PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sohc Vtec Yapımı

Agah
24-10-2012, 02:36
öncelikle merhaba. 1.4is araca sohc vtec yapmak istiyorum, parça listesi ve maliyeti hakkında fikirlerinizi bekliyorum. ayrıca sohc vtec yaptıkdan sonra herhangi bi problemle karsılasırmıyım ?

NOT: 34 HR 9449 aracıma yapmıcam tabiki, orjinal arabaya kıyamama gibi bi huyum var :)

Edit.

arama motorunu kullandım, sacma sonuclar cıktı bi cevap alamadım.

stlegal
24-10-2012, 07:29
Istedign gucler nedir?

EmrahERKAN
24-10-2012, 08:16
Benim Sohc vtec projem var konularımı incelersen yardmcı olacaktır. Bladerk erkut abinin konularınıda mutlaka incele.

Skyhawk34
24-10-2012, 08:23
oncelikle ise baslarkenki butce onemli 1000 2000 liraya olacak isler degil guzel biseyler istiyorsan

EmrahERKAN
24-10-2012, 08:26
Stock 1.6 ies varsa Size TR'nin en hızlı atmosferik 1.6 ies ini verelim takasla :)

bLackModeL
24-10-2012, 08:32
oncelikle ise baslarkenki butce onemli 1000 2000 liraya olacak isler degil guzel biseyler istiyorsan

aynen katılıyorum :D furki

kanashibari
24-10-2012, 08:32
Tamamen para çokomel eğrisi. Nekadar çok para o kadar çok güç. Stock olsun vtec açayım diyorsan güç olmasada olur diyorsan mantıklı değil maliyeti açısından. Fakat bütçem müsait yüklerim eğlenceli bir araba olsun diyorsan yapılmış örnekleri var forumda inceleyebilirsin.

kadir jdm civic
24-10-2012, 08:59
bence antalyadan emrahın arabasını al hiç ugraşma çok guzel gidiyor aynı şekilde bir dunya ugraşman lazım kendı cevremle yapıcam diyorsan ama gider İşi bilen birine teslim edersen işin kolay olur oda maddiye bakar...

caglargungor
24-10-2012, 10:42
bladerk e pm at sana detay ve fiyatlarını gönderir hatta elinde bir çok parçasıda var diye biliyorum

gökan
24-10-2012, 10:56
ben turbo yap derdım sohc vtec ısı bıraz sıkıntı

MeRtCaN
24-10-2012, 10:59

Ne bakımdan sıkıntı Gokhan konuyu bıraz açarmısın
Sıkıntıları merak ettım bende
1.6 ıes sohc projem varda ?

Turbo yapabılırsınız ama kursun kelam kalınlıgındakı kollarınız pek dayanmaya bılır her sekılde motor açmak zorunda kalırsınız

EmrahERKAN
24-10-2012, 11:32

Sıkıntıyı bende merak ettim açıkçası para durumundan diyorsanız aynı sıkıntı Turbo olduğu zaman daha çok olacak.

Agah
24-10-2012, 15:33
Istedign gucler nedir?
130 hp başlangıç için.

Benim Sohc vtec projem var konularımı incelersen yardmcı olacaktır. Bladerk erkut abinin konularınıda mutlaka incele.
bakıyorum hemen:icon_tup:

herşeyin bilincindeyim :Deli:

Stock 1.6 ies varsa Size TR'nin en hızlı atmosferik 1.6 ies ini verelim takasla :)
link varmı link :D:D

aynen katılıyorum :D furki
furkana katılmayın :hahaha::hahaha:

Tamamen para çokomel eğrisi. Nekadar çok para o kadar çok güç. Stock olsun vtec açayım diyorsan güç olmasada olur diyorsan mantıklı değil maliyeti açısından. Fakat bütçem müsait yüklerim eğlenceli bir araba olsun diyorsan yapılmış örnekleri var forumda inceleyebilirsin.
ilk başta vtec acıp ileriki zamanlarda yüklemek :)

bence antalyadan emrahın arabasını al hiç ugraşma çok guzel gidiyor aynı şekilde bir dunya ugraşman lazım kendı cevremle yapıcam diyorsan ama gider İşi bilen birine teslim edersen işin kolay olur oda maddiye bakar...
merak ettim bakıcam o araca :confused:

bladerk e pm at sana detay ve fiyatlarını gönderir hatta elinde bir çok parçasıda var diye biliyorum
hemen ulasıyorum kendisine :heyoo:

sohc vtec sonrası turbo uygularsam daha iyi güc elde ederim :D Turbo İstiyorum diye konu acmıs olsaydım turbo sıkıntı, atmosferik yükle derdiniz, anlamadım acaba ney ki derdiniz :confused: :cool:

Ne bakımdan sıkıntı Gokhan konuyu bıraz açarmısın
Sıkıntıları merak ettım bende
1.6 ıes sohc projem varda ?

