PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Satışı ve Borç Hakkında

m. ali öz
22-10-2012, 22:48
herkese iyi akşamlar.

aracıma ait belli bir miktar trafik cezası borcum var, bayağıdır yatırmadım.

yarın aracımı satacağım.

1 ) satışı vermeden önce gidip vergi dairesine yatırsam aynı gün içerisinde satışı verebilir miyim ? satış bi gün gecikir mi :soru:

2 ) vizem yokken ceza yedim vizesizlikten, sonrasında vize yaptırdım ama trafikten aracımı sorgulatınca hala bağlanmalı diye görünüyor, trafiğe gidip vize yaptırdığımı göstermem gerekiyor sistemden silmeleri için.
gidip yaptırmazsam bu satışa engel mi ?

STP
22-10-2012, 22:51
yatırdıgın an borcun sıstemden sılınır,

trafıkten menı subeye gıdıp kaldırcaksın , sube sıstemden muayene oldugunu goruyor ama aracında hafıf kusurda cam fılmı varsa sube menı kaldırmıyor. sokturup gelıosun sube onaylıyor oyle menını kaldırıyor.

m. ali öz
22-10-2012, 23:10
yatırdıgın an borcun sıstemden sılınır,

trafıkten menı subeye gıdıp kaldırcaksın , sube sıstemden muayene oldugunu goruyor ama aracında hafıf kusurda cam fılmı varsa sube menı kaldırmıyor. sokturup gelıosun sube onaylıyor oyle menını kaldırıyor.

hadi yaaa :( hafif kusurda ne yazıyordu acaba bi bakayım sabah ;)

teşekkürler.

peki meni kaldırmadan satış yapabilir miyim ? aracım daha sonradan çevirmeye girdi çıktı, men durumu yok yani men olsa zaten bağlamaları gerekmez mi.
sadece sistemden sorgulatınca vize yok görünüyormuş

STP
22-10-2012, 23:17
sıstemde herhangı bı eksık gorunmemelı

m. ali öz
22-10-2012, 23:23
sıstemde herhangı bı eksık gorunmemelı

tekrar teşekkürler ben iyisimi sabah gideyim emniyete.

film sökmek çok uğraştıracak umarım bir şekilde hallolur.

eFe_RS
22-10-2012, 23:36
Memura aracın satışını vereceğini alıcının noterde beklediğini söyle sökmene gerek kalmaz belki

m. ali öz
22-10-2012, 23:38
Memura aracın satışını vereceğini alıcının noterde beklediğini söyle sökmene gerek kalmaz belki

güzel fikir :icon_tup: :) teşekkürler :D

m. ali öz
23-10-2012, 14:46

işe yaradı vallahi, aracı geçtim vize kağıdına dahi bakmadılar :D
hayırlı olsun dedi yolladı. teşekkürler tekrar ;)