PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara - Alanya arası hangi yolu kullanmalı?

Chatin
23-10-2012, 23:03
sabah 5 gibi yola çıkacağım. yol 1 ile yol 2 arasında 40 km oynuyor. ama süre olarak 1 saat oynuyor diye göstermiş google haritası.

sanırım yol 2 biraz daha iyi imiş. iki yolu da kullanan oldu mu?

http://i.imgur.com/2D8B4.jpg http://i.imgur.com/l0f0o.jpg

KA®ANLIK
23-10-2012, 23:05
Çetin ben 3 sene önce 1. yoldan gitmiştim.

Antalya - Giresun yapmıştım :)

Konyaya kadar bazı yerlerde çalışma vardı (antalya-konya arası) mıcır vardı ama genel olarak güzel bir yoldu.
konyadan gündüz geçme gibi bir durum olmuştu, uzun uzadıya düzlüklerde radar olacak diye uyumamak için cebelleşmekten başka bir sıkıntı yaşamadım (:

diğer taraflardan uzatmaya gerek yok bence...

TünayK
23-10-2012, 23:06
1.yol doğru yol sakın ıkıncıye bulaşma....

murat çelik
23-10-2012, 23:08
1. yoldan sakın şaşma yola devam

ghibli06
23-10-2012, 23:09
50 den fazla gitmişimdir kesinlikle 1. yol diğeri alternatif bile değil... yol düm düz radara ve çevirmelere dikkat...

KA®ANLIK
23-10-2012, 23:11
ama ben senin yerinde olsam 3 gibi falan çıkarım Konyayı geçerim gece, gündüz işkence oluyor Konya yolu,

dümdüz yol güneş patlar karşıdan 90 ı geçemezsin...

konyadan sonrası rahat zaten çok radar yoktur hemde neşeli yoldur :)

Kutluhan
23-10-2012, 23:11
1 yol iyidir radar boldur hayirli yolculuklar dikkat edin.

Chatin
23-10-2012, 23:12
tamam canlar. yol 1 den şaşan japoncu olsun ahuaha :) teşekkürler hepinize. trapster ı açıp gideceğim valla. umarım benden önce gidenler tuzakları bildirir. hepinize şimdiden iyi bayramlar olsun.

edit: ben 5 saate alırım diyordum yolu ama herkes çevirme/radar diyor. sanırım 3 daha mantıklı bir saat. doğrusun enginim.

hakan308
23-10-2012, 23:14
Polatlı üzerinden Konyaya gitmek nasıl bir fantezidir yaaa :D :D :D

Direk Gölbaşı Konya devam edin hocam makasa gelmeden mutlaka radar olur (TŞOF'u geçtikten sonra genellikle)

TünayK
tamam canlar. yol 1 den şaşan japoncu olsun ahuaha :) teşekkürler hepinize. trapster ı açıp gideceğim valla. umarım benden önce gidenler tuzakları bildirir. hepinize şimdiden iyi bayramlar olsun.

trapstar nedır bılmem ama...duzluklerde radar tabelasını kovala bır de her rampadan once kesın yavasla nerye koyacakları bellı olmuyor...

KA®ANLIK
3'te çık konyayı gece geç en güzeli bak (:

levent
23-10-2012, 23:22
Yol 1 iyidir abi, 2. yola hiç girme daha kısa ama ömür törpüsü çok daha kötüydü en son duyduğum kadarıyla (sürekli konya-alanya) yapan arkadaşım var.

Radar için Konya'ya kadar olan kısmı bilmem ama sonrasında, Konya çıkışı, Seydişehir'e gelmeden önce ya da geçince, Akseki sonrası, sahile indikten sonraki 15km içinde ve İncekum'dan 10km sonrasında dikkat :)

Chatin
23-10-2012, 23:23
Polatlı üzerinden Konyaya gitmek nasıl bir fantezidir yaaa :D :D :D

Direk Gölbaşı Konya devam edin hocam makasa gelmeden mutlaka radar olur (TŞOF'u geçtikten sonra genellikle)

yol 3 de var dikkat edersen :) google da fantazi bol :)

trapstar nedır bılmem ama...duzluklerde radar tabelasını kovala bır de her rampadan once kesın yavasla nerye koyacakları bellı olmuyor...

trapster super şey aslında herkes kullansa keşke. iphone uygulaması. belki android'de de vardır. yol üstünde çevirme veya radara kim denk gelirse harita üzerinde işaretliyor ve uygulama, oradan geçen tüm uygulama sahiplerini harita üzerinden uyarıyor. hem sesli hem görüntülü.

teşekkürler bu arada rampalara dikkat tamamdır.

