PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini cooper big oversteer

Cem.B
21-10-2012, 19:24
eleman yağmura rağmen güzel toplamış o açıdan ibret olsun koyayım dedim minide gider altından ummadğın anda :)

lcqpWGCNERg

PPR engineering
21-10-2012, 19:30
Çok iyi toplamış.

Galip
21-10-2012, 19:33
topladıktan sonra ki yüzdeki sezercik gülüşüne ne demeli :) güzel toplamış :)

ERTAN
21-10-2012, 19:33
Helal olsun :)

tdipower
21-10-2012, 19:35
biz bunu tarantinoyla izmit yarışı öncesi yaşamıştık hondayla trafik de :D ılık ılık spec

grkm
21-10-2012, 20:11
Aslına bakarsanız büyük işi arabanın kendisi yapmış.

Ağır çekimde dikkatli izleyin, direksiyon sonuna kadar kendisi kontra alıp bittiği yerde kalıyor. Söförün dogru mudahalesi aracın cizgiye oturdugu yerde toplamaya baslaması ve gaz kontrolune hakim olması ..

Aramızda DSC kapalı r53 le viraj bilenler bu durumda zorlanmazdı :)

focus musty35
21-10-2012, 20:22

Ağır çekimde dikkatli izleyin, direksiyon sonuna kadar kendisi kontra alıp bittiği yerde kalıyor. Söförün dogru mudahalesi aracın cizgiye oturdugu yerde toplamaya baslaması ve gaz kontrolune hakim olması ..

mini kullananlar ıcın hıc sasırtıcı olmaz bu durum bencede araba gokart gıbı lastıklerde ıyıse gayet sıradan bır toplama olmus

GökhanO
21-10-2012, 20:24

direksyon sistemi iyimis ne guzel kontra aldı kendisi arkadan iter olsa cok guzel drift arabası olurmus :D bu arada benim dikkatimi ceken adam viraj icine dogru ilk basta cok sert hamle yaptı bence sanki arabanın arkasını koparmak istercesine yada bana oyle geldi :D

Selcuk_RoL
21-10-2012, 20:25
Bi link alabilirmiyiz?

3rk4n
21-10-2012, 20:27
direksyon sistemi iyimis ne guzel kontra aldı kendisi arkadan iter olsa cok guzel drift arabası olurmus :D bu arada benim dikkatimi ceken adam viraj icine dogru ilk basta cok sert hamle yaptı bence sanki arabanın arkasını koparmak istercesine yada bana oyle geldi :D

Bencede araba arkadan bıraksın istedi gibi .

Cem.B
21-10-2012, 20:31

Gorky yerler islak ve surat var burdan ztn tebrik edilmesi gereken kontrayi iyi vermesi yani ortalama surucu toplasada 2-3 defa daha sag sol yapardi :) bunun tek hamlede toplamasi bnce basari

skaratas2
21-10-2012, 20:37

Bnece de, araç akıllı

Arenimo
21-10-2012, 21:02
Mini altindan cok cabuk cikabiliyo ama yerine cabuk geliyo biraz arabana alisiksan keyif verici :D

dragstar
21-10-2012, 21:17
iyi toplamış, biraz daha açı alsa dönücekmiş tur yetmediğinden

Schumi
21-10-2012, 21:29
%99 araçta caster ayarı var. Direksiyona ilk contrayı verdikten sonra direksiyon elinden kaçar gibi oluyor. Kasterin verdiği rahatlıkla süpermarketlerdeki alışveriş arabalarının tekeri gibi ilk hareketi alan direksiyon yolu takip ediyor. Ama Kemal güzel yakalamış. Direksiyonda tur bitmiş. Biraz geç kalsa kontraya yada daha fazla açı olsa yetmiyecekmiş.

