PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T.A. Technix Coilover hakkında yardım?

Draniela
22-10-2012, 21:38
Aracımda h&r 5 lik benzinli yayı vardı gayet güzel basmıştı 175 65 15 lastikle öne 1 parmak giriyordu hafiften oynuyordu arkalara 2 parmak ancak sığıyordu fakat öndeki direksiyon çevirdiğimde garç diye sürtme sesini kesemedik (kalkışlarda)

Para iadesi oldu en son olarak aslında istediğim yine 5 lik benzinli hr'ydi .. Bursa'dan anlaşmıştım bu akşam taktıracaktım ama asıl patron sıkıntı yarattı bende vazgeçtim coil baktım akşama t.a tech coil buldum fiyatı uygun geldi 2. el olarak. fakat arkadaşın resimlerine baktım dip basık hali dedi fotolar ama nasıl dip basık anlamış değilim :) bu arada t.a ne kadar kalitelidir orasını da bilmiyorum hiç.

http://imageshack.us/a/img41/8924/6ujs2.jpg

http://imageshack.us/a/img802/8508/6ujfd.jpg

eğer dip basık hali buysa yazık yani. hem bu kadar para veripte coil alacaksın önleri en azından gömmek isterim. Hr ler varken 185 65 r15 olsaydı bu kadar olurdu.

coile geçmemin amacı yaya göre en azından biraz daha az sekiyor olması yani ne derece doğrudur bilmiyorum hiç coilli araç kullanmadım bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Ama coil böyle basıyorsa pekte konfor olmuyorsa fk yay alırım kestiririm paşa paşa binerim diye düşünüyorum.

tdipower
22-10-2012, 21:39
t.a technix coillerle dip basarsan su içerken azını bulamazsın söyleyim :D

GokhanRS
22-10-2012, 21:41
marka olarak iyi markadır. basıklık olarak yorumum yok.

TarikS
22-10-2012, 21:42
t.a technix coillerle dip basarsan su içerken azını bulamazsın söyleyim :D

aynen aynen :) "en azindan daha az seker" umidini bir kenara birak da al alacaksan

yayli halde sekmeler hafif ama sonsuz esnemeler seklindedir bunda da kisa sert darbeler adami hayattan sogutur

kemal_koker
22-10-2012, 21:42
ta technix custom coilden daha iyi . en azından ithal mal alman malı

kullandım biliyorum. yay kadar sekme zıplama olmasada yumuşaklık sertlik ayarı olmadığı için yeri geldiğinde iç organların birbiriyle sevişebilecek hale geliyor.

Lakin en güzel yanı ayarlanabilir amartisör olması işte .. Yayın konforuna alışıksan ki alışmak zorundasın :D ta technix beklentilerini karşılar

Draniela
22-10-2012, 21:48
Kemal sendeki fotoyu gördüm :D

o kadar diyorlar yaylı araçtan konforlu olur diye :D dediler dediler ne oldu şimdi :D su içerken ağzı bulamayacaksak hr 5 lik benzinliden baya bi kötü bu :D bursalılar bilir şehir içinde carrefour un orada alt geçit var gece 150 yle girdim oraya çıkınca oradan yol bozuktu koltukla temasım kesilmişti :D ama yinede hr iyiydi ya ses yapmasaydı..

fk alsam mı acaba aracı ? yakın bi arkadaşımda fk vardı gayette güzeldi kimileri diyor kırılır bilmem ne ama maşallah bomba gibiydi :)

GokhanRS
22-10-2012, 21:49
fk türkiyedekiler çakma yay. orjinali alman sitesinden sipariş edebilirsin.

kemal_koker
22-10-2012, 21:52
yay takmak bence amele işi :) orjinal amartisör patlatma riskin çok yüksek ..

al draniela al :D pişman olmazsın en azından istediğin kadar basabilirsin kışın kaldırırsın

Alper Kartal panpam olsa coil candır yazar işin içinden çıkardı :D

Draniela
22-10-2012, 21:52
fk türkiyedekiler çakma yay. orjinali alman sitesinden sipariş edebilirsin.

çakma ama hr den daha az sektiriyor bende onu anlayamadım.