Turbo yapabılırsınız ama kursun kelam kalınlıgındakı kollarınız pek dayanmaya bılır her sekılde motor açmak zorunda kalırsınız
atmosferik ilerlemek istiyorum :rolleyes:

Sıkıntıyı bende merak ettim açıkçası para durumundan diyorsanız aynı sıkıntı Turbo olduğu zaman daha çok olacak.
ucuz mal ucuz işçilikle herşey sıkıntıı :)

bLackModeL
24-10-2012, 23:20
Sıkıntı yok suan aracım çok sağlıklı her sekıldede yuruyo ayrıntılara takılma parça tedarıgıne başla Başla bence

Agah
24-10-2012, 23:48
Sıkıntı yok suan aracım çok sağlıklı her sekıldede yuruyo ayrıntılara takılma parça tedarıgıne başla Başla bence

önce araba tedariğine başlamak lazım, 90.000 de orjinal civicin kapağını açmammmm :ofk:

bladerk
25-10-2012, 00:39
surda 3 5 satır bişey yazıyo

http://www.techturkey.com/forum/atmosferik-besleme/67187-d-series-mini-bilgiler.html

!KO
25-10-2012, 14:10
hiç d kolu gördünüzmü ? :D o kolla turbo filan olmaz olurda ne kadar binersiniz onu bilemem 0.4 filan bınıcem dersen okey :)

Agah
25-10-2012, 20:56
hiç d kolu gördünüzmü ? :D o kolla turbo filan olmaz olurda ne kadar binersiniz onu bilemem 0.4 filan bınıcem dersen okey :)

o kolu kullanmak zorundamıyım ? :D

EmrahERKAN
25-10-2012, 22:59
23 Lira istiyorum ben arabama varsa orjinal arabanız 1.6 ies yada farklı dizel vs ne varsa konuşabiliirz.

gökan
25-10-2012, 23:22
herkes ıkı kapak takınca sohc vtec yapcagını sanıyr sanırım hersey bunlarla kalsaydı eyvallah neyse allah herekse sohc vtec versın hele bı arkdsa sorun bakıyım butcesı neymıs sonra yazarsınız

Jeandan-R
26-10-2012, 03:45
Vtec kapağa gerek yok bence. Jdm d15 krank+ 237mm d16 kol stock piston. 1.5 stroke ve sıkıştırma alırsınız. Kapak işlenip delta 272 derece egz yay ve kasnakla üst tarafı bitirirsiniz. 4.7 final ve bronz baskı balata ile şanzıman biter. Tek gıcık iş beyin, piggyback ile başta müdahale edersiniz ama beyin ve tesisat değişirse sonuçlar daha iyi olur. Bu arada araç 1.4 ise ies emmesi ebay headers vs vs onlar klasik olmak zorunda zaten. Bu reçete 150+hp :)

sohc_vtec
26-10-2012, 09:24
wallla arkadasım sohc vtec yaptım tatmin olmadım turbo bastım araba yapılan masrafı inkar etti atraksiyona hiç gerek yok ben sunu ögrendim her essegin kaldırabilceği yük war ies kaldırmıyo simdi komple b16a2 aldım keske en bastan direk motor alaydım ..

EmrahERKAN
26-10-2012, 09:36
arkadaslar yapilmis ornek var ies kaldirmiyo dmeyin imkaniniz varsa gelin benim arabama binin. Ies teki tork vtec te yok hc dusundunuz mu bunu ? Vtec 78mm stroke ies 90mm stroke. Gerekli dogru parcalar ile iesle typer yurutursunuz o kdar diyorum.

CRX
26-10-2012, 09:48
arkadaslar yapilmis ornek var ies kaldirmiyo dmeyin imkaniniz varsa gelin benim arabama binin. Ies teki tork vtec te yok hc dusundunuz mu bunu ? Vtec 78mm stroke ies 90mm stroke. Gerekli dogru parcalar ile iesle typer yurutursunuz o kdar diyorum.

aynen iş doğru yönlendirme yapan usta ve parçalarda bitiyor, vtec vtec olduğu için d serisini kestirip atmak hata olur

EmrahERKAN
26-10-2012, 12:37
aynen iş doğru yönlendirme yapan usta ve parçalarda bitiyor, vtec vtec olduğu için d serisini kestirip atmak hata olur

kesinlikle ben keyfimi alıyorum. eğer ki daha yürütmek istesem ufak tefek masraflar ile hakikaten cok rahat typer lar ile yürütürüz erkut abinin yönlendirmeleri ile. yani kimse ies i hafife almasın.

Jeandan-R
26-10-2012, 17:13
D'nin olayı orda zaten, sıkıştırma yok zayıf bir motor gibi görünüyor.