Cem.B
21-10-2012, 21:35
iyi toplamış, biraz daha açı alsa dönücekmiş tur yetmediğinden

bende onu diyorum direksiyonda tur bitmiş yani :) durum vahim tur bitcek kadar kopan arabayı tek hamlede toplamak bana başarı gibi geldi hiç o süratte arabam o kdar kopmadı allah korusun :)

grkm
21-10-2012, 21:40
bende onu diyorum direksiyonda tur bitmiş yani :) durum vahim tur bitcek kadar kopan arabayı tek hamlede toplamak bana başarı gibi geldi hiç o süratte arabam o kdar kopmadı allah korusun :)

Benim mavi r53 beykent tuyap virajlarında tırmanırken 100 gibi bir süratle şerit ortasından virajın dışına dogru koptu ama tek hamlelik kontrayla çizgisine oturmustu

Arkamdan yekta daha temkinli geliyordu o gayet net izlemisti , görürse yazar :)

Cem.B
21-10-2012, 21:46
Benim mavi r53 beykent tuyap virajlarında tırmanırken 100 gibi bir süratle şerit ortasından virajın dışına dogru koptu ama tek hamlelik kontrayla çizgisine oturmustu

Arkamdan yekta daha temkinli geliyordu o gayet net izlemisti , görürse yazar :)

4 le girmiş ama sürat bilmiom artık 100 mü görky :)

grkm
21-10-2012, 21:59
4 le girmiş ama sürat bilmiom artık 100 mü görky :)

4 ün orta devirlerine kadar dusmus gibi 110-120 arası tahminim :)

Onrcn
21-10-2012, 22:00

ey gidi gunler :D top speed, kumho yagmur :D anladin sen onu :D

Görsel Menekşe
21-10-2012, 22:23
Burdaki ustalık kontra vermede değil, araç arkadan kaymayı toparladığında direksyonu tekrar sola doğru çevirmesinde.Zaten arkadan kaymalı kazaların çoğu(pist için konuşuyorum) spin atmaktan değil sürücünün panik yapıp aşırı kontra vermesinden kaynaklanır, çoğu durumda spin atmayı kabullenmek daha karlıdır.

ukku
21-10-2012, 23:21
Güzel de, çok zor bişi de değil hani..
:)

M3CSL
22-10-2012, 00:44
Guzel ama mini gbi arac zaten bu tarz seyler icin, kendi topluo ztn, focus gibi:p

-Günalp-
22-10-2012, 11:25
Guzel ama mini gbi arac zaten bu tarz seyler icin, kendi topluo ztn, focus gibi:p

Mini gibi bi araç dedin seko ama mini tepkileri sert olan bir araç.. Videoyu izlemedim ama yüksek hızlarda toplamak ustalık gerektirir bence.. Herkes söyle toplanır böyle toplanır demiş ama olay koptuğunda bu kadar kolay olmuyor:) link verinde izleyelim merak ettim..

Cem.B
22-10-2012, 11:28
Mini gibi bi araç dedin seko ama mini tepkileri sert olan bir araç.. Videoyu izlemedim ama yüksek hızlarda toplamak ustalık gerektirir bence.. Herkes söyle toplanır böyle toplanır demiş ama olay koptuğunda bu kadar kolay olmuyor:) link verinde izleyelim merak ettim..

Mini John Cooper Works GP Big Oversteer - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lcqpWGCNERg)

DoDo_hamann
22-10-2012, 11:34
Direksiyon turunun bittiği yerde çok güzel yakalamış araba çizgiyi, tecrübe ile beraber güzel toplamış.
Mini arkayı bırakır toplarsın bidaha bırakır bidaha toplarsın, isteğin dışında olsa bile sana toplama şansı verir her zaman, biraz soğuk kanlı olmak lazım :)

-Günalp-
22-10-2012, 11:53
Mini John Cooper Works GP Big Oversteer - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lcqpWGCNERg)

Saol kanka. Valla güzel toplanmış bence.. Çok sert kopmuş araba.. Brz ağır davransa spin atarmış. Yani o zeminde cokta küçümsenecek bir haraket değil.

-ER-
22-10-2012, 12:03
Bilemedim öyle çok ahım şahım bir toplama gelmedi bana 306 ile pistte buna benzer çok atraksiyon yaşadım yine böyle topladım :D Ekstrem değil gibi geldi torsionlu arabaları bilenler vardır götünü koparmayı çok sever :)

zafa38
22-10-2012, 12:43
ESP yokmu Minilerde nasıl bole kopmasına izin vermiş anlamadım. Veya iptal edilebiliyormu Minilerde bu sistem?

Cem.B
22-10-2012, 12:50
ESP yokmu Minilerde nasıl bole kopmasına izin vermiş anlamadım. Veya iptal edilebiliyormu Minilerde bu sistem?

evet komple kapanabiliyor bir tuşla

Cem.B
22-10-2012, 12:51
Bilemedim öyle çok ahım şahım bir toplama gelmedi bana 306 ile pistte buna benzer çok atraksiyon yaşadım yine böyle topladım :D Ekstrem değil gibi geldi torsionlu arabaları bilenler vardır götünü koparmayı çok sever :)

erel körfeze bende girdim 30 metre yanda gittim ayılığımdan ama araba kaıyordu ufak hamlelerle toplanıyordu,direksiyonun turunu bitirip nolur die bekleyecek kadar viraj yok körfezde bence :9

zafa38
22-10-2012, 12:52
evet komple kapanabiliyor bir tuşla

Güzelmiş VW de mümkün değil iptal edemiyoruz Hayır kışın karda buzda bile yanlatmamıza izin vermiyor cok vahim :D

individual
22-10-2012, 13:27
helal güzel topladı valla :)

ukku
22-10-2012, 13:38
erel körfeze bende girdim 30 metre yanda gittim ayılığımdan ama araba kaıyordu ufak hamlelerle toplanıyordu,direksiyonun turunu bitirip nolur die bekleyecek kadar viraj yok körfezde bence :9

aynı durumdan ben de muzdaribim :D

Cem.B
22-10-2012, 13:41
aynı durumdan ben de muzdaribim :D

yani ben hep istemsiz kaydım belkide pistte kullanmayı bilmiyorumdur :D

34tb9544
22-10-2012, 13:51
yani ben hep istemsiz kaydım belkide pistte kullanmayı bilmiyorumdur :D

Canımın içi arabanın gotunu biraz daha bas bakalim nasıl kayıyor o got geçenlerde bana virajda daha kötüsü oldu ewden yeni çıkmıştım lastikler soguktu araba bariyere doğru dondü selam verdim bariyere dsc sagolsun e tabi birazda. Ben :):) toparladım piste hic çıkmadım ama su an got Basik halimle çıksam yan yan istem disi gidebilirim ama videoda cok cok extrem bir durum göremedim

Cem.B
22-10-2012, 13:53
Canımın içi arabanın gotunu biraz daha bas bakalim nasıl kayıyor o got geçenlerde bana virajda daha kötüsü oldu ewden yeni çıkmıştım lastikler soguktu araba bariyere doğru dondü selam verdim bariyere dsc sagolsun e tabi birazda. Ben :):) toparladım piste hic çıkmadım ama su an got Basik halimle çıksam yan yan istem disi gidebilirim ama videoda cok cok extrem bir durum göremedim

vay arkadaş bütün forum fwd drift king çıktı ahahahah

Bayrampaşalı
22-10-2012, 13:56

sahitim benim yüzümden oldu biraz fazla gaz verdim selamınaleyküm yaptık bariyerlere aklım cıktı :D :D

34tb9544
22-10-2012, 13:56
vay arkadaş bütün forum fwd drift king çıktı ahahahah

Bak sitede Bayrampasali Mesut var gorsun yanımda oda vardi yazar neler oldugunu

Bayrampaşalı
22-10-2012, 13:57

sen yazana kadar ben yazdım kanka güzeldi ama bee s2k gibi :D :D

ukku
22-10-2012, 13:58
Nedir Mesut'un çektiği... :D

Bayrampaşalı
22-10-2012, 13:59
Nedir Mesut'un çektiği... :D

bı akıllı denk gelmıyoki bana s3 ü görsek bi nasıl yanlıyo satılmadan :D

Cem.B
22-10-2012, 14:00

tamam lan inandım :D

34tb9544
22-10-2012, 14:00
Cem de ordan yaziyo fwd king diye bas biraz o Götu araban s14 gibi olsun gecen trafik yaparken bile tatlı tatlı kopuyordu :)

