şunu yapın deseniz yapıcaz. Ama 5.90 YTL fiyatıyla satılan bir dergide daha sizce ne yapılabilir?

Test eki, prezervatif, CD, Fuar bileti ve Tuning Türkiye dergisi.

Fuar biletinin 30 YTL olacağını da belirtmek de fayda var. Hani diyoruz ki madem içerik beğenilmiyor, bir şekilde bu dergiyi o eve sokacağız :) Ya öyle ya böyle. Artık giriyor... Girmeli de... Sizlerin desteğiyle.

35TN414
31-03-2008, 18:45
elinize sağlık Onur.Esra'dan çekeceğin var ama söylemedi deme :)

Tholl-ga
31-03-2008, 19:05
onur test ekini inceledim ve astra sedan almaya karar verdim :)

maksimum güç : 900 hp :)

fiyat 40.670

ZaZy
31-03-2008, 19:14
arkadaşlar burda ters konuşmak istemiyorum ama dergideki davetiye PERŞEMBE CUMA geçerli...

tool
31-03-2008, 19:19
arkadaşlar burda ters konuşmak istemiyorum ama dergideki davetiye PERŞEMBE CUMA geçerli...

bu ters konusma degil bilgilendirme zaten ;)

sülüman
31-03-2008, 19:34
yapma yaa :(:(:(:(:(

Baran^
31-03-2008, 19:50
o davetiyeler hoş güzelde fuar girişinde bi bakıcan davetiye gişesi 100 kişi sıra normal gişe 3-4 kişi... öle olursa bişeye yaramaz o davetiye.

Maxiboost
31-03-2008, 20:15
araçlara yapılan masraftan çok işlemler şahsen dikkatimi çekiyor benim, çok nadir zevkle yapılmış araçlar var piyasada. İyice iş 'aksesuarcı' mantığına döndü onuda takayım, bunuda takayım olarak bakıyor herkes. Ztn tuning kelimeside bitti artık tunik + aksesuar anlamı taşıyor benim için...

Renç
31-03-2008, 20:15
Mükemmel bir ekibin hazırladığı çok güzel bir sayı daha...
Türkiye'de sektörün gelişim hızını çok artırdığına inanıyorum Tuning Türkiye'nin...

fiyatına görede sunduğu içerikde cidden çok tatminkar....:icon_tup:

Teşekkürler...;)

sülüman
31-03-2008, 21:37
burak erteme ne oldu???

onurdemir
31-03-2008, 22:08
burak erteme ne oldu???

yakında görürsün!

onurdemir
31-03-2008, 22:09
onur test ekini inceledim ve astra sedan almaya karar verdim :)

maksimum güç : 900 hp :)

fiyat 40.670

Tolga bizde insanız değil mi? O sayının 90 HP olması gerektiğini sende gayet tabi bilebilirsin. Diğer dergilerde 4-5 kişilik yazı işleri kadrosu bulunurken biz Sanerle birlikte hem Tuning Türkiye'yi hemde Autohifi dergisini hazırlıyoruz.

onurdemir
31-03-2008, 22:12
o davetiyeler hoş güzelde fuar girişinde bi bakıcan davetiye gişesi 100 kişi sıra normal gişe 3-4 kişi... öle olursa bişeye yaramaz o davetiye.
Davetiyeler 3-4 Nisan için geçerli. Zaten CNR fuarcılığın buradaki amacı da hafta içi, fuarı hareketlendirmek. Haftasonu zaten her halukarda insanlar gelecek. Aslında CNR'ın yaptığı taktiksel bir davranış.

Sercan Keklik
31-03-2008, 22:19
:) onur kanka ulassana bana öteki msn degıstı

sercankeklik@nikonturkey.com

Serencebey
31-03-2008, 22:30
Tolga bizde insanız değil mi? O sayının 90 HP olması gerektiğini sende gayet tabi bilebilirsin. Diğer dergilerde 4-5 kişilik yazı işleri kadrosu bulunurken biz Sanerle birlikte hem Tuning Türkiye'yi hemde Autohifi dergisini hazırlıyoruz.

Dergi cıkarıosunuz Turkiye'ye cıkarıosunuz o zaman duzgun yazın, adam sizi elestirmemis hatanızı yazmıs. Dıkkatımden kacmıs demen yerine poz atmıssın... Madem yetisemiorsunuz adam alın :heyoo:

Verdıgın butun cevaplar ters ve hoş degil bilgine.