EmrahERKAN
26-10-2012, 17:18
egzantrik ve piston ile guzel skstrmalar elde ediyor

Jeandan-R
26-10-2012, 17:21
egzantrik ve piston ile guzel skstrmalar elde ediyor

Tek sıkıntıları beyinleri işte :rolleyes:

EmrahERKAN
26-10-2012, 17:39
vti elektrk tesisati, vti distributor, vti rolanti valfi, bunlar skntiyi cozuyor

E0041
26-10-2012, 18:09
bende butür sohc vtec projelerini desteklemiyorum nedenide para çokomel gırttlağına kadar doldursanız kaç hp çıkacak ? bu projeye harcayacağınız parayı aracın üzerine koyun bi vti alın stock 160hp bunun üzerine oynayın güzel güçler alırsınız en azından harbi harbi vtec açarsınız :)

çektiğiniz kahra değmez gırtlağına kadar doldurup kısanında kısası bi şanzımanınız olmazsa type-r la bırak yürümeyi plakayı falan okuyamazsınız

Jeandan-R
26-10-2012, 18:20
bende butür sohc vtec projelerini desteklemiyorum nedenide para çokomel gırttlağına kadar doldursanız kaç hp çıkacak ? bu projeye harcayacağınız parayı aracın üzerine koyun bi vti alın stock 160hp bunun üzerine oynayın güzel güçler alırsınız en azından harbi harbi vtec açarsınız :)

çektiğiniz kahra değmez gırtlağına kadar doldurup kısanında kısası bi şanzımanınız olmazsa type-r la bırak yürümeyi plakayı falan okuyamazsınız

180hpleri görüyorsunuz, uzun oğlu uzun şanzımanı kısaltmak zorundasın zaten kafadan. 100de 2 150de 3 210da 4 yapan şanzımanla yürümek zor oluyor :o

Revil-19
26-10-2012, 18:29

usta o dedigini yapmak icin temiz motorlu bi vti alip yapmak lazim piyasada okadar patlaklar varki vericegin emege degmiyo . temiz bi vti da su piyasada en asa 25 bin tl den basliyo. o paralari verip bide yurutuyum desen en az bi 30 e geliyo arac . ama ieslerde oyle degil. fiyati vti gore daha dusuk oldugu icin alinip yapilmasi daha ucuz. bide verdigin emegi hakkiyla gosteriyo sana o guzelligi var . bizde yurutuyoruz aracimizi . ornegin benim aracimda ;

pm7 piston

Kapak Port Polish

Skunk 2 pro emme manifoldu

b16 ( vti ) gaz kelebegi

apexi VAFC 2

4 yaprak bronz baski balata

simota cai

4-2-1 krom headers

48 mm duz boru

otto spec son susturucu

var ve bu sekilde kac kere orjinal gti-vti larla yuruduk daha allaha sukur bi kere arka plakalarini goremedik :)

E0041
26-10-2012, 18:46
usta o dedigini yapmak icin temiz motorlu bi vti alip yapmak lazim piyasada okadar patlaklar varki vericegin emege degmiyo . temiz bi vti da su piyasada en asa 25 bin tl den basliyo. o paralari verip bide yurutuyum desen en az bi 30 e geliyo arac . ama ieslerde oyle degil. fiyati vti gore daha dusuk oldugu icin alinip yapilmasi daha ucuz. bide verdigin emegi hakkiyla gosteriyo sana o guzelligi var . bizde yurutuyoruz aracimizi . ornegin benim aracimda ;

pm7 piston

Kapak Port Polish

Skunk 2 pro emme manifoldu

b16 ( vti ) gaz kelebegi

apexi VAFC 2

4 yaprak bronz baski balata

simota cai

4-2-1 krom headers

48 mm duz boru

otto spec son susturucu

var ve bu sekilde kac kere orjinal gti-vti larla yuruduk daha allaha sukur bi kere arka plakalarini goremedik :)

senin bu specler bu araca yapılıp bırakılması gereken nokta bu speclere karşı değilim benimde dükkanıma gelen ieslere önerdiklerim ve yaptıklarım bunlar bundan daha sonra yapacaklarında bu araç nankör davranır boynunuzu büker

180hpleri görüyorsunuz, uzun oğlu uzun şanzımanı kısaltmak zorundasın zaten kafadan. 100de 2 150de 3 210da 4 yapan şanzımanla yürümek zor oluyor :o

bana trde 180 hp alan bi sohc vtec göstersene :) beygirler öyle kolay yetişmiyor

Jeandan-R
26-10-2012, 18:51
bana trde 180 hp alan bi sohc vtec göstersene :) beygirler öyle kolay yetişmiyor

Türkiyede kaç tane yüklü sohc var veya o da bir soru :) Erkut abide var ama bir sohc vtec. Ayrıca b16 konusundan bahsetmişsiniz de, ben aracımı satsam 15 lira eder vtec almaya kalksam 25e alırım en iyi(ki almam da o ayrı). Benim aracıma b16 koymaya kalksam 10u geçerim. D'yi 5-6ya yükleyip B kadar gideri olan bir alet olabilir, ayrıca ondan az da yakar(bu daha ilginç). Türkiyede B'ye binmek zor, gereksiz pahalı, yurtdışında olsa zaten b veya k düşünürdüm.

