PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadece önlere kışlık lastik ?

AliSafak
20-10-2012, 16:28
Takmak ne derece faydalı olur ?
Babamdan zar zor arabayı aldım ama Erzurum'da okuduğum için sadece arabayı almak yetmiyor malesef. :)
Fazla bütçem olmadığı için sadece önlere çıkma kışlık lastik almayı düşünüyorum.
Alsam sorun yaşar mıyım ?
Virajlarda, fren yapınca çok sorun olur mu?

Le10ur
20-10-2012, 16:41
tabı 4 tane almanda fayda var ama sadece onlere kıslık alabılrsın arka lastıklerın ıyıdır umarm cok sorun olmaz bende oyle kullanıyorum ztn

BİLAL
20-10-2012, 16:44
uzun yolda buyuk sorun olur ama şehır icinde sorun olmaz ..lakın yazlık lastıklerın yenı ise kışin 2 katı daha cabuk eskır kar ve buzdan dolayı ..

ilovedrifting
20-10-2012, 17:05
Belki normal lastikle çıkamadığın karlı rampaları çıkarsın ama sadece 2 lastikle güvenli bi iniş yapamazsın.

AliSafak
20-10-2012, 17:11
Cevaplar için teşekkür ederim.
Genel olarak şehir içi kullanıcam ve arka lastiklerin durumu iyi.
Uzun yolda ne gibi sorun olur ?

AliSafak
20-10-2012, 17:14
Belki normal lastikle çıkamadığın karlı rampaları çıkarsın ama sadece 2 lastikle güvenli bi iniş yapamazsın.

Bende 2 lastik parasından kaçarken daha büyük masraf açmaktan korkuyorum :)
Tavsiyeniz için teşekkürler.

Osman Bahadır
20-10-2012, 17:24
Önlere iki lastikle yerinden kalkarsın kalkmasına. Ama ne durabilirsin, ne de viraj alıp manevra yapabilirsin. Ani bir manevrada direkt spin atarsın. Ön lastiklerin kontrolü direksiyon sayesinde bir nebze elinde iken arkaların kontrolünü hepten kaybedersin.

Pahalı iki kışlık lastik almaktansa ucuz bile olsa 4 kışlık lastik almak daha mantıklı olur.

AliSafak
20-10-2012, 17:38
Önlere iki lastikle yerinden kalkarsın kalkmasına. Ama ne durabilirsin, ne de viraj alıp manevra yapabilirsin. Ani bir manevrada direkt spin atarsın. Ön lastiklerin kontrolü direksiyon sayesinde bir nebze elinde iken arkaların kontrolünü hepten kaybedersin.

Pahalı iki kışlık lastik almaktansa ucuz bile olsa 4 kışlık lastik almak daha mantıklı olur.

Cevabın için teşekkürler abi.
Bütçe biraz kısıtlı olduğu için 2 taneyle yetinecektim ama bu şekilde daha fazla masraf çıkartabilir anladığım kadarıyla.

Osman Bahadır
20-10-2012, 17:52
Bu vidyoda farklı kombinasyonlarda sonuçları görebilirsin. 1:30'dan sonra sadece önlere kışlık lastik takmanın sonuçları görülüyor.

EdtAm7RsTmE
https://www.youtube.com/watch?v=EdtAm7RsTmE

zqDJdYc8OYc
https://www.youtube.com/watch?v=zqDJdYc8OYc

Kışlık lastik bir ihtiyaçtır. Eğer bulunduğunuz bölgede çetin bir kış yaşıyorsanız kışlık lastiği dört lastiğe de takmanız gerekir. En ucuz kışlık lastik dahi en iyi dört mevsim veya yazlık lastikten daha iyi kış performansı gösterir. Eğer sadece önlere kışlık lastik takar, arkaları dört mevsim veya yazlık bırakırsanız manevra durumunda kontrolü kaybedersiniz. Bu yüzden bütçe kısıtlıysa sadece önlere kışlık lastik takmaktansa ucuz kışlık lastiklerle dört tekere de kışlık lastik alınabilir.

AliSafak
20-10-2012, 18:13
Bu vidyolar çok daha açıklayıcı oldu abi, kafamın rahat etmesi için biraz daha para biriktirip 4 tane çıkma kışlık lastik almak en iyisi olacak.
Teşekkürler.