3'te çık konyayı gece geç en güzeli bak (:

ayynen coni vaynen kardeşim. biraz kestireyim ben.

sağlıcakla kalın. teşekkürler herkese

MPower's
23-10-2012, 23:27
Yolla ilgili değil yeni bi uygulamamı taktik mi onu da bilmiyorum ama, geçen gün kuşadasından gelirken yolu bölmüşlerdi kenarda trafik kontrol vardı geçtikten hemen 200 metre sonra falan(rampayı aşınca) başka bi radar vardı. ve en az 5-6 kişiyi çevirdi. İnsanlar trafik kontrolu geçtikten sonra radar olmaz diye hızlanıyolardı. Aklınızda bulunsun.

Chatin
23-10-2012, 23:31
Yolla ilgili değil yeni bi uygulamamı taktik mi onu da bilmiyorum ama, geçen gün kuşadasından gelirken yolu bölmüşlerdi kenarda trafik kontrol vardı geçtikten hemen 200 metre sonra falan(rampayı aşınca) başka bi radar vardı. ve en az 5-6 kişiyi çevirdi. İnsanlar trafik kontrolu geçtikten sonra radar olmaz diye hızlanıyolardı. Aklınızda bulunsun.

oh yeah mantıklı. ben de polis olsam ben de oyle yapardım. hele ki yarın millet yolda olacak kesin ittirirler. teşekkürler

m. ali öz
23-10-2012, 23:49
Yol 1 iyidir abi, 2. yola hiç girme daha kısa ama ömür törpüsü çok daha kötüydü en son duyduğum kadarıyla (sürekli konya-alanya) yapan arkadaşım var.

Radar için Konya'ya kadar olan kısmı bilmem ama sonrasında, Konya çıkışı, Seydişehir'e gelmeden önce ya da geçince, Akseki sonrası, sahile indikten sonraki 15km içinde ve İncekum'dan 10km sonrasında dikkat :)

arkadaş belirtmiş zaten :) ek olarak
-konya girişi çevre yolunda gece olabiliyor

blumenberg
24-10-2012, 00:04
Ankara - Afyon - Kütahya - Burdur - Antalya

TünayK
24-10-2012, 00:21
Ankara - Afyon - Kütahya - Burdur - Antalya

o olmaz bence...ankara- new york - rio - muş - edirne - bağdat - malatya yapsın..hatta malatyada kalsın...gitmesin...

emre|
24-10-2012, 00:33
Yol2 olarak bahsettiğiniz Polatlı güzergahı gayet rahat.
Biraz fazla trafik oluyor ama.

KA®ANLIK
24-10-2012, 00:44
afyon diyince bi sucuk ekmekte fena olmaz hani hea cumhuriyette :D

blumenberg
24-10-2012, 00:46
afyon diyince bi sucuk ekmekte fena olmaz hani hea cumhuriyette :D

Amaç gezerek görerek keyif ve haz duyarak gitmek zaten :)

-ER-
24-10-2012, 00:52
Şuan tam olarak emin değilim ama konya üzerinden bende gitmiştim ve sonucu kendimi dağlar arasında saçma sapan biryerde buldum.
KOnya il sınırını bitirdikten sonra tenha bir yolda gidiş geliş olan yol bir süre sonra dağlara çıktıktan sonra 1 şeride düşmüştü yolun dier kısmı aşağıya uçmuş vaziyetteydi sanıryorum haritadaki yol o olsa gerek çünkü bende direk google da yol tarifi almıştım. Dim çayı bağlantısından çıkmıştım bilen birilerinden bilgi alda o yoldan gitme yoksa toroslarda 30 km lik bir yolculuk yaaparsın

dirk
24-10-2012, 00:55
kesinlikle konya olanından gel hep düz.. Yola başlarken manavgattan sonraki dağlarda acayip zewkli :D

cheers
24-10-2012, 00:55
4 de çık tapa gaz devam et mesai başlamadan alanyada olursun :D

ErenErdem
24-10-2012, 01:37
1. yol en güzelidir.

Ankaradan çıkarsınız, Gölbaşı Konya arası zaten çift şerit rahat bir yoldur, aynı zamanda kulu sonrası neredeyse dümdüz sakin bir yoldur. Konya seydişehir arası yer yer çift şerit yer yer de yol yapım çalışmalarından dolayı teke düşüyor. Seydişehir Akseki arası dağlıktır en yüksek 1800 lü rakım olan Alacabel mevkiisi var. Alacabele gelmeden ve Akseki girişini geçtikten sonra Akseki Eğitim Taburunun karşısında radar vardır :) Akseki den sonra Manavgat Alanya yol ayrımına kadar radar olmaz.
Şimdiden iyi yolculuklar

M3CSL
24-10-2012, 10:59
1. yol en güzelidir.