Draniela
22-10-2012, 21:55
yay takmak bence amele işi :) orjinal amartisör patlatma riskin çok yüksek ..

al draniela al :D pişman olmazsın en azından istediğin kadar basabilirsin kışın kaldırırsın

Alper Kartal panpam olsa coil candır yazar işin içinden çıkardı :D

Ya güzel diyorsun ama fotolara baksana nasıl dip basık bu 5 lik yay var gibi dibine kadar basık hali buysa işimiz iş ama ben kışın falan öyle orjinalmiş gibi yükseltmem arabayı :D:D yine basık binerim :D gerçi bizim okulun oralarda 30 cm kar oluyor ama salla :D
bu coille 185 65 r15 le ya da 195 55 r16 da nasıl olur basıklıgı onu da merak ediyorum

m. ali öz
22-10-2012, 21:59
yakın arkadas benmiyim la :D

paran varsa 5 lik HR :)
yoksa 5 lik çakma FK candır :D

zaten HR yi kesmeye press e kıyamıyo insan, FK al oyna biraz hevesin geçsin.

Draniela
22-10-2012, 22:02
yakın arkadas benmiyim la :D

paran varsa 5 lik HR :)
yoksa 5 lik çakma FK candır :D

zaten HR yi kesmeye press e kıyamıyo insan, FK al oyna biraz hevesin geçsin.

Kim olacak kilimcinin kör oğlu olacak değil ya tabi sensin :D Yok birader olamam diyorsan orası farklı ona birşey diyemem :D

hr 5 likte adamla konuştuğumdan farklı diyor + 150 tl takma parası dedi güldüm yani resmen :D

m. ali öz
22-10-2012, 22:05
Kim olacak kilimcinin kör oğlu olacak değil ya tabi sensin :D Yok birader olamam diyorsan orası farklı ona birşey diyemem :D

hr 5 likte adamla konuştuğumdan farklı diyor + 150 tl takma parası dedi güldüm yani resmen :D

kanka herkes ömer abi mi bugün sökmeye 80 tl dediler koşarak kaçtım :D

dediğimi yapalım presli Hr yi al istersen yada FK al kes bende bi sıkıntı yoktu biliyosun.
ömer abinin fabia'da da FK vardı. salime de FK bulamadığımız için apex aldık FeKe forever :D

VW6R
22-10-2012, 22:06
[QUOTE=
Alper Kartal panpam olsa coil candır yazar işin içinden çıkardı :D[/QUOTE]

Ahaha aynen öyle panpa coil candır hatta coiLOVEr yazanı dahi biliyorum düşün yani o kadar :D Custom coili karalama cantürk kullanıyorum alman coilin yerli üretimi diye kendimi teselli ediyorum 2 sene olacak heralde 1 kere bakıma gönderdim taş gibi duruyor valla Ta.. felan bilmem ben

34tb9544
Aracımda ta tecnix coil aldim coilde yay tek adet degil cift yay var yayın Bi tanesi kalın bı tanesi ince altta duruyor arada Demir var kısa olanı cikartinca dibine kadar basabiliyorsun gömülüyor sekme konusu soyle anlatıyim düzde sekme yok yayla aynı derece sokak arasındaki arnavut kaldırımı yerlerde çukur olunca ses yok ziplama yok ama düştüğün yerde çakılıyorsun gibi bı his oluyo yuksek surrate çukura vurunca dipte kaliyo sekip dewam ama çakma coil gibi sekmeye dewam etmiyorsun
İlk çakma coil taktığımda çukura bı girerdim300 metre seke seke giderdim

kemal_koker
Alper geldi yazar şimdi :D

velhasılıkelam coil candır

coi'Love'R :p

yayla uğraşma son sözüm

VW6R
22-10-2012, 22:14
Alper geldi yazar şimdi :D

velhasılıkelam coil candır

coi'Love'R :p

yayla uğraşma son sözüm

En kral yaydan çakma coil daha iyidir. İkisini de denedim coil candır.

Draniela
22-10-2012, 22:23
En kral yaydan çakma coil daha iyidir. İkisini de denedim coil candır.

ya iyi güzel hoş ama şu 2 tane koyduğum foto ne öyle dip basık mı dedim evet dip basık bu dedi :D böyle dip basık mı olur ? nasıl birşeyse artık

Draniela
22-10-2012, 22:25
Aracımda ta tecnix coil aldim coilde yay tek adet degil cift yay var yayın Bi tanesi kalın bı tanesi ince altta duruyor arada Demir var kısa olanı cikartinca dibine kadar basabiliyorsun gömülüyor sekme konusu soyle anlatıyim düzde sekme yok yayla aynı derece sokak arasındaki arnavut kaldırımı yerlerde çukur olunca ses yok ziplama yok ama düştüğün yerde çakılıyorsun gibi bı his oluyo yuksek surrate çukura vurunca dipte kaliyo sekip dewam ama çakma coil gibi sekmeye dewam etmiyorsun

bu yukarıdaki araç o dediğin şekilde basılmamış mıdır yani ? şu olaya bi açıklık getirelimde böyle dip basık haliyse harbiden almam yani

m. ali öz
22-10-2012, 22:37

bu yukarıdaki araç o dediğin şekilde basılmamış mıdır yani ? şu olaya bi açıklık getirelimde böyle dip basık haliyse harbiden almam yani

aynen ince yayı çıkarınca bi sorun oluyormu ?

mesela bu iki aracın coilleri aynı ikisi de dip. mavinin ince yayı alınmış mıdır ?

