PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ciddi anlamda dayanamıyorum artık

ardacar
18-10-2012, 23:29
Burası benim çok iyi takip ettiğim kolay kolay yorum yapmadığım ama günde ortalama 1 saatten fazla keyifle zaman geçirdiğim ve bilgi edinmeye çalıştığım bir forum sitesi ancak sohbet bölümünün off topic olmasından kaynaklı mıdır nedir bilinmez, haber sitelerine düşen haber konu olarak açılıyor yahu bir konu açılır haberler onun altında paylaşır anlarım ama her habere konu açılmaz, bir çok kişi daha önce konu açılmış mı bakmadan direk konu açıyor ve gerekli gereksiz herşey için konu açılıyor, hadi açıldı ipin ucu öyle yada böyle kaçtı yahu insan bir düşünür burada arkamı toparlayan 5-10 tane yönetici var, bu insanlara yazık bunlarında işi gücü olabilir adamların vaktini çalıyorum der, konu açıp yeri burası değilse yönetici arkadaşlar taşısın diye yazılıyor, yahu arkadaş o konuyu açacak kadar türkçen varsa bölümlerin altında yazan yerleride okur konunu doğru yere açarsın!

KONU TÜRKÇEYE GELMİŞKEN ASIL DAYANAMADIĞIM YER BURASI VE EN ÖNEMLİSİ BU!
Bakın; " http://www.techturkey.com/forum/sohbet/131299-turkcemiz-icin-yardiminiza-ihtiyacim-var.html " böyle bir konu olunca mangalda kül bırakmıyoruz, milliyetçiliğe gelince ağzımızda bıçak terörist kovalamaya gideriz ama nedendir bilinmez bir türlü;
HERKES ≠ herkez
OLACAK ≠ olucak
GETİRECEĞİM ≠ getirecem
CİLT ≠ cild
MİNİBÜS ≠ minübüs ve daha nicelerini o milliyetçi çenelerimiz ve ellerimize hakim olup doğru kullanmayı beceremiyoruz. Şuan yazarken farkettim kelimeyi yanlış yazınca altı çiziliyor yahu yazarken buna da mı bakmıyoruz allah aşkına, bunun altı niye çizili diye hiç mi sormuyoruz?

sakın yanlış anlaşılmasın her gün Kanal D'ye mail atıyorum M.Ali BİRAND İSTANBUL'a ISTANBUL demeyi bıraksın diye ama bir türlü düzeltmiyor. Umarım ne demek istediğim doğru anlaşılır.

BU ÇOK GEREKLİ KONUYU AÇIP YER İŞGAL ETTİĞİM İÇİNDE AYRICA ÖZÜR DİLERİM

darkmoon
18-10-2012, 23:37
hekesin türk dil kurumundan mezun olmasını beklemiyorsun herhalde forumda ilkokul mezunuda vardır ortaokul lise ünv mezunlarıda vardır.. ve inan elinden geldiğince doğru dürüst yazmaya çalışanlarda vardır ama ellerinden gelen o kadardır bu kadarda titiz olmanın bir manası yok kaldıki yabancı siteler bizden beter ingilizce forumlardada takılıyorum adamların yazdıkları bazı kelimeler lugatta yok..

onursumer
18-10-2012, 23:39
aynı benzer bir konu mevcuttu

fakat şoyle bir durum var ben %80 mobil bağlanıyorum bu foruma haliyle noktalama işaretleri veya türkçe karakterler imla gibi şeylere dikkat etmemi beklemeyin :D

darkmoon
18-10-2012, 23:42
aynen bazen ipad den giriyorum yazıyorumda nasıl yazıyorum bir bakıyorum harfler birbirine girmiş..

RedSun
18-10-2012, 23:45
çok abartıyonuz şöyle mevzuları

Type-R
18-10-2012, 23:46
Bencede biraz fazla takıntı yapıyorsunuz.:)

overblack
18-10-2012, 23:47
bu hastalığın bir ismi vardı ama unuttum :)

riddick
18-10-2012, 23:49
türkçe konusunda herkesin dikkatli davrandığı kanaatindeyim ama ufak tefek hatalar olmuyor mu oluyor ki günümüzde türkçe herkes tarafından az da olsa hatalı kullanılıyor.eleştirmek yersiz ama görüşünüze saygı duymakla birlikte size katılmıyorum bu konuda

Dodoo
18-10-2012, 23:49
v-k yerine w-q kullanmadıkça, her kelimeyi ünsüzlerden ibaret yazmadıkça ben fazla takılmıyorum.. Doğaldır..