Revil-19
26-10-2012, 18:54
usta daha fazlasi yapilmis ve ornek olarak gosterilebilecek araclar mevcut . hicte verdigin emegi inkar etmiyo . bence ustune koyulandan cok yapilan ayar onemli . saglam bi iscilik ve saglam bi ayarla at arabasi denicek araclari bile yurutuyolar :) yanlis anlama bizzat tanik oldugum seyler bunlar :)

bladerk
26-10-2012, 18:58

emin misin okancım ben plakamı okuyabilen pek b16 görmedim de :hahaha: gördüklerim de benden az harcamamıştı emin ol zaten b motor iyi para yemeden pek yürümez bilirsin hacmi sever yoksa heryer dolu 106lara tutunabilen vtecle dolardı 160 lık makineyle bitmiyo iş çok yüklemek lazım B yi ki bunun sonu da yüzü gülen adam çok azdır d daha ucuza çıkar her zaman ve kırılınrsa da ucuza halledilir

stage 2 sohc vtec (bu hallleri hiç yürümüyodu diyebilirim)
d16a9 si & bladerk sohc vtec all motor ilk test - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/d16a9-si-bladerk-sohc-vtec-all-motor-ilk-test_2066557.htm)
bu da uzun standart şanzumanlı hali (kilit bile yok 4.25 ex )
bladerk soh vtec & impreza wrx roll - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/bladerk-soh-vtec-impreza-wrx-roll_2312886.htm)

bu da stage 3 bizim kategoriye gelen bi b16 hiç görmedik
http://www.youtube.com/watch?v=hVJd5mp2A5I&list=PL6B1D488CDDDE0CFF&index=16&feature=plpp_video

bladerk
26-10-2012, 19:00

187.4 hp 1/4 mile 14.226 okan uzaklarda arama sen de bana bu süreyi yapabilmiş 1600 cc b16 yı bi göstersene swaplı swapsız fark etmez

EmrahERKAN
26-10-2012, 20:12
okan abi gercekten soylediklerinh gormdgn icin soyledgini dusunuyorum. Szin yaptgnz b16 yi ne kdara ckardinz typer ile yuruttunuz ? Su anda benim arabam ortalama 170 180 hp sinirinda. Stock vtec plakami okuyabilecekmi ? Hala ndn bu d motorlari hor goruyosunuz anlamis dglm. Antalyaya keske yolun dusse de gorsen bi Sohc u gdisini felan. D motorun torku b motorda var mi ? Ben su anda antalyanin en hzlisi ile yuruyorum. Kam vtec i iyi bilirler. Itr egzantrk skunk2 kasnak fhe bir araba. Imkanim olsada oralara gelebilsem.

E0041
26-10-2012, 21:51
187.4 hp 1/4 mile 14.226 okan uzaklarda arama sen de bana bu süreyi yapabilmiş 1600 cc b16 yı bi göstersene swaplı swapsız fark etmez

b16 tıyı satmasaydım keşke dedim şimdi :)

toplam bi maliyetini çıkartırmısın abi aracının buraya liste şeklinde sana gelen fiyatları ile değil sıfırdan yapılsa kaça patlar o fiyatları ile fiyatlar çıkınca neden sohc vtec desteklemiyorum dediğimi çoğu kişi anlıcak :)

E0041
26-10-2012, 21:56
okan abi gercekten soylediklerinh gormdgn icin soyledgini dusunuyorum. Szin yaptgnz b16 yi ne kdara ckardinz typer ile yuruttunuz ? Su anda benim arabam ortalama 170 180 hp sinirinda. Stock vtec plakami okuyabilecekmi ? Hala ndn bu d motorlari hor goruyosunuz anlamis dglm. Antalyaya keske yolun dusse de gorsen bi Sohc u gdisini felan. D motorun torku b motorda var mi ? Ben su anda antalyanin en hzlisi ile yuruyorum. Kam vtec i iyi bilirler. Itr egzantrk skunk2 kasnak fhe bir araba. Imkanim olsada oralara gelebilsem.

kardeşim görmediğim için değil gırtlağına kadar doldurman lazım o aracın b serisi gibi yürümesi için

4000 lira para harcadık işçilik rektifiye parçalar dahil aldığımız güç SORUNSUZ 190hp teker sen bu gücü almak için neler yapacaksın bu iş böyle

ayrıyetten stock vtec var bizde ben hiç sanmıyorum öyle plaka okutmayacağını ki geçmeden öte yanında yürüsen bu araba süper derim fn2 type-r la yürüyor

biriniz yazınya şöyle f-h-e type-r la yürümek için kaç para gider ne kadar sağlıklı çalışır bi liste yapın

EmrahERKAN
26-10-2012, 22:04
Stock vti ınız var fn2 typer ile yürüyor. Güzel abi bak ne diorum keşke imkan olsada oralara gelebilsem yada siz buralara gelebilseniz.

