PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'POLO LPG Hakkında'

yunus_kg
17-10-2012, 22:22
97 model 1.6 8v otomatik Polo kullanıyorum ikinci araç olarak yalnız sıkıntı aracın lpg de 40krş yakması. Bu normal bi değermidir içinizde kullanan veya daha önce kullanmış olan var mı:soru:

Seven7
17-10-2012, 22:39
Araç LPG'de 40 kuruş yakıyorsa benzinde ne kadar yakacak öyle? Anormal bir değer 40 kuruş.

Zorbey
17-10-2012, 23:50
Anormal bir durum.Lpg zamlarını katarsak 27-30 kuruş civarı bir tüketim yapar.

baha38
18-10-2012, 06:42
lpg de kaçak olmasın

yunus_kg
18-10-2012, 10:47
lpg de kaçak olmasın

dün gittim kontrol için kaçak vs herhangi birşey çıkmadı:confused:

anılayvaz
18-10-2012, 10:48
kanka ayar yaptır bir istersen lpgye

yunus_kg
18-10-2012, 10:51
kanka ayar yaptır bir istersen lpgye

gidiyorum adam bişeyler yapıyor tamam normal diyor ayarları acaba başka biyere mi göstersem. birde 40krş normal diyor :mad:

XSi
18-10-2012, 12:02
97 model 1.6 8v otomatik Polo kullanıyorum ikinci araç olarak yalnız sıkıntı aracın lpg de 40krş yakması. Bu normal bi değermidir içinizde kullanan veya daha önce kullanmış olan var mı:soru:

LPG ayarları ile ilgili sıkıntı olabilir, en basit şekilde ayarlarla ilgili bir problem olup olmadığını anlamak için aracın kendi beynini resetleyebilirsin / sıfırlayabilirsin.

Geçen kış feci kar yağdığında bendeki 1.4 pejonun ateşleme bobini cortladı, güç bela çalıştı, 1 hafta içinde bobini değiştirdim sorun kalmadı ama araba anormal yakmaya başladı normale göre %30-40 daha fazla yakıyordu. Egzosdan beyaz duman geliyordu hatta.

Beyni resetleyince araba normale döndü, beyaz duman da gitti.

İşlem çok basit, akünün negatif kablosunu söküp, 10-15 dk bekle, daha sonra kabloyu bağla, ya da garantiye almak gece eve giderken, akünün negatif bağlantısını söküp bırak. Sabah ta tekrar bağla, %99 bu işlem ile, beyni fabrika ayarlarına geri döndürmüş olacaksın.

Bir hafta süreylede yakıt tüketimini kontrol edersin, bi fark olmazsa ayarlardan değildir diye düşünülebilir.

RsErdi
18-10-2012, 12:17
ben vtecle 35 40 kurus arası yakıyordum o nasıl oluyor yav :) başka bikaç yere baktır sen kesin birşey vardır. senin arabanın aynısından ark da var benzınde bınıyor oda 35 40 arası yakıyor sök daha iyi oz mn
bakımına bak birde arabanın

yunus_kg
18-10-2012, 12:19
LPG ayarları ile ilgili sıkıntı olabilir, en basit şekilde ayarlarla ilgili bir problem olup olmadığını anlamak için aracın kendi beynini resetleyebilirsin / sıfırlayabilirsin.

Geçen kış feci kar yağdığında bendeki 1.4 pejonun ateşleme bobini cortladı, güç bela çalıştı, 1 hafta içinde bobini değiştirdim sorun kalmadı ama araba anormal yakmaya başladı normale göre %30-40 daha fazla yakıyordu. Egzosdan beyaz duman geliyordu hatta.

Beyni resetleyince araba normale döndü, beyaz duman da gitti.

İşlem çok basit, akünün negatif kablosunu söküp, 10-15 dk bekle, daha sonra kabloyu bağla, ya da garantiye almak gece eve giderken, akünün negatif bağlantısını söküp bırak. Sabah ta tekrar bağla, %99 bu işlem ile, beyni fabrika ayarlarına geri döndürmüş olacaksın.

Bir hafta süreylede yakıt tüketimini kontrol edersin, bi fark olmazsa ayarlardan değildir diye düşünülebilir.

inşallah hallolur bu dediğiniz gibiyse çok iyi olur. bugün sök tak yapıp deneyeceğim kaç km gittiğimi:icon_tup:

yunus_kg
18-10-2012, 12:22
ben vtecle 35 40 kurus arası yakıyordum o nasıl oluyor yav :) başka bikaç yere baktır sen kesin birşey vardır. senin arabanın aynısından ark da var benzınde bınıyor oda 35 40 arası yakıyor sök daha iyi oz mn
bakımına bak birde arabanın

:Dvallahi bende 106gti la aynı bunun gibi yakıyorum. bakımları yapıldı araba ile ilgili problem olabileceğini düşünmüyorum. En son başka bir yere gösterceğim:icon_tup:

yunus_kg
21-10-2012, 21:22
sıkıntı hala devam ediyor:(

Zorbey
21-10-2012, 22:31
Boğaz kelebeğini temizletin,adaptasyon yaptırın düzelir muhtemelen.Tanıdığım böyle yaparak sorunu aştı ;)

emreaydın
23-10-2012, 12:48
efte bi ara 40 kr yaktıgımız zamanlar oldu lpgyle. Avans ayarından sonra düzeldi. Bunla ilgisi olabilirmi acaba ?

cihan_06MLC60
23-10-2012, 13:09
başka lpg cilere göster üstad. senin götürdüğün yer makinaya bağlayıp ayarlarına bakıyodur ayarlar düzgünse bir sorun yok diyip yolluyodur.enjektörlerede baktırabilirsin. işinin ehli bi montajcı lpg ci bakması lazım

yunus_kg
23-10-2012, 14:01
Boğaz kelebeğini temizletin,adaptasyon yaptırın düzelir muhtemelen.Tanıdığım böyle yaparak sorunu aştı ;)
kelebek temizlendi adabtasyon yapıldı değişmedi sonuç:(

efte bi ara 40 kr yaktıgımız zamanlar oldu lpgyle. Avans ayarından sonra düzeldi. Bunla ilgisi olabilirmi acaba ?
hiç bilmiyorum bunuda araştıracağım

başka lpg cilere göster üstad. senin götürdüğün yer makinaya bağlayıp ayarlarına bakıyodur ayarlar düzgünse bir sorun yok diyip yolluyodur.enjektörlerede baktırabilirsin. işinin ehli bi montajcı lpg ci bakması lazım
zaten adamla hiç anlaşamıyoruz, başka biryer bulacağım:icon_tup: