PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yapılan kaza sonrası hasar bedeli ?

BurakYozgat.
19-10-2012, 09:42
Eylül ayının 21inde bir trafik kazası yapmıştım ve karşı taraf suçlu bulunmuştu. Götürdüğüm serviste aracın herşeyi yapıldı aracı teslim aldım ve 5 kuruş para vermedim haliyle. Az önce sigorta şirketinden telefon geldi ve hesap numaramı istediler belli bir mebla ödeyeceklerini bununda hasar bedeli olduğunu söylediler. Bu ödemeyi servise yapmaları gerekmiyormuydu ? Yoksa ben mi yanlış biliyorum ? Çünkü servis benden bu konuyla ilgili hiç bişey istemedi talep etmedi.

S.Özcan
19-10-2012, 09:50
Eylül ayının 21inde bir trafik kazası yapmıştım ve karşı taraf suçlu bulunmuştu. Götürdüğüm serviste aracın herşeyi yapıldı aracı teslim aldım ve 5 kuruş para vermedim haliyle. Az önce sigorta şirketinden telefon geldi ve hesap numaramı istediler belli bir mebla ödeyeceklerini bununda hasar bedeli olduğunu söylediler. Bu ödemeyi servise yapmaları gerekmiyormuydu ? Yoksa ben mi yanlış biliyorum ? Çünkü servis benden bu konuyla ilgili hiç bişey istemedi talep etmedi.

servisin sigorta şirketi ile anlaşması yoktur, ödemeyi sizin hesabınızdan servise yapmanız gerekiyor diye biliyorum.

rahatsız
19-10-2012, 09:52
bence parayı kimseye vermeden yemelisin.

orhan_guney
19-10-2012, 09:53
servisdekilere vekalet vermedıysen sana ödeme yaparlar.

dgoo
19-10-2012, 09:53
Hasar bedeli onarımı yapılan aracın sahibine ödenir.
Hesabınıza para yattıktan sonra servis size dönüş yapacaktır.

Day Walker
19-10-2012, 10:03
Eğer anlaşmalı servis değilde ödeme sigortalıya çıkar.
Vekalet yoksa ödeme size gelir siz ustaya yaparsınız.
Ayrıca bi araştırın servise ödeme çıkmışmı bazen sigorta şirketinde çalışan vatandaş yanlış IBAN bilgisi girebiliyor ve muhasebede önceden aryıp bilgi veriyor.Sonra para iadesi istemesinler.

tayreep_john
19-10-2012, 10:08
bence parayı kimseye vermeden yemelisin.

Aahahshashahsasa :D bencede

BurakYozgat.
19-10-2012, 10:10
Şimdi götüremem zaten valla en az 1 hafta falan bekleyecek yatarsa hesabımda :D İl dışına çıkıyorum sanayiye uğrayacak vaktim yok izni koparmışken arkama bakamam :D ararlarsa gelince hallederiz aramazlarsa geçmiş olsun :D

orhan_guney
19-10-2012, 10:14
parayı çarçur etme :) karıya kıza alkole gıtme uzak dur :D

ozgurluk
19-10-2012, 10:20
Senet menet verdin mi servise ?

BurakYozgat.
19-10-2012, 10:31
Servise ne senet ne para ne vekalet hiç bişey vermedim selamun aleyküm buyur abi aracım dedim arabayı teslim ettim sonrada eyvallah abi teşekkürler hadi kolay gelsin dedim teslim aldım bu kadar :)

Ya Orhan abi :D ahahahaha :D hayır işlerine harcarım tamam :D

ozgurluk
19-10-2012, 10:40
Servise ne senet ne para ne vekalet hiç bişey vermedim selamun aleyküm buyur abi aracım dedim arabayı teslim ettim sonrada eyvallah abi teşekkürler hadi kolay gelsin dedim teslim aldım bu kadar :)

Ya Orhan abi :D ahahahaha :D hayır işlerine harcarım tamam :D

İlginç bi servismiş :) Valla dostum paralarını almak istediklerinde, paranın senin hesabına geçmiş olduğu bilgisini vereceklerdir. Artık sonrası sana kalmış :)

BurakYozgat.
19-10-2012, 10:43
Ama yani ne biliyim bu düzen böyleyse kalkıp bana "bak güzel kardeşim böyle böyle şirket seni arayacak bizim paramızı senin hesabına yatıracaklar ordan da bize sen getireceksin" demeleri gerekmezmiydi ? Bana hiç bir açıklama yapılmadı paraya zaten dokunmam orası işin şaka kısmı da bir bilgi vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum

muratburunce
19-10-2012, 10:55
Ama yani ne biliyim bu düzen böyleyse kalkıp bana "bak güzel kardeşim böyle böyle şirket seni arayacak bizim paramızı senin hesabına yatıracaklar ordan da bize sen getireceksin" demeleri gerekmezmiydi ? Bana hiç bir açıklama yapılmadı paraya zaten dokunmam orası işin şaka kısmı da bir bilgi vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum

hesaba ne kdr mebla yatacak bilgin warmı peki?

orhan_guney
19-10-2012, 10:56
moruk sen akşam bana gel beraber aksarayda yiyelim paranın hakkını verelim.veya hayır işi istersen mmusti milli yapabiliriz.