Herkesin arabası yürüsün isterim ama D serisini hor görüyorunuz buna biraz takılıyorum ben. Liste konusunu erkut abi daha iyi bilir ben onun doğrultusunda yaptım herşeyi.

Siz typer ile yürttüğünüz vtec için 4000 harcamışsınız. 25 lira vtec 4000 malzeme 30000 bin de hadi. İes i ele alalım 13 14 liraya alalım bir ies hadi 15 liraya alalım MAX 10 bin masraf edelim 25 bin olsun Çok rahat o yürüdüğünüz typerı geçeceğine inanıyorum abi ve Tek egzantrik bu araba. fiyat konusunda yine cok bilgim yok erkut abi daha iyi biliyor o yazar mutlaka.

Birde FN2 typer ile stock vti yürüyosunuz abi millet neden 2000cc makinaya binsin ki o zaman vti alsın mantıklı mı ?

E0041
26-10-2012, 22:12
Stock vti ınız var fn2 typer ile yürüyor. Güzel abi bak ne diorum keşke imkan olsada oralara gelebilsem yada siz buralara gelebilseniz.

Herkesin arabası yürüsün isterim ama D serisini hor görüyorunuz buna biraz takılıyorum ben. Liste konusunu erkut abi daha iyi bilir ben onun doğrultusunda yaptım herşeyi.

Siz typer ile yürttüğünüz vtec için 4000 harcamışsınız. 25 lira vtec 4000 malzeme 30000 bin de hadi. İes i ele alalım 13 14 liraya alalım bir ies hadi 15 liraya alalım MAX 10 bin masraf edelim 25 bin olsun Çok rahat o yürüdüğünüz typerı geçeceğine inanıyorum abi ve Tek egzantrik bu araba. fiyat konusunda yine cok bilgim yok erkut abi daha iyi biliyor o yazar mutlaka.

Birde FN2 typer ile stock vti yürüyosunuz abi millet neden 2000cc makinaya binsin ki o zaman vti alsın mantıklı mı ?

anla işte derler ya vti var vti var aslında hepsi aynı ayarları güzel olsun sonuç bu 179hp 4.40 final var d serisini yürüten şanzıman motorun çok iyi olduğu değil birde 13-14 e ies nerde varla :) 18-19 altına alınacak ies yok birde d serisini hor görmüyorum yanlış anlıyorsun bende d serisi ile çok uğraştım halada uğraşıyorum ki emin ol altındaki araç yetmemeye başlayınca b serisi diye tutturucan oda yetmeyince k diyeceksin d serisi sadece para çokomel olarak tepkisiz beygir almak zor birde bunun sıkıntıları var limitlerinde çalıştırıldığı için bende hala uğraşıyorum ama halada bana mantıksız geliyor bu motorla uğraşmak şimdi yeni bi tane daha yaptık d16a9 doldurduk bakalım biraz km yapsın yazılımı yapıp denemelere çıkıcaz egzantrik pistonlu aklına ne gelirse var motor içinde hor görmüyoruz sadece bu işin içinde olmayan adamlar için sıkıntılı ve güç almak zor

işin aslı d serisinin limiti b serisinin başı oluyor

bladerk
26-10-2012, 22:22
b16 tıyı satmasaydım keşke dedim şimdi :)

toplam bi maliyetini çıkartırmısın abi aracının buraya liste şeklinde sana gelen fiyatları ile değil sıfırdan yapılsa kaça patlar o fiyatları ile fiyatlar çıkınca neden sohc vtec desteklemiyorum dediğimi çoğu kişi anlıcak :)

Harbi satmasaydın Okan su an dolu 106larla yürüyebilen bi b16 yok varsa da daha gormedik gercek bu fn2 de varsa çok az muhtemelen benim setup 10000 rahat yer 4000ve üstü harcanmış her vtecle denerim dolu olup 10 lira yetmeyen araba mı var 500 e sanzuman alırım sen 1500 e 200 tl pistonum senin en ucuzu ne kadar stage 4 egz aldım 500usd bu kadar sen eğer D Sohc yukleseydin bi tane bosa diye konusmazdinbunu biliyorum da neyse arabam 12000 ederdi şimdi fazlası eder