Yiğit G.
18-10-2012, 23:51
http://www.itusozluk.com/image/yaran-inci-sozluk-capsleri_181416.jpg

ygtrn
18-10-2012, 23:52
ileri derece simetri hastalığı var gibi :)

İbrahim33
18-10-2012, 23:52
Şahsım adına konuşursam , Türkçe'yi dikkatli kullanma konusunda yeterince özen gösterdiğimi düşünüyorum...

Mustafa Kemal Atatürk'ün dil ile bazı özdeyişleri:

-Milli duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli duygusunun gelişmesinde başlıca etkendir.

-Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.

-Ülkesini yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

-Türk dili Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sayısız felaketler içinde ahlakının, geleneklerinin, hatıralarının, çıkarlarının, kısaca bugün kendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk dili Türk milletinin, kalbidir, zihnidir.

dirk
18-10-2012, 23:53
abi internet olduğundan kimse dikkat edemiyor. Bak şuan en baştaki harf büyük olması gerekirken caps tuşuna basmak içimden gelmiyor.. Bu ve bunun gibi sebeblerle günlük hayatta daha fazla konuşmaya yazmaya dikkat etsekte klavye karşısında birazda hızlı yazma ihtiyacından bikaç harf eksiliyor.

Schumi
18-10-2012, 23:57
Noktalamaya dikkat edin yeter. Gerisi aşırı abartma oluyor. Herkez yazsan nolur (ne olur= herkes yazsan nolur (ne olur). Artık bunlar bir bakıma şive gibi. Doğrusu ile yanlışı arasındaki tek fark birisi TDK'da geçiyor o kadar. Hayatta başka derdin olmasın onlara dayanamıyorum deme gerisini salla.

joker
18-10-2012, 23:57
arkadaş GKY öğretmeni heralde

MBuğra
18-10-2012, 23:59
ileri derece simetri hastalığı var gibi :)

büyük ihtimal. mesela bende trikotilomani hastalığı var. hepimiz garip adamlarız :D

_driver_
Burası benim çok iyi takip ettiğim kolay kolay yorum yapmadığım ama günde ortalama 1 saatten fazla keyifle zaman geçirdiğim ve bilgi edinmeye çalıştığım bir forum sitesi ancak sohbet bölümünün off topic olmasından kaynaklı mıdır nedir bilinmez, haber sitelerine düşen haber konu olarak açılıyor yahu bir konu açılır haberler onun altında paylaşır anlarım ama her habere konu açılmaz, bir çok kişi daha önce konu açılmış mı bakmadan direk konu açıyor ve gerekli gereksiz herşey için konu açılıyor, hadi açıldı ipin ucu öyle yada böyle kaçtı yahu insan bir düşünür burada arkamı toparlayan 5-10 tane yönetici var, bu insanlara yazık bunlarında işi gücü olabilir adamların vaktini çalıyorum der, konu açıp yeri burası değilse yönetici arkadaşlar taşısın diye yazılıyor, yahu arkadaş o konuyu açacak kadar türkçen varsa bölümlerin altında yazan yerleride okur konunu doğru yere açarsın!

Bakın; " http://www.techturkey.com/forum/sohbet/131299-turkcemiz-icin-yardiminiza-ihtiyacim-var.html " böyle bir konu olunca mangalda kül bırakmıyoruz, milliyetçiliğe gelince ağzımızda bıçak terörist kovalamaya gideriz ama nedendir bilinmez bir türlü;
HERKES ≠ herkez
OLACAK ≠ olucak
GETİRECEĞİM ≠ getirecem
CİLT ≠ cild
MİNİBÜS ≠ minübüs ve daha nicelerini o milliyetçi çenelerimiz ve ellerimize hakim olup doğru kullanmayı beceremiyoruz. Şuan yazarken farkettim kelimeyi yanlış yazınca altı çiziliyor yahu yazarken buna da mı bakmıyoruz allah aşkına, bunun altı niye çizili diye hiç mi sormuyoruz?