Baran^
31-03-2008, 22:37
Dergi cıkarıosunuz Turkiye'ye cıkarıosunuz o zaman duzgun yazın, adam sizi elestirmemis hatanızı yazmıs. Dıkkatımden kacmıs demen yerine poz atmıssın... Madem yetisemiorsunuz adam alın :heyoo:

Tamamen katılıyorum onur suç senın değil dergiye 2 fazla eleman almayan dergi sahibinin ama sende daha alttan alıcı nitelikte cevaplayabilirsin yanlış yazmışsın sonucta.tolganın gözünden kaçmaz külyutmaz tolga :D

onurdemir
01-04-2008, 08:33

Tolgayla benim aramdaki diyaloğu bilmeden yazmanız bana saçma geliyor. "Türkiye'ye çıkarıyorsunuz o zaman düzgün yazın" deme hakkını size kim tanıyor anlamadım.? Yetişemiyoruz ama adam da almıyoruz çünkü bu işi yapabilecek doğru düzgün bir adam yok. Dergi hazırlamak ile modifiye yazısı yazmak iki ayrı konu. Modifiye konusunda yazı yazabilen, dergi hazırlayamıyor, dergi hazırlayabilen modifiyeden anlamıyor! :icon_tup:

onurdemir
01-04-2008, 08:36
:) onur kanka ulassana bana öteki msn degıstı

sercankeklik@nikonturkey.com

Tamamdır Sercancım ;)

Maxiboost
01-04-2008, 09:06
o zaman modifiyeden anlayan yazı yazana anlatır yazı yazan onu güzel bir dille yazar :) Düzgün yazın deme hakkını(eleştiri) bir müşteri olarak sanırım kendinde görüyor serecenebey :)

Grs91
01-04-2008, 10:43
abi biraz yapıcı konusun yaw, en yapıcı konusuyorum diyen alttan alttan laf sokuyor. yapın abi arabalarınızı o zmn adam akıllı arabalar cıksın dergılere. yani ole bı konusuyorsunuz ki her ay su dergı konularında... pıyasada adam akıllı yapılı arac mı war? olanları ztn cıkartıyorlar, mıllet fiber manyagı olmussa adamlar ne etsin eylesin.. her ay aynı muhabbetler, japonyada değiliz abi tr deyiz ordaki dergileri alıp bakıp burdan aynılarını bekleyemezsiniz. zamanla olacak seyler bunlar, ulkedeki alım gucu yukselcek ki mıllet daha kalıte arabalara bınecek sonra onları modifiye edecek bizde daha guzel dergıler okuyacagız.. ya her seyden önce bir bakın bakalım en güzel pistimiz neresi bizim? hah, oraya gidin bakın haline.. bu kadar vahim durumda bir ortamda adamlar en güzelini çıkartıyorlar o kadar cahil ve bilgsiz insana karşın. neyse ya.. valla tek istediğim şu adamlar buraya konuyu açarken her ay emıınım iclerınden bu su sefer ne kulp takcaklar die merak ediolardır.. poh poh layın demıyorum hakkını verin dergilerin ve bence hakları da verilenler değil..

P.S: genel olarak bir post yazdım bu ay ki dergiye ya da bu dergiye değil yıllardır söylenenler içindi ve bu bütün tuning dergileri içindi.

Maxiboost
01-04-2008, 10:50
abi biraz yapıcı konusun yaw, en yapıcı konusuyorum diyen alttan alttan laf sokuyor. yapın abi arabalarınızı o zmn adam akıllı arabalar cıksın dergılere. yani ole bı konusuyorsunuz ki her ay su dergı konularında... pıyasada adam akıllı yapılı arac mı war? olanları ztn cıkartıyorlar, mıllet fiber manyagı olmussa adamlar ne etsin eylesin.. her ay aynı muhabbetler, japonyada değiliz abi tr deyiz ordaki dergileri alıp bakıp burdan aynılarını bekleyemezsiniz. zamanla olacak seyler bunlar, ulkedeki alım gucu yukselcek ki mıllet daha kalıte arabalara bınecek sonra onları modifiye edecek bizde daha guzel dergıler okuyacagız.. ya her seyden önce bir bakın bakalım en güzel pistimiz neresi bizim? hah, oraya gidin bakın haline.. bu kadar vahim durumda bir ortamda adamlar en güzelini çıkartıyorlar o kadar cahil ve bilgsiz insana karşın. neyse ya.. valla tek istediğim şu adamlar buraya konuyu açarken her ay emıınım iclerınden bu su sefer ne kulp takcaklar die merak ediolardır.. poh poh layın demıyorum hakkını verin dergilerin ve bence hakları da verilenler değil..

P.S: genel olarak bir post yazdım bu ay ki dergiye ya da bu dergiye değil yıllardır söylenenler içindi ve bu bütün tuning dergileri içindi.

oo dergiye çıkartıosun o zmn aracı, ben öyle anladım :D :D

Grs91
01-04-2008, 10:52
oo dergiye çıkartıosun o zmn aracı, ben öyle anladım :D :D

auheuashkduahdjaksdhkasd o da olur bir gün (bi ay sora fln uaehuahda)

Tholl-ga
01-04-2008, 11:06
Tolgayla benim aramdaki diyaloğu bilmeden yazmanız bana saçma geliyor. "Türkiye'ye çıkarıyorsunuz o zaman düzgün yazın" deme hakkını size kim tanıyor anlamadım.? Yetişemiyoruz ama adam da almıyoruz çünkü bu işi yapabilecek doğru düzgün bir adam yok. Dergi hazırlamak ile modifiye yazısı yazmak iki ayrı konu. Modifiye konusunda yazı yazabilen, dergi hazırlayamıyor, dergi hazırlayabilen modifiyeden anlamıyor! :icon_tup:

bro bi gülücük yeter.insanlar ne hata yapiolar.ama 900hp turbo diesel ii gider ;) :p:p

Dragger
01-04-2008, 11:14
Ararsanız her ay bir hata bulabilirsiniz.

Teknik hatalar, olmayan modifiyeler, bu iki dergi icin de gecerli...

Az elemanla calısıyoruz demek de hicbir sekilde savunulabilecek birsey degil...

Bir dergi cıkartıyorsan, altyapın ve elemanın ona göre olmalı...

Anlayan eleman yok sözüne de kesinlikle katılmıyorum, su forumlardan 10larca adam cıkar dergilerde yazan arkadaslar gibi hatta daha ötesi...

Fuar davetiyesinin hangi günler oldugu, reklamda yazıyormu? Yoksa icini acınca sürpriz olarak mı karsımıza cıkıyor?

Fuar davetiyelerimizi iyki ayarlamısız, bu arada o fuarı 30 YTL yapan sacma zihniyeti de kınıyorum.

Fuarlar her sene gittikce dibe batıyor, bir de utanmadan bilet fiyatı arttırılıyor.

tool
01-04-2008, 11:25
Ararsanız her ay bir hata bulabilirsiniz.

Teknik hatalar, olmayan modifiyeler, bu iki dergi icin de gecerli...

Az elemanla calısıyoruz demek de hicbir sekilde savunulabilecek birsey degil...

Bir dergi cıkartıyorsan, altyapın ve elemanın ona göre olmalı...

Anlayan eleman yok sözüne de kesinlikle katılmıyorum, su forumlardan 10larca adam cıkar dergilerde yazan arkadaslar gibi hatta daha ötesi...

Fuar davetiyesinin hangi günler oldugu, reklamda yazıyormu? Yoksa icini acınca sürpriz olarak mı karsımıza cıkıyor?

Fuar davetiyelerimizi iyki ayarlamısız, bu arada o fuarı 30 YTL yapan sacma zihniyeti de kınıyorum.

Fuarlar her sene gittikce dibe batıyor, bir de utanmadan bilet fiyatı arttırılıyor.

İsin komik yanı bizde once gazete veya dergi cikar daha sonra altyapi olusturulmaya calisilir.

Dragger
01-04-2008, 11:40
İsin komik yanı bizde once gazete veya dergi cikar daha sonra altyapi olusturulmaya calisilir.