MeRtCaN
26-10-2012, 22:25
Ankara da dolu bır 106 varsa

Vtı cıkartırım su anda karşısına :)

E0041
26-10-2012, 22:29
abi dolusu boşu pt52 li pistonlu kısalı yazılımlı 106 tılarla yürüyor şuan cvc vti

sen kendine 10 000 diyorsan dışarıdan bi adamın yaptırması işçiliği bilmem nesi osu busu 13-14 bin gider K swap yapılır demek istediğim bu güç kolay çıkmıyor para çokomel

abi akhisara k24 rexle gelicem bu sene eğer düşündüğüm gibi giderse bazı şeyler gerçekten sırf görmek için bide b16 rex yapıcam eğer b serisi rex yetişirse sohc larıda orada görmek isterim

JDM VTİ
26-10-2012, 23:01
emrah erkan@

dostum senin ies'le f-h-e'lu bi typerla yürüyemezsin malesef.
zır stock bi ep3 typerla anca yürürsün. neye dayanarak söylüyorum, ankaradan mertcan abinin zır stock typerla denemesi var. f-h-e'lu idi yanlış hatırlamıyorsam ve kafa kafaya gidiyorlardı. mertcan abinin arabasının nasıl yürüdüğü de belli. hadi diyelim ki 1-2boy daha hızlısın 1-2boy typerın önünde yürürsün belli bi yere kadar. özellikle söylüyorum ama zır stock typer bu.

araban çok güzel maşallah çok beğeniyorum da.

e0041@

cvc'yi hangi plakalı 106 ile denediniz? istanbulun 52'lileri biraz farklı çünkü :) maşallah cvc'yi çok güzel hazırladınız emeğinize sağlık.

bladerk@

abi senin yaptığın süreyi b serisinden kimse yapmadı ama yapamaz anlamına gelmiyor bu çok rahat çıkartılabilir bi süre b makinesi için bence dolu olduktan sonra.

bladerk
26-10-2012, 23:04
Ankara da dolu bır 106 varsa

Vtı cıkartırım su anda karşısına :)

istanbula gidersiniz ya da nazmiyle denersiniz de o araba b16 değil b1735 cap strok değişince yürüyolar fena olmuyo haa hacim girince white rs var o da dener

abi dolusu boşu pt52 li pistonlu kısalı yazılımlı 106 tılarla yürüyor şuan cvc vti

sen kendine 10 000 diyorsan dışarıdan bi adamın yaptırması işçiliği bilmem nesi osu busu 13-14 bin gider K swap yapılır demek istediğim bu güç kolay çıkmıyor para çokomel

abi akhisara k24 rexle gelicem bu sene eğer düşündüğüm gibi giderse bazı şeyler gerçekten sırf görmek için bide b16 rex yapıcam eğer b serisi rex yetişirse sohc larıda orada görmek isterim
asla ben kendime 5000 anca normal adama 10000 tutmaz bile işçilikler dahil benim listeyi aç bak parçalar para değil topla çarp kendin ben hiç hesaplamadım

okan bu sene olmaz seneye olur para çokomel bunu hepimiz biliyoruz yeterki sonunda istediğin gibi yürüsün hepimiz aynı işi yapıyoruz benden de sana müjde 2.2 sohc eg yapıyorum deneriz onları :hahaha: eminim ikisi de insan gibi yürümez B rexlere her zaman kapım açık biliyosun

haaa 4000 tl parça işçilik dahil b16 190 hp olmaz sana olursa bile müşteriye olmaz 500 rekteve 250 kapak 275 conta seti 230 yatak seti 250 segman 300 p28 150 harnes 300 ayar 240 triger 300 yağ yağ filtresi kayışlar buji antifreeze v.s. 1000 işçilik = 3795 tl ne kaldı 205 tl ye ne taktınız da 30 hp aldı hadi grup indirimi 600 kalsın

B motor ne zaman yürür biliyo musun b16b pistonu bırakıp harbi sıkıştırmaya stage 3 lere geçince yürür o pistona stage 2 bile fazla aslında

bladerk
26-10-2012, 23:08
e0041@

cvc'yi hangi plakalı 106 ile denediniz? istanbulun 52'lileri biraz farklı çünkü :) maşallah cvc'yi çok güzel hazırladınız emeğinize sağlık.

bladerk@

abi senin yaptığın süreyi b serisinden kimse yapmadı ama yapamaz anlamına gelmiyor bu çok rahat çıkartılabilir bi süre b makinesi için bence dolu olduktan sonra.