sakın yanlış anlaşılmasın her gün Kanal D'ye mail atıyorum M.Ali BİRAND İSTANBUL'a ISTANBUL demeyi bıraksın diye ama bir türlü düzeltmiyor. Umarım ne demek istediğim doğru anlaşılır.

farkettim =fark ettim
allah = Allah

Önce kendiniz de biraz dikkat etmelisiniz

S.Özeren
hangi okulda Türkçe' hocalığı yapıyorsun ?

alihan_27
19-10-2012, 00:01
Ben elimden geldiğince dikkat ederim, hatta biraz takıntım da vardır. Ancak yazan kişilerin, belirtildiği şekilde harf hataları kabul edilebilir. Hatta bazılarımızın teli, bilgisayarı ş,ç,ö,ü vb harfleri yazmıyor bile. Yurt dışı forumlarda da geziyorum techturkey genel olarak çok dikkatli. Sizin hassasiyetinize saygı duyarım, dahası dilimizin doğru kullanımı hususunda ki hassasiyetiniz sevindirici olsada biraz fazla olduğunu düşünüyorum.

umu_vtec
19-10-2012, 00:02
farkettim =fark ettim
allah = Allah

Bu iyiydi :)

cabrioleter
19-10-2012, 00:03
İstanbul un İstanbul Türkçesindeki doğru söylenişi Istanbuldur. Bu yüzden her gün 1000 kere mail atsanda değişmeyecektir..

Dodoo
19-10-2012, 00:05
farkettim =fark ettim
allah = Allah

1.çinko :D :icon_tup:

ardacar
19-10-2012, 00:18
İstanbul un İstanbul Türkçesindeki doğru söylenişi Istanbuldur. Bu yüzden her gün 1000 kere mail atsanda değişmeyecektir..
Bunu bilmiyordum.

hangi okulda Türkçe' hocalığı yapıyorsun ?
Sadece doğru şekilde kullanmaya çalışıyorum ve insanları bu yönde teşvik etmek için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum diyelim.

farkettim =fark ettim
allah = Allah

teşekkür ederim düzeltmen için.

yazdıklarımın sonunda yanlış anlaşılmasın diye belirttim, amacım birilerini eleştirmek değil yanlışlıklara dikkat çekmek. kimsenin eğitim seviyesiyle alakalı bir cümlede kurmadım bunu ima dahi etmedim etmemde.

konuyu ti'ye almaya çalışan veya çalışacak arkadaşlarda yaşı büyük olanlara saygı küçüklere de sevgilerimi iletiyorum ama benim yaşım 30, liseli geyiği çevir diye değil, özümüz dediğimiz şeye biraz daha fazla sahip çıkabilmek adıma bunları yazdım.

RedSun
19-10-2012, 00:23
sıkma canını okşa patlıcanını dostum..

tdipower
19-10-2012, 00:25
ayrıca trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım arkadaşlar.

CoSA
19-10-2012, 00:26
Türkçe'miz hakkında olumlu ve ılımlı yaklaşınız için teşekkürler. Fakat bu forumda binlerce üye var ve 7'sinden 70'e her yaşta bu üyeler herkese ders veremezsiniz sonuçta illaki böyle şeyler olacaktır. Bugün bende yanlış başlığa bir konu açtım insanlık hali olabiliyor böyle şeyler. Tabi bunu alışkanlık haline getirenlerde yok değil. 5-10 yönetici üyelerin yanlış yaptığı konularda yardımcı olsun ve doğru şekilde düzenlesin diye yöneticilik yapıyor zaten yani tabi ki birilerinin arkasını toplamak zorunda değil hiç bir yönetici ama Forum düzenini sağlamak onların asıl amacı konunuzu yanlış anlamadığımı ve bu mesajımla da yanlış anlaşılmak istemediğimi belirterek saygılarımı sunarım.

Quantum
19-10-2012, 00:31
Şu şarz kelimesini dilimizden atarsak benim için yeterli açıkçası..
ciddi anlamda ifrit oluyorum.