Bazen de olusturulamaz bu sekilde 2 arkadasa tüm is itina ile yıgılır :)

crazydog
01-04-2008, 14:25
walla acıkcası burak ertemın ayrılmasına uzuldum

Baran^
01-04-2008, 16:13
Modifiye yazısı yazan dergi hazırlayamaz dergi hazırlayan modifiyeden anlamaz olayına katılmıyorum,hem modifiyeden hem dergicilikten anlayan insan vardırda sizin dergide calışmak istemez yada maaş konusunda anlaşılmaz yoksa yok öle bi insan diye birşey yok.

dragon07
01-04-2008, 19:16
o kadar çok kişiye hitap ediliyorki derginiz biraz daha düzgün yazılabilir.eleman yok diye bi bahane olamaz bence.satılması gerekiyorsa eğer diğer dergilerden farkı olmalı ki okuyucu alsın.

onurdemir
01-04-2008, 19:42
Arkadaşlar söylediğim konu tabiki bahane değil. Ortada bir hata var ve bunu ekip olarak yapmışız. Ama ben, bunun burada komedi diliyle defalarca yüze vurulmasını doğru bulmuyorum (Sözüm Tolga'ya değil. Geçmişde yaşanan olaylarala da ilgili ...) Şu bir gerçek ki altımızdaki modifiyeli otomobilleri savunan tek basın kuruluşu dergiler. Bunu tüm Türkiye'ye tanıtan, dağıtımını yapan da dergiler. Modifiye bilgisi olanın dergide kolay çalışamayacağını söyledim çünkü çalışma şartları bilinmiyor. Siz sabah 6'da yola çıkıp Bursa'ya gidip 8 saat ayakda fotoğraf çekimi yaptıktan sonra İstanbul'a geri dönüp aracın fotoğraflarını seçip, yazısını yazıp, gece aynı zamanda ıvır zıvır konuları toparlayıp, ertesi sabaha 2 saatlik uykuyla kalkıp tekrar yazı yazmaya başlayıp, öğlene doğru dökümanları ofise götürüp, tasarımlarını yaptırıp oradan tekrar çekime gidip, çekimden gelir gelmez 24 saat bilgisayar başında yazı yazan gördünüz mü? Muhtamelen görmediniz. :) Ama bizim hayatımız bu koşturmaca içinde geçiyor. Bu dergiye 2 kişi alınsa bir ihtimal rahatlama yaşayabiliriz ama şu anki kadro Türkiye'nin en iyi kadrosu zaten. İte kaka da olsa bir çok şeyi düzene oturttuk. Kaldı ki günümüz şartlarında bir derginin nasıl bir maliyetle çıkarıldığını içinizden hiç kimse biliyor mu? Derginin kağıdı ayrı ücret, baskısı ayrı ücret, amortismanlar, vergiler, ssk'lar, yemek giderleri, vs. giderler... Bunları hesaba katınca ekstra masraf yapmamak ve dergi içinde kısıtlamalara gitmek de gayet normal. Beni sanırım en iyi iş yeri sahipleri anlayabilir. Bu devirde iş yeri sahibi olmakdansa iş yerine bağlı olarak çalışmak daha akıl kârı bir iş. Haksız mıyım arkadaşlar? Neyse konu en başından beri çok farklı yerlere gidiyor. Dergide hata yapılmaması konusunda hepiniz haklısınız. Zaten bu sayı, fuar sayısı olduğu için bir hayli koşuşturmacadaydık, iş okumaya gelince zihin açıklığı gerekiyor. Okuma işi bu ay biraz sıkıştırmaya geldi. 900 HP'lik Opel örneği de apaçık ortada. Sizlerden bir şey istiyorum sadece... Bir kurum hakkında (X kurum da olabilir) yorum yazarken, o kurumdan ekmek yiyenlerin, kazandığı paradan çok harcadıkları emeklerini düşünmenizi istiyorum. Çünkü burada en tepedeki insandan, en alttaki insana kadar herkes en iyisi için çabalıyor, zamanlarından feragat ediyor.

Benim asıl sizlere danışmak istediğim konu şu: Siz bir tuning dergisinde çalışıyor olsaydınız, derginizde ne gibi konular işler, okuyucuların hangi sürprizlerle karşılaşmasını isterdiniz?