Cem.B
22-10-2012, 14:02
Cem de ordan yaziyo fwd king diye bas biraz o Götu araban s14 gibi olsun gecen trafik yaparken bile tatlı tatlı kopuyordu :)

olm sen yol tutsun die takmadınmı coiloverı madem kayıyor yükseltsene hacı abi :)

34tb9544
22-10-2012, 14:05
olm sen yol tutsun die takmadınmı coiloverı madem kayıyor yükseltsene hacı abi :)

İlk bastığım zamanlardi su an kaldırdım zaten :) ama Zewkli oluyo go kart gibi :):)

Cem.B
22-10-2012, 14:08
İlk bastığım zamanlardi su an kaldırdım zaten :) ama Zewkli oluyo go kart gibi :):)

gittin gokart yaptın geçen başımıza gokartcı kesildi bak şimdi

34tb9544
22-10-2012, 14:20
gittin gokart yaptın geçen başımıza gokartcı kesildi bak şimdi

Benden usta arkadaslarım var Gorkem olsun Yekta olsun Bıde onurcan var Onların eline su dokemem

Bayrampaşalı
22-10-2012, 14:23

bırak go kart ı banada r53 bul sen :)

Serhat Y.
22-10-2012, 14:43
gokart yaparız iddialı arkadaşlarla keyifli olur :D

34tb9544
22-10-2012, 14:44
bırak go kart ı banada r53 bul sen :)

Verelim hemen ahiret ödemeli :) vade yaparım sana r53 alicaksan parça bol bende benimkini veriyim yada hic uğraşma :)

Cem.B
22-10-2012, 14:46
Verelim hemen ahiret ödemeli :) vade yaparım sana r53 alicaksan parça bol bende benimkini veriyim yada hic uğraşma :)

bak bs typer ne yazmış kartingde atarı olan bekleriz :) ama kartalda kanka saniyeler konuşsun

Bayrampaşalı
22-10-2012, 14:47

peşin fıyatına vadeli dıyosun alırım bak aglama sonra :)

Serhat Y.
22-10-2012, 14:50
aynen saniyeler konuşsunda kartal uzak yokmu hala bizim yakada tur sn.lerini gorebileceğimiz pist?

SekoLive
22-10-2012, 14:51
gokart yaparız iddialı arkadaşlarla keyifli olur :D

abi yıl oldu bi gidemedk :D

eşit kilolarda varsa başarılı arkadaşlar bekleriz :D

edit:yancı bulur saniyeleri saydırırız abi kronometreyle :D

Cem.B
22-10-2012, 14:51
aynen saniyeler konuşsunda kartal uzak yokmu hala bizim yakada tur sn.lerini gorebileceğimiz pist?

rolling olsa gidersin ama kartal a

alicancalis
22-10-2012, 14:52
Ben bu r53 lerin arkasını sakinleştirmek için Koni coilover almıştım ve çok farketmişti. Coilllerim şimdi Yekta nın arabada. Mağdur olanlara şiddetle tavsiye edilir.

M3CSL
22-10-2012, 15:42
:icon_tup:

her araba yüksek hızda arkadan koptugunda zordur, bazıları birden tepki verir 206 106 gibi toplamaya ızın vermez pek doner gırersın bı yere ,
ama mini genıs ız acıklıgı sayesınde kayarken daha kontrollu hakımıyetın sende oldugunu hıssetırıyor, banada tedırgın hıssettırmıstı oynuyordu agırlık dagılımı cok basarılı deıl sonucta ama sogukkanlı olursan hakımıyet kolay.

Direksiyon turunun bittiği yerde çok güzel yakalamış araba çizgiyi, tecrübe ile beraber güzel toplamış.
Mini arkayı bırakır toplarsın bidaha bırakır bidaha toplarsın, isteğin dışında olsa bile sana toplama şansı verir her zaman, biraz soğuk kanlı olmak lazım :)

grkm
22-10-2012, 15:56
Ben bu r53 lerin arkasını sakinleştirmek için Koni coilover almıştım ve çok farketmişti. Coilllerim şimdi Yekta nın arabada. Mağdur olanlara şiddetle tavsiye edilir.

Asıl ilaç daha kalın viraj demirleri abi , sway bar olarak 19 MM tavsiye ederim.

Orjinal 16 MM
JCW 18 MM
Aftermarket ürünler genelde 19 , 21 , 22 MM.

Arkayı cok topluyor :icon_tup:

-Günalp-
22-10-2012, 16:09
Vay arkadas tt de herkes Driftciymiş bi biz kalmışız:) hergün herkes tamtur direksiyonla kontra vererek geziyormuş:)

-Günalp-
22-10-2012, 16:11

her araba yüksek hızda arkadan koptugunda zordur, bazıları birden tepki verir 206 106 gibi toplamaya ızın vermez pek doner gırersın bı yere ,
ama mini genıs ız acıklıgı sayesınde kayarken daha kontrollu hakımıyetın sende oldugunu hıssetırıyor, banada tedırgın hıssettırmıstı oynuyordu agırlık dagılımı cok basarılı deıl sonucta ama sogukkanlı olursan hakımıyet kolay.

Sen bi gel artk izmire.. Hala gaza gelmedin mi? Essek binmeye devam mı:)

Serhat Y.
22-10-2012, 16:31
Asıl ilaç daha kalın viraj demirleri abi , sway bar olarak 19 MM tavsiye ederim.

Orjinal 16 MM
JCW 18 MM
Aftermarket ürünler genelde 19 , 21 , 22 MM.

Arkayı cok topluyor :icon_tup:

cem'e bi takım yaptık biz sway bar ama aynı yerdenmi bahsediyoruz bilemedim. 40mm.lik ti bizim yaptıgımız. başarılıda oldu.

Aynı şekilde bende kendi aracıma yaptım arka ve orta kule direklerine arabanın direksiyon tepkisi acayip keskinleşti esneme çokçok azaldı.

ukku
22-10-2012, 16:36
Arkanın oynaması azalsın istiyorsanız ön sway barı kalınlaştırmak gerekir. Ona bi dikkat edelim de :)

Cem.B
22-10-2012, 16:43
cem'e bi takım yaptık biz sway bar ama aynı yerdenmi bahsediyoruz bilemedim. 40mm.lik ti bizim yaptıgımız. başarılıda oldu.

Aynı şekilde bende kendi aracıma yaptım arka ve orta kule direklerine arabanın direksiyon tepkisi acayip keskinleşti esneme çokçok azaldı.

O sway bar deil knka sway bar= viraj demiri
Bizimki strut brace yani rear strut brace arka gergi

34tb9544
22-10-2012, 16:58
Ben yanlış anlattım yada siz beni yanlış anladınız aracımda coilover var ilk bastığımda arkayı fazla basmıştım got gereksiz saliyodu sonra kaldırdım salma problemi olmuyo ilk bastığım zaman pinpon topu gibiydi calışma mesafesi kısaydı simdi normal yol Tutus cok iyi kapalıda harika hatta :)

Serhat Londra campingte süreli bu yakada bı aksam gideriz

Serhat Y.
22-10-2012, 17:15
O sway bar deil knka sway bar= viraj demiri
Bizimki strut brace yani rear strut brace arka gergi

Beginner2 ya bak sen ing.ce derside vermeye basladi :D google translate ci seni.
Londra camping karting icin bilmiyorum pisti, sure olcuyolarmi orda?

Cem.B
22-10-2012, 17:19
Beginner2 ya bak sen ing.ce derside vermeye basladi :D google translate ci seni.
Londra camping karting icin bilmiyorum pisti, sure olcuyolarmi orda?

Haha olcak ogrencen yavas yavas knka

Londra camping kisa ya eskiden kisaydi yani

qatrio
22-10-2012, 17:27
minide verdigim yanları arkadan ierle veremezdim :D

M3CSL
22-10-2012, 17:40
Sen bi gel artk izmire.. Hala gaza gelmedin mi? Essek binmeye devam mı:)

Viraja gel o zaman, yada teme:)bızden gectı artık:) onu bosverde bmwcı olmusun, dur aksam arıyım..

brs_odbs
22-10-2012, 17:48
iyi toplamış adam ..

TYPERHAKAN
22-10-2012, 19:14
vay be ortama bak drift forum u gibi olmuş ,ama mini de keyifli alet gerçekten haklısınız,

34tb9544
22-10-2012, 19:22
Way arkadas ya istanbulda yasamıyoruz sanki stp Selçuk izmite draglara giderken 160-170 le direksyon kırıyordu vti ile neler neler yapiyodu
Mantar Oktay miniyi nasıl kopariyordu canlı canlı gordum adam pistte direksiyonu kaçırıp araba kendini topluyo best of driver oluyo
Njt Nejat Miniyle neler yapıyordu neler neyse ben gördüklerimi yazdım belki yazdıklarımdan biri görüp kendi yazar

Cem.B
22-10-2012, 20:03
Way arkadas ya istanbulda yasamıyoruz sanki stp Selçuk izmite draglara giderken 160-170 le direksyon kırıyordu vti ile neler neler yapiyodu
Mantar Oktay miniyi nasıl kopariyordu canlı canlı gordum adam pistte direksiyonu kaçırıp araba kendini topluyo best of driver oluyo
Njt Nejat Miniyle neler yapıyordu neler neyse ben gördüklerimi yazdım belki yazdıklarımdan biri görüp kendi yazar

Olm bn nejata bindim gazladik makas baska birsey bu baska birsey yagmurda tek kontrayla arabasi toplmasi takdir edilir

Roll cage falan var ztn blki ringdeki meshur gp cidir ondada rollcage var cnku

Birk miniyi saxo-106 yi kopartirdik butun pertlerim o yanlama dalgasindandir :)

Bn yine diorumki toplamasi deil tek kontrada toplmasi onemli bnce

DoDo_hamann
22-10-2012, 20:06
Adam zaten çok güzel bir şekilde toparlamış hakkı yenmeyecek kadar güzel pilotaj.

Kim yazdıysa ben drift kingim şöyle girdim böyle çıktım onun mesajına alıntı yaparak yorum yazın, konuya başka şeyler yazan arkadaşları ayrı tutun bu işten, insan post attığına pişman oluyor bazen. Kimin ne yaptığını gözü ile görmeden kimse bilemez.

TarikS
22-10-2012, 20:25
Aynisi 200'le basima geldi.. Dermisim :D

Yok ama S'i 100'le normal trafik akarken doneyim serit cizgimden hic cikmadan dedim ama orda soguk adrenalineler arkayi birakinca cok tatli olmustu arabada 2 arkadas oldugundan heyecan yasadilar ama lastiklerin hic tutmamasi bi yandan kaymayi kolaylastirdigindan cizgiyi kontrol etmesi de kolaydi, ben cok keyif almistim :)

Mini sevilmez mi ya, direksiyonu tek basina yeter :)

Izlemesi zevkli video valla, sagol Uzman

Onrcn
22-10-2012, 20:46
Benden usta arkadaslarım var Gorkem olsun Yekta olsun Bıde onurcan var Onların eline su dokemem

Tesekkur ederim, benden gecmis ya gecen gittik gectiler :D yolda cok sakin gidiyorum performansi kaybetmisim..

Mini denince aklima hep nejat la gidisimiz saga sola saplanmalarimiz aklima geliyor :D