_sinan_
19-10-2012, 00:42

nasıl yani istanbullular , 'istanbul' yerine 'ıstanbul' mı diyorlar ? Gözlem bumudur ?

Onurkk06
19-10-2012, 01:05
anlaşıldı tamam

umu_vtec
19-10-2012, 01:17
Kufur konusundan cikip buraya girince tuhaf hissettim kendimi ahaha :D

BLuEBoY
19-10-2012, 01:21
Evet sayın arkadaşlar, lütfen bu konuda daha dikkatli olalım.. Teşekkür ederiz...

edit: küfür ettikten sonra ne güzel yazdım öle :D

HondatugraL
19-10-2012, 01:24
HERKES ≠ herkez
OLACAK ≠ olucak
GETİRECEĞİM ≠ getirecem
CİLT ≠ cild
MİNİBÜS ≠ minübüs

"Olucak" ile "olacak" yerlerının farklı yerlerini kırmızı yapmışsın lutfen dıkkat edermısın ? Saatlerdir koltukları tırmalıyorum çıldırıcam.

cabrioleter
19-10-2012, 01:31
nasıl yani istanbullular , 'istanbul' yerine 'ıstanbul' mı diyorlar ? Gözlem bumudur ?

bu mudur? budur.

bu gözleme dayalı bir şey değil dostum bir diksiyon kursuna gidersen öğrenebilirsin..

ayrıca;
bkz. İstanbul Türkçesi (http://lmgtfy.com/?q=%C4%B0stanbul+T%C3%BCrk%C3%A7esi)

TUGCA
19-10-2012, 02:31

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::D:D:D:D:D:D

ProdriveSTI
19-10-2012, 02:37
Şu şarz kelimesini dilimizden atarsak benim için yeterli açıkçası..
ciddi anlamda ifrit oluyorum.

Okuması daha kolay be abi,o yüzden olsa gerek. :D

Evet sayın arkadaşlar, lütfen bu konuda daha dikkatli olalım.. Teşekkür ederiz...

edit: küfür ettikten sonra ne güzel yazdım öle :D

Bu arada öle değil,öyle :p

Berkan
19-10-2012, 03:21
"Olucak" ile "olacak" yerlerının farklı yerlerini kırmızı yapmışsın lutfen dıkkat edermısın ? Saatlerdir koltukları tırmalıyorum çıldırıcam.

Tırmala beni - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_VGjJBBa-LI)

_VGjJBBa-LI

mad_max1978
19-10-2012, 03:25

en iyi yorum bu olmuş bence

Evrenoz
19-10-2012, 07:25

HERKES ≠ herkez
OLACAK ≠ olucak
GETİRECEĞİM ≠ getirecem
CİLT ≠ cild

Sevabına 1 adet nokta kullansaydın... Ha bir de... Özel isimlerin ilk harfleri büyük yazılır...

Demek ki neymiş? İnsan hata yapabilirmiş... "Hata yapmayın" derken bile..

DOHC
19-10-2012, 08:32

HERKES ≠ herkez
OLACAK ≠ olucak
GETİRECEĞİM ≠ getirecem
CİLT ≠ cild

Ben de Türkçe cümlede İngilizce kelime kullanılmasına gıcık olurum. Örneğin yazdığın "off topic". Off topic'in Türkçe karşılığı yok mu? İğneyi başkasına, çuvaldızı kendine batıracaksın.
Ayrıca cümle başında büyük harf kullanılır. "sakın yanlış anlamayın" diye cümle başı olmaz. Senin gözünden nasıl kaçıyorsa, burada insanlar hızlı yazarken hata yapabilir.
Ayrıca sen konuşma dilinde bu yazdıklarına dikkat ediyor musun?
Şahsına alınma, konuyu sen açtın diye genel yazıyorum......

16EC813
19-10-2012, 09:03
cicişlerden devam o zaman tangangamın sıtayıla :D

Asimos
19-10-2012, 09:04
TDK Terk...

orhan_guney
19-10-2012, 09:04
Ben konuşmalardan gayet memnunum.daha öncede aynı konular acılmışdı.

kelalper
19-10-2012, 09:14
yaw şu arkadaşı alın mod falan verin yazıktır. Girsin bütün gün düzeltsin yazılanları. Burada yazılanların sokak ağzı ile yazıldığını anlayamamış. Bu şimdi abi ye de ağabey diye yazar.