Baran^
01-04-2008, 21:31
Ben özel sayı isterdim yıllık gibi bir sayı fiyatı pahalıda olabilir biraz problem değil ama içinde şu ana kadarki en özel otomobillerin yayınlandığı bir kalın dergi güzel olurdu.Tabi tartışma cıkadabilir benımki cıkmadı senınki cıktı benimkinin ne eksiği vardı gibisinden...

tool
01-04-2008, 21:51
bu ay aceleye geldi 900hp oldu yanlislikla,
diger aylarda ne sorun vardida defalarca hata yapildi. burak yerine gelecek olan editor bu sorunlari asar umarim...

sülüman
01-04-2008, 22:07
ya varya sizde taktımı takıyosunuz harbiden adam 900 hp yazmış ne olmuşki bundan.siz hayatınız boyunca hat yapmadınızmı önemli olan bu hatalardan ders almak vede ben bunu hata olarakta görmüyorum . varmı tuning türkiyeden daha iyi dergi yapan YOK .

yanlış anlamayın bende bu sitenin bu huynu sevmiyorum taktımı takıyosunuz (yanlış anlamayın dosta acı söler9)

onur abi tolga abiye cevbında:heyoo: bu smileyi kullanmıştı ama sonrada silmiş

Low-Rider
01-04-2008, 22:08
burak ertem'in ayrılma sebebi nedir peki?

sülüman
01-04-2008, 22:10

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Dragger
01-04-2008, 22:21
Ben kimsenin dergiye vs taktıgını düsünmüyorum.

Herkes iyi kötü yorumlarını dile getiriyor.

Burada dergi calısanı arkadasların emeklerinin gözardı edildigini de düsünmüyorum.

Herkes derginin daha iyi olması icin yorumlar yapıyor, kimsenin kötülemek amaclı yazdıgını düsünmüyorum.

STP
01-04-2008, 22:27
eleman bulamıyoruz felan bos ısler. bazılarının msnınde dunyadakı en ıyı dergıyı cıkardıkları hıssı uyandıran ve bı dergı sahıbıne yakısmayacak bak nasıl koyduk ole soktuk bole cıkardıklı yazılar gorunce zaten hersey anlasılıyor....

Serencebey
01-04-2008, 22:29
Sevgili ONURDEMIR benim amacım burada senin dergini elestirmek degil, amacim milleti assagılayıcı kucuk dusurucu mesajlar yazmaktan kendini alamıyosun bu konuda seni uyarmak.

PS: "Babanın zamanında da prezervatif olsaydı" , "Gorursun yakinda!" tarzında mesajların var konuda uyarım buna.

Kırıcı olmak kolaydır ama yapıcı olmak zordur. Sen yapıcı konusmaları surekli tersınden anlıosun...

onurdemir
01-04-2008, 22:34
Sevgili ONURDEMIR benim amacım burada senin dergini elestirmek degil, amacim milleti assagılayıcı kucuk dusurucu mesajlar yazmaktan kendini alamıyosun bu konuda seni uyarmak.

PS: "Babanın zamanında da prezervatif olsaydı" , "Gorursun yakinda!" tarzında mesajların var konuda uyarım buna.

Kırıcı olmak kolaydır ama yapıcı olmak zordur. Sen yapıcı konusmaları surekli tersınden anlıosun...

SERECENBEY, o mesajları neden yazdığımı gayet tabi biliyorsun. Adam, Tuning Türkiye dergisine potansiyel porno dergisi muamelesi yapıyor. Herkes neden avukatlık yapıyor? Başka meslek mi yok?

onurdemir
01-04-2008, 22:39
burak ertem'in ayrılma sebebi nedir peki?
Başka bir dergiye geçecek. Yakın zamanda zaten tüm otomobil dergisi okuyucuları öğrenirler.

Baran^
01-04-2008, 22:50
Onurcum doğru bulduğumuz düşünceyi burda arkadaşlarca savunmak avukatlıksa evet avukatız.Herkez hata yapabilir burda kimse senı yargılamıyor biz senın üslubunu gereksiz bulduk hepsi bu.

Serencebey
01-04-2008, 22:53
SERECENBEY, o mesajları neden yazdığımı gayet tabi biliyorsun. Adam, Tuning Türkiye dergisine potansiyel porno dergisi muamelesi yapıyor. Herkes neden avukatlık yapıyor? Başka meslek mi yok?