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215654_4284115668591_1670985261_n.jpg
http://imageshack.us/a/img41/8924/6ujs2.jpg

Draniela
22-10-2012, 22:40
maviyi kullanan arkadaş dip basık hali bu aracın + çok memnunum diyordu işte satacağı zaman bende para yoktu yay vardı alamadım. 175 65 15 mavi 205 45 17 beyaz.

o ince yay olayını anlayamadım ben acaba herşey onda mı bitiyor ki ? eğer öyleyse ta yı alayım gitsin :D

Draniela
22-10-2012, 23:29
https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=bd533eb445&view=att&th=1395cef5f5613e17&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_h6afpebv2&safe=1&zw&saduie=AG9B_P8bgXRZWldZhpYOkLNEc3yg&sadet=1350941325451&sads=Dj_rk1bFScO4caHvDr-F80NmUIM&sadssc=1

bu araçta da coilover var.. beyaz evo ne iş anlamıyorum

34tb9544
22-10-2012, 23:34
Büyük ihtimal cikartmamistir çünkü lastik ebatları farklı ince yayı cikartinca öndeki 4-5 cm daha basabilirsin bence cikartinca sekme olayı nasıl olur bilemem yada basmadiysa öndeki kısa yayın aynısından gidip bı dış daha kısasını namistayndan alıp amac basmak ise yapabilirsin

darkmann
22-10-2012, 23:36
mavideki kesin ince yayı çıkarmıştır, büyük ihtimal beyazdaki benim sattığım coiloverlardı sekme konusunda 5 lik benznli hr yumuşak sekiyor bu coilover sert sekiyor bazen arabann içinde konuşamadığımı bilirim

m. ali öz
22-10-2012, 23:40
Büyük ihtimal cikartmamistir çünkü lastik ebatları farklı ince yayı cikartinca öndeki 4-5 cm daha basabilirsin bence cikartinca sekme olayı nasıl olur bilemem yada basmadiysa öndeki kısa yayın aynısından gidip bı dış daha kısasını namistayndan alıp amac basmak ise yapabilirsin

kısa yay kesilebilir mi ?

mavideki kesin ince yayı çıkarmıştır, büyük ihtimal beyazdaki benim sattığım coiloverlardı sekme konusunda 5 lik benznli hr yumuşak sekiyor bu coilover sert sekiyor bazen arabann içinde konuşamadığımı bilirim

ince yayı çıkarmak bi sorun arzeder mi ?

34tb9544
22-10-2012, 23:42
kısa yay kesilebilir mi ?

Keslebilir tabi neden kesilmesin normal yay ama orjinali kalsın yenisini yaptir derim yada çıkart göm dibine kadar

Draniela
22-10-2012, 23:45
bu coil olayı kafama yatıyor böyle dip basabiliniyormuş demek. mali ne diyorsun bu işe ? sekme olayı aşırı olacakmış sanırsam orada biraz takıldım

Draniela
22-10-2012, 23:49
bu da mavi puntonun coillerinin açık hali. kesilmiş mi oluyor ?
bunu da paylaşayım dedim..

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/399004_3856027446653_1892515156_n.jpg

darkmann
22-10-2012, 23:49
bide bu coilde çift yay varken herangi bi işlem yapmadan dibe alınca amortisör uzun kalıyordu birde yayı kısaltırsan amortisörü kısaltmak gerekebilir

darkmann
22-10-2012, 23:50
ince geniş yay takılı değil fotoda

Draniela
22-10-2012, 23:57
anlattıklarından sonra coilden soğudum ya arkadaş aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık .. al sana bir kaya nereden dayarsan daya gibi olmuş bu durum :(

34tb9544
22-10-2012, 23:58
İnce yaylar kenarda duruyo onların yandan fotoları olsa anlarsın ne kadar uzun olduklarını

darkmann
23-10-2012, 00:00
http://i.imgur.com/5LFmYl.jpg

Draniela
23-10-2012, 00:07
haklıymışsın. sanırım 1 yıl direnip malinin yoldan gideceğim alacağım fk 150 liraya önden bir bakla kestirip taktıracağım başka türlü olmayacak bu iş zaten nasıl bi yaysa fk harbiden doğru düzgün sekmiyordu ya da ben bindiğimde hep düzgün yolda gittik :D:D