Day Walker
19-10-2012, 09:17
Buzlubadem var!

VtecDream
19-10-2012, 09:19
ege şivesi karadeniz trakya ankara mersin adana ? bu şiveler nolucak ?

Day Walker
19-10-2012, 09:22
Sen hiç Özgünün attığı postlara denk gelmemişsin demekki :hehe:

RottingChrist
19-10-2012, 09:30
aklımdan geçeni yazmışsın tebrikler. :icon_tup: bir ara decoder üretmeyi düşünenler vardı.

Day Walker
19-10-2012, 09:31
aklımdan geçeni yazmışsın tebrikler. :icon_tup: bir ara decoder üretmeyi düşünenler vardı.

onu düşünenler ban korkusundan projeyi rafa kaldırdılar :D

XoR
19-10-2012, 09:31

Okurken retinayı yakabilir :D

Day Walker
19-10-2012, 09:33
Okurken retinayı yakabilir :D

ahauauauah :D neyse konuyu değiştirelim artık :hehe: burası çok sıcak oldu :D

RottingChrist
19-10-2012, 09:34
uzun zaman geçmiş olmasına ramen Kiril alfabesini daha çabuk okuyabiliyorum.

onu düşünenler ban korkusundan projeyi rafa kaldırdılar :D

ToNy
19-10-2012, 09:35
Virgül yada noktalar doğru yerde kullanılsa yeter bence, cümlenin anlamını çok etkiliyor...
Diğerlerine takılmamak lazım TDK nın forumu değil burası...

TaGo
19-10-2012, 09:35
Dayanamayınca en güzel çare girfmemek tabi. Ben çoğu zaman telefonumdan yazıyorum. Mümkün olduğu kadarda kısaltarak geçiyorum kelimeleri. Burada kimseye bir dilekçe yazmıyorumki imla kurallarını takip edeyim.

aslan
19-10-2012, 09:38
Olur böyle vakalar polis amca yakalar

XoR
Nokta ve virgül olsun yeterli. Gerisini GNC TRKCLL alfabesinden yazabilirsiniz :D

Kutluhan
sedat abi hoş geldin !!!

GokhanRS
19-10-2012, 09:41
al bir vodafone telefon kurtul bütün dertlerinden

Asimos
19-10-2012, 10:20
Siz telefondan iyi yazıyosunuz.Banada bu ekranlı akıllı tel.lardan hediye geldi 5cm2 de 29 harf war , parmağımın ucu 6-7 harfe tekabül ediyo mınako :D

220T
19-10-2012, 10:26
Duyarlılığınız güzel.Keşke mesajınızda yazım ve noktalama hatası yapıp açık kapı bırakmasaydınız.Böylece konu size dönmüş oldu.Size de faydası olması açısından yazınızdaki hatalar:

Direk>>>değil>>>Direkt
Herşey>>değil>>her şey
yada>>değil>>ya da
türkçen>>değil>>Türkçen
Şuan>>değil>>Şu an
farkettim>>değil>>fark ettim
allah>>Allah
sakın yanlış anlamayın>>>Yeni cümleye küçük harfle başlamışsınız.
mail>>Türkçe değildir.>>Elektronik posta
içinde>>değil>>için de (Bu konuya dikkat etmişsiniz aslında,son cümlede atladığınızı düşünüyorum sadece.)

Ayrıca bu duyarlılığınızı Birand'ı düzeltmek için kullanmayın,o umutsuz vakadır,daha faydalı etkinliklerde bulunabilirsiniz.İyi forumlar.:)

aslan
19-10-2012, 10:27
Bende itiraf edeyim bende böyle konuların açılmasına dayanamıyorum artık bu ne ya!!

ENGean
19-10-2012, 10:34
Bende itiraf edeyim bende böyle konuların açılmasına dayanamıyorum artık bu ne ya!!

:D :D :D baya güldüm buna

B.Battal
19-10-2012, 10:56
Gaza gelme hemeennn!!