Yahu illa karsı cıkacaksın deilmi? Avukatlık yaparım bu sıtede bu sekılde karsılıklı atısmalar sacma sapan yerlere gidiyo sizi uyarmak benim gorevim. Avukatlık dıyorsan avukatlık!?!? :icon_wack

Low-Rider
01-04-2008, 22:54
ya ne kadar gereksiz uzattınız alın okuyun dergiyi,tolga söylemese o 900hp'i hayatta farketmezdim.

ufak tefek şeylere takılmayın..

sülüman
01-04-2008, 22:59
ya kırk yıl düşünsem aklıma gelmez di böle düşüeceginiz ben sadece fuar bölümündeki manken kızlardan bahsetmiştim bu ayın dergisini bile almamıştım ozman .potansiyel porno ile hiç bi alaksı yok sadece babam aldı ilk syafalarda kurcalarken gözüne carptı bence siz herseyi yanlış anlıyosunuz

Jan™
02-04-2008, 00:02
Burak ağabeyin dergiden ayrılmasına gerçekten çok üzüldüm dergiyi alamadığım için şu anda forumdan okudum :( gerçekten üzücü bir haberdi benim için.

madi
02-04-2008, 00:25
her zaman ki gibi çok güzel bir sayı hiç kacırmadım dergıyı ve kaçırmıyacamda dergi benım hosuma cok gıdıyor onur abi basarılarınızın devamını dılerım ...

Maxiboost
02-04-2008, 00:38
bence okuyuculara ne gibi yenilik sunmak demeden önce şu sitede üye olan insanların bir çoğu niye dergi almıyor acaba diye bir araştırmak lazım.. Kendim için konuşayım, fiberden deli gibi body kitler yapılmış, orasında burasında subwoofer olan araçları görsem ne olur sahibini görsem ne olur? bana ne katar? sayfayı açıyorsun bariz kötü bir body kit % çoğunluk beyenmez yok tampona dişler fln yaptırmış yaratık misali başlıklar ve yazı resmen ooo şöyle olmuş böyle olmş şişirmeden başka birşey değil. Bence birazcıkta olsa insanlara birşey katmalı resim ve bilgilere insanlar internettende ulaşabiliyor. Biraz içinde bilgi olsa ne bilim yarın öbürgün aa şu sayısında yazıodu şunla ilgili diyip açıp bakmak isterim.

onurdemir
02-04-2008, 08:36
Tamam arkadaşlar herkes bildiği yolda devam etsin. :) Dergiyi beğenen alsın, beğenmeyen almasın. Böylece sorun çözülmüş olur.:icon_tup:

tool
02-04-2008, 10:29
bakalim yeni editor kim..

Dragger
02-04-2008, 14:22
Tamam arkadaşlar herkes bildiği yolda devam etsin. :) Dergiyi beğenen alsın, beğenmeyen almasın. Böylece sorun çözülmüş olur.:icon_tup:

Tüm forumlara konu acmanın amacı o zaman sadece tanıtımla kalır :)

35TN414
02-04-2008, 23:39
onur gayet güzel özetlemişsin.eleştiri var hakaret var.arasındaki cizgiyi ayırt edemeyenler dergiyi almasın çözüm bu kadar basit."emek yoğun" bir sektörde çalışan birine böyle saldırmak hem düşündürücü hem anlamsız...

tolga900
02-04-2008, 23:41
evo dergisinede bakın derim :)

AyB_Tv
06-04-2008, 15:23
ya dayanamıcam artık geri dönücemşu dergi piyasasına alıcam şu başlıı açan tosunu yanıma heyttt ulammm :D

neyse dergicilik zevkli ama zor iş beyler ;) inanılmaz kısıtlı imkanlarla yaş aralığı 17 ile 25 olan bir genç kitlesini memnum etmek okadar kolay değil ;) onurda bilir ben herzaman eleştidim,ama çalışırken kendi patronuma çıktım kendi dergimide eleştirdim.. türkiyede olmuyo ancak olanda bu.. hiç birbirinizi kırmayın etmeyin.. daha iyisi imkansız !!!! butaya bi yazarım host çöker :D

Schumi
06-04-2008, 21:10
Fuarın durumu belliyken dergiler naapsın diye kendimize acıyasım geldi :(

Tuner
06-04-2008, 21:56
..............

s.alican
08-04-2008, 17:32
ok kaçırmadım:)