Ankaradan çıkarsınız, Gölbaşı Konya arası zaten çift şerit rahat bir yoldur, aynı zamanda kulu sonrası neredeyse dümdüz sakin bir yoldur. Konya seydişehir arası yer yer çift şerit yer yer de yol yapım çalışmalarından dolayı teke düşüyor. Seydişehir Akseki arası dağlıktır en yüksek 1800 lü rakım olan Alacabel mevkiisi var. Alacabele gelmeden ve Akseki girişini geçtikten sonra Akseki Eğitim Taburunun karşısında radar vardır :) Akseki den sonra Manavgat Alanya yol ayrımına kadar radar olmaz.
Şimdiden iyi yolculuklar

1800 rakım ııdırde araba saglam essege doner orda:D

Chatin
24-10-2012, 18:35
5,5 saatte vardım canlar. 7 tane radara denk geldim. Hepsini trapster da işaretledim. Ozellikle konya insani trafikten zerre anlamiyor. Orada yaşarken araba kullanmiyordum. Simdi anladim o sagina soluna bakmadan cikan cellat amcalara selam olsun. Radari gördüğünüz an frene asılın ve polisle gozgoze gelip ikiniz de gulun. Olay boyle gelişiyor hep. Yoksa hep 150-160 geldim. Ama konya'dan sonra full viraj. Ve 3 seritli yollarda yurdum insani inişde de o ikinci seridi kullanmaya and icmiş durumda.

İs bu post arama sonucu ankara-alanya arasi gidecek uyeler icin girilmistir. Saglicakla kalin. Simdiden hepinize iyi bayramlar olsun.

levent
24-10-2012, 18:50
1. yol en güzelidir.

Şimdiden iyi yolculuklar

Murtiçi'ni atlamamak lazım Akseki sonrası Alanya sapağı öncesi, çok fena kitlerler ;)

m. ali öz
24-10-2012, 19:21
Murtiçi'ni atlamamak lazım Akseki sonrası Alanya sapağı öncesi, çok fena kitlerler ;)

Murtiçi'nde daha radar görmedim yıllardır. son bir senedir de 2 haftada bi geçiyorum.

07jetta
24-10-2012, 19:51
Kulu üzeri gelirsen daha iyi olur, yol güzel Otoban kıvamında.

kadioglu
24-10-2012, 20:02
2. yolla 3. yol arasında bir yol daha var.En iyisi oradan gitmek diyeceğim ama yazın yol yapımı vardı.Polatlı dan Konya ya giderken Yunak'a sapıp direk Akşehir'e iner.Hedefe Yunak eklersen görürsün.Yinede bence en iyisi 1. yol.O olmazsa 3. yol.

ErenErdem
24-10-2012, 21:54

Murticinde genelde radar degilde jandarma denetimi oluyor.

uTku^
24-10-2012, 22:26
1.yoldan şaşma.sıkıntısız.daha yeni gittim.ankara konya arası havalimanı gibi zaten

Chatin
28-10-2012, 17:12
yaklaşık 5.5 saate gittiğim yolu 4.5 saate geldim. otobüs ile 9 saat sürüyor bu yolculuk. özellikle dönerken acımadım bastım. 220 ile 150 arasında gittim geldim. iki kere radara denk geldim. zaten artık olay belli radarı gördüğün an freni köklüyorsun. ve nome problema. zaten radarlar size dönük olan polis araçları olmak zorunda. görmemeniz imkansız.

gidip gelecekler için diyebilirim ki ülke insanımızın 3 şeritli yolda 2 şerit tırmanmanınken ve kendi şeridinde şeritten çıkma yasak işareti varken çıkmasını hep hesaba katın. dingil çok. bir de konya ve sonrasında en sol şeritte 90 ile gitmeyi marifet sana kişilere karşı sabırlı olun ve kısa farınızı sürekli yakın.

bu arada benzinlik açsam ama nereye açsam diyenler varsa konya çıkışında son bir battı çıktı var. ki tam o battı çıktıya zorunlu giriyorsunuz. ama opet üstte kalıyor. oradan sonra cihanbeyli ye kadar opet yok. ben olsam hemen konya çıkışına bir opet açarım. inanın parayı kaldırırsınız. bu arada cihanbeyli de olan opet de yolun diğer tarafında.