16EC813
19-10-2012, 10:56
son mesajları verin az sonra konu kilit :D

Onamdar
19-10-2012, 11:00
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5631147_460s.jpg

Turboyu kes :D

miniks
19-10-2012, 11:06
farkettim =fark ettim
allah = Allah

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Asimos
19-10-2012, 11:09

Turboya araba bağlamışlar:eek:

lucky Jackal
19-10-2012, 11:13
http://inciswf.com/1286665851.swf

BLuEBoY
19-10-2012, 11:15
Bu arada öle değil,öyle :p

Bu arada öle değil,[]öyle

virgülden sonra boşluk bırakılması gerekir :D :D

arm
19-10-2012, 11:27
Bu konu turbo kırar

Asimos
19-10-2012, 11:30
Bu konu turbo kırar

kırardan sonra nokta(.)

HondatugraL
19-10-2012, 11:59
[IMG]http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5631147_460s.jpg[/IMG

oha turboyu motorlamışlar :D:eek:

arm
19-10-2012, 12:02
kırardan sonra nokta(.)

Büyük harf ile yazmaya başlanır...

ClioRs182
19-10-2012, 13:06
saçma bi konu bnce , türkçe hocasısınız belli :)

16EC813
19-10-2012, 13:13
biraz da cicişlerin türkçesinden örnek verelim :D

Cicişlerden 'Tangam Style' - Objektif Haber - Türkiye ve Dünyadan (http://www.objektifhaber.com/cicislerden-tangam-style-1694-video/)

HondatugraL
19-10-2012, 13:17
o dhilde ndhen chıldrıcak khi ghayet dhüzgün yhazışıyhor herkhes benche :D

RsErdi
19-10-2012, 13:23
o dhilde ndhen chıldrıcak khi ghayet dhüzgün yhazışıyhor herkhes benche :D

hhahha :D:heyoo:

_FrKn_
19-10-2012, 13:30
D@y@namı10 hannyy!!! <3 xD
abi şaka bi yana off topic konusunda haklısın da imla konusunda katılmıyorum.kimseden getircem yerine getireceğim yazmasını bekleme.kaldıki senin postunda bile bu kadar hata var.milleti uyarmaya çalışırken bu kadar hata yapman çok talihsiz olmuş :)

@220T
Direk>>>değil>>>Direkt
Herşey>>değil>>her şey
yada>>değil>>ya da
türkçen>>değil>>Türkçen
Şuan>>değil>>Şu an
farkettim>>değil>>fark ettim
allah>>Allah
sakın yanlış anlamayın>>>Yeni cümleye küçük harfle başlamışsınız.
mail>>Türkçe değildir.>>Elektronik posta
içinde>>değil>>için de (Bu konuya dikkat etmişsiniz aslında,son cümlede atladığınızı düşünüyorum sadece.)

Jerky
19-10-2012, 13:42
Arkadaş off-topic videolar konusunda haklı bencede. Hergün gangnam style vb. videoları görmek baydı gerçekten.

mechanic
19-10-2012, 13:43
konu ile ilgili fikrim:
nasıl yazarsam yazarım .

Yiğit G.
19-10-2012, 13:46
Böyle konu gördüm mü hemen

http://www.karikaturdelisi.com/wp-content/uploads/seni.gif

DEJ
19-10-2012, 13:47
Başlığı görünce kız meselesi falan sandım :D

Foruma gelene kadar akşam olur, millet dilekçe yazarken dikkat etmiyor.. Ben de normalde dikkat etmeye çalışırım ama hızlı yazınca yapmayacağınız hataları yapabiliyorsunuz, çokta önemli değil bence. Sınav kağıdı veriyoruz sanki pür dikkat edicez =) edeceğiz :D
Ama ünsüz benzeşmesine dikkat etmeyenler var, bu konuda katılıyorum. ilkokul mezunu olabilirsin, defalarca uyarılmalarına rağmen hala aynı şekilde yazmaya devam ediyorlar. Rahatsız oluyorum ben..

Diyadin
19-10-2012, 13:52
Herkez kesinlik'le dikkat etmeli :D

DENON
19-10-2012, 13:58
benım yazdığımı karşımdakiler anlıyorsa sorun olmadığını düşünüyorum efenim

romanson
19-10-2012, 14:12
konuları düzenli bi şekilde okur senin gibi fazla yorum yapmam.hatta günde 3 saate yakın burdayım ama can sıkıntısından böyle bir konuda açmadım açmam..senin canın sıkılmış biraz sanırım dostum.

MCN21
19-10-2012, 14:17
bu tarz seylerin konusulması güzel ama net ortamında ister istemez bu tarz seyler olusuyor , hızlı yazıcagım diye yada telefondan girdigimde imla ve noktalama isaretleri ister istemez kacıyor !

Shadow_Dancer
19-10-2012, 14:17
http://galeri.uludagsozluk.com/28/montla-s%C4%B1%C3%A7_51601.jpg

KaanBRS
19-10-2012, 14:29
haaass... derde bak.

YsfTzcn
19-10-2012, 14:43
Benım endişem, forum donanım haber'e dönmez inşallah :)

Onurkk06
19-10-2012, 17:06
Ben başlığı görünce intaharın eşiğine gelmiş mevzu falan oldu sandım:)

CoSA
19-10-2012, 17:52
Böyle konu gördüm mü hemen

http://www.karikaturdelisi.com/wp-content/uploads/seni.gif

asdasdas döt'üde çarpıyor ya :D

220T
19-10-2012, 18:04
Ben başlığı görünce intaharın eşiğine gelmiş mevzu falan oldu sandım:)

İntihar.:D:D:D

mehmetRS
19-10-2012, 18:47
dosthane bir deneme talebi yapalım arkadaşa, bütün sıkıntısı gider :)

painkller
19-10-2012, 18:57
bende bu forumu bilgilenmek amaçlı kullanan aktif olmayan okuyuculardanım, ama üye olmak içimden geldi fakat gel gelelim ki sizin kadar hassas düşünmüyorum. yani "herkes-herkez" bunlar o kadarda dikkat edilmesi gereken şeyler değil diye düşünüyorum bu dönemde, ayak başı ingilizce tabelalar, terimler saçma sapan laflar türettiğimiz Ülkemizde, Sonuç olarak herkesin bu siteye ulaştığı alet, Türkçe dil destekli olmayabiliyor. mobil oluyor. Ayrıca düzeltme kullanan insanlar bu konuda çok sorun yaşıyor tabletlerde, işte bu yüzden tutup da bu insanlardan bu kadar ince işler istenmez, sonuç olarak burası bir forum, bilgi alıp verme amaçlı, konuşmak amaçlı bir yer. Türkçe'mizi katletme lüksümüz yok fakat eldeki imkanlarda bunlardan ibaret Gerektiğince dikkat etmek gereklidir ama burası bir sohbet platformu ve günlük konuşma dili kullanılıyor ki zaten günlük olarak konuşmalarımızın %40-50 si İngilizce & Diğer yabancı terimler ve tarzanca görülüyor.

Bir ülkede kendi anadilinden daha çok İngilizce'ye önem verildiği sürece böyle hatalara ince gözüyle bakmamız gerekiyor. Çoğu yaşıtlarım Türkçe karakterler ile adam gibi cümle kuramazken :)

focus musty35
19-10-2012, 18:57
yorum yazıcamda eksik birsey yazarım diye korkuyorum yoksa yazdımmı ? neyse takılmayalım bence bu kadar detaya

Met
19-10-2012, 19:20
Biz seviyorum yerine seviyom deriz gardaş.

turci
19-10-2012, 20:15
ben de dayanamiyorum, gercekten Türkce'miz cok bozuldu..

http://img17.imageshack.us/img17/272/59932022.jpg

:D

vectra-tuner
19-10-2012, 21:02
Bugüne kadar bu forumda yazılan yazıların %90 oranında düzgün Türkçe ile yazılı olduğunu düşünüyorum, kaldıki böyle bir Ülkede yaşıyor olup,bu forumdaki üye postlarını beğenmiyor olmanızı yadırgıyorum!

kemal_koker
19-10-2012, 21:06
pasiflora içilebilir

Chatin
19-10-2012, 21:10
Güzel düşünmüşsün de şu dahi anlamındaki ¨de¨ leri ayırırsan daha iyi olur.