istanbul 106ları bi ayrı yürüyo o tartışılmaz bursa istanbul buluşması yapılsın :hahaha:

bak b serisi tabiki yapar ben inkar etmiyorum güzel makine ama iyi para yer D den de çok yer bunu biliyoruz prof hazırlandıktan sonra insan gibi gitmez tabiki 3000 5000 liraya olmaz o iş ama 106 da yüklesen geçen selçuk yazdı 10000 taş diye hepsi öyle bi de 1590 ccyle zor hacmi seven makinedir B zaten 84mm e geçmek bi para üstünü doldurmak bi para

E0041
27-10-2012, 10:22
1250 tl egzantrik yay şapka ayarlı kasnak
270tl yataklar
400 tl piston segman
250 rektifiye
250 tl conta
200 kapak
400 tl supap
900 tl neptune(üzerinde vardı)
750 işçilik

filtre headers egsoz neptune arabanın üzerinde vardı bizim masraf bu tuttu abi keşke bütçe büyük olsaydıda düzgün piston segman kullansaydık sıkıştırmamız düşük kaldı

şimdi birde d16a9 doldurduk bunda olan herşey ondada var 160-170 versin allah bereket versin dicez her sıktığımızda aklımız acaba birşey olurmu olacak

yani olay sohc vtec kötü olayı değil desteklemiyorum olayı bu araca 1.4 is 5000 tl harcasan sohc vtec çevirip piston egzantrik alacağın güç max 160 ve limitlerinde çalışlan bi araç olacak butür projesi olanlara demek istediğim 5000 cebinde kalsın sat motorunu al faturalı b16 bu motor nerden baksan 4000 tl eder 5000 üzerine koy faturalı çıtır modlu 170 hp lerde soft güvenli sürebileceğin bi motorun olsun mantığı ki 170 ler işin başı yüklersen çoğuda var

bladerk
27-10-2012, 10:47
1250 tl egzantrik yay şapka ayarlı kasnak
270tl yataklar
400 tl piston segman
250 rektifiye
250 tl conta
200 kapak
400 tl supap
900 tl neptune(üzerinde vardı)
750 işçilik

filtre headers egsoz neptune arabanın üzerinde vardı bizim masraf bu tuttu abi keşke bütçe büyük olsaydıda düzgün piston segman kullansaydık sıkıştırmamız düşük kaldı

şimdi birde d16a9 doldurduk bunda olan herşey ondada var 160-170 versin allah bereket versin dicez her sıktığımızda aklımız acaba birşey olurmu olacak

yani olay sohc vtec kötü olayı değil desteklemiyorum olayı bu araca 1.4 is 5000 tl harcasan sohc vtec çevirip piston egzantrik alacağın güç max 160 ve limitlerinde çalışlan bi araç olacak butür projesi olanlara demek istediğim 5000 cebinde kalsın sat motorunu al faturalı b16 bu motor nerden baksan 4000 tl eder 5000 üzerine koy faturalı çıtır modlu 170 hp lerde soft güvenli sürebileceğin bi motorun olsun mantığı ki 170 ler işin başı yüklersen çoğuda var
okan dediğin liste 4420 tutuyo daha bi sürü eksik var aynı araca 84 gömlek 84 12.4 koysan ne olur biliyosun sen de o zaman işte 200 küsür hp olur ecu egz b16b piston genelde 180 lerde kalıyo 190 iyi rakam aynı motorun all motor spec listesi o rakamın bi kaç katı yapıyo ondan sonra da yürüyo d16a9 devir dönmeyi çok sevmez ve sohc motora hiç benzemez ama korkma bile gayet güzel gider

gelelim 1.4 konusuna pm2 piston delta 272 egz emme kelebek egsoz ecu kısa sanırım en kötü 6000 yapar kendi kapağıyla 14000 15000 1.4 is 6000 harca 20000 e vtila çok rahat yürüyen 1.4 ekonomik güçlü (egzantiriksizi vardı konya pistinden bilen bilir aracı vtilarla rahat yürüyodu ) bişey elde edersin kapak değişimine gerek bile yok yani

ben seni çok iyi anlıyorum aslında o motor limit de olmuyo işte limit motorsa benimki yeni hali limit olacak bakalım hayırlısı diyoruz ona da
yani aldığın verime de değer aradaki hp farkına bak o paraya başka motordan o güç kolay çıkmaz bunu demek istiyorum sana ben

kadir jdm civic
27-10-2012, 10:55
iki iyi ustanın lafları üzerine birsey söylemek dogru olur mu olmaz mı bilmiyrum ama söylemek istedım.

kafamdaki proje su şekildedir.

bir tane EX alıcam 9 ile 10 bin tl ye benım denedigim vteclerden bir tanesi ile deneyip video çekicem araçla

sonra yapıcagım işlemler su şekilde bu işlemleri antalyadan mustafa ustamla yapıcaz.

