PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PlastiDİP siyah boya ile jant boyama?

ÜSTÜNERC
21-10-2012, 17:32
öncelikle herkese merhabalar.Bu konu hakkında bilgi almak ıcın actım konuyu abilerim kardeslerım.hyundai elantra marka aracıma 16''jant taktırdım rengi orjınal bıraz farklılık olsun diye boyatmayı dusunuyorum.plastidip boya diye bırsey duydum lastıklerden sokulmeden kolayca boyanabılıyor.bu işi daha onceden yapmıs olanlarınız varmıdır dikkat edılmesi gereken noktalar nedir önerirmisiniz önermezmisiniz.4 tane janta kac tane sprey gerekıyor gibi soru ısaretleri var kafamda.yardımcı olursanız cok sevınırım:)

ProdriveSTI
21-10-2012, 17:34
Merhaba,forumda birçok konu mevcut.

TechTurkey Custom Search (http://www.techturkey.com/tech_arama.html?q=plastidip)

TaGo
21-10-2012, 17:35
Yanlı açıklama olacağı için sadece izliyorum ;)

ÜSTÜNERC
21-10-2012, 17:36
Merhaba,forumda birçok konu mevcut.

TechTurkey Custom Search (http://www.techturkey.com/tech_arama.html?q=plastidip)

çok tesekkurler

onurunal
21-10-2012, 18:00
gerekenler yeterli miktarda sipariş, tozdan ve sudan kurtarılmış jantlar ve ortam, iyi bir maskeleme, kabiliyetli bir el :)

ÜSTÜNERC
21-10-2012, 18:34
gerekenler yeterli miktarda sipariş, tozdan ve sudan kurtarılmış jantlar ve ortam, iyi bir maskeleme, kabiliyetli bir el :)

yani bu işi boyacıya yaptırsak daha iyi olur yani:) veya bılen birine.ben kendim yapsam kötü olur gibime geldı sımdı :)

berkay_aydin
21-10-2012, 18:54
yani bu işi boyacıya yaptırsak daha iyi olur yani:) veya bılen birine.ben kendim yapsam kötü olur gibime geldı sımdı :)

Kötü olursa söker yeniden boyarsınız, kendiniz yapacaksanız plasti dip alın....

ÜSTÜNERC
21-10-2012, 19:58
Kötü olursa söker yeniden boyarsınız, kendiniz yapacaksanız plasti dip alın....

bilgi ıcın sagolasın.galiba bu plasti dip boyanın ozelligi folyo gibi yani boyandıktan sonra sokebılıyoruz dımı?

berkay_aydin
21-10-2012, 20:01
bilgi ıcın sagolasın.galiba bu plasti dip boyanın ozelligi folyo gibi yani boyandıktan sonra sokebılıyoruz dımı?

aynen öyle, folyo kaplamış gibi oluyor, folyo gibi kolay yırtılmaz ama ...

ÜSTÜNERC
21-10-2012, 20:27
aynen öyle, folyo kaplamış gibi oluyor, folyo gibi kolay yırtılmaz ama ...

anladım cok tesekkurler:):) en kısa zamanda uygulamayı yapıp fotograflarıda paylasacam:)

Görsel Menekşe
21-10-2012, 20:54
Plastidipte parlak renk oluyomu veya şeffaf vernik şeklinde boya koruma amaçlı kullanabilirmiyiz?

TaGo
21-10-2012, 21:30
Kullanılıyor bu şekilde.

onurunal
21-10-2012, 23:04
dayanıklılığı konusunda şüpheniz olmasın boyayı min 3 kat vurun.. katlar arasında bekleyin yetecektir 20 30 dk kadar... daha önce sprey kullandınız mı bilmiyorum ama kat izi bırakmamaya dikkat edin... gerçi malzeme topluyor kendini ama yine de dikkat edin sabit tek noktaya sıkmayın uzun süre...

ben uygulamayı bitirdiğim eve dönerken yemediği toz kalmadı ardına birde yağmur yedi fakat sapasağlam.. tek sıkıntı bijonları sıkarken oldu orda da biraz dikkat edin biz kompresör kullandık ***** fazla vibrasyon oluyor :)

Onamdar
21-10-2012, 23:16
1 bucuk sene oldu assagi yukari boyiyali cizikler disinda hic bi prob yok. CiZiklerde gayet normal boya olsa yine cizilirdi fazla yok zaTen. Bir bucuk kutu kullanmistim baya saglam attim ben 3-4 kat filan. Surekli yikanir hic bi sekilde atma yapmadi

ÜSTÜNERC
22-10-2012, 16:00
çok tesekkurler bılgıler ıcın:) dıkkat ederek yapacagım uygulamayı