JusticeForAll
19-10-2012, 21:10
farkettim =fark ettim
allah = Allah

:icon_tup:

Onurkk06
19-10-2012, 23:11
İntihar.:D:D:D

pardon kuzenim yazmış :D

_driver_
23-10-2012, 00:38
Bunu bilmiyordum.

teşekkür ederim düzeltmen için.

yazdıklarımın sonunda yanlış anlaşılmasın diye belirttim, amacım birilerini eleştirmek değil yanlışlıklara dikkat çekmek. kimsenin eğitim seviyesiyle alakalı bir cümlede kurmadım bunu ima dahi etmedim etmemde.

konuyu ti'ye almaya çalışan veya çalışacak arkadaşlarda yaşı büyük olanlara saygı küçüklere de sevgilerimi iletiyorum ama benim yaşım 30, liseli geyiği çevir diye değil, özümüz dediğimiz şeye biraz daha fazla sahip çıkabilmek adıma bunları yazdım.

Daha önce yazdığım gibi siz de yazarken dikkat edin madem bu uyarıyı yapıyorsunuz, biz de ederiz.
"de - da" yazılışının nasıl olduğuna dikkat bile etmemişsiniz
Ya da sizin kırmızı uyarınız pek canlı renk vermiyor.
Saygılar...

K0213
23-10-2012, 00:47
bu adam "ya da" bağlacını birleşik söyledi diye çocuğunu döver ya la :D

Görkem.Y
23-10-2012, 08:45
Paragrafa başlarken sol üstten bosluk bırakmamışsınız ;)
Herkes elinden geldiğince bu konuya özen gösteriyor , kimseyi imla klavuzu karıştırmadığı için yargılayamazsınız.Dilekçe yazmıyoruz sonuçta forumdayız.

powERS
23-10-2012, 09:51
ben de dayanamiyorum, gercekten Türkce'miz cok bozuldu..

http://img17.imageshack.us/img17/272/59932022.jpg

:D

bunun Türkçe ile alakası yok. Tamamen Öküzlük le alakası var bir şey yazacaksın bari düzgününü öğren. :) Ama tabi ki Part Time yerine Yarım Zamanlı da tercih edilebilirdi.

Konuya dönecek olursak.

Ben İzmirliyim panpa geliyom gidiyom öle :)

İbrahim33
23-10-2012, 10:17
bunun Türkçe ile alakası yok. Tamamen Öküzlük le alakası var bir şey yazacaksın bari düzgününü öğren. :) Ama tabi ki Part Time yerine Yarım Zamanlı da tercih edilebilirdi.

Konuya dönecek olursak.

O kağıda yarım zamanlı yazsa eminim bazı insanlar anlamayabilir...

alihan_27
23-10-2012, 10:51

Yarım zamanlı denilince birçok kişi 24/2= 12 saat çalışılacak zannediyor. Part time dedinmi ''haa öğrenci işi yani'' diyip anladığı anlaşılıyor:).

GokhanRS
23-10-2012, 10:55
Dinleyin kendinize gelin. Bu şarkıyı dinleyen her 3 kişiden 1i imana geliyor. 1 diğeri tuvalete gidiyor. Diğeride mallığa devam ediyor :D ahahaha (bunları görünce techturkey elit insanlar topluluğu oluyor gözümde vallahi burdaki insanlar melek gibin bunları görünce değeri anlaşılıyor.)

Asi sTyLa DaYanaMıYoReee

twnxh1mMRGg

Link: Asi StyLa Dayanamıyorum 2o12 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=twnxh1mMRGg)

beni bana bırakın dostlar elvedaaa :D vaDaaaaaa

Met
23-10-2012, 12:41
Biz seviyorum yerine seviyom deriz gardaş.

Aynen bizde geliyorum gidiyorum seviyorum yoktur, geliyom, gidiyom seviyom :D

16EC813
23-10-2012, 12:47
mrb nabersiniz :D ençok tutugum halhatır sorma cümlesidir :D

dragon07
23-10-2012, 12:55
leyon neon leon

bayılıyorum leyon demeye :D

powERS
23-10-2012, 13:11

o zaman onlarda pırt olmaya mahkumlar hacı :D

leyon neon leon

bayılıyorum leyon demeye :D

peki şöyle benzinlikten çıkma orjinal çakma carera gözlüklerle

layın diyen cool lar ? :)