shoc vtec kapak emme gaz kelebegi tesisat beyin 1500 tl
piston 150 tl erkut abiye sormak lazım pm7 mı yüksek sıkştırma pm2 mı ??
rektifiye 400tl
işçilik 600 tl
conta 250tl
acle race yatak 400 tl fazla yazdım bilmiyorum fiyatını oem leri iyise onu kullanırız.
segman 100 tl
yay şapka nekadar bilmıyorum 500 tl

egzantirik takmadan vtecle deneyip videosunu çekip yayınlayacam
sayet gecemezsem 1000 tl egzantirik ayarlı kasnak koyucam tekrar videosunu cekicem teche yayınlayacagım.

benım tahmınım 10 bıne aracı alsam 5 bın motora gömsem 15 bine vtecle yürüyen aracım olur ki keyifli keyifli binerim.

artı ben istanbulda stoc vtecler içindeyim sürekli denemelerimizi yapıyruz. bazen diyorum shoc vtec e para bayılcagına vtec makına koy..

bir ex alsam ucuzundan motor bitik kasa düzgün motoru suan maximum 2000 tl obile etmez.

suan tam takım saglam bir stock vtec motor ve faturlı olmak kaydıyla

herseyı içinde 8 bınden asagıya yoktur diye düşünüyorum o motorunda nekadar cigerli oldugu muamma olur hadi 6 liraya tam takım bitik motor aldık rektefiyesınede 4000 tl bayılırız
işçilikle beynıyle ayarıyla 11 - 12 tl bulur.

oooo fiyat arttıda arttı bir vtec motor yapmak çok para gidicek düşük bütceli sorunsuz vtecle 106 ile deneme yapabiliecegim en guzel araç shoc vtec olur gibime geliyor benım

tabi fiyatları net olarak yazamıyorum sizin gibi tam için içinde degilim asagı yukarı suanda kafamada 3 proje var

eg swap vtec
eg shoc vtec
eg turbo motor non-vtec bunu daha önce ustamla yaptık 300 hp ye kadar çıkarmıştık

bunların üçünüde ölmez sag kalırsam 2 sene içerisinde yapıcam sizlerden yardım alarak degerli fikirlerinize ihtiyacım olucak tabi...

chiefkadir
27-10-2012, 19:24
Shoc 2.4 yapacaz allahin izniyle k lar b ler hacimliler m3 ler swaplar m5 ler alayi bekleyin bizi :D

Alper_
27-10-2012, 19:32
Shoc 2.4 yapacaz allahin izniyle k lar b ler hacimliler m3 ler swaplar m5 ler alayi bekleyin bizi :D

bırak abi stroker ı gel bişeyler içelim :D

chiefkadir
27-10-2012, 19:36
bırak abi stroker ı gel bişeyler içelim :DAhaha geliyom az sonra :)

civic@ef
27-10-2012, 19:37
hacimsiz atmomu kaldı bu devirde gizli spec rulez..

kadir jdm civic
27-10-2012, 19:41

buda shuttle 2.3 shoc vtec motor ile mumkun olabilir galiba çogu otomatik accord manuel sanzıman olabilir diye düşünüyorm güzelde olur :):)

civic@ef
27-10-2012, 19:51
std b16b yada b18c takıp std beyn ile swaplayın huzur dolu binin :D

tdipower
27-10-2012, 19:55

hacim şart :D bunu biyerden hatırlıyorum :hahaha:

despe
27-10-2012, 20:09
okan dediğin liste 4420 tutuyo daha bi sürü eksik var aynı araca 84 gömlek 84 12.4 koysan ne olur biliyosun sen de o zaman işte 200 küsür hp olur ecu egz b16b piston genelde 180 lerde kalıyo 190 iyi rakam aynı motorun all motor spec listesi o rakamın bi kaç katı yapıyo ondan sonra da yürüyo d16a9 devir dönmeyi çok sevmez ve sohc motora hiç benzemez ama korkma bile gayet güzel gider

gelelim 1.4 konusuna pm2 piston delta 272 egz emme kelebek egsoz ecu kısa sanırım en kötü 6000 yapar kendi kapağıyla 14000 15000 1.4 is 6000 harca 20000 e vtila çok rahat yürüyen 1.4 ekonomik güçlü (egzantiriksizi vardı konya pistinden bilen bilir aracı vtilarla rahat yürüyodu ) bişey elde edersin kapak değişimine gerek bile yok yani

ben seni çok iyi anlıyorum aslında o motor limit de olmuyo işte limit motorsa benimki yeni hali limit olacak bakalım hayırlısı diyoruz ona da
yani aldığın verime de değer aradaki hp farkına bak o paraya başka motordan o güç kolay çıkmaz bunu demek istiyorum sana ben

Yapin haci yapin h2b efe rakip lazim :D

bladerk
27-10-2012, 21:56
Yapin haci yapin h2b efe rakip lazim :D

yapıyoruz pampa 2.4 sohc non-vtec ama benimki F2D :D