34tb9544
23-10-2012, 00:10
Fk alma madem amacın basiklik git orjinal yayını preslet namda senin için daha iyi belli bı süre sonra 5 cm alıp kestiğin yay amartisore vuracak bu sefer amartisor kacicak en güzeli paraya kiy 1 defa al coil al arabamda 3-4 defa yay değiştirdim son yayım güzeldi ama coil bambaşka

Draniela
23-10-2012, 00:14
Fk alma madem amacın basiklik git orjinal yayını preslet namda senin için daha iyi belli bı süre sonra 5 cm alıp kestiğin yay amartisore vuracak bu sefer amartisor kacicak en güzeli paraya kiy 1 defa al coil al arabamda 3-4 defa yay değiştirdim son yayım güzeldi ama coil bambaşka

orjinal yaya dokundurmak istemiyorum çünkü okul bitince bu araba benden gidecek anneme kısmet olursa tek kapı makina istiyorum o zamana. amortisör kaçacak derken nasıl yani ?

ya coilde iyi değil diyor yükseltsen bile sert oluyormuş o işte kötü sonuçta coilde biraz daha konfor oluyor diye biliyordum ama değilmiş.

m. ali öz
23-10-2012, 00:16
FK yay alıp kargoydu press di uğraşma kanki

Corsa d, punto, mito icin HR yay - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 101712428 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-corsa-d-punto-mito-icin-hr-yay-101712428/detay)

gel sunu alalım hazır presli.

yada bi çılgınlık yap coili al, tabiki yayla kıyaslanmaz.

yada benim yayları al janta para biriktir :D

Draniela
23-10-2012, 00:21
FK yay alıp kargoydu press di uğraşma kanki

Corsa d, punto, mito icin HR yay - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 101712428 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-corsa-d-punto-mito-icin-hr-yay-101712428/detay)

gel sunu alalım hazır presli.

yada bi çılgınlık yap coili al, tabiki yayla kıyaslanmaz.

yada benim yayları al janta para biriktir :D

bu presli yaylar hoşuma gitti :D
ya da sen yayları hediye et bana :P

dur bi yarın arayayım bu arkadaşı onda bendeki hr problemi onda varmıymış ya da belki vardır çözmüştür. çünkü tekrar takınca o ses olursa söker yerim o yayları :D

Draniela
23-10-2012, 00:23
yalnız 175 65 15 le ne kadar yere yakın olur her daim basık olacak yayla araç :D

benim 5 lik hr benzinliyle mudanyaya giderken düz yolda altı vurmuştu az bişey bozuktu çıkıntıya gelmeden önce az oynadı araba güm dedi :D:D bunda ne olur acaba nasıl olur :D

araba inince bi daha kalmayacak yani sonuçta :D

dirk
23-10-2012, 00:49
Abi ben kullandım memnun kalmadım.. Ama 5 cm yaydan iyiydi..

Draniela
23-10-2012, 00:50
Abi ben kullandım memnun kalmadım.. Ama 5 cm yaydan iyiydi..

kullanan birisi de dipteyken berbat sonra dayanamıyorsun yükseltiyorsun yine çok sert diyor :) O nasıl olacak peki :D ?

dirk
23-10-2012, 00:54
kullanan birisi de dipteyken berbat sonra dayanamıyorsun yükseltiyorsun yine çok sert diyor :) O nasıl olacak peki :D ?

bu coili alıp dip basıp piste gireceksin imajı yaratıyor :D coil yaydan iyiydi... Fiyat performans olarak Ta Tecnik ama paran varsa Al güzel bi marka ömürlük kullan dip basık deli gibi konforlu

Draniela
23-10-2012, 01:00
bu coili alıp dip basıp piste gireceksin imajı yaratıyor :D coil yaydan iyiydi... Fiyat performans olarak Ta Tecnik ama paran varsa Al güzel bi marka ömürlük kullan dip basık deli gibi konforlu

o kadar para olsa şimdiye jant lastiği + tesisatı yapmıştım :D:D:D

sanırım biz yine gariban işi yay takılacağız bu ta tech coilden bize hayır yok :D bak bu oynanmış hr ler çok güzel benim arabaya güzel gider gibi geliyor

aspava983
23-10-2012, 11:31
valla misgibi hr pressli yay bulmuşsun daha ne bekliyon al tak :D
bende takipteyim keşke bir hr de biz bulsak yoksa alıp fk yayı presletecem