Onamdar
19-10-2012, 10:57
bazen salağa yatmak en iyisidir :D
1 ay ses çıkmazsa ezersin parayı :D

RIDVAN
19-10-2012, 10:57
Mebla Ne Kadar ? Kesinlikle Parayı Çatır Çatır Ye Karı Kız ,Clup , Disko , Bar , Pavyon , Alkol , Vodka Viski Anladın İşte Sen :D Arabanın Benzinini Fulle Eksiklerini Yaptır :D Hiç Kimseye Sesini Çıkartma Hesabına Para Geldiği An Çek :D :D

BurakYozgat.
19-10-2012, 11:05
hesaba ne kdr mebla yatacak bilgin warmı peki?

söylemediler telefonda bakalım yatınca görücez :)

moruk sen akşam bana gel beraber aksarayda yiyelim paranın hakkını verelim.veya hayır işi istersen mmusti milli yapabiliriz.

ahahahaha bildiğin bi yer varmı yoksa yol üstümü halledicez ahahaha :D

bazen salağa yatmak en iyisidir :D
1 ay ses çıkmazsa ezersin parayı :D

bakalım onlar arayana kadar aramam ben :D

Mebla Ne Kadar ? Kesinlikle Parayı Çatır Çatır Ye Karı Kız ,Clup , Disko , Bar , Pavyon , Alkol , Vodka Viski Anladın İşte Sen :D Arabanın Benzinini Fulle Eksiklerini Yaptır :D Hiç Kimseye Sesini Çıkartma Hesabına Para Geldiği An Çek :D :D

acil tps sensörü almam lazım :D sonra benzine yatırım yaparım :D

freelife
19-10-2012, 11:26
parayı al sesini çıkarma birkaç gün bekle sonra yemeye başlayabilirsin :D afiyet olsun ...

orhan_guney
19-10-2012, 11:28
bu arada trafik hasarındanmı yatıcak para yoksa kaskodanmı ? ayrıca hangi sigorta şirketi ?

BurakYozgat.
19-10-2012, 11:46
Karşı tarafın kaskosuda vardı trafik sigortasıda vardı. Beni eksperin gönderildiği yerden aradılar. Şirket Axa Sigorta.

Vintage
19-10-2012, 12:41
servise baklava kargola geri kalan parayıda ye
baklava gönderirsen vicdanın rahatlar parayı yerken onlarda baklava yedi dersin kendi kendine:D

r3dkit
19-10-2012, 13:52
servise baklava kargola geri kalan parayıda ye
baklava gönderirsen vicdanın rahatlar parayı yerken onlarda baklava yedi dersin kendi kendine:D

bence servisede baklava gönder:D tek taraflı ayıp olur:D

r3dkit
19-10-2012, 13:53
pardon. Sigorta şirketine(40yılda 1 espri yapıyım dedim içine ettim ya la ) :D

huseyinturk
19-10-2012, 13:56
Kaskon varsa kaskon üzerinden işlem yapmış olabilir servis. Senin sigorta şirketinle anlaşmaları yoksa böyle yapıyolar , sigorta parayı ödeyince kaskonu aklıyolar sonra.

highpower
19-10-2012, 13:56
anlaşmalı servis değilse para senin hesabına yatar sen götürür verirsin sana güvenip parayı getirir düşüncesiyle aracını teslim etmişlerdir bunda bişey yok keşke herkez birbirine böyle güven duysa şu yorumları okuyunca parayı almadan arabayı teslim etmenin hata olduğunu anladım kendi kendime

BurakYozgat.
19-10-2012, 15:42
anlaşmalı servis değilse para senin hesabına yatar sen götürür verirsin sana güvenip parayı getirir düşüncesiyle aracını teslim etmişlerdir bunda bişey yok keşke herkez birbirine böyle güven duysa şu yorumları okuyunca parayı almadan arabayı teslim etmenin hata olduğunu anladım kendi kendime

Ben sadece neden servisin hesabına değilde benim hesabıma para yatıracaklarını merak ettiğim için açtım konuyu aklınıza başka bişey getirmeden önce #14. postu okumanızı istiyorum.

-Ama yani ne biliyim bu düzen böyleyse kalkıp bana "bak güzel kardeşim böyle böyle şirket seni arayacak bizim paramızı senin hesabına yatıracaklar ordan da bize sen getireceksin" demeleri gerekmezmiydi ? Bana hiç bir açıklama yapılmadı paraya zaten dokunmam orası işin şaka kısmı da bir bilgi vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum-